tondom het lommerrijke Soest Vlet Aat Daale op de pedalen Reünie bewoners van waterlinie Gereedschap gestolen Korte routebeschrijving plaatselijk nieuws 1. Starten bi] de spoorwegovergang Vlasakkers bij p. 20735 richting Soestduinen. 2. Doorrijden langs de spoorlijn tot volgende spoorwegovergang bij Soestduinen. 3. Oversteken en ook daar langs de spoorlijn doorrijden tot de volgende spoorwegovergang Gangs station Soestduinen). 4. Bij de volgende spoorwegovergang bij p. 20100 schuin rechtsaf over het Berkenlaantje. 5. Berkenlaantje uitrijden tot spoorwegovergang Soest-Utrecht. 6. Spoorweg overgaan en aan de overzijde rechtsaf langs de spoorlijn over De Zoom. 7. Bij de sportvelden bij p. 21676 linksaf over de Wieksloterweg O.Z. 8. Doorrijden naar het hoekpunt met de Insingerstraat en bij p. 20113 over het nieuwe fietspad de Wieksloterweg geheel uitrijden. 9. Aan het eind van de Wieksloterweg de grote weg Soestdijk-Büt- hoven oversteken en aan de overzijde het niet verharde bospad op. 10. Bospad blijkt verderop Emilialaan te heten. Aan het einde linksaf bij p. 20069 over de Buurtweg richting Lage Vuursche. 11. Buurtweg komt uit op een viersprong bij p. 20071. Aldaar rechtuit richting Lage Vuursche (1,4 km). Pad blijkt later 300 Roederüaan te heten. 12. Pad geheel uitrijden en via het bruggetje bij p. 20562 rechtsaf richting Lage Vuursche. 13. Lage Vuursche doorrijden en na de restaurants schuin rechtsaf bij de boom met het bord „Midgetgolftuinen 3 banen". 14. Even verderop rechts bij p. 20299 (onleesbaar!) tussen de bomen door richting Baarn (7 km). 15. Steeds rechtuit blijven rijden over het fietspad (dus met rechtsaf!) en bij p. 20017 (Baam 4,2 km) het hele bospad afrijden over de Zevenlindenweg en langs de camping naar de grote weg Soestdijk- Hilversum. 16. Op kruispunt met gTote weg rechsaf over het fietspad naar het kruispunt met de grote weg Amersfoort-Amsterdam. 17. Op genoemd kruispunt rechtsaf langs het paleis en bij de stop lichten verderop oversteken. 18. Verderop, waar aan de linkerzijde het restaurant Soestdijk ligt, de grote weg (voorzichtig!) oversteken en de aldaar gelegen Noor- derweg geheel uitrijden. 19. Noorderweg komt uit op de Stadhouderslaan en bij de kruising met deze laan rechtsaf over het fietspad. 20. Stadhouderslaan uitrijden tot het kruispunt, waar het fietspad ophoudt (dus niet doorrijden tot de grote weg!) en links oversteken naar de Korte Brinkweg. 21. Direct daarna eerste weg rechts omhoog en halverwege deze opgaande weg linksaf het Kerkepad N.Z. op. 22. Kerkpad geheel uitnjden tot de Hervormde Kerk. 23. Op het plem bij de kerk rechtuit over de Kerkstraat bij restaurant 't Hoogje (dus niet linksaf over de P. v. d. Breemerweg en ook niet rechtsaf over de Neerweg). 24. Even verderop linksaf over de Olijkeweg. 25. Olijkeweg uitrijden en linksaf bij witte boerderij over de Kerk- dwarsstraat. 26. Daarna rechtsaf over de Ferdinand Huycklaan. 27. Bij de sportvelden linksaf over de Van Lenneplaan. 28. Aan het einde van de Van Lenneplaan grote weg oversteken en linksaf terug naar Amersfoort, (naar eigen keuze eventueel terug naar de Vlasakkers via het bospad rechtsaf bij het wegrestaurant en na een paar honderd meter linksaf door de duinen). Geschatte afstand: 30 a 35 km. WOENSDAG 5 JULI 1989 Ook dit jaar bieden wij de vele ltsliefhebbers, die wij gelukkig in ons landje hebben, weer eD aantal tochten door de omge- van Amersfoort aan. Ditmaal willen wij fietstochten itzetten rondom plaatsen in de êiiferie van onze stad. Anders izegd: u rijdt naar een bepaalde laats en kunt aan de hand van [ze aanwijzingen in een wijde bkel om die plaats een ronde laken. Wij realiseren ons dat na vele nen dat wij onze lezers deze jtstochten al presenteren een intal herhalingen niet zijn te (naijden. U moet daarbij wel (denken dat er steeds