Ik word er zo moe van!" en tweede woning voor Van der Hoef Jaarmarkt voor s negende keer jvandaag in Üe leusder krant? Informatie avond SBBO 'e wil huis bouwen voor gehandicapte zoon Monumentendag in teken van duiventorens SERVA VOLVO KEISTAD B.V. Verkiezings uitslagen TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT MITSUBISHI DEALER MOLENAAR CITR0ËN KONIJNTJE IN DE WETERING Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden woensdag e september 19S9 - 21e jaargang no. 19 Aanrijdingen bij brug PUU EB HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV ,,AJ waren er achtduizend mensen en produceerden de 120 decibel, aan m'n middagslaapje moeten ze niet komen!" 'stilleven' legde onze fotograaf Hans Verhorst zaterdag vast De wel zeer jeugdige bezoeker van het popfestival zichtbaar ongestoord aan zich voorbij gaan en legde op de sterke arm van vader te rusten, mocht zich opnieuw m een stijgende publieke belangstel ling verheugen. Naar schatting van de organisatoren bezochten ruim 1100 belangstellenden, 100 méér dan vorig jaar, De Geut. Naast regionale bands met een landehjke uitstraling als Joen Gagann and the Fade-aways en Joe Fopper and the Fabulous Five, bezorgden de Trockener Kecks, Johnny Baby, The Oscar Benton Blues Band en De Dijk een dagje prima vermaak. Tot ongeregeldheden kwam het dan ook niet. Zie voor een uitgebreid verslag elders in dit nummer. LEUSDEN - De Streekschool voor Beroepsbegeleidend Onderwijs houdt op donderdag 7 september een informatie-avond. Tijdens die avond wordt er voorlichting gege ven over de opleidingen in het ka der van het leerlingstelsel Daar naast is er informatie verkrijgbaar over diverse vakgerichte cursus sen. De informatie-avond wordt ge houden in de hoofdvestiging van de SBBO Midden-Nederland, Cla- renburg 1 in Leusden. De avond begint om 19.00 uur en duurt tot 21.00 uur. Inlichtingen: 033-947900. LEUSDEN - Wie geïnteresseerd is in de verkiezingsuitslagen per stemdistrict en deze wil vergelij ken met die van andere jaren, kan deze vrijdag 8 september afhalen bij het bureau Voorlichting van de gemeente. De gemeente Leusden telt 17 stemdistricten die meestal samen vallen met de wijken. Het overzicht dat vrijdag beschikbaar is, ver meldt eveneens de uitslagen van de gemeenteraadsverkiezingen van 1986, de Tweede-Kamerver kiezingen van 1986, de Provincia- le-Statenverkiezingen van 1987 en de Europese verkiezingen van dit jaar. Engels, Frans, Duits, Spaans, Por tugees, Italiaans, Zweeds en Ne derlands. - Individuele kursussen spreekvaardig heid op elk niveau - Intensieve begeleiding door ervaren docenten - Algemeen, zakelijk en technisch taal gebruik. - Nieuw, aktueel kursusmateriaal. - Kombinatie praktikum- en privélessen mogelijk. - Nu ook Zweeds en Portugees. SNEL EN DOELTREFFEND! Tel: 033-729097 Batavus toertocht van Midden-Nederland; Regen kan de pret niet drukken Pagina 11 Mininatuurtje: De boerenzwaluw. Pagina 11 Zomer 1989: Warm, droog en zonnig. Een uitgebreide nabeschouwing. Pagina 12 Roda zaterdag uitgeschakeld, Roda-zondag en Achterveld ronde verder in bekertoernooi. Pagina 13 Servicepagina. Pagina 14 LEUSDEN - Voor de negende maal in successie organiseert de winkeliersvereniging De Hamershof in Leusden op zaterdag 16 september aanstaande haar avondjaarmarkt, waarbij men overeenkomstig de verwachtingen na de afgelopen jaren weer enige tienduizenden belangstellenden denkt te mogen begroe ten. dat de bouw van meer woningen niet in overeenstemming was met de geldende en toekomstige plan nen voor het gebied. In september van het vorig jaar werd Van der Hoef van dat besluit van het college op de hoogte gesteld. Van der Hoef ging tegen dat be sluit in beroep, omdat hij meende dat er bij de buren wel een tweede woning was neergezet. Dat vond Van der Hoef niet juist en eiste eenzelfde behandeling. ONDERZOEK Naar aanleiding van het beroep van Van der Hoef, stelde het colle ge een onderzoek in naar de juist heid van de veronderstelling dat er bij de buren een tweede woning was gebouwd, al dan niet m strijd met afgegeven vergunningen. Uit dat onderzoek bleek dat er in de jaren tachtig verschillende aanvra gen werden ingediend voor de bouw van één of meer extra wonin gen op het terrein van de buren. In eerste instantie werd in 1983 een aanvraag ingediend voor de bouw van twee nieuwe woningen. Dat verzoek werd afgewezen, evenals een vervolgverzoek