Sfeerloze Omloop van Leusden Nipt verlies Haaien Polowinst De Haaien „Goh, mag je zomaar op een paard zitten?" SVL volgt partij Timman op de voet Volleybaltoernooi voor scholieren Publieke belangstelling voor damesronde minimaal B-competitie van start gegaan Open dag: Manege Den Treek Vallentgoed in grote vorm Botsing WOENSDAG 11 OKTOBER 1989 Karakteristiek beeld van de wegwedstrijd voor dames tijdens de Herfstdnedaagse. LEUSDEN - De afgetekende sprintzege van Monique Knol vormde het enige hoogtepunt in de weinig aantrekkelijke weg wedstrijd voor dames, die op de tweede dag van de internatio nale herfstdriedaagse als Omloop van Leusden op het pro gramma stond. Het werd een sfeerloos evenement, dat nauwe lijks belangstelling trok. door Gerard Trebert Een handjevol toeschouwers trot seerde kou en regen bij de finish rond de klok van vier op de Zui derinslag. Waarom men van de zijde van de organisatie voor deze Omloop van Leusden gekozen heeft voor een aankomstlijn op deze plaats is niet duidelijk. In ie der geval heeft het geleid tot een minimale belangstelling. Overi gens was daarvan üjdens de ge hele koers sprake zelfs bij de start op het marktterrein van de Biezen- kamp. De stralende zon üjdens het ver- riek voor de stnjd over honderd kilometer leek een goed voor teken. Maar schijn bedriegt: niet alleen sloeg het weer reeds om in de eerste ronde van twintig kilo meter en werd het peleton gege seld door een striemende slagre gen, ook de vechtlust ontbrak. Zo kon het gebeuren dat de West- duitse kampioene Viola Paulitz na dne kilometer het hazepad koos, een kleine minuut voorsprong pakte, maar nauwelijks op de helft van de eerste ronde moeiteloos door het peleton weer tot de orde kon worden geroepen. Plichtmatig draaiden de 65 dames hun vijf rondjes door de weilan den rond Achterveld en Leusden- Centrum. Onder hen bevond zich de nationale selectie van West- Duitsland, een ploeg uit Nord- rhein-Westfalen. Een Engels team en gecombineerde internationale ploegen met deelneemsters uit België, Frankrijk, Noorwegen, de Verenigde Staten en Canada. Nederland was vertegenwoor digd door de nationale KNMW-se- lektie met vedetten als Monique Knol. Monique de Bruin, Karin Schuitema en Cora Westland. De laatste wist van tijd tot tijd nog enige kleur aan de wedstrijd te geven. Jong Oranje presenteerde zich met onder anderen Elsbeth Vink en Danielle Overgaag. Dat het einde van het wielersei- zoen in zicht is weerspiegelde zich in de geringe strijdlust op deze middag. Ronde na ronde slingerde het lange lint zich als een gesloten formatie door Eem- land en Vallei. Het voorspelbare einde gaf een massasprint te zien met Monique Knol als overtugiende winnares. Gré Tijmes uit Akersloot eindigde als tweede, gevolgd door Marga- retha Groen, een van de drie snelle zusjes uit Nieuw-Lekker- land. Toen het even later tijd was voor de bloemen en nieuwe truien be gon de zoveelste bui van deze middag. Het bleef tot het slot een gezellig samenzijn in de Omloop van Leusden. LEUSDEN De happening die de Schaakvereniging Leusden afgelopen zaterdag opzette ter gelegenheid van de match Tim man - Speelman in Londen is een succes geworden, zij het niet helemaal onverdeeld. Verheugend was de grote opkomst van de leden van de SVL. Lammer was dat er maar weinig huis schakers naar het gemeentehuis waren gekomen om de partij direct te volgen. De analyses van de SVL-leden en de huisschakers waren in het alge meen van zeer goed niveau. De meeste zetten die de beide groot meesters in Londen produceer den waren in de Leusdense analy ses al naar voren gekomen. Om zeven uur was de algemene mening dat Timman met zijn plus pion de betere kansen had, maar naarmate de partij vorderde kwa men de gezichten steeds somber der te staan. Velen vreesden het