verande ren plaatsvinden. Er werden ie; en daar nieuwe paden aan- elegd en - wat eigenlijk meer egt - het blijft altijd, ook voor de ieede maal, een genoegen om (paalde routes te rijden. De thnjver van deze artikelen kan niet genoeg de nadruk op leg- «D dat bewoners van deze reek zeer bevoorrecht zijn ten achte van bewoners van de tote steden in de randstad of aatsen waar men maar één ant uit kan rijden. Laten we er os van profiteren.! Een altijd weer terugkerend dvies is om met een goed onder goden fiets op pad te gaan. Niets vervelender dan een lekke ud midden in de bossen, als u eag bent de zuivere lucht van i natuur op te snuiven. Wees ok niet te lui en stap niet af bij de eiste de beste consumptietent. letsen vraagt wel degelijk ener- ieen het is helemaal niet erg om ink vermoeid thuis te komen. Ie luie stoel wordt dan een meu- ilstuk van grote klasse. Wij beginnen onze serie met en ronde om Soest. De tocht is let al te lang en voert voorna- elijk door bosrijk gebied, waar ato's over het algemeen niet nnnen komen. Een ander ad- les: dit niet alleen uitknippen aar ook uitrijden! SOEST - Soest is een wat pillig gesitueerde plaats. Hoos Postema heeft er zich roriq jaar wat negatief over (gelaten en misschien heeft 0 een beetje gelijk. De plaats jt er wat onduidelijk bij. De lofdweg met het vele ver eer is tegelijk de grote win- elstraat. Dat is niet bepaald izellig. Het is ook een plaats et heel verschillende wij- en. De Soester Eng verschilt eel de buurt rondom het èrkpad en de Stadhouders- Kerkstraat bij restaurant 't Hoogje. Aldaar dus niet linksaf en evenmin rechtsaf over de Neersweg. Hebt u weieens gehoord van de Olijkeweg? Welnu, die ligt even verder bij de lichte afdaling aan de linkerkant. Die Olijkeweg moet u maar met een vTolijk gezicht uitrij den tot u linksaf kunt bij de witte boerderij in de Kerkdwarsstraat. Dan gaat u rechtsaf over de toch nog wel rustiek ogende Ferdinand Huycklaan. Daar ziel u al gauw de sportvelden liggen en vlak voor de velden gaat u linksaf over de Van Lenneplaan. We zijn dan al heel snel toch nog op die grote weg, maar dat zal niet bezwaarlijk zijn. U wilt uiteindelijk toch wel naar huis. De weg Ga, alweer voorzich tig) oversteken en aan de overzijde linksaf terug naar Amersfoort. Dat kunt u naar eigen kous doen. Mocht u dat aardig vinden dan kunt u bij het wegrestaurant nog rechtsaf en via het (nu geasfalteerde) duinpad verderop links weer op de start plaats bij de Vlasakkers terugko men. Die weg met zijn afdelingen en stijgingen is altijd een vermaak voor iedere fietser. Doen dus, als u daar zin in hebt. De afstand is zo'n 30 a 35 km. Dat moet iedereen kunnen doen. ACHTERVELD/LEUSDEN - Op 29 augustus is het vijftig jaar ge leden dat de Mobilisatie door de Nederlandse regering werd afge kondigd. Een gedeelte van Stou- tenburg (tussen de Kopermolen en het Witte Hek), de buurtschap pen Asschat, Hagenouw, Laap- peers en Leusbroek werden van wege door de oorlogsomstandig heden verdreven van huis en aard en moesten elders onderdak zien te vinden. Vele boerderijen en huizen gingen in vlammen op. In nu betere omstandigheden kan er toch een terugkijk worden gedaan op die tijd. De Groep Ach terveld 1939-1945 organiseert met medewerking van de Leusder Krant op woensdagmiddag 4 oktober een reünie onder meer van mensen van vijftig jaar en ouder die toen in genoemde buurtschappen hebben Duidelijker kan het niet: het 300 Roedenlaan Laantje leraardigst. Kijk maar eens naar die sprookjeshuisjes aan de linkerzij de. Leuk! U bereikt een kruispunt met alweer zo'n Eftelmg-huisje. Paddestoel 20071 staat daar. Het devies luidt nu om rechtuit te rij den, nchting Lage Vuursche (1,4 km). Daar loopt wederom een bos pad, met bestemd voor auto's. Later zult u ontdekken dat het de 300 Roedenlaan heet. Heel lang geleden heeft