Jaarvergadering SVA Winst voor dames SVA tf )ames LHV slaan tegen )WSM hard terug: 20-4 Open toernooi LTV Leusden Dubbelspelfinales bij LTV De Inslag rfballers luiden competitie met zege in: 8 erenhandballers boeken tweede winst Wateraerobic in Octopus ,C* WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1989 tal is nog niet zover. Maar daar gaan we aan werken. Het missen van kansen hoort bij ons spel. Het belangrijkste is dat de kansen ont staan en je ziet dat met veel kansen de wedstrijd kan winnen." De doelpunten voor de thuisclub werden gemaakt door Jan Co sta. die vier maal scoorde, waarvan drie uit een strafworp. Maaike Geutjes scoorde uit een schitteren de aanval 4-3. Dat was in een fase van de eerste helft waar bij de pro ductie evne stokte en de Hilver summers langszij wisten te komen. Geutjes werd razendsnel in een combinatie met Jan Co sta vrij onder de korf gebracht en legde de bal er keung in. Jan Costa bepaalde zelf de ruststand op 5-3. Twee keer scoorde Margret Versteeg, die een solide partij speelde en ook nog haar doelpunten meepikte. In de eerste helft scoorde zij van afstand 3-1. Na rust kwam Altius terug tot 5-4, maar in de volgende aanval van de thuisclub scoorde Versteeg op aangeven an Van Vulpen 6-4. Martijn Verwoert scoorde ook nog een keer, maar speelde een onge lukkige middag. Hij had weinig geluk met zijn afstandsschoten, die echter ook niet altijd even nauw keurig waren. Vanavond kan ver der bekeken worden hoe de zaken ervoor staan, want dan wacht de moeilijk uitwedstrijd tegen SSS uit Wageningen. Opstelling Antilopen: Frans ter Maten, Debbie Costa, Margret Versteeg, John van Vulpen, Mar tijn Verwoert, Joyce Osnabrugge, Karin van de Vegte, Jack den Heijer, Jan Costa, Evelien van Rooijen, Maaike Geutjes en Paul Hendriks. ACHTERVELD - Vorige week maandag hield de SV Achter veld de jaarlijkse algemene vergadering. De voorzitter verwel komde de aanwezigen, en in het bijzonder het erelid Wim Schouten sr. die tot heden nog geen vergadering heeft overge slagen. Het jaar 1988-1989 was een ge slaagd verenigingsjaar. Op voet- balgebied was het iets minder, ge zien de degradatie van het eerste senioren elftal. Er zal echter van al les aan gedaan worden dit elftal in het komende seizoen weer naar de le klasse te krijgen. Het dames elftal heeft het goed gedaan. Het zesde senioren-elftal en het zesde jeugd-elftal werden kampioen. Er zal dit jaar geen contributie verhoging plaatsvinden, dit dankzij de inzet van de vrijwilligers. De problemen met de gemeente zijn inmiddels zo goed als opgelost. Ook dit heeft men te danken aan de grote zelfwerkzaamheid van de vrijwilligers. Dankzij de medewer king zijn er met hulp van de ge meente een aantal voorzieningen getroffen die heel nodig waren. Ook de kantine heeft heel goed gedraaid. De medewerkende vrij willigers en vrijwilligsters kunnen echter nog wel hulp gebruiken. Na afhandelling van de ingeko men stukken werden de notulen van de vonge vergadering voorge lezen. Deze werden onveranderd goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek dat er weer een heel actief jaar achter de rug was. Buiten de competitie wedstrijden werden nog een aantal andere activiteiten georganiseerd die allen goed wa ren geslaagd. Betty van Bekkum is na 16 jaar gestopt met het dames voetbal. Uit het jaarverslag van de jeugdsecretaris