bewoners kwaad over uitblijven aatregelen op Van der Postlaan Klaveet mag parkeer terrein uitbreiden Leusden m Sj uu vandaag in 0e leusder kranlr Raad wil geen nieuw beeldmerk serva volvo „Geen klaar-overs maar commando's!" >poorwegovergang wordt beveiligd Braderie tijdens Tour de Junior TOYOTA BDU Autobanden kapot KEISTAD B.V. BELANGRIJKE MEDEDELING VOOR ONZE ADVERTEERDERS! De Advertentie-Afdeling van de BDU-Kranten- Kabelkrantenkombinatie is nu per telefax bereikbaar. 03420-93805 Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden GEMEENTE AUTO EEMHAVEN KONIJNTJE IN DE WETERING HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3B30 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV krant WOENSDAG 19 JULI 1989 - 21e JAARGANG NO. 12 (van de redactie) DEN - Een omvangrijke bewonersdelegatie, onder lei- ig van Mariët Triel, nam maandagavond tijdens de vergade- van de raadscommissie Verkeer de gelegenheid te baat gemeentebestuur nog eens op de problemen rond de Burge ier Van der Postlaan te wijzen. Het oversteken van kinde- oit de wijk Claverenblad/Wildenburg, die voor het onder- Is zijn aangewezen op voorzieningen in wijken aan de over- van de weg, is daar een hachelijke onderneming, omdat it verkeer op de Van der Postlaan nogal stevig doorrijd. Tot nu deden zich nog geen ernstige ongevallen voor, maar vol- ins de bewoners is dat nog slechts een kwestie van tijd. Een en ntal 'bijna'-ongelukken staaft die bewering. Daarom drongen bewoners al eens eerder bij de gemeente op maatregelen Maatregelen, die tot nu toe uitbleven. Woordvoerder Mariët Triel, die van technische aard was. Het on- iterfcder een handtekeningenactie be< tameerde, goed voor 638 adhe- ej(j (betuigingen, zag in de gestran- PQ plannen voor een parkeerkel- 6r in de uitbreiding van De Ha- rie- irshof aanleiding om weer eens 2e' n de bel te trekken. Die kelder n Zf ju worden gefinancierd uit een tt itje, dat gevuld is met de op- igsten van de exploitatie van tweede fase (grondverkopen ir de nieuwe wijken), maar werd duur. Een deel van dat geld zou Igens Triel nou best kunnen wor- gebruikt om de kruising Van Postlaan/Tij mensenpoort met verkeerslichtinstallatie te be igen. Om haar argumenten icht bij te zetten, was een deel de verontruste wijkbewoners lekomen naar het gemeente- „En de opkomst is zeer goed, als meegrekend wordt dat ouders op dit moment een ou- ivond moeten bezoeken. Daar- kunt u aflezen hoezeer wij wil- dat er maatregelen genomen >rden. Op korte termijn", liet iel weten. iDe massale komst van de wijk- woners naar het gemeentehuis lacht de commissie enigszins in ïrlegenheid, hoewel dat vooral derwerp werd namelijk in de rond vraag ter sprake gebracht, wat een discussie eigenlijk niet mogelijk maakte. De raadsleden hadden nu namelijk geen mogelijkheid gehad zich op de materie voor te berei den. Desondanks stelden de com missieleden zich bereidwillig op en wilden, om de publieke tribune niet teleur te stellen, er best een paar woorden aan wijden. Toch bleek ook uit de woorden van de commissieleden dat de ad-hoc- reactie's niet steunden op grondige voorbereiding op de materie. Ie dereen wist zich te herinneren dat de commissie eerder unaniem de noodzaak van het nemen van maat regelen onderschreef, maar wat er daarna met de plannen gebeurde, wist niemand meer exact. OVERSTEKEN De problemen werden een paar maanden geleden aangekaart en vinden hun oorsprong in het feit dat in de wijk Claverenblad/Wfiden- burg voorzieningen als scholen ontbreken. Kinderen van bewo ners zijn daarom aangewezen op scholen in andere wijken. Die zijn De kruising Van der Postlaan/Tijmensenpoort, één van de punten waarbasisschoheren uit Claverenblad^Wilden- burg moeten oversteken om de scholen in andere wijken te bereiken. Het drukke verkeer maakt dat tot een hachelijke onderneming. echter slechts te bereiken door de Burgemeester Van der Postlaan, een belangrijke verkeersader, over te steken. Maar niet alleen de verkeersdrukte is daar een pro bleem, ook de snelheid waarmee daar gereden wordt maakt