TV Lookhorst neemt clubgebouw in gebruik I oda debuteert in hoofdklasse Negen Haaien op NK-zwemmen accommodatie wordt vrijdag officieel ten doop gehouden Uit de bocht Judo-examens bij Avanti Uitslagen Ons Genoegen Sport [woensdag 5 juli 1989 Sova'54 (Amersfoort) SVM Boys (Maartensdijk) SWU (Utrecht) Veensche Boys (Nijkerkerveen) Velox (Utrecht) VOP (Amersfoort) (door Frits Schoenmaker) 'EN - De nieuwe indeling van de voetbalcompetitie is kend. Roda'46-zondag werd kampioen en speelt het seizoen in de hoofdklasse. Het verloor twee belangrij- ers, Ruud Stoelhorst en Erwin Snijders, die beiden naar Nijkerk vertrokken. De Leusdense club zal het moeilijk het verlies van beide spelers op te vangen. De elf van de tg speelt net als het voorgaande seizoen eveneens in de en zal dan misschien in staat zijn om voor de e plaats te spelen. De derde club uit de gemeente Achterveld, degradeerde afgelopen seizoen van de te A naar de tweede klasse A het komende seizoen, tg die veel Achtervelders bezig zal houden, is of de weg naar de eerste klasse kan worden verwezenlijkt. Roda^46, kampioen van de DWSV wisten net degradatie te SO VA, opnieuw een Leusdense/ Amersfoortse stnjd tegemoet zien. Achterveld is samen met Veen sche Boys uit de eerste klasse ge degradeerd en de twee clubs tref fen elkaar opnieuw in de tweede klasse. De Achtervelders zullen het moeilijk knjgen. Van uit de derde klasse A zijn gekomen Automaten van Rijn, de kampioen en Oranje Wit, die tweede werd. Verder krijgt Achterveld te maken met derby's tegen Amsvorde, KWA en Veensche Boys, die natuurlijk voor het publiek zeer interessant zijn. INDELING HOOFDKLASSE (ZONDAG) Celeritudo (Utrecht) DEV DWSV (Utrecht) 's-Graveland ('s-Graveland) Nederhorst (Nederhorst den Berg) De Meern (De Meern) Rivieren wij kers (Utrecht) Roda'46 (Leusden) Scherpenzeel (Scherpenzeel) SVF (Zeist) Zeist (Zeist) INDELING HOOFDKLASSE (ZATERDAG) Bloemenkwartier (Hilversum) CSV Vitesse (Breukelen) Hulshorst (Hulshorst) Lopik (Lopik) PVDV (Utrecht) Roda'46 (Leusden) INDELING TWEEDE KLASSE A (ZONDAG) Achterveld (Achterveld) Amsvorde (Amersfoort) Automaten van Rijn (Lelystad) Kamerik (Kamerik) KDS (Utrecht) KWA (Amersfoort) Limvio (Baarn) Oranje Wit (Eist) OSM'75 (Maarssenbroek) Veensche Boys (Nijkerkerveen) 'asse B, is de kampioen van klasse A nieuw in deze Zeist, tweede achter moest twee beslissings- Öden spelen tegen deë 25 uit Hilversum voor één waa? ^Plaats. Zeist trok uitein- hebt het langste eind. Vanuit ;e€ré NVB-afdeling degradeerde api fcnzeel en SVF uit Zeist. De rt T heeft dus net als vorig jaar [1 0 Wee clubs uit Zeist als tegen- 1 Dr r Tegen Scherpenzeel zal teste ets van een streekderby in tonen hebben. Nederhorst drip «aveland zijn de verste ver- 9en qua afstand. Vorig sei- 5-X-i raien twee laatstgenoem- fcn met Rivierenwijkers en •tfdenmoters. Celeritudo en ontlopen. Roda-zaterdag krijgt in de com petitie te maken met twee kam pioenen: Hulshorst uit de eerste klasse A en PVDV uit de eerste klasse B. Daarbij komt dan ook nog Vitesse uit Breukelen, dat door middel van een beslissingswed strijd tegen de nummer twee uit de andere afdeling promotie wist af te dwingen. De ploeg uit Breukelen versloeg FZO uit Zeist met 2-1. Vorig seizoen degradeerden WZ49 uit Soest en Veluwse Boys uit Garderen, die m de eerste klas se A opnieuw met elkaar te maken krijgen. De vierde nieuweling is het gedegradeerde VOP uit Amers foort. Komend seizoen kan Leus den dus, naast de derby tegen ACHTERVELD - Vorige week dinsdag hield sportvereniging Avanti judo-examens. Onder lei ding van leraar Karei van Oven werd gedemonstreerd wat men in de afgelopen penode had ge leerd. Uitslagen: groep 1 Maija Huurdeman en Floortje de Vink (wine band met gele slip). Robert v.d. Kooi), Ralph van Houten, Carlo Rutti- nosla en Robert Jan de Vink (wine band met oranje slip) en Wesley Kerkhof (wine band met blauwe slip). Groep 2 Bas van Veldhuizen (witte band met oranje slip), Anka Voskuilen, Job Lam