O* oda'46 (za) kansloos i bekerduel met EMM sH ISÉS&s fir-" SVA bekert verder flichiel Tijmensen winnaar van eugdkampioenschap Lockhorst )nnodig verlies heren MHCL loulestoernooi >1 verrassingen NU2 Roda-zondag wint met 5-0 van SVMM Feestelijke opening seizoen Antilopen oede start hockeydames 76 Lockhorst-jeugd presteert goed PEN - Roda'46 is in haar eerste officiële wedstrijd afgelo- aterdag hard onderuit gegaan. In Hilversum werd in een rijd voor de beker met 4-1 verloren van EMM dat in de klasse zondag speelt, dezelfde afdeling waar vorig sei- Achterveld nog in acteerde. De verwachtingen waren gespannen nadat de Leusdenaren het IJsselmeervogels in >ek daarvoor heel lastig hadden gemaakt. „In de wedstrijd m we er met het hele elftal voor geknokt en dat hebben we EMM niet gedaan. Als we dat niet doen, krijgen we dit oitslagen, punt uit", aldus trainer Nico Romeijn, die zijn had gewaarschuwd na het goede resultaat tegen de ploeg :hoten. It over de wedstrijd eigen- fcinig meer te vertellen dan zeer zwakke vertoning was leant van de Leusdenaren. wilde geen excuses horen scheidsrechter en over het iMe tijdstip van begin. Er moest w*».., een vervangende :echter worden gevonden, de aangewezen fluitist met ige bloedneus naar het mis moest worden ge- Daardoor begon de wed- nnm een half uur later. Ro- „De nieuwe man floot ook i denderend, waarschijnlijk UM-mam, ik weet het niet. daar is de schuld van deze ig met aan te wijten. We gewoon bijzonder mat ge speeld en met veel te weinig inzet. Als je bovendien dan nog fouten in de verdediging maakt dan ga je gegarandeert op je gezicht." De thuisclub, die ook niet briljant speelde, kwam vrij gemakkelijk aan de voorsprong. Eerst maakte keeper Hans Kraak een fout en even later kon nota bene de rechts achter van EMM de bal aannemen en inschieten: 2-0. De emge kans die Roda zich creëerde was er één van Hans Nieuwenhuis, die tegen de keeper opschoot. Het schot van Rikkert Hein werd daarna geblok keerd. Na de rust kwam Frank Vissers Richard Nieuwenhuizen vervangen en deed wat van hem verlangd werd en scoorde 2-1. „Op dat mo ment denk je dat het gaat gebeu ren, maar we bleven chaotisch spelen en er zat weirug lijn in. Dan wordt het 3-1 in plaats van 2-2, door een dekkingsfout achterin. Ik heb toen Koelman gewisseld voor Mark van Asselt in een alles poging. Maar het zat er helaas niet in." De ploeg van Romeijn kwam niet verder dan een goed schot van Vissers en moest toezien hoe de Hilversummers bij een uitval wel scoorden: 4-1. „Hein was eigenlijk de enige die voldeed. De rest toonde veel te weinig initiatief. Je kan zeggen dta we over de hele linie hebben ge faald. Er is veel te weinig over de vleugels gespeeld en van onder steuning bij de aanvallen was geen sprake. We zullen hard moeten gaan trainen en op een andere ma nier tegen Veensche Boys moeten aantreden voor de eerste competi tiewedstrijd", zei Nico Romeijn. Opstelling Roda'46: Hans Kraak, Klaas de Vries, Hans Nieuwen huis, Wim van de Biezen, Ronald Koelman (Mark van Asselt), Harm Wassink, Harrie Kerssies, Fake Schonewille, Richard Nieu wenhuis (Frank Vissers), Rikkert Hein en Remco Bitterling. SDEN - Het jaarlijkse triplettetoernooi van de Leusdense lie boulesvereniging „De Hakhorst" is er één geworden vol j 'passingen. Uiteindelijk werd het triplette Tiny en Ruud Dam elof de Groot winnaar. In de finale versloegen zij triplette ter, Hans en Joost Jacobs met 13-9. iral het triplette Bob en Bep idal en Tiny de Boer zorg- stuntwerk. In de eerste Ie wonnen zij met 11-9 van tri- Jtudolph de Groot, Peter van en Rob van der