Wie heeft er nog spullen wie wil er nog kopen t De belevenissen van Lode wijk en Roland Huisdierenkeuring tijdens pony feest )e Vallei viert iele week feest Wel of niet (te)recht? Jeusil en krant Sommige vaders zijn zo slecht nog niet leusder krant Kindermarkt in de Biezenkamp Vestigingsplaats van belang bij leffing vennootschapsbelasting Al Leerlingen treden op in elfde bouwconcert Disco bij Juid WOENSDAG 7 JUNI 1989 (EUSDEN - Alle handelaren onder de veertien jaar dienen voor aterdag 10 juni aanstaande hun kamer op te ruimen. Daarna ventueel, indien aanwezig, de zolder, de schuur, de garage en de vergeten hoeken. Op zaterdag 10 juni mogen zij zich, met joldoende handel en wisselgeld, melden in de Biezenkamp voor de jaarlijkse kindermarkt. $ie wat te verhandelen wil heb- ien, dient te letten op puzzels die r nog goed uitzien, maar die door handelaar met de ogen dicht te sggen zijn, stripboeken die uit aar niet stukgelezen zijn, poppen n auto's die net niet het lievelings peelgoed geworden zijn waar de ibnkant van droomde en spellen ie sinds jaren een belediging zijn oor jouw intelligentie. Wie na het pniimen nog te weinig handels- raar uit eigen bezit verzameld ft, kan beginnen aan de verge- hoeken van ouders. Men lette aarbij speciaal op grijsgedraaide 5 toeren platen, dan wel verzame- ngen van Catherine Valente, John- 1 Hoes, kinderkoren onder lei- ingvan Lilly Peters en verzamelde wereldhits via een goedkope aan- leding. Vaasje zijn alleen geschikt oor verkoop wanneer ze passen in verzameling van bijvoorbeeld w glas, olielampjes, cactus- otjes of keuls aardenwerk. Boeken mogen alleen wanneer gaan over detectiven, boeren- ochters, dokters of verre landen, fooraf lezen is aan te raden. Com- uter- en- managercursussen zijn eer gewild. ANWB-Kampioenen, Beste-boekjes en catalogi van postorderbedrijven lijken indruk wekkend, maar zijn nauwelijks te verkopen. Handelaren dienen er aan te denken dat zelfgemaakte produkten alleen waarde hebben voor degene die het gemaakt heeft en in beleefde mate, voor degene die het gekregen heeft. Zelfgebrei de, geborduurde, gehaakte, ge boetseerde, beschilderde of ge timmerde tassen, kleding of kan delaars zijn bij uitzondering te ver kopen aan vertegenwoordigers van vrouwenorganisaties die min stens eenmaal per jaar een ver koop voor een goed doel organise ren. Wie wil verkopen zal met zorg moeten verkopen. Schoonge maakte of zoveel mogelijk herstel de spullen verkopen beter dan spullen die van onder het bed, of uit de bek van je hond zijn gered. Dat is ook prettiger voor je moeder en je hond, want die zouden ten on recht het verwijt kunnen krijgen te bijten en onder bed niet te stoffen. Kies een goede plek. Of naast iemand met dezelfde handel maar met hogere prijzen, of aan de ande re kant van het plein. Zorg dat de mensen de ruimte hebben bij je kraam of kleed om te blijven staan, maar weer niet zoveel dat je winkel grenst aan een kale vlakte. Maak wat van je kraam, eventueel met behulp van (zelfgemaakte) vlag gen, slingers, opgeblazen ballon nen of geregen wc-rollen. Een goede uitstalling doet won deren. De lelijkste spullen, uitge stald op een blauw velours gordijn dat over een aantal dozen van ver schillende grootte gedrapeerd ligt, brengen meer op dan wanneer ze neergekwakt liggen m diezelfde kartonnen dozen zonder velours gordijn. Kartonnen dozen zijn wel lekker om in te grabbelen. Een klant betaalt om te kunnen grab belen, dat