Leusdense motorclub vol gas van start Kringzeskamp bij Achterveldse KPJ leusder krant ijdag officiële oprichting in De Moespot in Achterveld Frühschoppen Sport WOENSDAG 14 JUNI 1989 door Gerard Trebert i club is er vrijwel zeker - maar nu nog de naam. De gnnen, die het initiatief hebben genomen, zijn het vrij- el eens over wat zij zich daarbij voorstellen. Motorrij ns vormen een minderheidsgroep in het nationale ver- erebeeld. Er zijn in ons land 130.000 geregistreerde mo- rijders; ze vormen derhalve een minimaal bestanddeel n het totale aantal weggebruikers, niet alleen ten op- jchte van de automobilisten, maar ook wat betreft het ntal fietsers. jndaar dat de initiatiefnemers van de nieuwe motorclub c Leusden eindeloos hebben zitten te dubben over de amgeving. Hun conclusie: "We willen een goede, een sitieve naam voor de club. Daarom willen we in de op- htingsvergadering van vrijdag in De Moespot aan de jen voorstellen om iedereen de gelegenheid te geven en naam te bedenken. Het wordt dus een prijsvraag, larvan hangt het af hoe onze nieuwe club gaat heten." --DEN - De mannen en vrouwen op de motor hebben er fet op weer volledig te worden erkend en gewaardeerd als 'tersdeelnemers en weggebruikers. In de loop der jaren is trs een volstrekt onjuist en oneerlijk beeld ontstaan om- de motorrijder wat betreft diens gedrag op maar ook bui- ïweg. totorrijder wordt met name door de automobilist be- iwd als een soort van wegpiraat, die zich nauwelijks iets i verkeersregels aantrekt. Aan dat imago, dat onterechte van de motorrijder, zal moeten worden gewerkt, aldus estuur van de nieuw opgerichte Leusdense motorclub, zullen laten zien wat en wie die mororrijder is en aan alle lebruikers het goede voorbeeld geven." ging daarin enige invloed uitoefe nen, mag men zich afvragen? Van Hamersveld: „Wel degelijk. We stellen ons voor binnen de vereniging een aantal gedragsre gels vast te stellen. De leden heb ben zich daaraan te houden. Kor- rekt gedrag staat centraal, zowel tijdens de clubavonden als bij de toertochten, die we denken te or ganiseren en waaraan we ook el ders zullen gaan deelnemen. We zullen de andere weggebruikers duidelijk maken, dat de motorrij der zich als verkeersdeelnemer uitstekend weet te gedragen. Dat hij bij een verkeerslicht sneller weg is dan een automobilist ligt aan zijn voertuig en niet aan zijn gedrag. Als dat leidt tot irritatie bij de ander is met de schuld van de motorrijder." EVENEMENTEN Tijdens de oprichtingsvergade ring zal het officiële doel van de vereniging aan de orde komen. Dat luidt dan: „Het gaat om het be vorderen van de motorsport in het algemeen en de club in het bijzon der, dit door faciliteiten te huren waardoor clubavonden en evene menten kunnen worden georgani seerd". Arno Kok, in afwachting van zijn benoeming vrijdagavond als zoda nig voorzitter van de club: „Onder die evenementen verstaan we het zelf orgamseren van toertochten en het deelnemen aan tochten bij andere verenigingen buiten onze eigen omgeving, informatie-avon den en het bezoeken van evene menten. We kunnen bijvoorbeeld gezamenlijk bezoeken brengen aan bedrijven of importeurs. Daar voor moeten we kontakten leg gen. Ik denk aan een bandenfa briek, waar we het produktiepro- ces kunnen volgen. Maar ook aan ACHTERVELD - Zondag werd door de KPJ-Oost-Utrecht een zeskamp georganiseerd. De organisatie was ditmaal in handen van de Achterveldse KPJ. De zeskamp werd gehouden op het Kerstenssportpark te Achterveld. Er werd deelgenomen door de KPJ-afdelngen Hoogland, Achterveld en Eemnes. In totaal werd door acht teams deelgenomen, twee uit Hoogland, drie uit Eemnes en drie uit Achterveld. Elk team bestond uit acht deel nemers waarvan zes heren en twee dames. tieve middag waarbij er een aantal spannende wedstrijden waren. Zeker het kussengevecht op de balk boven de bak water werd met veel hilariteit gadegeslagen. Na afloop van de wedstrijden wer den de prijswinnaars bekend ge maakt Als eerste was geëindigd Eemnes 2, Achterveld 2 emdigde als 2e en derde werd Eemnes 1 teitscontroleur bij de tapijtindu strie Heuga in Scherpenzeel, was onmiddellijk 'in' voor het idee. Sindsdien zijn zij onafscheidelijk en vrijwel dagelijks gezamenlijk aan het werk om de club officieel van de grond te knjgen. Het duo is begonnen met het orga