I V IC\7 inAJ Geen halte meer bij Valleikanaal Communicatie' van Lambers 'avoriet bij Leusdenaren m uu OOK VOOR U vandaagin tie leusder kranlr SERVA VOLVO Inwonertal gedaald Inspraak brandweer garage verlengd BDU m KEISTAD B.V. oute bussen wordt vanaf zondag gewijzigd Goldewijk )ndanks schade vindt Kunstkwartier route geslaagd botsing Kop/staart Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Een huis van Goldewijk KONIJNTJE IN DE WETERING Inbraak auto HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV I i* krant WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1989 - 21e JAARGANG NO. 17 'Waterbuffel' van Hetty Heyster. Ook dit beeld scoorde hoog bij het Leusdense pubhek. kunstenaar erbij zetten, zodat het allemaal wat opvallender voor het publiek is." Of de beeldenroute in de toe komst herhaald zal worden, kon Pellikaan nog niet zeggen. „Het doel van onze Stichting is om regel matig kunstwerken aan te kopen, die op verschillende plaatsen in Leusden moeten komen. Op dat gebied hebben wij namelijk hier nog niets. 'Scrums' op het Erf is het eruge openbare Leusdense kunst bezit." Pellikaan is ondanks de schade en de kritiek tevreden over vervolg op pagina 3 AMERSFOORT DEALER Amsleidamseweg 7 iel 033-630154 (advertenties) MOLENAAR CITROËN Nijverheidsweg Noord 61 Amersfoort Tel. 033-630304 Donderdag koopavond MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 Bussen niet meer door De Wetering ...„Ik liep toch al"... L'JN 117 l/Q NIEUWE busuoete. TrekkerwedstrijdeninAchterveld Pag. 3 Start Bouwdorp Jeugd bevolkt zonnestelsel Pag. 5 Ieren maken fietstocht Pag. 5 Service Weekenddienst Pag' 8 941210 Nijverheidsweg 12. Postbus 320 7000 AH Doeünchem. Tel. 08340-34351 (van de redactie) JSDEN - Met ingang van de nieuwe dienstregeling op zon- 27 augustus zullen de bussen van de lijnen 117 en 118 niet •er stoppen bij de halte van het Valleikanaal. Dat betekent reizigers uit de wijken De Wetering en Al andsbeek voor in zullen moeten opstappen bij de halte aan de Middenweg de hoek van de Asschatterweg. De wijziging is nodig, omdat naf zondag de bussen ook door het Ruige Veld zullen rijden, t is niet te combineren met de route langs de Asschatterweg een het kruispunt met de Middenweg en het keerpunt bij het lleikanaal. Handhaving van deze route zou volgens de VAD den tot een te lange reistijd. De lijnen 117 en 118 zullen in enovergestelde richting dezelfde route rijden. Vorig jaar november was, vooruit lopend op de nieuwe dienstrege ling, al een halte geplaatst op de Middenweg bij de Randweg. Deze was ten behoeve van bewoners van 't Ruige Veld. Bewoners van de Wetering hadden bezwaar tegen deze plek, omdat zij ook van de halte gebruik maakten en op een gevaarlijk punt moesten overste ken om bij deze stopplaats te ko men. De haltes bij de Asschatter weg was volgens een van hen, de heer Wagener, te ver voor mensen uit deze wijk. De halte bij de Rand- DJO^ Kies uit het uitgebreide programma Zowel vrij staand als helft van een dubbel v a 90.750.