Ecologische richtlijn gaat zware bevalling tegemoet I De Vallei vraagt opnieuw om ruimte in de Bongerd Positieve advisering over tuingroendepöts ,,'s Nachts maak ik zelf wel uit hoe hard ik rijd" fèad nog steeds verdeeld over stalbezettingsvraagstuk vaargas Bezwaar tegen vliegshows afgewezen Kantongerecht Amersfoort Leusdenaar hoort hoge boetes eisen Geslaagd fc t W'-Mï i Ep Oostra is boos op B&W WOENSDAG 14 JUNI 1989 raadscommissies (van één onzer medewerksters) 1EUSDEN - De PvdA kiest, net als haar wethouder Corri Verduin, voor de juridische zekerheid geboden door een hin derwetvergunning afgegeven met als uitgangspunt de stalbe zetting per 1 november 1981. L'85 en de WD lijken er veel voor Ie voelen om de inspecteur van het Ministerie uit te dagen, door februari 1987 als uitgangspunt te nemen. CDA en GPV/SGP hadden nog veel vragen. Hoe groot was de kans de de inspec teur van het ministerie van Landbouw vast zou houden aan zijn bewering een eventueeel uitgangspunt van 1987 juridisch aan te vechten? Hoe groot is de zekerheid van de toezegging door de wethouder dat „rekening gehouden zal worden met even tuele bestaande rechten en belangen van de aanvrager." Hoe de ecologische richtlijnen van de gemeente Leusden eruit zal komen te zien, zal in de gemeenteraad beslist moeten worden. -AitèxSCiT-a Het natuurgebied De Schans, dat historisch gezien deel uitmaakt van de waterlinie, is onderwerp van discussie m het kader van Ecologische richtlijn. Het was bijzonder vol in de com- lussiekamer tijdens de vergade- mg van de commissie Onderwijs, Sociale Zaken en Milieu, op woens- jag 7 juni 1989. Twee dagen hier voor waren tijdens de vergadering van de commissie Agrarische Za ken volgens wethouder Corri Ver- duin vier punten blijven staan, waar de 'standsorganisaties' (belangen organisaties van agranèrs) grote "moeite mee bleven houden. Rond deze vier punten speelde de discussie zich woensdagavond af. Het eerste punt betrof de kaart wel ke door het Ministerie van Land bouw is samengesteld en waarop de gebieden staan aangegeven [waarop de ecologische richtlijn van toepassing is. Volgens de wet houder heeft de gemeente Leus den tegen de zm van het ministerie op deze kaart een eigen variant (gemaakt. Daarop zijn de Liniedijk en alle gebieden kleiner dan twee hectare, behalve De Schans, weg gelaten. Om de juistheid van het collegevoorstel om de Schans door ecologische richtlijnen te bescher men, te onderstrepen, reikte de wethouder tijdens de vergadering van de commissie OSM aan alle aanwezigen een beschrijving van de vegetatie rond de Schans uit. Hienn staat beschreven welke ve getatie op het voormalige verdedi gingswerk en op en om het daarbij liggende beukenbosje te vinden is en waarom het college van mening is dat deze behouden dienen te worden. Zo vormt ,,de eiken-be planting een karakteristiek en waardevol geheel met het cultuur historisch belangrijk verdedi- gingswerk."terwijl over het omrin gende bosperceel wordt opge merkt: „Deze combinatie van vol wassen beuken, met behalve mos nauwelijks onderbeplanting, is een kenmerkend beeld voor beuken bos in climaxfase van een zich mm of meer natuurlijk ontwikkelend bos." De nabij gelegen elzenwal dreigt te worden aangetast door veranderingen in de waterhuishou ding. „Wat ervan is overgebleven verdient dringend bescherming in het bijzonder buffering tegen toe voer van meststoffen." De commissieleden leken deze motivering te accepteren. Temeer daar volgens de wethouder het m dit gebied kleine stukje wei, geen moeilijkheden zal opleveren Wat betreft de door de landbouworga nisaties voorgestelde nadere nuan cering van de door de gemeente samengestelde LNO kaait verwees de betreffende ambtenaar naar een bijzonder gedetailleerde kleu renkaart van een overheidsinstan tie, die de uitgangspunten van de gemeente Leusden bevestigen. Daarmee