Deense renners aan de start in 32e editie Tour de Junior Tour van start met 129 renners To sinds 1958 „Achterveld is gastvrij dorp" INTERNATIONAAL JEUGDWIELERFESTIJN ACHTERVE Tourmoeder Annie van Dijk: Tourjunioren werden groot ACHTERVELD - Een aantal renners van naam en faam hebben in het verleden aan de start gestaan in de Tour de Junior. Het is interessant him namen nog eens te vermel den. Het gaat onder meer om de volgende coureurs: Leo Duyndam, Hennie Kuiper, Matthijs de Koning, Hennie Stamsnijder, Dick Dekker, Volker Diehl, René Beuker, Michel Zanoli en Michel Cor- nelisse. Verder reden mee en daar mee in de Tour de Junior Achterveld: Herman Snoeyink, Johnny Broers, Eric Dekker, Petra de Bruin, Richrd van Kempen, Cyntha Lutke Schipholt, Ralph Moorman, Marcel Gerritsen en Danny Overgaag. En dit zijn de truien waar de rijders vanaf maandag weer m alle hevigheid om zullen gaan strijden. De v van vorig jaar met (v.l.n.r.) Frank Nolten (geel, 14-jarigen), Jeroen van Hoorn (geel Nieuwelingen), Gianni R (groen 14-jarigen), Henk van der Ziel (groen, Nieuwelingen), Brigitta de Jong (geel, 12-jarigen) en Overgaag (geel en groen, 13-jangen). ACHTERVELD - Volgende week is het weer zover. Voor de 32e keer heeft dan het jaarlijkse evenement plaats, waar de gehele gemeenschap reikhalzend naar uitziet: het internatio nale jeugdwielerfestijn met de populaire naam Tour de Junior Achterveld. Voor de vijfde keer zal de leiding in handen zijn van de bekwame organisator John Ossendrijver, die niet alleen tourleider is maar ook voorzitter van de vereniging, die het traditioneel geworden jaarfeest voor de jeugd gestalte geeft. Bollentruien, gele truien, groene truien en racebrillen: kortom, maandag gaat de Tour de Junior weer van start. ACHTERVELD - Twintig gesponsorde ploegen van elk zes jongens en meisjes en een extra Tour de Juniorploeg vormen het tableau de la troupe van de 32e internationale Tour de Ju nior van 24 tot en met 29 juli. In totaal zijn 129 jeugdige renners ingeschreven. De deelnemende ploegen zijn als volgt samengesteld: Slagerij van Wieringen, Achterveld I Geor Sluiter, Bussum 2. Jerry Vink. Veenendaal 3 Mark Dolan. Newton Abbot (GB) 4 Dennis Veenema, Maartensdijk 5 Jaaiten Vermaak, Rotterdam 6. Maroesja Berkhout, Schipluiden Jan van LuttBchuizen Plafonds, Achter veld 7 Robin Grootenboer. Rotterdam 8 Danny van Geel. Amsterdam 9. Paul Heehs, Weymouth (GB) 10 Benny Brouwer, Utrecht II Patrick Meijn, Bergen 12. Brigitta de Jong, Capelle a/d IJssel Te us Valkenburg Schoonmaakbedrijf, Scherpenzeel 13. Michiel Valkenburg, Scherpenzeel 14 Tony Westhof, Soest 15 Jeffrey Leentjes, Rotterdam 16 Chris Smith, Hemel Hemstead(GB) 17. Guido de Groot, Rotterdam 18 Bastiaan Berkhout, Den Hoorn Blom Rijwielspeciaalzaak, Leusden 19. Vincent Haaksman, Delft 20. Bryan Zwolsman, IJmuiden 21 Mike Hassing, Noordwijk 22 Joost Andriessen, Wijk bij Duur stede 48. Ronald Vreugdenhil, 's Graven- zande Fiets-inn Dick Meerveld, Leusden 49 Jeroen Swart, Amstelveen 50. Menno Schelfhout, Haarlem 51 Canna Hansen. Hvidovre (D) 52 Maurice van Rijn, Schipluiden 53 Rebecca Rhodes, Guernsey (GB) 54 Ingnd Buurmeyer, Hoogeveen. Piet van