is het spannende. Wat gegrabbeld wordt is met erg be langrijk. Eén sticker, een ballon, een knikker of een half krijtje. Grabbeltonnen zijn ideaal voor vol wassen bekenden die langs ko men, niets weten te kopen, maar je niet willen teleurstellen. Prijskaartjes doen, wanneer ze zonder spelfouten geschreven zijn, verzorgd aan en voorkomen veel vervelende discussies. Daar staat tegenover dat echte handelaren mt dergelijke discussies winst weten te behalen. Wees bij het bepalen van de prijs niet te hebberig. Veel kleine dingen zijn sneller verkocht dan één grote. Goede handelaren houden de concurrentie in de ga ten. Wanneer een andere hande laar op de kindermarkt oude Sus- kes en Wiskes verkoopt voor een gulden, is een dubbeltje minder bij jou een betere pnjs. Het aanprijzen van je waar is een kunst waarvoor je moed, fantasie en een goede bui nodig hebt. Zorg dat ze bij jouw winkel blijven staan. Koop des noods je vriendjes om, zodat ze een poosje als belangstellende klant wel kijken, net niet kopen, om op die manier andere klanten te laten denken dat ze iets heel begerens waardigs op de kop hebben getikt. Een goede marktkoopman of - vrouw doet de klant vergeten dat hij of zij meer rommel heeft die meer waard is dan wat de markt koopman aanbiedt. Wijs belang stellenden nooit op de plaats van herkomst. Het horen van het woord kelder, zolder, schuur of speel goedkas* zou een belangstellende klant eraan kunnen herinneren dat hij of zij thuis ook dergelijke berg plaatsen heeft. Een goede marktkoopman of - vrouw is altijd beleefd, maakt voortdurend grapjes maar is se rieus wanneer het over de kwaliteit en de prijs van zijn of haar handel gaat. Standaard uitdrukkingen zijn daarbij: „Ik heb het bijna nooit ge bruikt. Ik doe het weg om er een ander een plezier mee te doen. Ik heb deze tweemaal gekregen om dat ik hem zo mooi vond" en „mijn tante in Canada stuurde dit, maar ik had het al" of mijn ouders wilden dit afstaan omdat zij het goed voor mij vonden om mijn eigen zakgeld te verdienen." Wie verzekerd wil zijn van een vlotte verkoop, maar niet veel voelt voor een zoektocht op zolder of voor afstaan van moeizaam verwor ven eigen bezit kan bedenken dat iets te drinken of te snoepen aan trekkelijk kan zijn. Denk daarbij niet onmiddellijk aan Hamburgers, Vietnames Vleesrolletjes of ge roosterde saté. De inschrijving voor de Culturade is hiervoor al geopend. Popcorn, waterijsjes (koelbox vereist), zelfgebakken cake, zelf samengestelde fruithap- jes of nibbitkettingen hebben een aantal voordelen boven watenge limonade en besmeerde biscuitjes, 't Is weer eens wat anders, ouders raken ontroerd door de zelfwerk zaamheid en het lijkt gezonder. Bo vendien krijg je geen peuter van een jaar of drie zonder gezeur langs een snoepkraam. De meeste ouders hebben wel een kwartje over om van dit gezeur af te zijn. Meedoen aan de kindermarkt in winkelcentrum de Biezenkamp kan je helpen aan ruimte in je speel goedkast. Hetgeen mogelijkheden biedt tot aanvulling en navullen. Door mee te doen aan de speel- goedmarkt wordt rekenen een stuk leuker, krijgt wat waardeloos leek weer waarde en bestaat de kans dat je een ander kind gelukkig maakt met iets waar je zonder moeite afstand van kon doen. Door te bedenken hoe blij een ander kind zou kunnen zijn met dat af schuwelijke, kinderachtige, ouder wetse, onmogelijke, verwaarloos de, troetelding, maakt het per soonlijk afscheid nemen makke lijk. Je