het oversteken tot een hachelijke on derneming. Proeven met klaar- overs werden gestaakt, omdat de verkeersbrigadiers gewoon van de sokken werden gereden. Dat was voor een aantal bewoners aanlei ding om de gemeente te vragen andere maatregelen te treffen. In eerste instantie werd daarbij ge dacht aan het plaatsen van voet gangerslichten ter hoogte van de Jonker Bolpoort en de Tijmensen- poort. Dat bleek echter te kostbaar, waarna men ook, zij het schoor voetend, akkoord leek te kunnen gaan met het plaatsen van één ver keerslicht en wel ter hoogte van de Tijmensenpoort. Hoewel daarover, ook politiek, overeenstemming leek te zijn be reikt, is het niet helemaal duidelijk wat er daarna met de plannen is gebeurd. Dat vroegen diverse commissieleden zich dan ook har dop af. Een veelgehoorde sugges tie was dat het plan uiteindelijk fi nancieel schipbreuk zou hebben geleden en dat daarmee een snelle tenuitvoerlegging achter de hori zon was verdwenen. Feit is wel dat het plan in de voorlopige meerja renplanning van de gemeente, waarover de raad zich in oktober zal moeten uitspreken, is opgeno men, maar daar van het college een lage prioriteit kreeg. Dat houdt in d?i een spoedige realisering nau- 'ïjks tot de mogelijkheden be hoort, in iectex geval niet voor 991. VERKEERSPLAN Een andere mogelijkheid, waar om het probleem nog niet werd aangepakt, is dat het bewust naar de achtergrond is gedrongen, met het oog op de ontwikkeling van een verkeersplan voor heel Leusden, dat nu in de maak is. Van die dis cussie hangt het uiteindelijk af wel ke status de Burgemeester van der Postlaan krijgt en welke verkeers druk er in de toekomst te verwach ten is. Het nemen van ad-hoc maat regelen houdt het risico in, dat die uiteindelijk overbodig zullen zijn. Als het alleen om financiële as pecten zou gaan in dit geval, wilde de commissie dat het college alter natieve methoden ging onderzoe ken. Ton Voortman (WD) wees er daarbij op dat voor de verkeers maatregelen op de Kuperssingel, na acties van de bewoners, ook ineens dekking gevonden kon worden in de gemeentelijke finan ciën. Hij vroeg zich af of dit m dit geval ook niet zou kunnen, wijzend op de precedentwerking. „De zaak komt sinds de Kuperssingelaffaire in ieder geval in een ander daglicht te staan", vond de liberaal. „In ie der geval zou ik deze problemen wel hoog op de prioriteitenlijst wil len." Ep Oostra (D66) vestigde nog eens de aandacht op het feit dat hij al in een eerder stadium had be toogd de verkeerslichten te be kostigen uit de exploitatie tweede fase of het Fonds bovenwijks en vroeg zich af wat er met die sug gestie in de commissie financiën was gebeurd. Om de discussie nog verwanen- der te maken, bleek er ten ge meentehuize bovendien nog een alternatief plan in ontwikkeling te zijn. Onder druk van Gert de Weerdt werd de vergadering na desluiting informeel voortgezet, terwijl de eerste schetsen voor een nieuw pakket maatregelen voor de hele Burgemeester Van der Post laan werden ontvouwd. Daarbij werd de idee voor verkeerslichten losgelaten en gingen de gedachten meer in de richting van snelheids- beperkende maatregelen, zoals het verbreden van de vluchtheu vels. De voorxzitter zegde toe na de zomervakantie op de materie terug te zullen komen en daarmee leken de bewoners, die ook al de woor den 'actie's' en 'kruispuntbezettin gen' in de mond namen, voorlopig genoegen te kunnen nemen. LEUSDEN - Het oventeken van de Burgemeester Van der Postlaan is voor de bewo ners van de wijk Claveren- blad/Wildenburg een groot probleem. Het verkeer raast daar met grote snelheid langs de wijk, juist op punten waar kinderen uit de wijk plegen over te steken, om de in andere wijken gelegen scholen te kunnen bereiken. Al eerder deden de bewonen een klemmend beroep op het gemeentebestuur om maat regelen te nemen. Omdat dat langer op zich liet wachten dan de bewo nen lief was, toog een dele gatie afgelopen maandag op nieuw naar het gemeente huis, om de commissie Ver keer, die daar vergaderde, nog eens op de problemen te wijzen. Men