Dameshockeyers nog steeds ongeslagen „Het gaat elke week beter, ondanks falend aanvalsvak" LHVophet vinkentouw Dubbel Du Pon/Koopman overtuigend kampioen leu SU e r krai Is Vliegende start van Haaienjeugd Heren Leusden boeken eerste winst Antilopen-trainer De Brum is niet uit het veld te slaan: Tweede winst dameshandballers Ons Genoegen WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1989 Sport LEUSDEN - Het damesteam van de MHC Lensden blijft op de goede weg voortgaan. De wedstrijd tegen Kameleon leverde twee punten op: 2-0. Het was trouwens toch een uitstekende dag voor de hockeyers want ook de heren boekten een nuttige overwinning. De ontmoeting in Arnhem leverde een 2-5 zege op. De dames gingen snel en voor- van Evelien Zwart en Letty den spoedig van start. Een combinatie Besten bracht de bal bij Patricia van der Flier, die reeds na vijf minuten de score voor de thuisclub opende, 1-0. Leusden bleef sneller en beter. Desondanks bleef het oppassen voor de thuisclub. Zo moest Inge Spijkman de bal na een strafcorner van de lijn werken. Evelien Zwart viel vervolgens uit met een blessu re en werd vervangen door Char lotte van den Wall Bake. In de laat ste minuut van de eerste helft viel naar wat later zou blijken het be slissende doelpunt, wederom ge scoord door Patricia van der Flier, deze keer na goed voorbereidend werk van Renée Tuininga. Kameleon kwam na de hervat ting gevaarlijk opzetten en op nieuw moest Inge Spijkman op de lijn redding brengen. Verder hield Joep Roseboom... drie keer raak. Legden de zaak goed in de hand riatie in de aanvallen leidden tot het volgende succes, wederom via de stick van Joep Roseboom. Bij één van de uitvallen van Arn hem werd onterecht een strafbal toegekend. De goed keepende Gert Jan van der Groep scheen op de bal te zijn gaan liggen. De straf bal werd benut (1-3). Leusden leek even van slag maar kwam snel weer op de goede weg. Sander Greve verving Frank Roggen- kamp. Na vlotte combinaties over rechts onder aanvoering van Ro bert Kreikamp werd Ralf Kem J de stick gehakt. De strafbal 7 door Joep Roseboom benut, ui een van de weinige aaivrj scoorde Arnhem na een kingsfout een tweede do* maar acht minuten voor tijd s Leusden orde op zakea I Kemps speelde snel de ball waarna Maarten Jonges de keT zeer behendig op het verkêj been zette (2-5). De dames van Leusden (lichte rokjes) zijn met vijf punten uit drie wedstrijden prima gestart in de nieuwe competitie. Leusden bleef op eigen terrein Kameleon met 2-0 de baas, dankzij doelpunten van Patncia van der Fher. zodat de punten in eigen huis kon den blijven. De volgende vier wed strijden worden van groot belang: zondag in Tiel tegen Kromhouters, daarna thuis tegen Huizen en ver volgens uit tegen respectievelijk Weesp en Soest. Het worden de wedstrijden van de waarheid, meent coach Hans van der Linden. CONCEPT De coach van de heren Gé Rehe had voor een ander concept geko zen. In Arnhem werd met vier man op het middenveld gespeeld en dat werkte goed. Het systeem was vrij dag al tegen Laren met succes (3-1 winst) in een nuttige oefenpartij be proefd. Leusden begon goed; Arnhem werd vastgezet en kwam daardoor met m zijn spel. Ondanks een aantal goede kansen beperkten de gas ten zich tot slechts eén doelpunt van Richard Knoppien uit een straf corner. Vele aanvallen over rechts werden met naar behoren afge rond. In de tweede helft werd Maarten Jonges gemeen neerge haald, na een snel genomen vrije LEUSDEN - Antilopen is er de afgelopen week niet in geslaagd de goede start in de competitie van een passend vervolg te voorzien. Het kreeg binnen een week twee nederlagen aan de broek. Woensdag werd in Wageningen met 11-4 van SSS verlo ren en zaterdag werden de punten in Hardinxveld/Giessendam gelaten aan HKC. Deze club gaat nu samen met Sparta-Nijkerk aan de leiding in de eerste klasse D. Antilopen viel na de matige resultaten