.chterveldse EHBO bestaat 40 jaar Ruime opkomst bij donoravond )plossing mestprobleem bij feestavond van KPJ indbouworganisaties ganiseren open dag lisdense agrariër beboet fdingbeurs VOC Winterklaar maken van de tuin Ledenvergadering De Puupenkoppen Emmaüsgangers niet naar Achterveld Archiefmateriaal gevraagd EHBO-cursus fit) schuld. JS werft nieuwe leden W AANKONDIGINGEN IN E SNELSTE KRANT VAN EUSDEN? SDER KABELKRANT Vredesconcert Achtervelds nieuws ACHTERVELD - De KPJ hield zaterdagavond een feest avond in verband met haar 20-jarig bestaan in Ons Gebouw. De avond begon met een mis in de Sint Joseph-kerk. Het feest begon een uur later dan gepland was. De voorzitter was daarom blij dat er inmiddels toch een behoorlijke belangstelling van leden en oud-leden was. zekers konden lachen om de capriolen van de klanten van Jopie's Toilettarium. Er werd begonnen met een to neelstuk van André Steenbeek. Het was een humoristisch stuk en ging over „het mestoverschot". Om het milieu zoveel mogelijk te bescher men had een zekere Jopie hetJo- pies Toilettanum" opgericht. Ten einde te voorkomen dat de mense lijke uitwerpselen via riolering het water zouden bevuilen kon men bij Jopie gebruik maken van zijn toi lettarium. Wat de gebruikers van zijn toiletten achter lieten werd door hem verzameld m een ton en aan een mestverwerkingsbedrijf geleverd. Tijdens het spelen van het stuk deden er zich heel komi sche taferelen voor. De eerste klant had last van diarree. Klant nummer twee kwam weer heel anders voor de dag. Hij had problemen met de stoelgang en ging maar om de drie dagen. Hij levcidt wel een be hoorlijke hoeveelheid in. Er moest betaald worden naar het ingelever de gewicht. Nummer drie was een dame van goede komaf. Ze wilde het ook wel eens proberen. Het was haar wel tegengevallen. Het toilet was niet schoon, er was geen closet papier en alles lekte. Klant nummer vier was heel te vreden over het schone toiletten en hoopte er nog dikwijls gebruik van te maken. Klant nummer vijf was vergeten haar belasting te betalen waardoor haar afvoer was afgeslo ten. Jopie liet haar daarom gratis gebruik maken van het toilet. Zij kwam terug en wilde haar dank aan Jopie betuigen, maar struikelde en viel met haar gezicht in het toiletta num. De spelers, Margrite Her der-Hak, Ida v.d. Twee-Ossendrij ver, Anke v.d. Breemer-Ossendrij- ver, Ine Torsius, André Steenbeek en Johan v.d. Hengel werden met een daverend applaus beloond. Ook kregen ze bloemen aangebo den. Na afloop konden de bezoe kers dansen. De muzikale mede werking werd verleend door het Duo Released. Jopie legt aan één van zijn klanten de werking van zijn uitvinding uit. ERVELD - Het is deze maand 40 jaar geleden dat de Olijke EHBO-afdeling werd opgericht. Op 30 september werd in het zaaltje van de Coöperatie, bij de bevolking iekend als de zaal van Zandbrink, de afdeling Achterveld Katholieke Nationale Bond voor EHBO opgericht. Er |een voorlopig bestuur gekozen en er gaven zich 48 leden \r de EHBO-cursus. De lessen werden gegeven door |i Braun als docent en broeder Brookhuis als instructeur, steerd door enkele Amersfoortse EHBO-ers. Dokter behield zich het recht voor, om mensen die de cursus niet nde zouden kunnen volgen of niet geschikt waren tot rerlenen weg te zenden. Er waren 35 deelnemers die de k voltooiden en slaagden voor het examen. Inmiddels werd dokter Braun zeer enthousiast voor het EHBO werk, vooral toen hij in zijn praktijk de voordelen ervan ondervond. Bij veel ongevallen zijn de gevolgen minder ernstig als er tijdig eerste hulp wordt verleend. Toen dokter Braun zelf