r „Mijn cliënt is geen pillenboer die de hele omgeving verziekt" vandaag in fle leusder krant» Verzet tegen Amersfoortse plannen voor Ponlijntje f Bibliotheek leeggehaald Omwonenden klagen over Jeugdhonk BDU fare straffen geëist in anabolen-zaak usdense gemeenteraad in het geweer -- "IIS >ete en rijontzegging SERVA VOLVO 444 44 4 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden v_ 'af voor rijden onder invloed OKTOBER - WIJNMAAND REIS NAAR KRETA KONIJNTJE IN DE WETERING 8B HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkei KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV rTo krant WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1989 - 21e JAARGANG NO. 22 fSDEN/TJTRECHT De Utrechtse officier van justitie mr. eiste vrijdag tegen een 32-jarige inwoner van Leusden, phandeld had in van diefstal afkomstige anabole steroï- fen gevangenisstraf van een jaar en acht maanden waar vijf maanden voorwaardelijk. Tegen een echtpaar uit den, een 33-jarige man en zijn drie jaar jongere echtgeno- erd vier maanden gevangenisstraf waarvan de helft voor- delijk geëist. Het stel had de anabole steroiden van zijn rige overbuurman gekocht en op bestelling aan tientallen scholen in het land gestuurd. otaal stonden vrijdag zes geneesmiddelen te boek staande terecht, verdacht van be- jiheid bij de handel in ana- eroiden. Twee van hen had- in de 32-jarige Leusdenaar, ar van een sportschool in rveld, de spierversterkende en geleverd: een 38-jarige Ier en een 44-jarige man uit s-Vlaanderen. De inwoner recht had het spul gekocht 28-jarige man die als maga- «dewerker bij de onderlinge aceutische groothandel in t werkte. Om wat geld bij te nen had deze de officieel als anabole steroiden verduisterd. De man uit Zeeuws-Vlaanderen be schouwt zichzelf als expert op het gebied van deze middelen en be trok ze uit Engeland en Frankrijk. De officier betitelde de 32-jange Leusdenaar als „de kwade genius" achter de handel. Hij gebruikte zelf al jaren anabole steroiden en deed vorig jaar zijn overburen het idee voor „het bedrijfje" aan de hand. Het echtpaar zei op de zitting ge woon wat geld te willen bijverdie nen en zag in de spierversterkers niet veel kwaad: „het is met veel schadelijker dan koffie", meende de man. Anabole steroiden zijn al leen op recept verkrijgbaar en dus niet vrij m de handel. „In België zijn ze veel goedkoper, hier verdienen de apothekers er veel geld aan", vond de sportschoolhouder. Via de zwarte handel zouden de genees middelen goedkoper zijn dan via de officiële kanalen. Het Leusdense echtpaar stelde een keurige lijst samen van alle via hen te verkrijgen anabole sterio- den. Deze „folder" werd aan tien tallen sportscholen in Nederland verstuurd. Middels een bnefje aan een postbus konden bestellingen geplaatst worden. Tot nu toe heeft de vervolging van de handel in ana bole steroiden geen hoge prioriteit gehad, „de handel is gemeengoed geworden", stelde één van de raadslieden van de verdachten. Vooral in kringen van bodybuil ders is er veel vraag naar, bij „men sen die er graag macho uitzien met flinke spieren", zoals de officier de groep belangstellenden om schreef. Justitie zou nu ingegrepen hebben omdat de handel ze open lijk werd en de „bonafide" sport scholen begonnen te klagen. Op 1 februari jongstleden deed de poli tie invallen in de diverse woningen en onderzocht ook de sportschool. Daarbij werden dozen vol anabole sterioden aangetroffen. In de school werden nog een hoeveel heid etiketten en twaalf blanco re- ceptenbriefjes van twee huisartsen gevonden. Van het laatste zei de Leusdenaar