Vrouwenhandballe rs LHV pakken de bekei leusder krant „Mooier kan je je het niet wensen" Schoolkorfbalteam kansloos in strijd om provincietitel Leusdenaren opnieuw te sterk voor SHVU: 9-7 „Beker betekent meer dan die twee titels" wimjaquej/ Gereformeerde Basisschool uitgeschakeld Impala wint eigen trofee Wandelaar geslagen Aanvoerster To Steenbeek: LHV-Tramer Theo Geerding: Uitslagen Ons Genoegen Inbraakpogini VERGROTEN VERKLEINEN? LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT Sport WOENSDAG 14 JUNI 1989 (door Daan Bleuel) LEUSDEN - De vrouwenhandballers van LHV hebben een uniek seizoen op passende wijze bekroond. De Leusdenaren, die zowel in de zaal, als op het veld ongeslagen kampioen werden, besloten het succesvolle seizoen met winst in de finale van het afdelingsbekertoernooi, dat op het terrein van het Amersfoortse AAV werd afgewerkt. Het enigszins gehandicap te LHV-team, dat drie basisspeelsters miste, was ondanks dat met 9-7 te sterk voor het Utrechtse SHVU. Dezelfde tegenstan der vormde in de recent beëindigde veldcompetitie de belang rijkste concurrentie om het kampioenschap. Met invaller Yvonne Haaster en twee debuterende junioren in de ploeg was LHV sterk genoeg om de Utrechtenaren opnieuw terug te wij zen, waarna aanvoerster To Steenbeek uit handen van afde lingsvoorzitter Roy Renne de beker in ontvangst mocht nemen. De winst in het afdelingsbekertoernooi geeft LHV tevens toegang tot het 'grote' zaalbekertoernooi, waarin deelname aan het Europacup 2 toernooi te verdienen valt. Hoewel het supporterslegioen door rruddel van een enorm span doek over de hele breedte van het veld aangaf geen moment te twij felen aan de goede afloop van het finaleduel ('De supporters weten het zeker, LHV wint de beker', viel daarop te lezen), duurde het tot diep in de tweede helft voor LHV echt zekerheid kreeg over de winst. Het gemis van An ja Douma, Petra van der Heyden (blessures) en Jeanette Kok (vakantie) was met name in de aanval goed merkbaar. Aan schotkracht moesten de Leus denaren behoorlijk inboeten en waren voor schoten uit de tweede LEUSDEN - „Deze overwin ning betekent meer voor mij, dan die twee kampioenswed strijden die we dit seizoen hebben gespeeld. Ik heb nu echt kunnen zingen." Aan voerder To Steenbeek, één van de routiniers van het Leusdense LHV geeft daar mee aan, dat de vrouwen- ploeg dit jaar in de competi tie veel te sterk bleek voor de gezamenlijke concurrentie. De Leusdenaren haalden mede daardoor de titel, zo wel in de zaal, als op het veld, binnen in een ambiance, die daarbij niet paste. „Dat was vandaag heel anders. Veel publiek, waardoor er een perfecte sfeer heerste, ook binnen het team." „De ploeg was voor de wedstrijd ontzettend ner veus. We hadden ook niet ge dacht dat we het zouden red den. We wisten dat er een paar belangrijke speelsters niet zouden zijn en dat de ploeg zou worden aangevuld met wat junioren, die nog elke ervaring misten. Ze heb ben donderdag wel meege- traind, maar dat is natuurlijk te kort om ze helemaal vol waardig te kunnen laten meedraaien. En dat betekent bijvoorbeeld ook dat je be paalde dingen in het veld, aanvalssystemen bijvoor beeld, gewoon niet kan doen. Ik vind trouwens dat ze het geweldig gedaan hebben. Vooraf zou ik al tevreden ge weest zijn, als ze niet blun derden. Dat is absoluut niet gebeurd, sterker ik denk dat ze meer gedaan hebben dan we konden hopen." „Maar gezien de uitgangs situatie zeiden de speelsters vooraf tegen elkaar, het is al mooi dat we in de finale staan. En als er meer uit