Subsidie voor De Biezenkamp iuim vijftig stands p vijfde Culturade OOK VOOR U 7 m iden sturen brief aan college en raad lturade iltureel evenement groter dan voorgaande jaren Gewonde na inhalen hadevergoeding gevraagd voor late betaling huis Frontale aanrijding KEISTAD B.V. SERVA VOLVO Goldewijk Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden eenstaanden 'Illegale' verkoop speldjes MOLENAAR CITR0ËN Een huis van Goldewijk KONIJNTJE IN DE WETERING rkrant WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1989 - 21e JAARGANG NO. 21 77. (van de redactie) lEN - De Leusdense ouderenorganisaties houden vast eis dat er een officiële ouderenraad moet komen. Dit :en de plaatselijke afdelingen van de bonden in een aan het college van B&W en de raad, die deze week gurd werd. De brief gaat vergezeld van een uitgewerkt el over de bevoegdheden en de samenstelling van een dijk adviesorgaan. discussie over wel of geen ouderenraad ontstond naar iding van de verschijning van de gemeentelijke ouderen- ledien Leusdens ers op maat'. Daarin toont het ie zich geen voorstander van een adviesorgaan op wette- >asis (ex artikel 61 van de Gemeentewet). houder EveUen Blom, die on- aergeUjk adviesorgaan zullen gaan claimen. Om die redenen bepleitte de wethouder dat een bestaande organisatie - zij dacht daarbij aan de WOL (Welzijn Ouderen Leus den) - als gesprekspartner voor de gemeentelijke beleidsmakers zou gaan fungeren. 1U leer het ouderenbeleid in ortefeuille heeft, heeft er bij ng op gewezen dat het in het oepen van een officieel ad- jaan in de vorm van een ou- aad, niet strookt met de op- van het college over de 'te lende overheid'. Zo zou een adviesorgaan, zoals een ou- aad, extra belasting van het ijke apparaat met zich mee- Ook het kostenaspect daarbij een rol. Een artikel aan heeft recht op ambtelij- lersteuning, bijvoorbeeld in m van een secretaris. Boven- het niet ongebruikelijk, dat officieel adviescollege één rdere raadsleden zitting ne- lok dat vindt het college een ar, omdat dat extra werk met eebrengt. laatste bezwaar van het col- ;staat uit de mogelijke pre- werking, die van het instel- een Seniorenraad uitgaat, lege is bang dat ook andere ringen in de gemeente een VERORDENING De vertegenwoordigers van de ouderenbonden hebben zich vanaf het verschijnen van de ouderenno- ta sterk gemaakt voor de instelling van een officiële ouderen- of senio renraad. Alleên op die manier, zo meenden de ouderenbonden, zou voldoende gewaarborgd zijn dat met de belangen van de ouderen rekening wordt. In de bnef aan het college, die 18 september verstuurd werd, doen de gezamenlijke ouderenbonden B&W een handreiking. Aan het be zwaar van de 'terugtredende over heid' menen de bonden tegemoet te komen, door de eisen van amb telijke ondersteuning en deelname van één of meerdere raadsleden m een dergelijke commissie met van toepassing te verklaren en daar vrijwillig vanaf te zien. Om de kos ten van een seniorenraad in de hand te houden, stellen de bonden in de brief voor dat de gemeente raad jaarlijks een van tevoren vast gesteld budget ter beschikking stelt. Dat voorkomt, vinden de bon den, het nsico van 'financiële open einden'. De brief van de ouderenbonden, gericht aan het college en de ge meenteraad, gaat vergezeld van een modelverordening, waarin de bevoegdheden en samenstelling van een officiële seniorenraad zijn vastgelegd. Volgens de ouderen- organisaties zou een Leusdense Se niorenraad moeten bestaan uit twee