verdwenen de verschil len m opvatting over de verzuring en de zuurgevoeligheid van de bo dem m Leusden uit de discussie. SAMENVOEGEN Daarmee bleven twee punten voor de discussie, waaraan alleen commissieleden meededen, over. De door de landbouworganisatie gewenste mogelijkheid om door samenvoegen uit te breiden werd door de wethouder positief bena derd onder een aantal voorwaar den. Boeren zou kunnen worden toegestaan om bedrijven samen te voegen met bedrijven van boeren die willen stoppen, mits de mtstoot van amoniak mmder wordt of hoogstens gelijk blijft. Jan Jacobs (PvdA) stelde daarbij de voorwaar de dat het nieuwe bedrijf zou moe ten beschikken over een geldige Hinderwetvergunning, waarmee de oude vergunningen met de daaraan te ontlenen rechten zou den komen te vervallen. Wethou der Verduin zag voor het samen voegen van bedrijven sowieso geen moeilijkheden voor bedrijven die buiten de 500 meter van be schermd natuurgebied zitten. De bedrijven die daarbinnen zitten zullen apart bekeken worden. De betreffende ambtenaar deed te dien aangaand alvast een crea tief voorstel. Hij wist een legale oplossing van boeren elders, die te dicht bij een beschermd stukje na tuur zaten, om toch uit te breiden. De betreffende boeren hadden een afvoerpijp aangelegd tot buiten de beschermde 500 meter zóne. Het idee werd met gegrinnik ontvan gen door de belangstellenden, het geen een latere opmerking leek te bevestigen: „Een boer is slimmer dan honderd ambtenaren." ONGELIJKHEID Vooral WD-er Ed ten Voorde bleef moeite houden met zowel de ongelijkheid tussen boeren, ver oorzaakt door de plaats waar ze hun bedrijf hebben, als de toege zegde individuele aandacht. „Je blijft zitten met het ongelukkige feit dat boer A wel mag, wat boer B niet mag, omdat de laatste met bij een bosje zit." Hij vond met de toege zegde soepelheid bij de beoorde ling nodig voor het verkrijgen van de vergunningen de bestuurlijke zuiverheid in 't geding. Ben Stoelin- ga sprak zelfs van een dreigende willekeur, waar de voorzitter, ge steund door haar ambtenaren, ern stig tegen protesteerde.„Ook bij individuele beoordeling zal ge toetst worden aan richtlijnen. Daar bij zal alleen rekening worden ge houden met verworven rechten, omdat het gemeentelijk beleid op dat gebied jarenlang met duidelijk is geweest", stelde de wethouder Het heetste hangijzer was en bleef de datum waarop de criteria getoetst moeten worden. Deze heeft alles te maken met de ondui delijke situatie tussen 1981, toen de nieuwe stijl in werking trad en 1987 toen het Rijk met de bijbehorende uitwerking van de richtlijnen kwam. Het huidige col lege geeft toe dat door het ontbre ken van deze richtlijnen het moei lijk was de wet goed toe te passen. Met als gevolg dat veel boeren in 1987 toen deze richtlijnen er wel waren geen Hinderwetvergunning hadden of een ontoereikende. Het beslissende punt daarbij is de uit stoot van ammoniak en met zoals vaak werd opgemerkt, de stalbe- zetting. Heel voorzichtig merkte een aantal fractieleden op dat de schuld van de huidige moeilijkhe den ontstaan door stalbezetting of uitbouw die niet voldoen aan de verschillende vergunningen, niet helemaal aan de gemeente te wij ten zijn. „Boeren zijn met zo dom als weieens beweerd wordt" en „Boe ren wisten heus wel waarmee ze bezig waren en dat dit ooit moest leiden tot het vaststellen van richt lijnen." ONTWIKKELINGEN Alle fracties wezen op mogelijke technische ontwikkelingen waar door de amoniak-uitstoot vermin derd zou kunnen worden met als gevolg een hogere stalbezetting dan onder de huidige normen voor amoruakuitstoot mogelijk is Vol gens Ed ten Voorde zijn 120 bedrij ven getroffen door de richtlijnen van 1987 met daaraan gekoppeld de ecologische richtlijnen die nu ter discussie staan. Volgens hem hebben dertig tot veertig boeren op dit moment een