ombattimento Consort zorgt oor muzikale hoogstandjes Herfstcollectie in huize Sint Jozeph Mo Rolland op 'Jazz-podium' opent deuren Doornekamp leusder krant lutobedrijf in 't Ruige Veld Ophalen chemisch afval De Jong gastsolist bij kwartet Haanstra Oogstfeest ABTB Bloemschikken in 't Vooronder Rock and roll in De Geut Voetbal in De Til WOENSDAG 11 OKTOBER 1989 plaatselijk nieuws 5 Overtuigd ook van zichzelf en echt, want daarvan geeft zijn da- indrang en ondernemingslust jlc, is de 36-jarige Herman (Ba nd) Doomekamp, die sinds een gek de trotse en gelukkige eige- ar is van het gelijknamige auto- obielbedrijf, dat zonder fanfares trompetgeschal, maar wel met waardige en stijlvolle receptie poorten opende. Herman Doornekamp durft de luwe uitdaging aan. ,,Ik heb een bedrijfje aan de Bachweg in door Gerard Trebert Amersfoort achtergelaten en ver ruild voor dit hier. Mijn vader Jan Doornekamp is dertig jaar geleden begonnen met een klein garagebe drijf, eigenlijk een servicestation met benzineverkoop. In de loop der jaren is daarbij een dealer schap van het Japanse automerk Mazda bijgekomen. Maar in ons kleine bedrijfje, ingesloten door de Herman Doomekamp in de show-room van ziin nieuwe zaak in 't Ruige Veld. woonwijk, was maar plaats voor een showroom voor zes auto's. We wtomobielzaak Doomekamp is deze week voor het publiek open gegaan. hebben dan ook op den duur niet kunnen voldoen aan de contrac tuele verplichtingen, die de impor teur aan zijn dealers stelt." De kalender wees oktober 1980 toen vader Jan Doornekamp het bedrijfje overdeed aan zijn 29-jari- ge zoon Herman. Deze stelde aJ vrij spoedig met zijn jeugdig elan en enthousiasme vast, dat het de hoogste tijd werd voor uitbreiding en modernisering. Aankloppen bij het Amersfoortse gemeentebe stuur leidde tot teleurstelling; de medewerking werd tot nul geredu ceerd en Doornekamp besloot zijn vleugels uit te slaan buiten de stad, waar hij is geboren en getogen. GROEN LICHT „In Leusden kreeg ik wel onmid dellijk de benodigde persoonlijke aandacht, steun en medewerking. Grote erkentelijkheid wil ik met name uitspreken aan het adres van de overleden oud-wethouder Jan Wagenaar, die zo'n belangrijke steunpilaar is geweest voor mij en alle andere ondernemers hier in het Ruige Veld. De gemeente Leus den heeft alles gedaan waarin Amersfoort tekort schoot. Het re sultaat is dit nieuwe bedrijf, waar van ik hoop dat het aanslaat bij de bewoners van Leusden, waartoe ik nu ook zelf met mijn gezin behoor." Vijf jaar geleden begon Herman Doornekamp met het ontwikkelen van plannen voor uitbreiding en vernieuwing. In 1987 kreeg hij in Leusden het groene licht voor ves tiging op de unieke plaats op het kruispunt van de Zwarteweg en de Noordenandweg, waar het ver keer zich (nog) een weg zoekt via Stoutenburg naar de autosnelwe gen richting Amsterdam, Apel doorn en Zwolle. Straks, als de aan sluiting naar de A-28 is voltooid, zal het automobiekbedrijf Doome kamp nog prominenter als blikvan ger fungeren voor de vierwielige passant. Herman Doomekamp: „Daarop mik ik natuurlijk. Voorlo pig run ik mijn bedrijf als eenmans zaak, dat wil zeggen dat ik zowel de verkoop behartig als de servicing in de werkplaats. Maar ik voorzie wel dat ik heel spoedig een aantal medewerkers moet aantrekken." Een óénmansbedrijf. Doome kamp durft het aan. Zijn prachtig modem gestileerd en met functio nele kleurstellingen ontworpen be huizing, dat de signatuur draagt van het geavanceerde, zich tot een sterk geprononceerd ontwikkelde Leusdense architectenbureau Ar- chitra is een aanwinst voor het lo kale bedrijfsleven. En daarmee mag de gehele Leusdense ge meenschap zich gelukkig prijzen. LEUSDEN - De ABTB Hamersveld viert op donderdag 12 oktober met een mis, geleid door pastor Ter Bekke, het Oogstfeest. De mis be gint om 19.30 