fik ben in ieder geval e beste Achtervelder" |aul Ossendrijver verdedigt Itel in Ronde van Achterveld Wedstrijdschema Tour de Junior S:e Judovereniging. Een mooi tent om voorzien van een e band, te stoppen. „Op het tepunt," zoals zijn vader nst. Want wielrennen leek ook wel wat. In Veenendaal de wielervereniging 'de Val uers' een jeugdafdeling, bij zijn 22 leden tussen de 7 tot iet 14 jaar aangesloten. Sinds ember vorig jaar hoort Roy hij. De vereniging in Veenen- l heeft als groot voordeel dat ze kunnen beschikken over een te parcours. „En dus hoeven we rijden over fabrieksterrei- zoals bij andere verenigingen estal gebeurt. Dat is altijd ge kker," volgens Roy z'n vader, tedien kon Roy een fiets huren, teetsen zijn duur. Roy wilde zeker weten of hardrijden de fiets wel dé sport voor hem "oor hij tot de aanschaf van een te fiets overging, de eerste maanden moest hij leren. Tweemaal in de week Me hij in Veenendaal, terwijl hij iedere dag in zijn eigen om- tog oefende. Op het clubpar- te tramde hij 'kop over kop ne- waarbij hij de man of vrouw vooraan reed moest aflossen of moest worden. Hij [de 'waaier rijden', dus vanuit Peleton of wel een gesloten 'e nj 'uitwaaieren', zodat heel Touwtrektoemooi Organisatie van de Tour y Diepe veen enige lokale renner in Tour de Junior Uitslagen zomerschaak cale favoriet Wessel Kerkhof voortijdig uitgeschakeld door Marianne de Valck noteren van de Deen Erling Laur- sen, een veteraan, die zijn zoon begeleidt in diens Tour de Junior. Alles bijeen mag vuurwerk wor den verwacht in de Ronde van Achterveld, die steeds grotere po pulariteit ondervindt in de vader landse wielersport. De perfekte organisatie is daaraan niet in de laatste plaats debet. Deelnemers Ronde van Achterveld liefhebbersve teranen 1. ALbm Auer, Hilversum 2. Wim Blokland, Hardinxveld 3. Rene Boers, Hoevelaken 4. Nees de Bondt, Beverwijk 5. Dnes Bos, Oldebroek 6. Jaap Bos, Voorthuizen 7. Alex Bosch, Huizen. 8 Frank Brandse, Maarssen 9. Wim de Bruin, Bussum 10 John Buisman, Weesp 11. Arnold Cramer, Loenen 12. Albert-Jan Deenen, Balloo 13. Arnold van Dijk, Utrecht 14. Coenraad van Dijk, Wapenveld 15. Jan Dijkhof, Achterveld 16 Ron Dijkhuizen, Nieuwegein 17. Ene van Duren, Amstelveen 18. Cor Faber, Soest 19. Eugene Fierkens, Herwen 20. Henrue Fransen, Valburg 21Marti FransenZette 22 Johnny Gademans, Utrecht 23. Peter de Graaff, Ridderkerk 24. Tonny Grandjean, Druten 25. Gerard de Groot, Nieuwkuyk 26. Cees de Groot, Harderwijk 27. Jaap de Groot, Hardinxveld 28. Piet de Haas, Tiel 29 Kees van Haastregt, Voorhout 30. Egied Hammer, Utrecht 31. Renger Hamstra, Harderwijk Gerrit Hardeman, Doom Albert ten Have, Elburg Peter van Heugten, Harxdinxveld Joop de Heus. Wijk bij Duurstede Robert Hoffman, Ermelo Fred Janssen, Hilversum Jene Jasper. BUthoven Marcel Kamerling, Amsterdam Richard van Kempen, Nieuwveen Jos Kerkhof, Achterveld Martin van Kessel, Ter Aar Huib Klip, Tiel Henk van 't Klooster, Leusden Kees Klop, Hardinxveld Kees Kosterman, Leersum Martin Kosterman, Leersum Aad Kruyt, Mijdrecht Ad de Kuiper, Hardinxveld Wilco de Kuyer, Oudewater Tonny de Kuyer, IJsselstein Peter van Leeuwen, Zeist Rob Lems, Utrecht Tom van der Lit, Montfoort John van der Lit, Montfoort Henk Lokhorst. Utrecht Adnaan van Londen. Tiel Sjaak van de Loop. Ravenstein Henk van Manen, Dodewaard Ton van Maurik, Nieuwegem Emiel Meyers, Hoogland Gert Mosterd, Amersfoort Edwin Naron, Wijk bij Duurstede Jan Oosterbeek, Amersfoort Jaap van Os. Bergambacht Paul Ossendrijver, Leusden Lars Ossenkoppele, Nieuwegein Cor Overman, Bussum Frank Plaggenborg, IJsselstein Gemt