komt, is dat meegenomen. Zo zijn we die wedstrijd in ge gaan." „We hadden het voordeel dat we al eerder tegen SHVU speelden. Met name de laat ste wedstrijd in Utrecht, twee weken geleden, wisten we dat ze slecht tegen een offen sieve verdediging konden spelen. Zo zijn we dus gestart en dat pakte weer goed uit. Dat betekende ook dat we zelf niet veel hoefden te sco ren. We hebben er zelf welis waar slechts negen inge gooid, maar als je er maar zeven tegen krijgt, is dat toch voldoende?" „De winst van dit seizoen is denk ik dat we mentaal gegroeid zijn. We kunnen goed tegen een achterstand knokken, wat ook vandaag duidelijk werd. We raken niet meer in paniek, als het even niet lukt." „Ik vind het ook leuk dat we vandaag hebben bewe zen ook zonder de belangrij ke pijlers Anja Douma en Jeanette Kok goed te kunnen presteren. We hebben dit sei zoen nog weieens de kritiek gehoord dat het team teveel op die twee zou drijven. We hebben vandaag laten zien dat we collectief sterk zijn en dat is goed." Aanvoerster To Steenbeek, op de schouders van ploeggenoten, laat triomfantelijk de beker zien. lijn voornamelijk aangewezen op Hetty Tessels, die uitgerekend haar dag niet helemaal had. In de eerste dertig minuten zochten de LHV-ers te weinig naar mogelijk heden op de cirkel, waar Ria Meye- rink veel gevaarlijker had kunnen zijn. Verdedigend hadden de Leus denaren hun zaakjes echter als vertrouwd goed voor elkaar en bo vendien bleek doelvrouwe Marga Coens in uiterste instantie een be trouwbare sluitpost. De Leusdenaren hadden lering getrokken uit de eerste twee wed strijden tegen SHVU, waarin de Utrechtenaren steeds als furies uit Een deel van de LHV-aanhang volgt met ingehouden spanning de verrichtingen van de clubgenoten in K de startblokken kwamen. In Leus den en Utrecht moest LHV tot twee keer toe een grote achterstand goed zien te maken (0-5 en 4-0). Zover kwam het nu niet. Integen deel, LHV opende via een zeer fraai doelpunt van Monique Hoven- kamp uit de hoek de score. Daarbij bleef het echter lange tijd en kon SHVU toch het initiatief naar zich toe trekken. De Utrechtenaren beantwoordden de LHV-treffer vrijwel onmiddellijk vanaf de cir kel, waar LHV defensief een gat liet vallen. Een snoeihard ingeschoten vrije worp kort daarna betekende 1-2, waarna de eufone bij het Utrechtse deel van de supporters een hoogtepunt bereikte bij 1-3. ZONNETJE Vanaf dat moment leek twijfel post te vatten bij het Leusdense deel van de aanhang, dat in groten getale was op komen dagen en voor een sfeervolle ambiance zorg de. Aanvallend liepen de zaken bij LHV niet naar wens. Afstandscho ten van Hetty Tessels en To Steen beek misten kracht en precisie, terwijl de Utrechtse keeper uitste kend voor haar taak berekend bleek. Niet lang voor het verstrijken van de eerste dertig minuten op het warme Amersfoortse sportpark, brak ook figuurlijk het zonnetje voor de Leusdenaren weer door. Ria Meyerink brak na lange tijd de ban door vanaf de cirkel knap raak te schieten, waarna Hetty Tessels op de valreep een strafworp be nutte. Bij 3-3 floten de goed leiden de scheidsrechters voor de pauze. SHVU hervatte de wedstrijd met een snelle treffer, waar tweede keepster Chnstine Schut het ant woord schuldig moest blijven. Het zou de laatste Utrechtse opleving zijn. Vanaf dat moment begon de Leusdense formatie aan zelfver trouwen te winnen en geloofde de ploeg in een positief eindresultaat. Vanuit een hecht sluitende verde diging (naar de mening van de scheidsrechters vatten de LHV-ers hun taken daar soms iets te