daar een fotograaf dagenlang op de loer ge legen om Beatrix en Claus bij hun eerste romantische wandelingen te kieken. Aan het emde van die laan gaat u het bruggetje over bij pad destoel 20562 en rijdt u rechts naar het altijd weer bekoorlijke van pan- nekoekengeur vervulde Lage Vuursche. Misschien kunt u hier even aanleggen voor een bakje koffie. Als u weer verder wilt dient u op het kruispunt schuin rechtsaf te gaan. Op een boom ziet u de aanduiding „Midgetgolftuinen 3 banen". Het fraaie laantje heeft ver derop rechts een ingang door het bos bij paddestoel 20299. Dat num- rechtsaf gaat over het fietspad, dan moet u niet verder helemaal naar boven rijden naar de drukke straat weg, maar u steekt linksaf over naar de Korte Brinkweg waar links zo'n aardig boerderijtje ligt. U ziet al meteen een straatje aan de rech terzijde dat ook naar de grote weg voert, maar u moet halverwege dat straatje links het Kerkpad N.Z. op gaan. Eerst is dat pad nog wat rom melig maar als u onder het spoor- wegviadukt door bent gegaan (ie dereen buigt daarvoor onwillekeu rig zijn hoofd!) wordt het alleraar digst. Als u daar nog nooit bent geweest zult u waarschijnlijk uw ogen uitkijken: zo'n rustig pad be zijden de drukke weg! Het Kerkpad (iedereen heeft het over het kerkepad) geheel uitrijden tot aan de hogerop gele gen Hervormde Kerk. Daar ligt het bekende pleintje van Anton Pieck. gewoond. Zij die min of meer (soms iets jonger) zijdelings betrokken zijn geweest bij die tijd kunnen hieraan ook deelnemen. Voor in formatie uw adres opgeven „Groep Achte veld 1939-1945" per adres Hessenweg 317, 3791 PJ Achter veld, tel. 03425-1481 t.m.v. J. M. Schouten. laan bij de Naald is van een heel andere allure dan het ge bied van de Wieksloterweg. Goed, dan gaan we dan maar weer. De banden goed opgepompt, plakmateriaal mee en natuurlijk ook een goed bruikbare fietspomp. Brood mee is wat uit de tijd maar dat moet u zelf weten. Ouderen herinneren zich nog wel de tijd dat men flessen gazeuse meenam, maar dat is echt verleden tijd. We beginnen bij de Vlasakkers. U kent dat punt wel. Op de hoek heeft Ad Patat zijn eethuisje en links achter de overweg (even voorzichtig zijn met oversteken) begint dat overbekende fietspad richting Soestduinen. Paddestoel 20735 staat aan het begin. Er kan dus geen misverstand zijn. Langs de spoorlijn blijven rijden is het devies en ook bij de volgende overweg blijven we gewoon langs die spoorlijn voortpeddelen. Dat betekent dat u even, alweer voor zichtig, de straatweg Soest-Soes- terberg moet oversteken. Even verderop ligt het rustieke stationnetje van Soestduinen en rechts komt u fabrieksgebouwen tegen, die eigenlijk wat detoneren met de groene omgeving. Maar ja, die filmindustrie en dat gebouw waarin vroeger emaille werd gefa briceerd, staan er al sinds mensen heugenis. Verderop huizen stille militairen. De schildwacht zal u misschien even aanstaren. Die jon gen is een beetje eenzaam. We komen bij de volgende over weg en daar gaat u bij paddestoel 20100 schuin rechtsaf over het Ber kenlaantje. Meestal is het daar stil. Aan het einde daarvan is er weer een overweg want de Spoorwegen hebben hun rails destijds door de mooiste natuurgebieden plomp verloren neergelegd. Die overweg, die nummer 61 blijkt te hebben (dat ziet u pas na het oversteken) komt uit op De Zoom. Rechtsaf nu, want naar links rijdend zou u niet veel verder komen dan een gebied met een camping. Wéér rijden we langs de spoorlijn, maar dat is een lijntje van bescheiden NS-allure. De lijn van Baam naar Utrecht, één van de buurtsporen van vroeger. Heel lang geleden reden daar treintjes die nu nog alleen maar in een museum zijn te zien. De Zoom dient u te volgen tot aan paddestoel 21676, want daar is het zaak om linksaf te gaan. U blijft fijn in het bos, want deze artikelen zijn met