ergste voor Timman toen diens to ren vrijwel buitenspel kwam te staan en er bovendien nauwelijks goede velden voor zijn paard wa ren. Maar met enkele zeer fijnzin nige manoeuvres (die overigens door de Leusdenaren niet voor zien waren) wist Timman toch de balans in evenwicht te houden. Al lang voor de partij in een theoreti sche remisesiand werd afgebro ken, was de algemene mening dat Timman met meer kon verliezen. COMPETITIE Donderdag kreeg de onderlinge competitie van de SVL een nieuwe koploper. Titelverdediger Jaap de Jager nam de kop over van Bert Uneken. In de onderlinge partij boekte hij met zwart een klinkende overwinning in slechts 22 zetten. Het gemak waarmee dat ging bleek wel uit het tijdver- bruik; slechts ongeveer twintig minuten voor zwart, terwijl wit meer dan vijf kwartier had ge bruikt. De tweede plaats werd in genomen door Pieter de Jager, de oudere broer van de kampioen. Hij won van Hans Peperkamp De partij tussen Carel Vos en Arnold Peperkamp werd afgebroken in een stelling waann de zwarte plus pion nog niet direct beslissend lijkt. Oud-kampioen Leo de Rijke heeft de grote vorm nog steeds niet helemaal te pakken. Donder dag verloor hij van René Stienen, die hoe langer hoe meer het ni veau van de clubtoppers begint te naderen. Opmerkelijk is de snelle opmars van Geert Wisman; hij boekte zijn vijfde overwinning op rij, zij het dat hij donderdag door het oog van de naald gmg. Uitslagen: Uneken - J. de Jager jr. 0-1 P. de Jager - H. Peperkamp 1-0 Vos - A. Peperkamp afgebroken Shahrizadeh - Langman remise De Rijke - Stienen 0-1 Elschot-Moed 0-1 LEUSDEN Na de vorig seizoen tot stand gebrachte promotie van de C- naar de B-competitie stond zaterdag het eerste com- peti tie treffen in het nieuwe seizoen op het programma. In het Valleibad te Veenendaal moest de wedstrijdselectie van De Leusdense Zwem- Poloclub De Haaien de strijd aanbinden met de al langer op B-niveau acterende zwemmers en zwem- sters van Double Duty VZC. De ontmoeting liep uit op een ge ring verlies voor de Leusdenaren. De schade bleef beperkt, vooral dankzij de uitstekende prestaties van Simone Sybrandy, Sandra van Wegen, Tamara van Gorkum, Chester Marsman, Rogier Tol boom, Rob van Wegen en met name Jan Willem van Dijk. Die laatste bracht twee eerste en een tweede plaats in het laadje, waarbij vooral met een clubre cord afgesloten 400 meter vnje slag, tot de verbeelding sprak. Op datzelfde prooramma-onderdeel zwom Rogier Tolboom naar een verdienstelijke derde plaats m een tijd die een verbetering van zijn persoonlijk record inhield met maar liefst 7 seconden. Beide he ren heten op de 200 meter wissel slag de volledige concurrentie achter zich en ook nu wist Tol boom, zij het met een geringe ver betering, een persoonlijk record op de klokken te brengen. Geen persoonlijke records, maar wel weer een eerste en een derde plaats, werden even later m de wacht gesleept door Tamara van Gorkum en Kim Bijleveld op de 100 meter schoolslag, gevolgd door een eerste en een tweede plaats op de 200 meter schoolslag voor Rob van Wegen en Jan Wil lem van Dijk. Van Dijk maakte van de gelegenheid gebruik z'n per soonlijk record aan te scherpen met wel 18 seconden. De 100 meter vlinderslag leverde Van Wegen eveneens een eerste plaats op en ook op de 100 meter vrije slag presteerde de Leusde- naar goed. Hij moest op die af stand alleen clubgenoot Chester Marsman voor laten gaan. Mars man die, in een uitstekende tijd, ook op de 200 meter rugslag naar goud zwom. GERINGE BREEDTE Simone Sybrandy keerde met een eerste, een tweede en een derde plaats huiswaarts, waarbij voofal de uitstekende eerste plaats op de spectaculaire 50 meter vrije slag verrassend genoemd mag wor den. Sandra van Wegen wist op de 100 meter vnje slag tot een eer ste plaats