hessenweg geen onderdeel an provinciaal wegennet 3k astor Overbeek vertrekt olgend jaar uit Leusden Vloespot vierde vier dagen lang 10-jarig bestaan LEUSDEN, leusBierknant W apeninzameling een succes Ruiten gesneuveld gezonden— Auto's vernield leusden krant Leusden Achterveld I WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1989 Vernielingen Ons Genoegen Hogedruk regeert w weekindegeimiie/ plaatselijk nieuws lUSDEN/UTRECHT De Hessenweg zal niet in het provin- wegennet worden opgenomen. Dat blijkt uit een voorstel ^deputeerde Staten doet aan de Procinciale Staten van cht. Opname van de Hessenweg in het provinciale wegen ras in overweging genomen in het kader van de landelijke jening van het wegenbeheer. Daaruit moet duidelijk wor- welke overheidsinstanties (rijk, provincie en gemeente) ntwoordelijk zijn voor de aanleg en het onderhoud van en in Nederland. Een stuurgroep onder leiding van oud ssecretaris Brokx (nu burgemeester van Tilburg) houdt al enige tijd bezig met het vaststellen van criteria hier- I onderhoud van de Hessen- wordt op dit moment uitge- d door de gemeente. Zij knjgt tor geld uit het fonds Wet Iring Wegen. De provincies jen geld uit dit fonds van het die dit verdelen onder de ge meentes. De bedoeling is dat in de toekomst het geld direct door het njk aan de betrokkenen wordt be taalt. Als de Hessenweg deel zou hebben uitgemaakt van het provin ciale net zou dit betekend hebben dat de provincie Utrecht verant woordelijk is voor deze weg. Het voorstel om de verantwoordelijk heid aan de provincie over te dra gen was in eerste instantie van haar afkomstig. Leusden was het hier mee eens, omdat zij vond dat de weg gezien de intensiteit (het aantal auto's dat per etmaal van de verbinfding ge bruik maakt) en de lengte opgeno men zou moeten worden in het net. De provincie oordeelt echter nu dat het verkeer tussen Leusden en bar- neveld beter geleid zou kunnen worden via de A 1 (Amersfoort- Barneveld). Leusden wil het deel van de Hessenweg dat loopt door Achterveld, zelf blijven beheren. Daaruit concludeert de provincie dat de weg meer van lokaal dan van provinciaal belang is. Het door gaand verkeer (niet bestemd voor Leusden of Achterveld) is minder dan 50 procent. Ook heeft Achter veld te weinig inwoners (1800) om aan de criteria voor opname te vol doen. Dat zou minstens 2500 moe ten zijn. Ook de provincie Gelder land vindt dat de T10 (waarvan de Hessenweg onderdeel uitmaakt) geen aansluiting geeft op de A30 (Barneveld-Ede). Wel blijven de Maanweg, Groe ne Zoom en het nog aan te leggen wegvak vanaf de Randweg naar de aansluiting van Leusden op de A 28 onderdeel uitmaken van het pro vinciale wegennet. Deze verbin ding wordt de T10 genoemd. Als de aansluiting tot stand is gekomen is deze weg 800 meter langer ge worden. Het provinciale wegenplan 1978. Daann waren de Hessenweg (T10) en de Groene Zoom (Til) als provinciale verbindingen opgenomen. In het huidige voorstel is de Hessenweg geschrapt. De gestippelde gedeelten van de TH zijn het deel bij het Ponlijntje (inmiddels gerealiseerd) en de nieuwe aansluiting op de A 28 (klaar eind 1990). (van één onzer medewerkers) EUSDEN - Sommige mensen waren al eerder op de hoogte, leren konden het afgelopen zondag in de jongste editie van loof en Kerk', een 14-daagse uitgave van de Leusdense Sint fparochie, lezen. Daarin kondigde pastor F. Overbeek zijn trek uit Leusden aan. Met ingang van 1 mei 1990 zal heeft hij derdaad zal het een kwestie kerk. Wanneer een pnester met ementaat ging, werd er meestal op redelijk korte termijn vanuit het bisdom voorzien in de vacature. Het kwam herhaaldelijk voor, dat len van langzaam aan een zich iderende situatie te wennen, huis uit was het allemaal zo iel in de