oete voor zeilmakerij voor rerken zonder vergunning OPENING! PLAVnA I Plafonds uitnodiging rispRó Roda oefent port 2000 verbouwd n gemoderniseerd Jtekkerwedstrijden in Achterveld W erkloosheidscij fer blijft gelijk Oplichting Fietstocht leusder krant Auto's total loss irks bad Primeur voor Leusden Cursus ouders en pubers Antilopen oefent Minder warm plaatselijk nieuws vervolg van pagina 1 de beeldenroute. „Financieel springen we er net uit. De ge meente heeft ons een subsidie van 12.500,-- gegeven en het be drijfsleven heeft ook flink bijgedra gen. We hopen dat de provincie ons ook subsidieert, als we een beeld kopen. Ons streven is altijd gewest om 1/3 deel van het geld van de gemeente te krijgen, een zelfde deel via sponsoring en het restant zou dan van de provincie moeten komen." Ook over de reacties van het publiek is Pellikaan te spreken. „Tot nu toe hebben wij 55 reacties binnen en wij verwachten dat dit uiteindelijk tot 70 zal oplopen." Dat de meeste mensen kozen voor de beelden van Aart Lambers en Hetty Heyster verklaart hij uit de voor keur die veel mensen hebben voor figuratieve kunstwerken, dat wil zeggen beelden die iets herken baars voorstellen. Dat komt bij het beeld van Heyster het meest tot uiting. Abstracte beelden spreken volgens Pellikaan kennelijk minder tot de verbeelding. 'Communicatie' maakt dus een goede kans op een plaats ergens in Leusden. Toch is dat nog niet helemaal zeker. „Wij zullen nog een 'commissie Kunst aankopen' samenstellen, die uitein delijk het laatste woord hierin heeft," zegt hij. „Wij moeten im mers het volle bedrag betalen en krijgen geen korting, bijvoorbeeld omdat het beeld deel heeft uitge maakt van de route. De aankoop moet dus verantwoord zijn en wij vinden dat een deskundige com- missie eerst zijn oordeel moet uit spreken." Wie er in e^h dergelijke commissie zitting zullen nemen, i kon hij nog met zeggen. „Het zou wel mooi zijn als iemand als Cees Vial er deel van uit zou willen ma ken. Verder zou er iemand van de gemeente en iemand van onze Stichting in moeten zitten." LEUSDER KABELKRANT Kanaal 4 CAI Leusden Dagelijks kontinue lokaal nieuws en service-berichten. Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u bellen naar de Redaktie ÏTeusder Kabelkrant, Asschatterweg 19, Leusden, telefoon 033-941495. Vraag naar Daan Bleuel of Stefen Steenkamp. Informatie over adverteren via het snelste medium van Leusden: 03420-94274 (Ton Roskam) Opgave advertenties: Kantoor Leusder Krant, 941495 of 03420-94255 (Conny v.d. Brink). DE LEUSDER KABELKRANT de huis-aan-huis beeldbuis krant van Leusden. Enkele tarieven: KABELTJE (alleen voor particulieren): vraag en aanbod- regeladver- tenties. Eerste 2 regels ƒ6,- per dag. Elke regel meer 6,- per dag. Opgave en betaling uitsluitend kontant op ons kantoor. KABELSPOT (deelpagina zonder logo), met kleurgebruik, 75,- per dag. BEELDPAGINA (met logo): taneven op aan vraag. Kontrakt-korting mo gelijk. het aantal werkzoekende school verlaters afneemt en deze groep ook steeds meer werk vindt. In Leusden waren in juli 243 mannen zonder werk en 311 vrouwen. Dat was een maand daarvoor bijna het zelfde. Toen zochten ook 243 man nen een baan en waren er 309 vrou wen bij het arbeidsbureau inge schreven. In mei waren de cijfers respectievelijk 234 en 309. WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1989 fERVELD - De Trekker Be- gheids Commissie van de uganiseert zaterdag 26 au- een trekkerbehendig- wedstrijd op het terrein aan ord Visserstraat. Het is voor itste maal dat deze wedstrij- rorden georganiseerd. Om px vindt de opening plaats !a om 10.00 uur de eerste toer van start zal gaan. Er innaai 48 deelnemers waar- drie dames. Het einde van jdstrijden is omstreeks 17.00 pijdens