Spanning groot in boulescompetitie Derde plaats voor LEOS Motorrijders veroordeeld Zon maakt tocht een succe Hippische demonstratie Tijdens Nederlands kampioenschap: Kantonrechter vindt rijgedrag,bar en boos" Kantongerecht Amersfoort Puzzelrit AMBC SVAnaar Duitsland Wedstrijden bij De Singels! I WOENSDAG 21 JUNI 1989 LEUSDEN - Het eerste gedeelte van de competitie van de Leus- dense jeu de boulesvereniging „De Hakhorst" nadert het einde. Een spannend einde, want nog niet alle beslissingen zijn geval len. Vijf van de acht doublettes, die straks in de kampioenspoule uitkomen, zijn bekend. Om de overige drie plaatsen wordt nog een spannende strijd gestreden. In de kampioenspoule komen straks de eerste twee van iedere poule uit, alsmede de twee beste nummers drie. In poule A, waann acht wedstrij den gespeeld moeten worden, zijn Bauke Bokhorst en Paul Knuijt na zes wedstrijden al zeker van de een plaats in de kampioenspoule. Tiny en Ruud Dam, met twaalf punten uit zeven wedstrijden, hebben zich verzekerd van de tweede plaats. De derde plaats is voor Martin van Slingerland en Ruud Noom. Of ne gen punten uit acht wedstrijden, met een voordelig saldo van vijftien punten, genoeg is voor de kam pioenspoule zal nog moeten blij ken. Met acht punten uit acht wed strijden staan Bep Jacobs en Cor Hooijer voorlopig verrassend goed op de vierde plaats. De stand: 1. Bauke Bokhorst en Paul Knuijt 6-12 2. Tiny en Ruud Dam 7-12 3. Martin van Slingerland en Ruud Noom 8- 9 4. Bep Jacobs en Cor Hooijer 8- 8 5. Ton Jacobs en Paulien van Olmen 8- 7 6. Aalt en Joke van Veen 7- 6 7. Mieke en Kees Bokhorst 7- 6 8. Cok Hakkenes en Rie Schregardus 8- 4 9. Bep en Bob Bloemendal 7- 2 In poule B is er een tweestrijd tussen Peter van Olmen en Roelof de Groot enerzijds en Hans Jacobs en Rudolph de Groot anderzijds Beide teams hebben dertien pun ten uit zeven wedstrijden en moe ten dus nog één wedstrijd spelen. Het boulesaldo van Peter van Ol men en Roelof de Groot is momen teel nog net iets beter. Beide teams zijn al zeker van een plaats in de kampioenspoule Op de derde plaats staan Johan- neke Bokhorst en Enk Hoitinga. Ze hebben zeven punten uit zes wed strijden. Gezien het resterende programma van dit tweetal ziet het er naar uit, dat ook zij straks in de hoogste afdeling kunnen uitkomen. Iets tegenvallende zijn hier de prestaties van twee gerenommeer de doublettes: Emile Eskenazi met Max Jonkman en Ane van den Bre mer en Dirk van Dorp met (voorlo pig) een vijfde en een zevende plaats. Joop Mei en Tiny de Boer verrassen aangenaam met een vierde plaats. De stand: 1. Peter van Olmen en Roelof de Groot 7-13 2. Rudolph de Groot en Hans Jacobs 7-13 3. Johanneke Bokhorst en Erik Hoitinga 6- 7 4. Joop Mei en Tiny de Boer 7- 6 5. Emile Eskenazi en Max Jonkman 6- 5 6. Wim v.d. Laaken en Jan v.d. Mosselaar 7- 5 7. Arie van den Bremer en Dirk van Dorp 7- 4 8. Rie Stet en Ditte Stappers 6- 3 9. Pauken Bisschops en Hetty Stienen 5- 2 OPPERMACHTIG In poule C waren Joost Jacobs en Ad Duister oppermachtig. Zij zijn eerste geworden met dertien pun ten uit zeven wedstrijden (in deze poule worden zeven wedstrijden gespeeld). Het winnende duo moest alleen een punt afstaan aan Hans Manuel en Rob van der Wer- ve. De strijd om de tweede plaats is bijzonder interessant. Hanneke Noom en Mimmo Sciortino hebben die felbegeerde plaats momenteel in handen, maar met een punt ach terstand hebben ook Henk Bok horst en Sieds Hoitinga nog goede kansen. Verder is ook het doublet- te Manuel-Van der