eens een ongeluk kreeg met zijn scooter was hij overigens het moeilijkste slachtoffer dat ooit door de EHBO-ers is behandeld. Na 40 jaar is de club uitgegroeid tot een bloeiende vereniging. Regel matig worden de cursussen geor ganiseerd en zijn er nu 66 gediplo meerde leden. De oefenavonden zijn interessant en afwisselend. Er worden verkeers ongevallen in scene gezet op straten en pleinen, of bedrijfsongevallen in garages en werkplaatsen. De samenwerking met politie en brandweer is altijd uitstekend. Voor de hoogste groepen van de basisscholen worden jeugd-cur- sussen gegeven. Al 32 jaar organi- seert de afdeling jaarlijks een bloed afname avond. Daarmee is zij de enige EHBO-afdeling in het land die dit doet. Overal elders in het land worden deze avonden ver zorgd door het Rode Kruis. De le den zijn daadwerkelijk aanwezig bij sportevenementen zoals de Tour de Junior, avondvierdaagse, trekker-trek wedstnjden enz. Ook bij andere manifestaties zoals Ach terveld 600, Achterveld voor Ach terveld enz. zijn de EHBO-ers pre sent. Verspreid over 11 adressen in Achterveld en naaste omgeving zijn verbandposten ingericht en staat een koffer met verbandmate- naal klaar om zonodig te worden gebruikt. De kosten van verband en oefenmateriaal worden groten deels betaald door donateurs. De vereniging telde in haar 40-ja- rig bestaan slechts twee voorzitters namelijk Wout van Dijk die dit lan ger dan 25 jaar was en de huidige voorzitter Willem Hilverts. Deze is al 30 jaar EHBO-er en smds 1975 lid van het dagelijks bestuur, eerst als secretaris en vanaf 1977 als voor zitter. Verscheidende lerem was hij fanatiek leider van de wedstrijd- ploegen, die op de districts- en rayonwedstnjden diverse trofeeën in de wacht sleepten. Veel eerste en tweede prijzen werden in de wacht gesleept en eenmaal werd de groep tweede m de landelijke finale. Een werkster van het eerste uur is mevrouw L. Kleinveld-Sij- mons. Zij is 40 jaar bestuurslid, waarvan 30 jaar als penningmees- teresse. Zeker niet te vergeten is Alie Wijntjes die ook 40 jaar lid van de vereniging is, waarvan een groot aantal jaren als bestuurlid. Nadat dokter Braun zijn taak als huisarts aan dokter Boersema over droeg werd deze ook docent van de EHBO een functie die hij later deelde met zijn collega dokter Koch. Deze werkt nu samen met dokter Schaeffner, die zich na het vertrek van dokter Boersema in Achterveld vestigde. Voor de cur sussen wordt gebruik gemaakt van moderne apparatuur en materialen zoals een overheadprojector. Het hoofddoel van de vereniging blijft het verlenen van eerste hulp bij ongelukken. Het streven blijft: bij elke sportvereniging, elke school, elk bednjf en in ieder gezm tenmin ste één EHBO-er. Zaterdag 30 sep tember, de datum dat het precies 40 jaar is geleden dat de vereniging werd opgericht gaat de vereniging feest vieren. In de middag is er van 15.00 uur tot 16.30 uur voor de do nateurs en andere genodigden een receptie in café-bar „Buitenkist". Om 19.00 uur is de H. Mis tot inten tie van de EHBO, waarna er een feestavond is voor alle leden en hun partners in „Ons Gebouw". RVELD - De Achter- I muziekvereniging Door jacht Sterk (DWS) zal op lag 27 september een le- jrfactie honden. morgenuren worden door [ging de drie basisscho- Startblok, de Regenboog- en de St. Jozefschool, be- Op woensdag wordt door de mu ziekvereniging vanaf 19.00 uur open huis gehouden in de Moes pot. De Mini- en Majorettes zullen onder leiding van Stevelien Bok- kers-Blotenburg en Helga Hout veen hun dans en twirl-oefeningen demonstreren. De tambours zullen onder lei ding van hun tambour