O* O* fieuw bestuur bij Antilopen [aaien opnieuw met ilver' naar huis Lot van Lookhorst nog steeds onzeker Leusdense atletiek- successen bij Altius eslaagde wedstrijden ij ponyclub De Singels Achterveld wint SVA-toernooi Springwedstrij den bij Nieuw Hagenauwe >d Ferrageau nieuwe voorzitter dens internationale zwemwedstrijden anessa Voltman winnares bij ringsteken Zesde Blom- Jubileumtocht LTV Leusden gepromoveerd Nieuw record voor Achtervelder Uto water PRIJZEN en niet-herkozen voorzitter deed in het laatste 'Prikkel- Ubblad van Antilopen, nog üste beroep op de leden. Per liet hij de vergadering op 7 Ijatsvinden m plaats van 7 [nook noemde het seizoen één met problemen. Toen le de affaire met de later ont- i trainer Kees van Buren, die sffict kwam met het bestuur, i toen in de Leusder Krant: grootste bezwaar is dat het nijn idee binnen de vereni- jan leiding ontbreekt: er is iisie."(..) seizoen '88/89 noemde guü (door Frits Schoenmaker) jEN- Bij de korfbalvereniging Antilopen heeft afgelopen idag een onverwachte bestuurswisseling plaatsgevon- ie zittende voorzitter Ad Knook, door ziekte afwezig, en gmeester Peter van Nunen werden door de ledenverga- m naar huis gestuurd. Als nieuwe voorzitter werd gekozen f .fdtrainer van het afgelopen seizoen Fred Ferrageau. van Oort is de nieuwe penningmeester geworden, de zeer matig bezochte algemene ledenvergadering, 46 net genoeg voor het laten doorgaan van de vergadering, je Ferrageau voor enige opschudding door zich kandidaat •Hen voor het voorzittersschap. Het gehele bestuur werd jeuwd. Alleen Cor Osnabrugge bleef als secretaris zitten dagelijks bestuur. Rob Dirks, die voor de vereniging de ic-relations' verzorgt, zag de vernieuwing van het bestuur m motie van wantrouwen tegen het oude bestuur. Hij zijn functie ter beschikking, zodat er nog een vacature te uilen is. Knook er één van bezinning en im provisatie (het uit nood geboren tramersschap van Ferrageau). Het seizoen '89/90 zou er, opvallend genoeg, weer één worden van ver nieuwing, aldus de scheidende voorzitter. Hij kreeg de vernieu wing, maar waarschijnlijk op een andere manier dan hij zich had voorgesteld. Want tijdens de be stuursverkiezing kreeg hij samen met penningmeester Van Nunen te weirung stemmen om herkozen te worden. Tot nieuwe voorzitter werd verrassend Fred Ferrageau gekozen, die tot voor een paar we ken de trainer van de A-selectie was. Onder zijn leiding wist Antilo pen, via een nacompetitie, het ver blijf in de eerste klasse veilig te stellen. Voor de post van penningmees ter kreeg Nanda van Oort de voor keur boven de zittende penning meester Peter van Nunen. Deze had het tijdens de vergadering al zwaar te verduren gekregen. Veel commentaar was er op zijn begro ting voor het nieuwe seizoen. De vergadering viel over het feit dat hij een negatief eindsaldo had opge nomen in de begroting. Van Nunen legde de vergadering uit dat hij de opbrengsten van de verschillende acties niet in de begrotmg had op genomen, omdat hij vond dat er in de opbrengsten van de laatste ja ren te grote verschillen zaten. Te groot om, naar Van Nunen's me ning, te kunnen worden begroot. De vergadering ging met die rede nering, na een langdurige discus sie, met accoord. NIEUWE VERGADERING Nadat Van Nunen, die de zieke Knook verving, de voorzittersha mer aan Ferrageau had overgedra gen, werd alleen nog een nieuwe kascontrolecommssie aangewe zen. In de vroege ochtenduren van