'ien jaar De Moespot KPJ viert vierde lustrum Zonnebloem actief tijdens ziekendag D 'eest in september eslaagde bijeenkomst in Ons Gebouw Ballon Petra Wouters overbrugt grote afstand Geslaagde fietstocht KPJ leden- vergadering leusder krant Boerderij kijken Vlieg- oefeningen tfer cfe begeleidende tonen van een gelegenheidsfonnatie werden oude liedjes uit volle borst meegezongen. Achtervelds nieuws ICHTERVELD - Op 24 september bestaat De Moespot 10 jaar. verband met dit jubileum is door het Stichtingsbestuur een lestelijk programma samengesteld. De aanvang van het pro- ramroa is donderdagavond 21 september met een kaartavond wr jong en oud. Speciaal oud is welkom. verband met het 10-jang be- laan wordt deze avond compleet iet lekkere hapjes en drankjes en ijgt elke deelnemer en deel- lemster een leuk aandenken. De ilnemers worden in groepen inner verdeeld door middel van fing, zodat iedereen gelijke kan- »n heeft of men nu goed of niet zo »ed kan kaarten. Men blijft afhan- ilijk van de partner, dus kansen wr iedereen. Inschrijven in de irzaal van de Moespot. De bar- al gaat om 20.00 uur open. lijdagavond 22 september gaan Moespot-deuren open van de icozaal voor de Tieners. Behalve lingende muziek, verzorgd door pasgebouwde huis-discotheek, innen de tieners ook naar verschil de video-films kijken in de video aal Een paar gratis consumpties orden uitgedeeld en ook de magen orden niet vergeten. De aanvang 20.00 uur. De toegangsprijs is 2,50. Zaterdag 23 september zal er vanaf 10.00 uur voor de kinderen op het terrein van de Moespot een vlooienmarkt worden georgani seerd. De kinderen kunnen dan hun spullen te koop aanbieden. De kin deren die hieraan willen deelnemen dienen wel hun naam door te geven aan Harry Valkengoed, telefoon 03425-02132. Op zaterdagmiddag valt er voor de kinderen nog veel meer te beleven. In de videozaal draaien er diverse tekenfilms. In de speelhal kunnen ze hun hart ophalen met diverse vi deogames. Een verfcentrifuge staat in de knutselzaal waar ze zelf verte keningen kunnen maken. Ook staan er diverse eetkramen zoals een sui kerspin en een poffertjeskraam. Verder kunnen alle deelnemertjes en deelneemstertjes mee doen aan een ballonnenwedstrijd Elk kind krijgt sowieso een leuk prijsje mee naar huis. Deelname aan deze mid dag kost f 1,50 per kind. Hiervoor wordt dan een deelnemerskaart ver strekt waarmee aan alle activiteiten kan worden deelgenomen. MUZIEK De zaterdagavond vindt er be halve in de bar en discozaal ook buiten m een grote tent van veel muziek te genieten. Aan deze avond zal worden meegewerkt door de Amersfoortse band 'Lets Go Dutch'. Tevens wordt er ook muziek verzorgd door een drive- in discotheek. De toegang is 5,00 per persoon. Behalve een gratis hapje en drankje een prijsje als herinne ring. Het slot van het feestelijk pro gramma is op zondag 24 septem ber. Om 14.00 start een receptie voor de vele genodigden, die het mogelijk gemaakt hebben dat die dag het 10-jarig bestaan kan wor den gevierd. Deze receptie duurt tot ongeveer 15.30 uur. Daarna is er open huis voor ieder een. Het open huis eindigt om 18.00 uur. De Moespot is ontstaan uit het idee van een groep ongeorgani seerde jongeren, die zo toen wer den genoemd, om een eigen club huis te krijgen. Dit werd de voor malige school aan de Jan van Ar- kelweg. De gemeente het het