Werve. In fierde ronde verrasten de Bloe- lals weer met een 11-9 zege id Duister, Hans en Joost Ja- Tegen zwakkere tegenstan den zij echter de punten lig- waardoor ze niet verder dan icsde plaats kwamen, tnplette Rudolph de Groot, van Olmen en Rob van der re leed aan die kwaal. Ze won- de wedstrijden tegen de twee roki ittes, die uiteindelijk m de fi- ehï uitkwamen, maar verloren wan sa verrassend twee andere ook op ook oec ordi RJSDEN - Tennisvereniging LTV Lockhorst heeft de laat- week van de schoolvakanties gebruikt om de jeugdclub- npioenschappen-enkel te houden. In dezelfde week werd 'endien nog een invitatietournooi georganiseerd. Ie in. Daardoor kwam dit tn- rnet verder dan een derde net voor Rie Stet, Arie van den Bremer en Mimmo Sciortino. De vijfde plaats was voor Paul ONSG-LEUS Uitslagen Ons Genoegen ACHTERVELD - Voor de laatste maal werd er dit seizoen door de leden van de schietvereniging Ons Genoegen geschoten op de buitenbaan te Scherpenzeel Er werd geschoten met Geweer Groot Kaliber op een afstand van 100 meter. Knuyt, Henk en Bauke Bokhorst, terwijl de poedelprijs naar Jo van Riezen, Joop Mei en Nel Zwaab ging. In de finale stonden Ruud Dam. Tiny Dam en Roelof de Groot te genover Ad Duister, Hans en Joost Jacobs. Het ging aanvankelijk ge lijk op, maar toen triplette Jacobs viermaal tevergeefs tireerde op een goed geplaatste bal van Roelof de Groot was de stnjd beslist: 13-9. Uit handen van voorzitter Henk Bokhorst mocht triplette Dam, Dam, De Groot de meuwe wissel beker in ontvangst nemen. De uitslag van deze wedstrijd was: aantal punten 1A. van Daatselaar 92 2 G. van Hamersveld 90 2. J. Voskuilen 90 2. J. van Rossum 90 5. H.J. van Ruitenbeek 87 6. P. Smink 86 7. J.E. van Hamersveld 84 8. M. Cornelissen 80 9. Joh. Tolboom 78 9. A. Vlug 78 Vanaf donderdag zal er weer ge schoten worden op de binnen baan in Ons Gebouw. De aanvang is om 20.00 uur. ft* Beeld uit de wedstrijd Achterveld - Odijk, waarin de thuisclub een stevige overwinning boekte: 5-0. ACHTERVELD - Zowel de dames als de heren van SVA kwamen afgelopen zondag in het veld voor het spelen van de eerste bekerwedstrijden. De dames verloren van het tweede team van Houten met 1-2; de heren bleken te sterk voor Odijk en wonnen royaal met 5-0. Achterveld bleef in de eerste bekerronde tegen Odijk makkehjk overeind. De SVA-dames startten goed en trokken van het begin af het initia tief naar zich toe. Ze wisten even wel niet te profiteren van het over wicht. Tegen de verhouding m opende Houten na twintig minuten de score. Tien minuten later werd het zelfs 0-2. SVA nam vervolgens het heft weer m handen, maar ondanks de druk in het laatste kwartier voor de rust kwam er in de stand geen ver andering. Ook na de hervatting wil de het niet echt lukken. Het zou tot de 70e minuut duren voordat de achterstand kon worden verkleind. Renata van Druten zorgde voor het enige tegendoelpunt. De heren van SVA en Odijk startten met aantrekkelijk aanval lend spel in een gelijk opgaande strijd. Peter Ruitenbeek brak na twintig minuten de score open en van dat moment af had SVA de wedstrijd volledig in handen. Na ruim een halfuur vergrootte Rob de Vette de voorsprong. In de tweede helft werd een doelpunt van Erik de Jong wegens buitenspel afgekeurd, Peter Rui tenbeek zorgde kort daarna toch nog voor 3-0. Met doelpunten van Erik de Jong en wederom Peter Ruitenbeek werd de eindstand be paald op 5-0. Trainer Cor Hoogland toonde zich na afloop met ontevreden, maar waarschuwde voor te groot optimisme." Bekervoetbal is nu eenmaal anders dan competitie", aldus de SV A-coach. nieuwe