„Beter een goede buur dan een verre vriend" Anderhalf jaar geëist voor pleger van incest Boete voor 'kleven' LNBO-bestuur bestaat in ieerderheid uit vrouwen Initiatiefgroep Groepswonen wil gemeenschappelijk wooncomplex voor ouderen in Leusden eusdenaar misbruikte jeugdige dochter Snelheidscontrole plaatselijk nieuws WOENSDAG 4 OKTOBER 1989 jXUSDEN - „Voor ouderen die hun grote huis willen verlaten is peer mogelijk dan een service-flat of een aanleunwoning. Wij ouden een groepswoonproject in Leusden gerealiseerd willen pen." Aan het woord is mevrouw L.W. van der Heide, voorzitter fan de Initiatiefgroep Leusden Groepswonen voor Ouderen. )e groep zal op 13 oktober bekendheid geven aan haar ideeën ver de mogelijkheden om zelfstandig te blijven wonen, samen B met de hulp van leeftijdgenoten. De presentatie zal bestaan jt een videofilm waarin verschillende ervaringen elders in lederland aan bod komen. Bovendien zal een aantal bewoners lit een groepswonen project in Amersfoort informatie ver- chaffen aan individuele bezoekers. Sinds twee jaar probeert een poep Leusdenaren in Leusden een roongroep van de grond te krij gen. waarin ouderen terecht kun- en. Men denkt daarbij aan de jouw van vijftien tot twintig zelf- andige woningen met een aantal lemeenschappelijke voorzienin- ien. Over het aantal en het soort oorzieningen is te praten. Een (oor de gemeente gesubsidieerd jaalbaarheidsonderzoek moet laarover uitsluitsel gaan geven. Waar de huizen moeten komen 5 ook nog de vraag. De werkgroep eeft zo haar voorkeuren, maar reet dat meerdere groepen een ogje op dezelfde terreinen heb- ,en laten vallen. Men denkt bij oorbeeld aan de toekomstige ouwlokatie aan de Asschatterweg raar nu nog kleuterschool de Yip-Wap staat, die niet meer voor nderwij sdoelemden gebruikt rordt. Maar er zijn plannen om laar aanleunwoningen neer te zet- De grond bij verzorgingshuis 't [amersveld waarop tot voor kort iet nood postkant oor stond, zou ok ideaal zijn. Maar wethouder Velien Blom heeft tijdens een in- irmeel gesprek al laten weten dat laar een zorghuis zal komen als zij lal zou kunnen regelen. Vanuit de jemeente is ooit gesproken over en terrein in het Ruige Veld maar ok daarover is niets meer verno men. Grote vraag is bovendien hoe m onder wiens verantwoording de imzen gebouwd zouden moeten rorden: de Woningstichting lijkt uet happig, de vereniging op Hu manistische Grondslag heeft erva- ing maar komt met uit Leusden en et is de vraag of ze zal worden «gelaten. CONTINGENTEN gemeente is zuinig op haar ontigenten sociale woningbouw kopen is niet voor iedere poten- groepsbewoner weggelegd, luur-koop misschien? Duidelijk is at er meer wensen dan zekerhe- en zijn. Mevrouw Van der Heide, fooratter en initiatiefneemster van e werkgroep weet één ding heel eken De woongroep moet er ko ran. Ervaringen elders in Neder- and hebben volgens haar geleerd at het gemiddeld vijf jaar duurt roor een dergelijk plan gereali- teerd is. Minstens dne jaar zijn no- lig om gemeente-ambtenaren en wethouders met het idee ver- louwd te maken. Daarvan is nu en jaar om.... Volgend jaar moet er enige ze erheid zijn. De manifestatie op 13 Dktober is met nadruk niet alleen «doeld om ouderen te informe ren; ook ambtenaren-raadsleden tn wethouders zijn van harte uitge- lodigd. Van der Heide werd ongeveer drie jaar geleden enthousiast voor het idee groepswonen. Zij woont zelfstandig en met plezier. Dat neemt echter niet weg dat de meeste van haar buurtbewoners jonge mensen zijn waarmee ze een goed, maar niet erg intensief con tact heeft. Kennissen heeft ze ge noeg, goede vrienden eveneens. Maar in de winter raken de com municatielijnen snel verbroken, ze zijn vaak net iets te lang of te inge wikkeld. Op een bijeenkomst van de woningbouwvereniging "Boni- fatius' in Amersfoort hoorde ze hoe het anders kan. Uitgangspunten voor een dergelijke vorm van sa menwonen zijn vrijheid en vriend