fieuw clubgebouw LTV Lookhorst Ifficieel in gebruik genomen pen toernooi tart vandaag >e Treekerruiters' luldigen 100ste lid Bronzen plak voor Esther Jaspers Jeugdkampioenen bij LTV Leusden )ud-voorzitter Phieneke Lempke benoemd tot ere-lid rv Lookhorst Op de 100 meter horden NK-atletiek Antenne weg WOENSDAG 12 JULI 1989 IDEN - Onder grote belangstelling van eigen leden, ver- jwoordigers van zusterverenigingen in de regio, van de ige sportverenigingen op het Burg. Buiningpark en de lo- jl politiek, werd vrijdag het nieuwe clubhuis van LTV Lock- pt officieel geopend. B de opening ging een ultrakorte buitengewone ledenverga- jog vooraf, waarin de leden instemden met het benoemen Ud van verdienste van Jan Elsackers en Piet van Veldhuy- >n tot erelid van Phieneke Lempke. Oud voorzitter Jan Elsackers, be ter bekend als Mr. Footfault, alias mister Slockhorst, stond als repre sentant voor allen, die zich heb ben ingezet voor een aangenaam verblijf op en rond de banen. Piet van Veldhuyzen stond voor al diegenen, die onnoemelijk veel creativiteiten, inventiviteit, ener gie en tijd hebben beschikbaar gesteld. Juist hij en Hans Klin kenberg hadden een voor trekkersrol in het bouwteam, waarin verder zitting hadden Hans Markerink, Roel Schutrups, Phie neke Lempke, Ad Noordkamp (voorz.) en Ronny de Koning (secr.). Om haar moed te eren als eerste vrouwelijke voorzitter in de regio vein een grote tennisvereniging en voor het leiding geven aan de ini tiatieven, die geleid hebben tot de nieuwbouw, werd Phieneke Lempke benoemd tot erelid. GEEN VUURWERK Letterlijk en figuurlijk geen vuur werk bij de opening van het club huis. Gekozen was voor een ietwat ingetogen opening, waarbij de na druk lag op het collectief bedan ken van allen, die hadden meege werkt aan de totstandkoming. Voorzitter Ad Noordkamp vroeg architect en clublid Hans Klin kenberg een herinnenngsplaat te onthullen, waarmee het clubhuis officieel werd geopend. Was de opening 'ietwat ingeto gen', dit kon zeker niet gezegd worden van het feest, dat daarna losbarstte. Het leek erop of de aanwezigen erop uitwaren om in één avond de baromzet goed te maken van de periode, dat er geen clubhuis en dus ook geen bar was. Er was gezorgd voor een uitste kend koud buffet en de zes man sterke formatie 'De Granada's' zag kans om - ondanks de warmte en soms zelfs de hitte - de voetjes van de vloer te knjgen. De wegblijvers, maar het kunnen er niet veel zijn geweest, hebben tect Hans Klinkenberg onthulde een herinneringsplaat met zijn eigen naam, waarmee de officiële opening BDEN - Deze week organiseerd LTV Lockhorst haar open nooi. En dat is twee maanden eerder dan in de laatste jaren eds het geval was. morst was namelijk in het ver- li één van de weinige tennis- Itigingen, die over een lichün- pe beschikte en was daarom pemd' om steeds laat m het seizoen haar open Toernooi te or ganiseren. De naderende vakanties en het gelijktijdige toernooi van Leusder- park zijn er wellicht de oorzaak van, dat de deelname achterbleef bij die in de vorige jaren. Deson danks zijn er nog zo'n twee hon derd partijen te spelen voordat zondag de finalepartijen worden gespeeld. Aart Costerus en de zijnen heb ben dit jaar geen schema's van 64 nodig gehad. De meeste inschrij vingen