I chterveld naar tweede plaats LHV terug aan de top :heidsrechters schieten annen-hockeyers te hulp j LHV uitgebekerd leusder* tenant 12-1 winst op Amsvorde Mannen opnieuw afgestraft gelukkig gelijkspel vrouwen: 1 -1 Bridge- toernooi Uitslagen Ons Genoegen SVA-kaarttoernooi - -• Roda '46 's Graveland Roda '46 - DEV Stukadoor Schilder Theo Wouters G. IJzelendoorn NSDAG 18 OKTOBER 1989 Sport 15 VERBLUFT d§RVELD - Veel tevreden gezichten in Achterveld na de [jd tegen Amsvorde. De match was niet alleen erg aan- jjk om te zien, maar leverde de Achtervelders ook de f/ee punten op. Hierdoor staat SVA slechts één punt ach- )SM, de koploper in de tweede klsse. loegen lieten goed voet- Omdat de teams onge in sterk waren en de inzet le kanten groot was, bleef ie tijd onduidelijk welke wee clubs met de eer zou jken. de wedstrijd leek le de strijd open te kun- <en toen er een gevaarlijk doel kwam Keeper Ge- de Bedum hield de bal erfect uit het doel en voor een vroegtijdige achter verdediging van Ams- DÉreeg het geregeld moei- was een geluk voor de prters dat met alleen zij- ar ook de Achtervelders naai gebruik maakten van »n. Zo gaf Erik Hak, die in lositie stond om te schie- bal af aan Erik de Jong. lelde de bal te zacht naar Zoals de hele match no^l was, werd deze aanval beantwoord met een te- al, maar het probleem van le was de afwerking. De i wel perfect vanuit de jing naar het middenveld naar zodra de Amersfoor- Achterveldse doel in het gen, lukte er mets meer. jok de verdienste van de png van SVA. het feit dat Amsvorde ïe- er werd afgestopt zodra erveldse doel in het be- m. zag de opponent van ehemden kans om na on- ien half uur spelen een te zetten die waarschijn- jeresulteerd zou hebben oelpunt. Verdediger Her- Burgsteden tikte de bal net zijn handen uit het was met echt nodig ge- ndat Fred van de Pol nog m stond om de bal tegen De penalty die voor ytreding werd gegeven, tut door Amsvorde waar- tand 0-1 werd. Niet lang ek een tweede doelpunt te worden, toen de spits oor de keeper kwam. is het Gerard van de Be ervoor zorgde dat het fa- buitenspelval met afge- worden. Zo gingen de De overtreding die vooraf was ge gaan aan de penalty, liet verve lende sporen na. Enk de Jong bleek te hard geraakt te zijn om nog door te kunnen voetballen. Met nog maar kort te spelen was Amsvorde eigenlijk te verbluft om door te voetballen. De eer ging dus naar de heren van SVA Volgens oefenmeester Cor Hoog land heeft de gelukkigste gewon nen. „Een gelijkspel was eigenlijk meer naar verhouding geweest, maar mij hoor je natuurlijk met kla gen. Ik vond het gewoon een goede wedstrijd, en het verschil tussen SVA en Amsvorde was dat de laatste wel goed voetbalde, maar niet zo doelgericht bezig was als Achterveld. Wij oefenden meer druk uit, al moet ik zeggen Achterveld boekte belangrijke winst in de derby met Amsvorde. Door de 2-1 winst doen de Achtervelders nadiukkehjk mee in de strijd om de bovenste plaats m de tweede klasse. DO DEN - De tactische vondst van trainer/coach Gé Rehe rieden week, om Flip van Dalen als laatste man te laten was ook dit weekend weer goed voor een overwinning, en de Leusdense mannen een duwtje in de goede rich- lig. Dat dit duwtje afkomstig was van de heren (bonds-) rechters, verbaasde zowel tegenstander Zwolle als n en het aanwezige publiek op het Valleipark. Bij maar (ie van de vijf doelpunten die de Leusdenaren scoorden, goedkeuren door de scheidsrechters discutabel te isle teams de kleedkamers in met een 0-1 ruststand. SPANNEND Ondanks de voorsprong van Ams vorde bleef de wedstrijd erg span nend Net als in de eerste helft wisselden aanvallen en tegenaan vallen elkaar af en leek de stnjd nog allerminst beslist. Enk de Jong bevestigde dat nog eens, toen hij goed door de verdediging was gebroken. De back van Ams vorde het dat echter met op zich zitten en haalde hem met twee be nen neer Deze overtreding werd terecht met een penalty bestraft Harry van Dalen schoot de bal recht door het midden en had ge luk dat de keeper de hoek indook Zo tekende hij voor de gelijkma ker 1-1. Marinus van Burgsteden verving de geblesseerde vleugelspits op een goede mamer. Even later moest Achterveld ook zijn tweede wissel benutten. De moegestre den Kees Voorburg verliet het veld voor Henk Rijnsoever. Vol gens verhoudmg bleef de stand 1-1, ondanks een paar kansjes van beide zijden Slechts twee minu