Prins, Oldemarkt Henk Rendering, Nieuwegein Kris de Roos, Hierden Dirk Sassen, Uithoorn Jan Scherpenzeel, Nieuwpoort Michiel Schoenmaker, Schiedam 77. Bart Schouten, Amstelhoek 78. Ed Smit, Leusden 79 Huib van Soest, Dodewaard 80 Ane van Soest, Ochten 81 Eddy Stalenburg. Hattem 82. Paul Tholenaars, Eindhoven 83. Nick Toussaint, Naaldwijk 84. Gijs van Tuyl, Zaltbommel 85 Michiel Verkuil, Maarssen 86. Jan Vermaas, Barendrecht 87. Hans Versteeg, Achterveld 88 Wim Visser, Soest 89. Ben Vlaanderen, Maarssenbroek 90 Jan Vlastuin, Scherpenzeel 91Willem Vliegenthart. Utrecht 92. Hans-Erik van Vuren, Rijsenhout 93. Jacques van Wegen. Hoogland 94 Ronald van Wienngen, Leimuiden 95. Kees van Wijk. Nieuwegein 96 Rein Witteveen. Epe 97. Lukas IJsseling. Amsterdam 98. Andre van IJzendoom, Tiel 99. Cor Zagers, Maarssen 100. Marco de Zeeuw. Herwijnen ACHTERVELD - Ook dit jaar staat een deskundig team van geroutineerde me dewerkers gereed om de Tour de Junior tot een goed einde te brengen. Het hoofd bestuur staat onder leiding van Johan Ossendrijver, die behalve als voorzitter als tourleider fungeert. Secreta ris is J.C. de Jong, penning meester J.L. van Donkers- goed. Het tourkantoor is ge vestigd in de Van Geynstraat 4, telefoon 03425-1742. De commissies zijn als volgt samengesteld: Huisvesting- en kledingcom- roissie: H. Versteeg Technische commissie: H. Versteeg (hoofd); A. Kok, E. v.d. Vrugt, R. Rijnders, H. de Jong, J. v. Hamersveld jr., R. v.d. Burgwal. Terreincomissie: J. v. Ha mersveld (hoofd), H. v.d. Berg, J. Tijmensen, J. Ossen drijver, A. Brinkhof, F. Kerk hof, H. Smit, G. Hamersveld, C. Bothof, E. Blotenburg. Motorenvolgers: W. Tolboom (hoofd) en leden van Motor rijdersvereniging 'Multi- Force'. Jury: A. Rozendaal (hoofd), J. van Donkersgoed, W. Vos, i.s.m. K.N.W.U.-juryleden. Medische commissie: me vrouw Kleinveld, mevrouw Jansen. Behandelplaats: Kruisge- bouw Wit-Gele Kruis, W. van Amersfoortstraat 36, 03425- 1333. ACHTERVELD - Zoals te doen gebruikelijk wordt de week van de Tour de Junior geopend met de Ronde van Achterveld op zondag waarover bijzonderheden elders in dit nummer. Het volledige programma ziet er als volgt uit. Zondag 23 juli Ronde van ACHTERVELD Parcours: Hessenweg, Jan van Ar- kelweg en Pater Stormstraat (1150 m.) 13.00 uur: Voorronden ploegach tervolging over 5 r. 14.00 uur: Liefhebbers/veteranen 70 km 60 r. 16.00 uur: Finale ploegachtervol ging 10 r. Maandag 24 juli 10.00 uur: Aankomst van de ren- ners(sters) in het rennerskwartier "Ons Gebouw" 14.00 uur: Ploegenvoorstelling en ploegfoto-opname 18.45 uur: Wegwedstrijden Parcours: Jan van Arkelweg, Hes senweg en Klettersteeg (3760 m) 12-13-jangen 4 ronden 14-jarigen 5 ronden nieuwelingen 8 ronden Dinsdag 25 juli 10.00 uur: Bergtijdnt nabij Leus- derheide over 1000 m 18.45 uur: Kriterium Parcours: Jan van Arkelweg, Pater Stormstraat en Walter van Amers foortstraat (800 m) 12-13-jarigen 15 km 19 ronden 14-jangen 24 km 30 ronden nieuwelingen 40 km 50 ronden De tijdrit is ook dit jaar weer een belangrijke zeef voor de Woensdag 26 juli 10.00 uur: Mirutour voor de Ach- terveldse kinderen van 4-11 jaar klassementen in de Tour de Junior. (Van Oldenbameveldtstraat) 18.30 uur: Wegwedstrijden over 3,4 en 5 ronden Aansluitend grote BRADERIE op de Hessenweg Donderdag 27 juli 09.30 uur: Ploegentijdrit over 2500 m Start bij industrieterrein "de Fliert" 10.00 uur: Tour-koffieuurtje in "d'Oude Peerdestal" voor de tourgastgezinmoeders 18.45 uur: Kriterium over 19, 30 en 50 ronden Vrijdag 28 juli 09.30 uur: Persoonlijke tijdrit over 1500m Start nabij boerderij de "Midden- Fliert" 18.45 uur: Wegwedtrijden over 4, 5 en 8 ronden Zaterdag 29 juli 13.00 uur: Kriterium over 19, 30 en 50 ronden 20.00 uur: Grote feestelijke prijs uitreiking in het rennerskwartier "Ons Gebouw" 22.00 uur: Einde prijsuitreiking speciale schoenen maken zijn outfit compleet. Wanneer hij voor de fotograaf naar zijn fiets loopt, loopt hij heel voorzichtig op zijn wielrenners schoenen. ,,Het zijn schoenen met looktrappers'. Op de zool zitten een soort klemmetjes. Die sluit je aan op de pedalen (die helemaal niet lijken op de pedalen van een gewone fiets). Je voeten blijven daardoor stevig op de plek zitten waar ze horen te zitten." Op zijn hoofd draagt hij een helm. Een wielrennershelm bestaat uit een veen verschijnt daar aan de start. Hij draagt rugnummer 84. Hij is de enige Achterveldse deelnemer van 130 kinderen tussen de 12 en 15 jaar. Hij kent het parcours. De af gelopen en komende dagen heeft hij het vele keren gereden. Dat is in zijn voordeel. Maar het parcours is lastig. Het is een groot verschil om de af te leggen weg in je eentje te rijden, dan wel om het tussen 130 wielrenners die allemaal het hardst willen, te doen. Roy houdt er met van om in een in een groep te rij den. Hij rijdt liever alleen. „Dat wordt dus of vooraan, of helemaal achteraan" grinnikt hij. We zullen zien. De afgelopen weken heeft hij hard getraind, samen met zijn va der. Bij de heuvel bij Aart Jansen waar een bergüjdrit zal plaatsvin den, heeft hij afgezien. „O mijn be nen" kroont hij na, alleen al bij de herinnering. De bolletjestrui ziet hij zichzelf nog niet in de wacht sle pen. Maar zijn benen worden ster ker, zijn longer worden groter. Zijn ideaal is om een wielrenner te wor den als Gert-Jan Theunisse. Die kent hij van een gastoptreden bij zijn club. Niet dat Roy diens ver richtingen volgt bij de Tour de France. Roy rijdt liever dan dat hij ergens naar kijkt. Aanstaande maandag Tour de Jonior in Achter veld. Hij is er klaar voor en een beetje zenuwachtig. Logisch wan neer je weet dat het hele dorp jouw verrichtingen nauwlettend gade zal slaan. Van zichzelf zegt Roy: „Be ben niet zo eerzuchtig. Be let meer op de techniek." Achterveld zal het zien LEUSDEN - Clubkampioen Jaap de Jager is afgelopen donderdag ook in de zomercompetitie van de Schaakvereniging Leusden op kop gekomen. Dick van Ooik had met zwart met het juiste verweer tegen de kampioen, zodat deze zijn score van honderd procent handhaafde. Titelverdediger Bert Uneken kwam weer terug in de achtervolgende groep door een overwinning op Shahrizadeh. Ook Andre Rietveld en Theo Elschot deden goede zaken en klommen naar de voorste gelederen. Uitslagen: Van Santen - Van Baarde wijk 1-0 J de Jager jr. - Van Ooik 1-0 Shahrizadeh - Uneken 0-1 Rietveld - Veenendaal 1-0 Elschot - Agterberg 1-0 Van Dalen - Willigenburg 0-1 Van Kleef -J.de Jager sr. 0-1 De stand aan de kop: 1. J de Jager jr. 4 uit 4 2. Vos 4 uit 5 3 Kerkhof 3,5 uit 4 4. Rietveld 3,5 uit 5 5. Elschot 3 uit 5 Uneken 3 uit 5 7. Gerrits 2.5 uit 3 8 Van Ooik 2,5 uit 4 Moed 2,5 uit 4 Van Dokkum 2,5 uit 4 achtervolging, wanneer een ander probeert te ontsnappen. Hij leerde tussentijdse sprinten om een 'ron de-prijs' te behalen, 'bochten-tech niek' op keihard maar veilig de bocht door te komen en hij leerde in de wintermaanden 'veldrijden'. Vooral dat 'veldrijden' vindt Roy leuk. Heuveltje op en heuveltje af, door zand, modder en water, soms RVELD Maximaal honderd coureurs komen zondag- Lg aan de start voor de Ronde van Achterveld, die per e geldt als de proloog van het internationale jeugdwiel- t dat in en buiten de landsgrenzen