konden worden geno teerd in de klassen heren enkel C en D, heren dubbel D en ge mengd dubbel D. (Schema's van 32) Een schema van 16 werd ge maakt voor Dames enkel C en D, heren dubbel C, gemengd dub bel C, dames enkel D en dames dubbel D. Acht deelnemers heb ben zich aangemeld, waarbij voor de damesdubbel in C het afvalsys- teem geldt en voor de heren- en dames enkel B twee poules van vier zijn geformeerd. De finalisten van het jeugdclubkampioenschap bijeen. )EN - Dat veel Leusdense kinderen paardengek' zijn uit het feit dat afgelopen zondag ponyclub de Treekemii- !t 100-ste lid feestelijk kon binnenhalen. Hiermee is deze lob qua ledental nog niet eens de grootste van Leusden. te bedenken dat men bij de NPC, de overkoepelende itie van Nederlandse ponyclubs, een ledenaantal van '460 al erg veel vindt. ste lid is Lara Hansen uit pen, die een mooi paarden boek en een bos bloemen van voorzitter Bert van Ginkel over handigd kreeg. Ponyclub de Tree kerruiters is opgericht op 15 de cember 1982 met als doel de kin deren die in manege Den Treek rijden wat meer te bieden dan al leen de wekelijkse paardrijlessen. In eerste instatie ging het om zo'n 20 leden, maar de laatste jaren heeft de club een explosieve groei doorgemaakt tot nu dus hon derd rijdende leden tussen de 8 en 16 jaar. Naast spnng- en dressuurwedstnj- den organiseert de club ook di plomarijden, spelletjesdagen, disco-avonden, een puselrit, kerstviering en elk jaar neemt er een groep kinderen deel aan de avondvierdaagse Smds vorig jaar organiseert de po nyclub ook zelf NPC-wedstrijden waaraan door kinderen uit het hele land kan worden deelgeno men. Ook wordt door een aantal leden een andere NPC-wedstrij den deelgenomen. Dat dit resulta ten oplevert blijkt uit het feit dat Anouk Melchers en Nienke Buys waren opgenomen in een team van rayon Oost om deel te nemen aan de nationale NPC-wedstrij- den, die 2 juli gehouden werd. Zondag werden er dressuurwed- strijden in drie verschillende klas sen gehouden. Er werd enthou siast buiten gestart maar al na de eerste deelnemer moest men van wege het overvloedige hemelwa ter naar binnen vluchten. De uitslag van de wedstrijden: Proef B-groen 1. Ellen van Heiningen 124 pnt. 2. Madeleen Koldewe 123 pni. 3. Willemijn Bnlstra 121 pnt. 4. Fanneke Lentzen 118 pnt. Proef B-b 1Ivonne v. Ginkel 129 pnt. 2. Kann Verbeek 125 pnt. 3. Linda Veer 124 pnt. 4. Christina Verbeek 121 pnt Proef L-9 1. Annelinda Koldewe 123 pnt. 2. Milan Gies 120 punt. Nienke Buys 120 pnt. 4. Anouk Melchers 117 pnt Simone Smit en Martijn Plantinga, respectievehjk winnaars in het enkel spel (categorie Al) bij de meisjes en de jongens bij de jeugdclubkam pioenschappen van de LTV Leusden. LEUSDEN - De Valleischool is don derdag haar televisie-antenne voor de ontvangst van Duitsland en Ne derland kwijtgeraakt. Deze werd door onbekende daders van het dak gehaald. De restanten, die niet meegenomen konden worden, werden vernield. finale finishte zij in een snellere tijd: 24.63 sec. Alsof dit alles nog niet genoeg was, volgde er ook nog succes op de 4 x 100 m esta fette waaraan Jaspers Focks deel name met haar vereniging Altis. De medaillewinnares, kreeg als slotloopster het stokje en sprintte richting finish. De klok bleef stil staan op 48.22 