uur en is m de Jozef kerk. Aansluitend is er in jongeren centrum De Til het Jaarfeest. De versiering van de Oogstviering is tot en met zondag in de kerk te zien. LEUSDEN - In het kader van het maandelijkse jazz-podium in café De Swarteseteegh aan de Zwarteweg, treden donderdag 12 oktober de Amerikaanse muzikanten Mo Rolland (saxofoon) en Sal Soghoian (gitaar) op. Het gerenommeerde tweetal, dat op toemee is in Nederland zal worden bijgestaan door het 'huisorkest' van Wiebe Haanstra en Jan Ver- wey. Het optreden begint om 21.00 uur en de toegang is gratis. LEUSDEN - „Het heeft een aantal jaren geduurd, maar het jdnld is beloond. Ik ben gelukkig met de keus van Leusden or mijn nieuwe bedrijf en had mij natuurlijk geen betere plek tonen wensen. Op dit prachtige kruispunt, onmiddellijk bij de ekoznstige aansluiting van de rijksweg A-28, kan eigenlijk en automobilist letterlijk gesproken meer om me heen. Mijn drijf gaat zichzelf verkopen, daarvan ben ik nu al overtuigd." derling. Er was sprake van heerlij ke afwisselingen van tempo, waar door er een prachtige spannings opbouw ontstond. Een spanning die tot het uiterste toe werd opge voerd met meer dan voortreffelijke dynamiek. Beslist zeer gedecideerd ook was het optreden van Margreet Bongers (fagot) tijdens het Con certo in G grote terts van Vivaldi (1678 - 1741). Afwisselend kon men genieten van solosamenspel voor fagot en hobo (Han de Vries) en orkest. Bij deze vertolking kreeg het publiek zo een betere kans om optimaal te kunnen genieten van het meer dan voortreffelijke mu ziekspel van Han de Vries. Zowel orkest en solisten waren uitstekend in balans. Dat tijdens het laatste concerto-deel het orkest weer wat aan de luide kant musiceerde, leek de solisten absoluut niet te storen en zeker niet de fagotspeelster. Im mers het geluid van een fagot is veel groter en misschien wel dra gonder dan dat van de hobo. Na de pauze werd besloten met Bachs Ouverture IV, BWV 1609 in een reconstructie voor drie hobo's, fagot, strijkers en continuo. Met name het eerste deel van deze ou verture maakte zeer veel indruk door een zeer lang volgehouden en steeds meer opgevoerde span ning. Probleemloos gingen de ver schillende onderdeeltjes in elkaar over, terwijl de verschillende tem powisselingen op grootse wijze werden opgepakt door de orkest leden. Tijdens het deel „Bourée I' kreeg eindelijk de clavecinist de kariS om te laten horen, dat ook hij deel uit maakte van het orkest. Vreemd ge noeg bij dit schitterend concert was, dat het clavecimbel-aandeel ondergewaardeerd werd in de programmaspecificaties. Alleen in het voorwoord werd er over ge sproken. Bij geen enkel concert onderdeel echter vermeldde het programma echter een clavecim- bel-deelname. Misschien was het ook wel zo met opzet gedaan, ge zien de onbetekenende rol die de clavecinist te vervullen had. Zijn geluid was simpelweg te klein en niet opgewassen tegen het veel vollere en grotere orkestgeluid. Met name ook de drie hoboisten leverden hier een voortreffelijk muzikaal samenspel. Geen wonder dan ook, dat het publiek zeer lang durig applaudisseerde. Als toegift werd het deel „Bourée I" herhaald. ACHTERVELD - De firma Van Ravenhorst uit Stoutenburg hield vorige week woensdagmiddag in huize Sint Joseph een modeshow. Ladyspeaker tijdens de show was mevrouw Herbert-Groeneveld. De belangstelling van de zijde van de bewoners van het huis, Sine Cura en Wagenberg en 65+- ers uit het dorp was groot, waar bij de dames overheersten. De kleding werd geshowd door de dames Van Hamersveld, Vlug, Van Dijk, Pronk, Mous, zuster Theodora en de heer Schonagen. Er werden combinaties getoond met de kleuren wijnrood, met zachte winterpastels, olijf groen, marine, bruin gecombineerd met maïsgeel en de flatterende petrol- tint. De warme wintermantel voor de dames