Er moet een nog grotere clubbinding komen" SVA-dames op winst Dkhorst/De Groot opnieuw innaar van Boulestoernooi i Goldsmann volgt Juus Halsema op als praeses MHCL rfsttoernooi van De Hakhorst Oudpapieractie De Haaien RODA 1 - DWSV 1 Kermis Impala Speel-o-theek ;DEN - Pim Goldsmann, die morgenavond tijdens de ene ledenvergadering van de Mixed Hockeyclub Leus- t roer overneemt van de huidige voorzitter Juus Halse- t als een van de belangrijkste zaken waarmee hij straks geconfronteerd het versterken en verbreden van de ële basis van zijn vereniging. Dat is op zichzelf niet zo iderlijk. Goldsmann heeft er drie jaar opzitten als pen ester van de club en weet dus waar de financiële knel- zitten. Op zijn nieuwe stoel denkt hij als voorzitter niet c en zakelijk de vergaderingen te zullen gaan leiden. FLUITIST Be benoeming van Golds- Jmt een einde aan een pe- n vier jaar, waarin Juus Hal- i scepter zwaaide over de llub. De 49-jarige daarover: het met plezier gedaan en leraf dankbaar dat ik vanuit ctie heb kunnen bijdragen rugmg te brengen naar de lie zij op het ogenblik in- k ga nu stoppen omdat ik taal toch een redelijk grote belasting ben gaan voelen. Als voorzitter ben je nun of meer ver plicht bij alle aktiviteiten van de vereniging aanwezig te zijn en bij voortduring te sturen, te coördine ren". Halsema vindt het moeilijkste van het voorzitterschap zoals hij dat heeft ervaren het runnen van een vrijwilligersorganisatie, waarin sommige goedwillenden toch met optimaal functioneren. Dat vraagt om tact. een diplomatiek beleid. De meuwe prases Pim Golds mann (58) heeft zijn sporen inmid dels ruimschoots verdiend in de vereniging, waarvan hij sinds de oprichting in 1972 lid is. Voordat hij benoemd werd tot penningmees ter was hij een aantal jaren trainer van het eerste damesteam. Hij is wat men bij de club noemt „een bekend fluitist"; hij trad in talloze wedstrijden - ook bij dames I - op als scheidsrechter. Vrijwel ieder weekend is hij op het Valleisport park te vinden. „Ik ben er graag en voel me sterk met de vereniging verbonden". Over zijn voorganger (na don derdagavond): „Juus was een uit stekende voorzitter. Onder zijn lei ding is veel tot stand gekomen; ik heb dat binnen het bestuur van na bij mogen meemaken. Er zal ook in de nabije toekomst in het beleid vrijwel niets veranderen, want het is uiteindelijk een beleid, dat wij als bestuur gezamenlijk hebben neer gezet en uitgevoerd. Het zal hoog stens moeten worden bijgesteld of aangescherpt. Ek denk dan vooral aan het sociale element; er zal bij de leden een nog grotere binding met de club moeten komen". Goldsmann doelt daarbij met name op het feit, dat ruime aandacht moet worden besteed aan de grote, belangrijke groep van recreanten binnen de vereniging, waarbij ui teraard tevens gericht zal moeten worden gewerkt aan de presenta ties van met name de hoogste teams. „Een pluspunt bij de MHC Leusden is in ieder geval het feit dat ieder elftal een eigen begelei der heeft SPONSORS GEVAARLIJK Juus Halsema: „En als we het toch over de gemeente hebben, we wachten nu al jaren op de afdoende maatregelen tot verbetering van de toegangsweg naar het sportpark. Afgezien van het feit, dat het ge meentelijke compostbednjf, dat een verschrikkelijke aanblik biedt en al lang zoals destijds beloofd weg had moeten zijn is er nog altijd sprake van een levensgevaarlijke verkeerssituatie. De toegangsweg is glad en modderig, maar er moe ten waarschijnlijk eerst ernstige ongelukken gebeuren. Persoonlij ke gesprekken met gemeentebe stuurders blijven zonder resultaat en brieven zonder meer onbeant woord. We zijn wat dat betreft zeer teleurgesteld in het nieuwe colle ge". De nieuwe voorzitter Golds mann: ,Je probeert als vereniging ook in de regio een goede naam uit te dragen. Maar als de mensen naar ons toekomen kunnen we het in representatief opzicht allemaal wel vergeten. Een betreurens waardige zaak". Als penningmeester wordt Pim Goldsmann opgevolgd door Joost Pieten de Smeth. Behalve Juus Hal sema treedt ook Peter Elffers af. In zijn plaats wordt benoemd Rob Ponsen. De overstap van het penning meesterschap naar de voorzitters- stoel betekent voor Pim Golds mann niet dat hij nu verlost zou zijn van alle financiële perikelen, inte gendeel. De club