jeugdclubkampioene geworden Michiel Tijmen- bi) de jongens en Jasmijn Wa- fcar bij de meisjes. In de eerste de finale tussen Michiel iro? '«nsen en Ronald Klinkenberg rvi leek het erop, of Michiel Tijmensen weinig moeite zou hebben met zijn opponent (6-1). In de tweede set kwam Ronald Klinkenberg goed terug. Met de stand 7-5 moest hij toch de wedstrijd aan Michiel Tij mensen laten. Bij de meisjes ging het in beide sets gelijk op. Twee maal wist Jas mijn Wagenaar met miniem ver schil (7-5, 7-5) te winnen van Irene Beautmont Aan de clubkampioenschappen deden ruim 100 junioren mee. Zij werden ingedeeld in de leef tijdklassen. Zij werden ingedeeld in de leeftijdklassen t/m 12 en vanaf 12 en daarna nog eens op sterkte: le jaars, 2e jaars, gevorderden. De eerste wedstrijden werden in een poulesysteem gespeeld; de besten daaruit kwamen m het afval- systeem. Door regen moest de wedstrijdcommissie, die bestond uit Mark van Dijk, Jasmijn Wage naar en Amoud Knoop, besluiten de finalepartijen te verplaatsen van de zaterdag naar de zondag Aan het invitatietournooi deden 38 koppels mee. Behalve dat er getennist werd, stonden er ook nog andere activiteiten op het pro gramma. Op maandag werd er ge schaakt, donderdag werden er pannekoeken gegeten, vnjdag was er een „Tropical" disco en zondag werd een week afgesloten met een barbeque. Finale partijen t/m 12 jaar Jongens le jaars: Martijn van Elte- ren - Elmer Pouw 6-2, 6-4. Meisjes le jaars: Judith Snel - Ma rieke Beumer. Jongens 2e jaars: Marten Pieter Harten - Arjen v. Ravenhorst. Meisjes 2e jaar: Margaux Vanoni - Mirjam Thier 6-1, 7-5. Jongens gevorderden: Wilbert Schutrups - Machiel de Munnik 6-2, 6-0. Meisjes gevorderden: Carina v. Deemster - Marloes Blauw, later. Vanaf 13 jaar: Jongens le jaars: Gerard v.d. Brink - Jorit de Jong 6-3, 6-3. Jongens 2e jaars: Erwin Heins - Edward Hidding 6-0, 6-0. Meisjes 2e jaars: Josephine Pronk - Lies Beauveser w.o. Jongens gevorderden: Michiel Tij mensen - Ronald Klinkenberg 6-1, 7-5. Meisjes gevorden: Jasmijn Wage naar - Irene Beaumont 7-6, 7-6. MAARN - Roda'46 heeft dinsdagavond een goede overwin ning behaald in de bekercompetitie. SVMM, die tweede klasse zaterdag speelt, kreeg geen enkele kans tegen de geconcen treerd spelende Leusdenaren. Zij wonnen uiteindelijk met 5-0 en bereikten daarmee de volgende ronde die aanstaande dins dag wordt gespeeld. „We hebben niet zo veel tegenstand ge kregen, maar we hebben een goede wedstrijd. Je kan wel sterker zijn, maar dat moet toch eerst in doelpunten uitdrukken en dat hebben ze uitstekend gedaan," aldus trainer Smink, die met vertrouwen, aanstaande zondag, de eerste competitiewed strijd tegen het Utrechtse Celeritudo tegemoet ziet. Na wat aftasten in het begin bouw de Roda'46 langzaam maar zeker een veldoverwicht. De kansen kwamen toen vanzelf. Er waren kansen voor Coen van Dijk en John Jansen, die echter de keeper op hun weg vonden. Toch was Hans van Bekkum, die bijna traditioneel zijn ploeg van een achterstand af hield. Hij redde fraai nadat de bui- tenspelval mislukte en drie spelers van de thuisclub voor zijn doel ver schenen. De bezoekers besliste de weds- tijd uiteindelijk door na ongeveer half uur spelen binnen vijf minuten twee keer te scoren. Eerst was het linksbuiten Frans van de Berg die een vrije trap van twintig meter langs de keeper schoot. Het werd 2-0 door Jansen die door Meindert Vlugt de diepte was ingestuurd en geen fout maakte. Vijf minuten voor rust maakte spits Houtveen aan alle onzeker heid een emde door de derde goal erin te knallen. Roda'46 wisselde op hetzelfde