serieus op, wat leidde tot tijdelijke uitslui tingen van onder meer Tonrue Da vids en Ria Meyennk), trokken de Leusdenaren het initiatief langzaam maar zeker naar zich toe. Via tref fers van Hetty Tessels (strafworp) en Carla Mossel kwam LHV voor het eerst in de wedstrijd op voor sprong (5-4). Ria Meyennk tilde de voordelige marge met 'het doel punt van de week' zelfs naar twee treffers (6-4). Uitblinker Carla Mos sel kreeg spoedig daarna een unie ke mogelijkheid om de wedstrijd al voortijdig te beslissen. Na een in terceptie liet de LHV-er in de break-out alle tegenstanders haar hielen zien, maar faalde oog-in-oog met de keeper. SPANNEND Mede daardoor bleef de wed- stnjd tot het einde toe spannend. De misser van Mossel werd aan de overzijde van het veld meteen beantwoord met een treffer van SHVU, waardoor de marge in plaats van dne doelpunten slechts één treffer bedroeg (6-5). Ria Meyerink herstelde het verschil echter vnjwel onmiddellijk, waar door LHV zich een nieuw tegen doelpunt kon veroorloven (7-6). Bo vendien wist LHV zich in die fase geruggesteund door Vrouwe For- tuna, toen SHVU op een cruciaal moment in de westrijd een straf worp miste. De schutter mikte te hoog en raakte de lat, waardoor de Leusdenaren op voorsprong ble ven. Uiteindelijk beslisten routine en jeugdig elan met een perfecte com binatie de wedstrijd definitief. Na dat Hetty Tessels eindelijk van af stand succes had gehad (8-6) en SHVU nog één keer iets terug kon doen (8-7), kreeg juniore Hilde Steenbeek in de break-out de bal aangespeeld. Steenbeek, die sa men met teamgenote Frederiek van Garderen uitstekend debu teerde in het eerste team, bleef uiterst koel en zag in het midden Tonnie Davids vrij staan. Steen beek gaf een goed pass, waarna Davids voor het beslissende doel punt tekende: 9-7. Met de winst in het afdelingsbe kertoernooi, dat door gastheer AAV prima georganiseerd was, besluit LHV een seizoen waarin al les op zijn plaats leek te vallen. Bij het opmaken van de balans blijkt dat de Leusdenaren onder leiding van trainer/coach Theo Geerding een unieke prestatie leverden, waarin vele clubrecords sneuvel den. De LHV-ers bleven het gehele seizoen ongeslagen m officiële wedstrijden. Niet minder dan der tig competitiewedstrijden en vijf bekerduels werden winnend afge sloten. Die zeges waren in totaal goed voor twee kampioenschap pen en een beker. De beker werd nog no een handbalteam uit Leus wonnen en evenmin werdl in de eerste klasse, zowj zaal, als op het veld vertec- digd door een damesteam De winst m het afdeling toernooi geeft LHV korre zoen toegang tot het zaalbe nooi, waaraan ploegen tel de ere-divisie deelnemen, naar van dit toernooi, dit dat landskampioen SEW bixwoud, neemt deel aan ropcuptoernooi voor be naars. V6 .1 Via een meterslang spandoek gaven de LHV-supporters aan op voorhand geen moment te twijfelen aan de goede afloop van de bekerfinale: „De supporters weten het zeker, LHV wint de beker", aldus de profetie van de Leusdense aanhang. LEUSDEN - „Het is natuurlijk fantastisch, zo'n seizoen. Ik ben aan het begin van dit handbaljaar binnengekomen bij LHV, en dan wordt je ei genlijk in het diepe gegooid. Ik wist nog van niks, ik ken de de groep niet. En dan twee titels en de beker. Mooier kan je het je niet wensen." Aan het woord is Theo Geer ding, de man die verantwoor delijk moet worden gehou den voor de successen van de vrouwenhandbalploeg. De Amsterdammer van origi ne, die in De Hamershof in het dagelijks leven een schoenenzaak drijft, was voor het begin van de beker