Ouderen ontdekken eigen creativiteit Verlichting langs )ad Groot-Krakhorst Sympathieke tentoonstelling van Theo Uilenbroek erst de blikjes en e flessen eruit Bingo in De Klaveet Tot eind augustus in de hal van de Rabobank Zomerweek in Driebergen Fiets gestolen Aanrijding mpomix in gebruik genomen Looptraining Den Treek Bocht te ruim Bandendieven Inbraak LOCM Diefstal fiets Start seizoen soos 'Zuid' plaatselijk nieuws door Anco Mali WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1989 Soms past Uilenbroek de waterachtige techniek van het aqauarelleren toe, soms gebruikt hij de gouachetech niek. Eén van de aquarellen van Theo Uilenbroek. ouder Com Verduin nam met een druk op het bedieningspaneel van de kompomix de tuinvuilvergruizer in uik. ipt f] DRIEBERGEN/LEUSDEN - Speciaal voor senioren wordt m Driebergen van maandag 28 augustus tot en met zater dag 2 september een zomerweek georganiseerd. In deze week onderzoeken de deelnemende ouderen hun eigen creatieve mogelijkheden of zij vergroten de mogelijkhe den. De Zomerweek 'Kennismaken met creativiteit' is be doeld voor mensen vanaf ongeveer 55 jaar, die het leuk vinden om samen met anderen bezig te zijn met verschil lende vormen van creativiteit. Men kan kiezen voor teke nen, schilderen of toneelspelen. Sommige ouderen hoort men fcggen; ..Ek heb als kind teke nen altijd leuk gevonden. Maai ik heb er later eigenlijk «wit iets aan gedaan." Dat zelfde hoort men over het ple ger, dat men vroeger heeft sehad wanneer men toneel stukjes opvoerde. Nu men ou der is geworden blijkt het foor een aantal senioren heel leuk te zijn om te kijken of sen die 'slapende' mogelijk heden wakker kan maken. Deze zomerweek 'Kennisma ken met creativiteit' wil een handreiking zijn om eigen creativiteit te ontdekken en eventueel te vergroten. De deelnemers die kiezen Toor tekenen en schilderen t^ken kennis met een aantal basistechnieken met water-en o&everf. Voor degenen die nog geen of weinig ervaring met tekenen en schilderen hebben, en dat wel eens wil len proberen, kan het een ple zier zijn om aan deze cursus mee te doen. Bij het toneelspelen gaat het om de basisbegrippen van to neelspelen. Men kan oefenen in het zich inleven in een rol en m een situatie, het samen spelen van een kort stuk en in het omwerken van een ver haal m een toneelspel. Hierbij wordt tijdens de cursus ook videoapparatuur gebruikt. ONTSPANNING Naast deze activiteiten bestaat de mogelijkheid om aan het emd van iedere dag te kiezen uit verschillende vormen van ontspanning, waaronder zang, muziek, ontspannings oefeningen en yoga. Deze oe feningen zijn een aangename afwisseling met de activitei ten van overdag. Het pro gramma biedt ook overdag ruimte voor wandelen, fiet sen, informele contacten of rustig even 'bijkomen'. De kosten voor deze week bedragen, afhankelijk van het inkomen, 294,- of 378,-. Voor ouderen met een Pas-65 is op deze tarieven een kor ting van nog eens 10% moge lijk. Bij de cursusprijs is inbe grepen een volledig en goed verzorgd pension. De cursus vindt plaats in Driebergen op het terrein van Kerk en We reld, het voormalig landgoed De Horst, een bosrijke omge ving. De accommodatie is comfortabel. De keuken ver zorgt op verzoek vegetari sche- en dieetmaaltijden. Indien men aan deze zomer week 'Kennismaken met creativiteit' wil deelnemen (er zijn nog emge plaatsen open) kan men zich telefonisch op geven. Men kan ook inlichtin gen vragen: telefoon 03438- 12241; vragen naar het se cretariaat van MOS. - Langs het wandelpad sociaal-cultureel centrum *f-&rakhorst' en bet parkeer- 340 de Valleilaan zal een Jrjj® geplaatst worden. Dat is ^it van het college van bur- jet en wethouders. Van •deride kanten, ondermeer raadsleden was hierom ge vraagd, omdat het onverlichte pad als onveilig wordt ervaren. Als mo tivatie van het besluit zegt het colle ge dan ook dat de mast er komt vanwege de sociaal-culturele functie van Groot-Krakhorst en de vele mensen die het centrum 's avonds bezoeken. Het wandelpad tussen het parkeerterrem en Groot-Krakhorst. Er zal binnenkort een lichtmast worden geplaatst. ACHTERVELD - In De Klaveet zal om de veertien dagen op woens dagavond bingo worden gespeeld, waarvan de opbrengst is bedoeld voor voor het bouwen van een aan gepaste vakantiebungalow. Deze zal worden gebruikt door gezinnen waarvan één of meerdere leden aan een spierziekte lijden. De eer ste avond is op woensdag 16 au gustus en de aanvang is 20.00 uur. LEUSDEN - De fiets van mevrouw E.van D. uit Leusden werd bij het