bekendheid heeft ge il als de Tour de Junior Achterveld. De ronde van zondag- jgg zal ook dit jaar weer ongekend spannend worden, want ,00 uur wordt het startschot -oor de voorronden van de —.nachtervolging over vijf En van 1150 meter, de tradi- [J p riitro van S101® ronde, rkoers loopt weer over de iweg, de Jan van Arkelweg 'ater Stormstraat. Voor deze tolging kan nog worden in- reven zowel door dames als [eren, zo meldt de organisa- finale van de ploegenach- ig heeft pas later op de plaats en wel om 16.00 uur ,p van de Ronde van Ach- 1. De ploegen zullen dan nden moeten rijden. hebbers/veteranen worden 00 uur weggeschoten. Zij zestig ronden lang in de jn en dan een totale afstand ventig kilometer hebben af- "5 j. Voor de finishlijn voor het is gepasseerd zal er naar orden verwacht pittig slag [eleverd, want het aantal bbers op de eindoverwm- dit jaar groter dan ooit tevo- het rennersveld telt nu al bij voorbaat een paar handen vol favorieten. Tot hen mag worden gerekend de Leusdenaar Paul Ossendrijver (startnummer 62), die vorig jaar op grandioze wijze de thuiswedstrijd heeft gewonnen en er vanzelfsprekend op gebrand is komende zondag zijn titel succesvol te verdedi gen. izegd is in dat opzicht een lente rol weggelegd voor ■naar Paul Ossendrijver, die taculaire wijze de ronde I op zijn naam heeft weten ijven. Ook dit jaar heeft hij voorseizoen zijn vorm en iiten weer bewezen en zijn :ers mogen dus ook in Ach- weer het nodige van hem chten. Tot die supporters t vanzelfsprekend zijn tourorganisator Johan Os- weftver. die een prachtige en eei ende strijd verwacht. "Paul onlangs nog in Driebergen massasprint gewonnen, hij kan rekenen op behoor- egenstand. Daartoe behoort Achtervelder van origine Paul Ossendrijver, hier op kop rijdend in de editie van de Ronde van Leusden in 1988, verdedigt in de Ronde van Achterveld aanstaande zondag zijn titel. :hb bijvoorbeeld Jan Dijkhof (15) uit Achterveld en niet te vergeten diens plaatsgenoot Jos Kerkhof (41), die beiden er natuurlijk op gebrand zullen zijn om voor eigen publiek te winnen" Een andere favoriet, Jos Kerkhofs broer Wessel, zal met aan de start verschijnen. Tijdens de Ronde van Zeewolde kwam hij ten val en brak een schouder. In diezelfde koers werd Achtervelder Hans Versteeg, evenals de beide Os sendrijvers bestuurslid en in zijn eigen ronde in de strijd met start nummer 87, een goede derde en bewees daarmee opmeuw zijn goede vorm in het seizoen tot dus ver. In de Leusdense gelederen ko men we verder de namen tegen van Henk van 't Klooster (twee maal een gele trui in het verleden) met startnummer 45 en Ed Smit (78), die ook tal van overwinnin gen op zijn naam heeft staan. STERK VELD Buiten eigen plaats en regio zullen sterke mannen aan de startlijn staan. Arnold van Dijk uit Utrecht werd winnaar van de Ronde van Klein Zwitserland in Amersfoort; Robert Hoffman kreeg de bloe men in de Ronde van Leusden, toen de Ermeloër de marathon schaatser Richard van Kempen uit Nieuwveen te snel af was. De laat ste start ovengens eveneens in Achterveld. Belangrijke kanshebbers zijn dan verder nog Jaap de Groot uit Har dinxveld, Piet de Haas uit Tiel, Pe ter van Leeuwen uit Zeist, die het parkoers van Achterveld van me ter tot meter kent en de ronde al eens op zijn naam bracht, Emiel Meyers uit Hoogland, onder an dere winnaar van de ronden van Driebergen en Hilversum en Nick Toussaint uit Naaldwijk, die de ronde van Hoogkarspel op zijn naam schreef. Bij de buitenlanders is de naam te ERVELD - Jarenlang reed in de Achterveldse Tour de het groter wielrenspectakel voor de jeugd, geen enkele [erveldse jongen of meisje mee. Een van de plaatselijke lemensen heeft daar wat aan gedaan. Hij heeft zijn enthou- ^ie voor de wielrensport met succes op zijn zoon Roy (12) veen overgedragen. Roy rijdt dit jaar voor de eerste maal lis het grote peloton. Zijn verwachtingen zijn bescheiden, pioen verwacht hij dit jaar nog niet te worden. Maar hij zal r de beste Achterveldse deelnemer zijn. 1 Diepeveen is een jongen van ig woorden. Laat hem maar foofl jjen en werken. Zijn vader het woord wel Vorig jaar Ihij clubkampioen bij de plaat- - 4 wielrenners naast elkaar ko- c le rijden. Hij leerde ontsnap- 1 door een onverwachte sprint Mt goede moment m te zetten, °°k °m snel te reageren met een op de fiets, soms lopend met je fiets op je nek, maar steeds zo snel als maar mogelijk is. In het najaar deed hij aan de eerste wedstrijden mee. Bij de kampioenschappen voor veldrijders van Midden-Nederland behaalde de pas begonnen wiel renner uit Achterveld de dertiende plaats. Heel goed voor een begin ner. (Bij de clubkampioenschap pen haalde hij de derde plaats in zijn categorie. Dat klinkt heel goed. Roy voegt er onmiddellijk en be scheiden aan toen dat er in zijn categorie maar dne meededen.) Roy wist het dit voorjaar zeker. Wielrennen is zijn sport. Door al lerlei karweitjes te doen zoals een krantenwijk, auto's wassen, te hel pen met de verbouwing en verhui zing van het nieuwe huis van zijn ouders en ontelbare dingen meer, spaarde hij zijn eigen fiets bijel- kaar. In het voorjaar was het zover. Roy kreeg zijn eigen racefiets met een 'Scapin frame'. „Zo ongeveer het beste van wat er is," volgens hem, met een 'Shimano' opbouw. Wat betekent dat de remmen, de pedalen en bijvoorbeeld het zadel van het merk "Shimano' zijn. Bij zo'n fiets hoort natuurlijk 'professionele' kleding. Roy kreeg van zijn club sponsor een speciaal wielren nersshirt. Met een zak aan de ach terkant en reclame aan de voor kant. Daar hoort uiteraard een echte wielrennersbroek bij, met een zeemleren kruis. „Tegen het schuren van het kruis," legt Roy gnnnekend uit. Handschoenen zonder vingers en een paar zeer paar stevige banden om en op het hoofd. Stevig genoeg om bij een val de schedel te beschermen, luchtig genoeg om het hoofd koel te hou den tijdens de zware lichamelijke inspanning. Eenmaal compleet uit gerust werd Roy licentierijder'. Dat wil zeggen dat hij zich liet inschrij ven bij de Koninklijke Nederlandse Wielrijders Unie. De KNWU orga niseert in het hele land wedstrij den, waaraan iedereen die inge schreven staat mee mag doen. Tot die tijd mocht Roy alleen met de onderlinge clubwedstrijden mee doen. Sinds dit voorjaar traint Roy tweemaal in de week in Barneveld, bovendien rijdt hij iedere zaterdag of zondag ergens in Nederland een wedstrijd. Maandag 24 juli begint de Torn de Junior in Achterveld. Roy Diepe- Rov Diepeveen is klaar voor de Tour de Junior: „Ik ben niet zo eerzuchtig. Ik let meer op de techniek." Het touwtrektoemooi van vorig jaar. Dit jaar is het niet alleen voor recreanten, maar zullen er ook enkele wedstrijdteams aan deelnemen. LEUSDEN - „Het is dit jaar groot ser opgezet dan andere jaren," zegt Henk Hoogeveen van de PJGU over het touwtrektoemooi, dat dit jaar op zaterdag 22 juli wordt gehouden. Achter De Korf zullen dit jaar niet alleen de 're creanten' in actie komen. Er zul len ook enkele wedstrijdteams tegen elkaar in het strijdperk tre den. Het toernooi is tevens het provinciaal kampioenschap van de PJGU. De wedstrijden begin nen om 19.00 uur. Het moet een groot kijkspektakel worden.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 15