Check nü uw cv! G. 19 20 21 Achteveld weer één uur gaans Laat uw cv-ketel u deze winter in de kou staan? OKTOBER SHOW eceptie gemeentehuis ordt verplaatst 03498-3002 MESSCHERPE PRIJZEN'! Uitreiking jaartekens tankwerkplaats Aanrijdingen met blikschade rouwen Advies Commissie szoekt 't Ruige Veld taBder krwit Oud-voorzitter gehuldigd voor 40-jarig lidmaatschap ABTB KPO-bijeenkomst over milieu Vernielers aangehouden Jaarvergadering OVM RADIATOR THERMOSTAAT vaneo voor 35.. plaatselijk nieuws Een centrale verwarmingsketel slijt en gaat langzamerhand méér kosten, net als een auto. Hi| wordt ook langzamerhand wat onveiliger en minder comfortabel. Uw ketel raakt op, al is hij met stuk. Maar hoe merkt u dat uw ketel aan vervanging toe is? Ontdek het zelf. Maakt uw cv steeds meer lawaai? Wordt uw gasrekening steeds hoger? Moet u meer dan twee keer per jaar bgvullen? Duurt het lang voordat de kamers op temperatuur zijn? Ruikt u gaslucht bi| de cv-ketel? Zit er roet op de cv-ketel? Beantwoordt u één of meer vragen met 'ia'? Dan wordt het tgd eens aan vervanging te denken Want de huidige gene ratie cv-ketels biedt veel meer comfort bi| een veel lager gasverbruik dan een ketel van tien jaar terug. Dat extra comfort heeft u snel terugverdiend. Centrale Verwarmingsshow Kom kijken op 19, 20 en 21 oktober. Openingstijden donderdag 15-21 uur, vrijdag 15-21 uur, zaterdag 10-17 uur. Wij demonstreren u die dag een groot aantal verwarmings systemen. Zo'n collectie zult u niet gauw weer eens bij elkaar kunnen zien. Of heeft u liever dat wij bij u komen kijken? Ook dat kan. Bel voor een geheel vrijblijvende en kosteloze inspectie Mill Mill III III Mill Mill 1 ZEGHEWEG 6 - WOUDENBERG - TEL. 03498-3002 *9wi)zer 'oude stijl' op de hoek van de Hamersveldseweg bij winkelcentrum De Biezenkamp is weer terug. '/aar haalde de afdelmg gemeentewerken het bord weg, omdat de paal verrot was. De wegwijzer was in ^Plaatst m het kader van het 1200-jarig bestaan van Leusden. Volgens het bord lig Achteveld (let op het 'e^en van der in de naam) 1 uur gaans van Hamersveld. Deze aanwijzing zal zonder twijfel bedoeld zijn voor klaars. Een van die wandelaars merkte in het voorjaar dat het bord plotseling verdwenen was. Nu staat hij freer op zijn plek, gelakt en wel en hoeft niemand dus meer te verdwalen. OP DEZE DAGEN! KLOKTHERMOSTAAT van 275.-voor 175.- Voor gratis deskundig advies, razendsnelle offerte, snelle montage, betrouwbare garantie. NSDAG 18 OKTOBER 1989 voorjaar keurde de gemeenteraad het besluit goed om het gemeentehuis te verbouwen. Er waren geen er óp veranderingen nodig, maar het college vond dat er efficiënter van de ruimte gebruik gemakt kon n. Ook moesten er m verband met de ambtehjke reorganisatie een aantal afdelingen verplaatst worden, e week zijn met de eerste werkzaamheden begonnen. De meest in het oog springende verandering is de using van de receptie in de hal van het gemeentehuis. De balie wordt verplaatst naar de andere kant, recht over de mgang. Daarmee zullen de receptionisten voor het pubhek makkehjker te vmden zijn. Er moet nog sn oplossmg gevonden worden voorde telefooninstallatie, die niet zonder meer mee verhuisd kan worden. C.V. LEUSDEN - Meer dan veertig jaar was de heer R. van de Hengel lid van de ABTB. Hij kreeg daar om op het jaarfeest van de Leus- dense afdeling van de bond afge lopen donderdag de zilveren speld uitgereikt. Namens het hoofdbestuur spelde ix. H. Vulto de onderscheiding op. De heer Van den Hengel was van 1949 tot 1976 bestuurslid, waarvan 32 jaar (1954-1976) voorzitter. Het jaarfeest werd gevierd na de mis in de Sint Jozefkerk, die in het teken stond van het oogstfeest. De bijeenkomst in jongerencentrum De Til werd door ongeveer 70 le den bezocht. Behalve de huldiging van de oud-voorzitter was er ook nog aandacht voor het werk van de secretaris van de bond, de heer G. van den hengel. Deze is al meer dan 35 jaar lid van het bestuur. Ook nam J. van Ruitenbeek afscheid als bestuurslid. LEUSDEN - Burgemeester Parus reikte dinsdagmiddag op de tankwerkplaats aan de Kolonel van Royenweg de jaartekens uit van de BedntlszeUbeschermmg van de werkplaats. Deze onderscheidmg wordt gegeven aan werknemers die 1 Ojaar of langer actief zijn geweest bij het veilig houden van het bedrijf. Bij degenen düe dinsdag een jaarteken ontvingen zitten onder andere mensen die een training hebben gehad bij de bedrijfsbrandweer, de