Werve nog niet geheel kansloos. Of uit deze poule twee of drie doublettes naar de kampioenspoule gaan, is thans nog met te zeggen. Opvallend hier het matige pres teren van Coen Bisschops en Thieu Stienen, normaal toch een duo dat een gooi naar de kampioenspoule kan doen. Dit doublette staat mo menteel op de laatste plaats, maar kan, gezien het resterende pro gramma, toch nog een stuk klim men. De stand: 1. Joost Jacobs en Ad Duister 7-13 2. Hanneke Noom en Mimmo Sciortino 6- 8 3. Henk Bokhorst en Sieds Hoitinga 6- 7 4. Hans Manuel en Rob van der Werve 5- 5 5. JannyenHans Vossebeld 6- 5 6. Jo van Riezen en Wim van den Berg 5- 3 7. Ben Vasterman en Jos Schregardus 6- 3 8. Coen Bisschops en Thieu Stienen 5- 2 TOERNOOIEN Het jaarlijkse tnplette-toernooi, dat op zondag 11 juni gehouden zou worden, is wegens gebrek aan be langstelling afgelast. Het toernooi wordt nu in het najaar gehouden. De meeste Leusdense triplettes ga ven er de voorkeur aan om een dag eerder bij het bekende Aaltjes- dag-toernooi in Harderwijk in actie te komen. Over het algemeen wer den er goede resultaten door de leden van De Hakhorst geboekt. Er werden echter net te weinig punten behaald om de finaleronde te be reiken. Triplette Peter van Olmen, Roelof de Groot en Hans Manuel was nog het dichtst bij een finale ronde, maar werd tenslotte via een extra beslissingswedstrijd uitge schakeld. Komende zondag, 25 juni, orga niseert De Hakhorst een landelijk doublette-toernooi. Dit toernooi wordt gehouden op het Burge meester Buining Sportpark. In to taal kunnen daaraan 64 doublettes deelnemen. De wedstrijden beginnen 's mor gens om half elf. In de ochtenduren wordt er in poules gespeeld, waar na men 's middags via afvalsysteem verder gaat. Rond vijf uur is de finale gepland. De toegang tot het terrein, waarop ook nog play off- wedstnjden van de nationale com petitie derde, vierde en vijfde klas se worden gehouden, is gratis. Start van de 90+ toertocht bij fietshandel Blom. Aaan de tocht deden meer dan 200 mensen mee, die ko> kiezen tussen een afstand van 35 en 95 kilometer. De tocht werd gereden in de omgeving van Leusden. LEUSDEN - Meer dan 200 men sen deden mee aan de fietstocht die afgelopen zaterdag was geor ganiseerd door fietshandel Blom en de Toerclub Leusden. Dat suc ces was natuurlijk niet in de laat ste plaats te danken aan het schitterende weer. Het deelne mersveld was de afgelopen jaren afgenomen, omdat het weer niet erg meewerkte. „Ik ben zeer te vreden," zei J. Blom dan ook over het verloop van de tocht. Hij had ook lof voor de mensen van der toerclub die de tocht hadden uit gezet. Het jaarlijks terugkerende evene ment kost elke keer het nodige denkwerk, want er wordt iedere keer geprobeerd weer nieuwe weggetjes in de route op te nemen. Volgens Blom was dat ook dit jaar weer gelukt. De eerste editie van de fietstocht was ter gelege van het 90-jarig bestaan va: zaak. Elk jaar wordt bij de k afstand een kilometer toege* Dit keer was die afstand 95 kil ter. De tocht heet daarom o: 90+ toertocht. Alle 226 dj mers, waarvan een aantal ms ven voor een kleinere afstar kilometer) reden volgens Big tocht uit. AMERSFOORT - "Bar en boos" vond de kantonrechter, Mr. Seton, op de strafzitting van 15 juni, toen hij de Wild-West avon turen van een paar motorrijders moest berechten. Beiden hadden zich op zondagavond 21 mei zodanig misdra gen, dat hun motorfietsen door de politie in beslag genomen waren. Of in beslag genomen goederen wel of niet worden te ruggegeven aan de