LHV benadert eerste plaats Hockeyers Leusden in moeilijkheden Antilopen door het oog van de naald leusder krant: Herenhandballers snoepen koploper een punt af Dames opnieuw naar winst: 3-0 Korfballers maken achterstand goed r: WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1989 Sport LEUSDEN - De vrouwenhandballers van LHV hebben na vier wedstrijden hun draai in de eerste klasse kennelijk gevonden. Na de openingsnederlaag tegen BHC, boekten de Leusdenaren drie overwinningen op rij- Die van afgelopen zondag zal daarbij voorlopig de belangrijkste zijn. Koploper Nijenrodes, tot zon dag nog ongeslagen en zonder puntverlies, kreeg in eigen huis klop van de ontketende Leusdense ploeg: 10-12. De heren herstelden zich op eigen veld redelijk van het verlies een week eerder. De gehandicapte Leusdense ploeg snoepte het nog ongeslagen Fortissimo het eerste punt af11 -11 De dames van LHV lijken na vier wedstrijden terecht te zijn gepro moveerd. De ploeg, vong seizoen twee keer ongeslagen kampioen en winnaar van de afdelingsbeker, is met zes uit vier in de hoogste regionen van de ranglijst terug te vinden. Sterker nog, de ploeg uit Leusden heeft zich ongewild al in het rijtje kanshebbers geschaard. Met name de laatste twee wedstrij den -'aren in dat verband veelzeg gend. De winst in Ankeveen op ASV mocht er zijn, maar met het onderuit halen van het ongeslagen Nijenrodes afgelopen zondag kan LHV onmogelijk meer als een out sider worden beschouwd. De eer ste wedstrijd, waarin LHV BHC ont ving en verloor, moet meer en meer als een slippertje worden ge zien. De winst op Nijenrodes komt voor een belangrijk deel op het conto van een voortreffelijke twee de helft. Waar de ploegen elkaar voor de thee nog praktisch in ba lans hielden, namen de bezoekers uit Leusden na rust tot twee keer toe een voorsprong van vier pun ten. Concentratieverlies was er op die momenten de oorzaak van dat Nijenrodes niet volledig uit de wedstrijd werd gespeeld. Maar na 6-10, niet lang na de veldwisseling, zijn de Leusdenaren eigenlijk met meer in gevaar geweest. OPBOUWERS In het begin van de ontmoeting moest LHV zich duidelijk instellen op het spel van de tegenstander uit Breukelen. Nijenrodes beschikte over gevaarlijke opbouwspeel- sters, die het de Leusdense defen sie in de beginfase knap moeilijk maakte. Tot twee keer toe namen de gastvrouwen een voorsprong van twee punten (2-0 en 4-2). Moni que Hovenkamp en An ja Douma maakten de eerste voorsprong on schadelijk (2-2), terwijl Douma na 4-2 de ploegen opnieuw naast el kaar schoot: 4-4. Vanaf dat moment namen de Leusdenaren de touwtjes al voor zichtig in eigen hand. Bij 4-5 kwam de ploeg voor het eerst op voor sprong en de kleine voordelige marge bleef tot aan de pauze in stand: 5-6. Na de spelhervatting moesten de Leusdenaren de tegen stander nog één keer naast zich dulden (6-6). Daarna nam het zelf vertrouwen hand over hand toe en zette de ploeg van trainer/coach Theo Geerding de wedstrijd naar zijn hand. Bij 6-10 in het voordeel van de bezoekers uit Leusden leek de strijd eigenlijk al beslist. In een mindere fase van LHV slaagde Nij enrodes er echter twee keer in te scoren, waardoor de meest ver stokte deel van de Breukelense aanhang zelfs weer in een positieve afloop begon te geloven (8-10). „Dat is onze fout geweest,"analy seerde Theo Geerding dat deel van de wedstrijd. „Bij 6-10 hadden we gelijk moeten doordrukken. Maar dan sluipt er toch nog een stukje gemakzucht in de ploeg. Dan