College wist van overleg met WSL ewoners Kuperssingel boeken succes eusden '85 niet tevreden er antwoorden college Gemeenteraad op reces Üe leusder krant» "vandaag in Wethouder De Jongh weer opgenomen KEISTAD B.V. TOYOTA BDU actievoorzitter Parson neemt het op voor wethouder De Jongh ;ties lijken vrucht te hebben gedragen susdense bedrijven krijgen voorrang in Ruige Veld Van de weg gehaald Verkeerde deel drie SERVA V0LV0 BELANGRIJKE MEDEDELING VOOR ONZE ADVERTEERDERS! De Advertentie-Afdeling van de BDU-Kranten- Kabelkrantenkombinatie is nu per telefax bereikbaar. 03420-93805 Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Inbraak auto Brand AUTO EEMHAVEN AUTO LEUSOEN Klokhoek 16E, KONIJNTJE IN DE WETERING krant WOENSDAG 5 JULI 1989 - 21e JAARGANG NO. 10 SB HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV (van de redactie) IJSDEN - „Wij wisten dat er gesprekken waren tussen de ing Stichting Leusden (WSL) en wethouder De Jongh," eert burgemeester Panis op de aantijgingen van WD-frac- >orzitter Alrich Parson. In het blad van zijn partij, Liberaal den, stelt deze dat het college wel degelijk informatie had het overleg van De Jongh met WSL over de verandering de plannen in 't Ruige Veld. Panis geeft onomwonden toe lij en de overige wethouders op de hoogte waren. Bij twee lie gesprekken was zelfs wethouder Evelien Blom aanwe- i haar hoedanigheid als portefeuillehouder voor Huisves- „Maar," zegt Panis, als hij om commentaar op de uitspra- ;an Parson wordt gevraagd, wij zijn ervan uitgegaan dat ieuwe plan dat door WSL ontwikkeld zou worden, binnen edebouwkundige uitgangspunten zou blijven. Er zou ge speel- en parkeerruimte moeten blijven en de bebouwing iet te dicht mogen zijn. Dat De Jongh uiteindelijk een plan tzage legde, die niet aan die voorwaarden voldeed, was ons een verrassing. Wij kwamen daar pas achter toen eling 60 omwonenden bezwaarschriften indienden." m schreef zijn stuk in zijn ilad. omdat volgens hem „de an het college meende te i stellen dat de problemen evolg waren van solistisch len van onze wethouder, lee werd de indruk gewekt ■rder niemand iets geweten ibben van de planwijziging." De Woning Stichting Leusden kreeg van wethouder Joost de Jongh toestemming om de plannen voor de bouw van dne woontorens in het Ruige Veld te veranderen, omdat volgens haar het niet moge lijk is om in deze tijd flats te verhu ren. De Jongh vergat de raad daar van op de hoogte te stellen. Prompt WD-fractievoorzitter Parson... behoefte om slechte beeld te verbeteren... kwamen de mensen, die rond het middenterein wonen, in opstand omdat zij hun uitzicht zouden ver liezen als het plan doorging. Som migen spraken zelfs van een Chi nese muur. Uiteindelijk kwam de WSL weer terug op het oude plan. „De raadsvergadering van 13 juli kan nog een interessante avond worden," schrijft Parson in zijn stuk. De WD wethouder is nog niet in staat geweest deze handelswijze uit te leggen, omdat hij door ziekte werd geveld. Zijn eerste openbare optreden in de raad zou op donder dag 13 juli zijn en daann zou hij de gelegenheid krijgen zich te verant woorden. Inmiddels is De Jongh deze week voor de tweede keer wegens hartklachten m het zieken huis opgenomen, zodat de interes sante avond die zijn fractievoorzit ter Parson in Liberaal Leusden voorspelde, voor onbepaalde tijd is uitgesteld Dat neemt niet weg dat er over de gang van zaken rond de toren tjes van de WSL nog het een en ander is uit te leggen en volgens Parson met alleen door De Jongh. Parson is inmiddels overtuigd van het volgende: er is wel