finale tegen SHVU niet op voorhand overtuigd van een goede afloop. „Nee, en daar had ik ook goede redenen voor. We hadden natuurlijk al wel twee keer van die ploeg gewonnen, maar ook toen bleek SHVU een uiterst taaie tegenstander, die moeilijk te bestrijden was. En vandaag moest ik maar liefst drie basisspeelsters missen. Noodgedwongen heb ik een beroep moeten doen op twee junioren, die nog geen enkele ervaring hadden in het eer ste. En dan is het maar af wachten hoe dat uit zal pak ken. Gelukkig pakte het erg goed uit. Maar vooraf schat te ik de kansen niet hoger in dan vijftig procent." „Het wegvallen van drie basisspeelsters betekende dat ik de traditionele benade ring van een wedstrijd wat los heb moeten laten. Nor maal vertrouw ik voor een belangrijk deel op de aan vallende capaciteiten van de ploeg. Die schat ik zo hoog in, dat we achterin best wat risi co's kunnen nemen. Vandaag lag dat anders. Tegen ons principe in heb ik de ploeg dan ook het veld ingestuurd met de opdracht het accent op de verdediging te leggen, vanuit de gedachte wat we achter niet tegen krijgen, hoeven we zelf voorin niet goed te maken. Ik ben ervan uitgegaan dat tien doelpun ten van ons genoeg zouden moeten zijn om de wedstrijd te winnen. Dat is waar gel ken." „We hebben achterin offensieve 3-2-1 verdedig; gespeeld, om met name gevaarlijke opbouwers de tegenstander aan bani te leggen. Van de twee eer re ontmoetingen wisten dat daar het gevaar vandi moest komen." „We hebben het één k< in de wedstrijd zwaar geh En dat was toen we in de e ste helft met 3-1 achter k\ men. Het team bleef di echter koel onder. Men bl erin geloven. En voor n trokken we de de stand to weer knap recht. Vanaf 6-t de tweede helft begon ik echt in te geloven. To kreeg ik het idee, we pakt die beker. Vanaf dat momi konden we ook gaan cona deren en dat speelt een prettiger dan wanneer je gen een achterstand staal knokken, zoals SHVU mof doen." „We hebben vandaag ten zien dat de ploeg is uitc groeid tot een echte eenha Het collectief is verantwo! delijk geweest voor dit res taat. We hebben laten zi ook zonder de belangiif technische schakels als k Douma en Jeanette Kok kunnen presteren. Het veau van de wedstrijd wellicht niet erg hoog, je ook door het ontbreken r Douma en Kok, maar spanning vergoedde wa« schijnlijk veel." LEUSDEN - De Gereformeerde Basisschool, die namens Leusden deelnam aan het provinciaal schoolkorfbaltournooi te Linscho- ten, heeft het in de poule niet kun nen redden. Het team, dat was in gedeeld bij Vinkeveen, Nijkerk en Ermelo, kreeg in de eerste wedstrijd met 5-1 klop van Ermelo. In de Ermelose ploeg zaten zes korfballers die de kleine kneepjes van de sport wel beheersten te gen acht niet-korfballers bij de Leusdenaren. Nadat deze klap was verwerkt moest er worden aangetreden tegen een school uit Nijkerk. Daarin leken de scholen wel aardig tegen elkaar opgewas sen al trok Nijkerk met vier korf ballers in de gelederen met 2-1 aan het langste eind. Een beetje ontmoedigd toch trad men voor de laatste wedstrijd aan tegen Vinkeveen. En helaas kon men toen ook geen wedstrijdpun- ten pakken. Poulewinnaar werd Ermelo Om de hoogste eer binnen de pro vincie streden in de finale Maar tensdijk en Maarssen. Na een spannende stnjd werd Maarssen voor dit jaar kampioen van de pro vincie Utrecht. De finale werd met 2-1 gewonnen. ACHTERVELD - Leden van de schietvereniging Ons Genoegen schieten tijdens het zomer-seizoen op de buitenbaan te Scher- penzeel. Er wordt geschoten met geweer Groot kaliber en op de af