gaat het te gemakkelijk, net als vorig seizoen. Toch kun je je concentra tieverlies op dit niveau eigenlij niet meer permitteren." De ploeg herstelde echter optijd en bij 8-12 was het defintief be slecht. Dat Nijenrodes opnieuw kon terugkomen tot 10-12 was op dat moment alleen nog interessant voor de statistiek. TWEEDE Na de winst op Nijenrodes is LHV op de ranglijst een plaatsje gestegen. De Leusdenaren delen de tweede plaats met de ploeg uit Breukelen, die getweeën BHC uit Bussum voor laten gaan. De voor sprong van BHC bedraagt echter slechts één punt, terwijl die ploeg bijvoorbeeld nog tegen Nijenrodes in actie moet komen. Gelet op de resultaten tot nu toe, krijgt de Leusdense ploeg aan staand weekeinde te maken met een realtief zwakke tegenstander. De fusie tussen Nieuwegein en het eens zo roemruchte Attila uit Utrecht heeft voor de damesploeg in de vedcompetitie vooralsnog weinig positiefs opgeleverd. HVN/ Attila heeft na vier duels nog maar twee punten vergaard, die bij hek- kesluiter ASV werden behaald. Af gelopen zondag kregen de Nieu- wegeiners met 5-9 klop van BHC, dat mede daardoor de ongeslagen status vast kon houden. DWSM en ASV moesten het binnenhalen van de eerste punten noodgedwongen nog een tijdje uitstellen. Het duel- van-de-rode- lantaarndragers ging niet door omdat het arbitrale kop pel het liet afweten. HVBS uit Bun schoten blijft verrassend goed meedraaien. In Hilversum snoep ten de Bunschotenaren het taaie Olympia'25 een punt af: 9-9. TEVREDEN Trainer Joop Douma boekte met het eerste herenteam een aardig succesje. Douma, die een allesbe halve complete en fitte ploeg aan de start bracht, zag de mannen des alniettemin een punt afpakken van Fortissimo, dat tot dan toe nog zon der puntverlies was. „Gezien de omstandigheden kan ik alleen maar tevreden zijn. Vooral junior Gert-Jan Smal, die de zieke doel man Matthijs Jantzen moest vervan gen, heeft een prima indruk achter gelaten. Die jongen debuteerde in het eerste en heeft daarin wat mij betreft aangetoond dat er moge lijkheden zijn." „Achteraf zeg ik da er zelfs meer dan een gelijkspel in heeft gezeten. Na rust hebben we twintig minuten gedomineerd en vooral achterin perfect gefunctioneerd. Maar met twee punten voorsprong ver krampt de ploeg in de laatste tien minuten. Niemand durft meer iniia- tief te nemen, bang om fouten te maken. Mar zonder initiatief maak je weliswaar geen fouten, maar ook geen doelpunten. Dat was jammer. Maar onder de omstandigheden had ik vooraf voor dit resultaat ge tekend tegen deze tegenstander. We blijven toch lekker meedoen en dat was vooraf ook de opzet. Meer niet." PROBLEMEN De problemen in de personele bezetting beperkten zich niet tot de afwezigheid van keeper Matthijs Jantzen. Ed Davids, Ruud Bosch en Ronald Morren begonnen allesbe halve fit aan de confrontatie met de ongeslagen nummer één. Willem van der Heyden en Robert Boer ontbraken helemaal op het appèl. De gaten werden opgevuld door junioren Bert Oldewams en doel man Gert-Jan Smal, die beiden een ruime voldoende scoorden. Met name Smal deed meer dan redelij kerwijs van de weinig ervaren doelwachter mocht worden ver wacht. Toch leek zich het gebrek aan eenheid zich in de eerste helft te wreken. Nadat de Leusdenaren nog veelbelovend waren gestart De mannen van Leusden staan na vier wedstrijden op een troosteloze voorlaatste plaats in het klassement i eerste klasse D. PRESTATIE Ondanks de nodige pech bij de voorbereiding van de belangrijke