t Claeverenblad wordt verkocht ewoner wil weten waarom hij niet mag bouwen .anvulling van veestapel tot hinderwetniveau' niet nodig ^vandaag in 0e leusder krant» Voortbestaan sociaal/cultureel centrum op de tocht KEISTAD B.V. Fiets gestolen Antenne vernield Vrachtwager besmeurd bungalow aan de overkant wel toegestaan jandbouworganisaties gerustgesteld na toezegging BELANGRIJKE MEDEDELING VOOR ONZE ADVERTEERDERS! De Advertentie-Afdeling van de BDU-Kranten- Kabelkrantenkombinatie is nu per telefax bereikbaar. 03420-93805 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden 'Interviewer' Reeën gedood Parkeerschade AUTOlSSELT KONIJNTJE IN DE WETERING knnnls WOENSDAG 28 JUNI 1989 - 21e JAARGANG NO. 9 (van de redactie) £USDEN - Cultureel centrum 't Claeverenblad staat te koop. ügenaar exploitant Kees Vial wil van de kapitale, historische nerderij, die als galerie en cultureel centrum een reputatie in «osden opbouwde, af. Veranderingen in de gezinssamenstel- [ng maken volgens Vial de exploitatie voor hem alleen niet geer haalbaar. Daarmee is het niet denkbeeldig dat 't Claeve- enblad als cultureel centrum voor Leusden verloren gaat. Er cijn althans geen garanties dat een eventuele koper het cen- nim in de huidige vorm zal handhaven. „Ik hoop overigens gtens dat een koper 't Claeverenblad wel in deze vorm zal aten voortbestaan", zegt Kees Vial desgevraagd. „En er zijn lok wel gegadigden in die sfeer. Maar of dat allemaal door zal ian is nog maar de vraag", aldus Vial. floerden; 'I Claeverenblad in 1985, vlak nadat het volledig was gerestaureerd Het pand staat nu te koop en dreigt daarmee zijn functie van sociaal/cultureel centrum te verhezen. HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV Arbeidsconsulent vertrekt pagina 3 Tijdelijke standplaats trekkende woonwagenbewoners pagina 3 Dokter Koch mee met hulpbehoevende Achtervelders pagina 5 Subliem concert.Cadache" pagina 7 Geslaagd mini-jazzfestival pagina 7 Ouder worden pagina 9 Kaartclub 20 jaar pagma 9 Leusder Krant jr pagina 10 Jeu de boules toernooi pagina 11 Achtervelders naar Nijmeegse vierdaagse pagina 13 Nieuwe directeur „Politieschool moet open instelling blijven" pagma 15 LEUSDEN - Diverse Leusdense vrouwen zijn de laatste dagen lastig gevalllen door iemand die zich door de telefoon als een intervie wer presenteert. De man stelt eerst serieuze vragen, die later echter steeds intiemer van aard worden. De politie zegt weinig te kunnen doen en adviseert slachtoffers de hoorn op de haak te gooien. Kees Vial zegt overigens geen i£. aast te hebben met de verkoop van het pand. „Voorlopig ga ik ge- voon door. En wat mij betreft kan f* dat ook nog best één a twee jaar luren. Maar op termijn wil ik toch Jan het pand af. Tot nu toe heb ik Ie galene en het cultureel centrum net behulp van mijn kinderen kaaiende gehouden, maar die lebben nu te kennen gegeven op iigen benen te willen gaan staan. [n in m'n uppie zie ik geen kans om dit toch ingewikkelde bedrijf te blijven runnen. Ik denk dat als ik het alleen ga proberen, ik tien jaar te vroeg in m'n graf lig en die prijs is me te hoog." Vial heeft al pogingen in het werk gesteld een opvolger te vin den. Tot nu toe bleven die pogin gen echter vruchteloos. Momen teel lijken er twee serieuze gega digden, die te kennen hebben ge geven 't Claeverenblad in één of andere vorm als cultureel centrum te willen blijven exploiteren. Eén reau DHV, die het onderzoek moesten uitvoeren, waren wegge stuurd, zonder dat zij hun werk hadden kunnen doen. De extra bij eenkomst van de commissie Agra rische aangelegenheden werd daarom gehouden op verzoek van de organisaties om de gemoede ren tot bedaren te brengen. Maar ook na de vergadering van woens dagavond was de onrust nog met Volgens Van de Hoef heeft hij over de reden van weigering van de bouwvergunning niet afdoende antwoord gekregen. Naar zijn zeg gen is er in de directe omgeving van zijn huis in andere gevallen wel een bouwvergunning verleend. In zijn bnef voert Van de Hoef voor beelden daarvan aan. Daaronder noemt hij dus ook de gang van zaken bij de bouw van de bunga low bij Van der Wiel. Deze zaak leidde eerder deze maand al tot vragen van Leusden '85. Deze partij vroeg zich bij monde van de heer Kool zich af of het pand wel werd gebouwd m overeenstemming