Gemeente gaat door met geluidswal Ringers volgt Robbemond op Eigenaar Ros Beyaart ml hotel in De Horst Gevleugelde woningen bij Huize St-Joseph vandaag in —"tie leusder krant» SERVA VOLVO Manks procedure bewoners bij Raad van State Dud-voorzitter Geut-bestuur wordt nieuwe jongerenwerker ioreca-ondernemer wacht op antwoord „Rockers behoren niet tot jeugdwerk" KEISTAD B.V. Nieuws van de mosselman. MOLENAAR CITROËN TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Verzeker uw inboedel bij A O Verzekeringen A O verzekeringen TEL. 06-0160 MITSUBISHI DEALER KONIJNTJE IN DE WETERING Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden krant (advertenties) AMERSFOORT DEALER Amsififdamsevxeg 7 !ei 033-630154 Nijverheidsweg Noord 61 Amersfoort Tel. 033-630304 Donderdag koopavond .EUSDEN - De bouw van de geluidswal in 't Ruige Veld gaat ewoon door, ondanks het verzoek van een aantal bewoners an de Raad van State om de bouwvergunning te nietig te erklaren. Deze week is er begonnen met de werkzaamheden an de wal, die volgens een brief aan de bewoners op vrijdag 13 ktober klaar moeten zijn. Twee dagen daarvoor, is er een oorzitting over het bezwaarschrift van de bewoners. „Een rreemde gang van zaken," vond raadslid Joop Kool, tijdens de iommissievergadering Openbare werken en Ruimtelijke Or- ening afgelopen maandag. „Op het moment waarop de betrok- enen gehoord worden over hun bezwaren, is de wal al bijna laar." Volgens wethouder De Jongh is er echter niets aan de and. „Een bezwaarschrift voor een verstrekte bouwvergun- ing heeft geen schorsende werking. Pas als wij door een itspraak van de Raad van State gevraagd worden met de bouw au de wal te stoppen, zullen wij dat doen." )ecies een jaar geleden protes- Ruige Veld, tegen de aanleg van €rden bewoners van De Maten een geluidswal langs de Randweg. De Kollekamp, twee straten in 't Die is volgens het college van bur gemeester en wethouders, daarin gesteund door de meerderheid van de raad, nodig, omdat het ver keer op deze weg na de voltooiing van de aansluiting op de A 28 zal toenemen. Daarmee zal ook de geluidsoverlast groter worden en wel m die mate dat volgens de Wet Geluidshinder maatregelen geno men moeten worden. De raad be sloot al in 1986 om geluidswerende voorzieningen langs de Randweg aan te leggen. Op dat moment wa ren er nog geen woningen op de bewuste plek. Toen in oktober vorig jaar de plannen uitgevoerd zouden wor den, betoogden omwonenden, dat zij op het moment dat zij hun huizen kochten niet wisten dat er een wal zou komen. Anders zouden zij waarschijnlijk niet tot koop zijn overgegaan of hadden zij een lage re pnjs bedongen. Zij voelen zich nu opgescheept met een wal die het uitzicht ontneemt. Volgens het college hadden de bewoners ech ter vanaf het begin kunnen weten dat er een wal zou komen. Een ander argument van de betrokke nen was dat de wal niet nodig is. Er zouden volgens hen minder auto's van de Randweg gebruik maken na de voltooiing van de aansluiting als uit de berekeningen van het inge nieursbureau DHV, gedaan in op dracht van de gemeenie, zou ken. De gemeente besloot na'de protesten de aanleg van de wal uit te stellen. Inmiddels is de bouwvergunning goedgekeurd door de provincie Utrecht en is er begonnen met de aanleg. De bewoners zijn daarop een zogenaamde AROB-procedure begonnen bij de Raad van State. Op 25 september kregen zij een brief van de gemeente waarin zij uitge nodigd werden voor een hoorzit ting in het gemeentehuis op 11 ok tober om hun bezwaren toe te lich ten. Drie dagen later, op 28 septem ber ontvingen zij een brief, waarin zij verzocht werden hun auto's tus sen 29 september en 13 oktober op eigen terrein te parkeren in ver- 'j _>and r.iet de werkzaamheden voor de wal. „V/at voor zm heeft het nu om onze bezwaren te laten horen op 11 oktober, als twee dagen later iEUSDEN - Frits Ringers wordt e nieuwe jeugd- en jongeren- rerker in Leusden. Ringers, ad-voorzitter van het bestuur an jongerencentrum De Geut, olgt daarmee Roy Robbemond p. Robbemond kreeg eerder dit iar binnen het ambtelijk appa- aat een andere baan aangebo- len. Spanningen tussen Robbe- lond en de organisaties waar- an hij wordt verondersteld and- en spandiensten te verle- waren daar niet geheel reemd aan. Met name met jon- erencentrum De Geut lag Rob- emond diepgaand in de clinch. k vertrouwenscrisis tussen het «stuur van De Geut en Robbe- lond bleek dermate groot, dat de «rhouding als permanent ge loord moet worden beschouwd. Dat maakt de benoeming van lingers, één van de mensen die iet Robbemond inzake De Geut verhoop lag, tot een pikante. Wet- ouder Evelien Blom wilde over de «noeming voorlopig niet meer wijt dan dat Ringers 'met kop en schouders' de beste kandidaat was. „We hebben ons bij het bepa len van een keuze laten leiden door de kwaliteit en daarbij minder naar het verleden willen kijken." Al enige tijd zijn er spanningen tussen jongerenwerker Robbe mond en diverse organisaties op dat terrein. Met name tussen De Geut en Robbemond zijn de afgelo pen jaren wrijvingen ontstaan, die hebben geleid tot een breuk. In de gemeentelijke notitie 'Werk in uit voering', waarin het jeugd- en jon gerenwerk is geinvenatriseerd, staat hierover: „Over en weer werd elkaar verweten dat het functione ren onvoldoende was, dat afspra ken niet nagekomen werdenm, en zovoorts." Bemiddelingspogingen van de kant van het gemeentebe stuur hadden geen resultaat. De kloof tussen de beroepskracht en De Geut bleek te groot. Op hetzelf de moment constateert de notitie overigens wel dat De Geut duide lijk behoefte heeft aan beroepsma tige ondersteuning. In het verleden slokten de werkzaamheden voor De Geut ongeveer 19 uur per week op. Een direct uitvloeisel van de eer ste versie van de notitie over het jeugd- en jongerenwerk was dat Robbemond intern werd overge plaatst. Eveneens als gevolg van de notitie, zijn er plannen het jonge renwerk te privatiseren. Dat houdt m dat een nieuwe beroepskracht binnenkort niet meer in dienst van de gemeente zal zijn, maar werkne mer van een stichting of een fede ratiebestuur. Omdat onlangs ook Saskia Sza- rafinsky, die naast Robbemond het tienerwerk voor haar rekening nam, elders een baan accepteerde, kwam de weg vnj voor een nieuwe beroepskracht, die voor 38 uur in de week zal worden aangesteld. De keuze is daarbij nu op Frits Rin gers gevallen. Ringers knjgt voor lopig een contract van een jaar, waarbij het dienstverband metter tijd naar een andere werkgever zal worden overgeheveld. Jongerencentrum De Geut neemt in de notitie over het jeugd- en jongerenwerk een centrale rol in. Met name het gebouw, waarin het centrum gevestigd is, verkeerd in deplorabele staat. In de notitie 'Werk in uitvoering' wordt een be drag van 1.000.000,- voor 1990 uit getrokken als investering voor een nieuw gebouw. Daarnaast wordt nog een bedrag van 375.000,- ge- reseveerd voor verhoging van de jaarlijkse exploitatielasten. In dat gebouw moeten wellicht ook ande re groeperingen in het jeugdwerk een plaats krijgen. 'EUSDEN - Wethouder Joost de Jongh wil geen antwoord even op de vraag waarom het zo lang duurt, voor de criteria ekend zijn voor de vestiging van bedrijven in het nog aan te ïggen bedrijventerrein De Horst. „Vertraging komt in elke ïganisatie wel eens voor," is het enige dat hij kwijt wil. Ioreca-ondernemer Max van Holst Pellekaan heeft vorig jaar een aanvraag ingediend voor een kavel in De Horst, omdat hij daar een hotel wil beginnen. In een brief van de gemeente hij kort na zijn aanvraag ontving, werd hem beloofd dat •egin dit jaar meer bekend zou worden gemaakt over de eisen 'aaraan de bedrijven moeten voldoen, die zich in De Horst 'illen vestigen. Inmiddels heeft hij