donderdag besloot het nieuwe be stuur, met instemming van de ver gadering, de ledenvergadenna te sluiten. Een nieuwe vergadering is uitgeschreven voor vrijdag 9 sep tember. Daarin zal het restant van de agenda van de afgebroken ver gadering worden behandeld, waaronder de te organiseren festi viteiten in verband met het 25-jari- ge bestaan in 1990. Tevens zal een nieuwe begroting worden ge maakt. Voorzitter Ferrageau: ,,Het be leidsplan zal hier en daar wat wor den bijgesteld en we willen dat plan dan ook gaan uitvoeren. Kort om, we zullen er keihard tegenaan gaan." Hij lijkt er in iedere geval geen gras over te willen laten groeien. Voor de komende weken wil hij alle commissies en functio narissen spreken. Volgens hem zitten bij die mensen heel veel goe de ideeën. Hij heeft daarvoor de steun van de vergadering en van het bestuur. Het nieuwe bestuur bestaat verder uit Nic Laheij, alge mene zaken (hij is tevens ere-voor- zitter van Antilopen), Rob Hendriks sr., technische zaken, Jan Schoe- maker, tweede penningmeester en Marijke Hertgens, jeugdzaken. De post 'public relations' staat, na het vertrek van Rob Dirks, nog open. Deze stapte op, nadat het bestuur was weggestemd. Hij kon het voor zichzelf niet opbrengen de mensen met wie hij zo lang had samengewerkt te laten vallen door zelf te blijven zitten. De vergadering ging verder nog accoord met een voorstel van het oude bestuur de contributie te ver hogen. Voor semoren gaat die met 2,50 per maand omhoog. (Een verhoging van 20 procent!) Het voorstel de korting voor leden uit één gezin te verhogen, haalde het met. De vergadermg vond die maatregel lood om oud ijzer: de contributieverhoging was nodig in verband met de magere financiële situatie en vond het daarom onzin aan de ene kant de contributie te verhogen en aan de andere kant een extra korting te geven. Tijdens de vergadering werden ook nog de jaarlijkse prijzen uitge reikt. De prestatiebeker werd dit jaar gewonnen door Karin van de Vegte, voor het feit dat zij weer een plaats in het eerste had weten te bemachtigen. De Lanic-trofee werd toegewezen aan Ronald Ab- brink voor zijn vele werk die hij voor de club heeft verzet, zowel voor de jeugd als voor het club blad. Tot slot nog even de kersverse voorzitter: „We willen bereiken dat Antilopen weer een goede, gezon de vereniging wordt." Of, zoals penningmeester Van Nunen het m zijn toelichting bij de begroting '89/90 zei: „Lid zijn van een vereniging betekent dat alle leden gezamelijk alle taken op zich dienen te nemen. De tendens is dat een aantal leden en ouders van leden contributie betalen en daar mee denken van al hun verplichtin gen af te zijn. Het lijkt duidelijk dat gewerkt moet worden aan de actie bereidheid van onze leden." JSDEN - De jaarlijks terugkerende internationale zwem- itrijden in Vriezenveen hebben de Leusdense Zwem- lub De Haaien opnieuw een tweede plaats opgeleverd. De beker werd in de wacht gesleept na tal van goede aties geleverd door de ploeg over de gehele breedte. waren vooral de zwem en zwemsters die ook tijdens ide weekeinden daarvoor ge- knngkampioenschappen een goede klassering zwom- verantwoordelijk voor het eindresultaat in Vriezen- .Chester Marsman slaagde er n, op grond van zijn prestaties vlinderslag, een wisselbeker raar Leusden te nemen, nadat dens het tweede weekemde le Utrechtse Kringkampioen- :pen al de 400 meter wissel inde 100 meter rugslag op z'n had gebracht. overige