mets te weten. Vóór de invallen waren de telefoons van de verdachten afgeluisterd. ETIKETTEN De sportschoolhouder kreeg de geneesmiddelen in groothandels verpakking aangeleverd. Hij deed de tabletten in andere potjes en plakte er „officiële" etiketten op waar hij de inhoud van de potjes opgeschreven had. De officier ver weet hem etiketten van fabrikanten te hebben gebruikt die volgens hen vals waren. Bovendien klopte de inhoud vaak niet met de gegevens op de labels. In potjes met een bepaalde aanduiding zat vaak een heel ander soort anabole steroi den. Ook werden middelen (door-) verkocht die alleen bij dieren toe gestaan zijn, met „veterinaire doel einden", waarvan niemand precies zou weten hoe ze op het menselijk lichaam uitwerken. De verdachte noemde het „de normaalste zaak van de wereld" dat hij zelf etiketten op flesjes plakte. Mr. Dun viel ech ter vooral over het feit dat veel van de „geneesmiddelen' geen bijslui ter bevatten, waarin voor mogelijk schadelijke (bij-)werkingen ge waarschuwd werd. Volgens de of ficier kan het middel eiwittekort opleveren en m het ergste geval zou men er kanker van kunnen krij gen. Maar de verdachten deden de mogelijk schadelijke effecten af met „poeha, de handel moet ge woon vrij worden", en „ik gebruik ze al vijftien jaar en heb nog nooit iets verkeerds gemerkt". Toch hadden sommige fabrikanten be paalde product en uit de handel genomen omdat de negatieve ef fecten groter waren dan de „posi tieve". Ook deze middelen waren door de Leusdenaars aan de sport scholen geleverd. Geld was de motor achter het handelen van de gedachten geweest. Het echtpaar zou er een paar duizend gulden aan overgehouden hebben, de sport schoolhouder hield het op „tiendui zend". Bij de huiszoeking bij de 38-jarige Utrechter werd 45.000 gulden in beslag genomen, bij zijn aanhouding had de man bijna 2500 gulden op zak. De officier eiste dat deze bedragen verbeurd ver klaard zouden worden. Tegen de Utrechter - die de 28- jarige magazijnbediende tot de verduistering aangezet zou hebben - werd een gevangenisstraf van vijftien maanden waarvan vijf maanden voorwaardelijk geëist. De handelaar uit Hulst, Zeeuws- Vlaanderen, zou voor acht maan den naar de gevangenis moeten, met vier maanden voorwaardelijk. De magazijnmedewerker van OPG hoorde twee maanen voorwaarde lijk en tweeduizend gulden boete tegen zich eisen. De officier hield er sterk rekening mee dat de man niet op eigen initiatief gehandeld had en zijn baan en zijn echtgenote door de affaire kwijtgeraakt was. De advocaten van de verdachten bepleitten vrijspraak, deels omdat het bewijsmateriaal onrechtmatig verkregen zou zijn. De huiszoekin gen zouden met aan de regels vol daan hebben omdat de rechter commissaris niet de hele tijd aan wezig geweest was of contact on derhouden had. „Mijn cliënt is geen pillenboer die de hele omge ving verziekt heeft", meende mr. G. Boven, advocaat van de 32-jange Leusdenaar. Uitspraak op 6 okto ber. Hessenweg geen provinciale weg Pastor Overbeek weg uit Leusden Culturade: rustig en typisch Leusdens Deborah Brown zorgt voor kippevel Leusder Kinderkrant PCO:40jaar Reünie waterlinie DWSV bezorgt Roda moeilijke middag Pagina Pagina Pagina Pagina Pagina Pagina Pagina 11 Pagina 13 Antilopen door het oog van de naald De Groot en Duister bouleskampioenen Ravenhorst vierde feest Ouder Worden Service Weekenddienst - 941210 - Pagina 14 Pagina 15 Pagina 17 Pagina 17 Pagina 18 )EN - De Leusdense gemeenteraad komt massaal in het *r tegen de plannen van Amersfoort om langs het Ponlijn- weg te projecteren. De plannen van Amersfoort