Heugten, Achterveld 55 Arno Diemer, Veenendaal 56 Ronald van de Meer-Mohr, Bleis- wijk 57. Martijn Franke, Rossum 58 Bemd Wiekema, Pesse 59 Raymond Liebregts, Lunteren 60. Saskia Out. Maarsbergen Loodgieters- en verwarmingsbedrijf, G. van den Pol, B.V., Soest 61 Maunce Steenbeek. Landsmeer 62. Jeroen Huibers, Veenendaal 63. Rachid Proost, Capelle a/d IJssel 64 Robert Witman, Kampen 65. Jan Engel, Mijdrecht 66. Michel Cemeus, Landsmeer Cafetaria de Arkel, Achterveld 67 Dino Jacobs. Duren (W-Dld) 68 Martijn Huntmk, Montfoort 69. Mark Schouten. Hoofddorp 70 David Fictoor, Wijk bij Duurstede 71 Martin Laursen, Homing (D) 72 Barry Calf. IJmuiden Café-bar Buitenlust, Achterveld 73. Tim Leurus, Zwanenburg 74. Michel van der Voort, Maarssen- broek 75 Wouter van Lunteren, Amersfoort 76 Rene Rijnen, Rotterdam 77 Christian van Deurse. Cadier en Keer 78 Mark Collis, SuttonColdfield (GB) Implex, Barneveld 79. Jan Wieser, Den Haag 80. Cees de Vnes. Heemstede 81 Tino Ommering, VI aar dingen 82. Robert Koppers. Den Haag 83. Vincent Swart. Amstelveen 84. Roy Diepeveen, Achterveld Rabobank, Achterveld 85 Lammert Wittingen, "t Harde 86 Jack van den Brink, Vlaardingen 87. Natalie van der Nat, Capelle a/d IJs sel 88. James Norfolk, Tadley (GB) 89 Sander Olijve, Neede 90 Rutger van de Graaf, Ridderkerk Bakker van de Kletersteeg, Stouten- burg 91 Rob Velthuis, Ootmarsum 92 Piet Mol, Velserbroek 93 Denius Vork. De Kwakel 94 Majken Jorgenson, Bomholm(D) 95 Jeffrey Cardol, Utrecht 96. Johan Haandnkman, Uffelte Gedacom Daktechniek, Achterveld 97. Andreas Foest, Nieheim (W-Dld) 98. Johnny Heijligers, Zwijndrecht 99. Heiko Wittmak, Euskirchen (W-Dld) 100 Daryl Gooch, Colchester (GB) 101 Robben Wajer, Ermelo 102 Rachel Head, Eastliegh (GB) Miha Bouwbedrijf, Achterveld 103 Pursey Heugens, Rotterdam 104 Rene Vink. Ede 105 Mark Oude Aaminkhof, Hengelo 106 Rens Hartkamp. Ruinen 107. Timo van den Heuvel, Scher penzeel 108. Johan Scheerder, Wageningen. Tour de Junior Achterveld 109. Martin Broekman, IJmuiden 110 Patrick Cardol, Utrecht 111. Martin Chivers, West-S-Mare (GB) 112. Francis Moraal, Ede 113. Heidi van den Bnnk, Lunteren 114. Jaime Kempers, Rotterdam Polyester Bouwtechniek B.V., Ou denbosch 115 Joen Rook. Rotterdam 116 Raymond Schoolenaar. Amster dam 117 Lis Nyholm, Hammei (D) 118 Dennis Moes, Amsterdam 119 Erik Buit, Hasselt 120 Raymond Lubberman, Hoogeveen Ton van de Pol, Electrotechniek, Stou- tenburg 121 Daruel Rakhorst, Amersfoort 122 Haike Witsen, Hoogeveen 123 Sanne Schmidt, Randers(D) 124 Twan Meijer, Veenendaal 125 Richard Starmans, Ulestraten 126 Alexander Bergsma, Ede 127 Arjen Witsen. Hoogeveen 128 Dave Berlips. Hoorn 129 Vmcent van Tuin, Amsterdam ACHTERVELD Gastvrijheid staat bij ons in Achterveld heel hoog in het vaandel geschreven. Het is dus vanzelfspre kend dat we elk jaar graag bereid zijn onderdak te verlenen aan de jongens en meisjes van de Tour". Aan het woord is mevrouw Annie van Dijk, die sinds haar trouwen samen met haar man Gerard het huis aan de Klettersteeg wijd open zet voor de ontvangst van de jonge rennertjes tijdens de Tour week. Annie van Dijk kijkt al weer ver langend uit naar haar