bleek dat er enkele jeugd-bestuursleden waren ge stopt, maar dat deze plaatsen in middels weer zijn aangevuld. Di verse leiders en trainers waren er mee gestopt, maar ook dit is tot gro te tevredenheid weer opgelost. De competitie werd gestart met 85 jeugdleden. Inmiddels zijn er drie overgegaan naar de senioren en enkele zijn gestopt wegens studie e.d. Gelukkig zijn deze plaatsen ook weer aangevuld en wordt er nu gestart met 91 jeugdleden. Er is een A, B, C, D en E-elftal en twee F- elft allen. Ook bij de meisjes-elftallen stop ten speelsters. Twee nieuwe leden zijn er bijgekomen zodat het mo menteel wel moeilijk zal worden om een meisjes-elftal samen te stel len. Momenteel zijn er 95 jeugdle den. De ouderavond was heel heel goed geslaagd. Er waren 60 ouders aanwezig. Ondanks bepaalde pro blemen draait het bij de jeugd toch goed. Uit het jaarverslag van de penningmeester blijkt dat de ver eniging uit de rode cijfers heeft kunnen blijven. Er is geëindigd met een batig saldo. Uit het verslag blijkt dat de vereniging momenteel een financieel gezonde vereniging is. De kascommissie had de boeken van de penningmeester geheel in orde bevonden. Het was een keung en goed overzichtelijk geheel. Hierna vond de bestuursverkiezing plaats. Aftredend waren P. Snunk en G. Boutens die beiden herkies baar waren. Daar geen tegenkandi daten waren ingebracht werden beiden herkozen. Uit het toto en lotto overzicht bleek dat dit in het afgelopen jaar weer een stijgende lijn te zien had gegeven. Dit is zeker mede te dan ken aan de inzet van de ophalers en de deelname van de lottospelers. Van de rondvraag werd door enke le leden gebruik gemaakt. Enkele gestelde vragen hebben de aan dacht van het bestuur en zullen ze ker in overweging worden geno men. Een reeds eerder besproken punt kwam nu ook weer naar voren om bij de bekendmaking van de plaats waar het eerste elftal ook duidelijk aan te geven hoe men dit terrein gemakkelijk kan bereiken. Zeker nu er in een andere klasse gespeeld zal worden en men in be paalde plaats geheel onbekend is. Ook hier zal aan gewerkt worden. LEUSDEN - Van 25 september tot en met 1 oktober zal het Open Toernooi van de tennisvereni ging LTV Leusden worden ge houden. Het evenement zal voor de derde keer worden gespon sord door Pon Dealer, de Audi- dealer voor Amersfoort. Het toernooi telt mee voor het klassement van de Audi-ranglijst, waaraan geldprijzen zijn verbon den. De auto-importeur wil het daarmee mogelijk maken Neder landse toptennissers internationaal te doen doorbreken. Er zullen tijdens dit tennistoer nooi ongeveer 320 partijen worden gespeeld in de categorieën Cl, C2, Dl. D2 en D18+. Van maandag 25 t/m vnjdag 29 september vangen de wedstnjden om 17.00 uur aan. Zaterdag 30 sep tember beginnen de wedstnjden om 9.00 uur De finales van het Open Toer nooi LTV-Leusden starten zondag 1 oktober om 10.00 uur. De toegang is geheel gratis. LEUSDEN - De afgelopen weken zijn op de tennisbanen van het ten- ACHTERVELD - Het eerste com petitieduel van de dames van SVA tegen het Bussumse SDO is goed verlopen. Na een wedstrijd, waarin SVA vooral in de tweede helft domineerde, werd de eind- score 2-3. Hoewel SVA duidelijk de betere partij was, hadden de dames het er vooral in de eerste helft behoor lijk moeilijk mee om SDO op af stand te houden. Dit veranderde toen Renata van Druten na