SB onderzoek bestemming ebouwing buitengebied Sr Achter volging na mislukte inbraak kollege komt Van Gooi slechts beperkt tegemoet Zwemvierdaagse van start Se leusder krant» vandaag in teactie op schadeclaim oud-secretaris Opbrengst collecte nbraak I Puzzelkrant Colporteurs aangehouden SERVA VOLVO BELANGRIJKE MEDEDELING VOOR ONZE ADVERTEERDERS! De Advertentie-Afdeling van de BDU-Kranten- Kabelkrantenkombinatie is nu per telefax bereikbaar. 03420-93805 Dronken achter het stuur KEISTAD B.V. Ifr^To O •(HM1 ipif Br® ■Ü1 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden kabouterfeest MOLENAAR CITROEN ImzdaTebVIcédealer VOOR LEUSDEN (L BLOEMENDAL Diefstal velgen MITSUBISHI DEALER KONIJNTJE IN DE WETERING DUU HOOFOREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV krant WOENSDAG 12 JULI 1989 - 21e JAARGANG NO. 11 (van de redactie) JUSDEN - De gemeente onderzoekt of de bestemming van het bouwde gebied aan de Hamersveldseweg tegenover indns- iterrein De Paardemaat nog wel voldoet. Dit deel van de unersveldsweg wordt volgens het huidige bestemmingsplan aterend uit 1966) gerekend tot het buitengebied en heeft een irarische bestemming. Dat betekent dat er geen nieuwe wo ngen mogen worden gebouwd. Wel mogen bestaande huizen oor nieuwbouw worden vervangen en is beperkte uitbreiding van bestaande bebouwing toegestaan. De aanleiding voor het onderzoek naar de toereikendheid van de bestemming is het beroepschrift dat de heer H. van den Hoef vorige maand heeft ingediend. Hij kreeg geen bouwvergunning voor een woning op een perceel achter het huis waar hij nu woont. Deze woning voldoet niet meer, omdat zijn gehandicapte zoon niet van de bovenverdieping gebruik kan maken. Volgens Van den Hoef zijn er in de directe omgeving van het perceel waarop hij wil bouwen in het recente verleden regelmatig bouwvergunningen voor woningen verleend. Van den Hoef probeert al vanaf 1972 een vergunning te krijgen voor de bouw van een woning in het betreffende gebied. Toen ging het om de vervanging van een noodwoning. Deze was vijf jaar na de oorlog gebouwd, toen er grote woningnood was en er huizen neer gezet werden, die niet aan alle bouwvoorschriften voldeden. Het waren tijdelijke woonvoorzienin gen, die maar een korte periode mochten blijven staan. Verbouwin gen en veranderingen waren met toegestaan. Omdat hij geen uitzicht had op een bouwvergunning, ver kocht Van den Hoef de woning. De meuwe eigenaar kreeg m 1987 wel vergunning voor een nieuwe wo ning. Volgens het hoofd van de ge meentelijke afdeling die de aan vragen voor bouwvergunningen in behandeling neemt, de heer R. van der Grijp, ging dat echter niet zon der slag of stoot. „De heer Lom- mers, die de noodwoning kocht, vroeg in 1973 en 1981 dezelfde bouwvergunning aan als Van den Hoef. Pas in 1987 werd zijn aan vraag gehonoreerd," zegt hij. „De noodwoning stond er op dat mo ment al 37 jaar, hoewel het in 1950 als tijdelijke voorziening was ge bouwd." De toekenning van de bouwvergunning was volgens Van der Grijp mogelijk, omdat het be leid voor het buitengebied inmid dels te star bleek te zijn en de re gels voor agrarische woningen soepeler werden toegepast. Die soepelheid geldt met voor de aan vraag die Van den Hoef deed voor de bouw van een huis achter zijn huidige woning. Het gaat daarbij volgens Van der Grijp om een nieuw pand en dat is voor het bui tengebied nog steeds niet toege staan. Waar Van den Hoef zich ook aan stoort is dat voor hem de regels streng worden toegepast en vol gens hem voor anderen, vlak bij hem in de buurt, met. Als voor beeld geeft hij de gang van zaken bij de woning Hamersveldseweg 121. Daar werd een vergunning verstrekt voor de vervanging van een bestaande woning. Van den Hoef heeft de gemeente er diverse malen op gewezen, dat het daar uiteindelijk niet bij één woning bleef, maar dat het perceel is opge splitst in twee huizen. Daaruit blijkt volgens Van den Hoef dat er met twee maten wordt gemeten. Of er op het betreffende perceel volgens de voorschriften is gebouwd, wordt nu door de gemeente onder zocht. De commissie Beroeps- en Bezwaarschriften, die vorige maand het verweer van Van den Hoef in behandeling heeft geno men, heeft zijn zaak tot september aangehouden. Dan zal de raad zich ook kunnen buigen over de bestemming van het gebied. Dat hoeft overigens volgens Van der Grijp niet te bete kenen, dat die bestemming op een voor Van den Hoef gunstige manier wordt gewijzigd. De bebouwing in het buitengeb e oy