degelijk informatie verstrekt naar het colle ge, verwijten over solistisch optre den zijn beslist ten onrechte geuit en het college zal deze beschuldi ging moeten terugnemen en in elk geval vergaand moeten relative ren. Als Parson om een toelichting van zijn uitspraken m Liberaal Leusden wordt gevraagd, wil hij eerst met ingaan op details. Joost de Jongh heeft mij inzage gegeven in stukken, waaruit een ander beeld blijkt dan tot nu toe m de berichtgeving naar voren kwam," zegt hij. „Door die informatie die ik van hem kreeg, had ik er behoefte aan het slechte beeld dat rond de persoon van De Jongh was ontstaan te verbeteren." Hoewel hij met wil zeggen over welke informatie het college beschikte - „De Jongh zal de stukken ter zijner tijd ter inzage leggen voor de raad" - wil Parson toch een tipje van de sluier lichten. „De Jongh heeft de gesprekken met de WSL over de nieuwe plan nen niet alleen gevoerd. Daar is een andere wethouder bijge- weest." Welk collegelid dat is ge weest, vertelt Parson niet, maar het ligt voor de hand te veronderstel len dat dit CDA-wethouder Evelien Blom is geweest. Zij heeft immers huisvesting in haar portefeuille Dat wordt bevestigd door Parus, die in aanwezigheid van Blom uit leg geeft over de gang van zaken. Het blijkt dat de laatste bij twee gesprekken met de WSL aanwezig is geweest. Het eerste was m no vember vong jaar, toen er een aan tal varianten werden besproken en Blom werd gevraagd haar mening te geven over de huisvestingsas pecten daarvan. In januari van dit jaar was zij er met een aantal amb tenaren weer bij, toen er vier va rianten waren uitgewerkt, waaruit er een gekozen moest worden. Volgens Panis waren zij en de an dere collegeleden daarna niet op de hoogte welke variant er uitein delijk de voorkeur kreeg. „Dat is een zaak van De Jongh en zijn amb tenaren, aan wie deze taak volledig is gedelegeerd en waar de rest van het college geen enkele bemoeie nis mee heeft. Dat het uitverkoren plan in stnjd was met het stede bouwkundig uitgangspunt, wisten wij niet. Ook niet toen De Jongh de plannen ter inzage legde." Panis zegt ook dat hij De Jongh nooit solistisch optreden heeft ver weten. Die opmerking zou afkom stig zijn van het raadslid Roef Blauw (Leusden '85), die in de commissie vergadering van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening van 6 apnl gezegd zou hebben dat de wethouder op de 'solo-toer' is gegaan. De burgemeester wil daarom deze beschuldiging niet te rugnemen en of in elk geval relati veren, zoals Parson hem vraagt. (van de redactie) LEUSDEN - De bewoners van de Kuperssingel lijken succes te hebben gehad met de acties, die men een aantal weken geleden hield om opnieuw de aandacht te vestigen op de verkeersonveilige situaties in de wijk Claverenblad/Wilden- burg. Maandagavond besprak de raadscommissie ruimtelijke ordening/openbare werken een plan, dat voorziet in het nemen van maatregelen. Met de uitvoering van de plannen is een bedrag van circa 220.000,- gemoeid. In het plan worden maatregelen voorgesteld, die de snelheid van het verkeer in de wijk zullen moe- paar weken geleden sprongen de buurtbewoners van Claverenblad/Wildenburg op de barricaden. Met es. Maandag keurde de commissie OW/PO een reeks maatregelen goed, die de problemen met name op de tssmgel moeten oplossen. ten beteugelen. Daarmee komt het college tegemoet aan de wensen van de wijkbewoners, die al jaren ijveren voor het nemen van derge lijke maatregelen, omdat de situa tie naar hun idee onverantwoord was. Hoewel vriend en vijand het met die stelling