onge veer twintig minuten de score opende met een kopbal: 0-1 Gesterkt door de voorsprong gin gen de dames beter voetballen. Er werd goed gecombineerd en er werden veel leuke aanvallen op gezet, die echter niet in doelpun ten resulteerden. Mede hierdoor en door het feit dat SDO beter ging spelen werd de druk op het Achterveldse doel toch groter SDO scoorde, toen keepster Rita Wouters een bal had weggesla gen in de richting van een tegen standster, die deze kans met onbe nut liet. Dit tegendoelpunt had een duide lijk negatief effect op het spel van Achterveld. Over het hele veld verzuimden de dames haar taken uit te voeren, wat dan ook genade loos afgestraft werd met een overi gens heel ongelukkig tweede te gendoelpunt. Na rust was duidelijk te merken dat SVA dit niet op zich wilde laten zitten. SDO kreeg geen enkele kans meer doordat SVA het spel volledig vastzette. Het wachten was alleen nog op de gelijkmaker. Die was heel erg dichtbij toen er in korte tijd twee keer op de paal werd geschoten. Uiteindelijk was het de 'laatste man' Liane Hoog land die van afstand de bal in de kruising schoot: 2-2. Het was duidelijk dat SVA met een gelijkspel geen genoegen nam. De ploeg bleef aanvallen en nam veel risico. Dit aanvallende spel werd bemoeilijkt doordat SDO massaal in de verdediging ging. Toch slaagde Chnstel van Dijk erin om uit een comer met een goed berekend schot het derde doelpunt te maken, waarmee de eindstand op 2-3 werd bepaald. Opstelling: Rita Wouters, Liane Hoogland, Geraldine Tijmensen, Petra van Rossum, Ellen Smit, Dona Hoogland, Renata van Dru ten, Suzanne Schimmel (Ma rianne Thijmensen), Mirjam van Dijk, Christel van Dijk en Anja Voorburg. LEUSDEN - Naast de gewone aero bic op het droge is er nu ook wate raerobic. Vnjdag kunnen geïnte resseerden daar aan meedoen. Tussen 14.00 en 15.00 uur zal Marti- ne SUvana in de Octopus laten zien wat wateraerobic is. Wateraerobic wordt georganiseerd door Sport 2000. nis- en b4uunuct>uu... ~eusden de dubbelspel-kampioenschappen van de Inslag gespeeld. Er waren 95 deelnemers, die tesamen zo'n 119 wedstrijden speelden. Na de voorronden gingen de nummers een en twee over naar de volgende ronde. Na vele spannen de wedstrijden was men op zondag toe aan de finalepartijen. Gelukkig was het prachtig tenrusweer. Uitslagen: DD (beginners): Majone Madura/Mi- randa v.d. Bedem - Yvonne op de Weegh/Sonja v.d. Wiel 6-^5-7/6-4. DD (gevorderden): Hilde Meys/Addy Meuldijk - Paulien Dneënhuizen/ Ineke Hols 4-6/5-7. GD (beginners): Majone Maduro/Bert Bouwman - Herjan v. Buuren/Mathijs v. Londen 4-6/2-6. GD (gevorderden): Wil Smit/Henk v.d. Boom - Ineke Hols/Gert Dneënhuizen 6-4/2-6/6-3. HD (beginners): Bert Bouwman/Eddy Oey - Johan v. Eik/Piet Boddeman 6-2/ 6-3. HD (gevorderden): Marcel Schrandt/ Menno v.d. Horst - Hans Hols/Gert Dneënhuizen 5-7/6-4/4-6 ker gezien de bepaald niet optima le voorbereiding, zijn vier punten uit de eerste twee ontmoetingen dan bepaald meegenomen en een leuke opsteker. Met meer dan een leuke opste ker moet echter voorlopig ook nog geen rekening worden gehouden. Ondanks de winst waren de eerste ontmoetingen bepaald niet boven elke vorm van kritiek verheven. Bovendien moet de eerste tegen stander, Limvio 2, waarschijnlijk toch tot de zwakkere ploegen wor den gerekend. De winst van afgelopen zondag zegt wellicht meer over de moge