ge bouw van binnen en buiten hele maal opknappen. Ook werd er een gedeelte gesloopt. Gelukkig het men een lokaal met geschied kundige waarde in verband met de voedseldropping in de 2e we reldoorlog staan. Het gebouw kreeg de naam De Moespot. Op de oude herinneringsplaat van de oude school staat de naam van pastoor M. Moes. De kinderen maakten hier al spoedig melk- moes van, een gerecht dat in het dorp en omgeving werd gegeten. Daarom werd besloten het de naam De Moespot te geven. Na de opening werd een beheers commissie opgericht die de zaken zou regelen. De eerste jaren ver liepen redelijk Daarna kwam een inzinking. De beheerscommissie hep leeg doch werd opgevuld door de leden van de jongeren- club De Klont Ze werden trouw bijgestaan door leden van de con- tactraad Achterveld. In de met al te beste jaren is er veel begnp en steun ontvangen van de stichting Soccle. Vervolgens werd de Stich ting de Moespot in het leven ge roepen en is er ook een parate be heerscommissie De huur van het gebouw verloopt nu heel goed en momenteel staat De Moespot er goed voor. ACHTERVELD - Zaterdag bestaat de huidige Achterveldse KPJ-afdeling 20 jaar. Dit jubileum wil men niet ongemerkt voorbij laten gaan. Zaterdag 16 september zal er een feest avond worden georganiseerd waarbij alle oud-leden, leden, nieuwe leden en andere belanghebbenden worden uitgeno digd. De avond begint met een H. Mis in de St. Josephkerk. Daarna gaat men naar Ons Gebouw waar de koffie gereed zal staan. Na de koffie zal de opening plaatsvinden en wordt er een ko misch stuk uit de oude doos opge voerd. Dan zal er nog geruime tijd gelegenheid zijn om met elkaar te praten. Tijdens dit samenzijn zal er dan ook gelegenheid zijn een dansje te doen. De muziek zal wor den verzorgd door het zangduo Released. De entree is gratis. De huidige KPJ werd 20 jaar ge leden opgericht door de samen voeging van de toen bestaande IBTB en de MBA. De eerstgenoem de vereniging waren de jongens en de andere de dames. Dat tot de samenvoeging van de beide ver enigingen werd overgegaan was het gevolg van een besluit van het landelijke bestuur. Vrijwel in ge heel Nederland werd tot samen voeging overgegaan. De meuwe vereniging kreeg als naam KPJ (Kathoheke Plattelands Jongeren). De heer Wim Tolboom (van Klein Hof) werd de eerste voorzitter. In middels is vorige week woensdag de 12e voorzitter van start gegaan. De KPJ beleefde m die tijd ge weldige avonden. Er waren veel activiteiten die in die tijd ook goe de bandjes het komen zoals o.a. BZN en de Cats. Een KPJ-avond in Ons Gebouw was in die tijd een druk bezocht en heel gezellig eve nement. Hier kwam verandering in toen het uitgaansleven ging veranderen. De disco kwam in opkomst en ook andere activiteiten waar de be langstelling naar uitging. Het viel dan ook niet mee om steeds wat anders op touw te zetten dan men gewend was waardoor het ledental begon af te nemen. Ondanks dat lukte het toch om de vereniging, zij het met minder leden in stand te houden. Nadat na een aantal jaren Toon Hak als voorzitter aantrad kwam er weer verbetering in. Deze slaagde erin met zijn bestuur weer nieuw leven in de zaak te pompen. Het lukte het ledental weer te doen groeien. Momenteel telt de vereni ging 150 leden. Er werden een aantal nieuwe activiteiten op touw gezet zoals de huidige dropping, de oudijzeractie