met de bouwvergunning. Het terrein hoort tot het gebied van de Paarde- maat, waarop een woon/werkbe- stemming rust. Dat betekent dat gebouwen zowel als kantoor als woning gebruikt mogen worden, maar alleen als deze twee functies met elkaar te maken hebben. Op de aanvraag van de bouwvergun ning, zoals die bij Provinciale Sta ten is ingediend, staat dat het gaat om een bedrijfswoning. De bunga low op het terrein van Van der Wiel zou volgens Leusden '85 dus alleen bewoond mogen worden door de eigenaar of een van de werkne- weg. Ook niet na de uitleg van ambtenaren van de gemeente, me dewerkers van DHV en een provin ciaal vertegenwoordiger. Deze kon niet precies zeggen hoe de gege vens gebruikt zullen worden. „Het gaat om een wetenschappelijk on derzoek. Als wij weten hoe het met EE3ESI mers van het restaurant. Het bedrijf wordt overigens binnenkort ver kocht. Afgelopen zaterdag werd de inventaris al openbaar geveild. Het stuk grond naast het restaurant is echter al verkocht aan een aan nemingsbedrijf, die er een huis bouwt. Het zou dus niet meer de bestemming van bedrijfsworung hebben. Het college moet nog ant woorden op vragen van Leusden '85 hierover. Navraag bij de gemeente over deze zaak levert als voorlopig ant woord op dat de grond van Van de Hoef ligt m een gebied met een agrarische bestemming. De Paar- demaat, waar het stuk grond van Van der Wiel ligt, heeft een andere bestemming. Ook zou volgens de gemeente op de uiteindelijke bouwvergunning die aan Van der Wiel is verstrekt, niet staan dat het om een bedrijfswoning gaat, maar om een woning ten behoeve van het restaurant. Die formulering is aanzienlijk vager en geeft ruimte MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 MOLENAAR CITR0ËN Nijverheidsweg Noord 61 Amersfoort Tel. 033-630304 Donderdag koopavond. daarvan wil echter alleen het gale riegedeelte overnemen, zonder het bijbehorende woonhuis. Dat bete kent bij de verkoop een extra hin dernis. Op het pand, waar volgens Vial de afgelopen jaren voor meer dan een 1.000.000,- in is gemvesteerd, rust een woon/werk bestemming. Een dergelijke omschrijving m het bestemmingsplan biedt geen en kele garantie, dat het pand zijn hui dige hoedanigheid bewaard zal blijven. Vial heeft 't Claeverenblad zes jaar als galene, annex cultureel centrum geëxploiteerd. Tal van beeldend kunstenaars exposeer den in de galerie, terwijl 't Claeve renblad ook voor theatervoorstel lingen als één van de weinige Leus dense accommodaties te boek stond die daarvoor geschikt wa ren. Ook de Filmliga, een activiteit van de Culturele Raad, vond in 't Claeverenblad onderdak. Vial heeft zijn voornemen aan de gemeente en aan de Culturele Raad, als (mogelijke) belangheb benden meegedeeld. De gemeen te toonde zich tot nu toe niet erg toeschietelijk om het pand te ko pen, terwijl de Culturele Raad de benodigde financieèn daarvoor niet heeft. 't Claeverenblad is in het begin van de jaren tachtig ingrijpend ver bouwd. Voor de restauratie ter hand werd genomen, verkeerde het pand in bouwvallige staat. tot een ruimere uitleg dan uit de aanvraag is te lezen. Dat zal het waarschijnlijk ook moeilijker ma ken om te controleren of het pand wel op de juiste manier gebruikt wordt. Volgens de gemeente kan controle van de vergunning zowel tijdens als na de bouw plaatsvin den. Die wordt dan uitgevoerd door de afdeling Bouwkunde van de gemeente. Deze afdeling hoeft niet elke bouwvergunning te con troleren, maar is vrij dit naar eigen inzicht te doen. Of er een controle heeft plaatsgevonden of nog zal plaatsvinden kon de gemeentelijk woordvoerder niet zeggen. Vorige week kon de heer Van de Hoef zijn argumenten om hem als nog een bouwvergunning te verle nen naar voren brengen bij de hoorzitting van de commissie Be roeps- en Bezwaarschriften. Deze commissie moet het college van burgemeester en wethouders advi seren. De uitslag hiervan wordt waarschijnlijk m september be kend. Het college hoeft overigens het advies niet over te nemen. LEUSDEN - Uit de fietsenstalling bij zwembad Octopus is woensdag een fiets weggenomen. De diel moet tussen 13.00 uur en 16.45 uur zijn slag hebben geslagen. De fiets was afgesloten. LEUSDEN - Onbekenden verniel den zondag een antenne van een autoradio. De antenne werd afge-: broken van een auto die gepar