in 1984 om een meuwe woning achter de bestaan de neer te zetten. Uiteindelijk werd (in 1985) medewerking verzocht aan de vervanging van de bestaan de woning. De bestaande woning zou meterrijd worden afgebroken, zodat er slechts tijdelijk twee hui zen zouden staan. Met dat verzoek richtte de gemeente zich tot Gede puteerde Staten, dat echter niet mee wilde werken. Evenmin inge nomen waren GS met plannen voor De woning van de familie Van der Hoef aan de Hamersveldseweg. Van der Hoef wil op zijn erf een tweede woning neerzetten voor zijn gehandicapte zoon. Het college heeft de aan vraag echter ook in beroep afgewezen. vervangende nieuwbouw (waarbij de bestaande woning meteen zou worden afgebroken), omdat er in die plannen feitelijk ook sprake was van twee woningen. Boven dien vonden GS de totale omvang van de nieuwe plannen te groot. Toen er uiteindelijk gebouwd werd, bleek er in strijd met de af gegeven vergunning te zijn gehan deld. Onderzoek wees uit, dat de LEUSDEN-De Historische Kring Leusden organiseert voor derde maal de monumentendag op zaterdag 9 september. Dit jaar staan de duiventorens in de belangstelling. Er is een fietsroute uitgezet langs onder meer de duiventoren Heiligen berg, tegenover Huis Heiligenberg bij het Zwanenwater. Jan Jehee van de Historischs Kring Leusden zal het één en ander uitleggen over de restau ratie van de duiventoren die onlangs is voltooid. De duiventoren is op initiatief van de Historische Kring Leusden gerestaureerd. De route voert verder langs de duiventoren Nimmerdor en vervolgens richting Huize Den Treek, waar achter in het park ook nog een duiventil staat. De fietsroute start bij 't Claeverenblad aan de Brink 16, Hamersveldse weg. Vanaf 9.30 uur kunnen deelnemers de fietsroute met de beschrijvin gen van de duiventillen daar afhalen. Tevens kan men een kleine tentoon stelling over duiventorens bekijken. indeling ten opzichte van de oor spronkelijke plannen dusdanig is gewijzigd, dat er toch twee zelf standige woningen zijn ontstaan. Een tweede woning, zo conclu deert het onderzoek, die op geen enkele wijze meer met de hoofd woning is verbonden, en ook als zelfstandige eenheid zou kunnen worden verkocht. Daarmee zou de beroepsgrond van Van der Hoef een juiste kunnen blijken te zijn. In het voorstel, I waarin het beroep van Van der i Hoef wordt afgewezen, adviseert i het college dan ook maatregelen te treffen bij de buren, waardoor de twee zelfstandige woningen, die in strijd met de vergunning als zoda nig zijn neergezet, niet meer als zodanig beschouwd kunnen wor den. Concreet zou dat bijvoorbeeld kunnen betekenen dat de twee wo ningen slechts via één hoofdingang betreden kunnen worden. Hoewel in het voorstel het be roep van Van der Hoef wordt afge wezen en tegelijkertijd een relatief kleine verandering bij de buren (waarvan de hoofdbewoner overi gens gemeentelijk ambtenaar is) een illegale situatie legaliseert, lij ken er in hetzelfde voorstel ook doeningen in de richting van Van der Hoef te worden gecreëerd. Zo schrijft het college bijvoorbeeld, dat: 'de bouw van een tweede wo ning weliswaar formeel niet moge lijk is, maar dat het gemeentelijk beleid zich niet verzet tegen uit breiding van de bestaande bebou wing en het creëren van mogelijk heden om een redelijk zelfstandige tweede woongelegenheid toe te voegen, ten behoeve van bijvoor beeld een ouder iemand, die op die wijze in staat is zo lang mogelijk zo zelfstandig mogelijk te wonen, met iemand in de directe nabijheid voor eventuele verzorging of hulp.' Als voorbeeld noemt het college een andere woning aan de Ha mersveldseweg, waarbij om die re den een uitbreiding met 30% van de bestaande bebouwing werd ge realiseerd. De tweede woongele genheid staat in die constructie in directe verbinding met de hoofd woning. Daarmee lijkt het college te willen suggereren dat als Van der Hoef de plannen in die richting aanpast, een vergunning wellicht kan worden verleend. Het voorstel komt donderdag avond in de raadscommissie ruim telijke ordening en openbare werken aan de orde. Van jaar tot jaar groeit de avond jaarmarkt van Leusden in popula riteit, niet alleen van de zijde van de bezoekers, die uit verre omtrek de weg naar het winkelcentrum De Hamershof weten te vinden, maar ook van de deelnemende stand houders. Uit alle delen van het land hebben dezen inmiddels al weer ingeschreven voor de in totaal 