drijft op de in komsten uit de contributies en de revenuën van de bar. Daarnaast zijn er de materiële bijdragen van sponsors in de vorm van kleding. Men kan de touwtjes nog juist aan elkaar knopen. Waar de belangen van de vereniging nauw zijn verwe ven met die van de stichting „De Vallei", die het kunstgrasveld ex- ploiteerd - de hockeyclub staat bij voorbeeld garant voor het exploi tatie verhes van de stichting-red. - stelt het bestuur van de MHC zich voor de financiële basis te verbre den teneinde de financiële last ten opzichte van de stichting te vermin deren of zelfs te elimineren. Men is nu van plan via een dui delijk gerichte sponsorcampagne grotere bedrijven naar zich toe te trekken. Op die manier hoopt men ook in een volgend stadium met grotere klem en vanuit een gunsti ger financiële positie bij de ge meente te kunnen aandringen op de aanleg van een tweede kunst grasveld. De komende en gaande man bij MHC Leusden, respectievelijk Pim Goldsmann (links) en Juus Halsema. tien angsweg naar het Valleisportpark, waarover het bestuur van de hockeyvereniging zich al jaren druk jraê Zondag 24 september aanvang 14.30 uur Wedstrijdbal aangeboden door Snijbloemen groothandel Anneke en Leen Oudshoorn, tel: 033-940777 „U heeft eerhjk gewonnen, gefeliciteerd." Sportief-zijn hoort kennelijk nog gewoon bij de Jeu de Boulessport. i Achterveld breekt uit over de vleugels. LEUSDEN - Gymnastiekvereniging Impala organisseert voor zaterdag 23 september een kermis op het tenein achter de Hamershof. Van 10.00 uur tot 16.00 uur is er een rad van avontuur, een kraam met en- veloptrekken, een waarzegster, darts, gewichtsheffen en een hoela hoep. Bovendien is er een snoep- tent, een drankjes- en hapjeskraam en een pot waarvan geraden moet worden hoeveel drop erin zit. Het belangrijkste onderdeel van de kermis is 'sponsorgymnastiek- baan, waaraan leden van Impala meedoen. Zij zullen een aantal gymnastiekoefeningen uitvoeren, die geld opbrengen voor de vere niging. Dat geld wordt gebruik om met de kinderen van de vereniging een aantal activiteiten te kunnen doen in het komende jaar. Als het weer niet meewerkt, zal de kermis op 7 oktober gehouden worden. de per Zeist. Het Leusdense duo toonde echter een topvorm en won met 13-7 van de Zeistenaren. Bep en Bob Bloemendal misten in dit toer nooi net een plaats bij de eerste acht. Uitslagen Hakhorst-herfsttoernooi Eindstanden: Al-poule: 1. Joost Jacobs en Rob van der Werve 3 punten; 2 Hans Manuel en Peter van Olmen 2; 3. Ruud en Tiny Dam 1. 4. Bep en Ton Jacobs en Sieds Hoiün- ga 0. A2-poule: 1 Bauke Bokhorst en Ru dolph de Groot 2 (+9); 2. Hans en Janny Vossebeld 2 (+5), 3 Hans Jacobs en Ad ACHTERVELD - De dames van Achterveld hebben ook de tweede competitiewedstrijd met succes afgesloten. De tegen stander Odijk - afgelopen jaar gepromoveerd uit de tweede klasse - was duidelijk zwakker maar zorgde wel voor enkele penibele situaties. Uiteindelijk werd het 4-2. ^9 IDEN - De wisselbeker is er definitief uit. Voor de derde ienvolgende maal is het Herfsttoernooi van de Leusden- le boulesvereniging „De Hakhorst" gewonnen door het lek ri de it toernooi namen liefst ze- oublettes deel. In de och- werden de voorrondes kt, waarbij het spel nau- onderbroken hoefde te voor de enkele kleine re- 0it bs die er vielen. nd€ eerste toonden Bep en Ton net Sieds Hoitinga een tri- ^Jjrmend, zich het sterkst. De poule leverde een zege de' ist Jacobs en Rob van der op. Enigszins verrassend Ruud Noom en Mimmo hier net een plaats bij de cht. In de derde poule wa- :e Bokhorst en Rudolph de ipermachtig. In de laatste as de strijd het felst. De es Hans Jacobs-Ad Duister en Tiny Dam haalden hier (dJaatste acht ten koste van Bokhorst en Joyce ste acht gingen over naar >ules. In de eerste poule Joost Jacobs en Rob van der Werve hun drie wedstrijden. Meeste tegenstand kregen ze van Hans Manuel en Peter van Olmen. In de beslissende wedstrijd won nen Joost Jacobs en Rob van der Werve met 13-10. In de tweede A-poule waren er nogal was verassingen te noteren. De grote favorieten Bauke Bok horst en Rudolph de Groot verloren namelijk met 12-13 van Hans en Janny Vossebeld. Ze haalden dank zij twee overwinningen en een be ter boules-saldo toch de finale. Daaraan werkten ook Hans Jacobs