reddingsdienst en de EHBO. Ook werd er dn jaar aandacht besteedt aan de mensen die een cursus reanimatie hebben gevolgd. De tankwerkpolaats streeft er naar om 25 procent van de werknemers op de een of andere manier te betrekken bij de bedrijfsbeveihgwg. LEUNDEN - Blikschade was het gevolg van een aantal aanrijdin gen, dat zich vrijdag en in het weekeinde in de gemeente Leus den voordeed. De bestuurders kwamen allen met de schrik vrij. Vrijdagmorgen omstreeks tien uur raakten twee auto's bescha digd bij een botsing op de kruising Burgemeester Van der Postlaan/ Blekenj. Automobilist D.D. uit Leus den verleende bij het oprijden van de kruising geen voorrang aan A.A B. uit Leusden. Op de Mulderij raakte vrijdag avond omstreeks half acht automo bilist M. van E. op de verkeerde weghelft en schampte daar de auto van de tegemoet komende C.H.J. S. uit Leusden. Beide voertuigen lie pen lichte schade op. Op de kruising Hessenweg/Hor- sterweg kwam een Leusdenaar, P.J.M. van H., vrijdag omstreeks middernacht tot stilstand tegen een verkeerslicht. De man reed ver moedelijk met te hoge snelheid. De bestuurder verklaarde verblind te zijn geweest. De auto was total-loss. Op de Hessenweg raakten zater dagmiddag twee tegemoet komen de auto's elkaar. Een bestuurder hield onvoldoende rechts, waarna de buitenspiegels van de auto's el kaar raakten. De veroorzaker, een Achtervelder, reed aanvankelijk door, maar meldde zich later bij de politie. 1- De Vrouwen Advies Commissie voor de woningbouw (VAC) bracht vorige week op uitnodiging van de en werkbezoek aan de nog in aanbouw zijnde woningen in 't Ruige Veld. Tijdens de bouw en in de ■pfase wordt onder meer rekening gehouden met de adviezen van de VAC. De leden van de commissie tijdens het werkbezoek zien wat er met hun adviezen wordt gedaan. Voor het werk van de commissie 1 nog leden gezocht. Leusdense vrouwen die daarvoor belangstelling hebben kunnen contact opnemen iviouw C. Aukes, telefoon: 9422667. LEUSDEN - In verband met re cente vernielingen en een geval van brandstichting in de gemeen te, is donderdag een zestal jonge ren aangehouden. De jongeren, een Anersfoorter en vijf Lensde- naren, die in leeftijd variëren van vijftien tot zeventien jaar, heb ben onder andere bekend bomen op de Watermolen te hebben om gehakt. De jongens bleken eveneens verantwoordelijk voor het vernie len van apparatuur voor het tellen van verkeer op de Kuperssingel en Tijmensenpoort. Daar werd een kastje onklaar gemaakt en slangen doorgesneden. Ook bleek de groep betrokken bij het omgooien van een schaftkeet op de Hamers hof en een geval van brandstichting bij een beeld op 't Erf. De jongens richtten in kleine groepjes de vernielingen aan. Tegen de jongens is proces-ver- baal opgemaakt. LEUSDEN - Vrede/gerechtigheid en "Heelheid van de schepping" i waren de thema's van de KPO- bijeenkomst van oktober. Me vrouw Y. Mandersloot uit Vee- nendaal was uitgenodigd om iets te vertellen over het werk van een groep vrouwen, die zich on der meer bezighouden met de af valverwerking. Zes jaar geleden wist zij een aantal vrouwen uit verschillende vereni gingen voor dit onderwerp te inte resseren. Zij kreeg subsidie van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieube heer. Inmiddels is de groep uitge groeid tot 90 vrouwen, die ge schoold worden om beter met het milieu om te gaan. Na de pauze werd door middel van een spel aandacht besteed aan het milieu. Daaruit bleek dat afvalverwerking zonder vervuiling alleen mogelijk is als er voldoende verbrandingso vens en zuiveringsistallaties zijn. en herkiesbaar üd is. Als tweede kandidaat draagt het bestuur de heer R. Neleman voor. Na de pauze houdt de heer J. van de Heyden, direkteur van het raadgevend in genieursbureau J. van de Heyden een voordracht over 'Risico's m de samenleving". Daarbij komen on der meer het erfrecht, het huwe lijksgoederenrecht en testamentai re regelingen aan de orde. LEUSDEN - De onderlinge verze keringsmaatschappij Leusden (OVM) houdt op dinsdag 31 okto ber haar jaarlijkse Algemene Le denvergadering in restaurant het Ros Beyaart, Hamersveldseweg 53. De vergadering begint om 20.00 uur. Op de agenda staan onder meer een bestuursverkiezing, om dat de heer I. van Loenen aftredend De heer Van den Hengel krijgt de zilveren speld van de heer Vulto. Zijn vrouw kijkt toe.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 13