het rijden van het (legde parcours dienen 10 ichten te worden uitge- Omstreeks 14.00 uur zal de stoe lendans worden uitgevoerd. Tij dens deze wedstrijd zullen de ovenge wedstrijden worden stil gelegd. Er is ook voor de jeugd gezorgd. De kinderen kunnen deelnemen aan een mini tekkerbehendig- heidswedstrijd. Behalve de ge plande wedstrijden zijn er nog an dere attracties. In samenwerking met het mechanisatiebedrijf G. van Burgsteden en ESSO is er een stand met een motorrem. Met be hulp hiervan is het voor iedereen mogelijk om het aftakasvermogen van zijn trekker te bepalen. Ver der is er op het terrein een stand met 15 grondstoffen van veevoe ders Belangstellenden kunnen de namen van de grondstoffen raden. Ook is in samenwerking met de fokclub Aart Voorburg bereid ge vonden om 4 van zijn koeien op het terrein te showen. Voor het pu bliek bestaat de mogelijkheid de koeien te keuren en in goede volgorde te plaatsen. Honger en dorst behoeft er ook niet geleden te worden. De KPJ-dames zorgen er voor dat in de nieuwe eet- en dnnk-tent van alles aanwezig is. De prijsuitreiking zal zaterdag plaatsvinden in de zaal van café bar Buitenlust. Aanvang 20.30 uur. Na de prijsuitreiking is er dan nog volop gelegenheid voor een dansje. De muzikale medewer king wordt verleend door de band Trying. Iedereen is deze avond van harte welkom. Op 16 september bestaat de plaat selijke KPJ-afdeling 20 jaar. Dit ju bileum zal feestelijk gevierd wor den in Ons Gebouw. Deze avond worden zeker de oud-leden ook verwacht om deze gezellige avond mee te vieren. Tijdens de trekkerwedstrijden zal er ook een zogenaamde zodenbe mesting worden gedemonstreerd. Het zal voor de eerste keer zijn dat een dergelijke machine in Achter veld is te zien. van Arbeidsbureau Amersfoort, waaronder Leusden valt. In de hele regio daalt de werkloosheid. Dat komt volgens het bureau, omdat LEUSDEN - De afdeling preventie van het Riagg en het Adviesburo van Jongeren en Ouders organise ren een cursus voor ouders en pu bers. De cursus begint op donder dag 28 september en is op 6 opeen volgende donderdagen van 20.00 uur tot 22.30 uur in het gebouw van de RIAGG aan de Stadsring 117. Er wordt een bijdrage van 15,-- per persoon voor de hele cursus ge vraagd. Voor informatie, telefoon. 613157 of 632164. iDEN - Na maanden voor- iding en weken slopen, bre in bouwen is SPORT 2000 in alweer 5-jarig bestaan voor bde maal grondig aange- leze verbouwing lag het ac- op de uitbreiding en moder- hng van de sauna-ruimte. B debestaande sauna-cabine er als primeur voor Leus- m TURKS-STOOMBAD ge- bt. In de rustruimte werd een ooaal lopend voetenbad ge- ïd, waarin stromend en ui- Urd verwarmd water voor activerende voeten-massage toast is centraal m de ruimte een koud dompelbad gesitueerd om bij te komen na een kwartiertje in de sauna. Uiteraard ontbreekt een whirlpool niet en is er een ruime bar geplaatst voor fris-en gezondheidsdrankjes. De sauna ruimte wordt gecompleteerd met een centrale douche-ruimte waar met alleen gekozen kan worden uit koud en warm water, maar waar verschillende douche-kop pen zorgen voor een aangename watermassage. Ook de bouwkundige afwerking is met zorg gekozen. Een stralend wit betegelde vloer en met naturel gelakt hout beklede muren en pla fond. Smaakvolle indirekte ver lichting en een ingenieus inge bouwde muziekinstallatie zorgen voor een stemmige sfeer Tijdens deze verbouwing zijn ook de bestaande dames- en heren kleedkamers nog eens aanmerke lijk vergroot en voorzien van een aantal extra doucheplaatsen SPORT 2000 blijft na deze verbou wing dus ook weer vooraan lopen in de regio. Nu ook in uw omgeving: Budgetvrien FWta Tfrerdag 26 aug pLfcFONOBEOB^ Lage Engweg putten Tel wKSW1 LEUSDEN - Twee inwoners