vertegenwoordigers van de ANBO (algemene bond van oude ren), twee vertegenwoordigers van de KBO (katholieke bond van ou deren), twee leden van de PCOB (protestants christelijke ouderen bond) en één lid op voordracht van de NBG (Nederlandse bond van gepensioneerden). Volgens de voorlopige planning zal de raad zich in oktober over de seniorenraad buigen. Bij de behan deling van de ouderennota is be sloten dat het thema 'Seniorenraad' geïsoleerd bekeken zal worden. Dat wil zeggen dat het college de besluitvorming daarover in breder verband wil bekijken. Ook de reeds bestaande adviesorganen (zoals de planc.dviesgroep en de Sportstichting) zullen daarbij onder de loep genomen worden. Winkelcentrum De Biezenkamp. De provincie gaat twee ton bijdragen in de reorganisatie van de wegen en parkeerplaatsen. De plannen maken deel uit van een totale face-lift voor het winkelcentrum. LEUSDEN - De provincie Utrecht gaat voor een kleine twee ton bijdragen in de opknapbeurt van winkelcentrum De Biezenkamp. Dat besloten Gedeputeerde Sta ten in een vergadering van 12 september. Het geld dat de pro vincie beschikbaar stelt, zal wor den gebruikt voor de aanleg en j verbetering van wegen en par keerplaatsen. Vooratter Free Timmer van de winkeliersver eniging toonde zich verheugd met de positieve reactie van GS: „Uiteraard zijn we hier zeer blij mee. Het brengt de realisering van plannen voor het opknappen van het winkelcentrum een stuk je dichterbij." Om de concurrentie met De Ha mershof aan te kunnen, presen teerde de winkeliersvereniging onlangs plannen om De Biezen kamp ingrijpend te verbeteren. Een aangepaste structuur van we gen en parkeerplaatsen is onder deel van die plannen. Eerste ramin gen gaan ervan uit dat de kosten van dat onderdeel van de plannen circa 850.000,- belopen. Het geld dat GS ter beschikking stelt, komt uit een potje ter verbete ring van de werkgelegenheid m de provincie. Het fonds bevat een klei ne dne miljoen gulden voor pro jecten in Utrecht. Aanleg oprit A28 ingeluid met omhalen schoorsteen Pagina 3 Oplossing mestprobleem bij feestavond KPJ Pagina 5 Achterveldse EHBO bestaat 40 jaar Pagina 5 Rubriek: Leusder Kinderkrant Pagina 7 Culturade-expositie in 't Claeverenblad Pagina 9 Jaarlijkse expositie Vrije Kwasten Pagina 9 Initiatief Hartjesveld leidt tot conflict bij Jazzsociëteit Krant in de krant: Jubileumeditie van de Culturade Pagina 9 Pagina 11,12 en 13 Jaarmarkt De Hamershof trekt 60.000 bezoekers: „Waar heb ik mijn auto toch gelaten?" Pagina 15 Inspectie Verkeer kan wijziging busroute ongedaan maken Pagina 16 Het weer in Leusden: Tropisch geweld Pagina 16 Sport, Roda-za. pakt de eerste punten Pagina 17 w'inst voor Roda-zondag na sterke tweede helft Pagina 17 Dameshockeyers nog steeds ongeslagen Pagina 18 Nieuwe voorzitter bij MHC Leusen Pagina 19 Servicepagina Pagina 20 WEEKENDDIENST: 948080 2 us< 3-< >EN- Speel- en recreatiever- Blijhof staat zaterdag met id op de Culturade. Vanaf ïur kunnen mensen terecht agen over de activiteiten van eniging, zoals het jaarlijkse daasfeest, het paaseieren in het lockhorsterbso en iken van kerststukjes, voor de kinderen is er een kleurplaat. Ook is er informatie beschikbaar over de klaverjasclub Ook de Historische Kring is aan wezig op de Culturade. De Kring verzorgt een presentatie over ge nealogie. Er is materiaal over dit onderwerp beschikbaar. Ook is er een vertegenwoordigervan de Ge nealogische vereniging aanwezig. De Solidanteitswinkel staat met een