de Hamersveldseweg. LEUSDEN - Inbrekers veroor zaakten zondagmiddag nogal wat commotie, na een mislukte kraak in een woning aan de As schatterweg. De bewoners be trapten de dieven en zetten de achtervolging in, na de politie gewaarschuwd te hebben. De in brekers, die per auto vluchtten, kwamen op een kruising in Stou- tenburg in botsing met een te genligger, maar vervolgden hun weg. In Amersfoort ontdeden de inbrekers zich van hun vervoer middel, om hun vlucht te voet voort te zetten. In Amersfoort raakte de politie het spoor bijster. De dieven namen uit de woning geld en sieraden mee. Onbekenden deden maandag morgen een vergeefse poging in te breken in een woning aan de Ha mersveldseweg. De inbrekers wrikten een raam open, maar wer den ciaarna opgeschrikt door een alarm dat afging en kozen het haze- pad. Er wordt niets vermist. Degelijk hang- en sluitwerk was er de oorzaak van dat inbrekers onverrichter zake afdropen bij een woning aan de waterjuffer. Kenne lijk hadden de snoodaards zowel de voordeur als de achterdeur van het huis op degelijkheid onder zocht, maar slaagden er met in bin nen te komen. (van de redactie) iïSDEN - Als het aan het college van B&W ligt, krijgt oud-se- «taris Reier van Gooi maximaal 5.000,- schadevergoeding, tin Gooi diende begin joni een schadeclaim in bij de gemeente, Ie ralm een ton groot was. De helft daarvan was een vergoe- Ing voor 'immateriële schade', omdat de carrièremogelijkhe- m van Van Gooi na zijn ontslagaffaire in Leusden tot vrijwel Hl zouden zijn gereduceerd. Van Gooi eiste verder 31.000,- u de gemeente als vergoeding voor 'kosten voor juridische litand.' EUSDEN - De collecte ten behoe de van het Fonds epilepsie, die on- mgs in Leusden werd gehouden, tefl 6798,- opgebracht. Dat is 1938,- meer dan vorig jaar. Daarnaast werden 17.000,- ver- iskosten en 5.000,- voor teveel laaide ziektekosten en autover- «ringspremies opgevoerd. Al ii over het laatste bedrag is wat W betreft te praten. „Met de nvaarding van de uitspraak van !t Ambtenarengerecht hebben wij ook ae plicht aanvaard om de gevolgen van het nietigverklaarde besluit voor zover mogelijk onge daan te maken", laat het college weten. Zij doelt daarmee op de uit spraak van de Ambtenarenrechter, die het oneervol ontslag van Van Gooi, een besluit dat de raad in oktober 1987 nam, niet het juiste middel vond. De raad legde zich bij die uitspraak neer en ging niet in beroep. De andere eisen van Van Gooi vindt het college niet terecht. Zo meent zij dat de claim van Van Gooi voor vergoeding van gemaakte kosten voor juridische bijstand, groot ƒ31.000,-, niet terecht. „Uit jurisprudentie kan worden opge maakt, dat vergoeding van de kos ten van rechtsbijstand slechts in zeer uitzonderlijke gevallen kan worden afgedwongen. Daarvan is naar onze mening in dit geval geen sprake," laat het college weten. In die zeer uitzonderlijke gevallen zouden kosten voor rechstbij stand volaens de jurisprudentie slechts met succes kunnen worden ver haald, als er sprake is van het op werpen van 'processuele hinder nissen, (mede) door het gemeente bestuur, op het pad van de betrok ken ambtenaar, die slechts met be hulp van juridische bijstand kunnen worden overwonnen'. Het college stelt zich op het standpunt dat dat in dit geval niet van toepassmg is. IMMATERIeLE SCHADE Ook de claim voor de verhuis kosten. groot 17.000,-, legt het college naast zich neer. „De verhui zing van Van Gooi kan met gezien worden als een onontkoombaar gevolg van de ontslagprocedure, ÊUSDEN - De gezamenlijke peu- rcpeelzalen houden zaterdag 15 tö een kabouterfeest. Het feest zal katsvmden m De Springplank aan P Asschatterweg 25. De peuters jin welkom vanaf 10.00 uur. Het feest duurt tot 13.00 uur. pJSDEN - Inbrekers ezochten 'gelopen vrijdag een woning op Landweg. Nadat de ongenode ^en het huis hadden doorzocht, lonken de dieven eerst uitge teld koffie, voor ze het pand met &st°len waar verlieten. Er worden tee videorecorders, een televi- eioestel, een stereo-installatie en e? "^camera vermist. Ten tijde van de inbraak, 's och- ®ds om negen uur, is bij de wo- 9 e®n verdachte auto gesigna- Het gaat om een gnjze be- u'° °f e®n kleine vrachtwagen. Politie roept eventuele getuigen te melden LEUSDEN - Maandagavond is in het sport- en recreatiebad Octopus de Zwemvierdaagse van start gegaan Daarmee wordt een traditie in Leusden in ere hersteld, maandag meldden zich rond de 300 belangstellenden, een aantal dat volgens de heer Kraaikamp van