zwembad aan de Bavoortseweg onder haar ogen gestolen. De dief stal gebeurde dinsdagmiddag rond Kwart over één. Van D. had haar fiets al van het slot gedaan toen haar vriendin, met wie zij had gezwommen, onwel werd. Zij ging naar de vriendin toe en toen zij omkeek zag zij een jongeman met haar fiets wegrijden. Van de dader en de fiets ontbreekt elk spoor. LEUSDEN - Op de Biezenkamp, ter hoogte van de apotheek, ontstond dinsdagmiddag rond kwart over twaalf een aanrijding waarbij twee Leusdenaren betrokken waren. Bij het achteruitrijden keek één van de bestuurders niet goed uit en ont stond er lichte schade aan beide voertuigen. LEUSDEN - De wekelijkse loop trainingen m Den Treek beginnen weer op 24 en 26 augustus. Het programma bestaat uit oefeningen om de spieren los te maken en te versterken en is gericht op het ver- LEUSDEN - Op de parkeerplaats van de Smidse in winkelcentrum De Hamershof nam een vrachtwa genchauffeur van een bouwbedrijf uit Bunschoten vrijdagmiddag een bocht iets te ruim. Met zijn voertuig raakte hij de zijkant van de auto van een plaatsgenoot, die daar gepar keerd stond. Deze liep door de manoeuvre flinke schade op. grotren van het uithoudingsvermo gen. In de maanden november, maart en juni kan men meedoen zzn de zogenaamde Coopertest, die bedoeld is om de conditie te me ten. De trainingen zoijn op zaterdag tussen 10.00 en 11.00 uur voor de heren en op woensdag tussen 9.00 en 10.00 uur voor de dames. Inlich tingen en inschrijven bij Fred Gres- sie, telefoon: 942269. LEUSDEN - De beveiligingsdienst van Pon ontdekte zondagochtend dat er een gat m de omheining was gemaakt en dat onbekende dieven hadden geprobeerd autobanden te stelen. Deze werden teruggevon den in een nabijgelegen weiland. De pogmg tot inbraak werd ont dekt, omdat het alarm afging. LEUSDEN - Uit het gebouw van de Stichting Landelijk Ontwennings centrum voor Molukkers is in de nacht van zondag op maandag een computer, een stereotoren, een ty pemachine en een naaimachine gestolen. Het alarm ging af, waarna de politie kwam kijken. Deze von den twee deuren open, maar von den geen sporen van inbraak. De volgende morgen bleken er toch spullen gestolen te zijn. Ook bleek een ruit ingeslagen. LEUSDEN - Bij een flat aan de Korte Geer ïsinde nacht van zondag op maandag een fiets gestolen. Deze stond buiten op slot. De diefstal werd maandagmorgen ontdekt en bij de politie aangegeven. weer vanaf 22 augustus elke dins dagmiddag terecht tussen 14.00 urn en 16.30 uur in het clubgebouw van Roda aan de Bavoortseweg 9. Ver voersproblemen kunnen door vrij willigsters van de UW worden op gelost. Inlichtingen hierover bij mevrouw E. Bakker, telefoon 944942. Het 'dagje Zeeland' is overi gens al volgeboekt. moesten blik en dergelijke uit het tuingroen gehaald worden voordat het de kompomix m kon. gezichtje. Helder water dat gele genheid biedt om weerspiegelin gen te schilderen stroomt door de Gelderse vallei, een heel roman tisch prentje. Naast een al even romantisch heidelandschapje is een gouache-achtig verdicht door kijkje van het Leusder Huisje ge schilderd. Met veel gevoel voor het spetterende neerstortende water. Gezichten op architectuur tone- nen Smederij Tolboom en Kasteel De Schaffelaar, beide gedetail leerd genoteerd en mooi in het om ringende groen opgenomen. door Jan Versteegt. WISSELVALLIG EN KOEL Het lijkt erop dat de zomer wat uitgeblust raakt. Dit is eigenlijk geen wonder na een topinspanning van bijna drie maanden. Het verval is te zien aan het sneller opkomen van Inzinkingen en kortdu rend herstel. Daarnaast wordt het weerbeeld in ons gebied niet meer gedirigeerd door een krachtig hogedruk- gebied op de oceaan, met sterke uitlopers naar Scandi navië of midden Europa. In tegenstelling daartoe wor den de depressies op de oce aan weer uit de zomerslaap gehaald en worden steeds aktiever. In het weekeinde verscheen een dergelijk sys teem boven de zuidpunt van Groenland en die zal het weer de komende dagen gaan bepalen. Vandaag was het nog niet zover. Aan de voorrijde van het naderende frontensys teem werd met een zuidelijke stroming vrij warme lucht uit het zuiden van Europa naar ons land gevoerd. Het kwik kan dan ook weer dicht bij de zomerse waarde van 25 gra den zijn gekomen. Maar vanaf morgen gaan we opnieuw bergafwaarts wat het weer betreft. Het ziet er naar uit dat het front ons in de loop van de nacht kan be reiken en het trekt daarna van west naar oost over. Dit gaat gepaard met re gen. Hierna wordt de stro ming een paar dagen weste