passen ambitieuze stadsvernieuwingsplan van die gemeente, in een deel van de oude spoorverbinding Amersfoort-Kes- als ontsluitingsroute wordt gebruikt in zuidelijke rich- Leusden is bang dat als die plannen werkelijkheid wor de mogelijkheid wegvalt om vanuit Leusden de lijn nieuw lin te blazen. Bovendien vreest Leusden dat de bevoorra- van Pon mogelijk in het gedrang zal komen. De raad zal erdag, op initiatief van de WD, een motie van die strek- aannemen in de raadsvergadering. Ie motie wijzen de opstellers dat Leusden herhaaldelijk de heeft uitgesproken het ntje geschikt te willen maken openbaar vervoer naar sfoort. Een goede verbinding Leusden naar het centrum e stad ontbreekt nog steeds. >i) zou gedacht moeten wor- owel aan een trein-, als een irbinding. Het stuk wijst ook it beleid van hogere overhe- waarin het openbaar vervoer lelangrijker plaats krijgt, rendien is de raad bang dat itvoer van Pon in het gedrang komt. Jaarlijks worden tienduizen den auto's naar de Leusdense im porteur gebracht over de spoorlijn. Beperking of opheffing van die functie acht de Leusdense raad zo wel uit economisch als uit milieu technisch oogpunt ongewenst. „Een alternatief over de weg is bo vendien waarschijnlijk volstrekt onhaalbaar," licht Ton Voortman, één van de initiatiefnemers van het stuk, toe. HAAKS De plannen van Amersfoort voor een deel van het Pon-tracé voor zien in een weg, die een deel van het verkeer uit het nieuwe centrum zal moeten leiden. Op de nieuwe weg zal slechts éénrichtingsver keer zijn toegestaan en wel uit het centrum. Dat staat haak op de be doelingen van Leusden, dat juist via het Pon-tracé het Amersfoortse centrum wil ontsluiten, hetzij met de auto, hetzij via een treinverbin ding. „Met deze motie willen wij Amersfoort erop wijzen nu niet vast een aantal toekomstige mogelijk heden af te srujden. We zullen, als dit voorstel wordt aangenomen, dan ook een dringend beroep op Amersfoort doen alternatieven uit de kast te halen," aldus Ton Voort man (WD). Voortman verwacht de steun van de hele raad voor het voorstel. Op dit moment is het intiatiefvoorstel van de WD al door de drie grote fracties (PvdA, CDA en WD) on dertekend. GPV/SGP en D66 zei den hun steun al toe, alleen het standpunt van Leusden'85 is nog niet bekend. V* -./•VJi >- kV LEUSDEN - Bij een inbraak in de bibliotheek m Leusden-Centrum is in het weekeind voor naar schatting dertigduizend gulden aan spullen weggenomen. De dieven, die binnenkwamen door een ruit in te gooien, namen 336 cd's, een computer, een printer en een zendmodem mee. Van de daders ontbreekt nog ieder spoor. Vanwege de diefstal is het uitlenen op de maandagochtend problematisch geweest. De computer stond via het modem in verbmding met het centrale bibhotheeksysteem in IJsselstein. Later is er een noodoplossing getroffen, waardoor de werkzaamheden in ieder geval provisorisch weer konden worden hervat. Bij de diefstal is een groot deel van de collectie cd's verdwenen. De uitleen daarvan is mede daardoor voorlopig gestaakt. LEUSDEN - Een aantal bewoners van de Korte Geer en De Brink zeggen overlast te hebben van het Jeugdhonk aan de Hamersveldseweg. Het jongerencentrum dat beheerd wordt door de Hervormde Gemeente en de Gereformeerde Kerk in Leusden, heeft sinds enige tijd een muziekvergunning. Volgens de klagers heeft dat er toe geleid dat zij de afgelopen zomer verschillende malen moesten 'meegenieten1 van de disco- Het is moeilijk om een toelichting - - V -..v. •- bn fynge. Amersfoort wil een deel van het trace gebruiken voor een weg uit het nieuwe centrum. Leusden och fel