krijgt daarbij het heerlijke gevoel iets goeds te doen en daar aan iets prettigs in harde guldens over te houden. Overdrijf daarbij niet. Laat die radiografische bestuurbare auto die je voor je laatste Sinterklaas gekregen hebt, ondanks de lege batterijen sindsdien en die lan- speelplaten van de Beatles waar je ook CD's van hebt tegenwoordig of die bontjas die je moeder niet meer van jou mag dragen omdat je denkt daardoor een zeehond te redden, toch maar thuis. Een handelaar die aan zijn koopwaar gehecht is, krijgt meer tranen door de verkoop dan guldens kunnen vergoeden. De kindermarkt in winkelcen trum de Biezenkamp begint op za terdag 10 juni om 9.00 uur en duurt tot 16.00 uur 's middags. plaatselijk nieuws EUSDEN - Om het vijftienjarig bestaan van de school De allei, met dierenweide te vieren, is er deze hele week feest in om de school. fgelopen maandag middag werden er duiven losgelaten, kar kan heel Leusden van genieten. Op de overige dagen lorden veel aktiviteiten voor de leerlingen georganiseerd om •vrijdag 9 juni te eindigen met een dierenweidefeest waaraan dereen deel kan nemen. e verzekerd wil zijn van een vlotte verkoop, kan zorgen voor wat snoep, 't Is weer eens wat anders en vendien krijg je geen peuter van een jaar of dne zonder gezeur langs een snoepkraam. De meeste ouders bben wel een kwartje over om van dit gezeur af te zijn. Goede handelaren houden de concurrentie in de gaten. dierenweidefeest wordt ge- wden om te vieren dat de Valei- hooi de dierenweide mag uit- eiden. Achter de school lopen op flinke weide schapen, geiten, «lijnen en kippen rond. Volgen- week wordt een meuw hek ge plaatst langs het voetpad van de school, waardoor de dierenweide groter wordt en beter bereikbaar voor kinderen. Zodra op het nieu we stuk gras groeit kunnen de schapen en geiten daar grazen. Tot zolang kunnen de dieren alleen ge- voerderd en geaaid worden langs het schoolplein aan de Asschatter- weg. Tussen de sloot en het school plein is net genoeg ruimte om er langs te kunnen. Het dierenweide feest begint op vrijdag 9 juni om dne uur 's middags. Op het school plein worden dan play-backshows gehouden, draait het Rad van Avontuur, is er een springkussen, zijn er verkoopkramen, wordt een schaap geschoren, zijn er spel letjes, kun je er knutselen, grabbe len, barbecuen, gebak en nog veel meer lekkers kopen. Om kwart over zes staat een bijzonder optre den van het Valleiteam op het pro gramma dat tot ongeveer 7.00 uur 's avonds duurt. De opbrengst van deze feestdag is voor de aanschaf van het voer en het onderhoud van de dierenweide van de basisschool die ook een beetje de enige Leus- dense kinderboerderij is. LEUSDEN- Ze bestaan. Echte vaders. Tenminste, dat zeggen de organisatoren van het Marriott Hotel in Amsterdam. Daarom organiseren zij dit jaar voor de vierde keer de *Vader van het Jaar' verkiezing. Vaders die aardig zijn. Vaders die voor je duimen, met je meegaan, zakgeld voorschieten en het vervol gens vergeten, vaders die je kunnen verrassen, verbazen, verwonderen. Ernstige vaders die graag wat uitleggen, grappi ge vaders die niet boos te krijgen zijn, handige vaders die het voor mekaar krijgen. Ze bestaanzeggen ze. Wanneer jij er één weet te vin den, die volgens jou 'de vader van het Jaar 1989' zou moeten zijn, dan moet je een brief schrijven verge zeld van een tekening, of gedicht waaruit blijkt waarom je denkt dat die man, ZO'N vader is. Een 'des kundige' jury kiest uit alle inzen ders de Vader van het Jaar. De Vader van het Jaar krijgt een vorstelijk ontbijt op bed geser veerd met zelfs champagne. Het ontbijt is zo uitgebreid dat het hele gezin ervan kan mee genieten. Als herinnering aan deze .overwinning' krijgt de allerliefste vader ook nog een bord met ingegraveerde tekst. Stuur je brief met vers of teke ning VOOR 7 JUNI naar KATRIJN KLAASSEN, Amsterdam Mamott Hotel, Stadhouderskade 10-21, 1054 ES Amsterdam.