kraam met kunstnijverheids- producten uit de Derde Wereld in De Korf. 1ÉSFC Bme ■9 jmn 1FOORT - De NVSH afde- lersfoort organiseert voor iddag 1 oktober een mid dag voor alleenstaanden met of zonder kinderen. Het gebouw van de NVSH is aan de CuraQaolaan 49 in Amersfoort. Inlichtingen ('s avonds na 20.00 uur): 622217. LEUSDEN - Bij het inhalen van 4 fietsers, die naast elkaar reden op de Dodeweg, viel mevrouw W. uit Barneveld op de rijbaan voor de auto's. Zij raakte gewond toen op hetzelfde moment de heer B. uit Hooglanderveen haar passeerde. Het ongeluk werd veroorzaakt, om dat bij haar inhaalmanoeuvre de fietsers met hun sturen in elkaar kwamen. W. werd daarbij van het fietspad afgeduwd. Zij moest met een gebroken been naar het zie kenhuis De Lichtenberg worden gebracht. LEUSDEN - Twee jeugdige Utrechtenaren wilden vrijdag op de jaarmarkt in de Hamershof op een makkelijke manier winst halen. Broer (21) en zus (17) verkochten speldjes die uit lapjes stof waren gemaakt. Ze hadden geen vergun ning voor deze 'handel'. De politie maakte er daarom een einde aan en maakte tegen de twee proces verbaal op. ISDEN - De Culturade 1989, teert op zaterdag 23 september markt in de Korf met ruim vijftig Ijfde in successie, presen- een grote culturele Informatie- deelnemers. Daarnaast is er voor jaar konden bezoekers zich laten portretteren door leden van de schildersvereniging ,De Vrije Kwasten', vereniging heeft dit jaar in het kader van de Culturade een tentoonstelling in de expositieruimte van het tntehuis. het eerst een tentoonstelling in 't Claeverenblad van 20 professio nele kunstenaars die in Leusden wonen. Deze tentoonstelling, in het kader van het eerste Cultura- de-lustrum, is van 8 september tot en met 1 oktober op de Cultu rade zelf, een aktiviteit van de Stichting Culturele Raad Leus den, zullen op 23 september veel verenigingen hun programma voor het winterseizoen presente ren. Op een centrale podium is een aantal optredens van plaatselijke verenigingen, op het terrein van muziek, zang en dans. Tegelijk met de Culturade is in de expositie ruimte van het gemeentehuis een tentoonstelling te zien van leden van de Vrije Kwasten, die ook met een stand op de Culturade aanwe zig zullen zijn. Evenals vorig jaar organiseert de Culturele Raad tij dens de Culturade een straatfesti val. Via een aktie op de Leusdense scholen is een oproep gedaan mee te doen aan dit straatfestival. Ook andere deelnemers zijn welkom. Ook nu is het weer de bedoeling om verschillende straatartiesten aan het slot van het podium-pro gramma in de Korf een optreden te laten verzorgen. Uit de regio is de Vocal Group Amersfoort onder lei ding van Bert Eerden gevraagd een gast-optreden te verzorgen. Voor het evenement is, in tegenstelling tot vorige jaren, de gehele sporthal van de Korf beschikbaar waardoor het totaal iets ruimer opgezet kan worden De Culturade begint rond 11.00 uur (met een openings-optre- den véin de Leusdense cabaretier Dik (Plantinga) en duurt tot 's mid dags 17.00 uur. Elders in deze krant wordt uitge breid aandacht besteed aan de Culturade. (van de redactie) LEUSDEN - Het te laat betalen van de koopsom voor een woning aan de Hamersveldseweg kan de gemeente Leusden duur te staan komen. De voormalige eigenaresse mevrouw B.S Boele heeft bij de rechtbank in Utrecht een schadevergoeding geëist van ruim 50.000,--. Het gaat om een huis in de omge ving waar de toekomstige uitbreiding van de Hamershof (H2) moet komen. De