mo ment Peter Kneif in voor Remco Bosman, die meteen bij zijn eerste balcontact gevaarlijk was. Hij gaf een scherpe voorzet, die door een verdediger van de thuisclub tegen de paal werd gekopt. OPWINDING Na rust geloofde beide partijen het wel en kon Roda'46 de wed strijd rustig uitspelen. Er ontstond alleen nog enige opwinding nadat een speler van SVMM met een brancard van het veld moest wor den gedragen. Hij brak zijn sleutel been na een ongelukkige botsing met Bosman. De Leusdenaren leef den tegen het einde van de wed strijd nog even op en wisten nog twee keer te scoren. Van Dijk, overgekomen van de zaterdagafdeling, scoorde zijn eer ste doelpunt en maakte er 4-0 van. Hij reageerde attent op een door de keeper losgelaten bal na een vrije trap van Vlugt. Vlak voor het eindsignaal maakte Evert van de Berg de vijf vol, nadat hij een voor zet van Bosman in de diepte goed afmaakte. Trainer Smink toonde zich uiter mate tevreden en verwacht dat zijn ploeg in de eerste thuiswedstrijd voor de competitie de volle winst zal gaan halen. ,Je moet altijd opti mistisch blijven en met Bob Schoor dijk, dinsdag nog geblesseerd, er weer bij hebben we een compleet en sterk team." Opstelling Roda'46: Hans van Bek kum, Henk Weishaupt, Meindert Vlugt, Evert van de Berg, Peter Kneif (Remco BosmanBert Stau- bach, Coen van Dijk, John Jansen, Ferry Houtveen en Frews van de Berg. LEUSDEN - Om aan de opening van het seizoen bij Antilopen geen enkele twijfel te laten be staan werd er een grootscheeps programma geboden. Een pro gramma voor elk wat wils.Over dag werd er een jeugdtoernooi gehouden voor de aspiranten Al en Cl en de papillen PI. Uitgeno digd waren voor alle categorieën de ploegen van GKV (Culem- borg), De Meeuwen (Putten) en verder nog S oesterkwartier (Amersfoort) en Sparta (Nijkerk). De start moest vanwege de forse regenval even worden uitge steld, maar toen deze ophield wa ren de spelers/speelsters niet meer te houden. Met groot enthousiasme werd de strijd aangegaan en heten de ploe gen zien hoever men met de trai ning al was gevorderd. Voor de winnaars in de categorieën was het verschil met de rest nogal groot. Bij de Al-aspiranten werd Sparta on geslagen winnaar, bij de Cl- was de thuisclub Antilopen onbetwist de sterkste en bij de pupillen was de ploeg van De Meeuwen op gro te afstand winnaar. De taarten die als prijs werden uitgereikt verdwe nen snel. Vervolgens werd er uit alle macht gebouwd om het avondpro gramma naar wens te laten verlo pen, want op het te bouwen podium zou de Amersfoortse band „The Choice" avondvullend optreden. Tevens werden de barbeque-vu- ren aangestoken zodat de leden met aanhang alvast in de stemming konden komen door de inwendige mens te versterken. De barbeque werd onderbroken omdat de feest commissie ter ere van de seizoen opening en het nieuwe bestuur de voorzitter een gigantische feest taart wilde aanbieden. De voorzit ter werd geroepen... en bleek af wezig. Na enig zoeken bleek hij in de taart te zitten. Voorzitter Fred Ferrageau sprak vervolgens de hoop uit, dat het een goed jaar zou worden. Aldus was het seizoen officieel geopend en vermaakte iedereen zich met eten, drinken en vooral dansen. De groep „The Choice" speelde gevarieerde muziek waar door er voor iedereen een stukje jeugdsentiment dan wel eigentijd se muziek viel te beluisteren. Bij Antilopen weet iedereen nu dat het seizoen is geopend. LEUSDEN - Drie van de vier ju nioren, die tennisvereniging LTV Lockhorst had aangemeld voor de Amersfoortse jeugdkampioen schappen, wonnen m hun catego rie. Bij de jongens t/m 17 jaar won Willem