logeetjes. Dit jaar zullen het er vier zijn. Ze vindt het een normale zaak. ,,Ik ben een van de vele Tourmoeders in Achterveld: dat zal ik ook altijd blijven. Ik was van huis uit ge wend onderdak te geven aan de jongelui. Mijn moeder was ook al tijd tourmoeder en nadat ik ge trouwd was wilde ik het vanzelf sprekend ook zijn. In het begin voelde ik me nog geen echte 'moeder' want daar was ik nog te jong voor. Maar nu ik zelf een dochter van twaalf heb is dat an ders". In de afgelopen jaren hebben tientallen jongens gastvrijheid ge noten in de verbouwde boerderij aan de Klettersteeg Het gezin van Dijk is er helemaal op ingesteld Tourmoeder Annie: „We leven natuurlijk enorm mee met 'onze' eigen jongens. Ons huis ligt aan het parkoers; we zien ze dus langs komen en gaan later natuurlijk naar de finish. Ik heb in de loop van de tijd heel wat boeketten bloemen gekregen, want als de jongens die ontvangen geven ze die onmiddellijk aan de moe ders". De familie van Dijk heeft aan de Tour goede vnenden overgehou den, ouders van jongens, die in de Tourweek onderdak kregen aan de Klettersteeg. ,,Het is voor ons zelf eigenlijk ook een soort van va kantie Straks zitten we gezellig met ons zevenen aan tafel, doen 's avonds spelletjes of spelen tafel tennis. Als je huis groot genoeg is en je dus de ruimte hebt is het toch logisch een weekje Tour moeder te zijn? Ja, ik kijk er echt weer naar uit". 23. Richard Liebregts, Lunteren 24. Stephan van Deurse, Cadier en Keer Winkeliersvereniging, Achterveld 25 Rob Oude Bruuunk, Denekamp 26. Mario Vrooman, Utrecht 27. John van Eek, Lienden 28 Saskia de Vries. Rotterdam 29 Peter Riddenkhof, Elst(Utr.) 30. Jom Moraal, Ede Slokker Bouwmij. Huizen B.V., Hui zen 31 Harry van Pierre, Amstelhoek 32 Gianru Rivera, Leopoldsburg (B) 33. Frans Bos, Voorthuizen 34 Sylvia Theissen, Oberbruch (W- Dld.) 35 Lee Mosley, Barnsley (GB) 36 Stefan Slager, Rhenoy Schildersbedrijf Cees Blom, Achter veld 37. Dino Glasmacher, Euskirchen (W- Dld) 38 Erik Schreurs, Elburg 39. Saskia de Jong. Rotterdam 40 Enk den Oudendammer. Vee nendaal 41John de Haas. Apeldoorn 42. Vincent van Sligtenhorst, Scher penzeel Leusder Krant, Leusden 43. Michael Calf, IJmuiden 44. Dave van de Watering, IJmuiden 45. Jasper Faase, Veenendaal 46 Danielle Riley, Stockport (GB) 47 Charles Overgaag, 's Gravenzande In het peloton der 14-jangen vormt Charles Overgaag (geheel rechts) weereen belangrijke kanshebber voor een hoge eindklassering. Het aantal deelnemers aan de Tour de Junior bedraagt dit jaar 129 en dat zijn er al weer meer dan vorig jaar. Johan Ossendnjver: "De organisa tie verloopt uitstekend. Eigenlijk gaat het van jaar tot jaar beter. Alle medewerkers kennen hun taak en iedereen is volledig gemotiveerd. Dat is natuurlijk prettig werken: al les verloopt in een hoog tempo en de besprekingen met de mede werkers vragen weinig tijd. Ook de sponsoring levert geen proble men op. Alle teams zijn onder dak en dat betekent dat we over twin tig sponsors kunnen beschikken." Johan Ossendrijver (36) stelt vast. dat het internationale jeugdwieler festijn goed aanslaat en baseert dat op het feit, dat dit jaar een ploeg van vijf Deense jonge ren ners en rensters aan de start ko men, onder wie de wereldkam pioene junioren-dames 1988 Gitte Hjortflod uit Vejle. De Denen zijn ovengens niet de enige buitenlan ders in de Tour. Traditiegetrouw zijn er ook weer de Engelsen met negen jongens en twee meisjes. De Westduitsers komen met drie De Bntse ploeg, hier op de lauweren rustend, is de laatste jaren een graag geziene gast in de Tour. Leusderheide over een van een kilometer. 