(telefoon 020- 835151,toestel 1011) Maak van je bnef en vers en teke ning minstens twee kopieën. Eén kan nog wel eens van pas komen, wanneer je iets gedaan moet zien te krijgen. De tweede zou ik wel wil len zien! Mr. H. G. Punt. EUSDEN - Het oordeel waar een vennootschap gevestigd is, "n belang voor belastingheffing. Niet alleen voor de vraag 'Ike winst belast is naar Nederlands recht, maar ook voor "«sties als deelnemingsvrijstelling, fiscale eenheid, toepas- "5 van belastingverdragen enzovoort. Een in Nederland ge ogde vennootschap is belasting verschuldigd over de winst taald in de gehele wereld. Dus ongeacht waar ter wereld de to" feitelijk wordt gehaald, zij is in Nederland naar Neder- "ds recht belast. Dat andere landen de winst binnen hun ■ondgebied behaald wensen te belaten, doet aan dit principe e|s toe of af. Enkel op grond van belastingverdragen of een •"tijdige regeling kan een dubbele belastingheffing over de- ®le winst worden voorkomen. Waar een Nederlandse vennoot schap is gevestigd, wordt beoor deeld naar de feitelijke omstan digheden. Er is dus geen wette lijke definitie van een vestigings plaats. Van belang voor het oor deel van de feitelijke omstandig heid is de plaats waar de feitelijke of werkelijke leidmg zetelt, dus de directie. Uiteraard ligt het weer anders in dien de feitelijke leiding in haar handelen zeer beperkt is door bij voorbeeld concerndirecties. In dat geval ligt de feitelijke vesti gingsplaats daar waar de concern- directie zetelt. De statutaire zetel is volstrekt niet van belang voor het feitelijk oordeel van de vesti gingsplaats. Voor de vennootschapsbelasting geldt evenwel de fictie dat ven nootschappen die naar Neder lands recht zijn opgericht altijd in Nederland worden geacht te zijn gevestigd. De feitelijke gezagsuit oefening is dan weer onderge schikt aan het toepasselijk recht bij de oprichting van de vennoot schap. De plaats van vestiging van vennootschap is zoals hierboven reeds gezegd buitengewoon be langrijk. Een naar Nederlands recht opgerichte vennootschap, ook ai worden alle activiteiten in het buitenland verricht, wordt voor de Nederlandse fiscus ge acht in Nederland te zijn geves tigd. Dus alle Nederlandse belas tingfaciliteiten zijn van toepassing met name wordt dan gedacht aan internationale verdragen. Voorts is de deelnemingsvrijstel ling een fiscaal-rechterlijk instituut dat de aandacht verdient. Voor deze deelnemingsvrijstelling geldt Nederland in het buitenland als een tax-haven. Deelnemings vrijstelling betekent een fiscale mogelijkheid bepaalde baten en kosten van belasting vrij te stellen. Als een Nederlandse vennoot schap 5% of meer van de aande len in een andere vennootschap heeft, dan zijn de dividenden en boekwinsten bij verkoop vrijge steld van vennootschapsbelasting. Hoe dan ook, de plaats van vesti ging van een vennootschap kan verstrekkende fiscale gevolgen hebben. De rubriek met Leusdens nieuws voor, over en met kinderen van 6 t/m 14 jaar Door