schap, maar vooral behoud van zelfstandigheid. Vanuit de ge dachte: Een goede buur is beter dan een verre vriend. Met de ze kerheid dat de bewoners van een dergelijks complex allen de be reidheid hebben uitgesproken el kaar te helpen wanneer dit noodza kelijk en mogelijk is. Met een aan tal gemeenschappelijke voorae- ningen zoals een ruimte waarin de wasmachines staan, een hobby- ruimte en/of recreatieruimte. KEUZE „Leven in een woongemeen schap is een bewuste keuze van bepaalde ouderen, die aan hun derde levensfase een positieve en actieve invulling willen geven," schreef mevrouw van der Heide in een nota, die zij onlangs aan de gemeente stuurde. Na de kennis making met de mogelijkheden van woongroepen zette mevrouw Van der Heide een advertentie waarin ze mensen die iets voor dit idee voelden opriep zich te melden. Sindsdien komen ongeveer acht mensen zeer regelmatig bij elkaar. De drie echtparen en twee zelfstan dige vrouwen vormen de vaste kern van de werkgroep. De groep presenteerde zich voor het eerst op de manifestatie 'Denk eerder aan later*. Ook daar kreeg de groep veel positieve reacties en ontmoette men een aantal sympha- tisanten, waaronder de Vrouwen Advies Commissie voor woning bouw. DOOLHOVEN Sindsdien heeft de groep de weg leren vinden door allerlei ambtelij ke doolhoven op zowel lokaal, re gionaal, provinciaal als landelijk ni veau. Mevrouw Van der Heide heeft in de afgelopen twee jaar ge sprekken gevoerd met tientallen instanties en bestuurders. „De overheid propageert het zolang mogelijk zelfstandig wonen van ou Mevrouw Streefkerk en mevrouw Van der Heide van de initiatiefgroep 'Groepswonen voor ouderen': „De over heid is nog niet ingespeeld op dergelijke woonvormen Wanneer zij aan woonvoorzieningen voor ouderen denken, denken zij bijna uitsluitend aan 55+ woningen, service-Oats en aanleunwoningen." deren, maar biedt nog onvoldoen de mogelijkheden daarvoor." „De overheid is nog niet inge speeld op dergelijke woonvormen. Wanneer zij aan woonvoorzienin gen voor ouderen denken, denken ze bijna uitsluitend aan 55+ wonin gen, service-flats en aanleunwo ningen." Daarbij wordt de verant woordelijkheid voor het welzijn van de bewoners bijna onmiddel lijk naar huisartsen, het kruiswerk en dergelijke dogrgeschoven. Flankerend ouderenbeleid, man telzorg, Tafeltje Dekje organisaties, mogelijkheden voor zelfstandig wonende ouderen op in een ver zorgingshuis van de recreatieve voorzieningen gebruik te kunnen maken. Te weinig wordt daarbij, volgens de werkgroepleden, ge dacht aan ouderen die zelf actief willen blijven, zelf initiatieven wil len ontwikkelen om vereenzaming willen voorkomen, zelf willen zor gen voor elkaar en samen een ei gen verantwoordelijkheid voor het geheel willen dragen. Dat heeft vaak tot gevolg dat de ideeën wel enthousiast ontvangen worden, maar dat dat niet in beleid vertaald wordt. Er blijven veel bureaucrati sche en financiële problemen te overwinnen. Op die constatering vormt Leusden geen uitzondering. Maar mevrouw Van der Heide houdt vertrouwen in een goede af loop. Inspirerende voorbeelden zijn in Amersfoort te vinden waar zowel de woningbouwverenigin gen als de gemeente volledig over stag zijn gegaan en de projecten nu van harte ondersteunen. ONDERZOEK Een eerste feitelijke stap kan binnenkort gezet worden. In juli van dit jaar stemde de Leusdense gemeenteraad in met een subsidie aan de werkgroep, groot 7.000,-. Met dit geld zal binnenkort een 'haalbaarheidsonderzoek' gefinan cierd worden. Een onafhankelijk bureau gaat bekijken of en hoe de ideeën en het globale programma van eisen van de initiatiefgroep ge realiseerd zouden kunnen worden. De initiatiefgroep heeft aangedron gen op een samenwerkingsver band met de gemeente bij de tot standkoming van dit haalbaar heidsonderzoek. Zij denkt daarbij aan een soort begeleidingscom missie, waarin gemeente en initia tiefgroep beiden vertegenwoor digd