had een korte lengte, waarbij in de kleine maten de zak ken wat hoger geplaatst zijn en de lengte is aangepast. Sportief wa ren de getoonde niet te warme binnenhuistruien en de pantalons met een prefecte pasvorm en wat elastiek verwerkt in de tailleband. Het tweedelige pakje, blouson en rok blijken nog steeds populair te zijn. De voorspelde lengte, wijde lange rok en wat kortere gladde rok zetten door, doch wel onder de knie. Het paradepaardje 'Geiger Oostenrijk' blijkt dit jaar aanslui tend op de kleuren van vorig sei zoen, uitstekend te combineren. Zuiver wollen rokken, in schitte rende bloemen dessins in combi natie met gebreide jasjes en coats. Hieronder een 100% wollen blouse, ook weer in de juiste kleu rencombinatie. Hoedenhuis Van de Linde uit Bar- neveld zorgde voor hoeden waar mee het geheel gecompleteerd werd tot een prefecte combinatie. Van de zijde van de aanwezige be zoeksters was er grote belangstel ling voor de getoonde kleding. Voor de aanwezigen was er gele genheid kleding te bekijken en eventueel te kopen. Er was gele genheid om te passen. De schoen- handel Monsieurs uit Sprang Ca- pelle was er met haar collectie. De modellen showen de kleding van firma Ravenhorst. Vorige week was in huize Sint Joseph voor de bewoners weer de traditionele herfstmodeshow. LEUSDEN - Jongerencentrum De Geut start vanaf woensdag 11 okto ber weer met een cursus rock and rolldansen. Op 10 achtereenvol gende woensdagen zal vanaf 20.00 uur les gegeven worden aan begin ners en gevorderden. Het cursus geld bedraagt 45,-. Geïnteres seerden kunnen zich telefonisch opgeven van 18.00 uur tot 19.00 uur: 941680. Fux (1660 - 1741). Een heerlijke afwisseling van enerzijds krachtig, gedecideerd samenspel en ander zijds mooi breed en intens zuiver samenspel vormden de ingrediën ten voor schitterend musiceren. Er was sprake van een voortreffelijke balans, terwijl er veel aandacht aan de dynamiek van het werk werd besteed. Beslist goed was het ver mogen van deze groep om op vol komen natuurlijke wijze over te gaan van het ene simfoniedeel naar het andere. Correct ook, omdat de eerste acht symfoniedelen eigen lijk één grote muzikaal speelse voorbereiding waren voor het laat ste deel 'Chaconna'. Met name bij het vijfde deeltje 'Libertein, allegro' kreeg men werkelijk het gevoel te doen te hebben met zeer goede musici. In een voortreffelijk aange voeld ritme rolden de muziektonen helder over het publiek met prach tige afwisselingen van piano en forte. Met name tijdens het deel 'Chaconna' kregen ook de blazers alle kans om te laten zien hoe muzi kaal en ritmisch sterk zij waren. Een uitstekende instrumentbe- heersing en zeer gelijk spel kwam tot stand bij een perfecte, niet over dreven directie van Jan Willem de Vriend. Een luid applaus was dan ook wel verdiend. Bij de vertolking van het Con certo 3 in Bes grote terts van Albi- noni (1671 - 1751) was het jammer, dat solist Han de Vries (hobo), op wat te enthousiaste, met te veel aan forte werd begeleid met als gevolg dat veel van zijn schitterend solo- spel niet helemaal goed uit de verf kwam. Terwijl de leden van het Combattimento weer hetzelfde hel dere samenspel waar maakten, speelde Han de Vries intens zuiver en gevoelig met een gezonde, niet overdreven dosis aan vibrateo. Met name in het adagio liet de solist merken over een grote ademgang te beschikken. Prachtige zwelto- nen werden gerealiseerd. Het or kest nam de tempowisselingen zonder de minste moeite over. Jam mer was het dat het tweede alle gro-deel verstoord werd door het omvallen van een wandelstok van één der concertbezoekers. In kleinere bezetting werd hier na de Sonata 1 m d kleine terts van H.I.F. Von Biber (1644 - 1704) ten gehore gebracht. Meteen tijdens de eerste maat kon men een onge wenst vioolbijgeluid horen dat ove rigens meer