eigenaar, bepaalt de kantonrechter in zijn vonnis. Vandaar de opvaüend sneUe berechting in deze zaken. Als de kostbare motorfietsen al te lang stonden te roesten op het politiebureau, dan zou hun waarde immers snel dalen. Overigens hadden deze motorrij ders niets met elkaar te maken. De één, afkomstig uit Soest, had Wou denberg onveilig gemaakt De an der, een inwoner van Renkum, had op hetzelfde moment in Leus den huis gehouden. "Bent u el kaar niet tegen gekomen?" infor meerde Mr. Seton, toen hij ze ook nog tegelijkertijd op de zitting zag verschijnen. Maar nee, ze hadden elkar nog nooit gezien. De eerste, uit Soest, had vier dingen op zijn geweten. In een onoverzichtelijke bocht in Woudenberg had hij drie auto's willen inhalen. Verrast door tegen liggers had hij scherp moeten snij den. Hij had 140 km gereden, waar 80 is toegestaan. Vervolgens 140 km binnen de be bouwde kom. Met deze snelheid was hij ook over een fietsers-over steekplaats gereden. Tenslotte had hij een kruising in de bebouwde kom met een vaart van 110 km overgestoken. "Ik raus maar wat an. Het gaat zo makkelijk met zo'n ding, je hebt het niet in de gaten", was zijn com mentaar. Opmerkingen, waaruit weinig berouw en inkeer sprak, vond de officier. Een indruk,die bevestigd werd door het feit dat hij van twee eerdere veroordelin gen wegens snelheidsovertredin gen, waarbij het rijbewijs al eens voorwaardelijk afgepakt was, ken nelijk weinig geleerd had. Con form de eis werd hij nu dan ook veroordeeld tot een onvoorwaar delijke intrekking van het rijbe wijs voor de duur van 12 maanden. De boetes bedroegen, bij elkaar opgeteld,/ 1930,-. De motorfiets kreeg hij wel terug. Verdachte zag toch nog een lichtpuntje: "Het is nu tenminste een gunstige tijd om 'mte verkopen". TEGENLIGGERS De ander had op de provinciale weg van Amersfoort naar Doom in een onoverzichtelijke bocht, met een vaart van 115 km, een caravan ingehaald, terwijl er tegenliggers aankwamen. Hij had vervolgens 150 km gereden in plaats van 80 en bij de Treek zowel de verkeers lichten als de pijlen voor afslaand verkeer genegeerd. De officier eiste hier 1800,- boete en eveneens 12 maanden onvoorwaardelijke ontzetting uit de rijbevoegdheid, met teruggave van de motorfiets. Deze verdachte was in het dage lijks leven vrachtwagenchauffeur en zou door een onvoorwaarde lijke veroordeling voor zo'n lange tijd brodeloos worden. Ook hij had al eerdere veroordelingen achter de rug en bevond zich zelfs nog in een proeftijd. Hij had dan ook weinig reden om een gun stiger vonnis te verwachten dan zijn voorganger. In de hoop het ui terste er uit te halen, had hij zich van een raadsman voorzien. Deze legde het er in de eerste plaats op aan om de dagvaarding op formele gronden aan te vech ten. Zowel het proces-verbaal als de dagvaarding omschreven de weg Amersfoort-Doorn als de 'S 9'. Volgens de raadsman was dit geen officiële aanduiding in de zin véin de Wegenverkeerswet, want op de autokaarten staat deze weg vermeld ais de 'N 227'. De verbalisant verklaarde op de zitting dat 'S 9' een interne aandui ding van de wegbeheerder is, die altijd door de politie gebruikt wordt. "Be ken geen S 9 en heb geen boodschap aan interne aanduidin gen" meende de advocaat. "We weten allemaal om welke weg het gaat" antwoordde de kantonrechter. "Ik geloof dan ook niet in uw argument, maar zal de zaak toch aanhouden om dit punt te laten uitzoeken". Mocht dit for mele verweer verworpen worden, dan pleitte de advocaat voor een alternatieve straf, in