keerd stond op de Jonker Bolpoort LEUSDEN - Op de Doomseweg en de Arnhemseweg zijn dinsdag twee reeën het slachtoffer ge worden van het snelverkeer. Op de Doornseweg staken twee reeën de weg over, waarvan ei één dodelijk gewond raakte toer het in botsing kwam met eer anto. Op de Arnhemseweg raakte eer overstekend ree zwaar gewond bi een aanrijding. Het dier is door d€ politie uit zijn lijden verlost. Bij bei de ongevallen was de schade aai de betrokken auto's aanzienlijk. Dc bestuurders bleven echter onge deerd. Op de Doornseweg kreeg eer automobilist uit Driebergen 'i nachts om kwart over twaalf eer ree voor de wielen. Het ree moes door de politie uit zijn lijden wor den verlost. De auto liep zwart schade op. LEUSDEN - Een geparkeerde auti liep vrijdag op de Van Boetzelaer laan in Leusden-Zuid schade op De auto moet door een andere be stuurder, die zich niet bekent maakte, zijn geraakt. LEUSDEN - Op een parkeerplaat! aan de Bavoortseweg werd in he weekeinde een vrachtauto met eei spuitbus door onbekenden beklad Wie?. (van de EUSDEN - „Als er in het buitengebied geen uitbreiding mag atsvinden van woningen, zou ik op z'n minst hierop een ntwoord willen hebben, maar ook over de in aanbouw zijnde ngalow aan de voorkant van mijn huidige woning op het jerrein van het voormalige restaurant Van de Wiel," schrijft de heer H. van de Hoef in een brief aan de gemeenteraad. De heer f van de Hoef wil op het terrein van zijn huidige woning aan de redactie) Hamersveldseweg een aangepaste woning (hij heeft een ge handicapte zoon) bouwen en zijn oude huis verkopen. Juni vorig jaar vroeg hij om een bouwvergunning die hem gewei gerd werd, omdat op het terrein waar hij wil bouwen volgens het bestemmingsplan nieuwbouw niet is toegestaan. Aan de overkant van zijn huis wordt echter een bungalow gebouwd naast het restaurant van Van der Wiel. Het restaurant van Van der Wiel, dat binnenkort verkocht wordt. Daarnaast (links) het stuk grond met daarop de n aanbouw zijnde bungalow. (van de redactie) I*EUSDEN - De gemeente zal niet ingrijpen als blijkt dat boeren toiader dieren in hun stal hebben staan, dan in hun hinderwet- i vergunning is vermeld. Deze toezegging werd gedaan, nadat er onder boeren grote ongerustheid was ontstaan over een provin ciaal onderzoek naar de verzuring in de gemeente Leusden. Bij «t onderzoek wordt gevraagd naar de stalcapaciteit van de onderzochte bedrijven en naar het aantal werkelijke dieren die ■c agrarische onderneming heeft. Omdat de provinciale inven tarisatie gecombineerd wordt met een gemeentelijk onderzoek LPe gemeente maakt wel een uit- •ndering voor oude stalruimtes [Jtoe reeds sinds jaar en dag niet ^eer in gebruik zijn of voor een "der doel gebruikt worden (bij- irbeeld als caravanstalling). De zegging was echter voor de 'dbouworganisaties (ULG, ABTB •n CBTB) aanleiding om hun leden •au te bevelen medewerking te 'erlenen aan beide inventarisaties. naar de toereikendheid van de hinderwetvergunning van de betrokken ondernemingen, waren de boeren bang dat het voor hen gevolgen zou hebben als zij aan het onderzoek zouden meedoen. Volgens de Hinderwet moet een bedrijf namelijk binnen drie jaar gebruik maken van een vergunning. Als dat niet het geval is kan deze worden aangepast of worden inge trokken. Omdat veel boeren vanwege het melkqoutum minder vee op stal hebben dan volgens de vergunning is toegestaan, waren zij bang dat de verstrekte gegevens tegen hen gebruikt zouden worden. Vorige week, na afloop van de spoedvergadering van de commis sie Agrarische aangelegenheden, had het er nog met naar uitgezien dat de gemeente niet tot overeen stemming zou komen met de land- bouworgansaties. Deze hadden om de spoedvergadering gevraagd, omdat bij hun leden grote onrust was ontstaan. Medewerkers van het Amersfoortse ingenieursbu- De enige official MAZDA dealer voor Hoevelaken, Hoogland, Hooglanderveen e.o. Uw official Mazde-deaier op 10 minuien rijafstand van uw huis HOOGLANDERVEEN HOEVELAKEN A DAM ♦- SNELWEG Al A'OOORN Fluorweg 43 - Amersfoort tel. 033-670599 Allround Japanese occasion centre met meer dan 50 occasions in alle Japanse merken AMERSFOORT i Volg de 3 1|F borden naar g Jtl AUTOlSSELT 5 indusmeterre-n z De IsseH W Vak B soes' mazoa Vial zoekt opvolger

Leusder Krant | 1989 | | pagina 1