eens leek te zijn, raakte de besluitvorming over de maatregelen in een impasse. Die impasse werd een paar weken ge leden doorbroken, toen de bewo ners hardere pressiemiddelen van stal haalden. Op een zaterdagmor gen werd de Jonker Bolpoort met sloopauto's afgesloten en werd het passerende verkeer op de hoogte gebracht van de bezwaren van de bewoners. Bij die gelegenheid liet ook een aantal politici hun gezicht zien, om zich nog eens persoonlijk van de situatie op de hoogte te stellen. Kennelijk met succes. De commissieleden toonden zich dan ook unaniem tevreden met het feit dat er nu eindelijk een strijdplan lag. Alleen de invoering van een 30 kilometerzóne was nog onderwerp van discussie. Die komt er nog niet, zo bleek. „Wellicht la ter, maar dat moet eerst in groter verband, zeg maar voor heel Leus den, bekeken worden", luidde het standpunt van het college en daar kon de commissie voorlopig ge noegen mee nemen. Het grootste struikelblok in de besluitvorming, de belangrijkste oorzaak van de vertraging, was de financiering van de maatregelen. Daar bleek nu een oplossing voor gevonden te zijn. Het geld word uit een potje gehaald, dat bedoeld is om 'werken uit te voeren in diverse wijken van de tweede fase'. De maatregelen zullen in sep tember nog onderwerp van ge sprek zijn m de raadscommissie Verkeer. Dat weerhield de com missieleden er echter met van aan te dnngen op snelle uitvoering van de maatregelen. (van de redactie) •DEN - Er hebben 52 bedrijven belangstelling getoond en kavel in 't Ruige Veld, waarvan er inmiddels 18 zijn len. Bij de toewijzing van kavels krijgen ondernemin- it Leusden de voorkeur boven bedrijven uit de regio, die voorrang hebben op bedrijven daarbuiten. Verder wordt *en naar het belang van het bedrijf voor de werkgelegen- B Leusden, de aard van die werkgelegenheid, het bestem- *plan en de gewenste gebiedsindeling van het bedrijven- in 't Ruige Veld. lijkt uit de antwoorden die ege van burgemeester en ders geven op vragen van B '85. Deze partij had om formatie gevraagd, omdat het haar met duidelijk was, waarom sommige bedrijven wel een kavel krijgen en andere niet. Aan de hand van de toewijzingscritena wil de partij nagaan of elke aanvraag voor een kavel wel op de juiste wijze in behandeling wordt geno men. Leusden '85 heeft daar twijfels over, omdat volgens haar bedrijven worden afgewezen, die volgens haar wel in aanmerking komen. Als voorbeeld geeft zij de Koninklijke Nederlandse Billiard Bond, die haar hoofdkantoor in Leusden heeft en wegens te kleine behui zing graag naar het Ruige Veld wil verhuizen. De bond komt echter vooralsnog niet in aanmerking, hoewel zij kandidaat is voor een van de reservekavels. Het is voor Leusden '85 onduidelijk op welke gronden de Billiard Bond is afge wezen. De partij wilde ook inzage in de motivering van de toe- en afwijzin gen. Het college beperkt zich met de opmerking dat zij aan de hand van de vier criteria heeft gekeken welke bedrijven het beste paste in het toewijzingsbeleid. In haar ant woord legt het college echter niet uit welke bedrijven om welke re den zijn afgewezen. Na het zomer reces van de gemeenteraad zal het college de commissie Openbare Werken/Ruimtelijke Ordening in een besloten vergadering verder inlichten over haar toewijzingsbe leid. jEUSDEN - De laatste ver dring van de gemeente- vo°r de zomervakantie Pdonderdag 13 juli. Deze zijn er nog twee com missievergaderingen. Van avond komt de commissie Onderwijs, Sociale Zaken en Milieu bijeen onder leiding van PvdA-wethouder Corri t Verduin. Morgen is de verga