dan voortreffelijk werd gecompenseerd door schit terend samenspel van strijkers on- LEUSDEN - In de hal van het ge meentehuis is een expositie over klein chemisch afval van maandag 9 oktober tot en met vrijdag 20 ok tober. De tentoonstelling is te zien op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur. Het geeft een indruk van de stokffen die toit het kleine chemi sche afval worden gerekend. Na de tentoonstelling zal de zoge naamde chemokar weer door Leusden en Achterveld njden. Maandag 23 oktober in de wijken Hamersveld, De Wetering, Alands- beek, Rozenboom, Rossenberg en 't Ruige Veld. Dinsdag 24 oktober rijdt de chemo kar in de Hamershof, Groenhouten, Zwanenburg, Akkerhoeve, Noord- wijck, Langenbeek, Munnikhove, Bosveld, Claverenblad, Wilden burg en Leusden-Zuid. Donderdag 25 oktober zal de che mokar enige tijd staan in Waterloo, Stoutenburg en Achterveld. LEUSDEN - Het kwartet van Wiebe Haanstra treedt dinsdag 17 oktober op in restaurant Bos en Heide aan de Doorndsseweg 29. Gastsolist is de vibrafonist Hein de Jong. Hij trad al eerder in Leusden op met het kwintet 'Rush Hour'. Het optreden is in het kader van het wekelijkse JazzSen en begint om 20.30 uur. De entree is gratis. LEUSDEN - Oranjefans kunnen woensdag 11 oktober in jongeren centrum De Til de wedstrijd Wa- les-Nederland zien. De organsatie heeft gezorgd voor 3 televisies. De zaal is vanaf 19.30 uur open. (door Jaap Riewald) IUSDEN - Op donderdag 5 oktober werd in de Dorpskerk in osden-Zuid het seizoen 1989-1990 van de Stichting Valleicon- rten geopend met een schitterend optreden van Combatti- into Consort Amsterdam onder leiding van Jan Willem iend met medewerking van Han de Vries (hobo) en Margreet ingers (fagot). Uitgevoerd werden werken van Albinoni, ch, Biber, Fux en Vivaldi. «wel de belangstelling wat be- had gekund - de kerk was voor h 70 procent gevuld - heeft het aanwezige pubhek kunnen geme ten van een aantal werkelijk schit terende muzikale hoogstandjes. Het Combattimento Consort Am sterdam werd opgericht in 1982. Vanaf de oprichting heeft dit en semble zich verwant gevoeld met de muziek uit de penode 1550 - 1800. Door projectmatige werkwij ze kunnen de acht strijkers, twee hobo's, fagot en clavecimbel opti maal worden ingezet, zo was te lezen in het programma voor deze avond. Geopend werd met de Sinfonia in Bes grote terts van Johann Joseph LEUSDEN - In het Vrouwenont moetingscentrum 't Vooronder, Burgemeester van de Postlaan 2 wordt in november een cursus bloemschikken gegeven, die 5 we ken duurt. De lessen worden op woensdagochtenden van 9.00 uur tot 11.30 uur gegeven door me vrouw A. van Vesseur. De data zijn 8,15, 22 en 29 november. De kosten bedragen 30,-, exclusief het ma teriaal. Voor inlichtingen kan men terecht bij Marianne de Groot, te lefoon: 947138. - Een kleine twee weken geleden opende tabaksspeciaalzaak Verwoerd de deuren van de nieuwe w winkelcentrum De Biezenkamp. Na een ingrijpende verbouwing, die twee weken in beslag nam, kon Hazeleger de deuren van de winkel in het pand van de voormalige 'Sjopsvoor het publiek openen, voert een breed assortiment tabakswaren. „Met name voor de sigarenliefhebber hebben wij veel laat eigenaar Gijs Hazeleger weten. Naast de tabakswaren verkoopt 'Verwoerd' ook kantoorartikelen, tijdschriften en wenskaarten. Daarnaast biedt Verwoerd de moeghjkheid tot het huren van videoban- waarhij de klantr de keuze heeft uit 350 titels. Ook het huren van een 'Movie-box', waarop videobanden kunnen worden, behoort tot de mogelijkheden nieuw is de Palthe-vestiging. Die activiteit is door voorganger 'Sjops' opgezet. Wel nieuw is dat els steunpunt voor de verkoop van Staatsloten gaat fungeren. Hazeleger wordt in de zaak bijgestaan door filiaalhouder Nel Groeneveld.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 5