lijkheden van de Leusdenaren dit seizoen. DWSM was altijd een ge degen tweede klasser en winst op een dergelijke ploeg geeft aan dat een plaats m de bovenste helft van het klassement tot de mogelijkhe den moet behoren. Positief was ook het feit dat de ploeg zondag aangaf ook onder mentale druk overeind te kunnen blijven. On danks het feit dat de Leusdenaren kansen om definitief afstand te ne men lieten liggen, hield men het hoofd koel genoeg om de twee punten in eigen huis te houden. TERECHT Gezien het scoreverloop was het achteraf ook terecht dat dat LHV de winst pakte. De Leusdenaren hoef den nimmer een achterstand toe te staan, hoewel dezelfde ploeg een aantal keren wel een voorsprong uit handen gaf. Het meest pijrujk was dat bij 14-14, niet lang voor tijd. Dat was een cruciale fase in de wedstrijd, waarin LHV naliet de partij voortijdig in eigen voordeel te beslissen Arjan Schneiders miste bij 14-11 een strafworp en een kans voor open doel. Ook de overigens uitstekend spelende ju- mor Robbert de Boer faalde in die penode oog in oog met de doel man. DWSM maakte van die onze kerheid bij LHV gebruik door de achterstand ongedaan te maken. Op dat moment gaven de Leus denaren aan toch over zekere veerkracht te beschikken. Ed Da vids hield vanaf zeven meter het hoofd wel koel, waarna Arjan Schneiders zich vanuit de rechter hoek schitterend revancheerde met één van de mooiste doelpun ten van de wedstrijd: 16-14. Via een benutte vrije worp kwam DWSM nog één keer gevaarlijk dichtbij, maar toen de bezoekers in de laat ste minuut alles of niks gingen spe len en man-to-man gingen verdedi gen, gaf de routine van Ed Davids de doorslag. Davids slalomde dwars door de DWSM gelederen Ronald Morren loopt zich vast. Onno Zwaan probeert te profiteren. aldus trainer Wim de Bruin. Jan Costa, spelend met een ban dage om zijn kwetsbare linkerknie, scoorde voor Antilopen het laatste doelpunt uit een strafworp en bracht de eindstand daarmee op 8-5. Hij had de score na ongeveer een halve minuut ook al geopend. In de eerste aanval van de Leusde naren scoorde hij van afstand 1-0. Het werd al heel snel 2-0, nadat Evelien van Rooijen onregelemen- tair was afgestopt tijdens een vlot lopende aanval. Jan Costa maakte onder de korf geen fout en benutte de strafworp. Het aanvalsvak met verder Paul Hendnks en Maaike Geutjes func tioneerde uitstekend Geutjes had er overigens al een wedstrijd op zitten bij de A-junioren. De thuisclub speelde zonder een drietal vaste krachten: Esther Ver steeg was geblesseerd, Nancy La- heij was ziek en Marcel Veenen- daal was nog geschorst na zijn uit sluiting van vorig seizoen in de wedstnjd tegen Sparta. VAKOPSTELLING Trainer De Bruin:„Ik ben nog naar juiste vakopstelling aan het zoeken, maar doordat we de tegen stander goed onder druk hebben kunnen houden, is er toch wat meer duidelijkheid gekomen. We heb ben Altius niet hun spel laten ko men en dat is een verdienste van de ploeg. Want het is altijd een moeilij ke tegenstander geweest." Het spel van Antilopen ken merkte zich door snelheid en va- natie. Vooral de overgang van de verdediging naar de aanval verliep veelal razendsnel, zodat de verde diging weinig tijd kreeg om even uit te blazen. Door goed georgani seerd te blijven spelen, werden er veel kansen gecreëerd. Maar kan sen zijn er ook om ze te missen. Tegen het einde van de