1958 Gerrit Methorst, Barneveld 1959 Henk van Dijk, Achterveld 1960 Henk Rutte, Achterveld 1961 Wim van Middelaar. Achterveld 1962 Jos Huybs, Belgié 1963 Bert Wissers, Rossum 1964 E. Wolkotte, Duitsland 1965 Jan Vlastuin, Scherpenzeel 1967 Johan Demming, Duitsland 1968 Hem Bokkers, Voorthuizen 1969 Karl Thiele, Duitsland 1970 Ron Zieleman, Amsterdam 1971 Jaap Meyer, Badhoevedorp 1972 Sjaak Pieters, Zwanenburg 1973 Comé Kokke, St. Wülebrord jongens en een meisje en dan is er weer de Belgische Italiaan Gianni Rivera, een bekende figuur op de Achterveldse piste. TROTS Ossendnjver is terecht trots op de populariteit, die de Tour in en bui ten het land geniet. Hij is zelf min of meer met het wielerfeest ver groeid. Als jongen heeft hij de tour viermaal gereden, in de jaren 1966-'69 Het eerste jaar veroverde hij de gele trui. "Ik mocht hem wel even aantrekken - ik was toen dertien jaar en was natuurlijk enorm trots - maar moest hem ook weer onmiddellijk inleveren. Er was toen natuurlijk nog weinig geld en die gele trui hadden ze ook het volgende jaar weer nodig. Pas in 1978 heb ik ter gelegenheid van mijn huwelijk van het tot lig bestuur een gele trui g gen, die men speciaal heeft maken als herinnering aan overwinning twaalf jaar tev Overigens heb ik wel in 19i beste Nederlander in de Tot medaille gekregen, die dooi Bemhard ter beschikking u steld." ,,Dit jaar ben ik overigens va eerst met het njden van wei den gestopt. Ik heb dooi werk met meer voldoende tij te trainen. Ik train nog wel samen met nujn broer, maai koersen, nee, dat is voorbij." Tijd voor de organisatie w Tour de Junior heeft Johan 0 drijver dus gelukkig nog w niet alleen dank zij hem, maa door de inzet van een groot Achtervelders, sponsors, teerders, medewerkers, baancommissarissen, EHB en politie lukt het elk jaar we er organisatorisch gezien eei fekt feest van te maken. Wat de wegwedstrijden krijgen de eerste vijf aank< den respektievehjk vijf, viei, twee en één seconde borufi De snelste in totaaltijd knjg witte trui (de 12-jarigen), eer (de 13- en 14-jangen en welingen), of een rose (de dames). De snelsten bij de komsten strijden om de trui en er is zelfs een Die kan eenmalig per tegorie worden veroverd de bergrit, die ook deze weer zal worden verreden 1974 Russel Oliver, Engeland 1975 Russel Oliver 1976 Steve Moss. Engeland 1977 Rino Schunnk, Weesp 1978 Volker Diehl, Duitsland 1979 Stefan Bercz, Duitsland 1980 Frank van Leeuwen, 1981 Rommert Talen, Luinjeberd 1982 Remco Startman. Eibergen 1983 Arno van Boeyen, Baam 1984 Ron Verwey. Schalkwijk 1985 Enk Dekker, Hoogeveen 1986 Niels van der Steen, Hoogland 1987 Henk van der Ziel, Wilms 1988 Jeroen van Hoorn, Rotterdam

Leusder Krant | 1989 | | pagina 14