Open tennistoernooi trekt veel publiek Stank, lawaai en rookpluimen deren talrijk publiek niet Tot en met zondag bij de Emelaar Trekker-Trekwedstnjden levert veel traktorgeweld op Het oorverdovende lawaai van de op volle toeren draaiende motoren tijdens de start van één van de deelnemers was voor sommige mensen toch teveel. Zij probeerdeen hun oren te beschermen met hun handen, terwijl anderen gespannen toekijken en het lawaai het lawaai laten. Dombo draait zijn motor warm voor de start van zijn trek in de 3,4 ton vrije klasse. Hij kwam niet verder dan 74,24 meter, goed voor een negende plaats. Van het D-toernooi de opval lendste uitslagen. Damesdubbel: Van de Brandhof/Van der End te gen Ramaen/Kappers, 3-6, 6-2 en 7-6. Gemengddubbel: Zuiddam/ Vedder tegen Plijnaar/Tielenius, 6-2 en 6-1. Bijvoet/Vroom tegen Van Wijk/Ammerlaan, 2-6 en 2-6. Ten slotte de Herendubbel: De Wil de/Houtveen tegen Van de Boom/ Rijnders, 6-4 en 6-2, Van Asch/Van Asch tegen Bley/Nijenhuis, 2-6, 6-4 en 7-5. Grote rookpluimen, denderende motoren en de stank. Niemand ach daarover druk tijdens de Trekker-Trekwedstrijden bij De Achterveld. ACHTERVELD - Tennisvereniging De Emelaar is zaterdag 5 augustus weer gestart met haar jaarlijkse Open Toernooi. Op de banen op het rustiek gelegen Kerstens Sportpark werden het afgelopen weekeinde de eerste partijen gespeeld. Het toernooi duurt nog de hele week en op zondag 13 augustus zullen de finalewedstrijden worden gespeeld. Over publieke belang stelling heeft het toernooi niet te klagen. De Emelaar verzorgt ook dit jaar weer voor haar gasten maaltijden. Deze zijn iedere avond weer uitverkocht. De traditionele Achterveldse Avond trok dit jaar veel publiek en de boneltjes met suiker gingen dan grif van de hand. Er zijn tot en met maandag ongeveer 100 partijen gespeeld. Hieronder een greep uit de talrijke uitslagen. Twee deelnemers aan het open toernooi van De Emelaar partij het verloop ras de wedstrijd. WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1989 ACHTERVELD - De trekker-trek vereniging Power Valley organiseerde afgelopen zaterdag voor de vierde maal in suc cessie een A-wedstrijd in samenwerking met de Nederlandse Trekker-Trek Organisatie (NTTO). De wedstrijden werden ge houden op een baan bij De Klaveet en trokken veel publiek, ruim 4000 bezoekers, naar Achterveld. Het trekkers-geweld leverde spectaculaire momenten op en de coureurs vroegen het uiterste van hun machines. De tractoren waren goed gepre pareerd, want slechts twee van de totaal 93 deelnemers bliezen hun motor op. De uit Amerika overgewaaide rage neemt nog steeds in populariteit toe in Nederland. Dat bleek ook afge lopen zaterdag tijdens de wedstrij den die in Achterveld werden ge houden. De Tractor Pulling is hoofdzakelijke een mannenaange- legenheid en die waren in grote getalen naar de baan bij De Klaveet gekomen. Daar deden zij zich te goed aan flesjes bier en, hoe kan het ook anders, aan hamburgers. Met de bekende Amerikaanse petten op keken zij naar de spe ciaal geprepareerde tractoren. De stank en het lawaai van de motoren en de enorme rookpluimen wer den voor lief genomen. Want langs de honderd meter lange baan wer den driftig de resultaten van de verschillende deelnemers geno teerd. De prijswinnaars werden uit eindelijk door een 'trekker-trek schone' gefeliciteerd en op een echte Amerikaanse bestelwagen, bestuurd door een echte Ameri kaan, langs het publiek gereden. Wat