medailles gingen de dames Marieke Ruiten- Saskia Helsdingen, Symone =ndy, Kim Bijleveld en Tamara van Gorkom, en de heren Rogier Tolboom, Jan Willem van Dijk en Rob van Wegen. De meest m het oog lopende prestaties werden door Jan Willem van Dijk, Symone Sybrandy en Saskia Helsdingen neergezet. Van Dijk werd welis waar tweede op de 200 meter wis selslag, maar zijn tijd, 2.30.3, bleek een nieuw clubrecord en was te vens voldoende voor deelname aan de Nederlandse kampioen schappen. De 400 meter vnje slag leverde geen startbewijs voor de NK op maar de 4.22.1 kon wel als clubrecord worden bijgeschreven. Ook Helsdingen kwam niet ver der dan een tweede plaats, en wel op de 100 meter vlinderslag. In een fraaie stijl liet ze echter 1.12.2 aan tekenen. Ze voldeed daarmee ruim aan de limiet voor de Nederlandse kampioenschappen en ook zij staat met deze tijd in de boeken als houdster van een Haaien-clubre- cord. Sybrandy sleepte op de 200 meter vrije slag wel een eerste plaats in de wacht en ook haar tijd, 2.16.0 was voldoende voor een startbewijs voor de Nederlandse kampioenschappen, die begin juli verzwommen zullen worden. Uitslagen Kringkampioenschap- pen: 4 x 100 meter vrije slag: Jacobs, Hels dingen, Ruitenberg en Sybrandy 4.27.0; Helsdingen, Verhoeven, Ruitenberg en Sybrandy (2e) 4 26.8; 4 x 200 meter vrije slag: Bokkers, Ren- kers, Tolboom en Van Dijk 9.43.2, Ja cobs, Verhoeven, Van Dijk en Sybrandy (3e) 9.47 9. 4 x 100 meter wisselslag: Bokkers, Renkers, Van Dijk en Tolboom 4.52 3; Van Wegen, Toes, Marsman en Küthe 4.36.4, 100 meter vlinderslag: Elwine Her mans 1 37.7, Sandra van Wegen 1.18.4, Kim Bijleveld 1 25.5, Marieke Ruiten berg 1,22.9, Tamara van Gorkom (3e) 1.17.1, Saskia Helsdingen (2e) 1.12.2, Symone Sybrandy (2e) 1 15.4; 200 meter rugslag: Marieke Ruiten berg (2e) 2.41.9, Saskia Helsdingen (3e) 2.46.5, Simone Sybrandy (le) 2.34 3, An- nelieke Jacobs 2.42.4, 100 meter vrije slag: Rogier Tolboom (2e) 1 04.5, Jan Willem van Dijk (3e) 1.02.9, Rob van Wegen 58.4, Karei v.d. Pijpekamp 1.00.9; 200 meter schoolslag: Kim Bijleveld (3e) 3.07 9, Tamara van Gorkom (2e) 3.00 8, Marieke Ruitenberg 3.06.5, Alma Verhoeven 3 13.8, 200 meter wisselslag: Sandra van We gen 2 53.1, Werner v d. Berg 3.09.7, Ro gier Tolboom 2 44.9, Jan Willem van Dijk (2e) 2.30.3, Rob van Wegen 2.35.7, Peter Toes 2.34.1, Chester Marsman (2e) 2.19.1; 100 meter schoolslag: Elwine Hermans 1.40.2, Kim Bijleveld (3e) 1.27.6, Danny Alewijn 1.38 2, Marieke Ruitenberg 1.26.1, Tamara van Gorkom (2e)1.22.9, Alma Verhoeven 1 26.7; 400 meter vrije slag: Wemer v.d, Berg 6.04.6, Rogier Tolboom 5.08.2, Jan Wil lem van Dijk (3e) 4.45.7, Rob van Wegen 4 46.5, Chester Marsman (2e) 4.22.1; 50 meter vrije slag: Rob van Wegen 25.6, Chester Marsman 25.4, 400 meter wisselslag: Jan Willem van Dijk (le) 5.20.4, Rob van Wegen (3e) 5.22.7, Chester Marsmen (le) 4.54.4, 200 meter vrije slag: Saskia Helsdin gen (3e) 2.27.4, Marieke Ruitenberg 2 27.5, Simone Sybrandy (le) 2.16.0, Alma Verhoeven 2 37.2, Anneheke Ja cobs 2.30.6; 100 meter rugslag: Werner v.d. Berg 1.34.6, Rogier Tolboom 1.24.8, Jan Wil lem van Dijk (3e) 1.13.5, Rob van Wegen 1.13.2, Chester Marsman (le) 1.04.3. ÏTERVELD - De Landelijke Rijvereniging en Pony club dzaterdag de jaarlijkse ringsteek-wedstrijden. Dit jaar wa tt ook leden van andere verenigingen uitgenodigd voor name. Jammer voor de organisatoren waren hier geen nemers op af gekomen. Er was een