8B abobank Biezenkamp l rordt kleiner 'uinvuilvergniizer' 1 gebruik genomen meente vraagt bijdrage iezenkamp aan provincie SBL vraagt geld van Hema-fonds vandaag in tie leusder krant» SERVA VOLVO TOYOTA KEISTAD B.V. Voorverkoop Puddingpop begint zaterdag Geert zin om op te staan Hond vergiftigd LJU Inbraak AUTO EEMHAVEN Botsing KONIJNTJE IN DE WETERING Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden woensdag 2 augustus 1989 - 21e jaargang no. 14 Inbraak 'met toestemming' HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV LEUSDEN - De voorverkoop voor Puddingpop begint zaterdag 5 au gustus. Hoogtepunt van dit jaarlijks terugkerend popevenement in Leusden is het optreden van De Dijk, die momenteel een hit heeft met het nummer 'Ik ben nergens goed voor'. Andere bands die op zaterdag 2 september optreden LEUSDEN - Bij het restaurant Al berts Corner werd in de nacht van zaterdag op zondag een poging tot inbraak gedaan. Er werd een ruit ingeslagen, waarna de inbrekers naar binnen gingen. Er werd niets gestolen. AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 iel 033-630154 NIJVERHHDSWEG N. 63 AMERSFOORT TEL. 033-631620 zijn: Tröckener kecks, Johny Baby, de Oscar Benton Bluesband en de Amersfoortse bands Joeri Gagarin and the Fadeways en Joe Fopper and the Fabulous Five. De voorver koopadressen zijn in Leusden Café De brouwerij, en in Leusden Zuid cafetaria De Boogschutter. In Amersfoort kunnen vanaf 5 augus tus kaartjes gekocht worden bi; het VW-kantoor en Muziek Staffhorst. In de voorverkoop kosten de kaar ten 12,50. Aan de kassa is dat 15,». LEUSDEN - De heer W. uit Rotter dam kwam donderdagmiddag om streeks 15.45 uur vermoedelijk op de verkeerde weghelft terecht, toen hij bij de overgang van het Ponlijntje op de Lockhorsterweg m de richting van de Hertenkop op trok. Hij reed met zijn auto tegen het voertuig van B. uit Leusden, die in tegengestelde richting reed. Bei de auto's liepen schade op. LEUSDEN - De heer K. uit Drieber gen reed donderdagavond om streeks 22.30 uur tegen de achter kant van de auto van Van de W. uit Woudenberg, toen deze moest af remmen voor een stilstaande vrachtauto met aanhanger. krant LEUSDEN - Waarschijnlijk omdat hij geen zin had om te werken, verzon een inwoner nit Leasden een orginele smoes om een dag vrij te krij gen. Alleen vertrouwde zijn werkgever uit Nieuwegein het niet en belde deze de poli tie in Leusden op om een en ander te controleren. Zijn werknemer had hem name lijk op de mouw gespeld dat hij een boete niet betaald had en daarom door de politie Gemeente vraagt provinciale bijdrage voor Biezenkamp „Wordt het ander 'Biezen' pakken?" SDEN - Het kantoor van de Rabobank aan de Biezenkamp t binnenkort ingekrompen en krijgt een andere ingang, veranderingen werden noodzakelijk, nadat de bank een - ti hoofdkantoor kreeg op De Hamershof. Een aantal activi- 1 werden naar dit kantoor overgeheveld. Het gebouw aan ezenkamp is nu te groot voor het aantal medewerkers, dat m werkt. De Rabobank deelt het pand met de centrale lisatie van de Keurslagers. Deze instelling gebruikt nu de bovenverdieping, terwijl de bank de benedenetage in nik heeft. de bouwvakvakantie in de le helft van augustus, zal het 'I ow opnieuw worden inge deeld. Het gedeelte waann de bank gevestigd is, wordt kleiner en de ingang wordt verplaatst naar de rechterzijkant van het gebouw. Ook zal er een geldautomaat ge plaatst worden. De klanten van de abnk kunnen op de Biezenkamp alleen nog terecht voor geldzaken. Voor adviezen