zijn. Naast het formuleren van een plan van eisen, onderzoek naar financiële haalbaarheid en de be studering van mogelijke locatie(s) zal in dit onderzoek ook gekeken moeten worden wie de toekomsti ge bewoners kunnen zijn, tot welke categorie zij behoren en wat hun verantwoordelijkheden zullen moeten zijn. Verder zal men bestu deren hoe hoog de totale exploita tiekosten globaal zullen zijn, wat weer afhanklijk is van de stich- tingskosten (en bepalend voor de woonlasten). Het onderzoek zal echter alleen gehouden worden onder de men sen die hebben laten weten dat zij mogelijk iets voelen voor het wo nen in een dergelijke woongroep. Het uitspreken van de bereidheid hierover te willen denken is daarbij al genoeg. Om deze bereidheid tot overwegen uit te spreken, behoeft men zich niet tot een potentiële bewoner te rekenen. Vijf-en-vijftig plussers en mensen die nog werken zijn van harte welkom. Daarvoor moet men wel weten waarover men bereid is om te denken. Vandaar de mani festatie op 13 oktober in de WOL- boom teneinde mensen te informe ren. MISVERSTANDEN Rond het fenomeen 'woongroep' bestaat een aantal misverstanden, is de ervaring van Van der Heide en medebestuurslid mevrouw E. Streefland. In de eerste plaats wordt een woongroep nog weieens verward met een commune. Het grote verschil tussen deze twee woonwormen zit 'm in de zelfstan digheid. In een woongroep heeft iedere wooneenheid een eigen voordeur. Niemand is verplicht om aan eventuele gezamelijke activi teiten mee te doen. In de bestaande woongroepen verschillen de on derlinge afspraken sterk. In de ene groep eet men bijvoorbeeld eens m de maand een keer samen. De initiatiefnemers in Leusden moeten daar overigens niet aan denken. „Natuurlijk nodig ik graag iemand uit voor het eten, maar dat moet wel mijn eigen initiatief blij ven en geen verplichting zijn." An dere groepen onderhouden geza- melijk een tuin. „Dat is wel een nadrukkelijke wens van de initia tiefgroep, want er zit een aantal tuinliefhebbers tussen." Het is evenmin de bedoeling, zo als wel eens gedacht wordt, dat de woongroep de gezamelijke zorg op zich neemt van een gehandi capte of zieke medebewoner. Zelf standigheid blijft uitgangspunt en eerste selectienorm. „We hebben daarom ook besloten als leeftijds grens 70 aan te houden. We zouden graag een actieve woongroep zien ontstaan." „Natuurlijk is het de bedoeling om uit goed buurmanschap elkaar te helpen wanneer dit nodig is. Te denken valt eikaars boodschappen doen als dat nodig is, voor elkaar te zorgen bij een gnepje en gebruik te maken van eikaars vaardighe den Het zou zelfs kunnen beteke nen dat het door de hulp van ande ren mogelijk wordt dat iemand m de eigen kring kan sterven. Maar nogmaals, dit zijn zaken die moge lijk voortvloeien uit het bij elkaar wonen. Het is met per definitie de opzet. Uitgangspunt blijft dat de bewoners in principe, net als ieder ander, blijven aangewezen op professionele zorg en niet afhan kelijk zijn van elkaar. Mogelijkhe den om op vrijwillige basis iets sa men te ondernemen liggen echter wel voor het opscheppen: samen koffie drinken, naar Engelse les, de stad in, een kaartje leggen, enzo voorts. EMOTIES Of het allemaal zal lukken in Leusden wanneer een dergelijk project van de grond zou komen, durven de initiatiefnemers niet met zekerheid te voorspellen. Een woongroep staat of valt met de on derlinge sfeer. In Nederland zijn 68 groepen bij de landelijke Vereni ging Groepswonen voor Ouderen (LUGO) aangesloten. In 1989 breid de de vereniging zich met 18 groe pen uit. De vereniging bestaat vijf jaar, met als gevolg dat veel groe pen van het eerste uur de aange paste onderkomens sinds kort be trokken hebben of met bouwen zijn begonnen. Zoals bijvoorbeeld de groep Nieuw Wede' in Hoogland, die binnenkort de bouw start van 25 2- of 3-kamerwoningen in de so ciale huursector en elf 3- of 4-ka- merwoningen premiekoop C. In Amersfoort