niseren van een mformatie-avond. Deze avond inmiddels plaats ge had in De Moespot in Achterveld. Hans van Hamersveld: „We zijn beiden van oorsprong Achtervel- ders, ook al wonen we nu in Leus- den-Centrum. Maar daar liggen nog altijd onze kontakten en voor de eerste bijeenkomst van de op te nchten club konden we dan ook op aantrekkelijke voorwaar den terecht in De Moespot". De beide mannen hadden gehoopt op een opkomst van zo'n vijftien man. Het werden er tweemaal zo veel en op dit moment hebben zich reeds dertig aspirant-leden ingeschreven. CLUBGEBOUW De nieuwe Leusdense motorclub is daarmee een feit geworden. Nog deze week, op vrijdag 16 juni, wordt wederom in De Moespot in Achterveld een oprichtingsverga dering gehouden. „We hebben besloten om dit gebouw tot club gebouw te bestemmen", aldus Arno Kok. „We krijgen er alle ge wenste faciliteiten tegen een meer dan redelijk tarief en voelen ons er nu al perfekt thuis. Waarom zouden we dan ergens anders heen moeten?". Op vrij dagavond dus moet de motorclub officieel van start gaan. Vraag is of er behoefte bestond aan een club als deze en wat men zich ten doel stelt. Hans van Hamersveld, die in afwachting van wat de leden in de eerste vergadering zullen beslui ten voorlopig als secretaris fun geert: „Dat er behoefte bestaat als een club als deze is reeds geble ken door het grote aantal aspirant leden, dat zich spontaan heeft aan gemeld. En we verwachten er nog meer, zeker nu we wat bekend heid knjgen. Wat onze doelstellin gen betreft, het gaat ons in de al lereerste plaats om het verbeteren van het imago van de motorrijder, waarbij wij ons voorstellen van de club uit het voorbeeld te stellen". Kan een kleine, nauwelijks ge starte lokale motomjdersverem- Er kon worden deelgenomen aan zes onderdelen, te weten kussen gevecht boven waterbak, om schieten van een hardboard-stan daard voorstellende de drie voor zitters, volleybal met een afgedekt net zodat de partijen elkaar niet zagen, gewichtheffen, strandbal race. en pingpongballenrace. Het werd een hele gezellige spor rans Hans van Hamersveld: zomer en winter op mijn naar de studio. el pieuwe club van motorrijders ■te in de afgelopen weken vliegende start. De beide iru- Mnemers zijn er zelf beduusd Ze hadden met hun beschei- oproep tot motorminnend den om zich aaneen te sluiten 2- Ihet doel te komen tot geza- ijke, gezellige initiatieven iwaar gehoopt op redelijke klank, de reakties bleken |(j uffend met het gevolg, dat binnen een maand kon wor- besloten tot de oprichting van officiële motorclub in Leus- i geboren en getogen Ach- Iders staan aan de wieg van lib. Hans van Hamersveld - fs in a name! - liep eigenlijk 3: tnlang rond met de gedachte ft de gemeente Leusden te ko- tot een club van motorrijders. JO-jange kok van de omroep- lugmg AVRO - „Ik rij zomer inter op mijn BMW naar de in Hilversum" - besprak onlangs zijn plannen met zijn ige makker en medemotorfa- ImoKok. iatste, geen kok maar kwali- den is van plan zich duidelijk naar buiten te gaan manifesteren. Kok: "We gaan bijvoorbeeld volgend jaar een open dag voor de Leusde- naren organiseren. We willen dan als leden ergens in het centrum onze motoren showen, aan iedere belangstellende vertellen wie en wat we zijn en informatie geven over het doel van onze club en misschien kunnen we ook dealers of importerus interesseren om aan zo'n informatiedag mee te doen. Tenslotte hebben we samen de zelfde belangen." Hans van Hamersveld: "En we kunnen ook nog zoveel doen voor organisatoren van andere evene menten. Zo hebben we nu al kon takten gelegd met de organisatie van de Tour de Junior in Achter veld. Daar hebben ze elk jaar be geleiders nodig op motoren en we hebben nu al, ook al moet de vereniging officieel worden opge richt, onze medewerking toege zegd en verkregen voor de wie lerwedstrijd in juli "We willen duidelijk m de picture komen", vult Arno Kok aan. "We stellen ons bijvoorbeeld voor kon takten te leggen met de gemeente over de specifieke problemen van de motorrijder. We willen wijzen op de slechte toestand van be paalde wegen en bruggen. Heeft iemand er ooit aan gedacht bij de verbetering en asfaltering van straten dat de verlaagde putdek sels voor geen enkele automobi list, maar voor de motorrijder altijd en opnieuw gevaar opleveren om dat deze op zijn