e.d. Ook het toneelspel neemt een grote plaats bij de vereniging in. Elk jaar wordt er een revue opge voerd waarvan het te spelen stuk door het revue-team zelf in elkaar wordt gezet. Dit met veel succes. Reeds vele malen zijn er zowel op de Kring creatieve dag als de Lan delijke creatieve dag eerste prijzen in de wacht gesleept. De huidige KPJ is momenteel een financieel gezonde vereniging die veel acti viteiten met en voor de leden orga niseert. Nieuwe leden zijn nog steeds van harte welkom. Heel graag zou men er nog een aantal nieuwe leden bij hebben. „Vol goe de moed gaan we nu op naar de 25 jaar", aldus de voorzitter. ACHTERVELD - Petra Wouters uit Leusden heeft bij de gebroeders De Vor in Achterveld een traptractor in ontvangst genomen. Zij kreeg de vierwieler omdat haar ballon de grootste afstand had afgelegd na de braderie aan het eind van de Tour de Junior. De wedstrijd was een initiatief van De Vor. ICHTERVELD - Zondag was het de landelijke ziekendag van te Zonnebloem. Hieraan werd ook door de Achterveldse Zon- ebloemafdeling deelgenomen. Evenals voorgaande jaren eerden er zieken en bejaarden uitgenodigd. De ochtend werd egonnen met een kerkdienst in de St. Josephkerk. Aan deze ienst werd meegewerkt door de muziekvereniging DWS en et gemengd zangkoor. iade kerkdienst verzamelde men ich in de grote zaal van Ons Ge- ttuw. Al spoedig was de zaal ge- !eel gevuld met de genodigde lezoekers. te bijeenkomst werd geopend door voorzitter Wout Meinten. Hij verwelkomde de aanwezigen. ,,De Zonnebloem is een ver eniging voor alle gezindten en dat kunnen we vandaag ook weer zien. Be zie weer veel oude beken den, maar vind het ook fijn dat we weer een aantal meuwe gezichten zien. We hebben in het achter ons liggende jaar weer een aantal acti viteiten georganiseerd, die allen heel goed geslaagd zijn, waar onder de kerst- en paasacties en de boottocht. Ook de ledenwerf actie is een groot succes gewor den. Tijdens deze actie hebben zich 180 nieuwe leden aange meld." Daarna wenste Meinten de aanwezigen een hele fijne en ge zellige bijeenkomst toe. René v.d. Vrucht (gitaar) Willem Wouters sr. (zang en bas), Hans Janssen (orgel en accordeon) en John Steenbeek (drums), verzorg den daarna het muzikale ge deelte. In samenwerking met het orgamserende comité was er een boekje samengesteld met alle maal oude liedjes. De liedjes wer den uit volle borst meegezongen De Zonnebloemmedewerkers zorgden voor koffie, een drankje en een hapje. Ook konden er fo to's worden bekeken van de va kantiereis van 'Achterveld voor Achterveld'. BROMBEER Nadat Willem Wouters op zijn bas 'de Brombeer', ten gehore bracht, werd door Hans Janssen voorge steld dat iemand uit de zaal die dit wilde er wel eens op mocht spe len. Er waren geen Lefhebbers: het instrument was te groot en te zwaar. Inmidels naderde de tijd dat er aan het eten moest worden ge dacht. Hans Janssen dankte de aanwezigen voor hun geweldige medewerKing en ae oeiangsiei- ling waarmee men naar de muziek j had geluisterd en had meegezon gen. Voorzitter Meinten dankte de heren voor hun medewerking, I waarna zij bloemen kregen aange boden. Hans Janssen riep de aanwezige Zonnebloem-medewerkers naar voren, waarna hij als dank voor hun medewerking een 'lang zul len ze leven' liet aanheffen. Tot slot werden de aanwezigen voorzien van soep