milieubewustzijn geschreven. Rechts van u liggen sportvelden. Het heet daar al Wieksloterweg met de toevoeging O.Z. Oostzijde dus. De automobilist die meent dat hij daar ook verder kan rijden ver gist zich. Er staan hekken die hem verder rijden onmogelijk maken. De fietsers kunnen gemakkelijk die hekken passeren en komen al gauw op de vervolgweg op de hoek van de Insingerstraat Padde stoel 21676 wijst u de weg. Een nieuwe weg, want de lange Wieksloterweg heeft tegenwoor- LEUSDEN - Uit de bouwkeet van de RWA bij het Burgemeester Bui- ningpark werd zaterdag of zondag gereedschap gestolen ter waarde van 5000,-. In het hek, dat om de keet staat werd een gat gemaakt, waarna met grof geweld de deur werd vernield. De dijk bij de Lunterse beek werd ten behoeve van de waterlinie doorgegraven, leusbroek en Asschat kwamen onder water te staan. De bewoners moesten noodgedwongen elders onderdak zoeken. Het boerderijtje bij Buurtlaan Soest (Laanzicht) in het landgoed Pijnenburg. Rechts de paddestoel met daarop de vermelding 'Laaevuursche 1.4 km' dig een eigen fietspad aan de lin kerkant, vanuit uw standpunt be zien. De eerlijkheid gebied te zeg gen dat het geen pad is voor draad bandjes, want voor die bandjes is het wegdek niet bepaald gezellig. Maar met goede stevige school- fietsbanden valt het allemaal best mee. Links ligt een bosrijk gebied en recht liggen de vele huisjes van de Wieksloterweg die in de loop van de jaren een aanblik van toe nemende welvaart hebben ge kregen. Aan het einde van de Wiekslo terweg moet u even goed opletten, want bij de grote straatweg vanaf Soestdijk richting Bilthoven ziet u - even doorrijdend naar de weg - een aanwijzing in groene letters. U wordt verwezen naar een bospad aan de overzijde richting Lage Vuursche. Heel voorzichtig over steken, want de jongens die daar voorbijrijden hebben grote snel heid. Als u niet al te acrobatisch aangelegd bent kunt u aan de over zijde met die hekjes beter even afstappen. Het weggetje, dat later Emilialaan blijkt te heten is ook weer niet een pronkjuweel uit de top-honderd van Neelie, maar dat mag geen bezwaar zijn. Op het hoekje, waar u later op uitkomt, staat zowaar een padde stoel. U zult daarop zien dat, linksaf over de Buurtweg afstand naar de Lage Vuursche nog maar 1,8 km is. Het wat zanderige weggetjes is ai mer hebben mislukte grappenma kers onleesbaar gemaakt, maar het zal u niet kunnen verhinderen om de richting Baarn (7 km) te nemen. Mooi is het daar tussen de bo men. Wel achter elkaar rijden, want anders kunt u zich weieens bezeren. De auto's blijven hier ook uit de buurt en dat duurt ge ruime tijd, als u maar rechtuit blijft rijden. Bij paddestoel 20017 staat er Baarn 4,2 km en weldra rijdt u voor bij de fraai gelegen camping over de Zevenlindenweg naar de straat weg Soestdijk-Hilversum. Nu wordt het even wat drukker, maar dat fietspad (rechtsaf bij die straatweg) is van een dergelijke kwaliteit dat dat verkeer links niet zo storend is. Op het grote hoekpunt gaat u rechtsaf richting Paleis, een zeer bekende route natuurlijk. Bij het Paleis staan weer die schildwach ten. Soms treft u er een vrouw aan, die de wacht houdt. Ach ja, de tijd schrijdt verder. We moeten na het oversteken van de weg met de stoplichten even opletten, want we gaan een route volgen die u misschien niet kent. Nog voor het hoekpunt ver derop ziet u links aan de overzijde het restaurant Soestdijk liggen. Al weer de boodschap om voorzichtig over te steken! Daar aan die over zijde begint de Noorderweg. Een mooie weg die u helemaal moet uitrijden. De Noorderweg komt uit op de Stadhouderslaan, waar u We nemen voor de verandering eens een andere weg dan de Peter v. d. Breemerweg links of de weg naar de grote straatweg, Neen, we rijden na het plein rechtuit over de De Olijkeweg

Leusder Krant | 1989 | | pagina 11