mere en Annelies Mulder (witte band met groene slip), Gert-Jan van Kolf schoten (gele band), Sebastiaan Blom en Jeroen Arends (gele band met oranje slip), Edwin Dooijewaard en Ro- ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd op de bui tenbaan te Scherpenzeel werd deelgenomen door 10 leden. Er werd geschoten met geweer groot kaliber afstand 100 meter. Het was A. van Daatselaar die eer- nald van den Hoven (wite band met bruine slip) en Karin Schipper en Oscar Menkveld (gele band met groene slip). Groep 3 Philip Kraanen en Frank Bock (oranje band met blauwe slip), Willem Koch en Manëlle Voskuilen (oranje band met blauwe slip). ste werd met 91 punten. De ove rige uitslagen waren: aantal punten 2. G. van Hamereveld 2. P. Smink 4 J.E. van Hamereveld 4. G. Schimmel 6. J. van Rossum 7 A. Vlug 8. B. Schimmel 9 H.J. van Ruitenbeek 10. Joh. Tolboom LEUSDEN - P.G. uit Leusden reed zaterdag om 14.00 uur haar auto in de sloot langs de Arnhem- seweg ter hoogte van de Maan- weg. Zij was uit de bocht gere den, vermoedelijk omdat haar snelheid te hoog was. Zij raakte niet gewond. De schade aan de auto bleef gering. Op hetzelfde punt botste E.F uit Wassenaar zaterdagavond om streeks 23.00 uur tegen een lan taarnpaal, nadat hij ook uit de bocht was geraakt. Daarbij werd de voor zijde van zijn auto beschadigd, maar hij kon wel verder rijden. LEUSDEN - Het afgelopen weekeinde werd in het Amers foortse Sportfondsenbad het staartje afgewerkt van de Neder landse Zwemkampioenschappen 1989. Tijdens die kampioen schappen gingen op maar liefst negen programmannrnmers, zwemmers of zwemsters van de Leusdense Zwem- Poloclub De Haaien van start, en dat is een bijzonder hoog aantal. Ere plaatsen werden er niet in de wacht gesleept, maar dat lag ook niet in de lijn der verwachtingen. Toch werden er goede prestaties geleverd en met name Saskia Helsdingen wist de aandacht op zich te vestigen door het reeds op haar naam staande clubrecord op de 100 meter vlinderslag, nog iets scherper te stellen. Zij bracht na een goed opgebouwde race 1.12.0 op de klokken en zo snel zwom een lid van De Haaien in de categorie meisjes onder de 14 jaar nog nooit. De overige deelnemers slaagden er, ondanks de verrichte extra trai- ningsarbeid, niet in tot een verbe tering van een persoonlijk record te komen op het betreffende num mer. Simone Sybrandy die tijdens de kampioenschappen drie keer te water moest, wist op de 100 me ter rugslag wel tot op een halve seconde haar persoonlijke record te benaderen en ook Sandra van Wegen kwam, tijdens de lande lijke Speedofinale (meisjes onder 12 jaar) op de 100 meter vlinder slag bijna tot een evenaring. Ze tikte aan in 1.18.0 terwijl ze de af stand nog niet zo lang geleden in 1,17.9 wist te overbruggen. Uitslagen Nederlandse Kampioen schappen, Amersfoort, 24 en 25 juni en 1 en 2 juli 1989 200 meter vlinderslag: Chester Mars man 2.16.S, Jan Willem van Dijk 2.35.1 200 meter vrije slag: Simone Sy brandy 2.19.0 100 meter vlinderslag: Saskia Hels dingen 1.12.0, Rogier Tolboom 1.14.8, Jan Willem van Dijk 110.3, Sandra van Wegen 1 18.0(Speedo) 200 meter rugalag: Simone Sybrandy 2.39.0 200 meter wisselslag: Jan Willem van Dijk 2.33.0 100 meter rugalag: Simone Sybrandy 1.13.0 legenheden. Daamast werd een bedrag van 25.000,- gevoteerd voor het omleggen van een hoog spanningskabel. GASTVRIJHEID In november van het vong jaar is het oude clubhuis tot de grond af gebroken. Men heeft gehoopt dat voor de aanvang van het nieuwe tennisseizoen in april van dit jaar het nieuwe onderkomen in ge bruik had kunnen worden geno men. Helaas is dat niet het geval geweest: er moesten dus nood voorzieningen worden getroffen. Dankbaar heeft de club gebruik gemaakt van de gastvrijheid, die in de afgelopen maanden werd verleend door de buren van het Burgemeester Buuungpark, het zwembad Octopus en het club huis van de korfbalvereniging An tilopen. Sinds een aantal dagen branden de lichtmasten weer boven de tennisbanen van