)e Dijk hoogtepunt van een eslaagd Puddingpopfestiva] II LEUSDER KRANT II NAAST DE MEEST COMPLETE KRANT II II VAN LEUSDEN HEBBEN WIJ NATUURLIJK MÉÉR TE BIEDEN. igionale bands brengen de stemming erin Gespreksavonden voor ouders van kleuters Bijeenkomsten NCVB-Leusden geboortekaartjes verlovings- en trouwkaarten uitnodigingskaarten rouwkaarten visitekaartjes WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1989 plaatselijk nieuws Door Jim ten Boske groep, die niet geforceerd te mooi wil klinken. Hoewel onverstaan baar, worden de teksten hier en daar meegezongen. Muzikaal la ten de Kecks aardige vondsten horen. Ze wagen zich zelfs aan een 'slijp'nummer. Zanger Rick de Leeuw had vernomen, dat het pu bliek uit deze regio in paren uit een valt om bij een slow nummer te gaan slijpen. Op die momenten klinken de Kecks als een bijge schaafde punkband. Juist daarom hebben ze misschien op pudding pop veel succes. Het publiek heeft echter de puf niet meer voor een afscheidsapplaus na de toe gift. DE DIJK ,Er is niemand in de stad, want de Dijk is op puddingpop." Met een verwijzing naar één van de mooiste nummers van deze groep, kondigt presentator Frits Fingers de topact van dit vierde pudding popfestival aan. Hij zou wel eens gelijk kunnen hebben, want de tent was absoluut vol. De Dijk heeft inderdaad de allure van een topgroep en wordt ook als zoda nig door het publiek erkend. Zan ger Huub van der Lubbe heeft de juiste uitstraling. Als er vlak voor het podium kennelijk iets onaan genaams gebeurt, laat hij de band midden in een nummer stoppen. Op korzelige toon herinnert hij de boosdoeners eraan, dat we hier toch met z'n allen voor de lol ge komen zijn. Waarna het onderbro ken liedje weer wordt ingezet. De teksten zijn romantisch en ge nieten een brede bekendheid on der de fans. De muziek is geba seerd op een stevig roek-ritme. Veel duidelijker als bij de Kecks het geval is, hebben de liedjes van De Dijk de kenmerken om bij een breder publiek aan te slaan. Muzi kaal waagt De Dijk zich niet op glad ijs. Wel verkondigt de zan ger, doelend op de verkiezingen, dat alles toch bij het oude blijft, ongeacht de keuze. De dag na Puddingpop treedt De Dijk op tij dens een verkiezingsmanifestatie van de PvdA in Haarlem. De groep zal daar ongetwijfeld net zoveel succes hebben als op pudding pop. Nadat ,,Ik ben nergens goed voor", met veel instemming van het publiek geklonken heeft, na dert dit geslaagde festival zijn emde. Frits Ringers kondigt voor het volgend jaar het eerste lustrum aan. „Maar dan wel op een andere lokatie, want we groeien hier uit". Het vierde puddingpopfestival heeft aan alle verwachtingen vol daan. Het publiek verlaat ver na middernacht het terrein van de Geut. Het is dan opvallend stil in Leusden. y Baby bleek een goede keuze van de Puddingpop-organisatoren. De reggaeband zal volgend jaar keren. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim leen het vocale gedeelte voor zijn rekemng, maar presenteert zich ook als solo-gitarist. Drie gitaristen en een pianist blijken dan toch wat teveel van het goede. De muzikan ten zijn zich van het gevaar bewust en hebben weliswaar ieder voor zich een eigen klankkleur, maar m Joen Gagarin: Body and Soul. 13 november: Vrede, spreekster mevrouw G.T. Jacobs-Lukkien uit Amersfoort; 11 december: Adventsviering; 8 januari: Rechten en Plichten van de burger, spreekster mevrouw E.J. Verheyen-Loeff uit Zeist; 12 februari: Jaarvergadering; 12 maart: Conciliair Proces toege spitst op het milieu, spreekster me vrouw C.C. van Zweden-Van Alke made uit Amsterdam; 9 april: Passie en Pasen in de kunst, spreker de heer C. van Itterson uit Bennekom; 14 mei: Reisverslag Rusland, spre ker de heer Dr. A. Kruyswijk uit Leusden. Voor meer informatie kan men contact opnemen met tel 033- 948092 of 945372. "soul-brothers and soul-sisters" m de tent waren gul met hun applaus voor de afwisselnde bijdragen van de diverse groepsleden. De nieuwe zangeres Imke Krudde blijkt een aanwinst voor de groep. JohhnyBabyin actie. Haar solistische bijdragen werden warm ontvangen. De authentieke interpretatie van deze soul muziek moet vooral worden toegeschre ven aan de uitstekend ondersteu nende bassist Ferry Lankhuyzen. Joen Gagarin zelf tilt de show naar een James Brownachtige slotact. Hij slaagde er als eerste performer in om het publiek tot enige dansui- tingen aan te zetten. 