Marianne de Valck Landjonker 23. Leusden Tel 033-946824 LEUSDEN - bodewijk (10) en Ro land (9) de Graauw wonen in een huis, gelegen aan het water naast het Cohenpad. Daardoor maken ze regelmatig de wonderhjkste din gen mee. Wanneer Lodewijk ver telt, lijkt het net een jongensboek. En dan hebben we het nog niet eens over het feit dat Lodewijk als LEGO-kampioen van Leusden, vo rig jaar naar Denemarken is ge weest. Nee, hij vertelde 'alleen maar" over de rat die ze vonden op het eilandje voor het huis van de vorige burgemeester en die ze een jaar gehouden hebben. En over de zwanen die wanneer de familie de Graauw in de tuin thee zit te drin ken de cake van de schaal afpik ken. Zwanen, die gezellig meelo pen wanneer het gras gemaaid wordt. Hij vertelt over het water- koetje dat de naam Calimero kreeg en over de eend die zij hebben opgevoed en die af en toe zijn pleegouders met veel gesnatter komt opzoeken. En over hun 'Flo ra', een Afghaanse Windhond van veertien jaar: „waarschijnhjk de al leroudste Afghaan van Nederland, want deze dieren worden meestal maar zeven of acht jaar oud!" Drie jaar geleden zijn Lodewijk en Roland in Leusden komen wo nen. In die drie jaar hebben ze voortdurend dieren over de vloer gehad. Die rat bijvoorbeeld. Lode wijk en Roland waren met hun boot naar het eiland in het water voor het huis van de vorige burgemeester gevaren, samen met een vriendje. Zodra ze aan land stapten zag het vriendje iets waarvan hij dacht dat het een cavia was, of een hamster. Zonder veel moeite wisten de jon gens het diertje te vangen. Lode wijk roeide snel naar huis, om zijn moeder een doos te vragen voor een hef beestje dat ze gevonden hadden. Toen zijn moeder hoorde dat het heve beestje ongeveer twintig centimeter lang was met een minstens zo lange staart, ver moedde ze dat het een rat was. Daar konden de jongens maar be ter van afbhjven. De jongens waren echter niet op andere gedachten te brengen. Het beestje was zo hef en helemaal niet vies. Tenslotte stapte zijn moeder ook maar in het bootje om het heve beestje hoogst-per- soonhjk te onderzoeken. Het was een rat, maar volgens Lodewijk zijn moeder, geen wilde. Het beestje had „punk" haren op zijn schou ders en was zo mak als een lam metje. In een doos werd de rat regelrecht naar de dierenarts ver voerd die het oordeel moest uit spreken. De dierenarts bevestigde dat het een rat was, zo gezond als een vis en zo schoon als een poes zonder vlooien. Hij mocht blijven en bleek inderdaad tam. „Zodra je op de bank zat kwam hij bij je zit ten" en „Hij at kaas mee uit het vuistje. Eén jaar later ging het beest, dat rattedier" genoemd werd dood. Lodewijk en Roland kregen van hun vader, tot schrik van hun moe der, een nieuwe bruine rat, be- hoorhjk groot, met rose oortjes en een ontzettend lange staart. Pre cies een rat uit een verhaaltje zoals de rattenvanger van Hameien. Deze rat werd ratteman genoemd. „Op die manier kunnen we nog even doorgaan met rattenamen, want ratten leven niet zo lang", vol gens Lodewijk. Hij is hef....zeggen zevan die rat. In het water bij het Cohenpad, broedt al een paar jaar hetzelfde zwanen-paartje ieder jaar opnieuw een aantal eieren uit. Dat paartje heeft vriendschap gesloten met de famihe de Graauw. Regelmatig tik ken de zwanen tegen het raam om hun bezoek aan te kondigen. Wan neer iemand op het terras zit te zonnen komt één van de zwanen er vaak gezelhg bij zitten. Vorig jaar is er iets