twee wielen extra- kwetsbaar is? Dat soort zaken moet bespreekbaar zijn. En daarom lijkt ons ook een club van motorrijders in Leusden zinvol en noodzakelijk." "We willen bouwen", luidt steeds de kreet in ons gesprek met de vooratter en secretaris-in-spé van de jongste, op dit moment nog op te richten sport/ontspanningsclub van Leusden. Het vriendenclubje, zoals dat de initiatiefnemers aan vankelijk voor ogen stond, kan meer worden dan een sport- of ge zelligheidsvereniging. Men stelt zich voor ook in de bres te staan voor het behartigen en bevorde ren van gezonde wensen en ver langens. "Wij willen ons wat het ledenbestand ook niet strikt be perken tot bewoners van de ge meente Leusden", stellen de ini tiatiefnemers. Het moet een club worden voor motorrijders m Leus den en omstreken." Als vrijdag door voorlopig voorzit ter Arno Kok de oprichtingsverga dering wordt geopend is er reeds een voorlopig bestuur gevormd. Buiten de reeds genoemde prae- ses hebben daarin vooralsnog zit ting de initiator en oprichter Hans van Hamersveld, secretaris, Linda van 't Klooster, penningmeester, Martin Bruyns, Marcel Schimmel, Rob van Velzen en Jan van den Hengel. Er is ook een techmsche commis sie, waarin Marcel Bruyns samen werkt met Harry van Hamersveld. Beiden zijn beroepsmonteurs en stellen zich voor tijdens de sleutel avonden, waarop informatie en praktisch onderricht zal worden gegeven inzake klein onderhoud, de leden voor zover noodzakelijk technische kennis bij te brengen. Een toercommissie is verder reeds in het leven geroepen en een feestcommissie. Men ziet: aan alles is gedacht terwijl de club nog moet worden opgericht. Maar met zo'n voortvarend (voorlopig) bestuur kan het niet anders dan dat de motorclub van Leusden op meer dan spectaculaire wijze van start zal gaan. Deelnemers aan de KPJ-zeskamp in meten de krachten tijdens het 'gewichtheffen aangesloten vanwege de service, de hulp onderweg. We rijden hoofdzakelijk als club in de week ends enals je dan afhankelijk bent van de ANWB ben je als motorrij der nergens. De durf te beweren, dat we als motorrijders bij de We genwacht van de ANWB sterk worden gediscrimineerd ten op zichte van de automobilisten. Er zijn voorbeelden van te over. Bij de KNMV zijn we verzekerd van direkte hulp via de districtspos- ten. Dat is een enorm voordeel OPEN DAG De nieuwe motorclub van Leus- „De Moespot wordt ons clubge bouw We krijgen er nu alle gewenste faciliteiten", aldus voor zitter Arno Kok. motorclub is nog niet eens officieel van start, maar heeft toch al een kampioen in haar midden. Als lid namelijk aangemeld de coureur Jan Blok, die vorig jaar landskampioen werd in de sportklasse I ACHTERVELD - In d'Ouwe Peer- Blok komt dit seizoen uit in de klasse Formule 2. destal wordt zondag voor de laatste keer van het seizoen het Früh schoppen gehouden. Muzikale me dewerking daaraan wordt, als ver trouwd, verleend door de Hinter- felder Musikanten. Het Frühschop pen gaat om 11.30 uur van start. gezamenlijke bezoeken aan grote sportevenementen als de TT in Assen of motorcrossevenemen ten. Of aan tentoonstellingen zoals de RAI of motorweekends. We willen er overigens meer dan al leen maar een gezelligheidsclub van maken. Samen is er veel meer mogelijk dan als je als eenling op treedt, dat merken we nu al". Inderdaad blijkt dat nu al. Kok en Van Hamersveld, het energieke duo, dat de kar op de rails tracht te krijgen en daarin volledig lijkt te slagen, gaan niet voor één nachi ijs, voor zover men daarvan wal motorrijders betreft kan spreken Ze hebben al besprekingen moe ten voeren met de Kamer var Koophandel over de officiële in schrijving als vereniging, met eer notans vanwege de statuten er het huishoudelijk reglement er met de bond. de KNMV Voora het laatste blijkt belangrijk. Van Hamersveld: "De juridische steun van die kant is van grote be tekenis. We zijn dan als ver eniging aan alle kanten gedekt want je weet nooit met welke pro blemen je te maken krijgt." Arno Kok: "Bovendien is het be langrijk om bij de KNMV te zijn De initiatiefnemers Arno Kok en Hans van Hamersveld willen van de nieuwe motorclub meer maken dan alleen een gezellligheidsvereniging: „We stellen ons voor ook met de gemeente over diverse problemen te gaan praten.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 15