- (incl. b.t.w.) LEUSDEN - Het inwonertal van Leusden is in juni gedaald. In deze maand vertrokken 165 mensen uit Leusden, terwijl er maar 122 nieu we inwoners bij kwamen. Daar staat tegenover dat het aantal ge boortes (27) grotewr was dan het aantal overledenen (9). Ein juni was het aantal inwoners 25 mensen la ger dan aan het begin van de maand. Op 30 juni was het inwo nertal in Leusden 27.284. Dat was in mei nog 27.302. In die maand was het aantal geboortes 32 en overle den er 19 mensen. Er vertrokken 105 mensen naar elders, terwijl er 85 nieuwe inwoners bijkwamen. Op 1 januan van het jaar was het inwonertal 27.302. (van de redactie) IJSDEN - Met een schadepost van bijna 2000,-- en ruim 50 ferwegend positieve reacties van het Leusdense publiek »t de Stichting Kunstkwartier vorige week de beeldenroute Tussen 19 mei en 18 augustus werden 15 beelden in ver- unicatie' van Aart Lambers. Uit de enquête bleek, dat dit beeld t favoriet is bij de mensen die een reactie gaven op de beeldenroute. LEUSDEN - Op de kruising Arn- hemsweg/Trekerweg reed vrijdag mevrouw R. de B. uit Amersfoort tegen de achterkant van de auto van mevrouw M.J. uit Woudenberg. De botsing ontstond toen J. remde en De B. dit te laat zag. Beide auto's liepen schade op. LEUSDEN - Bij Alberts Corner werd zondag ingebroken in de auto van J.W. van B. uit Echteveld. Het rechterportier van zijn auto werd opengebroken, waarna er een polstasje met rijbewijs, pas poort, bankpas en kentekenbewijs werd meegenomen. In de buurt werd een witte BMW (serie 700) gezien, waarin de vermoedelijke dader zat. november vorig jaar werd al een halte verplaatst naar de Middenweg. Bewoners van de Wetermg hadden toen therwaar dat zij op een gevaarlijk punt moesten oversteken om bij de stopplaats te komen. De nieuwe route die de bussen van de hjnen 117 en 118 vanaf zondag 27 augustus in Leusden zullen gaan volgen. weg was echter niet bedoeld voor mensen uit De Wetering. Aan deze situatie komt met de nieuwe route dus een einde. Er wordt in overweging genomen om in de toekomst de oude situatie, waarbij de wijken De Wetering en Alandsbeek wel worden aange daan, gedeeltelijk te herstellen. Daarvoor is het wel nodig dat de bussen voldoende snel kunnen rij den en het moet mogelijk zijn om een keerpunt aan de Asschatter weg nabij de Wederik aan te leg gen. Er zijn nieuwe haltes geplaatst op twee plekken in 't Ruige Veld. De eerste is op de Ruige Velddreef ter hoogte van de Hazekamp en de andere is op de kruising van de Ruige Velddreef met de Arebos en ^luKland. Nieuw rijn ook de haltes op de Noorderinslag nabij het kruispunt met de Hamersveldse- weg. Deze zijn op verzoek van de bewoners van de serviceflats Groenhouten geplaatst. De routes van de bussen door Leusden zijn vanaf zondag als volgt: Lijn 117 Amersfoort Station - Heiligerber- geweg - Groene Zoom - Noorder inslag - Torenakkerweg - As schatterweg - Zwarteweg - Ruige Velddreef - Middenweg - Bee kridder - Landjonker - Benedictij- nenhove - Clarenburg - Burge meester van de Postlaan - Groene Zoom - Heiligerbergerweg - Amersfoort Station. Lijn 118 Amersfoort Station - Heiligerber gerweg - Groene Zoom - Burge meester van de Postlaan - Claren burg - Benedictijnenhove - Land jonker - Beekridder - Middenweg - Ruige Velddreef - Zwarteweg - Asschatterweg - Torenakkerweg - Noorderinslag - Groene Zoom - Heiligerbergerweg - Amersfoort Station. schillende tuinen langs de Hamersveldseweg tentoongesteld. Afgelopen vrijdag werden de meeste beelden weggehaald. Enkele zullen op verzoek van de makers ervan nog enige maanden in Leusden blijven staan. Uit de enquête die naar aanleiding van de route werd gehouden, blijkt dat het beeld van Aart Lambers met de titel 'Communicatie' het meest