al ver terug. Tegen HKC speelden de Leus- denaren een goede wedstrijd, maar het aanvalsvak faalde in de afwerking. De tweede helft wist het aanvalsvak in dne kwartier niet éénmaal te scoren, maar het aan valsvak van de thuisclub wist ech ter ook maar één keer de korf te vinden Daardoor ontstond een z§er saaie tweede helft, terwijl de eerste helft juist zo boeiend was geweest. Antilopen was furieus ge start en stond binnen een kwartier met 0-2 voor, maar moest toch met een 7-5 achterstand de rust ingaan. Trainer Wim de Bruin zag echter genoeg perspectief voor de ko nlende wedstrijden: „We hebben vooral in het middenvak en in de verdediging uitstekend gespeeld, maar de aanval liet ons in de steek. Want kansen hebben we genoeg gehad. Verder is HKC een heel moeilijke tegenstander, die ik toch wel als een kandidaat voor het kampioenschap beschouw. Ik kijk al weer naar de volgende wedstrijd tegen Revival en ik zal waarschijn lijk binnen de ploeg wat moeten schuiven om meer aanvalskracht te verkrijgen." Afgelopen woensdag werd kansloos van SSS in Wageningen verloren. Een wedstrijd om snel te vergeten en zeker geen maatstaf voor de winnende of verliezende ploeg. Het duel werd in de stro mende regen afgewerkt, hetgeen het spel van beide kanten zeker niet ten goede kwam. „Ik wil over die wedstrijd niet zo veel kwijt, want de voorbereiding was heel slecht. We waren maar ternauwernood op tijd in Wagenin gen omdat we in de file hadden gestaan. Het was slecht weer en het laatste half uur hebben we bijna in het donker gespeeld. Maar ook in deze wedstrijd was de schotvaar digheid van Antilopen beneden peil en de tegenpartij gooide ze er wel in. We zijn gewoon ingemaakt." Voor de Leusdenaren scoorden Jan Costa, Martijn Verwoert, Nancy Laheij en Marcel Veenendaal, maar SSS scoorde maar liefst elf maal. ZATERDAG Tegen HKC in Hardinxveld/Gies sendam speelden beide partijen een uitstekende eerste helft. Anti lopen had een zeer voortvarende start en kwam binnen het kwartier door twee punten van Martijn Ver woert op een 0-2 voorsprong. Het eerste aanvalsvak, dat in de twee de helft zo lelijk verstek het gaan, het in de beginfase zien dat scoren wel degehjk mogehjk is. De thuis club kroop echter langzaam terug, omdat die de kansen die ze kregen beter benutten. Bij de stand 3-3, Evehen van Rooijen had nog voor 1-3 gezorgd, benutte Verwoert een strafworp en bracht Antilopen weer op een voorsprong. Maar niet voor lang, want buinen vijf minuten boog de club uit Wageningen de achterstand om in een 6-4 voor sprong. Het afstandschot bleek op dat moment een geducht wapen voor de thuisclub. Vlak voor het rustsignaal bracht John van Vulpen de marge terug tot één punt door een goede combi natie met Debbie Costa onder de korf naar behoren af te ronden. Het laatste woord was toch nog voor HKC, dat opnieuw met een af standsschot de ruststand op 7-5 be paalde. De tweede helft was een saaie bedoenng, waarin de aanvalsvak- ken van zowel Antilopen als van de Wageningers machteloos stonden. Welgeteld één keer werd er ge scoord en ging de overwinning al dus met 8-5 verdiend naar de thuis club. Trainer De Bruin trachtte nog de aanval nieuwe impulsen te ge ven door zowel Verwoert als Vee nendaal te vervangen. Maar dat was ook tevergeefs. De vervangers Jack den Heijer en Jerry Urbach waren niet in staat het vertrouwen een beetje op te krikken. Het mis sen van een strafworp vijf minuten voor tijd door Den Heijer was illu stratief voor de wedstrijd en vooral voor de tweede helft. ,We spelen een spel dat op snel heid is gebaseerd en daarbij is conditie een hele belangrijke fac tor. Sommige spelers zijn echter nog niet zover om een aanval nauw keurig af te werken. Maar het gaat elke week beter," aldus een opti mistische coach De Bruin. Opstelling Antilopen: Martijn Verwoert (Jerry Urbach), Marcel Veenendaal (Jack den Heijer), Es ther Versteeg, Joyce