wedstrijd in Tiel tegen Kromhouters, waardoor een be roep moest worden gedaan op eni ge speelsters van Al, heeft het da mesteam van Leusden weer een uitstekende prestatie geleverd. De ontmoeting eindigde in een afgete kende 0-3 overwinning. Reeds m de tweede minuut brak Leusden de score open. Letty den Besten, die als mid-mid de zieke Renée Tuininga verving, brak door en bediende Patricia van der Flier met een strakke pass (0-1). Leus den bleef domineren. In de twintig ste minuut leidde een inzet van Ma rion Koopman tot een strafbal die door Letty den Besten werd benut, 0-2. Anke den Boer viel uit toen zij een bal op haar neus kreeg. In het ziekenhuis bleek de blessure even wel niet van ernstige aard. Ze werd vervangen door Daphne de Looze. Nadat Kromhouters een strafbal had gemist stelden Nicole Lipjes en Letty den Besten Patricia van der Flier in de gelegenheid om met een prachtig schot 0-3 te scoren. Leusden speelde daarna I dend en kreeg geen echte) meer. In de defensie had me ie Inge Spijkman de zaken go der controle zodat de win* kon worden gesteld. Dank goede mandekking (Jolanda man!) kwam Kromhouters, genmaal succes had m dri strijden, deze keer met tot s Zondag ontmoet het team vi van der Linden in eigen li leidende Huizen, dat na vtf strijden nog geen punt verlc belooft een boeiend treffer! den, temeer daar ook Leusó ongeslagen is. Antilopen in de aanval tegen Revival. De Terschuurse ploeg moest in de laatste minuut door de knieën. (2-0), nam Fortissimo het in langzamerhand over. Bij rus den de bezoekers uit Cothei royaal: 4-7. Na de pauze kwam LHV herboren uit de startblokks vanuit een hechte defensie de achterstand snel ingelop omgezet in een voorsprong De thuisploeg was echter zeker genoeg van zichzelf marge over het laatste fluit heen te tillen. In de slotfasi men de bezoekers alsnog li 11-11. In de tweede klasse A ga tissimo door het puntverlies i deeld aan de leiding met Amersfoort is derde, terwiji met twee punten achterstand koplopers, nog allesbehalve loos is. Zondag gaan de LeusLe ren op bezoek bij Celeritas, één van de mindere goden te staat tot nu toe, IS] i Doelpuntenmakers LHV wen): An ja Douma (4x), Mossel (3x). Monique 1 kamp (3x), Ria Meyerink (2 g eer Doelpuntenmakers LHV (b dei Ruud Bosch (3x), Onno Z ul (2x), Arjan Schneiders (2i 6 Davids (2x), René van Gar (lx), Daan Bleuel (lx). n slechte eerste helft vooraf gegaan. Ares troefde Leusden voorname lijk af op werklust, maar kon dat aanvankelijk niet in treffers uit drukken. Leusden had bij een goed genomen strafcorner de pech dat de referee meende te zien dat de bal niet stil lag, voordat Jonges de bal inschoot De benutte strafbal van de bezoekende ploeg bete kende dat de rust met 0-1 bereikt werd. Leusden kreeg wel kansen, ook uitgespeelde, maar sprong daar wat lichtzinning mee om. IMPULSEN Coach Rehe hield na de pauze Ralf Knoppen aan de kant, ten fa veure van Ralph Kemps. De be doeling was dat de aanval meer impulsen zou krijgen. De offensie ve speelwijze, betekende ehter wel dat achterin meer risico genomen werd. Dat werd de ploeg uit Leus den uiteindelijk noodlottig. Ares profiteerde met een snelle counter over links van de gaten die in de Leusdense afweer ontstonden: 2-0. In de slotfase kon de thuisploeg niet meer doen dan de eer redden. Robert Kreikamp rondde een straf corner opnieuw doeltreffend af en omdat de treffer ook in de ogen van de scheidsrechter genade kon vin den, werd de eindstand op 1-2 be paald. Meer