Hinderwet die geheel of gedeeltelijk voldoet voor de nabije toekomst en hebben veertig tot vijftig boeren een nieu we Hinderwetvergunning aange vraagd. Voor de bescherming van de boeren en het gemak van de daarbij te volgen procedure pleitte hij, net als CDA vertegenwoordiger J. Komjneribelt. voor het nemen van 1987 als peildatum voor de stalbe zetting. Dat zou beter te overzien zijn dan acht jaar geleden en veel moeilijkheden kunnen voorkomen. Hij vroeg zich openlijk af of de in specteur werkelijk zo streng zal zijn als hij heeft toegezegd Liever zag hij een uitzonderingspositie voor Leusden zoals ook Wouden berg en Zuid-Utrecht verkregen heeft Wethouder Com Verduin voel de niets voor zijn voorstel om „het eerst maar eens uit te proberen." Dit zou vijf jaar rechtsonzekerheid betekenen, bovendien was de in specteur tijdens al het gevoerde overleg bij zijn standpunt geble ven. Jan Jacobs voelde er, m tegen stelling tot Ben Stoelinga (L'85) mets voor, om de confrontatie met de inspecteur aan te gaan. Volgens hem ligt de peildatum in 1981 juri disch vast en dient de toezegging om rekening te houden met de stand van zaken, waarbij ook de inspecteur een positieve houding had toegezegd, serieus genomen te worden. Ben Stoelinga vond dat hij dit weerleggen kon met de op merking „de inspecteur zegt dat. maar dat is nog geen reden om dit dan ook maar meteen voetstoots aan te nemen". BELANGEN Ep Oostra (D66) was het in grote lijnen met de PvdA eens. Hij pleitte er enerzijds voor de belangen van de agrariërs zwaar te laten wegen, anderzijds was hij er voor om de richtlijnen voor amoruakuitstoot m de toekomst te verzwaren, zodra technische mogelijkheden dit mo gelijk zou maken. Men werd het niet met elkaar eens over wat de juridische gevolgen zouden zijn wanneer toegeven zou worden aan de druk van de landbouworgani saties en 1981 als uitgangsdatum voor toetsmg werd gekozen. Het dreigement van de inspecteur dat hij een dergelijk collegebesluit zal aanvechten tot de uiterste rechtsin stantie maakte op de ene fractie meer indruk dan op de andere. Het CDA was er volgens haar verte genwoordiger „nog niet uit" en dat leek voor meer fracties te gelden, de uiteindelijke standpunten zullen moeten blijken tijdens de raads vergadering begin juli. Ep Oostra (D66) merkte op dat de genoemde termijn om een Hin derwet volgens de Ecologische richtlijnen aan te vragen op 31 de cember 1990 afloopt, Wanneer daarbij bedacht wordt dat tussen het aanvragen en verlenen van een vergunning ongeveer zeven maan den zit waann de criteria getoetst worden, zou dit betekenen dat de beoogde verbeteringen pas eind 1990 kunnen beginnen. De wethou der zegde toe de genoemde termij nen te bekijken. (van één onzer medewerksters) LEUSDEN - De motie van de gemeente Leusden, waarin aan het Ministerie van Defensie verzocht werd af te zien van vlieg shows op vliegveld Soesterberg, is door het Ministerie afgewe zen. Dit was eén van de mededelingen die aan het begin van de vergadering van de Commissie Onderwijs, Sociale Zaken en Milieu door haar voorzitter, wethouder Corri Verduin, werd gedaan. Andere mededelingen betroffen het pnncipiele besluit van het col lege geen hekwerken om scholen te Dlaatsen. Het college motiveert dit besluit door te stellen dat een schoolplein tevens dient als wijk- voorzierung en met de hoge kosten die het plaatsen van hekwerken met zich meebrengen. In antwoord op vragen uit de commissie beves tigde de wethouder dat dit besluit in eerste instantie alleen de open bare scholen betreft. De verzoeken van andere scholen zullen zoals ge bruikelijk in behandeling worden genomen. Het Protestants-Christelijk schoolbestuur heeft opnieuw een verzoek gencht aan de gemeente om gebruik te mogen maken van een leegstaand lokaal van de open bare basisschool De Bongerd Een eerder verzoek aan de gemeente om