misgegaan. Op een slechte dag waren de ouders weg terwijl de jonge zwaantjes achter waren gebleven. Wat er gebeurd is, is men nooit te weten gekomen. Toen duidehjk was dat de ouders niet langer voor de twee jonge zwaan tjes zorgden, zijn de klemtjes naar een opvangadres gebracht. Dit jaar is het paartje weer terug. Ze heb ben vijf jongen. Ze zorgen daar weer voor zoals je van zwanen kunt verwachten. Heel goed dus. Moe der zwemt, zoals altijd bij zwanen de gewoonte is, voorop. Vader zwemt achter de klemtjes aan. Toch is er wat veranderd. Vooral het vrouwtje wordt veel sneller boos en is dit jaar bang wanneer mensen dichtbij komen. Regelma tig gooit ze uit pure boosheid, het tumtafeltje om. Maar de cake weet ze nog steeds te vinden. Lodewijk is een vriendje van Charly, die al eerder in deze krant vertelde over de jonge eendjes die ze verzorgde. Charly vraagt Lode wijk af en toe voor eendjes en wa terkoetjes die bij haar gebracht, of door haar gevonden worden, te helpen wanneer zij zelf te veel die ren heeft. Dat doet Lodewijk na tuurlijk. Hij is niet voor niet niets alleen hd van het Wereld Natuur Fonds én het International Fund for Animal Welfare, het IF AW. „Dat is net zo iets als het Wereld Natuur Fonds maar ze voeren op een wat hardere akties tegen bijvoorbeeld het eten van honden in Korea.Flo ra, de oude Afghaanse hond, zal het een zorg zijn. Ze is dan wel deftig, maar geen dame. Het liefst rolt ze in de moddder. Wil je ook over je huisdier(en) of hobby vertellen? Bel dan naar Marianne de Valck: 946824 of schrijf naar de Leusder Krant. LEUSDEN/AMERSFOORT- De Manege aan de Leusderweg viert volgende week op 16, 17 en 18 juni haar vijftiende verjaar dag. Volgens de direkteur van deze manege, de heer Gerard van Delden, komen veel kinderen uit Leusden in zijn manege iedere week ponyrijden. Tijdens de feestdagen mogen aiie Kinaeren gratis ponynjden en zijn er ook demonstraties waann Leusdense kinderen deelnemen op zaterdag. Bovendien kunnen kinderen dan hun niet geregi streerde huisdier laten keuren. Niet geregistreerd wil zeggen dat het geen rashond, of raskonijn is met een stamboom. De direkteur van de dierenbescherming in Amersfoort, de direkteur van het asiel en een dierenarts bekijken de huisdieren en geven zonodig goe de raad. Wanneer je aan de keu ring mee wilt doen moet je contact opnemen met de manage. De keu ring kost 2,50. De opbrengst is bestemd voor het dierenasiel aan de Dodeweg. Je kunt je melden bij de manege van de Stichting Ruiter sportcentra, Leusderweg 320, tele foon 612058. LEUSDEN - De Muziekschool orga niseert voor zondag 10 juni het elf de bouwconcert. Het concert wordt verzorgd door gevorderde leerlingen van de die het afgelopen jaar in een ensem- blegroep hebben gespeeld. Er tre den vijf verschillende groepen op. Uitgevoerd worden werken van Corelli, Telemann, Handel, Mat- thesson en Van Otterloo. Het concert is in de aula van de muziekschool aan de Zwarteweg 16 a en begint om 12.30 uur. De toegangsprijs bedraagt 5,--, voor de jeugd is dat 2,50. De op brengst is voor de inrichting van de nieuwbouw van de muzieksachool. LEUSDEN - Jongerenvereniging JUID uit Leusden-Zuid houdt vrij dag 9 juni een disco-avond in De Woelige Hoek aan de Prinses Ire- nelaan. De avond, bedoeld voor jongeren vanaf 14 jaar. De entree is gratis. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot circa 23.30 uur.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 9