in het Zweedse bednjf wede Design een medefwacier gevonden, maar heeft hij nog een bericht over zijn aanvraag ontvangen. Volgens hem loopt Ij door de lange wachttijd het gevaar dat deze partner uitein delijk afhaakt. Wel rijn de plannen inmiddels klaar en ligt het «nodigde geld reeds op tafel. e Jongh hoopt dat voor de com- issievergadering van Economi sche Zaken, Consumentenbelan gen en Werkgelegenheid cjp 23 oktober een notitie klaar is, waann de criteria voor vestiging gefor muleerd zijn. Hoe deze zullen lui den, wil hij nog niet zeggen. „Het staat in ieder geval vast dat er een hotel in De Horst zal komen," zegt hij. Volgens hem hebben zich in middels 10 gegadigen gemeld voor het bouwen van een hotel. „Een logische ontwikkeling," zegt de wethouder, „omdat we in Leusden nog geen dergelijke voorziening hebben." Van Holst Pellekaan is het met hem eens en noemt De Horst een superlokatie voor een hotel. „Midden tussen de bednjven, die overnachtingsmogelijkheden no dig hebben voor hun relaties en pal naast de snelweg als de aansluiting op de A 28 klaar is." Elders ir deze krant meer over de plannen van Van Holst Pellekaan. LEUSDEN - „De Rockers behoren niet tot het reguliere jeugdwerk." De belangrijkste conclusie van de inspraakronde over de ge meentelijke notitie Werk in uit voering' over het jeugd- en jonge renwerk in de gemeente, wordt door de raad overgenomen. Dat bleek in de vergadering van de commissie welzijn en huisves ting, die zich dinsdag over de aangepaste versie van de notitie boog. Wat er dan wel met de Rockers moet gebeuren, blijft vooralsnog onduidelijk. Consequentie van de stellingname van de raad, overi gens op aandringen van de Roc kers zelf, is namelijk dat de motor hobbyclub als een besloten vereni ging moet worden gezien, die niet in aanmerking komt voor gemeen telijke subsidie. Een groot probleem met de groep is het onderkomen 'Rust in vrede', dat op een parkeerplaats tegenover het Valleisportpark staat. Het gebouw verkeert in slechte staat en is feitelijk illegaal. In de eerste versie van de notitie over het jongerenwerk in Leusden, stelde het college voor de Rockers onder te brengen in een nieuw ge bouw, dat ook voor andere jeugd- doeleinden geschikt gemaakt zou worden. Daar voelden de Rockers weinig voor. Men betoogde daar bij, dat de groep überhaupt niet als een onderdeel van het jeugd- en jongerenwerk in Leusden gezien kon worden. Daar bestond bij de Rockers bovendien weinig be hoefte aan. Wat er nu wel met de Rockers moet gebeuren, is nog onduidelijk. Wel drongen verschillende frac ties in de commissievergadering aan op een oplossing van met name het huisvestingsprobleem van de club. Engels. Duits, Frans. Spaans. Portugees. Italiaans. Zweeds. Nederlands Start uw kursus elk gewenst moment. Int. 033-729097 Meer hierover vindt u in de A O Verzekeringskrant, die volgende week bij u in de bus valt. HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 WONINGEN: Sint krijgt vleugeltjes"... KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV Rubriek: De nieuwe man. Een interview met hockeytrainer Van der Linden. Pagina 17 Servicepagina. Pagina 18 WEEKENDDIENST: vr. - za.: 943300 za. - ma.: 944600 De Jongh erkent fouten in woontorenaffaire. Achterveldse EHBO bestaat 40 jaar. Rubriek: Leusder Kinderkrant. Zakennieuws. Leusdenaar Jo Wormser overleefde Japans krijgsgevangenschap. Medisch directeur Vlak neemt afscheid van Lisidunahof. Stvtrt" Rnrla korcfolt torron Gova '54: 0-2. Pagina 3 Pagina 5 Pagina 7 Pagina 8 Pagina 11 Pagina 13 Pagina 14 Pagina 15 P De aanleg van de geluidswal langs de Randweg is al een eind gevorderd. Zeelands Roem verse mosselen. Alleen bij Albert Heijn in waterdichte verpakking. Enkele —j/~\ i— dagen houdbaar in de koelkast |x| Met gratis kruiden. Bak 2 kilo II Aanbieding is geldig tm zaterdag 7 oktober Albert