Leusdense senioren genieten van Mozart en Mahler Ravenhorst vierde feest Pensioennummer AM 139077/0 Cursus Engels weer van start Commissie bezig met feestweek Informatieochtend over groepswonen voor ouderen Veroordeling wegens rijden onder invloed Informatiemarkt Wolboom weer open WOLboom bestaat 5 jaar A Impala-kermis goed geslaagd plaatselijk nieuws LEUSDEN - Een 37-jarige in woonster van Amersfoort is dins dag door de Utrechtse politie rechter, mevr. mr. T. Rothuizen, veroordeeld tot een geldboete van 750 gulden. De vrouw was in Leusden wegens rijden onder in vloed aangehouden. Op 28 november van vorig jaar was de Amersfoortse op de Noor derinslag te Leusden tegen de lamp gelopen. Een onderzoek had aan het licht gebracht dat ze met 460 microgram alcohol per liter uit geademde lucht achter het stuur had gezeten. Daarmee over schreed ze ruim de wettelijke toe gestane maximum hoeveelheid van 220 microgram (ofwel 0,5 promille). Het haar aangeboden transactiebe drag van 750 gulden had de vrouw betaald, maar was in de ambtelijke molen blijven steken. Om die re den hielden zowel de rechter als de officier van justitie, mevr. mr. P. van der Molen, het bij de oorspronkelij ke boete. Luuk de Jager in het schavot, krijgen. beurt de meeste met water gevulde balonnen over zich heen te LEUSDEN - Ondanks een vrij re genachtig begin is zaterdag de Impala kermis zij het met enige vertraging toch gehouden. Van wege de regen kon de sponsor- gymnasüekbaan niet opgezet wor den zoals gepland was, maar dat was voor de leden geen pro bleem. Zij stortten zich toch vol en thousiasme op de aangepaste baan. Goede zaken werden er gedaan bij de poffertjeskraam, de altijd prijsenveloppenkraam, het rad van avontuur en de diverse re cordpogingen. Bij het darts gooien won Mare van de Water met 158 punten; tweede was Boers ma met 141 punten en derde André van Essen met 140 punten. Het gewichtheffen werd gewon nen door Won van Kalsbeek, die de gewichten 7 nun. en 33 sec. lang omhoog wist te houden; de tweede plaats was voor Dennis Zuidema met 4.51.26 en de derde plaats was voor Jasper van Wieren met 4.26.14. Als beste hoela-hoepers traden Lun Boerma met 1 min en 18 sec. (eerste), Nadine van de Water met 22 sec. tweede en Linda Bloten- burg met 20 sec. derde. Het raden van het gewicht van drop in een pot ging de dames het beste af; de dames Daams en Wolters zaten er maar 30 gram naast. Bij de talentenjacht wonnen de smurfen Kirsten van Baaien en Hanny van Liebergen; de tweede plaats was voor Tan ja Tolboom. Op een 'hobbelüets' moest een parcours over de Ravenhorst worden afgelegd. Op de achtergrond de tent die tijdens regen als schuilplaats kon dienen. AMSTERDAM Voor de ze vende keer vindt een Infor matiemarkt voor Ouderen plaats in de Nieuwe Kerk aan de Dam in Amsterdam. Zo'n 85 organisaties en bedrijven laten op dinsdag 3 en woens dag 4 oktober zien wat zij de senioren te bieden hebben op het gebied van dienstverle ning, recreatie, vakanties en huisvesting. Dit jaar besteedt de Informa tiemarkt extra aandacht aan huisvesting. Allerlei voorbeel den laten zien hoe ouderen hun eigen woonvormen heb ben gekozen om zo lang mo gelijk zelfstandig te blijven wonen. Vooral op de woens dagmorgen krijgen deze woonvormen speciale aan dacht o.a. door informatie over de ervaringen welke men in Nederland inmiddels met deze woonprojecten heeft. Muziek, zang en dans luiste ren deze dagen op. De orga nisatoren verwachten nog meer bezoekers dan vorig jaar, toen men al tienduizend bezoekers kon tellen... Deze zevende Informatiemarkt voor Ouderen is op beide da gen geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is gra tis. Ik zit weer in de molen, in de I ambtelijke molen. Een paar weken geleden het ik mijn 'Aanvraag om ouderdoms pensioen op grond van de Al gemene Ouderdomswet' in de brievenbus vallen. Toen men nog geen computers had, moest men die aanvraag dne maanden tevoren op