zoals met betrek king tot hypotheken, verzekerin gen, beleggingen en dergelijke, zullen de klanten worden doorver wezen naar het kantoor op De Ha mershof. De verbouwing van het filiaal op de Biezenkamp zal naar verwachting half november klaar zijn. In die periode zal het kantoor gewoon open blijven. )orgevel van het pand aan de Biezenkamp, waann de Rabobank (beneden) en de Keurslagers (boven) tigd zijn. Vanaf half augustus zal worden begonnen met een verbouwmg, waarbij de ingang van de bank de rechterzijde wordt verplaatst en het kantoor kleiner wordt gemaakt. DEN - Wethouder Corri toto zal donderdag bij •todam de zogenaamde kom- k in gebruik nemen. In fe- h begon de gemeente met proef met dit apparaat, dat Bid is om tuinafval kleiner te Het experiment is ge slaagd te noemen, zodat vanaf donderdag het ingezamelde tuin afval ter plekke, dat wil zeggen op de diverse stortplaatsen zal worden verkleind. Het voordeel van deze methode is dat het afval niet meer verkleind hoeft te worden op de centrale stortplaats bij 't Sluisje. Daar kan het direct verwerkt worden tot grondverbetraar (compost). Het is wel noodzakelijk dat er geen onei genlijk vuil bij zit. Dat zijn onder meer plastic zakken, tegels, ijzer en gewoon huisvuil. Alleen tuin- en plantsoengroen is te verwerken. De vergruizer maakt tuinvuil kleiner zodat het tot compost verwerkt kan worden. Onwillige achterband kost Dolan tourzege Pag. 8 Roy Diepe veen bleef in race pag, 9 Service pag. 11 - Weekenddienst - (viij-za) 94330 (za-ma) 951011 ■centrum De Biezenkamp. De gemeente heeft aan de provincie een bijdrage gevraagd voor de verbete- dit centrum. van zijn bed was gelicht. Hij zou een etmaal in de cel op het bureau moeten doorbren gen. Toen zijn baas naar het bureau belde, kon men daar het verhaal niet bevestigen. De man lag niet in een cel te slapen, maar kon vermoede lijk zijn eigen bed thuis niet uitkomen. I LEUSDEN De Stichting Bejaar- 1 denzorg Leusden (SBL) heeft een aanvraag voor een bijdrage inge diend bij de Stichting Hema Fonds 60 plus. Dit fonds is bij het 60-jarig jublieleum van het groot winkelbedrijf opgericht en is be doeld voor projecten in de oude- J renzorg, die een vernieuwend ka rakter hebben en die een voor beeld kunnen zijn voor ontwik- kelelingen in de ouderenzorg. De SBL wil het geld gebruiken voor de verbetering van de serviceflats in Groenhouten. Deze flats zouden voor minder-valide beter bruik baar gemaakt kunnen worden door de aanleg van leuningen langs de wanden. Ook wil de SBL materialen aanschaffen voor het project Meer-Bewegen-voor-ouderen. Ook de faciliteiten voor fysiothera pie zouden uitgebreid kunnen wor den. dit jaar werd de tuinvuilvergruizer voor het eerst uitgeprobeerd. economische zaken/voorwaarden scheppend beleid." In de aanvraag van de gemeente staat daarom dat gezien de verwachte ontwikkelin gen in het winkelcentrum noodza kelijk is om op korte termijn ver beteringen aan te brengen, om zo doende de omzetten de komende jaren op het huidige niveau te kun nen stabiliseren. Voor een bijdrage uit het fonds komen twee soorten projecten in aanmerking. In de eerste plaats zijn dat plannen, die tot doel hebben de kansen van personen op de ar beidsmarkt te vergroten. In Leus den zijn er 650 mensen zonder baan. Daarvan zijn er 300, die al langer dan een jaar naar werk zoe ken. Voor die groep is er in Leus den sinds 1987 een beroepskracht werkzaam. De gemeente vraagt een bijdrage hiervoor, die gebruikt kan worden voor administratieve ondersteuning en