wilde nu wel eens resultaten zien, al zou het maar om tijdelijke oplos singen gaan. Hoewel het on derwerp geen officieel agen dapunt was, wilden de aan wezige raadsleden best even reageren op de standpunten van de bewoners, al was het maar uit de losse pols. Het CDA-raadslid Henk Ossendrijver wilde de bewo ners best tegemoet komen, maar bleek niet zo erg goed op de hoogte van de proble men die daar speelden. Os sendrijver meende dat er geen overhaaste maatrege len moesten worden geno men (zoals het plaatsen van verkeerslichten), omdat het knelpunt eerst in groter ver band zou moeten worden be keken. Maar een tijdelijke oplossing zou moeten kun nen. „Waarom laten we die kruising niet beveiligen met klaar-overs?", meende Os sendrijver de bewoners tege moet te kunnen komen. Het kwam de CDA-er, die als ver- keersdeskundige slechts een reputatie te verliezen lijkt te hebben als ij veraar voor een fietspad langs de Asschatter- weg, op hoongelach van de tribune te staan. „Klaar- overs hebben we allang ge- Cert de Weerdt (PvdA)...com mandotroepen. probeerd, die worden daar gewoon van de sokken gere den!", klonk het verontwaar digd over zoveel onbegrip uit de zaal PvdA-er De Weerdt, blijkbaar beter op de hoogte van de onhoudbare ver keerssituatie aldaar, vond het moment gekomen om het CDA beentje te lichten. „Wat we daar nodig hebben, me neer de voorzitter, zijn geen klaar-overs, maar comman do-troepen!" de LEUSDEN - De gemeente gaat spoorwegovergang op de Ha- mereveldseweg, in de nabijheid het industrieterrein op de Jmbachtsweg, veiliger maken. D® spoorwegovergang, die net in ieen bocht ligt, is reeds verschil lende keren het toneel geweest van aanrijdingen. Dat komt met aame omdat de weg daar smaller js en bovendien in een bocht ligt. |De overzichtelijkheid van de bocht is daardoor minimaal De verbeteringsvoorstellen, die college in de commissie ver- k®er maandag aan de raadsleden voorlegde, gaan een kleine J 9.500,- kosten. Voor dat geld wor den de bermen aan de noordkant 7411 de spoorwegovergang met graskeien versterkt en komen er reflecterende palen. Op verzoek van het socialistische raadslid Gert de Weerdt wordt nader bekeken over een tevens een verkeersbord kan komen, dat de automobilist waarschuwt voor een gevaarlijke bocht. Bovendien is de bewoner van een huis in die bocht gevraagd de begroeiing in de turn te snoeien. Het overleg heeft inmiddels plaats gevonden en volgens burgemees ter Panis, die de vergadering voor zat, zich bereid verklaard de nood zakelijke maatregelen te treffen. Om de situatie veiliger te maken, waren ook alternatieven uitge werkt. Die gingen echter aanzien lijk meer kosten. Zo zou het verbre den van de hele bocht nabij de overgang ongeveer een halve ton kosten, terwijl een complete bocht verbetering op anderhalve ton werd begroot. Omdat het aantal ongevallen, dat aanleiding was voor de voorgestelde wegverbete- ring, beperkt bleef, opteerde het college voor het goedkoopste al ternatief. Het geld voor de wegverbete- ring komt uit een potje, dat voor 1989, m het kader van de meerja renplanning, was gereserveerd voor wegwerkzaamheden. LEUSDEN - De Klaveet aan de Postweg in Achterveld mag van de gemeenteraad haar parkeer terrein uitbreiden. Het stuk grond waar de uitbreiding van het aan tal parkeerplaatsen moet komen, ligt in het bestemmingsplan 'Bui tengebied - Oost' en heeft een agrarische bestemming. De acti viteiten van De Klaveet zijn ech ter met name op zaterdag en zon dag zo toegenomen, dat de huidi ge parkeerplaats te klein is. Veel mensen zetten daarom hun auto op de bermen langs de Post weg. Omdat het perceel, waarop de parkeerplaatsen moeten ko men, niet meer tot een agrarisch bedrijf hoort, krijgt De Klaveet toe stemming voor de uitbreiding. De raad wil wel dat de eigenaar van het bedrijf duidelijk wordt gemaakt dat een verdere uitbreiding niet meer mogelijk is. Ep Oostra van D'66 pleitte verder voor het instel len van een parkeerverbod om te voorkomen dat mensen hun auto op de Postweg zetten, ook na de Het perceel bij het huidige parkeerterrein van De Klaveet. Het mag gebruikt worden voor de uitbreiding van het aantal parkeerplaatsen. Bewoners Alandsbeek richten huurdersvereniging op: „Wij willen dat onze huizen woongenot bieden" Het weer m Leusden: Opnieuw zomer Meester Van Aken neemt afscheid van 't Palet Rubriek: Leusder Krant Junior Pag. 3 Pag. 3 Pag. 5 Pag. 7 Rubriek: Ouder worden Met Aat Daale op de pedalen: In een wijde boog om Nijkerk Vakantie hulpbehoevend Achtervelders werd een groot festijn Van Diermen wint Lockhorsttoernooi Dirigent van St.