Osnabrug- ge, Jan Costa, Paul Hendriks, Nancy Laheij Evelien van Rooij en, Frans ter Maten, John van Vulpen, Margret Versteeg en Debbie Costa. LEUSDEN - Hoewel de trainin gen al enkele weken geleden weer werden opgepakt is nu ook het wedstrijdseizoen bij de zwemmers weer van start gegaan. In het eigen bad werd de eerste Speedo-limiet- wedstnjden georganiseerd voor de jeugd onder de 12 jaar. De dele gatie van de Leusdense zwem- poloclub „De Haaien" kwam daar bij goed uit de startblokken. Vrij wel alle Leusdense deelnemers lieten een persoonlijk record aan tekenen. Evelien Brienesse deed dat op drie afstanden, waarbij vooral haar winst op de 100 meter rugslag, van 1.47.0 naar 1.41.1, in het oog sprong. Een soortgelijke verbetering belandde voor Martijn Hofs en Mathijs Rijnbergen m de boeken op het nummer 100 meter vrije slag. I De klapper van de middag kwam echter op naam van Elwine Her mans. Zij ging voor de eerste keer te water op de 400 meter vrije slag. Terwijl debutanten op die afstand een tijd plegen neer te zeten van tegen de zeven minuten, slaagde zij er bijna in om onder de zes minuten te blijven: 6.00.1. 100 meter rugslag: Evelien Brienes se 1.41.1 en Tim Floor 2.26.9. 100 meter vrije slag: Hanneke Vos kuilen 135.5, Marlies Kok 2.04.2, Martijn Hofs 1.38.5, Kristiaan Plug- ge 1.14.9, Mathijs Rijnbergen 1.33.7 en Evelien Bnenesse 1.28.3. 100 meter schoolslag: Evelien Brie nesse 1.54.3. 400 meter vrije slag: Elwine Her mans 6.00.1 en Werner v.d. Berg 5.59.0. ACHTERVELD - Na het zomer seizoen wordt door de leden van de schietvereniging Ons Genoe gen weer geschoten op de bin nenbaan in Ons Gebouw. Elf leden namen aan de ondelinge schietwedstijd deel aantal punten 2. J. Voskuilen 3. J van Rossum 4 H.J. van Ruitenbeek 5. W Voskuilen 5. J.E. van Hamersveld 7. G. van Hamersveld 8. A. van Daatselaar 9. J. Blom 10 A. Vlug 10. M. Comeüssen 84 83 81 79 79 78 73 71 70 70 bal van Robert Kreikamp. De straf bal werd door Joep Roseboom hoog en hard mgeslagen (0-2). Goede aanvalspatronen en veel va- Gevaar voor het doel. LEUSDEN - De dameshandballers van LHV hebben de opgaan de lijn in de eerste klasse te pakken. Na het openingsverlies tegen BHC in de eerste wedstrijd, volgde vorige week krachtig herstel tegen DWSM. Dit weekeinde rekenden de Leasdenaren in de eerste uitwedstrijd af met een oude rivale. In Ankeveen kreeg ASV tegen de équipe van trainer Theo Ge er ding geen voet aan de grond. Met 9-11 pakte LHV de volle twee punten. De heren moesten een stapje terug doen. Tegen Baam, de zelfde ploeg waar LHV twee seizoenen geleden het kampioen schap tegen besliste, gingen de Leusdenaren in een slechte tweede helft ten onder. Nadat de Leusdenaren nog met een voordelige stand waren gaan rusten (7-8), pakte Baam de twee punten: 12-9. De dameshandballers van LHV hebben na drie ronden in de veld- competitie plaats genomen op het vinkentouw. Na een nederlaag in de openingsronde, die warschijn- lijk deels toegeschreven kan wor den aan onwennigheid op een ho ger niveau, en winst in de daarop volgende duels, zijn de Leusdena ren de top-dne van het klassement binnengeslopen. De achterstand op het leidende tweetal Nijenrodes en BHC is daarbij beperkt geble ven tot twee, respectievelijk één punt. De winst op het Ankeveense ASV is er één, die waarschijnlijk voor de oudere speelsters veel waard is. Dezelfde ploeg zette na melijk in het nabije verleden de Leusdenaren twee keer de voet dwars, toen het om promotie ging. Zowel in de zaal, als een keer in de veldcompetiüe bleken de Ankeve- ners juist een fractie sterker. Dit seizoen, en nog wel op vreemde bodem, draaide LHV de rollen om en pakte brutaal twee punten in het hol van de leeuw. De fanatieke en zich luidruchtig roerende aanhang van de thuisploeg vermocht de Leusdenaren slechts tot grotere daden aan te zetten. INITIATIEF Toch gaat het te ver om het op treden van de Leusdense