zat er niet in. Zondag zullen de Leusdenaren op zoek gaan naar eerherstel. Het Arnhemse Upward zal zich dan op eigen terrein welwillend moeten opstellen. De mannenhockeyers zijn ge hecht aan tradities. Tenminste, dat mag je haast concluderen als de ranglijst na vier wedstrijden beke ken wordt. Uit vier wedstrijden peurden de Leusdenaren slechts twee punten. Een slechte competi tiestart hoort een beetje bij het team. Net zoals een sterke eind sprint, die de ploeg traditioneel nog hoog in de ranglijst laat eindi gen. Toch is de huidige stand bedui dend onder de maat. In de relatief zwakke 'noord-oostelijke' poule van de eerste klassen moeten de Leusdenaren, gezien de kwalitei ten, eigenlijk sowieso om de eerste drie plaatsen mee kunnen doen. Daar is voorlopig nog geen sprake van. Integendeel, op de ranglijst nemen de Leusdenaren de voor laatste plaats in. Gezien het optre den tegen Ares, afgelopen zondag op het Valleipark, is die klassering overigens terecht. De Leusdenaren maakten een zwakke beurt. Nor maal is Ares een tegenstander, waartegen de toppers de messen slijpen om de doelsaldi op te krik ken. Zeker in eigen huis zijn de Apeldoorners geen ploeg waar punten tegen verloren mogen wor den. EXCUUS Dat gebeurde Leusden wel en het ontbreken van geluk mag slechts gedeeltelijk als excuus worden opgevoerd. Zo zag Maar ten Jonges in de eerste helft waar schijnlijk ten onrechte een doel punt uit een strarcorner afgekeurd worden. In de tweede helft miste Joep Roseboom een strafbal, terwijl aan de andere kant van het veld Ares net enig geluk voor rust een zelfde bal wel in het doel zag ver- Leusden in de aanval tegen het bezoekende Ares. Tevergeefs: de bezoekers gingen met twee punten aan de haal. de het tempo omhoog. Esther Ver steeg maakte op aangeven van Verwoert 5-7. Het eerste aanvals- vak bracht de stand weer op gelij ke hoogte 7-7. Nancy Laheij maakte een doorloopbal van Jan Costa uit stekend af en de laatste scoorde zelf van afstand. De dadendrang van de thuisclub werd duidelijk toen in één aanval LEUSDEN - Antilopen heeft een belangrijke overwinning be haald op het stugge Revival uit Terschuur. De zege was met 10-9 aan de magere kant, maar was toch wel verdiend te noemen. Tot twee keer toe gaf de thuisclub het initiatief uit handen waardoor de bezoekers terug konden komen in de wedstrijd. In de eerste helft leek het bijna desastreus te wor den, toen Revival vlak voor rust wegliep naar een 3-7 voor sprong. Toen aanvoerder Joyce Osnabrugge de ruststand be paalde op 4-7 was er nog hoop. De tweede helft pakten de Leusdenaren de draad weer fanatiek op en werkte de achter stand weg. Er werd een voorsprong van 9-7 opgebouwd. De concentratie zakte echter weer weg en de bezoekende club kon op eenvoudige wijze weer langszij komen. Een minuut voor tijd zorgde Paul Hendriks er met een afstandschot voor dat de punten in Leusden bleven. „We brengen onszelf in de proble men doordat we er te gemakkelijk over gaan denken. Het is duidelijk dat het evenwicht in de ploeg nog niet in orde is," aldus trainer Wim de Bruin over de wedstrijd. De Leusdenaren begonnen de Vlak voor de rust begreep het eerste helft met snel en fanatiek vak van aanvoerder Joyce Osna- korfbal. Er werd snel gecombi neerd en afwisslend gespeeld. Al snel wierp dat vruchten af en tech nisch zwakke Revival kon in het geheel niet gevaarlijk worden. An tilopen bouwde langzaam maar trefzeker een voorsprong op. Paul Hendriks scoorde van afstand, Jan