en een evenaring van haar tot op heden beste tijd te ko men. De 200 meter wisselslag le verde haar, naast een fraai per soonlijk record, zilver op. Toch waren al deze prestaties met voldoende om de overwinning voor de vereniging uit Vee nendaal ook maar een moment in gevaar te brengen. De oorzaak moet gezocht worden in het feit dat de basis van de Leusdense equippe met breed genoeg is. Hoewel ook andere Haaien, zoals Karlijn van Stralen, Werner v.d. Berg, Marjolijn van Dijk en Ma rieke Ruitenberg, redelijk tot goede verrichtingen in het water van Veenendaal achterlieten, is het verschil met de zeven in het begin genoemde zwemmers en zwemsters toch te groot. Voor handhaving in de vorig seizoen bereikte B-competitie is meer aan dacht voor opbouw van de wed- strijdgroep in de breedte wellicht op z'n plaats. Uitslagen 4 x 100 meter vrije slag estafette: Tol boom. Kampes, Verhoeven. Van Dijk (2e) 4 31.4. 4 x 100 meter wisselslag estafette: Rui tenberg. Van Gorkum, Van Wegen, Sy brandy (le) 5.06.6. 50 meter vrije slag dames: Simone Sy brandy (le) 29.5, Marjolijn van Dijk (3e) 30.9. 100 meter ragalag: Bas Schreuder 1.23.7, Jeroen Verhoeven 1.28 3, Rogier Tolboom (3e) 1.21.6. 100 meter schoolslag: Danny Ale wijn 1.33.5, Tamara van Gorkum (le) 1.23.7, Kim Bijleveld (3e) 1.28 5, Bas Schreuder 1.35.9. Bert Kampes (3e) 1 33 6 Boude- wijn Roest (3e) 1.44 0, Wemer v.d 1.44 8, Marlies Kok 1.57.1, Ka% Stralen (3e) 1.57.0, Hanneke Vo^ 1.57 0, Knstiaan Plugge 159.7 Floor 1 55.2 100 meter vlinderslag: Simone] laar 1.25 4, Maneke Ruitenberg; Simone Sybrandy (3e) 1.16.0, R^ Wegen (le) 1.04.2, Marco Wo^ (3e)1 16 6 100 meter vrije slag: Marlies 2.21 3, Hanneke Voskuilen 1 421 lijn van Stralen (3e) 1 37.5, Tim; 1.57.5, Knstiaan Plugge 1.43.6, V the 1.00 4, Chester Marsman (iei Rob van Wegen (2e) 57.2, Ro&> Sybrandy 1.17.3, Sandra van W (le) 1.11 1. 100 meter wisselslag; Karin v d. maat 1.29.3, Marjolijn van D,-} 1.18.0. 200 meter rugslag: Simone Ba 3 00.1, Maneke Ruitenberg (3e) 1 Simone Sybrandy 2.34.0, Enk 2.56.1, Chester Marsman (le) 2.ij. 200 meter schoolslag: Jan Wülti Dijk (2e) 2.53.3, Rob van Weg« 2.49.5, Carine Kampes 3.17.8 van Gorkum 3.07.9, Kim Bi) 3 08.7 "e 200 meter vrije slag: Boudev^i? Q£ 3.15 4, Wemer v.d. Berg (2e) 1 re Danny Alewijn 2.38.6, Tamara va; kum 2.38.3, Maneke Ruitenber^^ 2 273. 200 meter wisselslag: Sandra va gen (2e) 2.52.8, Rozemanjn Syt: on 3.09.S, Jeroen Verhoeven 2 57.1 Willem van Dijk (le) 2.31.5, Rog;: boom (2e) 2.44.8. 400 meter vrije slag: Jan Willej W Dijk (le) 4.40.4, Rogier ToLbo;- fic 4 58 1 ,e Bf LEUSDEN - Afgelopen zaterdag speelde de heren Haaien I de eerste thuiswedstrijd in het Octopus-bad. Door afwezigheid van André van Harten en een armblessure van Bart Borgman, maakten Ronald Bast en Patrick Eerden hun entree in het team. Van trainster Helma Wanrooy kreeg de ploeg de opdracht mee om pressing te spelen. Deze op dracht lukte de eerste penode niet helemaal, maar toch kwam de Haaien door Carl Diepenbrock op een 1-0 voorsprong. Reinald Bakker...Twee keer raak... Kort hierna scoorden de Snippen de gelijkmaker, en gingen vervol gens door naar 1-2. Even leek het of de Haaien de meegekregen trainersopdracht vergeten waren, maar door twee schitterende doel punten van Gerco Renkers werd de eerste periode met winst afge sloten. In de tweede periode scoorde Gerco Renkers opnieuw maar de Snippen kwamen terug tot 4-3. De derde penode verliep voor de Haaien zeer hoopvol. Uit een man- meersituatie scoorde Reinald Bak ker 5-3, maar de Snippen krabbel den terug tot 5-4, waarna Gerco Renkers goed op dreef, nog twee maal scoorde, wat tot 7-4 aan het eind van de derde periode leidde. Aan het begin van de 4e periode kwamen de Snippen terug tot 7-5, waarna Reinald Bakker het laatste doelpunt