voorlichting. Verder is er geld beschikbaar voor projecten, die de economische structuur van de provincie verster ken. Daaronder valt volgens de aanvraag van de gemeente dus ook de verbetering van het winkelcen trum. Ook in aanmerking komt de aanleg van een rijwielpad met een lengte van 540 meter langs de Randweg. Dit pad zou het nog aan te leggen bedrijventerrein De Horst ontsluiten voor het langzame verkeer en het zou van recreatief belang zijn door de aansluiting op het njwielpadenstelsel van Driftak- kerweg, Heiligerbergerweg en Lockhorsterweg. De kosten daar van worden inclusief BTW ge raamd op 240.000,--. Aan de toekenning van van geld uit het fonds stelt de provincie en kele voorwaarden. Zo moet er een sluitende financiering zijn, de pro- jekten moeten een meer dan lokale betekenis hebben, en zij moeten binnen een jaar na toekenning ge- realiserd zijn. Als er meer aanvra gen dan middelen zijn, zulklen er aan de hand van het beleidspro gramma van de provincie priori teiten worden vastgesteld. LEUSDEN - Twee inwoners uit Amersfoort beweerden dat zij toestemming van de eigenaresse hadden om uit haar woning enkele spullen te halen. Die zouden van hen zijn. Vrijdag omstreeks 20.15 uur werden de 19-jarige me vrouw K. en de 22-jarige heer M. in de woning aan de Land weg. De politie was gewaar schuwd door een oplettende buurtbewoner. De twee Amersfoorters zeiden dat zij kennissen waren van de be woonster. Zij hadden al wa* spullen klaar gezet om mee te nemen, toen de politie kwam. De eigenaresse, die na enige moeite opgespoord kon worden, zei dat zij de twee kende. Zij had echter geen toestemming gegeven om de spullen op te halen, die ook niet het eigendom van de twee waren. MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 Braderie levert veel prijswinnaars op Pag. 3 Leusder Kinderkrant Pag. 5 Alij Wijntjes krijgt eremedaille: „Ik heb altijd willen doen wat ik nodig vond" Pag. 6 Tour de Junior Michel van der Voort ijzersterke winnaar Pag. 7 LEUSDEN - Helaas is met iedereen in Leusden een dierenliefhebber. De hond van mevrouw B. werd daar maandag het slachtoffer van. Toen zij het dier uitliet op de Tientvrij in 't Ruige Veld, vond het beest iets eet baars, dat later vergiftigd bleek te zijn. De hond moest met hevige krampen naar de dierenarts, waar het later overleed aan een strychi- nevergiftiging. In de brief die de provincie aan de gemeente over het SEOF schnjft staat: „Het fonds is ten behoeve van werkgelegenheidsbevorderende investeringen. In dit kader wordt met name gedacht aan investerin gen in de sector wegen, fietspa den, toeristische infrastructuur en EN - De gemeente heeft aan de provincie een bijdrage voor de verbetering van het winkelcentrum De Bie- Dat geld moet komen uit een speciaal 'potje' dat d is voor de verbetering van de werkgelegenheid in de 'e Utrecht. Dit jaar is voor dat doel het zogenoemde Ontwikkelingsfonds (SEOF) ingesteld. In juni van dit liceerde de winkeliersvereiniging van de Biezenkamp erzoeksrapport dat zij door het Coördinerend Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (CIMK) had laten opstellen. Daaruit blijkt dat met de verbetering van het winkelcentrum een bedrag gemoeid is van 850.000,--. Deze verbeteringen zijn nodig, omdat de positie van het winkelcentrum na uitbrei ding van De Hamershof anders zal worden. De gemeente zal zelf in totaal 325.000,-- bijdragen. Het college hoopt nu dat de provincie ook bereid is 'over de brug te komen.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 1