Bj ét Gastgezinnen gevraagd voor Ierse jongeren Bewoners blijven actie voeren tegen geluidswal 0 m<7 LCöJ Ifchtoaar Schoonderbeek 50-jarig huwelijk SERVA VOLVO KEISTAD B.V. minklijke onderscheidingen Vrijspraak voor doorrijden vandaag in ~Tle leusder krant» BDU AUTOISSILT Twaalfde fietstoertocht V estingingsvergunriing voor Geboers Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden KONIJNTJE IN DE WETERING Garage lh A R. BLOEMENDAL hoofdredakteur Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV tft) 'fr'fr'Ö" I i* krant WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1989 - 21e JAARGANG NO. 15 AMERSFOORT DEALER Amslerdamsewcg 7 iel 033-630154 MOLENAAR CITROEN Nijverheidsweg Noord 61 Amersfoort Tel 033-630304 Donderdag koopavond MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 Bewoners blijven protesteren tegen geluidswal Laat eens wat van je horen )EN - Ter gelegenheid van pnnedag zullen ook komend eer koninklijke onderschei- i worden uitgereikt. Zo'n on- ieiding wordt door de bur gemeester aangevraagd. Men kan daarvoor bij de gemeente een sug gestie doen. Er zijn, drie gelegen heden waarbij men in aanmerking komt voor een onderscheiding. Ten eerste bij jubilea van mede werkers van bedrijven, instellin gen of verenigingen. Met hanteert als regel dat de medewerker 40 tot 50 jaar in dienst moet zijn geweest. De tweede gelegenheid is het be reiken van een bepaalde leeftijd of het neerleggen van een bepaalde functie. In de derde plaats worden er op koninginnedag, onderschei dingen toegekend aan mensen die voor de gemeenschap zeer ver dienstelijk zijn. Wil men iemand voordragen voor een koninklijke onderscheiding dan kan men con tact opnemen met de heer G. Stem van de gemeente, 't Erf 1, telefoon 961613. Men moet dit voor 18 au gustus 1989 doen om voor een on derscheiding m aanmerking te ko men die op 30 april 1990 uitgereikt kan worden. ma/oa-serviceoealer voor leusden »™""j AMERSFOORT )EN - De twaalfde Batavus ertocht Midden Nederland zaterdag 2 september bij rtaurant De Hakhorst. Er jaar drie tochten uitgezet n deel van de veluwe en chtse Heuvelrug. De af- i zijn respectievelijk 40, kilometer. De kortste afstand is geschikt voor fietsers die in gezinsverband willen rij den, terwijl de andere twee toch ten voor gevorderden bedoeld zijn. Langs de route staan speciale repa ratiewagens. Bij de Hakhorst zal een jazz-band spelen. Inschrijven kan bij de familie Meeuwsen, Bene- dictijnenhove 68, telefoon 942617 of bij het secretariaat, Postbus 515 8440 Heerenveen, telefoon: 05130 - 38999. Voorinschrijving tot 15 au gustus. Anders op 3 september aan de start. Kosten: 4,- voor de tocht van 40 kilometer, 7,~ voor de andere twee tochten. Inschrijven op 3 september kost 2,-- extra. De heer Schoonderbeek (76 jaar) is onder meer actief als lid van de bewonerscommissie van de servi ceflats. Voor zijn pensionering was hij actuaris bij een verzekerings maatschappij. Zijn vrouw (75) was altijd actief bij de UW, maar deze organisatie heeft als regel dat de leden bij de leeftijd van 70 jaar moeten stoppen met activiteiten. voigens haar dochter leidt zij een actief sociaal leven. Het echtpaar Schoonderbeek heeft in de jaren dat zij in Leusden wonen een grote kennissenkring weten op te bouwen. Maar ook de fami- lienbanden zijn hecht. De 50-jange bruiloft werd gevierd in Hoeder- loo, waar de hele familie (71 men sen) 3 dagen in residence Victoria verbleven. - Het echtpaar Schoon- vierde vorige week zijn bruiloft. Zij wonen al- jaren in de service- Groenhouten. Daarvoor zij in Holten, maar en- kinderen wonen in en het lag voor hen voor om ook hier naar toe te LEUSDEN - De Utrechtse politie rechter, mr. A. Weijsenfeld, heeft maandag een 25-jarige man uit Leusden vrijgesproken van het doorrijden na een aanrijding. De officier van justitie had een boete van