Costa benutte een strafworp en Margret Versteeg rondde een aan val keung af: 3-0. Vanaf dat moment ging de thuis club minder spelen en verslapte de concentratie. De bezoekers uit Ter- schuur konden op een vrije simpe le manier zeven punten maken. Er werden fouten gemaakt en onnodi ge overtredingen gemaakt. De be zoekers profiteerden daar gretig van, terwijl Antilopen dacht dat ze de wedstrijd al op zak hadden zit ten. brugge, dat er toch iets moest ge beuren. Zij scoorde zelf de aanslui tende treffer na een snelle combi natie met Marcel Veenendaal. Voor dit vak met verder Martijn Verwoert en Eshter Versteeg was het een hele belangrijke treffer, want ze scoorden in de vorige wed strijd 45 minuten lang geen enkel doelpunt. Ook de eerste helft tegen Revival waren ze nog niet tot sco ren gekomen. RIJTJE In de rust moest trainer De Bruin de zaken weer even op een rijtje zetten en met succes. De ploeg kwam als herboren uit de kleedka mer en legde de bezoekers volle dig hun wil op. Antilopen schroef- Antilopen in moeilijkheden tegen het stugge Revival uit Terschuur. Esther Versteeg, Martijn Verwoert en Ai Veenendaal kijken machteloos toe hoe de bezoekers scoren. Desalniettemin bleven de punten in Leusden US LEUSDEN - De mannenhockeyers van Leusden maken een moeilijke competitiestart door. Op eigen terrein werden de Leusdenaren zondag door het Apeldoornse Ares, dat toch echt niet als een topper te boek staat, afgetroefd op werklust. Het technisch overwicht van de ploeg van Gé Rehe bleek onvol doende om de inzet van de tegenstander te beteugelen. Met 1-2 gingen de Leusdenaren onderuit, waardoor de ploeg op de één na laatste plaats in de eerste klasse D terecht is gekomen. Beter vergaat het momenteel de damesploeg van Leusden, die boven verwachting uit de startblokken is gekomen. De ploeg van trainer Van der Linden is na vier wedstrijden nog ongeslagen. dwijnen. Hoewel de bal zeker niet trefzeker werd ingeslagen, ver keek keeper Gert-Jan van de Groep zich op het speeltuig, waar mee Ares op voorsprong kwam. Aan het eerste doelpunt was een concentreerd te spelen, tyq simpele korfbal wat Revival $j daarmee sust het de tegen$ in slaap. Ik heb ze daar ooi gewaarschuwd en toch zie beuren. We hebben op de meest* menten fel en agressief g( en vooral op het conditioned de tegenstander verslage^ gende week tegen koploper! zullen we zien hoe we ervoo: en ik acht ons niet kansloos spel is in opgaande lijn." Opstelling Antilopen: Paoi driks, Jan Costa (Gert Graaf n Nancy Laheij (Maaike Gq Evelien van Rooijen, Join Vulpen, Frans ter Maten, D f Costa, Margret Versteeg, fy in Verwoert, Marcel Veentj ler Joyce Osnabrugge en Esthe- steeg. zes pogingen werden ondernomen om van afstand te scoren. Bij die gelijke stand kwam Antilopen goed weg doordat Revival een strafworp miste. Toen aan de ande re kant ook een strafworp werd afgedwongen, was Frans ter Maten er als de kippen bij om 8-7 aan te laten te tekenen. Nadat Debbie Costa, met een afstandsschoot, de stand op 9-7 had bepaald, stokte de doelpuntenproductie De club uit Terschuur kwam op gelijke hoogte door twee keer een vrije worp onder de korf op simpe le wijze te benutten: 9-9. In de laatste minuut kon Paul Hendriks toch nog de verdiende punten binnenhalen. Hij besliste de spannende wedstrijd met een droog afstandsschot. De Bruin: „Als kijkspel was het vandaag heel aar dig, alleen moeten de spelers nog leren negentig minuten lang ge-

Leusder Krant | 1989 | | pagina 14