Lockhorst. Maar ook in het fraaie nieuwe clubhuis, ontworpen door het bestuurslid en vooratter van de bouwcommis sie Hans Klinkenberg, stedebouw kundig ontwerper van professie, kunnen de clubleden nog meer dan in de ambiance van voorheen hun verenigingsaktiviteiten bele ven. Hans Klinkenberg: "Er is in dit nieuwe gebouw sprake van twee afdelingen, die los van el kaar staan: Kleedruimten met dou chegelegenheden en een kantine. Er is ook een dubbele entree. Het logo van de club met de kleuren blauw en oranje/rood zijn ook in het interieur terug te vinden. Verder heb ik het gehele clubhuis zo'n tachtig centimeter hoger dan de banen gesitueerd, waardoor een beter overzicht is ontstaan ten opzichte van wat zich op de speel velden afspeelt. Ik denk dat daar door het onderlinge kontakt tus sen de leden extra kan worden bevorderd". Woorden die uit het hart zijn ge grepen van voorzitter Ab Noord kamp. "Wanneer van dit riante on derkomen geen riant gebruik wordt gemaakt hebben wij ons geld foutief geïnvesteerd." Voorzitter Ab Noordkamp verder. "We moeten weer een vereniging worden, waarin beginners, nieu welingen en alleenstaanden zich verenigd weten. Zij hebben de af gelopen maanden de meeste hin der gehad van beperkte accom modatie. Het opstarten van gezel- ligheidsaktiviteiten heeft een hoge prioriteit. BELEIDSPLAN Voorzitter Ab Noordkamp is een man, die niet alleen vanuit zijn ei gen persoonlijke levensstijl en -fi losofie, maar ook op de plaats, waartoe men hem heeft gekozen in zijn oude vertrouwde sportge- meenschap duidelijkheid verkiest wat betreft zijn opvattingen met betrekking tot zijn beleid. Met zijn bestuur ontwikkelde hij het vol gende beleidsplan met als belang rijkste vertrekpunten: - optimale bar bezetting, - sociaal gerichte activiteiten op en rond de baan; - competitie, clubkampioen schappen en toernooien moeten weer de aandacht knjgen van alle leden en niet alleen van de deel nemers; - service aan de toeschouwes; - meer aandacht voor opvang, vorming en begeleiding voor jeugdleden; - meer 'stijl' in kleding en ge drag op en rond de baan. Vraag aan voorzitter Ab Noord kamp: "Hoezo, meerstijl?" Noordkamp: "Weet u nog hoe aar dig wit stond?" De voorzitter van Lockhorst licht toe: "Spijkerbroe ken en T-shirts met stars en stripes, dat gaat me echt te ver. Het elitaire gedrag van vroeger, dat hoeft voor mij niet. Maar ik wil wel behoorlijk baangedrag". En hij vervolgt: "Wat ik graag wil in deze vereniging is een ontmoe tingspunt van mensen, die gezelig en goed met elkaar omgaan. Dat moet ook dit clubhuis worden, een sociaal centrum, niet alleen voor de ouderen, maar ook voor de jeugd, ja vooral ook voor de jongeren in onze club. Daar moe ten wij als ouderen met elkaar aan werken. De saamhorigheidsgedachte, die moeten wij als clubleden cultive ren en dat kunnen wij dus via dit mooie nieuwe clubhuis". jebn ües-day" werd het nieuwe clubhuis al officieus in gebruik genomen; aanstaande vrijdag gaa t één en ander >J gebeuren. Lookhorst-voorzitter Noordkamp: „De vereniging moet een ontmoetings punt worden voor mensen, die gezellig en goed met elkaar omgaan. - Sinds een week branden de lichten weer boven de ran de tennisvereniging Lockhorst. Dat betekent dat de lange tijd weer kan beschikken over een eigen 'home', cn (je bouw van het nieuwe clubhuis moest namelijk de hoog- worden omgelegd en daardoor was de tennis- 11 tot voor enkele dagen verstoken van alle electriciteit. de lichten weer branden is Lockhorst nu ook in het gekomen van de nieuwe accommodatie, het fraaie door 11ontworpen clubhuis. Vorige week vrijdag, dan honderd Lockhorster dames op 'Ladies Day' aan verschenen, had de officieuze opening van het plaats. Officiel zal dat overmorgen geschieden, op de de zevende juli. Veel ceremonieel vertoon zal er niet hebben, maar wel zal eerbetoon worden verleend aan die daarvoor in de vereniging in aanmerking komen. in dezelfde maand kwam de com missie bijeen en besloot te advise ren tot