en Ad Duister mee. Een 13-5 zege zou in de laatste wedstrijd genoeg geweest zijn voor dit tweetal om de finale te bereiken, maar ze lieten zich verrassen door Paulien van Olmen en good-old Roelof de Groot. Laatstgenoemde doublette won met 13-11. In de finale namen Joost Jacobs en Rob van der Werve nog een 3-2 voorsprong, maar daarna was er geen houden meer aan. Bauke Bok- Duister 1 (0); 4. Roelof de Groot en Pau lien van Olmen 1 (-14). Finale: Bauke Bokhorst/Rudolph de Groot - Joost Jacobs/Rob van der Werve 13-3. eens waren de rollen omgedraaid en regeerde Odijk de wedstrijd volkomen. Pas na het tweede te gendoelpunt van Odijk, dat door Chantal Carrière werd gemaakt, speelde SVA voor wat het waard was. Eindelijk werd er weer ge combineerd waardoor er goede kansen ontstonden. Spits Linda van Hamersveld scoorde van afstand onhoudbaar uit een corner van Rita Wouters. Hierna was Odijk aange slagen, terwijl SVA juist vleugels kreeg. Slechts twee minuten later kon Linda van Hamersveld intik ken, waardoor de eindstand be paald werd op 4-2. Opstelling: Judith Steenbeek, Liane Hoogland, Dona Hoogland, Petra van Rossum, Mirjam van Dijk, Herma Rozema (Suzanne Schimmel), Renate van Druten, Rita Wouters, Linda van Hamers veld, Christel van Dijk en Anja Voorburg. BI-poule: 1. Mimmo Sciortmo en Ruud Noom 3; 2. Joke en Aalt van Veen 1 (-1); 3. Ditte Stappers en Rie Stet 1 (-8), 4. Miek Kippers en Sel Zwaaf 1 (-11). B2-poule: 1. Kees Bokhorst en Bep Bloemendal 3; 2 Joyce Schuier en Jo- hanneke Bokhorst 2; 3 Tiny de Boer en Jos Schregardus 1.4 Ben Vastenburg en Thieu Soenen 0 (-11). 5. en poedelprijs Rie Schregardus en Cock Hakkenes 0 (-14). Finale B-poule: Kees Bokhorst/Bep Bloemendal - Mimmo Sciortino/Ruud Noom 13-4. LEUSDEN - De zwem- en poloclub De Haaien houdt op vrijdag 22, za terdag 23 en zondag 24 september een oudpapieractie. Het papier kan op vnjdag van 19.00 uur tot 20.00 uur, zaterdag van 10.00 uur tot 11.30 uur en van 19.00 uur tot 20.00 uur en zondag van 14.00 uur tot 15.00 uur naar de containere ge bracht worden. Deze staat op het zwembad De Octopus. LEUSDEN - Speel-o-theek 'Hamer tje Tik", m de kelder van het ge meentehuis, is van donderdag 21 september tot en met dinsdag 3 oktober gesloten. De laatste moge lijkheid om speelgoed te lenen is op woensdag 20 september van 15.30 uur tot 16.30 uur. De eerstvol gende gelegenheid is op woens dag 4 oktober op dezelfde tijd. doublette Bauke Bokhorst en Rudolph de Groot. In de finale waren ze met 13-3 te sterk voor het duo Joost Jacobs en Rob van der Werve. horst wierp de ene carreau na de andere, zodat hij, goed gesteund door Rudolph de Groot, niet meer te verslaan was. Het doublette Bau ke en Rudolph won verdiend met 13-3 en kon de wisselbeker defini tief mee naar huis nemen. De finale van de B-poule werd gewonnen door Kees Bokhorst en Bep Bloemendal, ze versloegen Mimmo Sciortino en Ruud Noom met 13-4. SUCCES De Amersfoortse jeu de boules vereniging Randenbroek organi seerde zondag een groot landelijk doublette-toemooi. Dat liep uit op een fraai Leusdens succes. Het toernooi werd namelijk gewonnen door Joost Jacobs en Ad Duister van „De Hakhorst". In de finale stonden ze tegenover het bekende en sterkste doublette Telkamp/Van Boegschoten en Les Cailloux uit In het begin van de wedstrijd was SVA oppermachtig. Binnen acht minuten opende Lmda van Ha mersveld de score, na een voorzet van Renate van Druten. Daarna creëerde SVA zonder al te veel moeite een paar kansen, die echter niet werden benut. Het was vooral te wijten aan het gebrek aan con centratie dat de voorsprong niet verder uitgebouwd werd. Desal niettemin kwam een lange trap van Rita Wouters terecht bij de rechter spits Anja Voorburg, die de bal keurig voorlegde. Christel van Dijk stond op de juiste plaats en tikte de bal m (2-0). Na rust gaf Achterveld de wed strijd geheel uit handen. Odijk kreeg veel te veel ruimte en het duurde dan ook niet lang voordat er een tegendoelpunt gescoord werd. Na een pnma aanval schoot Tamara Bokma raak. Dit was ken nelijk nog niet genoeg om de oran jehemden wakker te schudden. In de Herfsttoernooi van De Hakhorst werd in alle opzichten een succes. Aan de strijd namen zeventien fes deel.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 19