Waar heb ik mijn auto toch neergezet?" iamersveld en Lisidunahof gaan samenwerken roeiende ouderenbond ventariseert wensen rshofjaarmarkt trekt tussen de vijftig- en zestigduizend bezoekers Mislukte sanitaire stop Auto gestolen 't Vooronder jubileert plaatselijk nieuws je kooplieden hadden geen kraam nodig om hun spullen aan de man te brengen. )EN - Een mens is klaarblijkelijk nooit te oud om te Dat bleek ook weer eens tijdens de avondjaarmarkt van nershof afgelopen zaterdag, de negende alweer in snc- die overigens weer een grandioos succes is geworden, bijvoorbeeld in een van de bijna driehonderd kramen, adrukkelijk en leesbaar gesteld: "Wat is een taco?" Het ord werd al even duidelijk door "Mr. Taco" himself in ide bewoordingen gesteld. uwsgierigheid is bij deze gewekt, maar zij nog even op »ef gesteld terwille van enige saillante feitelijkheden, tter Pim Berghuizen van de organiserende winkeliers- ging De Hamershof aan het slot van een voor velen ener- riindende jaarmarktdag: "Het weer had slechter kunnen et is wat dat betreft allemaal best meegevallen. Als de een schatting maakt van tussen de vijftig- en zestigdui- ezoekers mogen we als organisatie toch vaststellen, dat h weer een hele goede jaarmarkt is geweest" nu eerst even over die aarover we het één en an- loofden. Misschien is het len geen nieuws, maar mis- heeft het toch zm voor an- Kiit de doeken te doen wat Hollands dan Mexicaans- zich Seor Taco noe mende specialist van de Zuid- amerikaanse lekkernij zijn clien tèle deze avond presenteerde. Welnu, het is volgens de wer vende tekst in zijn van alle een voud getuigende verkooplokali teit het volgende: door Gerard Trebert - Introductietekst: Hoe eet ik een taco? 1 Open uw mond; 2. Zorg dat er vijf centimeter van de taco buiten het servet steekt; 3. Breng de taco naar uw mond; 4. Neem geconcentreerd uw eer ste hap; 5. Kauw en slik door; 6. Herhaal nummer 1-6. En wat is dan wel zo'n taco? Een originele Mexicaanse hamburger dat wil zeggen een maisschelp, gevuld met gekruid gehakt en daarover een mengsel van kaas, uien, sla, tomaat en een pikante saus. Geïnteresseerde cliënt na het lezen van al het uitvoerige pro za: "Vriend, geef me eens twee van die dingen..." De avondjaarmarkt van Leusden, waarvan nu langzamerhand kan worden vastgesteld dat het in zijn 20 SEPTEMBER 1989 Daar was het prachtige handwerk uit eigen atelier met mondgebla- zen handgevormd glas met het vriendelijke verzoek "Gaarne met de ogen kijken" en de prachtige oogverblindende, unieke stand van Atty's Lederstudio, waarin de creatieve ontwerpster zelf als le vend reklameobjekt met verve fungeerde. De Vietnamese loempia's en de saté's hebben uiteraard ook deze keer met ontbroken, maar waar waren de doodgewone Hol landse broodjes kaas en worst, vroeg mij een toevallige, honge rige passante. En inderdaad, daar blijkt een gat in de (Hamers- hof)markt! Het amusementsprogramma heeft ook deze keer weer goed ge scoord en de erepalmen daarvoor gaan naar de samenstellers Harry van Schak en Jan Verhoeff. De eer ste presenteerde het geheel weer met flair en fantasie en slaagde er in ondanks de wisselende weers omstandigheden de kijkers en luisteraars vast te houden bij het optreden van David Ray, Piet Veerman, Annie Schilder en René Froger. De dansgroep van Gerda Kagie toonde zin en begrip voor aktualiteit met een zwienge uit voering van Kaoma's "Lambada" Incidenten hebben zich ondanks de enorme toeloop van bezoekers gelukkig niet voorgedaan. De zes tien dienstdoende politiemensen, waarvan er drie in uniform