nieuwbouw van een club huis. Het bestuur van de club volgde het advies en diende kort daarop bij de gemeente een aanvraag tot subsidie in, waarna bovendien een voorlopige schetstekening werd verzonden met bijbeho rende kostenraming. Dat jaar 1986 zou voor de ver eniging belangrijk gaan worden. De toenmalige wethouder van Welzijn en Huisvesting Gijs van Woudenberg bracht met de leden van de desbetreffende raadscom missie een bezoek aan het club huis teneinde zich op de hoogte te stellen van de situatie. Inderdaad bleek men van oordeel dat er hoognodig iets zou moeten ge beuren, gezien de staat van de toenmalige accommodatie. De algemene ledenvergadering van Lockhorst wist zich toen ge steund door de te verwachten ge meentelijke bijdrage. Met meer derheid van stemmen werd dan ook besloten om over te gaan tot nieuwbouw. Maar dat betekende wel dat de vereniging zelf een bedrag op ta fel zou moeten bregen van maar liefst/ 350.000,-. VERTRAGING Het jaar 1987 zou wat de nieuw- bouwplannen van de tennisclub betreft nauwelijks nieuwe per spectieven bieden. Het enige po sitieve nieuws was het bericht van het college van B en W dat in het ontwerp budget voor het vol gende jaar voor de club een be drag beschikbaar zou zijn van De ontwerper van het nieuwe clubgebouw Hans Klinkenberg (links) en Lookhorst-voorzitter Ab Noordkamp: „Met het gebouw hopen we het onderlmge contact tussen de leden te kunnen bevorderen. redakteur Kees Koop- in een jong verleden nog irzittershamer van de ver heeft gehanteerd, heeft in iwe nummer van zijn club- n oveizicht gepubliceerd it hij noemt 'de geboorte clubhuis'. Daarin stelt hij in 1984, vijf jaar geleden -ds door de toenmalige ac- itiecommissie van de ,g in het jaarverslag mel- d gemaakt van het feit, clubhuis dringend toe was opknapbeurt, fel werd tijdens de alge envergadering medege it in het volgende vereni- 1985 geen verbouwing tie zou kunnen plaatsvin- ee slai 300 nss ;te& 'gei ow 'erg stay e 'opknapbeurt' zou dus nog weinig terecht komen, ender wees mei 1986, zo Lockhorst-chroniqueur [oopman, toen door het be verband met de slechte van het clubhuis ge werd aan Ab Noordkamp, arkennk, Marius Pais, Roel J1 ups, Piet van Veldhuyzen, e 5 issink en Phieneke Lempke te nemen in een bouwcom- en onderzoek te doen naar iuw of renovatie. Een jaar de algemene ledenverga- had besloten om voorlopig in van een zogenaamde op- eurt werd toch besloten om deri iderzoek in te stellen naar moj «dzakelijk geachte verbe tert; ran de bestaande situatie rinl «missie ging met grote uitf irendheid aan de slag. Nog 230.000,-. Wel belangrijk was dat de architekt Hans Klin kenberg, zelf lid van Lockhorst, toetrad tot de bouwcommissie en dat zou later van eminente beteke nis blijken. In de loop van het jaar werd aan de hand van de plannen en het voorlopig ontwerp van Klin kenberg - wat een voorrecht een dergelijke deskundige in de gele deren te bezitten! - met een bij behorende gespecificeerde be groting aan het gemeentebestuur bericht dat de vereniging klaar stond om een en ander te effec tueren. Bestuurlijke problemen binnen de gemeente zouden het jaar daarop de subsidieaanvraag vooralsnog in de weg staan. Er ontstond ver traging, waardoor alles minder snel zou verlopen dan het bestuur van de tennisvereniging aanvan kelijk had gehoopt en had kunnen verwachten. Niettemin was er toch sprake van enige progressie wat betreft de bouw van het nieuwe clubhuis. Phieneke Lempke en Ab Noord kamp, de vroegere en huidige voorzitter, hadden een positief on derhoud met het college van B en W en dat gesprek gaf aanleiding de bouwcommissie te machtigen om voorbereidingen te treffen voor het maken van bestekteke ningen en de bijbehorende tech nische details. Ongeveer een jaar geleden, op 29 juni 1988, besloot de gemeente raad de tennisvereniging Lock horst een susidie toe te kennen van 295.000,- voor het zo genaamde natte gedeelte, dat wil zeggen voor de kleed- en wasge-

Leusder Krant | 1989 | | pagina 13