dering van de commissie Fi nancieel Beleid en Beheer onder voorzitterschap van Braam Vroon (CDA). De ver gadering van de commissie Verkeer is gepland voor 17 juli, maar het is nog niet ze ker of dit door gaat Na een onderbreking van anderhal ve maand beginnen in sep tember weer de nieuwe com missievergaderingen. LEUSDEN - De auto van M.Z. uit Leusden werd maaandag uit het verkeer gehaald, omdat de politie het niet meer verantwoord vond de auto te laten rijden, verschuilende onderdelen, waaronder de linker- chassisbalk waren doorgeroest. LEUSDEN - De 24-jarige P. van S. uit Bilthoven kreeg maandagnacht bij een controle een proces-ver baal. Hij reed in een BMW, maar zijn kentekenbewijs deel 3 hoorde bij een andere auto. Hij reed op de Arnhemse weg. LEUSDEN - Bij een inbraak in een auto, die aan de Bavoortseweg ge parkeerd stond, werd een radio gestolen. De auto werd met een valse sleutel geopend. De diefstal vond maandag plaats. Op de Wederik werd maandag uit een auto de radio gestolen De auto werd geopend door het in slaan van de ruit van het rechter portier. Het werd de dief gemak kelijk gemaakt, omdat de eigenaar de radio in de speciale slede had laten zitten. Parkeergarage in H2 vcan de baan Dokter Koch 12,5 jaar in Achterveld Pag. 3 Pag. 3 Subsidie Omroep Leusden krijgt hoge prioriteit Basisschool Kinderland 15 jaar: „Onze startkabels liggen in het evangelie." Een interview Leusder Krant junior Met Aat Daale op de pedalen: Door het lammerijke Soest Rubriek: Autotaai LTV Lockhorst neemt clubgebouw in gebruik Servicepagina Pag. 5 Pag. Pag. Pag. 11 Pag. 12 Pag. 13 Pag. 14 LEUSDEN - Ruim een week voor zijn eerste politieke op treden (de raadsvergadering van 13 juli) is wethouder Joost de Jongh weer in het ziekenhuis opgenomen. En kele maanden geleden werd hij door hartklachten uitge schakeld, maar hij was in middels weer zo opgeknapt dat hij weer voor halve da gen zijn werkzaamheden had opgevat. Maandag voelde hij zich echter weer niet goed en na onderzoek bleek dat hij opnieuw geopereerd moet worden. Dat betekent dat de raadsvergadering van vol gende week niet meer in het teken zal staan van zijn ver antwoording over zijn rol in de verandering van de plan nen van de Woning Stichting Leusden voor de bebouwing van het middenterrein in het Ruige Veld. De PvdA-fractie overwoog om een motie van afkeuring in te dienen als de Jongh niet bevredigend had kunnen antwoorden op de vraag waarom hij de raad niet op de hoogte had gesteld van het ter inzage leggen van de veranderde plannen. Leusden '85 was van plan om in dat geval een motie van wantrouwen in te dienen voor het hele college, omdat volgens deze partij het collge op de hoogte was van de ge sprekken van de Jongh hier over met de WSL. MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 (advertenties) Auto Leusden, het meest vertrouwde adres voor een prima Fo^^o^een tot in de puntjes verzorgde occasion. NIJVERHHDSWEG N. 63 AMERSFOORT TEL. 033-631620 k Automobielbedrijf H. Th. van 't Klooster Hamersveldseweg 14 Leusden Tel. 033-941243 OCCASIONSHOW 30 auto's met Bovaggarantie Leusden Telefoon 033-943434 - Industrieterrein de Paardenmaat (bij Pon) Official Ford Dealer voor Leusden. Woudenberg^ Scherpenzeel. Achterveld AMERSFOORT An inrdamseweg 7 DEALER 033-63015-1 ACHTERVELD - Een brandje bij meubelzaak Piet van Heugten kon maandagochtend snel door de brandweer geblust worden. De brand werd vermoedelijk veroor zaakt door kortsluiting tussen het plafond en het dak. LEUSDEN '85: ...„(onver)antwoord"...

Leusder Krant | 1989 | | pagina 1