ploeg als 'ïjzersterk' te typeren. Daarvoor ga ven de volgelingen van Theo Geer- ding de tegenstander nog te vaak de kans in de wedstrijd terug te keren. Met name vlak voor rust (2- 6) en tegen het einde (7-11) hadden de Leusdenaren uitgelezen moge lijkheden om de wedstrijd al voor tijdig te beslissen. Dat liet de ploeg na, zonder overigens daardoor echt in serieuze problemen te be landen. Er waren maar twee momenten in de wedstrijd dat LHV de oppo nent voor zich (1-0) of naast zich (2- 2) hoefde te dulden. Voor de rest hadden de bezoekers uit Leusden in doeltreffend opzicht het initiatief. Via Jeanet Kok, Carla Mossel, Anja Douma en topscorer Hetty Tessels leek LHV voor de pauze zelfs al definitief orde op zaken te stellen. Bij 2-6 kreeg ASV echter de gele genheid zich enigszins te herstel len, zodat het verschil bij de pauze nog niet onoverbrugbaar was: 4-6. Na de thee kreeg ASV bij 5-6 weer uitzicht op de aansluiting, maar zover lieten de Leusdenaren het toch niet meer komen. Via 5-8, 6-8 en 7-9 demarreerde LHV op nieuw, om de marge van vier pun ten te herstellen: 7-11. Omdat de ploeg vergat definitief afstand te nemen, werd de eindstand, een tikje geflatteerd, 9-11. DERDE PLAATS In de eerste klasse, waarin LHV dit jaar debuteert, lijkt het kaf na dne weken al aardig van het koren gescheiden. Nijenrodes heeft tot nu toe maar weinig doelpunten (20 uit 3) nodig gehad om zich ongeslagen aan de kop van het klassement te handhaven. BHC, dat LHV in de openingswedstrijd versloeg, ver speelde zondag tegen Olympia'25 het eerste punt en staat nu tweede. LHV volgt, met verreweg het beste doelsaldo, op de derde plaats. HVBS blijft, dankzij verrassende winst op HVN/Attila, goed in de race naast LHV. Daaronder moeten Olympia'25, het tegenvallende HVN/Attila en ASV, en DWSM zich al eens bedenkelijk achter het oor krabben. Volgende week wacht LHV de eerste serieuze krachtproef, als de ploeg op bezoek gaat bij koploper Nijenrodes. In de zaal waren de Leusdenaren vorig jaar de ploeg uit Breukelen nog twee keer te slim af. Bovendien komt Nijenrodes maar moeilijk tot scoren, waar tegenover staat dat de verdediging kennelijk ook op de taken is berekend. De heren hebben de eerste ne derlaag van het seizoen moeten in casseren. Tegenstander Baarn'73, overigens één van de kandidaten voor een hoge eindklassering, maakte duidelijk dat LHV nog in de opbouw zit en dat de eerste plaats die de Leusdenaren na twee wed strijden bezetten, licht geflatteerd was. Met name in aanvallend op zicht bleken de Leusdenaren on machtig. Na een zeer acceptabele eerste helft, waarin LHV ook het initiatief had (7-8 bij rust), kwamen de bezoekende blauwhemden na de pauze nog maar één keer tot scoren. In de handbalwereld is dat, zeker bij de mannen, haast on denkbaar. Baarn had dan ook maar een handjevol treffers nodig, om de wedstrijd riant in eigen voordeel te beslissen: 12-9. LHV leek vooral te bezwijken onder de fysieke kwaliteiten van de tegenstander, die uiterst gedre ven op zoek leken naar revanche (de Leusdenaren zetten een sei zoen geleden de ploeg de voet dwars in de jacht op de titel). Zon der dat de wedstrijd opzettelijk on sportief werd, werd een aantal Leusdenaren door de Baarnse de fensie haast letterlijk tegen de grond gelopen. Zo moesten Ruud Bosch en Daan Bleuel een paar keer naar de zijlijn om te herstellen van een stevige confrontatie met vertegenwoordigers van de ploeg uit Baarn. Omdat de matig leidende scheidsrechter zich aan een beetje stevig spel minder wenste te storen dan aan gepraat in het veld, vl te LHV in het ontwijken va cirkelzóne. Met name Ed Davi Arjan Schneiders waren da; niet meer in staat gevaar te binnen de negen-meter. V; stand kon LHV daar te we: genover stellen na de pai leen junior René van Gardere: seerde de tweede doe lm; Baarn van een meter of tie: was te weinig om aanspra; één of meer punten te