en broodjes ACHTERVELD - De plaatselijke ABTB afdeling organiseerde zondag voor de leden een fiets- en autotocht. Hieraan kon ook door de leden van de KPO en KPJ worden deelgenomen. De fietsende deelnemers konden starten tussen 11.00 en 12.00 uur. De deelnemers aan de autotocht startten om 12.30 uur. Het werd een heel geslaade tocht. Niet minder dan 104 personen na men aan de fietstocht deel. Bij de autotocht was slechts één auto met vier personen. De tocht per auto heeft men ingevoerd zodat ook degenen die niet per fiets kunnen deelnemen toch van de tocht kun nen genieten. Het werd dank zij de ideale weersomstandigheden een tocht waarvan door de deel nemers volop werd genoten. Vanaf Achterveld gin de tocht via Stoutenburg naar Hoevelaken en Appel. Bij het fokbednjf "Noor den Appel" was een stop waar van een lunch kon worden geno ten. Na de lunch ging het weer verder door de mooie natuurge bieden richting Nijkerk, Bame- veld en weer naar Achterveld. Het was een tocht van ongeveer veer tig kilometer. Nadat alle deelne mers weer aan de finish waren gearriveerd, bleef men nog ge ruime tijd gezellig bijeen in een bedrijfsruimte van de boerderij vanj. Rutte ACHTERVELD - De plaatselijke KPJ-afdeling hield woensdagavond 6 september de openingsvergade- nng. Na een overzicht van het af gelopen jaar trad de huidige voor zitter af. Hij nam tevens afscheid als bestuurslid. De voorzittershamer werd door hem overhandigd aan de nieuwe voorzitter, de heer Lau rens v.d. Ven. Als nieuw bestuurs lid trad mevrouw Linda van Burg steden aan. In het tijdens deze vergadering gepresenteerd jaarprogramma staan de plannen voor o.a. het Kring-schuurfeest. Dit feest wordt om het jaar door een van de vereni ging van Achterveld - Eemnes of Hoogland georganiseerd. Dit sei zoen zijn de Achtervelders aan de beurt. In november is opnieuw de op voering van een revue te verwach ten. De opbrengst zal ten goede komen aan een goed doel. SOESTERBERG - Vanaf zeven uur 's morgens beginnen op maandag 18 september op de vliegbasis Soesterberg vliegoefeningen. Vliegers van het op dit vliegveld gestationeerde Amerikaanse 32ste Tactical Fighter Squadron gaan trainen voor hun luchtverdedi- gingstaak. De vliegoefeningen du ren tot ongeveer 20.00 uur. WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1989 pluimveehouderij, een stieren mesterij en een veevoederfabriek In verschillende bedrijven zuller rondleidingen worden georgani seerd. Bij een van de deelnemende bedrijven zal informatie afkomstic van de Rijksvoorlichüngsdiens aanwezig zijn over de mogelijke oplossmgen van milieuproblemer in de landbouw. Een fietsroute voert langs de deelnemende bedrijven. Onder weg zijn consumpties verkrijgbaar Een routebeschrijving met kaart i< te verkrijgen bij het vertrekpunt Jongerencentrum De Til aan de Ha mersveldseweg in Leusden. De open dag op zaterdag 23 septem ber wordt gehouden van 10.00 tot 16.00 uur. Met volle kracht een „full pull" ACHTERVELD - Donderdag werden op de baan bij de Kla- ett aan de Postweg de regionale Tractor Pulling wedstrijden (honden. Op zaterdag gevolgd door de wedstrijden voor het ederlandse kampioenschap Tractor Pulling. De organisatie au beide wedstrijden was in handen van Power Valley uit Jondenberg. De wedstrijden werden gehouden in samenwer- jng met de NTTO. Voor tractorpulling is een