leeft al een aantal men sen in woongroepen, onder andere in de buurt van cultureel centrum De Flint en op het terrein van de voormalige melkfabriek aan de Flierbeeksingel. De bewoners zijn enthousiast, maar geven direct toe dat alle problemen niet meteen na de verhuzing zijn opgelost. Ondanks veel idealisme en een goede voorbreiding zijn er ook woongroepen mislukt. „In de afge lopen jaren hebben we elkaar na tuurlijk aardig leren kennen. Maar lang met alle werkgroepleden heb ben de beslissing al genomen. Het is nogal wat om je huis op te geven en om op oudere leeftijd aan een dergelijke nieuwe uitdaging te be ginnen. Alles draait natuurlijk om de sfeer en om de harmonie. Tot nu toe komen we regelmatig gezellig bij elkaar, maar dat is iets anders dan dag in dag uit in eikaars buurt wonen. Bij sommige groepen heeft men eerst met elkaar gekampeerd, voordat men definitief een besluit nam,"aldus Streefland. De voorzit ter moet hier zelf niet aan denken, maar acht andere mogelijkheden om 'proef te draaien' zeer wel mo gelijk. „Tot nu toe hebben we de ervaring dat vrouwen vaak het ini tiatief nemen, naar dat vooral de mannen het graag willen en bereid zijn zich voor de plannen in te zet ten." PLANNEN In Leusden zou de werkgroep Marianne de Valck graag vijftien tot twintig woningen gerealiseerd zien, ieder woning ongeveer drie kamers groot. Daar naast zal in het complex een aantal gemeenschappelijke voorzienin gen moeten komen, zoals een ber ging, gemeensschappelijk huiska mers, een hobbyruimte of een bij keuken voor wasmachines. Uiter aard zal het complex bij voorkeur moeten liggend binnen handbe reik van het centrum en bushaltes en liefst voorzien van een stukje gemeenschappelijke grond. Tot nu toe zijn de meest positieve ervarin gen opgedaan met woningen, ge bouwd in de sociale huursector. In Leusden lijkt daar weinig kans op te zijn. De hoeveelheid huurwonin gen dat in 1990 gebouwd mag wor den is maar klein en de Lefhebbers verdringen zich. Zo claimt "t Ha- mersveld een gedeelte van het contigent gebruiken voor aanleun woningen en willen Lisidunahof, 't Hamersveld en wethouder Evelien Blom zorghuizen. Duidelijk is dat niet alle wensen vervuld kunnen worden. Vandaar dat de werkgroep andere moge lijkheden aan het onderzoeken is. Bijvoorbeeld het bouwen op huur koopbasis. „We laten nu de moge lijkheden bekijken door de Lande lijke Organisatie Belangenvereni ging Huiseigenaren." „De tot nu toe geregistreerde belangstellenden wonen nu voor het merendeel in een duur huur- of koophuis. Huizen, die meestal te groot en te duur aan het worden zijn maar helaas geen huizen waar de betreffende wethouder op zit te wachten in het kader van het door- stromingsbeleid." REGELGEVING Een ander Leusdens probleem vormt de regelgeving van de ge meente waardoor toekomstige be woners uitsluitend gezocht mogen worden binnen de gemeente. Voor een dergelijk plan waarbij het van belang is om enigszins 'gelijkge stemden' te vinden een grote han dicap. „Mensen die ontzettend graag wilden, maar die nu in Scher- penzeel wonen, hebben tot onze spijt al af moeten haken." Anders om willen de meeste mensen die nu op de lijst staan het liefst in Leusden blijven wonen. Vandaar dat mede werking van de gemeente en liefst ook de Woningstichting zeer be langrijk wordt geacht. De initiatiefgroep Lensden 'groepswonen voor onderen' zal op 13 oktober aan vooral onderen nadere informatie geven over datgene wat men in Lensden wil len bereiken. De manifestatie zal worden gehonden in de WOL- boom aan de Hamersveldseweg 21 's morgens van 9.30 -12.00 uur en 's avonds van 19.00 tot 21.30 uur. „We hopen niet alleen dui delijk te maken welke mogelijk heden wij voorstaan, we kijken ook uit naar mensen die ons ver der kunnen helpen zowel in de werkgroep of ten aanzien van on ze wensen." "EUSDEN/UTRECHT - "Als moeder 's morgens thee ging zet- en, werd het zesjarig meisje door haar vader