de Protestants Christelijke ba sisschool De Vallei van een leeg lokaal m de nabij gelegen openba re basisschool De Bongerd gebruik te laten maken, is door de Wethou der vorig jaar afgewezen. De Val- leischool kampt met ruimtetekort als gevolg van een sterk toegeno men aantal leerlingen. Bij De Bon gerd zijn per 1 augustus 1989 twee "wettelijke leegstaande' lokalen aanwezig. Tot verdriet van wethouder Corri Verduin is het wetsontwerp Inko mensvoorziening Jongere Werklo ze Werknemers door het college van B&W met ondersteund. Me vrouw Com Verduin nam in het college een minderheidsstandpunt in. Het wetsontwerp vroeg om lo kale medewerking om jongere werkloze werknemers aan voorzie ningen te helpen. De leden van de raadscommissie sociale zaken ver wachtten dat het wetsontwerp als controversieel zal worden aange merkt en daardoor niet bij de Tweede Kamer m behandeling zal worden genomen voor het aantre den van de meuwe regenng In eerste instantie hoopte wet houder Verduin nog dat het voor stel in de raad besproken zou kun nen worden. De duidelijke afwij zing van deze landelijke regeling door CDA en WD deed haar ech ter verzuchten dat dit er waar schijnlijk niet van komen zal. Voorlopig zal geen meuwe plaats voor de Gemeentewerf kun nen worden aangewezen. Besloten is het advies rond de inrichting van bedrijvenpark de Horst, alsmede het komende wegen- en afvalstof- fenplan af te wachten, wethouder Verduin verzekerde de commis sieleden dat het zoeken naar een meuwe vestigingsplaats voor de Gemeentewerf, ondanks dit uitstel, de hoogste prioriteit blijft hebben. Rondtrekkende woonwagens krijgen in Leusden voortaan een plek aangewezen aan de Doornse- weg. De op basisscholen in Leusden opgehaalde batterijen blijken ver voerd te worden naar Oost-Duits- land, waar ze opgeslagen worden. Ben Stoelinga van Leusden '85 was hiermee met erg gelukkig. Hij noemde dit „een verplaatsing van de rommel." De wethouder was het met hem eens dat de verantwoor ding van de gemeente Leusden voor haar afvalstoffen niet ophoudt bij het ophalen Zodra zich een be tere mogelijkheid voor het oprui men van batterijen voordoet zal zij deze m overweging nemen, beloof de ze. (van éen onzer medewerksters) LEUSDEN - Leden van de commissie Onderwijs, Sociale Zaken en Milieu konden woensdagavond positief adviseren ten aan zien van de evaluatienota over het verkleinen van 'groen' afval. In deze nota staan de reslutaten van het verwerken van tuinafval, dat bijeengebracht is op de tuinafvalstortplaatsen. Deze stortplaatsen dienen overigens volgens de nota 'positie ver benaderd te worden.' Daarom stelt de nota onder meer voor de stortplaatsen in het vervolg 'tuingroendepöts' te noemen, waarbij bordjes komen waarop staat aangegeven wat op die plekken mag worden gedeponeerd. De burger kan daarna zelf concluderen wat niet mag. De commissieleden waren allen tevreden over de lage kosten, in relatie tot het hoge rendement, dat aan het verwerken van tuinafval verbonden zijn. WD vertegen woordiger Ed ten Voorde vroeg zich af of de verrijkte grond die deze verwerking oplevert met 'commerciëler aan de man ge bracht' zou kunnen worden. Wet houder Verduin legde daarop uit dat de verrijkte grond 'te njk' is om als tuinaarde te dienen, maar 'te arm' is, om voor mest door te gaan Boeren zijn soms blij met deze ver rijkte grond omdat het water vast houdt. Zij kunnen bij de gemeente afnemen. In snel tempo adviseerde de commissie OSM positief over een aantal aanvragen van verschillende scholen en schoolbesturen. De Valleischool kan meuwe vloerbe dekking bestellen, hoewel Ep Oo stra (D66) de wens van basisscho len om in plaats van linoleum, vaste vloerbedekkmg te willen, niet kon waarderen. Tapijten zijn sneller versleten en zouden volgens hem allergische klachten kunnen ge ven. Wethouder Corri Verduin kon dit laatste weerleggen