sturen. maar nu in het compu tertijdperk gaat het allemaal efficiënter en dus moest ik mijn aanvraag al minstens zes maanden voor mijn 65e ver jaardag opsturen. Een van de leukste vragen die ik moest beantwoorden vond ik: ,,Hebt u als zeevarende ge werkt aan boord van een schip dat met onder Neder landse vlag voer?" De neiging om daar 'jain te vullen heb ik weerstaan. Al zou ik wel graag weten wat voor conse quenties er aan een 'ja' vast zitten. Ook bij mijn partner heb ik maar 'neeaangekruist. ,,Uw pensioennummer is AM 139077/0" De Sociale Verze keringsbank zorgde er zo in een officieel schrijven voor, dat ik er weer een nummer bij heb. Maar bovendien werd ik met een tweede formulier verrijkt: een Loonbelasting verklaring. Op dezelfde dag trof ik in de omroepgids een katern aan over de Belasting herziening 1990, het jaar waarin ik 65 word. Op de Loonbelastingverklaring moet ik allerlei hokjes syste matisch aankruisen zodat er uit komt rollen in welke tarief groep ik word ingedeeld. Soms ben ik braaf, dus heb ik alles keurig aangekruist. Na dat gekruis pak ik die Be lastingherziening. Daar vind ik een pagina waarboven staat 'De nieuwe tariefgroepen', en ik lees: "De tariefgroepen veranderen per 1 januari 1990." Even een telefoontje plegen met de Sociale Verzekerings bank in Amersfoort. ,,Moet ik nu dat aJ achterhaald formu- her voor de loonbelastingta riefgroep nog opsturen? Als mijn AOW volgend jaar maart begint, zijn deze oude tarief groepen immers niet meer van kracht.Het uiterst vrien- delijke antwoord luidt, dat ik dat formulier toch maar op de post moet doen, want dat pa pier gaat naar Amsterdam en de Sociale Verzekeringsbank daar regelt alles. Ik zal eind van het jaar een nieuw formu lier krijgen. Ineens wordt mij duidehjk, dat een aanvraag voor AOW minstens zes maanden tevo ren moet worden ingediend, gezien de computerij en deze efficiënte behandeling van de aanvraag! Maar intussen ben ik wel een nummer rijker: mijn pensioen nummer AM 139077/0. Dat kan toegevoegd worden aan de nummers die ik al heb. Mijn telefoonnummer, het nummer van mijn bankpasje, mijn bankrekeningnummer, mijn postgiron u mm er, mijn pin-codes. En dan heeft de ANWB mij ook een nummer gegeven. En met veel moeite kan ik ook het nummer van mijn paspoort ontcijferen. En met te vergeten mijn fiscaal nummer. Ik vind het al moeihjk om het maatnummer van mijn schoe nen en sokken te onthouden. Laat staan dat ik de maat kan opgeven van mijn overhem den en van mijn colbertje en broek (ik weet nu dat ik steeds moet zeggen dat het een kwaitmaat is, anders komt dat colbertje tot mijn knieën). Voorlopig ben ik genoeg ge nummerd en om niet zelf een nummer te worden zal ik maar gauw wat lekkers halen bij de bakker, als ik daar nu maar niet te lang moet wachten met het door mij te trekken num mer. VUTter LEUSDEN - Na twee maan den onderbreking zijn de in januari begonnen cursussen Engels voor ouderen weer gestart. Negen groepen krij gen les in de WOLboom en in andere beschikbaar gestelde ruimten. Er zijn praktisch geen afhakers. De door de WOL opgezette cursussen Engels voor senio ren mogen zich in een blij vende belangstelling verheu gen. De docenten, mevrouw C. de Caes, mevrouw B. Buur lage en A. Rijpkema, vinden het les geven aan de senioren een zeer nuttige en vooral prettige bezigheid. Het wordt hen gemakkelijk gemaakt om dat zij merken „dat de deelne mers er plezier in hebben." De cursisten blijven allemaal komen en ook na vakantie zijn er praktisch geen afhakers. Wat natuurlijk wel voorkomt, is dat enkele deelnemers moeten afhaken m verband met hun gezondheid. De aanvragen om het aantal cursussen te vermeerderen moeten tot nu toe worden af gewezen wegens ruimtege brek in de WOLboom. Nu al moeten bezoekers aan de WOLboom en gelijktijdig plaatsvindende cursussen el kaar zien te verdragen. Men probeert rekening te houden met elkaar, maar hoopt wel dat spoedig meer ruimten be schikbaar komen. 