sexueel mis- •niikt", merkte de Utrechtse officier van justitie mr. L. Dun tasdag in zijn requisitoir op. Hij achtte bewezen dat een 44- uige man in Leusden met zijn dochtertje twee jaar lang ge meenschap had gehad en daarna nog drie jaar ontuchtige han delingen met haar had gepleegd. egin dit jaar vertelde het inmid- fels 15-jang meisje aan twee klas- lenoten en een lerares door haar ider jarenlang sexueel misbruikt zijn geweest, namelijk van 1979 tot '85. Op televisie had zij een do cumentaire over incest gezien. Aanvankelijk wilde haar moeder het verhaal niet geloven omdat zij zelf nooit iets gemerkt had, maar later besloot ze dat haar dochter de waarheid moest hebben ge sproken. De vrouw is inmiddels van haar echtgenoot, de vader van het kind, gescheiden. Uit een gynaecologisch rapport was gebleken dat het maagden vlies van het meisje gescheurd was. Behalve met haar vader was zij nooit met iemand naar bed ge weest, aldus het slachtoffer. Maar de verdachte ontkende de be schuldigingen met klem. "Dat is gebruikelijk voor plegers van in cest", wist de officier. Hij had geen goed woord voor de man over "U hebt het leven van een jong meisje kapot gemaakt", aldus mr. Dun, "elk schuldbesef ont breekt en zij moet zich afschuwe lijk eenzaam en vernederd ge voeld hebben". In de ogen van de officier ging het hier om "een typisch ïncestslacht- offer", dat blootgestaan had aan "stelselmatige verkrachtingen". Hij eiste een gevangenisstraf van anderhalf jaar. Mr. A. van Voort huizen. advocaat van de ver dachte, vond de telastelegging niet bewezen en vroeg om vrij spraak. De raadsman beklem toonde dat het juist om zo'n ge woon gezin ging, "onbegrijpelijk dat dergelijke praktijken daar voor zouden komen", aldus mr. Van Voorthuizen. Hij vond het op merkelijk dat de moeder nooit argwaan gekregen had. De rechtbank doet uitspraak op 10 oktober "U bent niet verplicht om op vragen te antwoorden" wordt iedere verdachte voorgehouden. Waar menige kantonrechter aan toevoegt: "Maar uit het feit dat u hier verschenen bent, mag ik zeker wel afleiden dat u bereid bent er over te praten". Wat logisch lijkt, want wat voor zin heeft het om voor het kan tongerecht te verschijnen en vervolgens je mond te houden? Het is tenslotte makkelijker om je bij verstek te laten veroorde len. Maar iemand uit Amersfoort, die op de strafzitting van 28 septem ber verscheen omdat hij met een auto met een verlopen APK-keu- nng zou hebben gereden, wei gerde om daar op de zitting enige verklaring aan toe te voegen. „Ge zien mijn ervarinnngen met de rechtsgang beroep ik mij op mijn recht om te zwijgen", was alles wat er uit hem te krijgen was. USDEN - De Leusdense afde- van de Algemene Neder- fcdse Bond voor Ouderen, bestaat sinds vorige week vier vrouwen en drie mannen, nds de oprichting van deze Ou- "tenbond is het ledental al ver- dd tot 72 leden. voorlopig bestuur van de re'^NBO kon een groot aantal leden verwerkomen op de bijeenkomst in verzorgingshuis 't Hamersveld woensdag 27 september. De voor zitter deelde mee, dat de afdeling al 72 leden telt, een verdubbeling smds de oprichting in juni. Er ko men nog steeds leden bij. De initiatiefnemers, de heren Bos huis. Everts en Meijer, wilde een- bestuur waarin duidelijk wordt, dat het aantal vrouwelijke senio ren groter is dan het aantal manne lijke ouderen. Met instemming van de aanwezige leden werden de voorlopige bestuursleden ge kozen in het definitief bestuur en werd als zevende bestuurslid me vrouw M. Suiker-ten Ham geko zen, zodat het 'vrouwvriendelijke' ANBO-bestuur nu bestaat uit vier vrouwen en drie mannen. Voorzitter Boshuis bracht verslag uit over de stand van zaken over de Seniorenraad. Hij sprak de ver wachting uit dat de gemeenteraad binnenkort de door de Oude renbonden gewilde Seniorenraad volgens de Gemeentewet zal in stellen. Mevrouw Van der Heijden ver telde over de initiatiefgroep die bezig is het groepswonen