lijk, zodat we een periode van wisselvallig weer tege moet gaan. Naast opklarin gen staan we herhaaldelijk bloot aan onstabiliteit in de vorm van buien. De zomer komt derhalve opnieuw in de problemen. De koudeput van de de pressie komt, volgens de be rekeningen van de compu ters begin deze week, niet verder dan Schotland. Hij trekt niet de Noordzee op. Gelukkig maar, want dan zou het weerbeeld vrij herfstach tig worden. Het ziet er naar uit dat de put naar het week einde toe weer naar het noor den wordt teruggeschoven. Het gevolg daarvan is, dat de stroming meer zuid westelijk tot zuidelijk wordt. Dit proces wordt mede opge wekt door een hogedrukgor- del boven midden Europa. Het gevolg van deze ontwik keling is, dat het kwik vanaf zaterdag weer in stijgende lijn kan gaan. LEUSDEN - De Seruorensoos 'Zuid' van de UW begint het nieuwe sei zoen met een uitstapje naar Zee land voor de leden op dinsdag 15 augustus. Daarna kunnen de leden De conclusie van het ver haal is, dat de zomer een meer wisselend beeld te zien geeft, kenmerkend overi gens voor de hondsdagen. Die periode eindigt tegen 20 augustus. De oogstmaand begon ma ger, maar herstelde zich het afgelopen weekeinde. Toen kwam de zon terug en kwam het kwik wederom op aan vaardbare waarden voor de tijd van het jaar. Zaterdag nog wel magertjes, maar zon dag werd het zomers warm. In Leusden werd het 25.4 gra den. Het is opmerkelijk dat de dierenwereld snel inspeelt op een naderende weersom- slag. Een van mijn medewer kers zag zondag veel dieren over de grond kruipen, een teken dat ze regen verwacht ten. Daarnaast sprongen de vissen veelvuldig op uit het water en de kippen waren zeer aktief. Ze maakten ho len en waren druk aan het graven. Ook zij waren zich aan het voorbereiden op de komende weersverschijnse- len als regen en buien. Wie goed de natuur in de gaten houdt, heeft soms geen weer kaarten nodig. EN - Met een druk op een van de knoppen van het gspaneel nam wethouder Corri Verduin (Onderwijs, e Zaken en Milieu) de zogenaamde kompomix van de De Ridder afgelopen donderdag in gebruik. Met dit at kan het tuin vuil dat bij de verschillende tuin vuil de - Leusden ligt, ter plekke verkleind worden. De afgelopen en is er met het apparaat een proef genomen, het resula- gaf voldoende aanleiding om de kompomix in de mst te blijven gebruiken. Na verkleining van het tuinaf- dit afgevoerd naar de centrale stortplaats bij 't waar het tot grondverbeteraar zal worden verwerkt. Bij de ingebruikname van de kom pomix bleek hoe belangrijk het is dat er geen 'oneigenlijk* vuil bij het tuingroen zit. Plastic, stenen, glas, ijzer en dergelijke kunnen niet door de machine verwerkt wor den. Een werknemer van De Rid der moest daarom op de stortplaats bij Alandsdam, waar de kompomix voor het eerst officieel werkte, eerst blikjes en andere dingen tus sen het groen vandaan halen. De gemeente vindt het daarom be langrijk dat de mensen die van de stortplaatsen gebruik maken, zich ervan bewust zijn dat alleen tuin groen gestort mag worden. (door Anco Mali) LEUSDEN - Een bescheiden, sympathieke tentoonstelling vindt u tot en met eind augustus in de hal van de Rabobank Biezenkamp. De Leusdenaar Theo Uilenbroek stelt er zijn aquarellen ten toon. Het is werk dat met veel liefde en grote aandacht tot stand is gekomen. Soms is de luchtige typisch waterachtige techniek van het aquarelleren toegepast, soms heeft Uilenbroek de waterverf meer in gouachetrant gebruikt. Theo Uilenbroek laat bloemstil- levens, landschapjes en architec- tuurbeelden zien. Alles is natuur getrouw genoteerd met begrip voor de stofuitdrukking. In nuancen van oranje staan lam pionnetjes te stralen in het warme groen van een glazen fles. Vlot wa terig zijn ranken Oost-Indische kers gedaan in een flesje. Een klei nere notitie toont dezelfde bloe metjes in een paars vaasje. Verdroogde maiskolven m een Wat de landschappen betreft: weelde van verdorde bladeren zijn fraai is een grijs genuanceerd zee- in een oude koperen ketel met er tegenaan leunend deksel geschikt. Vergane glorie noemt Uilenbroek dit geelbruine boeket, en die sfeer is uitstekend getroffen. Een eiken tak met vruchtjes, misschien wat te veel in het platte vlak genoteerd en een rhododendron in een vaasje voltooien de reeks van de bloem- stillevens. Een stel keramiek vaas jes bijeen gegroepeerd is enigs- zicht verdicht schilderd om aan te geven dat het hier niet om glas maar om een met transparante ma terie gaat.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 3