driehonderd gulden geëist. Volgens de beschuldiging van mr J. Plooij, de openbare aanklager, zou de verdachte in november vo- ng jaar in zijn woonplaats tegen de aanhangwagen van een plaatse lijke kaasboer zijn gereden. Zon der zijn identiteit bekend te heb ben gemaakt zou de man zijn doorgereden. Bij de botsing, die plaatsvond tijdens het manoeuvre ren, hep de wagen van de kaas handelaar voor enkele honderden guldens schade op Het voertuig van de verdachte had geen schrammetje. De man uit Leusden verklaarde ter zittüng niks gehoord en niks ge voeld te hebben van het ongeval. ..Ik heb niks gemerkt, anders was ik wel gestopt," verklaarde de man. De officier van justitie meende dat er afdoende bewijs was om er vanuit te kunnen gaan dat de man "in redelijkheid" zich ervan bewust was geweest dat hij schade had berokkend. Die me ning deelde de rechter niet en sprak de man derhalve vrij. LEUSDEN - De heer C.G.J. Ge- boers, die al enige tijd de praktijk waarneemt van dokter J.H. Lantink, heeft vorige week van het college van burgemeester en wethouders een vestigingsvergunning gekre gen. De heer Geboers zal ter zijner tijd de praktijk van dokter Lantink, die deel uitmaakt van de maat schap Lantink/Tiel Groenestege, definitief overnemen. De patiënten van dokter Lantink zullen hierover nog persoonlijk worden ingelicht. De Woehge Hoek in Leusden Zuid. De Ierse jongeren zullen ondermeer hier ontvangen worden. LEUSDEN - Er is dringend be hoefte aan gastgezinnen voor een aantal Ierse jongeren, die volgen de week (16 augustus) twee we ken lang naar Leusden komen. De groep is uitgenodigd door de gemeente Leusden en zal onder meer helpen bij het Bouwdorp dat dit jaar van 21 augistus tot en met 26 augustus gehouden wordt. De groep zal ook een eigen program ma afwerken. Zij zullen onder meer ontvangen worden door jongeren van JUID uit Leusden Zuid en enkele activiteiten vin den in de Woelige Hoek plaats. Het gaat om 11 jongeren in de leef tijd van 15 tot 22 jaar. Zij komen uit het Ierse Darnsdale, waar zij be trokken zijn bij het jongerenwerk. Hun bezoek maakt onderdeel uit van het uitwisselingsprogramma van de organisatie .Jeugd voor Eu ropa", die het bezoek mede finan ciert. De jongeren zullen van 16 tot 30 augustuis in Leusden zijn. Vol gens gemeentewoordvoerder Jan Jaap André is er voor 6 jongeren nog geen onderdak gevonden. Het gaat daarbij vooral om slaapplaats, een ontbijt en een warme maaltijd. Overdag zijn de jongeren op pad of zijn zij bezig in het Bouwdorp. Sympathieke tentoonstelling van Theo Uilenbroek Pagina 3 Ouderen ontdekken creativiteit Pagina 3 Leusder Kinderkrant Pagina 4 Met Aat Daale op de pedalen: Spakenburgse dag met een omweg Pagina 5 Leusdenaar fietst naar poolcirkel Pagina 7 Trekker-trek met veel lawaai Pagina 8 Atletiekkampioenschappen politie Pagina 9 Service Pagina 10 Weekenddienst - 944600 - A 28 een feit is, de Randweg zullen passeren. De prognoses hierover zijn inmiddels bijgesteld. Eerst was er sprake van een verkeersinten siteit van 16.000 voertuigen per et maal, nu wordt er van uitgegaan dat volgend jaar 11.000 auto's over de Randweg zullen rijden. In het ver keersplan is zelfs sprake van een intensiteit van 9000 voertuigen per etmaal. Dat komt ondermeer, om dat er geen verbinding met Amersfoort zal komen, iets waar in eerste instantie wel van werd uitge gaan. Dat is de reden dat de ge luidswal verder van de weg kan worden aangelegd. De bewoners voelen zich nu de dupe van deze bijgestelde prognose. In hun brief van 25 juli spreken zij zelfs van onbehoorlijk bestuur. Zij vragen zich af of er andere argumenten een rol spelen om de geluidswal, die 299.000,-- gaat kosten, zoals het opruimen van een voorraad betonelementen. Die be tonelementen van de firma Schoon hoven speelden in de discussie van november ook al een rol. De blok ken zijn ontworpen