van de wedstrijd liet aan tekenen, 8-5. PROEFLES LEUSDEN - Zondagmiddag was er bij manege Den Treek in Leusden een open dag. Dit naar aanleiding van het landelijke initiatief van het blad Donald Duck en de FNRS (Federatie van Nederlandse Rijscholen). Tevens was er een wedstrijd georga niseerd door de Stichtse Rij- en Jachtvereniging. Ruiters uit de hele regio deden hier aan mee. Manege Den Treek heeft sinds vijf jaar twee keer per jaar een open dag. Fons van Heugten, eigenaar van de manege. ,,Het is de bedoe ling mensen in contact te brengen met de mooiste sport die er be staat". Hij voegde hier aan toe: „We willen het beeld dat van LEUSDEN - Voor de vijftiende keer organiseert LEOS in de herfstvakantie een mini-volley baltoernooi voor de leerlingen van alle basisscholen. Het toer nooi heeft plaats op dinsdag 17 oktober van half tien tot vijf uur 's middags in de Korf. In totaal nemen circa vijftig teams deel met in totaal ongeveer 250 leerlingen. Er zijn wedstrijdjes van drie tegen drie en vier tegen vier. Bij LEOS zijn met de organisatie belast Anouska Bunnik, Chnsta Kats, Riet Eybergen en Henny Meester. De toegang tot het toer nooi is voor iedereen gratis. LEOS heeft behalve dit lustrum- toernooi nog meer voor de jeugd in petto. Er is een ambitieus meer jarenplan ontwikkeld, dat via een loterij wordt gefinancierd. In de komende vijf tot zes jaar denkt men een bedrag van ongeveer veertig mille extra te investeren in jeugdopleidingen en kadervor ming (voor trainers en begelei ders). Verder denkt men aan jeugdaktiviteiten buiten het vol leyballen om, waarbij de jongsten, de mini's, speciale aandacht krij gen. Zo wordt gewerkt aan een 'volleybal-speeltuin', een spel- uurtje op de zaterdagochtend voor kinderen uit de groepen 3 en 4 (6-7-jarigen). Onder leiding van trainer Wil Swinkels zijn er spe ciale instroomgroepen voor 8- t/m 11-jarigen (beginners) op zater dagmorgen in Alandsbeek/As- schatterweg van half tien tot elf uur... Voor de meer ervaren mini's is er een competitie in de regio Amersfoort. Veel aandacht krijgen ook de 12- 13-jarigen; er wordt vrijdags ge traind van 17.00 tot 18.30 uur door Piet van Roosendaal en van 18.30 tot 20.00 uur door Henk Jan Kne vel. paardrijden bestaat veranderen. In de volksmond is paardrijden bekend als een elite-sport. Het is onze bedoeling te laten zien dat dit niet waaris." Voor de kleine kinderen waren er ntjes met paard en wagen Gro tere kinderen en volwassenen mochten gratis een paar rondjes paardrijden. Een meisje vroeg: „Mag je er echt zomaar op gaan zitten?" Dat niet alleen kinderen zich aan getrokken voelden tot de paar densport bewees het aantal vol wassenen dat zich op het paard waagde. „Er komen na zo'n open dag altijd een paar volwassenen les nemen. Meestal is hun reactie: Goh, hadden we maar eerder ge weten dat het zo leuk is", aldus Fons van Heugten. De echte en thousiastelingen konden zich in schrijven voor een gratis proefles. Zich baserend op voorgaande ja ren meldde van Heugten: „Er zijn zo'n 30 a 40 mensen die een gratis proefles nemen, de helft daarvan gaat echt door met paardrijden. De mensen die liever niet op de rug van een paard klommen, kon den naar de prestaties van de wedstrijdruiters kijken. De wed strijd vond plaats op twee terrei nen rond de manege. Er werd dressuur gereden en gesprongen. De beginnende ruiters startten 's ochtends en later op de dag kwa men de gevorderde- en zeer ge vorderde ruiters aan de beurt Er werden geen speciale demonstra ties gegeven zoals op voorgaande open dagen Fons van Heugten daarover: „De FNRS prikt een da tum voor de open dag. Wij had den net op die datum een wed strijd gepland. Om die reden was er geen ruimte meer voor extra demonstraties De bezoekers kon den nu wel de prestaties van wed