Het stof dat vaak verantwoordelijk is voor al lergieën blijft los op linoleum lig gen, met als gevolg dat het gaat zweven, aan vaste vloerbedekking hecht het en geeft daardoor minder klachten. Harm Offereins voegde daaraan de onderwijskundige re denen toe dat vaste vloerbedek kmg met alleen huiselijker is, maar ook warmer, wat met name van belang is voor kleuters die op de grond spelen. De aanpassing van de CV-instal- latie van de Montesson-basis- school 't Ronde zal door de ge meente Leusden vergoed worden. Hiermee is een bedrag van 10.600,- gemoeid. De problemen met de CV-installatie worden voor een groot deel toegeschreven aan de in 1984 geïnstalleerde 'optimali- senngsapparatuur'. Harm Offe- reins (GPV/SGP) zette vraagtekens bij de deskundigheid van de in stallateurs. die de verwarming ooit: „De optimaliseringsapparatuur aanbrengen was een uitstekend initiatief. Het had alleen niet inge voerd mogen worden door mensen die hiervoor niet deskundig wa ren", vond hij. Meer van dergelijke aanvragen werden verwacht. LEUSDEN - Ep Oostra, frac tievoorzitter van D66, is boos op het college van B&W. Tij dens de commissievergade ring van onderwijs, sociale zaken en milieu, afgelopen woensdag, bleek het CDA gelijktijdig in de raadszaal een verkiezingsbijeenkomst te houden. Oostra vroeg don derdag geprikkeld aan CDA-wethouder Blom of dat betekende dat iedere partij nu voor zijn verkiezingsbij eenkomsten aanpsraak kon niaken op de raadszaal. Dat bleek niet het geval. Oostra maakte zich kwaad, omdat het er aanvan kelijk op leek dat de CDA- delegatie, waaronder tweede kamerleden en europarle mentariërs, slechts door het gemeentebestuur op het ge meentehuis zou worden ont vangen. Later bleek dat er sprake was van meer. Zo had het CDA zeventig bedrijven uitgenodigd in het gemeente huis aanwezig te zijn. Oostra: „Het was dus geen ontvangst, het was gewoon een verkiezingsbijeenkomst. En dan vind ik dat het CDA, net als elke andere partij, ge woon een ruimte kan huren. Bovendien kan een ont vangst van B&W ook in de B& W-kamer plaatsvinden, dat hoeft niet persé in de raads zaal." De bijeenkomst van het CDA viel extra ongelukkig uit, omdat de commissieka mer uitpuilde van belang stellenden. Normaal gespro ken had de voorzitter van de vergadering in zo'n geval kunnen besluiten de verga dering te verplaatsen naar de ruimere raadszaal. Nu was dat uitgesloten, omdat het CDA daar bijeenkwam. De bezwaren van Oostra werden door andere fractie vertegenwoordigers ge deeld. Van gemeentelijke zijde werd bij navraag verteld dat het inderdaad niet de bedoe ling was geweest dat het CDA een bijeenkomst zou houden, die het karakter van een verkiezingsvergadering zou dragen. „Het CDA vroeg om een officiële ontvangst van de kandidaat Europarle mentariërs door B&W. Dat is niet ongebruikelijk, en dat is daarom ook gehonoreerd", liet Voorlichting weten. „Toen later bleek dat het om een andersoortige bijeen komst zou gaan, hebben wij ogenblikelijk gezegd dat gaat niet door. Dat is toch gebeurd, en dat betreuren wij. Het is in ieder geval niet iets, waar een gewoonte van gemaakt zal worden." AMERSFOORT - Iemand uit Leusden had 's nachts in Scher- penzeel 126 km gereden in de bebouwde kom en later in Wou denberg nog eens 126 km op de Geeresteinselaan, waar 80 de maximumsnelheid is. "Ik rijd 's nachts meestal hard en maalt zelf wel uit hoe hard" had hij tegen de politie gezegd. "Daar schrik je wel een beetje van" vond de plaatsvervangend kantonrechter, Mr. Schie- veen, op de strafzitting van 8 juni. "Als je haast hebt en er is niemand op de weg, dan mag je toch wel wat harder rijden" vond verdachte ook op de zitting. Er mag dan minder verkeer zijn 's nachts, het is ook minder goed zichtbaar en de richtlijnen voor de boetes blijven echt hetzelf de: ƒ6,- per te hard gereden kilometer, als het tenminste