13.00 tot 17.00 uur. Omdat het vorig seizoen op de eerste zondagen van de maand steeds druk was in de WOLboom, heeft het WOL- bestuur besloten om de ou dere Leusdenaren vanaf zon dag 1 oktober opnieuw de ge legenheid te geven elkaar te ontmoeten in het ontmoe tingscentrum de WOLboom. Men kan daar elke eerste zon dag van de maand een praatje maken, biljarten, kaarten of LEUSDEN - Op 16 november 1984 werd de WOLboom offi cieel in gebruik genomen. Sinds die datum beschikken de Leusdense senioren over een eigen ontmoetingscen trum. Een feestcommissie van vereniging Welzijn Ou deren Leusden, de WOL, is druk bezig met de voorberei dingen voor de viering van het vijfjarig bestaan van de nu al te klein geworden WOLboom. Het WOL-bestuurslid me vrouw J. Mei is als coördina tor, samen met andere vrijwil ligers uit de WOL-gelederen, druk aan het vergadereen en bespreken om een echte feestweek in elkaar te timme ren. Hoewel de feestcommis sie nog in het stadium ver keerd van het plannen ma ken, mag de Leusder Krant al iets meedelen over de inhoud van die plannen. De feestcommissie wil de week van maandag 20 tot en met vnjdag 24 november uit roepen tot feestweek. Er zijn voorbereidingen aan de gang voor een bridge- en klaverjas- drive en men denkt aan een of andere vorm van biljartwed strijd. Ook de schakers en dammers kunnen waarschijn lijk speciale activiteiten tege moet zien. Er wordt gezocht naar een interessante dag tocht voor ouderen. Volks dansen, o.a. met folkloristi sche en oude dansen, zorgen voor beweging en ook aan koersbal wordt gedacht. De succesvolle gezamenlijke lunch tijdens het éénjarig be staan krijgt een herhaling op de laatste dag. Bij veel van deze activiteiten gaat het er volgens de feest commissie niet alleen om iets te doen vóór de senioren, maar wil men ook de ouderen zelf actief betrekken, zodat het ook een feestweek dóór ouderen wordt. een ander spel doen. Tegen een redelijke vergoeding kan men ook een consumptie ge bruiken. Van 13.00 tot 17.00 uur zijn de semoren welkom. Er bestaat geen bezwaar om ook jongere Leusdenaren eens te laten zien hoe de WOLboom er van binnen uit ziet. uit- en thuisbus staat klaar om de concengoi.^ers mee te nemen. LEUSDEN - Het eerste con cert heeft plaats gevonden. Een bus vn 'Uit en thuis' bracht, maandag 18 septem ber, 47 senioren van Leusden naar muziekcentrum Vreden- burg in Utrecht. Na genoten te hebben van het eerste con cert van een serie van 9 con certen bracht de bus hen weer naar Leusden terug. Via de heer R Bitter hadden 26 bewoners van de Groen houten servicewoningen in geschreven op deze concert serie. Mevrouw T de Schep per, van de WOL, kreeg 21 aanmeldingen. Stipt op tijd en sommigen duidehjk stijlvol gekleed („We gaan immers naar een concert"), hadden de deelnemers zich verza meld bij serviceflat de Zaaier. Uit de opmerkingen kwam naar voren, dat men enthou siast was over deze Uit-en- thuis-mogelijkheid „Alleen kom ik er niet toe, maar zo met een groep en op zo'n ge makkelijke manier ga ik na ja ren weer eens naar een con cert." Ook een veelgehoorde opmerking: „Met eigen ver voer is het zo'n gedoe, je raakt je auto zowat niet kwijt en dan na afloop in het donker zoe ken naar je auto. Ook met het openbaar vervoer is het een hele onderneming en als het dan nog gaat regenen, dan is alle aardigheid er al af. Nee, zo met een groep met een bus samen uit en weer thuis en sa men genieten, dat is een prima oplossing." In muziekcentrum Vreden- burg hebben de deelnemers genoten van het Rotterdams Philharmonisch Orkest, dat het eerste Vioolconcert van Mozart speelde en de ze vende symfonie van Mahler. „Het was de moeite waard. Die violiste, Kyung-Wha Chung (er wordt even op het programma gekeken om de naam goed uit te spreken) speelde magnifiek." Deze en andere reacties maken duide hjk, dat de Leusdense senio ren hebben genoten. Het initiatief van Muziekcen trum Vredenburg om met 16 