dirigent Kees Does de bezoekers laten horen hoever zij gevorderd zijn. Deze groep kan nog veel nieuwe enthou siaste leden gebruiken. Het mu ziekkorps repeteert tijdens de open avond in de grote zaal onder leiding van de dirigent H. van Loo. Dankzij een renteloos voorschot en de opbrengst van diverse acti viteiten tijdens de laatste maanden is het voor de vereniging mogelijk geweest nieuwe instrumenten aan te schaffen. Daarom is het nu weer mogelijk om nieuwe leden, zowel de jongeren als de ouderen aan te nemen. !N - Onder het motto 'Blij >oeren zijn' organiseren de lijke land- en tuinbouwor- ies uit Leusden en Achter- x>r zaterdag 23 september en dag. Zeven agrarische en hebben die dag hun deu- ngestled voor het pubhek. Er zijn rondleidingen m twee rund- veebednjven, een varkensfokbe- drijf, een stierenmesterij, een kip- penfokbedrijf en twee snijbloem kwekerijen. Ook kunnen belang stellenden een kijkje nemen m een veevoedrbedrijf. Bij jongerencen trum De Til aan de Hamersveldse- weg is een fietsroutebeschrijving naar de bedrijven beschikbaar. Deze gaat via Leusbroek, Leusen- Zuid, Lockhorst en Ursulineweg naar de Stoutenburgerlaan. De route kan ook met de auto afgelegd worden. Om 11.00 uur zal burge meester Panis een van de deelne mende bedrijven bezoeken. DEN - Een 24-jarige man sden is donderdag door de echter van Utrecht we- ertreding van de Wet Ver- iging Oppervlaktewater leeld tot een geldstraf van den. De officier van justi- 1 dit bestraft willen zien Bzend gulden boete, pcember '87 was de ver- Imet een trekker en een pen met drieduizend liter gier het land opgegaan en in de drassige grond weggezakt. Om de combinatie weer los te kunnen trekken had hij de inhoud van de tank ter plekke leeg laten lopen. Leegpompen was onmogelijk ge weest vanwege het ontbreken van een ontluchtingsventiel, aldus de Leusdenaar. Een deel van de gier was in een nabijgelegen sloot te recht gekomen en had, volgens een onderzoek van opsporings ambtenaren, voor verontreiniging van het oppervlaktewater gezorgd. Mr. K. Westerman, de officier van justitie, meende dat de man zichzelf in de problemen had ge bracht en verwierp derhalve diens beroep op overmacht. Politierech ter T. Clarenbeek verweet de man „onvoorzichtigheid", maar zag geen reden voor een volledige toe wijzing van de vordering van de openbare aanklager. - De winterkleding- hn het VOC is dit jaar op 3 oktober in 't Vooronder, |eester van de Postlaan 2. 0 uur tot 11.30 uur wordt de loden kleding verkocht. Het 1 goede kinderkleding in de maten 74 tot 158. De kleding moet worden voorzien van labels die voor 25 september op de volgende adressen opgehaald kunnen wor den: Bruinhorst 15, Gallicie 18, Gnenden 3, Geul wijk 20, Spinnerij 2, Lamoen 8, Kornoelje 28, Valkenhove 15, Ganzeweihof 1, Karper 23, en aan de bar in 't Vooronder op dinsdag ochtend van 9.00 uur tot 12.00 uur. De inleverdata voor de kleding is op maandag 25 september van 13.00 uur tot 15.00 uur, dinsdag 26 september 9.00 uur tot 11.00 uur en vrijdagavond 29 september van 20.00 uur tot 22.00 uur. Het inschrijf geld is 2,50. van de opbrengst is 20 procent voor het VOC. el 03420-94292 vraag naar Boude wina de Boer bencht vanmorgen opgegeven, vanmiddag al Izien op de 1 beeldbniskrant van Lensden! LEUSDEN - Hovenier B. Kleter houdt op woensdagavond 27 sep tember in 't Vooronder aan de Bur gemeester van de Postlaan een le zing over het winterklaar maken van de turn. Hij zal ook vragen uit de zaal beantwoorden. De bijeen komst is gratis en voor iedereen toegankelijk. De avond begint om 20.00 uur. Voor meer informatie: 