prijs beschikbaar ge lvoor de mooiste en origineelste aanspanning en combina- >eschikbaar gesteld. Ook hier waren geen inschrijvingen ingekomen. Voor de sportcommissie van de vereniging tegenvaller. Door de deelnemende leden werd er in drie ftring-gestoken. voor Astrid van Dijk - Lia Kerkhof - Ine Vos, 5e Jos van Dijk. De eerste pnjswinnaars kregen de beker, de 2e een medaille en de overigen een lintje. De prijs voor het schoonste geheel bij de paarden werd gewonnen door Jos van Dijk. Het werd weer een hele sportieve middag waarop volop van het ge presteerde kon worden genoten. Jammer was wel dat de publieke belangstelling zeer miniem was, hoewel er toch veel liefhebbers van de paardensport in Achterveld wo nen. LEUSDEN - Zaterdag wordt voor de zesde keer de Blom Jubileumfietstocht ge houden. Men kan deelnemen aan een tocht van 35, danwel van 95 kilometer. De tocht wordt evenals vorige jaren georganiseerd door de Trim- en Toerclub Leusden. De tocht werd voor het eerst gehouden in 1984 ter gelegenheid van het negen tigjarig bestaan van rijwiel handel Blom. Het succes gaf aanleiding tot een jaarlijkse herhaling. Zaterdag kan worden ge start van 9.00 uur af voor de genen, die inschrijven voor de 95 kilometer en van 10.00 uur af voor de fietsers, die 35 kilometer genoeg vinden. Onderweg is er voor de deel nemers een verrassing en na afloop is er voor iedereen een fraaie medaille. De kampioenen van Lookhorst werden afgelopen zondag in de bloemetjes gezet. LEUSDEN - De laatste fase van de tenniscompetitie is aange broken. Voor de LTV leusden is het eind goed al goed gewor den, want ondanks een nederlaag is het eerste zaterdagteam kampioen geworden. Voor Lockhorst volgt nog een spannend laatste weekend. Het eerste zondag mixed-team heeft nog een kans om zich te hand haven, maar is daarbij tevens afhankelijk van de resultaten van andere degradatiekandidaten In de zaterdagkompetitie moest heteerste team van LTV Leusden de belangrijke inhaalwedstrijd spelen tegen Wilskracht. Leusden verloor met 2-3, maar doordat con current 't Stort ook verloor werd Leusden toch kampioen. Het team, bestaande uit Betty Klove, Marga Slijpen, Paul Slijpen en Paul Wesseling zal hierdoor volgend jaar uitkomen in de hoofdklasse. In de zondagkompetitie heeft Leusden 1 zijn plaats door een 5-3 overwinning op Bosheim in de derde klasse nu reeds royaal vei lig gesteld. Na de singles was de stand 3-1 voor Leusden. Chantal Mot won haar single met 7-6/6-2, Simone Smits met 5-7/6-2/6-3 en Arjan Vermey met 6-2/6-1. Ene Comelissen verloor echter met 2- 6/6-2/6-6. Ook de beide dubbels gingen verloren, de mixed-par- tijen waren echter bieden voor Leusden. Het tweede team stelde zijn posi tie in de 4e klasse, tegen Iduna door een overwinning met 7-1 ook reeds veilig. Allette Mulder, Annelies v Stave ren, Edwin Brinkman en Edwin Comelissen wonnen hun singles gemakkelijk, alleen de dames dubbel ging helaas verloren. SPANNING De tenniscompetitie is afgelopen, zij het dat zondag nog partijen of zelfs gehele wedstrijden moeten worden ingehaald, die vorige week zondag door regen niet kon den worden (uit)gespeeld. En voor het eerste zondag-mixed team van LTV Lockhorst zit het ve nijn in de staart. Afgelopen zondag moest dit team aantreden tegen Hilverheide in Hilversum. De vier enkelspelen werden verloren. De beste resul taten werden nog geleverd door Madeion Schoemaker (3-6, 6-4, 6-3) en Han Bosboom (7-5, 