bussen bezoekers op te halen en weer thuis te brengen blijkt goed aan te slaan. Me vrouw De Schepper vertelde, dat zij al weer opgaven bin nen heeft voor een volgende serie concerten. „Te zijner tijd zullen wij bekend maken, wanneer men zich kan opge ven." USDEN - De initiatief- 'Groepswonen voor taderen' in Leusden houdt vrijdag 13 oktober een infor- atieochtend en -avond in de WOLboom, Hamersveldse- |Weg 2a. Zo wil deze groep r bekendheid geven aan |de plannen voor een Leus- |dens woonproject voor senio- van 55 jaar en ouder. menkort gaat in Amersfoort pe eerste spade de grond in or het derde groepswoon- toject in Amersfoort. Ook m ^usden zijn sinds vorig jaar een aantal ouderen bezig met het van de grond krijgen van een speciaal voor ouderen bestemd woonproject. Mo menteel hebben zich al 3 al leenstaanden en 5 echtparen gemeld als geïnteresseerden. Onlangs hebben zij een Nota 'Project groepswonen van Ouderen in Leusden' laten verschijnen. Deze Nota en andere informa tie worden besproken op de informatiedag 13 oktober. De WOlboom is dan hiervoor open 's morgens van 9.30 tot 12.00 uur en 's avonds van 19.00 tot 21.30 uur. Naast veel informatiemateriaal wordt ook een video vertoont over groepswonen van ouderen door de Landelijke Ver eniging Groepswonen van Ouderen. Een van de deelne mers van een reeds gereali seerde woongroep in Amers foort zal vertellen wat het le ven in zo'n groep betekent en hoe men zo'n project tot stand kan brengen. Bezoekers kun nen ook terecht met hun vra gen. Een van de Leusdense initia tiefnemers merkt op: „Bij de gemeente ziet men het nu niet meer als een leuk plannetje, maar ziet men in dat het heel serieus is. Wij willen er ook op letten, dat het niet te duur wordt, het moet ook betaal baar zjn voor senioren met een klein inkomen. LEUSDEIN - Na de vakantie periode is de komende maan den de WOLboom niet alleen op werkdagen open, ook elke eerste zondag van de maand, 's middags van van de 'Ravinnen'. Zij zongen, in aangepaste kledij, het Ravenhorstlied. venhorsters onderling hun krach ten konden meten. Veel hilariteit wekte vooral het „schavot". Van elk team moest één deelnemer in het schavot plaats nemen. De ande re teams mochten dit slachtoffer bekogelen met ballonnen die ge vuld waren met water. Luuk de Ja ger, één van de bedenkers van dit spel, werd het slachtoffer dat het meest de verduren kreeg. Voor de kleinste kinderen was er na afloop van de spelletjes een pannekoek- maaltijd. De play backshow die aan het begin van de avond op het pro gramma stond werd eveneens een groot succes. Alle Ravenhorsters genoten van de veelal jonge arties ten, die heel vrijmoedig hun idolen uitbeeldden. De Bangles, Henk El- sink, Peppi en Kokki, Dire Straits en vele anderen traden op. Het feest werd besloten met een bar becue. Er werd veel gelachen, ge danst, een drankje gedronken. Ie dereen was het erover eens dat de traditie van het Ravenhorstfeest tot in lengte van jaren moet worden voortgezet. - De bewoners van de Ravenhorst vierden zater- 3 september het jaarlijkse Ravenhorstfeest. Zoals gebrui- waren er aktiviteiten voor groot en klein, waarvan vrij- Je bewoners deelnamen. En dankzij het goede weer kon feest tot de kleine uurtjes voortduren. n vier uur 's middags opende Corbeau het feest met een gezette toespraak, waann uit het voor de revue passeerden, zijn nest hoog boven de Ra- had deze raaf met zijn opmerkingsgave weer al gezien die in zijn ogen de beugel konden. Voor- autobezitters moesten het ont- Hij vond dat de heilige koe veel te vaak op plekken werd ge parkeerd waar het niet kon: mid den op het grasveld. Na deze ope ning en het plechtig hijsen van de Ravenhorstvlag waren de Ravinnen aan de beurt, die op de melodie van het lied „Visite" van Lenny Kuhr een eigen tekst ten gehore brachten. De organisatoren hadden zich veel moeite getroost om allerlei spellen te bedenken waann de Ra-

Leusder Krant | 1989 | | pagina 17