aanwe zig waren, hadden een rustige avond. Wat de fout-parkeerders betreft was er geen vuiltje aan de lucht; de honderden kns-kras en her en der geplaatste voertuigen werden ongemoeid gelaten. Een vaak ge hoorde opmerking evenwel: "Waar, o waar heb ik mijn auto toch neergezet...?" LEUSDEN - Een 66-jarige vrouw uit Lunteren moest vrijdag na een be zoek aan de jaarmarkt in de Ha mershof ondervinden dat het ge zegde 'Haastige spoed is zelden goed' maar al te waar is. Zij werd op het fietspad tussen de Blekerij en de Hamersveldseweg gedwongen om een 'sanitaire' stop te maken. Het bosje langs het pad leek een geschikte plek, maar achter het groen lag een sloot. Die werd de vrouw noodlottig. Zij struikelde, viel in de sloot en brak haar enkel. De vrouw werd met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht. bossen planten - ze waren letterlijk nauwelijks aan te dragen. Het eten is op de Jaarmarkt een belangrijke bezigheid. Niet alleen JoemP'^'s en de saté's vonden in grote hoeveelheden hun weg naar hongerige magen, maar ook de wafels soort de grootste en meest aan trekkelijke van het land is, heeft vooral door haar formule bewezen in twee richtingen de vrucht te zijn van een perfekte organisatie. Enerzijds blijkt het evenement on geacht de weersomstandigheden een trekpleister van de eerste orde te zijn voor wie een gezellige avond uit wil zijn - een onge dwongen sfeer, aantrekkelijke aanbiedingen en lichtvoetig, wel gekozen amusement - en aan de andere kant is het voor de aanbie ders van de koopwaar in alle di versiteit en uit alle delen van het land een onvoorwaardelijke "must" geworden er jaarlijks bij te zijn. Voorzitter Berghuizen: "Vooral kwalitatief gezien is het deze keer een heel goede markt geweest. Van de zijde van de deelnemers was er sprake van grote tolerantie; over de gehele linie was men zeer tevreden over de ter beschikking gestelde standplaatsen. Er waren zo'n kleine driehonderd deelne mers, maar de problemen waren op één hand te tellen. Dat is alleen maar te danken geweest aan de goede organisatie; daar was ieder een het over eens. Het draaiboek was goed en dan volgt de rest van zelf'. En inderdaad, wanklanken heb ben wij tijdens onze rondgang, tij dens en tussen de regenbuitjes door deze merkwaardige avond - merkwaardig vanwege de wisse lende weersomstandigheden, waar de (bijna) volle maan zich vaak met succes tussen de drei gende wolkenflarden een plaats wist te verwerven - niet of nau welijks gehoord. Of was het wel licht van die zuchtende man, die zich nauwelijks een weg wist te banen vanwege de gigantische plantenlast, die hem elk redelijk uitzicht belemmerde: "Het is elk jaar weer hetzelfde. Jij maar kopen en ik al die rommel naar huis sjou wen.-." "GEEN TIJD" Albert Wals uit Volendam stond dit jaar voor de derde keer met zijn zoon Albert jr. in Leusden en heeft zich nu al voorgenomen vol gend jaar terug te komen. Haring en paling, hoe kan het anders uit het dorp van BZN en de Cats? Hoe het gmg, luidde de vraag toen er even niets te verkopen viel. Wals sr "Nou kijk, ik heb nu even de tijd, maar dat is heel bijzonder. We zijn van voor vijf uur af begonnen ,en het is nu al over tienen, maar we hebben allebei geen tijd ge had om te eten". Zelfs geen ha rinkje? "Nee, zelfs dat niet. Maar ik verkoop ze eigenlijk liever dan dat ik ze opeet. Eén ding weet ik zeker, het is nog veel beter ge weest dan vorig jaar en we komen volgende keer weer terug in Leus den". Wie ook vast en zeker terug komt is Gijs de Ijsman. Gijs spraken wij geruime tijd voor het