strijdruiters bewonderen. Boven dien was het voor de meesten het belangrijkste dat ze zelf even op een paard konden zitten" Op de open dag waren enkele vertegenwoordigers van pony club De Treekemiiters aanwezig. U LEUSDEN - De Leusdense ge-afstandsloper Jaap Val goed steekt in grote vont Lensdenaar, die over vier w als één van de kanshebben start gaat in het lands kamp schap voor veteranen in poort (Een race over 15 ter), behaalde het af< weekeinde in Woudenberg) goede vierde plaats in een over 9 kilometer rond het schotenneer. De wedstrijd de zevende in een reeks, me lend voor het Heuvelrugcii Rob de Vries, eveneens uit 1 den, kwam in het kielzog Vallentgoed als vijfde ove! meet. Het resultaat van Vallens was echter nog geflatteerd, een fout in de startprocedi gon de Leusdenaar met grotej terstand aan de negen kili lange tocht. Desalniettemin Vallentgoed als vierde streep, met een achterstand^ seconden op de winnaar, was iets minder dan een (29.24 min.). Vallentgoed de Vnes op sleeptouw, die seconde later finishte (29.25) Door dit resultaat verst» Vallentgoed zijn leidende bij de Veteranen in het klasse van het Heuvelrugcircuit. De deed evenzeer goede zaken, de tweede plaats in zijn catt te versterken. De Vries liep bo dien in op nummer één Bran: Dijk, die in deze wedstrijd liet gaan. Deze club organiseert allerlei nementen voor de jeugd vj manege. De beginnende iui kunnen deelnemen aan speB dagen en voor de meer g derde ruiters is er diplomat Om de leden op de hoogten den van alle evenementen kc vier keer per jaar een infon blad uit. Het bestuur van dej club wordt gevormd door oi van ponyrijdende kinderen deel is het ponyrijden in cld band te bevorderen. LEUSDEN - De heer E. uit Leus den gaf geen voorrang, toen hij vanaf de Hilhorstpoort de Ha- mersveldseweg wilde oprijden. Daar reed Van de B. op zijn brom fiets over het fietspad. De aanrij ding veroorzaakte schade aan beide voertuigen. Een botsing was ook het resultaat van de verkeerde manoevre van F. uit Veenendaal die zondag op de Hamersveldseweg reed en plotse ling linksaf de Langesteeg op wil de. Daarachter reed F. uit Barne- veld, die niet meer kom remmen en tegen de auto van de Veenendaler botste. Beide auto's liepen schade op. Agterberg - Willigenburg 1-0 De stand aan de kop: Berg - Nijhof remise Schouten - Visser 1-0 IJ. de Jager jr. 1731 Van de Pol - Verschuur 0-1 2P de Jager 1730 Van Egdom - Gieskens 0-1 3 Uneken 1728 Van Kleef - Veenendaal 0-1 4 Vos 1701 Van Dalen - Linse 1-0 5/9 Van der Harst 1700 Van de Meel - Mus remise A. Peperkamp 1700 Valkenburg - Zaal 1-0 H. Peperkamp 1700 Boogaard - Halkes 1-0 Roelofs 1700 Van der Tang - G. Wisman 0-1 Snijders 1700 Rietveld - Van de Wetenng remise 10 Shahrizadeh 1686 LEUSDEN - Voor het eerst in de geschiedenis van de hockeyclub Leusden is een jeugdteam erin g& te promoveren naar de interdistrictscompetitie. Dat gebeurde het afgelopen weekend met de me# ^et dankzij een royale 0-6 overwiniung tegen Be Fair. Bovendien bleek het noodzakelijk dat Hilvers-J jlen winnen van het leidende SCHC, hetgeen inderdaad geschiedde. De Hilversumse meisjes wonnen me'1 'e s eindigden met acht punten uit vijf wedstrijden op gelijke hoogte met Leusden, dat evenwel door eet hug( doelsaldo thans in aanmerking komt voor promotie. De Bl-meisjes worden getraind door Evelien Wifi ,e9e Zij begmnen op 21 oktober aan de nieuwe competitie. en Bovenste rij vJ.nr. Lot Halsema (aanvoerster), Fleuranne Boon, Linda van Loo, Evelien Wijdeveld (tté hel Annemarije Marree en Lisette Schutrups. Onderste rij: Ellen Benner, Judith van Gellecum, Martine Wë 'e Pc Sasa Lipjes, Martine Verkoyen en Josephine Pronk. Aruielies van Nieuwkerk ontbreekt wegens een ,c*eli op de foto. (foto: Carla Jonkman-Hageman).

Leusder Krant | 1989 | | pagina 14