die zin dat de rijbewijsintrekking voorwaarde lijk wordt opgelegd, met als bij zondere voorwaarde dat de ver dachte in de proeftijd geen motor fiets mag rijden. Over een paar weken volgt de uitspraak. GEPLAST Een inwoner van Amersfoort had 's nachts in de Krommestraat ge plast. "Ik kon het niet ophouden", verklaarde hij en de giro van 20,- vond hij dan ook te duur voor deze noodstop. De officier dacht er anders over. "Nederland is maar een klein land en we moe ten toch zien om het met elkaar schoon te houden" vond zij. Ze eiste/ 45,-. De kantonrechter keek bedenke lijk. "Er zijn nergens meer openbare toiletten tegenwoordig. Hoe zit dat in Amersfoort?" Stilte. Daarop richtte Mr. Seton zich plot seling tot uw verslaggeefster met de vraag: "Mevrouw, weet u of er openbare toiletten zijn in Amers foort?" "Be? Wat moet ik met openbare heren-toiletten?" Hilariteit. De kantonrechter keek wat onge makkelijk en maakte de zaak haas tig af met een tientje. De jongens van LEOS behaalden een verrassende derde plaats op de Nederlandse kampioenschappen. LEUSDEN - Het jongens A-team van LEOS heeft deelgenomen aan de wedstrijden om het kampioen schap van Nederland. Het team bestond uit de volgende spelers: Klaas Jan Hutten, Martin Ilmer, Erik van Dijk, Mare Bruin, Evert Kruyswijk, Jan Willem Wiersma, Niels Noorlander en Edwin Wild. Trainer/coach was Eddy Smits, maar omdat deze tijdens de strijd om de nationale titel was verhin derd wegens een examen werd hij vervangen door Martin Joosten en Herman ter Schegget. Uitslagen NK: LEOS - PRIMAVO - Apeldoorn 2-0 (17-15. 15-12); LEOS - BEFA1R - Wad- dinxveen 2-0 (17-15. 15-12); LEOS - ANIMO - Sneek 1-1 (13-15. 17-15). Poule A: 1 LEOS - 5. 2. ANIMO - 4.3. BEFAIR - 3. 4 PRIMAVO - 1 Poule B: 1 SLIEDRECHT SPORT - 4. 2 ICH- TUS - 4. 3 LONGA - 3. 4 THORNAX - 1. Kruisfinales LEOS - ICHTUS 0-2 (1-15, 7-IS); SLIE DRECHT SPORT - ANIMO 0-2; ICH TUS - ANIMO 2-0; LEOS - SLIE DRECHT SPORT 2-0(15-11. 15-11). Eindstand: 1 ICHTUS Enschede, kampioen van NEDERLAND. 2. ANIMO Sneek. 3. LEOS Leusden. 4 SLIEDRECHT SPORT. 5 BEFAIR Waddinxveen. 6 LONGA Lichtenvoorde. 7. THORNAX Woerden. 8 PRIMAVO Apeldoorn "De beukeboom is zeer goed om manden en korven te ma ken. De bladeren, gekauwd, genezen de kloven in de lip pen en zwering van het tand vlees. De nootjes, gedroogd en tot as verbrand, zijn zeer goed tegen nierstenen." Dit is de, in gangbaar Neder lands overgezette tekst van een oud kruidenboek uit de zestiende eeuw. Toen wisten ze de beuk dus al te waarde ren en dat doen we nog wel, al geldt die waardering bij veel mensen alleen als zijn hout helder ligt te vlammen in de open haard. Ook in de natuur zijn er die van de beuk houden. De Gewone vink, ook wel Boek(beuk)vink genoemd, nestelt graag in zijn dichte lo ver. De beukenootjes vormen voor hem een geliefd voedsel en ook voor zijn neef de Keep, een win ter gast. In het najaar kunnen we die bij honderden onder de beuke- bomen aantreffen. Maar dat is elk jaar verschillend om dat er het ene jaar veel meer beukenootjes zijn dan het an dere. Zijn er veel dan spreekt de bosbouwer van een goed mastjaar. De Zwarte specht is ook bij zonder gehecht aan de beuk die de voorkeur geniet om zijn nesthol in uit te hakken. Ook zijn er diverse zwam men die er de voorkeur aan geven om onder Beuken te groeien zoals de Kleverige De Beukegalmug is voor voortplanting geheel Sfi kelijk van de beuk. We kr nen, over het algemeen de bovenzijde van de deren, de vier tot twaalf i limeter hoge gallen van