aan trekkelijk werd gevonden. Deze stond in de tuin van boerderij Rozendaal. Woordvoerder Marcel Pellikaan zei dat als beslo ten wordt tot aankoop van dit beeld, winkelcentrum De Biezen- kamp een geschikte lokatie zou zijn, nadat dit centrum is opgeknapt. Ook de 'Waterbuffel' van Hetty Heyster scoorde hoog. Het beeld was te zien op de kruising van de Hamersveld seweg met de Noorderinslag. LEUSDEN - De mspraakterrrujn voor de lokatie van de nieuwe brandweergarage is verlengd tot 15 september. Deze verlenging was noodzakelijk vanwege de zo mervakantie. Inspraak was in eer ste instantie mogelijk tot het einde van deze maand. Het gaat om een nieuwe plek voor de garage en om de inrichting ervan. De voorkeur van de raad gaat uit naar de lokatie bij de streekschool SBBO. Deze bleef over uit een vijftal mogehjke plaatsen. Als na de inspraakronde blijkt dat de omwonenenden daar geen bezwaren tegen hebben, zal de garage volgend jaar gebouwd kunnen worden. Pellikaan noemde de beeldenroute een geslaagd initiatief, ondanks de schade van 2000 gulden. Die is ont staan, doordat vandalen dne beel den hebben vernield. In mei, toen de beelden er net stonden, werd na een dag het beeld 'Waterbuffel' van de sokkel gerukt en meegenomen. Het kunstwerk werd later in een tuin bij de Eurowoningen gevon den en kon met zogenaamde che mische ankers weer worden vast gezet. Groter was de schade aan het object 'The way out' van Willem van de Schalie, die naast het gras veld bij de bibliotheek stond. Vol gens Pellikaan zullen veel mensen dit niet als een kunstwerk hebben herkend. Het kwetsbare beeld be staat uit hout en kon gemakkelijk worden vernield. Ook het werk van Agnes Juten, 'Cirkel' moest het ont gelden. Twee delen werden in de sloot gegooid en een stuk werd vernield. Kunstkwartier was voor dergelijke schade verzekerd, maar m de polis was een eigen risoco van 500,-- per schadegeval opge nomen, waardoor de Stichting het volle pond moest betalen. Dit be drag kon uit de reserves van het kunstproject worden betaald, om dat de sponsorgelden van het be drijfsleven meer waren dan ver wacht was. Ook sprong de Ronde Tafel bij met de opbrengst van een curiosamarkt, die in maart in Groot-Krakhorst werd gehouden. Toch zegt Pellikaan dat de beel denroute zonder verzekering niet doorgegaan zou zijn. Het nsico zou dan voor de Stichting te groot zijn geweest. Een veelgehoorde kritiek over de route was, dat de beelden in het algemeen klein waren en nogal verspreid over de Hamersveldse weg, zodat de kunstwerken niet zo opvielen. „Wij hebben daar bewust voor gekozen," zegt Pellikaan hier over. „De route is tot stand geko men in samenwerking met de Ne derlandse Kring van Beeldhou wers. Deze organisatie heeft veel ervaring met dergelijke projecten. Alle beelden waren van kunste naars die bij deze Kring zijn aange sloten. Dat beperkte de selectie enigszins, omdat niet alle beeld houwers m Nederland hier lid van zijn. Verder wilden we een door snee van datgene wat aan sculptu ren beschikbaar is. De beelden die wij uiteindelijk kozen, kwamen het meest tot hun recht in de tuinen. De beelden mochten de huizen niet overschaduwen en moesten daar om klein blijven." Toch gaat Pelli kaan niet helemaal voorbij aan de kritiek. „Als wij nog eens zoiets organiseren, zullen wij bordjes met informatie over het beeld en de

Leusder Krant | 1989 | | pagina 1