250 beschikbare plaatsen. De organisatoren hebben we derom alles m het werk gesteld om de traditionele avondmaxkt aan trekkelijk te omlijsten. Van woens dagmiddag 13 september af is er op het aangrenzende terrein van De Hamershof een kermis. Verder wordt bij wijze van ouverture op vrijdagavond een muzikaal pro gramma gepresenteerd; de mu ziekvereniging Lisiduna presen teert op 't Erf tegenover het ge meentehuis een showprogramma en bij de fontein in het hart van het winkelcentrum is er een jazz-uit- voering van gerenommeerde musi ci onder leiding van de Leusdende jazz-organisator Peer Hartjesveld. Maar ook op de dag van de jaar markt zelf, zaterdag 16 september, is er buiten de gezellige aktiviteiten in en rond de 250 kramen volop amusement. In de middaguren is er een audio-videoshow in de spe ciaal daarvoor ingerichte mobiele wagen met verrassende geluids- en lichteffecten. Bovendien be staan daarbij voor de kijkers/luiste- (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amslerdamse*eg 7 - tel 033-630154 Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 Nijverheidsweg Noord 61 Amersfoort Tel 033-630304 Donderdag koopavond GEEN TWEEDE WONING: Om uit je dak te gaan"... rkrant LEUSDEN - Twee maal was het zaterdagnacht raak op de Lockhor- sterweg ter hoogte van de brug. Automobilist V. uit Den Helder kon zijn auto laten afslepen nadat hij tegen de brugleuning aangereden was. Hij kwam te snel op de bocht af en remde af, maar hij gleed door omdat het wegdek glad was. V kon de brugleuning niet meer ont wijken en reed er tegenaan. De auto was zo zwaar beschadigd dat hij afgesleept moest worden. Bij de andere aanrijding op de Lockhorsterweg waren twee auto mobilisten betrokken, L. uit Zeist en W. uit Zwijndrecht. Beide be stuurders naderden de brug. W. I liet L. met voorgaan en een aanrij- I ding was het gevolg. De wagens j van beide betrokkenen liepen schade op. College tolereert illegale nieuwbouw. Pagina 3 De Dijk hoogtepunt van geslaagd Puddingpap-festival. Pagina 5 De Hessenkar feestelijk geopend. Pagina 7 Rubnek: Ouder worden. Pagina 7 Het weer in Leusden: Warme en droge zomer. Pagina 9 (van de redactie) - De familie Van der Hoef aan de Hamersveldseweg toestemming voor de bouw van een tweede woning, e van een gehandicapt zoon. Tot die conclusie komt van B&W in beroep tegen een eerder weigering van fde vergunning. Wel zullen de buren maatregelen moe- Iffen om een tweede woning op zodanige wijze met de roning te verbinden, dat er van twee woningen feitelijk prake meer is. een zekere creativiteit om- college hiermee de be- rond van de familie Van der meende in de gang van de buren een precedent in gevonden. Van der Hoef het college onbehoorlijk door in vergelijkbare si- tet twee maten te meten. Bij was namelijk de oor- ijke woning afgebroken tgen door twee. Sociale \gen (de hulpbehoeven de moeder van de hoofdbewoner wilde zelfstandig blijven wonen) speelden bij de bouw van de twee woningen een rol. Van der Hoef meende op grond van een gehan dicapt kind ook aanspraaüüüük te kunnen maken op een tweede wo ning, waarin de zoon een redelijk zelfstandig bestaan zou kunnen lei den. In eerste instantie werd de aan vraag voor de bouwvergunning van Van der Hoef geweigerd, om ra<xi;> mogelijkheden om aantrek kelijke prijzen te winnen, 's Avonds is er in diezelfde podiumwagen een eclatant showprogramma met gerenommeerde artiesten als René Froger, David Ray, Annie Schilder en Piet Veerman. De jaarmarkt met zijn honderden kramen begint rond de klok van 17.00 uur en duurt tot 23.00 uur. Er zijn voor de automobilisten onge veer zevenhonderd parkeerplaat sen ter beschikking en voor de fietsers is er achter de podiumwa gen tussen het gemeentehuis en De Korf een bewaakte rijwielstalling, waar tegen geringe vergoeding fietsen kunnen worden gestald. De organiserende winkeliers vereniging is er van overtuigd, dat ook deze avondjaarmarkt in De Ha mershof weer een groot succes zal worden. In de loop der jaren is het evenement uitgegroeid tot de grootste avondjaarmarkt van het land. De enthousiaste en spontane deelname van degenen, die uit alle delen van het land naar Leusden komen om zich in de honderden kramen te presenteren en te mani festeren, vormen reeds bij voor baat een waarborg voor een avond van ontspanning en gezelligheid. (advertentie VERSWLNKEL VOOR GEZONDE VOEDING

Leusder Krant | 1989 | | pagina 1