kunn< ken. In de eerste helft leek de strijd nog in een zenuwslope: vecht te zullen eindigen, nodige variatie in de aam werd het doel van Baarn lend van afstand (Daan vanuit de hoek (Willem vai Heyden) en vanaf de cirkel Zwaan en Ed Davids) met a onder vuur genomen. Vlak vo pauze namen de Leusdenarer een voorsprong, nadat men daarvoor tot volgen beperki 7-8. Na de pauze was de kaars op. De angst voor nieuwe bl res, die de Leusdense ploeg ;de vorig seizoen als een traunu Ben tervolgt, leek groter dan de de koppositie m de tweede te verdedigen. Toen Baarn de terstand al snel na de pauri |jt t0, boog in een 11-8 voorsprorv jouj ven de Leusdenaren zich g* nen. Het verlies heeft LHV in de sementen teruggeworpen na: voo gedeelde derde plaats. Fort es 2, de volgende tegenstande Bers de Leusdenaren, handhaaft ^ei ongeslagen status ten kost- rme DWSM, terwijl ook Baam LH! seerde. Amersfoort deelt dei j; plaats met LHV, maar heeft v op pig een beter doelsaldo d ruu, Leusdenaren. Doelpuntenmakers LHV (l Daan Bleuel (3x), Ed David René van Garderen, Wille: der Heyden, Onno Zwaa Ruud Bosch. Doelpuntenmakers LHV (d Hetty Tessels (4x), Carla J ke (4x), Ria Meyerink, Jeanei en Anja Douma. lel kt, one poe hie pht. ie B< as esH en ste )ules Joo: LEUSDEN - Willem du Pon en Vincent Koopman zijn nieuwe senioren kampioen in het heren-dubbelspel bij hui* (tennis)vereniging LTV Lockhorst. Bij de dames werden dat Irene Abbing en Carina Vos. Voordat het zondag zo ver was, moesten er in de voorafgaande an derhalve week 223 partijen worden gespeeld in de drie categoneèn A (de sterkste dubbels), B en C. De meeste inschrijvingen vielen te no teren in de categorie B (47 dubbels) en C (49 dubbels). In elke categorie werden de eer ste partijen gespeeld in poules. De twee beste dubbels uit elke poule kwamen in het eindschema. Door de slechte weersomstan digheden werden enkele kwart-fi nales gespeeld in pro-sets, waann niet meer werd gespeeld om twee gewonnen sets, maar om echt ge wonnen games. Ir de halve finales hadden Wil lem du Pon/Vincent Koopman nog dne sets nodig om van Mark van Dijk/Leon de Boer te winnen. Hun tegenstander in de finale, Raoul Agterberg/Roger de Jonge, kwa men in de finale door een walk over op Michiel Tijmensen/Ronald Klinkenberg. In de eerste set van de finale stonden Du Pon/Koopman hun opponenten geen enkele game toe. Het aantal dubbele fouten van Agterberg/De Jonge was daar mede debet aan. In die tweede set bleven Agterberg/De Jonge nog enige tijd bij; Du Pon/Koopman maakten de partij uit met 6-3 en werden hiermee clubkampioen in het heren-dubbel. Het aantal dubbels bij de dames m A was zo genng, dat wedstrijd leider Sjoerd de Jonge besloot om de dames alleen m poule-verband te laten spelen. Irene Abbing/Cari- na Vos wonnen alle drie de partij en. Als tweede eindigden Lies Ac kers en Hans Bolk, ondanks hun verloren partij met 1-6, 1-6 van de nieuwe clubkampioenen, Irene Abbing/Carina Vos. In de finale in de categorie ge mengd dubbel A hadden Jasmijn Wagenaar/Mark van Dijk weinig moeite met Annelien Tijmensen/ Raoul Agterberg (6-0 en 6-1). Tijdens de prijsuitreiking be dankten Jan Tijmensen en Ab Noordkamp de wedstrijdcommis sie, die dit jaar bestond uit Henk Jansen, Frits Geubel, Carla van Os en Ank en Wim Küh. Zondag 1 oktober of bij slecht weer op die dag één week later, sluiten de Burg. Buiningparkbewo ners het seizoen af met eer ratie slottoernooi. UITSLAGEN HDA Du Pon/Koopman berg/De Jonge: 6-0 6-3; GDA Wagenaar/Van dijk sen/Agterberg: 6-0 6-1; DDA Abbing/Vos - Ackes 1-6 1-6; HDB Tijmensen/Moddeme Van Vliet/Van Vliet: 6-7 6-0 GDB Hoekstra/Tijmensen kers/Kamp: 7-6 6-1; DDB Jansen/Salverda - Vl Vanoni: 6-1 6-2; HDC Schuiling/Sundermar kenberg/Roelofsen: 6-4 6-2; GDC Meuzelaar/Kolthof - dorp/De Haan: 6-7 6-4 6-3; DDC Kolthof/Wildebroer Niesing: 5-7 6-4 6-4. detf. fes di

Leusder Krant | 1989 | | pagina 18