7-5). Van de dubbels werd slechts 1 mixed- partij gewonnen. Ingeborg Richèl en Wibo Pleijnaar slaagden enn om met 3-6, 3-6 overeind te blijven. Uitslag 7-1 voor Hilverheide, waar mee Lockhorst in de tweede klasse nu op de laatste plaats staat met 18 punten. Zowel Bameveld 3 als Flehite 3 staan op de voorlaat ste plaats met 19 punten en de laat ste twee degraderen. De beslissing zal dus zondag val len als Lockhorst uit tegen Bame veld speelt en Flehite tegen Grif- fensteyn. Lockhorst moet nog de hele wedstrijd spelen en laat Bar- neveld achter zich als het zou win nen met tenminste 3-5. Het zal dan van de uitslag Flehite-Griffensteyn afhangen wie de tweede degra dant wordt: Flehite of Lockhorst. Griffensteyn en Flehite hebben nog zes partijen te gaan bij de stand 1-1. In de derde klasse heeft Lockhorst 2 zich, ondanks het verlies tegen Meyenhagen 1 met 5-3, gehand haafd. Dit team moet zondag nog wel zes partijen spelen, maar deze zijn niet meer van invloed op de eindstand. Het eerste zondag-junioren mixed-team won ook zondag uit tegen Ready 28-1 met 3-5 en pro moveert naar de hoogste klasse. In dit succesvolle team speelden Sandra Kuyk, Irene Beaummont, Michiel Tijmensen en Ronald Klin kenberg. Het gezegde 'Zoals de ouden zon gen, piepen de jongen' gaat zeker voor LTV Lockhorst op, omdat ook het zondag-mixed team 35 onge slagen de competitie doorkwam. In dit team speelden Carina Vos, Bemadette Lansdorp, Arie Taal en Gerard Albers. Op de foto behalve deze twee teams, de overige kampioenen van de Burg. Bruiningsparkbewo- ners: het eerste-, derde-, zesde, en zevende damesteam in de KNCTB-dinsdagcompetitie en het vierde, negende, tiende en elfde damesteam in de ITA-woensdag- competitie. eerste serie moesten in ga- 'e ringen worden gestoken, galop steken van de ringen voor elke gestoken ring >onus op. tweede serie moesten er soonen ringen worden ge it en wel een grote en een 16 ring. Dit vorderde van de nemers wel enige vaardig- De grote ring leverde een op en de kleine ring twee en, De derde serie bestond {en behendigheidsspel. Alle en moesten gestoken worden SDEN - Op de Kuperssingel is dagavond rond 20.00 uur een bewater geraakt. De bestuur - Parkeerde haar auto lang9 het maar vergat deze op de «om te zetten. De auto reed 'door achteruit het water in. en bij de finish op een ton worden gedeponeerd. Men moest net zo lang bezig blijven tot alle ringen gestoken waren. Een spel dat ze ker veel behendigheid vereiste en men zowel het paard als de pony goed in de macht moest heb ben. Bij de pony's waren Vanessa Volt man en Harriëtte Valderpoort ge lijk geëindigd. Zij moesten daarom kampen om de eerste en tweede plaats. Na afloop van de wedstrijden konden de prijzen worden uitgereikt. De uitslagen waren: Pony's le Vanessa Voltman, die tevens de Wisselbeker won die vorig jaar gewonnen was door Marloes Meulman. 2e werd Harriëtte Valdervoort en 3e Marloes Meulman. Paarden le Jacqueline de Vette, die tevens de wisselbeker won die vorig jaar gewonnen werd door Lia Kerkhof, 2e Jannie Bokkers, 3e Angelicque Gerritsen, een gedeelde 4e plaats LEUSDEN - Tijdens athletiek wedstrijden in Helmond heeft de Leusdense Esther Jasper Focks van de vereniging Altius Altis in Amersfoort in de tweede klasse dames met 14.0 sekonden op de honderd meter horden een nieuw clubrecord gevestigd. Landelijk gezien heeft zij zich met deze prestatie een plaats verworven bij de eerste zes. De Leusdense