wedstrijd werden er enkele uitgelezen mo gelijkheden om zeep geholpen. Anders was de nederlaag van Al tius nog duidelijker in cijfers tot uiting gebracht. Toen ook de con ditie een woordje mee ging spelen, bleek een aantal spelers boven dien nog niet op het gewenste ni veau te zijn. „Het spel wat we nu spelen, vraagt een hele hoop energie en een aan fUSDEN - De vrouwenhandballers van LHV hebben zich in tweede wedstrijd van het veldseizoen fors gerevancheerd irde nederlaag in de eerste partij. DWSM nit Maarssen werd slachtoffer van de Leusdense dadendrang en moest het op zonovergoten Burgemeester Buiningpark zwaar ontgel- Het ontketende team van trainer/coach Theo Geerding met name na de pauze afstand van een verbouwereerde jenstander: 20-4. IQ Ie heren kennen een prettige seizoenstart. Zonder al de mk te wekken meteen titelkandidaat te zijn, boekten de enen van Joop Douma zondag de tweede overwinning in cessie. Na een spannende wedstrijd, waarin de strijdende egen elkaar de volle zestig minuten praktisch in evenwicht |den, finishten de Leusdenaren met een neuslengte verschil eerete: 17-15. '2 5«rouwen van LHV leken zon- «an zins even een vlekje weg te van het blazoen. Na vorig in, waarin het succes met titels en de beker niet op kon, ®d|en de verwachtingen rond het «ut in de eerste klasse logi- V03 jwijze behoorlijk hoog ge- ma «en Vorige week, m de eerste det oen, ëei wedstrijd, slaagden de Leusdena ren daar maar gedeeltelijk in. Het eerste optreden tegen BHC ging, na een matige partij, met 7-10 verlo ren. Zondag zette de ploeg de za ken overtuigend weer in het goede spoor. Gesterkt door de aanwezig heid Vein Hetty Tessels, wier carriè re door een vervelende blessure even aan een zijden draadje leek te hangen, gaven de volgelingen van trainer/coach Theo Geerding te gen DWSM met name na de pauze vol gas. Dat resulteerde m niet min der dan twintig doelpunten, terwijl de keepsters die het doel van LHV verdedigden, slechts vier keer de gang naar het net hoefden te ma ken. De marge had uiteindelijk nog veel groter kunnen zijn, als de ploeg m de eerste helft iets zorg vuldiger met de kansen zou zijn omgesprongen. Nu bleef het bij 6-2 bij de rust. Kennelijk worstelde de ploeg voor de veldwisseling nog met de naweeen van de eerste wedstrijd, toen de LHV-ers nog wanhopig zochten naar de vorm van voor de vakantie. HERSTEL Trainer Geerding was zeer inge nomen met de verrichtingen van zijn ploeg. „We wisten dat we door het wegvallen van een aantal speel sters en het inpassen van meuwe, dat we niet meteen zo goed zouden draaien als voor de vakantie. Van daag, en met name na de pauze, zag ik echter de vorm van vong seizoen weer grotendeels terugke ren. Wat mij betreft is dat veel eer der dan ik zelf had verwacht. Ver dedigend klopte het eigenlijk de hele wedstrijd al en dat duidde op herstel. Voorin liepen we aanvan kelijk nog wel rond met de herin neringen aan vorig week. Na de rust ging dat er ook uit en dat is lekker. Het is goed voor het zelf vertrouwen, denk ik." Nu kon DWSM feitelijk onmoge lijk als een goede graadmeter wor den beschouwd. Hoewel de ploeg al jaren in de eerste klasse speelt en daar een aardig partijtje mee- blaast, was het weerwerk op het Burgemeester Buiningpark vol strekt onder de maat en kreeg LHV ook volop de gelegenheid aan het zelfvertrouwen te werken. Dat deed de