'SLIJP NUMMER' 3)EN - De werkgroep Puddingpopfestival Leusden nt al zachtjes over het eerste jubileum op 1 september De meer dan elfhonderd bezoekers, die afgelopen zater- et vierde festival hebben bijgewoond, weten dat deze dro- niterst serieus moeten worden genomen. Onder toeziend oog van de alom aanwezige organisator Frits Ringers groeit dit festival uit tot een succesvol roek-feest. Absoluut hoogtepunt het zinderende optreden van De Dijk. De regio-acts bleven goed overeind. De zanger van Joeri Gagarin. verbreden, ontzettend moeten worden aangemoedigd. De groep is nu al een goede live act, maar heeft meer mogelijkheden in zich. Al blijft "With a little help from my friends" een fantastische uitsmij ter. GITAREN Meer echo's uit het verleden klon ken door tijdens de instrumentale openingsstukken van de Oscar Benton Bluesband. De duetten van de twee gitaristen, waarbij Johnny Laporte zich duidelijk als leadgita- rist manifesteerde, verraden veel routine. De presentatie en stijl van de groep doet denken aan de Indo-rock Deze etnische rock and roll variant is vooral in Den Haag en omstreken zo rond 1960 erg po pulair geweest De beide gitaris ten moeten hier hun roots hebben. Ook komt het grote voorbeeld B B. King nog regelmatig even langs. Oscar Benton neemt niet al- Zoen' Gagann kreeg de eerste danslustigen op de vloer. het vuur van het spel krijg je toch de indruk van een rommelige jam sessie. Als zanger en bühne per soonlijkheid heeft Oscar Benton net niet genoeg uitstraling om dit manco van zijn groep voldoende te compenseren. Maar ook Benton kende zijn klas sieken. Het nummer "Busted" van good old Ray Charles was een welkome afwisseling tussen het gitaargeweld. Bas en slagwerk van deze authentieke sixties-band vormden een stevige ondergrond REGGAE De tent was goed vol, toen in de vooravond de reggaeband Johnny Baby aantrad. De ster werd op passende wijze geïntroduceerd door percussionist Glenn Suttle Het publiek bleek zeer ontvanke lijk voor deze stijl, want de stem ming steeg aanzienlijk en het voor bereidende werk van Joeri Gaga- rin wierp zijn vruchten af. Een springende massa voor het po dium moet voor Johnny inspire rend werken en zijn "audience- participation" lukte voortreffelijk. De ritmesectie strak, al werd bas sist Jerry Fransman wel erg veel in het zonnetje gezet door Johnny. Maar de band zit hecht m elkaar en de uitgekiende blazerspartijen passen goed in het soundspec trum. Na een uur spnngen en zwe ten had Johnny Baby een originele afsluiting.Hij liet zijn groepsleden één voor één naar voren komen om dansend, zonder instrument, het applaus in ontvangst te nemen. Het feit dat muzikanten hiertoe be reid waren, zegt veel over de sfeer, die de groep weet te schep pen. Een toegift kon met uitblij ven, ook al was het tijdschema tot dan toe strak gehanteerd. SOUL Zowel op het podium als in de tent stroomde het redelijk vol toen Joen Gagarin and the Fade Aways hun soultrain op de rails zetten. Nummers als "Respect", Knock on wood", "Soulman" en "Dan cing in the street" passeerden in een hoog tempo de revue. De LEUSDEN - De Kruisvereniging organiseert dit jaar weer een aantal gespreksavonden voor ou dere van kleuters en peuters in de leeftijd van anderhalf tot vier jaar. Tijdens de gespreksavon den zullen verschillende zaken aan de orde komen die te maken hebben met de opvoeding en de ontwikkeling van de peuter en de kleuter. De avonden zijn bestemd voor leden van de Kruisvereni ging. De boeiende facetten van de kleuterleeftijd die consequenties hebben voor de opvoeding, komen uitgebreid aan de orde. Onderwer pen zijn bij