het zwembad, een beetje onder de verwachtingen bleef. „Ik had stiekem toch wel op vijf- a zeshonderd deelnemers gehoopt en gerekend.Een oorzaak zou kunnen zijn dat het dit jaar voor het eerst sinds de brand in 1985, die het oude zwembad verwoestte, is dat de Zwemvierdaagse weer in Leusden wordt georganiseerd. Bovendien zullen erop de tweede dag van de Vierdaagse, dinsdag, nog meer inschrijvingen te noteren vallen. „Ik verwacht nog wel 100 extra deelnemers," aldus Kraaikamp. De Vierdaagse wordt vnjdag afgesloten Deelnemers aan het zwemfestijn zullen die avond, die een feestebjk tintje zal krijgen, extra lang mogen bhjven zwemmen. die de gemeente tegen hem start te," luidt het commentaar van het college op dit deel van de schade claim. Het grootste gedeelte van de schadevergoeding (circa ƒ50.000,-) voor geleden 'ïmmate- riéle schade', die m dit geval ver taald zou moeten worden als ge blokkeerde carrièremogelijkhe den, wil de gemeente ook met ver goeden. Het college stelt zich op het standpunt dat er geen sprake is geweest van een zodanig optreden van de gemeente, dat die schade redelijkerwijs voor vergoeding in aanmerking komt. STADIUM De affaire Van Gooi is met het besluit van B&W ten aanzien van zijn schadeclaim in een beslissend stadium gekomen. De zaak begon in oktober 1987, toen het college, naar aanleiding van bevindingen van een onderzoekscommissie, be sloot de toenmalige gemeentese cretaris 'oneervol ontslag' te verle nen. De bevindingen van de onder zoekscommissies leidden ook tot het opstappen van de toenmalige wethouders. De burgemeester trad vervroegd mt. In het beroep, dat Van Gooi te gen de ontslagprocedure van de raad aanspande, beschikte de ambtenarenrechter dat het geko zen middel te zwaar was. Die uit spraak deed de rechter in januari van dit jaar. Op advies van het col lege van B&W besloot de raad niet tegen het besluit van de rechter in beroep te gaan, hoewel de uit spraak op een aantal aanvechtbare argumenten steunde. Bij die gele genheid sprak het college de ver wachting uit dat Van Gooi met 'eer vol ontslag", dat een wettelijk gere gelde afvloeiingsregeling impli ceert, genoegen zou nemen. Dat bleek met het geval en begin juni deponeerde Van Gooi een fikse schadevergoeding bij de gemeen te. De reactie daarop van het colle ge komt donderdag aan de orde in de vergadering van de gemeente raad, waarin de partijen het stand punt van het college zullen moeten steunen. Als dat gebeurt, is Van Gooi weer aan zet, waarbij een nieuw proces met moet worden uit gesloten. Minder chemie onkruidbestrijding Leusder Kinderkrant Pagina 3 Pagina 5 Vrouwelijke postbodes in Leusden: „Het is goed te weten waar de honden wonen" Pagina 6 Met Aat Daale op de pedalen Pagina 7 Nieuw clubgebouw Lookhorst Gummiberen en Gigantjes Service Weekenddienst: - (vrij.-za.) 943300 - - (za.-ma.) 944223 - iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii De vakantie staat voor velen weer op het punt te beginnen. Dat betekent lange ritten in de auto of de bus naar de vakantiebestemming. Om de tijd te korten deze week als extra bijlage een puzzel- krant. Voor onderweg of voor 5 E een regenachtige dag. E liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiii LEUSDEN - De politie heeft maan dagmiddag om 15.00 uur op Walen burg twee mannen, uit Den Haag en Scheverungen, aangehouden, die zonder vergunning schilderijen verkochten. Er is proces-verbaal tegen de colporteurs opgemaakt. De politie nam 54 schilderijen in beslag. AMERSFOORT DEALER AmstcrdamscMq 7 - ie 033-630154 i Nijverheidsweg Noord 61 Amersfoort Tel. 033-630304 Donderdag koopavond. (advertentie) -ER VOOR AMERSFOORT official maz lEUSDen LEUSDEN - Op het terrein van Pon zijn in de nacht van dinsdag op woensdag 12 banden met siervel- gen gestolen van auto's die daar geparkeerd stonden. LEUSDEN - Zondagnacht werd een automobilist op de Lockhorster- weg betrapt op het rijden onder invloed. De man trok, omstreeks half vijf, de aandacht, omdat hij zon der lichten reed. De blaastest wees uit dat de man gedronken had, waarna op het bureau werd vastge steld dat het alcoholpromillago 1,5 bedroeg. De man kreeg een rijver bod en een proces-verbaal. (advertentie) Kogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724924 l Automobielbedrijf *H. Th. van 't Klooster Hamersveldseweg 14 Leusden Tel. 033-941243 OCCASIONSHOW 30 auto's met Bovaggarantie GEEN TON VOOR VAN GOOL ..uit een ander vaatje tappen..

Leusder Krant | 1989 | | pagina 1