-Caecilia gehuldigd Alles over de Tour de Junior Pag. 9 Pag. 11 Servicepagina Pag. 13 Pag. 13 Pag. 13 Pag. 14-15 Pag. 16 WEEKENDDDIENST: S41210 Het beeldmerk dat het college door Studio Broekhuysen uit Leusden heeft laten ontwerpen. De raad vindt echter dat het voorlopig nog in de la moet bhjven. LEUSDEN - De raad vindt het niet nodig dat de gemeente een nieuw beeldmerk krijgt Het college van burgemeester en wethouders vond het nodig om meer eenheid te brengen in de vorm waarin Leusden zich presenteert. Burge meester Panis zei tijdens de raadsvergadering van afgelopen donderdag, dat de gemeente nu werkt met een allegaartje van ontwerpen. Daarom heeft het college een nieuw beeldmerk la ten ontwerpen. Het ontwerp kost 15.000,--. uitbreiding. Burgemeester Panis wil echter eerst afwachten tot er extra parkeerruimte is. ACHTERVELD Tijdens de week van de Tour de Junior zal het Achterveldse feestcomité een braderie organiseren. De brade- rei zal worden gehouden op woensdag 26 juli op de Hessen weg gelegen tussen de Jan van Arkelweg en Koningin Juliana- weg-Pater Stormstraat tussen 19.00 tot 23.00 uur. Er doen 11 LEUSDEN - Een spoor van kapot- gestoken autobanden en ingegooi de ramen lieten onbekende daders het afgelopen weekend achter. Vooral bij de Eurowoningen was de schade het grootst. Bij de Dor- dogne en Dalmatië werden auto banden stukgesneden. Dat ge beurde ook in winkelcentrum De Biezenkamp. Daar werd een ruit ingegooid bij een kapsalon. Op de Spaamewijk werd gepro beerd een auto open te breken. De dieven kwamen niet verder dan het inslaan van een zijraampje, toen zij werden gestoord. winkeliers aan mee en 32 andere standhouders. Het feestcomité heeft zelf gezorgd voor het rad van avontuur. De prijzen van dit jaar zijn met 15 een grote beer en honden met pet. Er is een oliebollenkraam en een 'spiralenspel', waarbij men kan proberen zo snel mogelijk de andere zijde van de spiraal te be reiken zonder deze te raken. De RABO bank is dit jaar aanwezig met een sjoelbak van 30 meter lang en V/z meter breed. De sjoel schijven glijden over kogellagers, omdat het anders niet mogelijk is het einde te bereiken. De afdeling Veilig Verkeer Nederland is ook aanwezig met onder meer blaas- test apparatuur Een bierkraam en twee barbecue-tenten zullen ook niet ontbreken. (advertenties) MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 NIJVERHE4DSWEG N. 63 AMERSFOORT TEl. 033-631620 .Automobielbedrijf H. Th. van 't Klooster Hamersveldseweg 14 Leusden Tel. 033-941243 OCCASIONSHOW 30 auto's met Bovaggarantie AMERSFOORT DEALER Amslerdamscweg 7 iel 033-630154 De raad maakte zich zorgen over dit bedrag, omdat zij denkt dat de studio die het beeldmerk ontwierp, m de toekomst boven dat bedrag geld zou kunnen vragen als de ge meente het beeldmerk voor meer dere doeleinden gebruikt. Niet al leen zou het beeldmerk gebruiki kunnen worden op het briefpapier, maar ook op relatiegeschenken en op het gemeentelijk servies. Vol gens burgemeester Panis zijn ech ter alle rechten van de ontwerpei afgekocht met het bedrag dat de gemeente nu zou moeten betalen Hij zegde toe met deze afspraai nog eens extra te laten vastleggei door de studio die het beeldmerl gemaakt heeft. Het doorslaggeven de argument om de invoering vai het logo niet goed te keuren is da het volgens vele raadsleden gaa om een ingrijpende operatie, di« niet de hoogste prioriteit heeft. He ontwerp blijft daarom voorlopii nog in de la. NIEUW LOGO. Buiten beeld!"

Leusder Krant | 1989 | | pagina 1