is nu eigenlijk Tractor Pui ling? Het wordt beoefend met be hulp van een sleepwagen, die van voren met op wielen maar op een slee rust en volbelast 25 ton (25.000 kilo) weegt. Het gaat er nu om met behulp van de tractor deze wagen zover mogelijk weg te slepen over een baan van honderd meter. Tij dens de trek wordt de wagen steeds zwaarder door een naar vo ren rollende ballastbak. De tractor wordt daardoor steeds harder af geremd. De kunst is nu om met de combinatie zoveel mogelijk snel heid te ontwikkelen en die over de honderd meter verder liggende lijn te trekken. Dat wordt een een full pull genoemd. Elke full pull mag in barrage worden overgetrokken, waarbij de sleepwagen zwaarder wordt belast. Uitslagen: 3,4 ton - Vrije klasse l.Smokey Bear FP (Full Pull) Piet Boer uit Meerkerk 2.Alligator 91.52 meter Paul Tim mer uit Groot Ammers 3.White Horse IV 85.50 m Piet Ja cobs uit Zeeland (Noord-Brabant) 3,4 ton - Super Standaard 1.Brutus 96.94 m Aart Korteland uit Oud Alblas 2J3its 'n Pieces 93,85 m Willem Veldhuizen uit Loosdrecht 3 Jig Spencer 92,23 m Gert Terlouw uit Oud Alblas Mini Pollers 1.Rabbit Injection FP Tony Venne- ker uit Ruurlo 2.Miss Liberty FP Michel Kooy uit Ermelo 3.Little Rabbit 93,54 m Clemens Wellink uit Aalten 4,4 ton - Vrije Klasse l.It Kypmantsje FP Kees Zijsling uit Ijlst 2.Green Spint Hl FP Ko de Regt uit Biervliet 3.Grasshopper 85,73 m Wienik van Diest uit Putten 4,4 ton - Super Standaard 1 .Brutus 99,23 m Korteland uit Oud Alblas 2.Bits 'n Pieces 98,98 m Veldhuizen uit Loosdrecht 3.Big Spencer 93,84 m Terlouw uit Oud-Alblas 5,7 ton Vrije Klasse 1.Green Spirit Hl FP Ko de Regt uit Biervliet 2.Q8 Team Popeye FP Jan van Al phen uit Hapert 3.Super Kasper 99.65 m Gerard Groenestein uit Eemnes Twee tegen één. Een speler in een herendubbel-partij retourneert de bal, terwijl aan de andere kant van het net gespannen wordt toegekeken waar de bal terecht zal komen. De winnaars mochten samen met de Trekker-Trekmiss een rondje maken op een echte Amerikaar gen, bestuurd door een echte Amerikaan. Enkele uitslagen in het C-toer- nooi. Bij het gemengddubbel won de combinatie De Gier/De Gier m twee sets van Smit/Veeneman: 6-4 en 6-2. De winnaars van vorig jaar in de herendubbel, Schuttrops en Rood- been wonnen met 6-3 en 7-6 van Schut en Van Venrooy. De heren De Vaal en Van Wieringen van de Emelaar bereikten de volgende ronde door Stomp en Van Maar- senveen met 7-6 en 6-1 te verslaan. Amersfoorter: 6-1. Een andere C- speler P. Heerlien maakte het H. Wernsen zeer moeilijk, maar moest uiteindelijk na drie sets de partij gewonnen geven: 6-2, 5-7 en 7-6. E.J. Tolhoek van LTV Strokei uit Harderwijk won zijn partij zonder problemen van T. Kok van 't Stort: 6-3 en 6-4. In het herendubbel B- toernooi gingen de gebroeders Faas met 6-3 en 7-6 ten onder tegen het duo Dirksen en Van Doorn uit Harderwijk. In het mager bezette Dames-B toer nooi is één enkelwedstrijd ge speeld. Daarin won C. Mot van LTV Leus den met 6-7,6-1 en 6-4 van M. Veen. Bij de heren-B won W. Du-Pon ver rassend van J. van Empelen van 't Stort uit Amersfoort. Du-Pon, ei genlijk een C-speler, kreeg in de eerste set nog behoorlijk tegen stand: 7-5. In de tweede set had hij geen enkel probleem met de De forehand. Nog tot zondag 13 augustus, als de finales van het open toernooi worden gespeeld, te zien bij tennisvereniging De Emelaar m Achterveld.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 8