gemeente heeft dit pand vorig jaar gekocht met het oog op deze uitbreiding. De koopsom daarvoor had uiterlijk op 1 juli 1988 betaald moeten worden of binnen een maand nadat Gedeputeerde Staten van Utrecht het raadsbesluit van de koopovereenkomst had goedgekeurd. Die goedkeuring kwam op 5 juli 1988, zodat het bedrag 466.250,--) uiterlijk 5 augustus 1988 overgemaakt had zijn. Het bedrag werd echter volgens de dagvaarding die de advocaat van mevrouw Boele aan de gemeente heeft laten bezorgen pas op 26 september 1988 betaald. Het bedrag van de schadevergoe ding is volgens de overeenkomst tussen de gemeente en mevrouw Boele 10 procent van de koopsom. Daar komt dan het renteverlies bo ven op dat de eiseres gehad heeft tussen de dag waarop het geld moest zijn overgemaakt (5 augus tus) en de datum waarop dit werkelijk is gebeurd (26 septem ber). Beide bedragen zijn samen ƒ51.938,--. Als de rechter de eis volledig toekent komt daar ook nog de rente bij van de penode 20 december 1988 (de dag waarop de gemeente aansprakelijk is gesteld) en de datum waarop de schade volledig is betaald. Het bedrag van de schadevergoeding kan dus ho ger worden naarmate de procedu re langer duurt en de gemeente zich blijft verzetten tegen betaling daarvan. Het college van burgemeester en wethouders vindt echter dat zij voldoende argumenten heeft om het geèiste bedrag niet te hoeven betalen. Zo vindt het college dat mevrouw Boele de gemeente niet voldoende heeft gesommeerd het bedrag over te maken. In het ge meentelijk dossier zouden geen verzoeken tot betaling zijn te vin den die dateren uit de periode van af begin augustus 1988 tot 13 sep tember 1988. Verder zeggen bur gemeester en wethouders dat de betaling van de koopsom volgens de overeenkomst pas gedaan hoef de te worden als de woning bij de notaris officieel was overgedragen (in notarisjargon: het passeren van de transportakte). Aan die ver plichting zou de gemeente voldaan hebben. De gemeente erkent dat zij niet kan aantonen dat de vertraging in de betlamg mede aan mevrouw Boele te wijten is. Wel merkt het college op dat de overdracht van de woning pas kon plaats vinden nadat er een opleveringsrapport was pgemaakt. Dit was nodig om dat in het pand een tandarts is ge vestigd, die daar tot eind 1990 mag blijven zitten. De broer van de eise res, de heer P.Boele, die als ge machtigde optrad, wilde bij het op stellen van dit rapport aanwezig zijn. Hij kon niet eerder beschik baar zijn dan 9 september, aldus het college. Ook ontstonden er pro blemen, omdat de heer Boele het geld in contanten wilde en bij de overdracht aanwezig wilde zijn. Uiteindelijk tekende een andere gemachtigde de akte. LEUSDEN - Op de Maanweg raak te woensdag om 10.45 uur een auto mobilist uit Hardinxveld/Giesen- dam in een bocht op de verkeerde weghelft. Hij botste tegen de auto van een mevrouw uit Utrecht. De wagen van de laatste raakte total- loss. Ook de andere wagen raakte zwaar beschadigd. (advertenties) VERSWINKEL VOOR GEZONDE VOEDING Lcustlcnveg 149 - Amersfoort MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 AMERSFOORT DEALER Amsteidamsevtfg 7 - lei 033-630164 Nijverheidsweg Noord 61 Amersfoort Tel. 033-630304 Donderdag koopavond. Kies uit het uitgebreide programma. Zowel vrij staand als helft van een dubbel v a 90.750.- (incl. b.t.w Nijverheidsweg 12. Postbus 320 7000 AH Doetinchem Tel 08340-34351 MEVROUW BOELE: ...„Beter een halve ton, dan een lege dop"...

Leusder Krant | 1989 | | pagina 1