sluiten van de markt. Gijs heet officieel Van Barneveld en zijn domicilie is Epe. Als wij hem treffen is hij bezig met het opruimen van zijn negotie: het schoonmaken van de trommels en het uitruimen van de kraam. Gijs is een meer dan tevreden man. "Ik had eigenlijk voor vandaag met zoveel handel meegenomen, want de weerberichten waren niet zo geweldig. Maar tegen negen uur vanavond was ik door alles heen: schoon uitverkocht, letterlijk. Er was geen turbo-hoorn (bijna een halve meter ijs a raison van vijf gul den) meer te koop. Ja hoor, ik ben er volgend jaar weer bij en beloof dat ik dan wat meer bij me heb Want het is wel erg als je voor de sluiting moet zeggen dat er niets meer is". LEKKER VEEL Bij de planten was er tegen slui tingstijd. elf uur deze zaterdag avond, nog volop handel alhoewel de voorraad behoorlijk was ge slonken. Maar voor vijfendertig gulden waren nog behoorlijke pakketten te bemachtigen. En zoals gewoonlijk: het kón niet op. Toegift na toegift na toegift: olean ders, bananenplanten, ficussen en homeopatische planten "tegen rugpijnen, gynaecologische klachten en zweetvoeten" gingen moeiteloos van hand tot hand. Het motto was: Lekker veel, een ven sterbank vol. En zo'n slogan blijkt het best te doen. Ja - en wie was er niet, achter en voor de kramen? De hockeyers van MHC Leusden met de uitnodi ging "Kom het eens proberen", de voetballers van Roda '46 - hebben die nóg meer jeugdleden nodig? - de aardige korfballers van Antilopen, om eens wat ak- tieve sportvrienden te noemen. en de worsten. SN - De Stichting Bejaar- De bedoeling hiervan is om de kg Leusden en de Stichting bestaande contacten tussen het ghuizen Nederland slui- verpleeghuis Lisidunahof en het riijdag 22 september een verzorgingstehuis 't Hamersveld erkmgsovereenkomst. een formeel karakter te geven en uit te breiden. De samenwerking werd noodza kelijk, omdat de verschillen tussen verpleeg- en verzorgingstehuizen steeds kleiner werden. In het ver zorgingstehuis wonen steeds meer ouderen met somatische of psy chogeriatrische klachten. Dat vraagt een deskundigheid die wel voor handen is in het verpleeghuis, maar niet in het verzorgingstehuis. Verder wordt de hulp buiten de instellingen steeds belangrijker. Daarbij wordt vooral gedacht aan de zogenaamde eerste lijnshulp- en zorgverlening, waarbij de Leusddense tehuiszen een rol kun nen spelen. Als derde gebied waarop de instellingen kunnen sa menwerken, wordt de realisereing van het zorghuis in Leusden ge noemd. Samen met de gemeente wordt gewerkt aan de totstandko ming van een huis voor gehandi capten, die in aanmerking komen voor opname m een verpleeghuis, maar waarvoor andere voorzienin gen ook geschikt zijn. Deze men sen zouden in een zorghuis een grote mate van zelfstandigheid kunnen behouden en zelfs in ge zinsverband kunnen wonen. Het te- rem aan de Aschatterweg/Tore- nakkerweg zou een geschikte plek daarvoor zijn, omdat er dan vanuit 't Hamersveld zorg kan worden ge boden. - De nog jonge afdeling Lensden van de Algemene mdse Bond voor Ouderen, ANBO, komt woensdag 22 bijeen in verzorgingshuis 't Hamersveld. Om 14.30 rden daar in de koffiekamer de plannen voor het ko- iaaj besproken. Naast de wensen van de leden vindt ook tentarisatie plaats van de mogelijkheden die de leden °m elkaar van dienst te zijn. "We zijn met zozeer een gezellig heidsclub, maar een bond die op komt voor de belangen van de le den", zegt voorzitter Boshuis. "Er zijn zoveel mogelijkheden in Leus den voor senioren om zich te ont spannen zoals o.a. in de Wol boom, dat het