ploeg overigens goed. Na dat de eerste schermutselingen nog geen winnaar opleverde (2-2), hep de thuisploeg voor de thee al weg naar 6-2. Na de pauze werd alle schroom afgegooid en maak ten de Buiiungparkers gehakt van hu opponent. Met name Ria Meye- rink, Anja Douma, Jeanet Kok, Car ia Mossel en Hetty Tessels hadden het vizier weer op scherp en scho ten allesbehalve met losse flod ders. Via 9-3 en 12-4 noteerde LHV na rust maar liefst veertien treffers, waarmee de eindstand op 20-4 kwam. KAARTENHUIS De seizoenstart van de LHV-he- ren mag na twee wedstnjden waar schijnlijk "boven verwachting' wor den genoemd. De ploeg stortte vo rig seizoen, voornamelijk door ex terne omstandigheden als blessu res, als een kaartenhuis in elkaar. Het kostte de Leusdenaren een plaats in de eerste klasse. Feitelijk betekende één en ander dat er dit jaar van de grond af aan opmeuw opgebouwd moest worden. En ze en besliste de wedstrijd met een droog schot: 17-15. LEIDING In de stand na twee wedstrijden gaan de LHV-heren verrassend aan de leiding. Alleen Fortissimo 2 bleef ook nog zonder puntverlies. Baarn'73, dat zondag een punt weg gaf aan BHC 2 (17-17), neemt de derde plaats in. De middenmoot wordt gevormd door Amersfoort en Celeritas 3. BHC 2 (eén punt), DWSM en Limvio 2 (geen punten) sluiten voorlopig de rij in de twee de klasse A. Bij de dames in de eerste klasse zijn eveneens nog twee ploegen zonder puntverlies. De als favorie ten gestartte Nijenrodes en BHC maken die rol voorlopig ook waar. LHV volgt op de derde plaats, met evenveel punten als HVBS, HVN/ Attila en Olympia'25. Het Anke- veense ASV valt met 0 punten uit twee wedstrijden enigszins tegen. DWSM lijkt na twee verloren wed stnjden bij voorbaat al een moeilijk seizoen tegemoet te gaan. Doelpuntenmakers LHV (dames): Ria Meyerink (5x), Jeanet Kok (4x), Hetty Tessels (4x), Anja Dou ma (4x), Car la Mossel (3x). Doelpuntenmakers LHV (heren): Ed Davids (4x), Onno Zwaan (3x), Arjan Schneiders (3x), Robbert de (2x). Ronald Morren, Ruud Bosch Boer f2x). Willem van der Heyden en Daan Bleuel (lx). de Boer rondt namens LHV een break-out doeltreffend af. De DWSM-defensie heeft het nakijken. - Korfbalploeg Antilopen is de nieuwe competitie veld uitstekend begonnen. Zij versloeg het Hilversumse overtuigend met 8-5. De nieuwe trainer Wim de Bruin ikte een duidelijk stempel op het spel van de thuisclub, dat verfrissend en snel spel de tegenstander de gehele wed- onder druk hield. In vergelijking met vorig seizoen stond ander Antilopen binnen de lijnen. Een agressief en fel ilende ploeg, die bovendien voldoende scoorde en die zich hue kon permitteren nog legio kansen onbenut te laten. oor een snel verkregen voor- ong was Altius al vroeg in de Istnjd de verslagen ploeg. >ral het aanvalsvak van Antilo- i met uitblinkers Maaike Kjes en Jan Costa, was de hele istnjd gevaarlijk en bezorgde tegenstander een moeilijke middag. Samen waren zij goed voor vijf doelpunten. „We hebben ze goed onder druk kunnen hou den en de opdrachten zijn goed uitgevoerd. De kop is er af en ik ben eigenlijk tevreden over het spel van Antilopen en natuurlijk ook over het behaalde resultaat," foment uit de wedstnjd Antilopen-Altius. De Leusdense korfballers lekker uit de startblokken en noteerden voor eigen pubhek de fe winst: 8-5.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 17