Heijn, Hamershof, 't Erf 9, Leusden. WOENSDAG 4 OKTOBER 1989 - 21e JAARGANG NO. 23 het werk al klaar is," vraagt de heer W. Jansen, één van de bewoners zich af. „Het kan nauwelijks een serieus gesprek worden. Onze be zwaren komen nu als maaltijd na de mosterd." Toch zijn de bewoners wel van plan om naar de bijeen komst te komen. „Die beleefdheid zullen wij wel hebben," zegt Jansen. „Wij voelen ons niet zo onzeker dat wij wegblijven. We hebben gedaan wat wij moesten doen." Het zou volgens hem beter zijn met de wal te wachten tot de aansluiting klaar is. „Het zou triest zijn als achteraf zou blijken dat de geluidsvoorzie- ning helemaal niet nodig was," vindt hij. LEUSDEN Het college van B&W is van plan medewerking te verlenen aan plannen van het bestuur van verzorgingshuis St- Joseph in Achterveld voor de bouw van 23 'gevleugelde wonin gen'. In dergelijke woningen kunnen ouderen zelfstandig wo nen, maar eventueel gebruik maken van de diensten die in het verzorgingshuis zelf worden aangeboden. Voor die diensten moet dan apart worden betaald. Het plan voor de nieuwbouw voorziet ook in renovatie van 18 woningen, die al op het terrein aanwezig zijn. De gemeente stelt zich garant voor een lening van ƒ400.000,- en wil 345.000,- voorfinancieren in de vorm van een kortlopende, renteloze lening. Punt van discussie bij het plan is niet zozeer de inhoud daarvan, als- wel de gevolgde procedure. Te genslagen in de planvoorbereiding hadden tot gevolg, dat het contin gent dat voor de nieuwbouw en de renovatie ter beschikking was ge steld, in gevaar dreigde te komen. De raad zal zich nu in korte tijd over alle aspecten van de plannen moe ten buigen. Bovendien vraagt het college van de raad de artikel 19 procedure te delegeren. Op grond van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening, kunnen B&W vrijstelling geven van voorschriften in het geldende bestemmingsplan. Eén van de tegenslagen die het bestuur bij het voorbereiden van de plannen ondervond was het vin den van een projectontwikkelaar, die de klus wilde aanpakken. De minister wil voor dit soort projecten een 'erkende' instelling, die zich over de bouw ontfermt. Onderhan delingen met de Woningstichting Leusden hierover liepen stuk. Uit eindelijk werd een landelijke in stelling gevonden, die het project wilde uitvoeren. Een ander probleem vormden de plannen die de architect maak te. Met name de provinciale wel standscommissie en de afdeling stedebouw/milieu vonden de inge diende tekeningen meermalen te kort schieten. Bovendien werd in de aanvan kelijke plannen een tekort van ongeveer drie ton begroot. Daar kon het college geen genoegen mee nemen en gaf het bestuur van St-Joseph de opdracht daar een oplossmg voor te vinden. PLANNING Die tegenslagen hadden tot ge volg dat de oorspronkelijke plan ning voor de uitvoer in gevaar dreigde te komen. In dat verband was vooral het behoud van het be schikbaar gestelde contingent wo ningen van belang. Voor 1 oktober moesten de definitieve plannen worden ingediend, anders zou het contingent komen te vervallen. Die fatale datum betekende dat de plannen in ijltempo alsnog aan gepast dienden te worden. Dat is gelukt, al lijkt de behandeling van de plannen door de raad en haar commissies daarmee in het ge drang te komen. Vooralsnog lijkt de raad schoor voetend akkoord te zullen gaan, ondanks het feit dat er 'kort door de bocht' gegaan wordt. De commis sie welzijn en huisvesting, die zich dinsdag over de plannen boog, zag op zijn terrein in ieder geval geen bezwaren: de noodzaak van de re novatie en de behoefte aan derge lijke woningen lijkt duidelijk. Al leen de financiële aspecten van het plan kunnen nog roet in het eten gooien. Daarover zal de raad zich aanstaande maandag een voorlo pig oordeel vormen in de commis sie financiën.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 1