van ou deren in Leusden van de grond te krijgen. „Men moet er echt voor kiezen En iedere deelnemer moet voldoende privacy heb ben." Het bestuur was dankbaar voor het beschikbaar stellen van de koffiekamer voor deze bijeen komst. Men zou het liefst (gratis) vergaderen in het ontmoetings centrum voor ouderen De WOL- boom. Die ruimte is echter woens dagmiddag niet beschikbaar. Ge constateerd werd, dat met het toe nemen van de activiteiten van de Leusdense ouderen ook een toe name van goede vergaderruimtes nodig is. Het bestuur houdt zich nu bezig met het inventariseren van de bin nengekomen wensen en sugges ties over activiteiten. Ook maakt men een overzicht van de op de mgeleverde formulieren ver melde kundigheden en vaardig heden, waardoor men elkaar van dienst kan zijn. Opgave als lid van de ANBO is mogelijk bij secretaris H. Meijer, telefoon 944935. De officier eiste 185,- boete, met de mededeling dat hij voor administratieve overtredingen geen verklaring nodig had. Toen verdachte hierop het laatste woord kreeg, zei hij opeens triom fantelijk dat de auto met het be wuste kenteken nooit zijn eigen dom was geweest. „In de dagvaarding staat: bestuur der", corrigeerde de officier. „Ik was ook geen bestuurder". „Maar u bent door de politie des tijds aangehouden en hebt toen een verklaring afgelegd. Was die van u of niet?" „Ik beroep mij op mijn zwijg recht". De kantonrechter mevrouw mr. Van Vonderen kreeg ook genoeg van al het gezwijg en was het met de officier eens dat een ambts- edig proces-verbaal voldoende is. Conform zijn eis legde ze 185, boete op. Het wekte niet de indruk dat ver dachte's optreden in zijn voordeel gewerkt had KLEVEN Een automobilist uit Nunspeet had op de A28 achter een andere auto gekleefd. Over een afstand van 500 meter en met een snelheid van 130 km per uur had hij op drie me ter afstand van zijn voorganger ge reden. Dat hoeft niet altijd het bewijs van een gevaarlijke rijstijl te zijn Zijn verhaal klonk zo bekend, dat het iedereen die dagelijks op de snel weg zit, minstens één keer per dag overkomt „Ik zat op de linker weghelft ach ter een BMW, die zeer onregelma tig reed, waardoor ik er te dicht achter kwam. Dat heeft maar 500 meter geduurd, want ik ben zo snel mogelijk weer naar rechts ge gaan". Niettemin kreeg hij 500,- boete. En dat er met ook nog eens aan zijn rijbewijs getornd werd, had hij te danken aan zijn blanco strafblad. Gezien het feit dat de onregelma tige chauffeur van de BMW onder tussen telefoneerde en notities maakte, vraag je je af of de politie de juiste persoon te pakken had. ONVERZEKERD Iemand uit Voorthuizen kreeg een tweedehands auto cadeau van zijn ouders, maar onverzekerd. Hij reed er mee naar huis en werd de volgende dag gepakt, waarbij de auto in beslag genomen werd. De kantonrechter besloot om con form de eis van de officier de auto verbeurd te verklaren. Wat de auto meer zal opbrengen dan 1500, - krijgt verdachte te zijner tijd als compensatie terug. MOTOR Iemand trok de aandacht van de politie door zonder duidelijke oor zaak met zijn motorfiets ten val te komen. „U maakte zeker niet zo'n njvaar- dige indruk", veronderstelde de officier. En dat bleek dan terecht, want verdachte bezat geen rijbewijs en ook geen verzekering, om het nog erger te maken. „De heb er spijt van" mompelde hij op de zitting. „En dat heb ik laten blijken door inmiddels m'n rijbewijs te halen en een verzekering af te sluiten". Dat was tenminste positief, maar hij had destijds wijzer moeten zijn. Hij kreeg een boete van 195, voor het rijden zonder rijbewijs en 450,- voor het njden zonder verzekering. LEUSDEN - Bij een snelheidscon trole woensdagavond tussen 23.00 uur en 1.00 uur op de Hamersveld seweg werden 150 voertuigen ge controleerd. Daarvan reden er 25 te hard. De hoogst gemeten snel heid was 79 kilometer. Toegestaan is 50 kilometer per uur.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 9