947138 en 945697. ACHTERVELD - De Achterveld- se EHBO-afdeling hield vonge week dinsdag haar jaarlijkse bloed- afname-avond. Er hielden zich deze avond 185 personen die bloed wilden afstaan. Een persoon werd afgewezen omdat hij nog niet de vereiste leef tijd had en zeven werden afgewe zen in het belang van hun eigen gezondheid. Bij aanmelding moest een vragenlijst worden ingevuld werd de bloeddruk opgemeten en kreeg men een prik in verband met eventuele bloedarmoede. In totaal stonden 177 donors bloed af. Dit was er een meer dan vorig jaar ACHTERVELD - De Carna valsvereniging De Puupenkop pen zal op maandag 25 september haar Algemene ledenvergade ring houden in de zaal van Café Bar Buitenlust aan de Hessen weg. De aanvang is 20.30 uur. Na de pauze vindt de bestuurs verkiezing plaats en komt er een voorstel tot uitbreiding van het be stuur. Aftredende leden zijn H. Voltman, president en G. Horst, be stuurslid. Beiden zijn herkiesbaar. Namen van tegenkandidaten kun nen tot voor de vergadering schrif telijk worden ingediend met on dertekening van tenminste vijf le den. Na afloop van de vergadering zal een videofilm van de laatste optocht worden vertoond. Deze vi deoband is ook te koop bij de pen ningmeester. Inmiddels heeft de vereniging een nieuw correspondentie-adres gekregen. Het nieuwe adres is: Carnavalsvereniging „De Puupen koppen", Postbus 22, 3790 Achter veld. ACHTERVELD - Zaterdag 23 september zouden volgens plan ning de Emmaüsgangers naar Achterveld komen om kleding e.d. op te halen. Hiervan was reeds in het Trefpunt en andere media ken nis gegeven. Door onvoorziene omstandigheden komen de Em maüsgangers op genoemde datum nietT De Emmaüsgangers komen nu op 28 oktober van 9.00-14.00 uur. ACHTERVELD - De Achterveldse dorpsschnjver J.M. Schouten vraagt plaatsgenoten om bidpren- ten, kerkboeken, beelden, foto's en verenigingswetenswaardigheden voor zijn archief. Schouten is vijftig jaar geleden begonnen met de ge schiedschrijving over Achterveld. Het materiaal daarvoor is vooral aangedragen door inwoners van Achterveld, Musschendorp en Stoutenburg. ACHTERVELD - In de rooms-ka- tholieke kerk m Achterveld wordt woensdag 20 september in het ka der van de vredesweek een vre desconcert gegeven. Daaraan zul len onder meer het fanfarekorps DWS en het koor van de rooms-ka- tholieke parochie medewerking verlenen. Het concert zal ongeveer een uur duren. De aanvang is 19.00 uur en de toegang is gratis. FRUHSCHOPPEN ACHTERVELD - Het inmiddels traditioneel geworden Fnihschop- pen gaat zondag 24 september van start in D'Ouwe Peerdestal van ho tel de Roskam aan de Hessenweg. Aanvang 11.30 uur. De muzikale medewerking wordt verleend door de Hinterfelder Musikanten, die Oostenrijkse muziek ten geho re zullen brengen. Op dinsdag 3 oktober start men weer met een nieuwe EHBO-cur sus. Momenteel zijn er nog enkele plaatsen vrij voor degenen die aan deze cursus willen deelnemen. In lichtingen en opgave voor deelna- (advertentie) Als u schuld hebt voor dc schade van ccn ander, kan een goede verzekering uitkomst bieden. Maar niet alle aansprakelijkheids verzekeringen zijn even goed. En nici alle goede aansprakelijkheids verzekeringen ziin even betaalbaar. Een deskundig vcrzekcringsadvies is dan ook onontbeerlijk. Dat kost u niets Dat bespaart u veel. Dus waarom zou u ons niet even bellen? KOOPS ASSURANTIËN Bohemen 71 3831 ER Leusden Telefoon 033-941430 vaThd me voor en over deze cursus kan bij de secretaresse mevr. Chr. Jan- sen-Kitselaar, Schoonderbeker- weg 3a, tel. 03425-1589. ensdag 20 SEPTEMBER 1989

Leusder Krant | 1989 | | pagina 5