de eerste keer betreft. Dat betekende in dit geval een boete van 455,- voor de eerste snelheidsovertreding en 275,- voor de tweede. Op de motorfiets zonder verzeke ring, met een snelheid van 135 km op de Amersfoortseweg in Maarn, waar 80 gereden mag worden, en dan nog een doorgetrokken streep negerend bij het passeren. Deze waslijst presteerde een jon gen uit Leusden, die dat op ruim 1000, - boete te staan kwam. "Ik heb er weimg op te zeggen" was zijn commentaar. De directrice van een bekend transportbedrijf in Amersfoort moest haar BV op de zitting verte genwoordigen omdat één van de vrachtauto's 50% overbeladen was geweest. "Wij geven beslist geen opdracht om te zwaar te laden" verklaarde zij. "Maar er worden vaak contai ners bij klanten opgehaald, waar van de inhoud niet bekend is. Als er onderin beton zit en bovenop hout, dan is het moeilijk te zien." "Je ziet de hele dag auto's van uw bedrijf njden en u heeft hier nog nooit eerder gestaan", consta teerde de kantonrechter als plus punt. Conform de eis kreeg het bedrijf een boete van 400,-. ROOD LICHT Een automobilist uit Baam zou door rood licht gereden zijn in Eemnes, maar was zeer stellig in zijn verklaring dat hij op die be wuste dag beslist met m Eemnes geweest was. "Mijn vrouw was ernstig ziek in die tijd. Ik heb haar zelf verzorgd en ben nooit weg geweest. U kunt het bij de huisarts navragen." Het vervelende is dat een huisarts natuurlijk wel kan bevestigen dat een paüënt ziek geweest is in een bepaalde periode, maar niet dar haar echtgenoot nooit eens een boodschap gedaan heeft De agent beweerde dat hij bijna door verdachte was dood gere den en daarom extra aandacht aan de auto en het kenteken had ge schonken Verdachte stelde dat iemand die zo geschrokken is nou juist makkelijk een fout kan maken met het noteren van het nummer. De omkering van de bewijslast bij rijden door rood geeft het proces verbaal echter zoveel bewijs kracht, dat het bewijzen van je on schuld alleen maar lukt als je met een paar goede getuigen op de proppen weet te komen. In dit geval achtten zowel de offi cier als de kantonrechter de zaak wettig en overtuigend bewezen Conform de eis legde de kanton rechter 130,- boete op. Ver dachte besloot onmiddellijk om ir hoger beroep te gaan "Ik heb voor het laatst op m'n twaalfde in een trein gezeten" zei een verdachte, aan wie te zien was dat dat minstens tien jaar geleden moest zijn. Maar niettemin stond hij nu te recht voor het rijden zonder kaartje. Het feit dat door de con ducteur niet om een legitimaüe gevraagd was, maakte de bewijs voering inderdaad zwak. Er kon dan ook met anders dan vrijspraak volgen. "Heb je emg idee wie je dat gele verd heeft?" informeerde de kan tonrechter. Ja, hij zag een neef wel voor dit soort geintjes aan. "Dan zou ik maar eens contact opnemen met dit stuk familie" adviseerde Mr. Schieveen. LEUSDEN - Aan het Eemland colle ge in Amersfoort behaalden de vol gende Leusdenaren hun diploma: HAVO:Jorg Altenburg, Rob Basjes, Edwin Besseling, Karen Betlem, Rob Boellaard, Miranda van Dijk, Judith van Donselaar, Jennifer van der Heiden, Rudi Herder, Anja Hil- horst, Sigrid Jacobs, Manje Jansen, Robert-Jan Nord, Michaela du Pon, Carlo Rietman, Rosanne Rijkers, Marko van der Schoot, Mariska Se- gaar, Nicole Snoek, Sandra Ver- koijen, Peter Werkman en Tanya Werkman. VWO:Janneke Baede, Maartje Bartelink, Annemarie Basjes, Anno van den Berg, Sibylla Breimer, J urn jan van den Bremer, Sven Clein, Suzanne van Doorn, Eveline van Dorp, Ineke Godefrooij, Wille- mijn Hageman, René van Hamers- veld, Maureen van der Heiden, Klaske Heijman, Danielle de Jongh, Aukje van Kooij, Rob Kuijpers, Willem Morkin, Shirine Reichert, Melisa Rijnders, Paul Schwencke, Rita van Valkengoed, Marielle van der Ven en Korneel Wijnands.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 7