rooms-katholieke een benoeming aanvaard in Nieuwegein: „Een heel nieuwe uitdaging," zegt hij. „Ook daar werkt een pastoraal team van vier pastores. Er zijn daar 18.000 parochianen en drie kerkcen tra. Ze waren al een paar jaar bezig om een pastoraal werker te vinden. In maart en april zal ik mijn werk in Achterveld afronden. Er is dus nog even tijd om aan het idee te wennen." kapelaans of pastoors van de bis schop te horen kregen, dat ze over geplaatst waren naar een andere parochie en dat ze daar over twee dagen verwacht werden. Die situatie is tegenwoordig an ders. Niet in het minst, omdat het aantal priesterroepingen drastisch is verminderd. Evenzeer is het aantal pastorale werkers niet zo overweldigend groot, dat er met een in een ontstane vacature kan worden voorzien. De pastores wor den jaarlijks door het bisdom bena derd met de vraag of ze voor een overplaatsing in aanmerking willen komen. Daarbij knjgen ze een re delijk grote mate van inspraak. Pastores die reeds lange tijd op één en dezelfde parochie werk zaam zijn, wordt vriendelijk ver zocht om van deze overplaatsings- mogelijkheid gebruik te maken. Voor de Leusdense en Achter- veldse Sint Jozefparochies wordt een en ander er niet eenvoudiger op. Strikt formeel zullen de pasto rale taken van twee parochies moeten worden waargenomen door pastor A. Goes (priester) en pastor H. van Hattum (lekenpastor). Inmiddels heeft de Smt Jozefparo chie aan het bisdom een opvulling in de ontstane vacature gevraagd. LEUSDEN - De politie noemt de inzamelingsactie voor wapens m Leusden succesvol. Mensen kun nen nog tot 1 oktober wapens, waarvan het bezit wettelijk verbo den is, naar het politiebureau bren gen. Er zal tegen hen geen proces verbaal worden opgemaakt. Het gaat om een landelijke actie. Het meest opmerkelijke wapen dat tot nut toe in Leusden werd ingeleverd is een wandelstok. Verder ontving de politie 5 luchtdrukpistolen, 3 alarmpistolen, 7 vuurwapens (re volvers en pistolen), 1 geweer, 4 dolken, 1 vouwmes, 6 vlindermes sen, 1 ploertendoder, 2 spuitbus sen voor gas, 4 werpstyerren, 4 werpmessen, 1 wurgstokje, 3 sti letto's en een valmes. Ook werd er een grote heoveelheid patronen gebracht. Scheiding der geesten Nu tegen mijn bedoeling in de 'scheiding der geesten' in casu het meningverschil van het be stuur van de Jamsociëteit met mij in de pers is verschenen, voel ik mij genoopt op een paar zin sneden in het artikel te reageren De kop van het artikel 'Initiatief Hartjesveld leidt tot conflict jazzso- ciëteit' geeft de vlugge headline lezer al gauw de indruk dat ik de aanstichter ben van het conflict. Dat is niet juist. De kop had naar mijn mening beter kunnen luiden: "Bestuur JSL is het achteraf (of bij nader inzien) niet eens met initia tief van Peer H. Dan wel: "Bestuur JSC kan zich niet vinden. enz. Nogmaals zij vermeld dat ik ruim schoots van te voren mijn intenties voor Jazz-sen in het bestuur heb gebracht. Geen moverende be zwaren ondervonden hebbende, ben ik gaan organiseren en heb 5 weken later een try-out gehouden, en ben nog eens twee maanden daarna van start gegaan. Achteraf reageren is weinig effec tief. Niet juist in het kranten-artikel staat vermeld dat er regionale jazz musici optreden in Bos en Heide. Ik verzeker de jazzminnaars dat zij nationale en internationale musici van naam en faam zullen horen. Zie bij voorbeeld de aankondi ging van dinsdag 3 oktober. Op andere gratuite beweringen ga ik niet m. De heer Hundepool maakt niet uit waar ik allemaal mee bezig kan zijn, noch waarin ik mijn energie investeer. Dat bepaal ikzelf. Peer Hartjesveld LEUSDEN - Tijdens een uit de hand gelopen feestje m peuter- DHTERVELD - De Moespot lat deze maand 10 jaar. Daar- ïad de commissie „10 jaar spot" een