door twee ge meente-ambtenaren, die met Schoonhoven een overeenkomst hadden, dat zij zouden delen in de winst als de blokken gebruikt zou den worden voor gewluidswallen buiten de gemeente Leusden. Dat leidde tot vragen onder meer van Leusen '85 en tot de uitspraak van burgemeester Panis dat hij derge lijke overeenkomsten in de toe komst niet meer zou toestaan. De bewoners vragen zich ook af of het feit dat de aanbestedeing van de wal al is gegund aan Schoonhoven ook een rol speelt. Verder denken de schrijvers van de brief dat de gemeente bang is voor prestige verlies als later zou mogen blijken dat de wal volgens de Wet Geluids hinder niet nodig is. Zij vragen daarom met de aanleg van de wal te wachten tot de aansluiting op de A 28 voltooid is en er nieuwe bere keningen kunnen worden ge maakt. (van de redactie) IDEN - De bewoners van De Maten en De KoUenkamp in 't je Veld hebben hun strijd tegen een geluidswal langs de weg, vlak langs hun huizen, nog niet opgegeven. Kort len stuurden zij een brief naar het college van burgemees- i wethouders, waarin zij aankondigden dat zij alle wettelij- iddelen te baat zullen nemen om de gemeente te houden ie oorspronkelijke plannen. Volgens die plannen zou de >p een afstand van 14,25 meter uit de as van de Randweg en komen. Die plannen zijn zo veranderd dat dit 22 meter worden. Dat zou betekenen dat de wal dichter op de huizen de bewoners zou komen te staan. imeente heeft inmiddels een vergunning verstrekt voor de Iswerende voorziening, die voorgeschreven door de p de Geluidshinder. Het be- x>r de verlening van die ver- tg zal volgende week wor- jepubliceerd. De bewoners n hier hun bezwaren tegen en. Als deze niet gegrond n verklaard staat voor hen eg van een zogenaamde -procedure open. In het ui- geval zou dan de Raad van het hoogste bestuurlijke orgaan in Nederland, over aire een uitspraak moeten nadat de bezwaren eerst ^deputeerde Staten van de cie Utrecht zijn behandeld, iroblemen over de geluids- tstonden vorig jaar oktober, «woners van 't Ruige Veld al bezwaar aantekenden te- e geluidswerende voorzie ning. Volgens een raadsbesluit van 1986 had de wal er al moeten lig gen, voordat de huizen in 't Ruige Veld werden gebouwd. Als dat be sluit was uitgevoerd hadden de be woners dat geweten bij de koop van hun woningen. Een aantal van hen hadden dan volgens hun zeg gen van de koop afgezien. Volgens wethouder Joost de Jongh, die voor deze zaak begin november vorig jaar speciaal een hooiziting organi seerde, is de gemeente echter ver plicht om geluidswerende voorzie ningen aan te leggen, als door het toenemende verkeer het geluid een bepaald niveau dreigt te over schrijden. Dat is een dwingend voorschrift, waar niet van afgewe ken mag worden, ook als de bewo ners zelf vinden dat zo'n voorzie ning niet nodig is. Deze bestre den echter de noodzaak hiervan. Ook waren zij het met eens met de resultaten van het onderzoek van Bewoners van 't Ruige veld protesteerden al in november vorig jaar tegen de aanleg van de geluidswal Tijdens een hoorzitting van wethouder Joost de Jongh konden zij hun bezwaren kenbaar maken. het Amersfoortse ingenieursbu- hadden zelf een onderzoek, onder reau DHV, die aan de hand van andere met meters en met ver rekenmodellen had uitgerekend keerstellingen, gedaan. Zij kwa men tot veel lagere aantallen dan DHV. Uiteindelijk legden zij zich bij de aanleg van de wal neer, maar uit een recente brief van 25 juli blijkt. dat door de toekomstige aanslui ting van Leusden op de A 28 het verkeer op de Randweg zal toene men. De protesterende bewoners dta zij vinden dat de gemeente zich moet houden aan de oorspronkelij ke plannen, waarbij de wal verder van hun huizen komt te liggen. De bezwaren nchten zich dus vooral op de aantallen auto's die vanaf 1990, als de aansluiting op de

Leusder Krant | 1989 | | pagina 1