sec. wat betekende dat Monique Steennis, Evelien Nooitman, Kitty van Ee en Esther Jaspers Focks een nieuw clubre cord hadden gelopen. Esther Jaspers Focks kwam met een bronzen medaille, behaald op de 100 meter horden, terug van de Nederlandse atletiekkampioenschappen. In de finale hoefde Jaspers alleen Marjan Olijslager en Greta Tromp voor te laten gaan. LEUSDEN De Leusdense atlete Esther Jaspers Focks heeft tijdens de Nederlandse kampioenschappen prestaties van hoog niveau geleverd. Op haar specialiteit, de 100 m horden, had zij eerder dit jaar al prima gepresteerd. Overtuigend liep zij in de landelijke compe titie naar snelle tijden. In Hengelo liet de Leusdense echter zien dat het met die prestaties nog niet afgelopen was. In de series finishte zij slechts 0.1 sec. achter Seoul-gangster Greta Tromp in een tijd die goed was voor een clubrecord: 14.03 sec. Ook in de halve finale kwam Jaspers tot een goede prestatie en plaatste zich voor de finale. toderdste lid van de Treekerruiters, de Leusdense Lara Hansen, ontvangt uit handen van voorzitter Bert van een fraai boek over, jawel, paarden! Daar kwam het absolute hoogte punt voor haar. Na een mooie race eindigde zij als derde en mocht zo de bronzen medaille naar Leus den meenemen. "Wel gehoopt, maar zeker niet op gerekend", was de reactie van de Altis-atlete, die lachend met bloe men en medaille van het erepo dium was afgekomen. Op de 100 m voor dames liep zij eveneens naar een nieuw vereni gingsrecord. In de series was 24.68 sec. haar tijd en in de halve Jongens Enkel AII: Melvm Engel- bert - Oscar Swagerman 6-1, 6-0. Meisjes Enkel A I: Simone Smits - Arlette v. Alphen 6-0, 6-1. Meisjes Enkel B: Marie José v. Gelder - Maaike Marjoke Hene- weer 6-1, 6-3. Jongens Enkel B I: Willem v.d. Brugge - Sander v. Winterswijk 6-2, 6-0. Jongens Enkel B II: Jeroen Groe- nevelt - Brams Edens 7-6, 6-4. Meisjes Enkel C: Trisha Bolte - Monique v. Spengen. Ex-voorzitter Phieneke Lempke (geheel rechts) werd benoemd tot ere-hd, de heren Piet van Veldhuyzen (links) en Jan Elsackers werden leden van verdienste. duidelijk ongelijk gekregen. klemtoonde nog eens, dat de ope- waarin de doelstelling ,,met en Voorzitter Ad Noordkamp be- ning een periode moet inluiden, voor elkaar" centraal staat. Jongens dobbel A I: Martijn Plan- tinga/Onno Smit - Patrick Brink man/Edwin Klave 4-6, 7-5, 6-1. Jongens dobbel A H: Erik Lan- gens/Oscar Swagerman - Emiel de Bruin/Chris Willem v.d. Brugge 7-5, 2-6, 6-4. Meisjes dobbel A: Simone Smits/ Iris Cornelissen - Linda van Loo Maaike Platinga 6-3, 6-1. Gemengd dobbel A: Martijn Plan- tinga/Iris Cornelissen - Patrick Brinkman/Simone Smits 6-3, 7-5. Jongens dobbel B I: Marko Blom/ Dimitry de Rooy - Bastiaan Ooster huis/Joris Visser 7-6, 6-2. Jongens dubbel B II: Jeroen Groe- nevelt/Bryan Halberstad - Bram Edens/Frans Boers 6-1, 6-3. Meisjes dobbel B: Marie José v. Gelder/Maaike Slagter - Nathalie Nathans/Corina v.d. Bunt 6-4, 6-2. Gemengd dobbel B I: Esther v. Deuveren/Robin Benner - Johan de Bruin/Yvette Ploeg 3-6, 7-6, 7-6. Gemengd dubbel B II: Arno Snel- lenberg/Nicole Boersen - Edwin v. Breemen/Mirjam Floor 6-0, 6-4. Jongens Enkel AI: Martijn Plantin ga - Peter Smid 6-0, 7-5.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 9