feestprogramma engesteld. Dit programma verdeeld over vier dagen, derdagavond was er een rtavond. Er kon zowel ge- als geklaverjast worden, eden 48 personen mee, waar- 36 klaverjassers en 12 schut- ers. Het werd een heel gezel kaartavond waar sportief gespeeld. Om de avond pleet te maken kregen de nemers een gratis drankje en e. Tevens kreeg iedereen Moespot-pen en -stikker als lenken. De prijswinnaars laverjassen: 1. Cor de Vette 5333 punten; 2. Pieter Bokkers 5138 punten; 3. Astrid Kerkhof 5040 punten. De poedelpnjs voor Jan Traa met 3811 punten, ihutjassen: 1. Jo Steenbeek 61 punten; 2. H. van Ruitenbeek "I punten; 2. van Zandbrink punten. De poedelprijs was B. Noortman. evnjdagavond was voor de tie- nu met succes gewerkt. Hierna ont hulde zij een plaquette aan de bui tenzijde van het gebouw. Dank zij de Achterveldse geschiedenis schrijver Jan Schouten, die helaas niet aanwezig kon zijn, konden alle data en wederwaardigheden vanaf de bouw van De Moespot tot heden op de plaquette worden aange bracht. De voorzitter van het Soccle feliciteerde het Stichtingsbestuur en de Beheerscommissie met het jubileum. Hij vroeg zich af wie de huur van de afgelopen dagen moest betalen. Na enig overleg werd de zaak toch geregeld. De voorzitter van de beheerscommis sie bood de rekening voor de vier dagen huur aan. Tot 18.00 uur werd er nog open huis gehouden voor de bewoners van het dorp en andere belang stellenden. Tijdens dit open huis bracht de muziekvereniging DWS een serenade. Het gehele muziek korps, de tambours, de majorettes en minirettes werkten aan dee se renade mee. Men kan terugzien op een zeer geslaagde jubileumherdenking. De commissie „10 jaar Moespot" dankte allen die geholpen hadden om dit feest te kunnen realiseren. De stichting krijgt ook nog een platenboek dat door de Soccle-be- heerder Ben van Platengen en zijn echtgenote is gemaakt. In dit boek zijn alle evenementen, foto's en krantenknipsel van de afgelopen tien jaar bijeen gebracht. Een heel waardevol stuk waar men zeker mee vereerd is. speelzaal De Blijhof aan de Lisidu- nalaan sneuvelden vier ruiten van het gebouw. Kennelijk werd het feestje verstoord door lieden die daar met voor waren uiitgenodigd. De onenigheid daarover hep zo hoog op, dat er rake klappen wer den uitgedeeld. Nadat het feestje door de verantwoordelijke mensen was beëindigd werd het ongenoe gen daarover op de ruiten van het gebouwtje afgereageerd. ACHTERVELD - In Achterveld is in de nacht van zaterdag op zondag een tiental auto's fiks beschadigd. Onbekenden vernielden van de auto's, die geparkeerd stonden aan de Ruurd Visserstraat en aan de Kerkdijk achter café-bar Buiten- lust, zij- en achterruiten. Over de motieven tast de politie nog in het duister. Van diefstal was geen sprake De politie heeft een buurt onderzoek ingesteld. J ACHTERVELD - Aan de onder- I linge schietwedstrijd op de bin nenbaan namen 10 senioren le den deel en vier junior leden. LEUSDEN - Op het terrein van de hockeyclub aan de Valleilaan werd in het weekemd voor naar schat ting duizend gulden aan vernielin gen aangericht. Onbekenden ver nielden een vlaggemast en een doel, terwijl een net m vlammen opging. De receptie van De Moespot werd druk bezocht. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke woensdag. Redaktle: Daan Bleuel en Stefan Steenkamp Redaktie-secretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker. Inlevering kopij en advertenties: Uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur. Redaktle en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Abonnementsgeld: 49,50 per jaar, 25,50 per half jaar, 13,- per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor woensdagmiddag 17 00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (woensdag tussen 17 30 en 18.30 uur), tel 033-945272. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het num ber van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 115,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LtUbUtH KHAN f is een uiiyave van de BDU-Krantenkomblnatle te Barneveld. ners. Behalve swingende muziek konden de tieners ook genieten van verschillende films in de vi- deo-zaal. De opkomst was jammer genoeg maar mahg. De zaterdag werd een drukke dag. Begonnen werd in de morgen met een vlooienmarkt in de tent naast het gebouw. Hier konden al leen kinderen meedoen. Het werd een groot succes. Een groot aantal kinderen waren aanwezig met veel spullen. De markt werd druk be zocht en er werden goede zaken gedaan. De zaterdagmiddag was ook voor de jeugd. Er waren een aantal spelen georganiseerd zoals de Flipperkast, de spiraal, spijker- poepen, hierbij kreeg men een spijker aan een draad en moest men gehurkt proberen de spijker m de hals van een fles te depone ren. Ook kon men ringwerpen en vissen. De deelnemers werden in vier groepen verdeeld naar leef tijd. De winnaars waren: 2-4 jaar: 1. Mariska Roestenburg met 232 punten; 2. Bas Hilhorts met 174 punten; 3. Denies Kerkhof met 151 punten. 5-6 jaar: 1. Arno Kolenbrander met 293 punten; 2. Gerard Tijsse- ling met 214 punten; 3. Mark Groen met 147 punten. 7-8 jaar: 1. Henk v.d. Wetenng met 369 punten; 2. Jos Blom met 282 punten; 3. Marloes Meuleman met 234 punten. 8-12 jaar Ï.Sandra van Beek met 563 punten; 2. Alexandra Valkhof met 443 punten; 3. Priscilla van 't Klooster met 380 punten. De poedelpnjs was voor de 14- jarige Liesbeth van Mispelaar. Te vens was er deze middag ook een verfcentrifuge waarmee de kinde ren zelf een verftekening konden maken. Om 17.00 uur was er een balon- nenwedstnjd. De ballon die het verst komt, krijgt een mooie prijs. Verder kregen de deelnemende kinderen gratis limonade en een portie poffertjes gratis. Zaterdagavond was er een avond voor de jongeren boven de 15 jaar. Behalve in de bar- en disco zaal viel er ook in de tent naast het gebouw van veel muziek te genie ten. In de tent werd de muziek ver zorgd door de Amersfoortse band Sixty-Eight. Voor deze avond was er een grote belangstelling. Ook nu werd iedere bezoeker getracteerd op een gratis consumptie en een lekker hapje. Hoewel er een grote belangstelling was, had men wel op meer bezoekers gerekend. Het grote aantal activiteiten in de om geving had zeker invloed op het bezoekersaantal. RECEPTIE Tot slot werd er zondagmiddag een receptie gehouden. Vele geno digden die het mogelijk hadden gemaakt dat de Moespot het 10-ja- rig bestaan kon vieren waren pre sent. Eveneens waren aanwezig wethouder Evelien Blom, de voor zitter van het Soccle, de heer van de Hooge en Pim van Es die bij de start van de Moespot als jeugdwer ker zijn aandeel had geleverd. Tij dens deze receptie werd het woord gevoerd door wethouder Blom. In een korte toespraak bracht zij naar voren dat men bij de gemeente blij was met het jubi leum. Een periode dat het minder ging, was voor de gemeente wel een probleem. Gelukkig was er een keerpunt gekomen en wordt er door Jan Versteegt We leven in een rustige pe riode wat het weer betreft. De wind houdt zich koest en neerslag wordt voorlopig niet verwacht. Tot en met het weekeinde voorzien de com puters een weerbeeld, ge stuurd door hogedrukgebie- den. Eerst op de route Frank rijk, Benelux richting Polen. In de tweede weekhelft komt een nieuw krachtig hoge- drukgebied in stelling boven de Britse Eilanden. Depres sies worden in de koude noordhoek van Europa gezet en zijn voor het weer bij ons van geen enkele betekenis, te meer daar de geschetste ontwikkeling zich ook in de bovenlucht