specia- sleepwagen nodig, die niet op elen maar op een slede rust. Het bedoeling om deze wagen et een gewicht van 25 ton, zover cgelijk weg te slepen over een ,eciale, met leemachtige klei ge- epareerde baan. Deze baan is 0 meter lang. Tijdens het trekken ordt de wagen door middel van naar voren rollende ballastbalk #ds harder afgeremd, zodat het de trekker steeds zwaarder ordt. Weet men de 100 meter af- jjid te bereiken dan heeft men de j].pull behaald. Donderdagavond eden er zestig deelnemers mee. len reed in klasses van 2.4 ton, 3.4 in, 4.4 ton en 5.7 ton. De wedstrij- enbegonnen om 18.00 uur. Tenge re van technische storingen erd het ruim 23.00 uur voor de jedstrijden waren afgelopen, itslagen 2.4 Ton: le N. Wilgenburg, Leus enmet 79.36 mtr.; 2e W. Versteeg, eenendaal met 74.90 mtr. en 3e B. ersteeg, Veenendaal met 64.75 3.4 Ton: le D. Bakker, Putten met 79.29 mtr.; 2e G. Broekhui?*^, Wou denberg-met 76.94 mtr. en 3e. J. Overeem, Ederveen 64.49 mtr. 4.4 Ton: 1. T. Dasselaar, Putten met 77.03 mtr.; 2e. H. W. Berkhof, Scherpenzeel met 75.52 mtr. en 3e. H. van Ravenhorst met 74.90 mtr. 5.7 Ton: 1. M. van Echteld, Werk hoven met Full-Pull; 2e J. van Raven horst, Woudenberg met 88.10 mtr. en 3e N. Comelissen, Eist met 78.25 mtr. Vooral voor deze avond bestond een grote publieke belangstelling. De bijzondere verlichting op deze avond viel bij publiek en deelne mers zeer in de smaak. Na afloop volgde de prijzenuitreiking en het trekker trekkerfeest in de Klaveet. Daaraan werkte de band Disco Apollo mee. NEDERLANDSE SCHAPPEN KAMPIOEN- Aan de Nederlandse Kampioen schappen zaterdag deden 67 trek kers mee. Ook hier werd gereden in de 2.4, 3.4, 4.4 en 5.7 ton's klasse. Dankzij de goede weersomstandig heden was er een zeer grote pu blieke belangstelling. Tijdens deze wedstrijden werd verschillende malen Full-Pull behaald, waardoor verschillende malen een 2e en 3e trek nodig was om de winnaars te kunnen bepalen. De prijswinnaars van zaterdag waren: 2.4 Ton: N. van de Brand, Bos- schenhoofd met een Full Pull en 70.20 mtr.; 2e. Chr. de Rooy, Wern- hout met een Full Pull en 70.20 mtr. en 3e K. Braspenning, Zundert 98.01 mtr. 3.4 Ton: 1. D. Bakker, Putten met een Full Pull en 78.03 mtr.; 2e. A. Vernooy, Werkhoven met een Full Pull en 77.54 mtr. en 3e. G. Broek huizen, Woudenberg met een Full Pull en 77.50 mtr. 4.4 Ton: 1 J. van Dijjk, Deurne met een Full Pull en 92.92 mtr.; 2e. A. Scherff, Waardhuizen met een Full Pull en 84.54 mtr. en 3e. J. van de Weyer, Milheeze met een Full Pull en 82.83 mtr. 5.7 Ton: 1. J. van Dijk, Deurne met een Full Pull en 73.91 mtr.; 2. P. Man- ders, Bakel met een Full Pull en 56.33 mtr. en 3e J. Esveld, Putten met 85.22 mtr. doch geen Full Pull. Met brullende motoren proberen een kar met ballast zover mogehjk te verslepen... ^nneoioem meld een bijeenkomst in Ons Gebouw, in het kader van de nationale Ziekendag. LEUSDEN/ACHTERVELD - Kijken hoe het toegaat in boerderijen en in een veevoederfabriek kan op za terdag 23 september in Leusden en Achterveld. Op die dag organise ren de lokale ABTB-afdehngen sa men met de ULG- en CBTB-afdelin- gen in Leusden een agrarische open dag. Zeven land- en tuin bouwbedrijven zetten hun deuren open voor het pubhek: een rund veehouderij, een varkensfokbe- drijf, een bloemenkwekerij, een

Leusder Krant | 1989 | | pagina 5