stand van 100 meter. Er werden inmiddels twee series geschoten. De uitslagen waren: le serie aantal punten 1. W.J. Lagerweij 89 2. B Voskuilen 86 3. J.E. van Hamersveld 86 3. H.J. van Ruitenbeek 85 6. H.J. van Ruitenbeek 84 3. J Voskuilen 85 7. A. van Daatselaar 83 3. J.E van Hamersveld 85 8. W. Voskuilen Jz. 82 3. A. Vlug 85 8. P. Smink 82 3 P Smink 85 10 M. Comelissen 80 8. G. Schimmel 81 11 G. Tolboom 78 9. G. Tolboom 80 12. Joh. Tolboom 76 9. J. Does 80 13. J. Does 73 11 G. van Hamersveld 79 Bij de onderlinge schietwedstrijd van 12 M. Comelissen 78 de damesschietclub op de binnenbaan 13. B Schimmel 73 in Ons Gebouw waren slechts zes deel 14. W. Voskuilen 69 neemsters. Hier was de uitslag: 1Anneke Oudshoom 85 2e serie 2. Ria Vos 83 1J. van Rossum 93 3. Jeannet Vos 82 2. W.J. Lagerweij 91 4. Iny Kok 80 3. A. Vlug 86 5. Bep Smal 75 3. G. van Hamersveld 86 6. Annelies Huurdeman 74 LEUSDEN - Aan de jaarlijks te rugkerende wedstrijd om de Leus der Trofee, georganiseerd door de gymnastiekvereniging Impala, na men deze keer de verenigingen Excelsior uit Nijkerk en Doto uit Scherpenzeel deel. De trofee ging naar de organiserende Impala, dat met het hoogste puntentotaal als winaar uit de stnjd kwam. De vere niging Gems uit Maarssen, vorig jaar eerste, kon deze keer helaas met meedoen. Uitslagen: Meisjes 6-8 jaar: 1 Francien Schoneriburg, (Im pala) 32 6; 2. Sonja Hakvoort (Impala) 32.5; 3. Pauala Bouw (Excelsior) 32.2. 9-12 jaar: 1. Rosalinda Voskuilen (Im pala) 33 8; 2. Thnsa Nobel (Impala) 33.2; 3. Kim Westgeest (Impala) 32.9. 13-15 jaar: 1. Selina Bunnik (Impala) en Madeion Kampman (Excelsior) 33.1; 2. Anita Overvest (Impala) 32.8; 3. Nancy van Roomen (Impala) 32.4. 16 jaar en ouder: 1. Marieke van Delen (Impala) 34.2; 2. Esther van Meel (Im pala) 32.9; 3. Monique van Roomen (Im pala) 32.3. Jongens 6-8 jaar: 1. Björn Platteel 31.7; 2. Ronald Meyer 31.6; 3. Django Punt 31.5 allen Impala. 9-12 jaar: 1. Arthur Scherpenzeel 31.7; 2. Patnck van Heusden 31.3, beiden Impala, 3. Michel Mulder (Doto) 30.5 13-15 jaar: 1. Michael Reeves (Impala) 33.0. Ritmisch en jazz le en 2e prijs Excelsior met 7.9 en 7.1; 3e prijs Impala met 7.1. In de RSG wer den door de meisjes van 5-7 jaar twee oefeningen gedaan. Uitslag 1. Bianca Timmerman 12.4; 2. Kann Nienen 12.2; 3 Marcha Lucas 12.0, allen Impala. 8-10 jaar: 1 Kann Bakker 18.6; 2. Ianda Veenendaal 18.4, beiden Impala. 10 jaar en ouder 1. Sandra den Haak 30.2; 2. Tamara Boersma 30.0; 3. Saskia Streuer 29.5, allen Impala. Totaal-uitslag. 1. Impala 7.72, 2. Doto 7.56; 3. Excelsior 6.23. LEUSDEN - Bij tennishal De( Zoom heeft een inbreker ve: pogingen gedaan een radio auto weg te nemen. De die een ruitje in, maar slaagde de radio te demonteren LEUSDEN - Een inwoonster van Leusden liep woensdagmiddag rond half zes rake klappen op bij een incident in winkelcentrum De Hamershof. De vrouw werd daar aangereden door een fietser, waar na een woordenwisseling ontstond. De fietser nam daarna zijn toe vlucht tot fysiek geweld. Daarbij werden de vrouw en een baby die zij vervoerde, geslagen. De politie roept eventuele getui gen van het incident op zich te mel den. Op A3- of A4-forma? Het kan allemaal bijtö Een snelle fotokopieerservice 'egen redelijke print Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp Kantoor geopend va maandag toten mei vrijdag van 9 uur tot 12» van 14 uur tot 17 uur Uitblinker Carla Mossel neemt het SHVU-doel onder vuur. Tonnie Davids (8) en To Steenbeek kijken toe.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 18