manifesteert. De wind draait geleidelijk naar het noorden en later naar het noordoosten. De tempera tuur moet dan wat inleveren, maar ligt nog altijd bij de nor male waarden voor deze tijd van het jaar. September wordt de vijfde opeenvolgende te warme maand. De volksweerkunde zegt: 'Een warme september, een koude december*. De voor spellende waarde hiervan acht ik gering, maar het wordt weer eens tijd dat de cember zijn tanden laat zien. Sinds 1981 is de wintermaand gedegradeerd tot een slap verlengstuk van de herfst en bleven in de aanloop naar het nieuwe jaar de schaatsen in het vet. Overigens konden de Ijzers in het jaar 1908 al vroeg worden ondergebon den. Na een warme start van de oktobermaand, met in de Bilt op de 2e een temperatuur van 26 graden, kwam in de tweede helft van de wijn maand Koning Winter op be zoek. Van 20-25 oktober was het behoorlijk koud en op on dergelopen plassen kon wor den geschaatst. Op de 25e viel er een pak sneeuw. In Amsterdam moest men som mige scholen gesloten hou den vanwege gebrek aan turf. Bij dit soort koude gelui den lijkt het mij beter terug te kijken naar de gedragingen van de tweede 10-daagse pe riode van september in Leus den. De gemiddelde tempe ratuur kwam op 17.2 graden en daarmee was deze dekade maar liefst 2 graden warmer dan de eerste. De regenmeter liep voller, want nu viel er 34.8 mm, tegen 8.4 eerder. Medewerker Kielstra no teerde 1 zomerse dag. Ondanks hogedruk bijna boven onze hoofden, lukte het met de zonneschijn niet zo best begin deze week. In de hogere luchtlagen was een storing aktief, net ten zuiden van ons land. Het sys teem was gevuld met relatief koude lucht en ontwikkeld tot op grote hoogte. Aan de voorzijde werd met een oostelijke stroming vochtige en enigszins onsta biele lucht uit Duitsland aan gevoerd, De zon kreeg daar door bij ons weinig kans. An ders verliep het aan de ach terzijde. De zuidelijke pro vincies lagen in veel drogere lucht en daar scheen de zon volop. Gisteren verwijderde de koude storing zich geleide lijk. We kwamen wat meer onder de positieve invloed van het genoemde hogedruk- gebied. Dat betekende naast enkele opklaringen ook een grotere kans op mistvorming in de nacht en vroege och tend. Het tijdstip waarop de zon de mist kan opruimen wordt steeds later naarmate we verder in het seizoen ge raken. 1 H. v.d. Heuvel 85 1WJLagerweij 85 3. J.E. van Hamersveld 84 4. J. vanRossum 79 4. W. Voskuilen Jz. 79 6. A. van Daatselaar 78 6. H.J. van Ruitenbeek 78 8. J. Blom 76 8. J. Voskuilen 75 10. A. Vlug 70 junioren 1 Johan van Rooijen 82 2. Richard v.d Wetering 73 3. Martin de Vaal 71 4 Roel de Voogd 51 pistool schutters senioren 1.G. Tolboom 45 2. W.J. Lagerweij 42 Woensdag 27 september 20.00 uur Bijeenkomst VOC over tuinieren, 't Vooronder Burge meester van de Postlaan 2 Donderdag 28 september 20.00 uur: gemeenteraadsverga dering, gemeentehuis, Erf 1 Dinsdag 3 oktober 9.00 uur -11.30 uur: Kledingbeurs, 't Vooronder, Burgemeester van de Postlaan 2 20.00 uur Commissie Welzijn en Huisvesting, gemeentehuis, Erf 1 20.30 uur JazzSen met Tommy Jo nes, restaurant Bos en Heide, Doornseweg 29 Woensdag 4 oktober 20.00 uur: Onderwijs Sociale Za ken en Milieu Donderdag 28 september 13.30 uur:bejaaden soos 'Ons Ge bouw' Zaterdag 30 september 15.00 - 16.30 uurreceptie 40 jaar EHBO café-bar 'Buitenlust' 12.00 - 14.00 uur:uitzending Ra dioprogramma Paperclib 'De Kla- veet'. 20.00 uur Disco Show 'De Klaveet' Zondag 1 oktober 10.00 uur:Start Natuur tourtocht de Singels de Fliert Dinsdag 3 oktober 9.00 uur: Welfareclub Zonne bloem 'Ons Gebouw' Woensdag 4 oktober 9.00 uur: Handwerk Hobbyclub 'De Moespot' Donderdag 5 oktober 13.30 uurbejaardensoos 'Ons Ge bouw'

Leusder Krant | 1989 | | pagina 3