dwaas zou zijn als wij dat nog eens gaan verdubbe len." Tijdens een bijeenkomst in 't Ha mersveld treedt het voorlopige bestuur af en kiezen de leden een definitief bestuur. Alle leden van het voorlopig bestuur zijn be schikbaar voor het nieuwe be stuur: E.C. Boshuis (voorzitter), H. Meijer (secretaris), J. Everts (pen ningmeester), en de dames Dra- ger-Wiggers, W A M. de Groot en L.W. van der Heide-van Doom. Men wil komen tot een bestuur van zeven personen. Kandidaten voor een bestuursfunctie kan men opgeven bij secretaris H. Meijer, Albast 5, tel. 944935 Het bestuur brengt verslag uit van onder andere de stand van zaken wat betreft eeen Leusdense Senio renraad en over de samenwerking met de andere ouderenbonden in Leusden. Het is de bedoeling om samen met de Katholieke en de Protes tants Christelijke afdelingen te ko men tot een overkoepelende or- aani^atie COSBO, Centraal Or gasm Samenwerkende Bonden van Ouderen. INVENTARISATIE De ANBO-leden krijgen een for mulier waarop zij hun wensen en suggesties kenbaar kunnen ma ken voor activiteiten op sociaal en cultureel gebied. Daarnaast wordt ook gevraagd om de eigen vaar digheden en kundigheden te ver melden, waardoor duidelijk wordt hoe men 'collega-senioren' van dienst kan zijn. Zo kan een inventarisatie plaats vinden, waardoor een duidelijk programma kan worden opge steld. Sinds de oprichting van ANBO- PROGRAMMA 10 JAAR MOES POT Donderdagavond 21 september Kaartavond voor jong en oud. Aan vang 20.00 uur. Vrijdagavond 22 september Tiener Disco Party voor alle tie ners. Aanvang 20.00 uur. Disco mu ziek, video films. Zaterdag 23 september Zaterdagmorgen vanaf 10.00 uur Kinder vlooien-markt op het terrein van de Moespot. Zaterdagmiddag In de videozaal diverse teken films. In de knutselzaal kan ge werkt worden met een verfcentri- fuge. Er zijn ook diverse eetkra- men. Aanvang 14.00 uur. Zaterdagavond Dance Party voor de jongeren van af 15 jaar. Behalve in de Bar en de Discozaal ook buiten in een tent veel muziek. Muzikale medewer king Amersfoortse band en muziek door een Drive-inn Discotheek. Zondag 24 september Van 14.00-15.30 uur receptie voor de vele genodigden. Daarna tot 18.00 uur voor iedereen open huis. LEUSDEN - Vrouwenontmoetings centrum 't Vooronder viert dit jaar het vijfjarig bestaan. Onder meer ter gelegenheid daarvan is 't Voor onder op zaterdag 23 september met een stand vertegenwoordigd op de Culturade in De Korf. Op die dag is 't Vooronder (in de kelder van het gemeentehuis) tevens ge opend voor kennismaking (van 10.00 uur tot 17.00 uur). Er is dan een tentoonstelling ingericht over Vrouwenliteratuur. Dan wordt te vens het nieuwe seizoen ingeluid, waarin het vrouwenontmoetings- centrum weer tal van cursussen en thema-bijeenkomsten organiseert. Leusden op 7 juni is het ledental bijna verdubbeld, zodat er mo menteel 67 leden zijn. Binnenkort hoopt men een ledenwerfactiete kunnen houden onder de onge veer 3000 ouderen in Leusden. De ANBO-bijeenkomst in 't Ha mersveld, Albert Buiningaarde 34, begint woensdag 27 september om 14.30 uur en is ook voor met leden toegankelijk. Opgave als lid van de ANBO en meer informatie: H. Meijer, tel. 944935. LEUSDEN - Op de Lamshoeve is in de nacht van donderdag op vrijdag een auto ontvreemd. De dief sloeg een raampje in om binnen te ko men, waarna draadjes werden doorverbonden om de auto te star ten. De auto is later op de Lingewijk teruggevonden. De politie ver moedt dat de dief de auto na motor storingen daar achterliet.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 15