du Pon in de finale met 6-0, 6-1. Michiel Tijmensen presteerde hetzelfde bij de jongens t/m 12 jaar en Irene Beaumont won de finale met 6-0, 6-2 bij de meisjes t/m 12 jaar. irdff /en< nav. zei» vö IJSDEN - De herenhockeyers zijn in de eerste ontmoeting het nieuwe seizoen tegen het uit de overgangsklasse gede- adeerde GHBS tegen een ongelukkige nederlaag aangelo- I De Leusdenaren kwamen bliksemsnel uit de startblokken leken de Groningse angstegegner van twee seizoenen gele- II snel knock-out te zullen slaan. Binnen tien minuten leidden bezoekers uit Leusden met 0-2. In het restant van de partij elden de Groninger studenten zich echter goed en gingen 'eindelijk toch nog met twee westrijdpunten aan de haal: 3-2. 'oor de dames begon het seizoen veelbelovend. Het jeugdige 110 van trainer Van der Linden rekende in eigen huis gedeci- ^*d af met het Hilversumse Be Fair. Via treffers van routi- Inge Spijkman en Letty den *ien hielden de Leusdenaren aan het duel, via een 2-0 zege, kostbare punten over. LAL heren van Leusden hebben aan zichzelf te wijten dat h*t legen handen uit het verre yf^en moesten terugkeren, kt dat de verdienste was van ^^eren. Leusden startte suc cesvol en zo overrompelend, dat men er zelf klaarblijkelijk van schrok. Reeds in de allereerste mi nuut werd de score geopend, toen Sander Greve een voorzet op maat met een knap schot afrondde. Nau welijks zes minuten later toverden de gasten zelfs 0-2 op het score bord aan, toen Maarten Jonges een strafcomer in een treffer omzette. Merkwaardig genoeg verzuim den de Leusdenaren daarna het spel naar zich toe te trekken. Het werd een rommelige vertoning, het overleg verdween uit de acteis en het peil zakte zienderogen. GHBS kreeg daardoor de gelegenheid meer pressie uit te oefenen en trok de zaken in korte tijd recht met twee doelpunten, na blunders in de Leusdense afweer. Na de hervatting kwam Leusden enigszins terug in het ritme. De combianties sloten beter, maar desondanks bleven er hiaten. De Groningers zagen uiteindelijk tien minuten voor tijd kans de winst via een benutte strafcomer naar zich toe te trekken: 3-2. Jan Willemsen werd in de twee de helft nog gewisseld voor Frank Roggekamp, terwijl Ralph Wessels het veld ruimde voor Ralph Kemps. WINST De dames boekten de eerste belangrijke winstpunten van de competitie. In de openingswedstrijd van het seizoen werd het bezoekende Be fair uit Hilversum het slachtoffer van de Leusdense dadendrang. De verdiende winst moet voornamelijk worden toegeschreven aan een grotere iznet van de Leusdenaren Inge Spijkman tekende voor de eerste Leusdense treffer. Uit een strafcomer schoot de MHCL- speelster raak. Onzeker geworden door die voorsprong, zakte de thuisploeg in het restant van de eerste speelhelft enigszins terug. Er werd nerveuzer en minder snel gespeeld, maar de bezoekende ploeg zag geen kans van die hiaten ui het Leusdense spel te profiteren. Met een voordelige marge van één treffer kon MHCL derhalve halverwege de wedstrijd de kleedkamers opzoeken. Na de thee was het spel weer voor Leusden, dat met henieuwde kracht greep kreeg op de wedstrijd. Vooral de verdediging bleef in die fase van het duel goed overeind. Letty den Besten maakte uiteindelijk aan alle onzekerheid definitief een eind, door 2-0 aan te tekenen. UITSLAGEN HOCKEY Eerste klasse D (heren). GHBS - Leusden 3-2 Leeuwarden - DKS 1 -3 EHV-Tempo'41 2-0 Arnhem-Upward 2-2 Ares-Zwolle 2-2 Tweede klasse (dames). Maarssen - Weesp 1-6 Soest - Shinty 5-0 Leusden - Be fair 2-0 Huizen-Maarn 1-0 Kromhouters- Kameleon 4-2

Leusder Krant | 1989 | | pagina 13