van Leusden hebben deze week aan gifte gedaan van oplichting. Zij hadden bij een bedrijf in Rumen een luchtfoto van hun woonomge ving besteld en betaald, maar de foto nooit gekregen. De Leusdena- ren hadden beiden een bedrag van dertig gulden overgemaakt. De ei genaar van het bedrijf is inmiddels aangehouden. De naam van het be drijf is Holland Luchtfotografie. LEUSDEN - De ABTB en jongeren centrum De Til organiseert voor zondag 3 september een recreatie ve fietstocht van 40 kilometer. Het vertrek is tussen 12.00 uur en 13.00 uur en start vanaf de Til aan de Hamersveldseweg. De kosten zijn 3,00 per persoon. Zowel tijdens als na de tocht wordt er gezorgd voor een verfrissing. LEUSDEN - Het eerste team van korfbalvereniging Antilopen be reidt zich in een oefenprogram ma voor op de dingen die komen gaan. Onder leiding van de kers verse trainer Wim de Bruin tre den de Leusdenaren vanavond, om 19.15 uur, op eigen veld aan tegen Woudenberg. Zaterdag fungeert Kameo als sparring partner. Die wedstrijd begint om 16.00 uur. Er begint zo langzamer hand wat onvrede te komen over het voortduren van het warme en droge weer. In het weekeinde liep het kwik ook in Leusden tot zo merse waarden op. Het werd maximaal 28.4 graden. Vooral de droogte is voor de boeren die niet beschikken over een beregeningsinstal- latie schrijnend. Gisteren vernam ik dat het vee op sommige stukken weiland al naar de stallen is gehaald. Door het uitblijven van regen is de gToei uit het gras verdwenen. Het rund vee wordt gevoed uit de win tervoorraad, hetgeen veel geld kost. Tot nu toe behoort dit zo merseizoen tot de zes droog st en van deze eeuw. Koplo per is het jaar 1921. Toen viel er in de drie zomermaanden slechts 85 mm neerslag. Een goede tweede is 1983, toen er 88 mm uit de lucht kwam vallen. En in 1959 werd totaal 104 mm afgetapt. In de Bilt is tot op heden 120 mm zomer- neerslag gevallen, tegen 234 mm als normaal voor de zo mer als geheel. Bij ons in LEUSDEN - In de aanloop naar de nieuwe voetbalcompetitie, werken de eerste teams van Roda een omvangrijk oefenprogram ma af. De zaterdagafdeling, dat straks weer uitkomt in de hoofd klasse van de afdeling, speelde vorige week tegen de eerste klas- sers Benschop en Barneveld. De laatste werd met 4-0 verslagen, van Benschop werd met 3-2 ver loren. De zondag-afdeling, het team dat over emge weken debuteert in de hoofdklasse van de afdeling, oe fende tegen de reserves van Vallei vogels en verloor met 2-0. Zondag traden de volgelingen van nieuw bakken trainer Cor Smink m het strijdperk tegen eerste klasser Ze bra's. De ontmoeting eindigde in een doelpuntloos geklijkspel: 0-0 Oefenprogramma Roda'46. Donderdag 24 augustus: Roda (zondag) - Limvio (aanvang 19.00 uur). Zaterdag 26 augustus: Roda (zaterdag) - Loosdrecht (aanvang 14.30 uur). Zondag 27 augustus: Zuiderzeevogels - Roda (zondag) (aan vang 13 30 uur). Achterveld - ADE (aanvang 14.00 uur). Leusden viel tot nu toe deze zomer 154.9 mm regen. Niet alleen uit kringen van de landbouw, maar ook uit an dere hoeken bespeur ik wat minder positieve reakties op het heersende weer. Nu de vakanties weer voorbij zijn, de scholen zo langzamerhand de lessen weer hervatten en de files weer groter worden, is het warme weer van de afgelo pen tijd niet voor een ieder plezierig. Maar we moeten ons realiseren dat het flink wennen zal zijn als straks da gelijks de regenmeters vollo pen en de zon achter de wol ken schuil gaat. We zullen dan best eens terugdenken aan deze gouden zomertij den. Voorlopig ziet het er ech ter nog niet naar uit dat de zomer snel van het toneel zal verdwijnen. Daarvoor is een radikale ommezwaai in de stromingen in de hogere luchtlagen noodzakelijk. Het hogedrukgebied op de oce aan zou