beukegalmug vinden. D zeer harde, eivormige, toe pitste woekeringen zijn e< groen en kleuren later v De lard, die zich daar nenin ontwikkelt, is ii herfst drie tot vier miUiffi lang en volgroeid. Kortt de bladeren afvaUen laai gal los en valt op de gfl De larf overwintert in de en pas in maart van het gend jaar verpopt het Eet popstadium duurt o veer drie weken en dank de bruinzwarte galmug Na de bevruchting legt wijfje twee tot driehon rode eieren op de bladfc pen van de beuk ACHTERVELD - De landd vereniging en ponyclub Del uit Achterveld houdt zatef manege De Fliert regionale! en dressuuurwedstrijden X nisatoren ontvingen voor Ij nement inschrijvingen uit ij Barneveld, Hoevelaken, f Hoogland, Scherpenzeel 0 denberg. De wedstrijden begitf 11.00 uur. Speciale ever^ zijn de tonnenrace (aanvï uur) en de parade na afloc wedstrijden. De toega bezoekers is gratis. knolamatiet en de Giftige ve- zelkop. Beide soorten zijn do delijk giftig maar gelukkig hier betrekkelijk zeldzaam. De jonge exemplaren lijken verdacht veel op champig nons. Ongevaarlijk, ook voor de beuk, is de Reuze zwam. In juli komen de enorme bruine, lapvormige waaiers van hoe den boven de grond die op korte, dikke stelen staan en rondzwervende spore van Porseleinzwam, nauwel te zien door de microscoop in staat binnen afzienbr tijd zo'n reus te veUen. LEUSDEN - De bereden politie uit Utrecht zal aanstaande zondag, tij dens de jaarlijkse Hippische Zes kamp in paarden- en ponycentnim Den Treek, een demonstratie ver zorgen. De politie te paard zal ge- hoorzaamheidsproeven laten zien, met als spectaculair hoogtepunt het spnngen over brandende hinder nissen. De show begint om 14.00 uur. Tijdens de Hippische Zeskamp zullen leden van de manege m groepsverband een aantal wed strijden verrijden. Op het program ma staan onder meer de onderde len dressuur, springen en mennen. De Zeskamp begint om 9.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Bezoekers hebben gratis toegang. Het paar den- en ponycentrum Den Treek ligt aan de Waterloo weg 32. Aanstaande zondag wordt in paarden- en ponycentrum Den Treeki Waterlooweg een Hippische Zeskamp gehouden. vaak meer dan vijftig centi meter in doorsnee meten. Soms in grote klompen, die dan gezamenlijk meer dan een meter in doorsnee zijn. Gevaarlijker voor de beuk, zelfs dodelijk, is de Porse leinzwam. Als die haar voch tige bleke hoed door de schors steekt dan heeft de zwamvlok al behoorlijk huis gehouden in het cambium. De zwam draden verwoesten het transportsysteem en de boom is reddeloos verloren. Is de boom gezond en de bast onbeschadigd, dan heeft de zwam weinig kans. Vast voet krijgt hij pas als de bast los is of beschadigd. Daarom laten we ons zakmes thuis en snij den geen namen in een beu- kestam want een toevallig LEUSDEN - De Achterveldse Auto-, Motor- en Bromfietsclub (AMBC) houdt zondag een onénta- tierit. De rit, met een lengte van ongeveer 35 kilometer, wordt ge reden onder eigen reglement. Er kan worden gestart in de Tourklas se en de Sportklasse. Inschrijven is mogelijk vanaf 13.30 uur in hotel De Roskam aan De Hessenweg. Er zijn fraaie prij zen te winnen. ACHTERVELD - Leden van de Achterveldse voetbalvereniging SVA gaan een weekeind naar Duitsland. De Achtervelders bren gen een bezoek aan Bad Berh Naast toeristische staan er ook vriendschap; voetbalwedstrijden tegen de selijke vereniging op het pro; ma. De Achtervelders veit zaterdag om 8.00 uur bij a Hessenkar.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 12