voorbeeld: zindelijk heid, eten, slapen, driftbuien enzo voorts. Mocht er belangstelling zijn voor andere onderwerpen, dan kan daar over gepraat worden. De avonden zijn voor zowel moeders als vaders. De gespreksavonden worden gehouden op 26 september, 3, 10, 17, 24 en 31 oktober van 20.00 tot 22.00 uur. De avonden worden ge leid door mevrouw M. Reerds-Ver- haaff en mevrouw L. van Kalkert. Wie interesse heeft voor de ge spreksavonden, moet zich uiterlijk voor 21 september opgeven. Dat kan telefonisch op werkdagen van 9.00 - 12.30 en van 13.00 - 16.00 uur, tel. 033-948875. Bij opgave van min der dan tien personen gaat de cur sus niet door. De kosten zijn tien gulden per persoon. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll iii lllll llllllllllll iii Mill iii llllllllllllllllllllllllllllllll hui iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiihi Mil iii lllllllllllllll Op ons kantoor aan de Asschatterweg (bij de Biezenkamp) kunt u |1 terecht voor: en nog veel meer. Vraag eens informatie. Modellenboeken thuis ter inzage. Asschatterweg 19, Leusden. Telefoon: 033-941495. Dagelijks geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur (behalve op zaterdag). niet alles vooruit plan gesteldheid van het weer n onvoorziene factor. Ge- ïs dit alleen van mvloed ge- op het naar verhouding halige buitengebeuren. De s bleven matig bezet en in en saté-kraampjes men onder wat minder omstandigheden, j de 60 medewerkers, aan hun witte pud- T-shirts, verliep alles ver- rollejtes. er zich bij de ingang enig oegen tussen bezoekers eed werd dat uiterst soepel eld voordat er klappen vie- üjdens het optreden van jk blijkt, dat een bepaald n gezien zijn gedragingen van verdere deelneming t feest kan afzien, wordt hij deerd buiten het terrein Dit alles speelt zich nau- merkbaar af voor de festi- ngers, die terecht andere be den aan hun hoofd hebben. ïuze van Joe Fopper and the ous five als openingsact blijkt chot in de roos. In een rede- evulde tent ging zanger Kees e, alias Joe Fopper er ook op kille zaterdagmiddag gewel- egenaan. De band staat als huis. De zangeressen zien er I uit en contrasteren ook op al gebied prachtig met de a rondstampende Joe. Hoog- nten uit het repertoire waren irlijk de covers van de covers Joe Cocker. Deze Engelse er heeft op zijn beurt zijn be- denng voor rythm and blues iheid Ray Charles namelijk tonder stoelen of banken ge en. De interpretatie, die Joe >er het Ray Charles nummer chain my heart" meegeeft, is alweer bijna origineel te noe- irocédé geldt ook voor een aner als "the Letter" van de Tops. Hieruit moge blijken dat ingen van Joe Fopper and the lous five om het repertoire te LEUSDEN - De Nederlands Christelijke Vrouwen Bond Leus den-Centrum start binnenkort weer met de maandelijkse bijeen komsten. De avonden beginnen om 19.45 uur en worden gehouden in het dienstencentrum aan de Burge meester de Beaufortweg 18. En dart de Tröckener Kecks. Op zich uitstekend geprogrammeerd. Na een midagje rythm and blues, soul en reggae werd het zo langza merhand hoog tijd voor rock and roll. De zware openingsakkoor den van gitarist Rob de Weer klonken veelbelovend. Er was een lichte opwinding in de tent, anders dan de feeststemming bij de voorgaande bands. Hoewel de Kecks spelen in de kleinste bezet ting van het festival (gitaar, bas, drum, zang), zorgen hun technici ervoor dat ze qua volume niet on der doen voor de andere acts. Toch waren er na een paar num mers geluidsproblemen. Dit euvel werd wel door een deel van het publiek opgemerkt, maar het was niet echt storend. In zekere zin past het wel in de stijl van de Het jaarprogramma ziet er als volgt uit: 11 september: Gevangenispasto raat, spreker de heer drs. N.G. Boe- choten uit Bunnik; 9 oktober Geestelijke Gezond heidszorg, spreker de heer Van de Peppel, werkzaam bij het RIAGG te Amersfoort; het optreden van Joen Gagann, de twaalfkoppige Amersfoortse band. stroomde de Puddingpoptent vol.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 5