dan voor anker mo ten gaan nabij de Azoren en de depressies zouden hun werkterrein naar ons gebied dienen te verplaatsen. Zo lang dat niet gebeurt blijft het weer een zomerse inslag houden. De komende dagen verandert er in de luchtdruk verdeling vrijwel niets. Het hogedrukgebied op de oce aan houdt een uitloper in stand boven onze omgeving. Daarnaast is een groot de- pressiegebied aktief boven Scandinavië. In de tweede weekhelft, kan het weerbeeld iets wis selvalliger worden met meer bewolking. De temperatuur gaat vanaf vandaag lang zaam naar beneden. In het weekeinde is er een kans op een enkele bui. Bij een noor denwind komt het kwik tij delijk beneden 20 graden. Maar het hogedrukgebied op de oceaan gaat zich daar na weer uitbreiden naar het Kanaal en later ook naar onze omgeving. De kans lijkt daarom groot, dat ook na het komende weekeinde het weer nog niet in het teken zal staan van de naderende herfst. De tweede 10-daagse periode zit er op. Het was een stuk warmer droger en zon niger in vergelijking met de eerste dekade. De gemiddelde temperatuur bedroeg in Leusden 18.9 gra den. Er waren 6 zomerse da gen. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke woensdag. Redaktie: Daan Bleuel en Stefan Steenkamp. Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Inlevering kopij en advertenties: Uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 9.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Abonnementsgeld 49,50 per jaar. 25,50 per half jaar, 13,- per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor woensdagmiddag 17.00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (woensdag tussen 17.30 en 18.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag: 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het num mer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-Krantenkombinatie te Barneveld. is hij aan het studeren om het ver eiste papier m bezit te krijgen. „Het is niet gemakkelijk," aldus de di recteur. Vorig jaar zomer brandde zijn bedrijf uit, waardoor de studie weer werd opgeschoven. Al sinds 1983 voert de Leusdense zeilmakerij carrosseriewerkzaam heden uit. Een paar jaar geleden kreeg de BV wegens het ontbreken van een vergunning een boete op gelegd. In juni van het volgend jaar hoopt de directeur het examen met goed gevolg af te leggen. Officier van justitie mr. K. Westerman vond dat de man alle energie moest gaan steken m het legaliseren van zijn onderneming. De politierechter wees het ver zoek van de advocaat van de ver dachte, mr. K. Franken-Schoema- ker, om een veel lagere boete op te leggen, van de hand. Zij vond het geëiste bedrag heel redelijk omdat het al de tweede overtreding be trof. Het bedrijf was in april vong jaar gecontroleerd. LEUSDEN - Op de kruising van de Noorderinslag met de Wiericke- wijk botste C.W. uit Amsterdam zaterdagavond tegen de auto van F.A. uit Leusden. W. kwam uit de Wierickewijk en gaf geen voor rang aan A. Beide auto's waren total loss en moesten worden wegge sleept. De sokkel, waarop het beeld 'Communicatie' van Aart Lambers was geplaatst, staat nog in de tuin van boerderij Rozendaal. Vnjdag werd het beeld weggehaald. LEUSDEN/AMERSFOORT - Het werkloosheidscijfer in Leusden is de laatste maanden nagenoeg ge lijk gebleven, dat blijkt uit cijfers De keeper van de oefen-opponent van Roda moest een aantal keren reddend optreden. ISDEN/UTRECHT - Een akerij-bedrijf uit Leusden is hi rdag door de Utrechtse bj mische politierechter mr. eitens tot tweeduizend gul- rj^ o«te veroordeeld omdat het f carrosseriewerkzaamhe- itvoerde zonder daar een nning voor te hebben. Het P* 5 was conform de eis. jM de zitting was de directeur e BV verschenen. Al drie jaar

Leusder Krant | 1989 | | pagina 3