tegen die plannen gekant. IJSDEN - Een 24-jarige in- van Lensden, die met een 'olpromillage van 1,36 in Woed was aangehouden, is srdag door de Utrechtse po- achter veroordeeld tot dui dden boete en een half voorwaardelijke rijontzeg- De verdachte werd vong jaar oktober op de Arnhemseweg te Amersfoort door de politie tot stop pen gedwongen omdat zijn licht niet brandde. De agenten roken alcohol en onderwierpen de man aan een alcoholtest. De man bleek de wettelijke norm (0,5 promille) ruim twee en een halve maal te hebben overschreden. De Leusdenaar verklaarde voor de rechter, mevr. mr. T. Rothuizen, dat hij na het drinken van zes gla zen bier het idee had gehad dat hij nog kon rijden. Mevr. mr. M. Daal- meijer, de officier van justitie, wees de verdachte er op dat alcoholge bruik het reactievermogen van au tomobilisten nadelig beïnvloedt, „U bent geen uitzondering op die re gel", wist de officier de man te ver tellen. Zij eiste 1250 gulden boete en acht maanden voorwaardelijke rijontzegging. op de klachten van de betrokke nen te krijgen. Een van hen verwijst naar haar man, die op zijn werk niet te bereiken is. De tweede wil geen commentaar geven, omdat er bin nenkort een gesprek is tussen de bewoners en vertegenwoordigers van de kerken. De ondertekenaars, die de brief in eerste instantie ge richt hebben aan de kerken vragen deze hun namen niet bekend te maken. „Het gedragspatroon van enkele bezoekers maakt dit ver zoek noodzakelijk," staat in het schrijven. Een van hen wil nog wel kwijt dat er bij mensen planten uit de tuin gerukt zijn. Mevrouw S. van Leen tot voor kort scriba van de Hervormde Ge meente, aan wie de brief mede ge richt is, blijkt niet onder de indruk van de klachten, die volgens haar overdreven zijn. „Elke keer als wij werden gebeld, is er iemand van ons direct gaan kijken. De geluids installatie is zo ingericht, dat het volume minder wordt als de ramen openstaan," zegt zij. Officieel com mentaar wil zij niet geven, omdat zij geen scriba meer is. Zij verwijst naar de heer W.C. Hanszen, die haar taak heeft overgenomen. Deze is echter ook niet te bereiken. De klachten zijn ook gedepo neerd bij de politie. Een woord voerder zegt dat er inmidels een avonden. De meeste last hadden zij als de ramen en deuren van het Jeugdhonk openstonden omdat het te warm was. In een brief aan de gemeenteraad schrijven de bewoners dat meerde re verzoeken aan de bezoekers van het jongerencentrum geen of nauwelijks resultaat hadden. Ook telefonische verzoeken aan de scriba (secretarissen) van de kerkgenootschappen leid den niet tot het beëindigen van de overlast, wijkagent is gaan kijken, maar dat er nog geen maatregelen zijn geno men. „Niet alleen het Jeugdhonk veroorzaakt geluidsoverlast," zegt nij. „ueiyeujxe klachten knjgen wij vaak ook over café's en derge lijke. Meestal gaan wij eerst praten. Als er dan geen oplossmg komt, rapporteren wij aan de gemeente, die maatregelen kan nemen. Dat zou bijvoorbeeld het intrekken van de muziekvergunning kunnen zijn." Op 12 september hield de com missie beroeps- en bezwaarschrif ten een hoorzitting over deze zaak. De bewoners hadden namelijk be zwaar ingediend tegen het verle nen van de vergunning. Binnenkort zal de commissie beslissen of de vergunning zal worden ingetrok ken of aan strengere voorwaarden zal worden onderworpen. kook- en woonaccessoires Biczcnkamp 13- Tel 033- 950583 3831 JA Leusden Maak kans op 'n Let op volgende week in deze krant AMERSFOORT Amsleidamsevteg 7 DEALER 033-630154 CD's gestolen uit bibliotheek Criminele Dieven

Leusder Krant | 1989 | | pagina 1