athlete maakte eveneens deel uit van het estafet teteam op de vier maal honderd meter, dat met 49.5 sekonden slechts twee-tiende sekonden bo ven het clubrekord bleef. De damesploeg van Altius met als coach Ida van Houten uit Achter veld werd tijdens de landelijke wedstrijd in Helmond, waaraan zes verenigingen deelnamen, tweede met een puntentotaal van 13.366. De ploeg heeft nooit eer der zo hoog gescoord en bezet voorlopig op de landelijke rang lijst een derde plaats. Ook de herenpleog leverde in deze wedstrijd in de tweede klasse een voortreffelijke presta tie. Het team eindigde als eerste met in totaal 17.172 punten en be zet op de landelijke ranglijst van 24 verenigingen thans de derde plaats In deze ploeg kwam o.a. uit de Achtervelder Marcel Wessels, die zijn persoonlijk rekord kogel stoten met vijftig centimeter ver beterde en daarmee tot een af stand kwam van 10,77 meter. Zowel de dames als de heren van Altius hebben met deze resultaten uitzicht gekregen op promotie naar de eerste klasse. Er zijn nog twee wedstrijden te gaan; de eerstvolgende is op 25 juni, waarna de zes beste teams in sep tember tegen elkaar uitkomen in de finale. Hoewel het ringsteken de nodige concentratie vergt, kon i vrouwelijke ruiter een glimlach voor de fotograaf er nog v ACHTERVELD - Zondag 4 juni werd op het Kerstenssportpark weer het jaarlijkse Kerstens voet baltoernooi om de Kerstens-bo- kaal gehouden. Hieraan werd meegedaan door eerste en tweede elftallen. Hoewel het weer niet meewerkte, werd het een heel gezellig en een heel sportief toumooi. Dank zij de goede orga nisatie en de medewerking van de scheidsrechters en de deelne mende elftallen kon het pro gramma geheel volgens schema worden afgewerkt. le elftallen Achterveld - Kockengen 1-0 Achterveld - H.D.S 2-2 Achterveld - Laren 0-0 Achterveld - Kismet 2-0 Achterveld - Edesche Boys 3-2 Na afloop van deze wedstrijden werd Achterveld eerste en won de wisselbokaal, 2e H.D.S., 3e Edese Boys, 4e Laren, 5e Kocken gen en 6e Kismet. Bij het eerste Achterveldse elftal was Peter van Middelaar de top scorer. 2e elftallen Achterveld 2 - Edese Boys 2 1-0 Achterveld 2 - Laren 2 2-1 Achterveld 2 - Kismet 2 6-2 Achterveld 2 - HDS 2 4-0 Na afloop van deze wedstrijden werd Achterveld 2 eerste, 2e HDS 2, 3e Edese Boys 2, 4e Laren 2 en 5e Kismet. Bij het 2e Achterveldse elftal was Gerard van de Breemer de uitgesproken topscorer. De prijzen werden door de SVA- voorzitter Cor Van Marwijk aan de deelnemers uitgereikt. Na de prijsuitreiking verzamelde de spelers en supporters zich in de kantine en werd het een heel gezellig samenzijn met de clubs onderling. Er werd polonaise ge lopen en hierbij ging de gewon nen bokaal op het hoofd van aan voerder Bertus en ging hij op de schouders Het was een heel bij zonder goed geslaagd voetbal- tournooi geworden. LEUSDEN - In de reeks wedstrij den voor de clubkampioenschap pen van de ponyclub en rijver eniging 'Nieuw Hagenauwe' werd het afgelopen weekend om de prijzen gestreden bij het springen en dressuur B. De resultaten wa ren als volgt: Springen: L-categorie (90 cm.) 1Claar de Ridder 2. Arabella Voskuilen B-l-categorie (70 cm.) 1. Jacolien Bouw 2. Barbara Olthoff 3. Miranda de Jong B-categorie (50 cm.) 1Louise Keddeman 2. Vivienne Baanders Dressuur B(eginners) 1 Annemart Kuipers (114 p 2 Jelle Bakker (111 p) 3. Dorien Köller, Barbara Olthoff en Maartje Schwagerman (110 p

Leusder Krant | 1989 | | pagina 17