ten voor het einde van de wed strijd gebeurde er iets waar geen van beide ploegen nog op gere kend had. Nadat Achterveld ei genlijk alle vrije trappen tegen had gehad, werd er vlak voor het doel nog een overtreding gemaa- kat door Amsvorde waardoor Harry van Dalen een vnje trap mocht nemen. De rechterspits legde de bal keurig op het hoofd van Rob de Vette, die de bal tot verbijstering van Amsvorde in het doel kopte: 2-1. dat het goede spel van Hen Voor burg en Gerard van de Bedum ons ook een paar keer uit de brand heeft geholpen En nu is het na tuurlijk belangrijk om onze plaats met te verliezen. Volgende week mogen we in ieder geval geen fouten maken tegen Limvio. Als de jongens maar voetballen zoals vandaag, dan heb ik daar alle ver trouwen in", aldus de tevreden oefenmeester. Opstelling: Gerard van de Be dum, Jos Koot. Herman van Burg steden, Fred van de Pol. Henk Voorburg, Rob de Vette, Kees Voorburg (Henk van Rijnsoever), Wim Vos. Enk Hek, Enk de Jong (Mannus van Burgsteden) en Harry van Dalen Scheidsrechter. Groeneveld. £n begon met de kat uit de kijken, door zeer behou- spelen. Er was zelfs een Zekerheid in 't spel waar 1 i Er was weinig agressie profiteerden de laagst ge- Zwollenaren van. Dit re in een aantal strafcor- op niets uitliepen, doordat an Willemsen tot twee de bal voor de doellijn wist in in zijn taak als lijnstop- en, enigszins wakker ge- reeg enkele goede kansen Kreikamp), maar door *0 rdedigen van de Zwolse an bleef de stand 0-0. Toch isden bij een aanval een ler te veroorzaken. Maar- es sloeg met een zogehe- rg shot" op het bovenbeen Zwolse verdediger. De echter beloonde dit met fbal, hoewel hij een vrije Zwolle had moeten toeken- lat de bal naar alle waar- leid ruet op de plank maar et was beland. De zwak strafbal van Joep Rose- 'n desondanks niet door de worden gepareerd: 1-0. rust gaf trainer(coach) Gé t formatie de opdracht nog Tessie in te brengen. Al leidde dit door een snelle loor het midden, waarbij n Robert Kreikamp zijn in- 7-fi opt zag worden. De mee r>en Aart Ruppert aarzelde f' *en moment, en sloeg de 1 'uiten de cirkel in een keer binnen. Wederom keurde de scheidsrechter het doelpunt goed: 2-0. Na het uitnemen van Zwolle wist Leusden spoedig in balbezit te ko men. Door goed uitverdedigen en een snelle counter van Zwolle kre gen ze een vrije bal net bmten de cirkel. Door deze snel te nemen ontstond er verwarring in de Leus dense defensie en moest men een overtreding begaan om de aanval af te stoten. Op de toegekende strafcorner hadden zowel keeper Gert-Jan van de Groep als lijnstop- per Robert-Jan Willemsen geen antwoord: 2-1. In tegenstelling tot ieders ver wachting bleven de Zwollenaren verdedigend spelen en kreeg Leusden alle kans opnieuw tot aan vallen over te gaan. Nadat Ralf Kamps voor Richard Knoppien in het veld gekomen was, werd er meer buitenom gespeeld. Dit re sulteerde m enkele goede kansen voor Leusden. Aart Ruppert wis na goed vnj maken van de bal deze over de keeper en in het goal te wippen: 3-1. Leusden kreeg eindelijk de smaak te pakken en gaf het publiek leuke acties te zien. een afgescho- venh strafcorner van Maarten Jon- ges op Robert Kreikamp werd zwak ingezet en was in eerste in stantie geen probleem voor de doelman. Maar door snel inlopen van Joep Roseboom had hij toch hei nakijken: 4-1. Er zat nog meer in. Een lomp afgestopte aanval van de Leusde- naar Diderik Markens werd snel door hem genomen. De aan de zij lijn wachtende Rolf Kemps ontving de bal, speelde handig zijn tegen stander uit en zette voor. De buiten spel staande Diderik Merkens aar zelde geen moment: 5-1. Door deze geflatteerde te noe men 5-1 wist Leusden een plaats te stijgen in de ranglijst en een posi tief doelsaldo over te houden. Vol gende week zijn de mannen van Gé Rehe vrij. Wederom hadden de dames van Leusden geen geluk in hun uitwed strijd. De met Junioren aangevulde formatie van Hans van der Linden moest met een punt genoegen ne men tegen het overigens hoger ge plaatste Soest. Meteen na het fluitsignaal aan het begin van de wedstrijd nam Soest het heft in handen. Een snel opge bouwde aanval leidde tot 'n lange corner die niets opleverde. Na en kele minuten had Soest opnieuw een kans. De ingeslagen strafcor ner werd perfect gestopt door keepster Charlotte van de Ven, en goed uitverdedigd door de Leus dense defensie. Een lange pass van Anke den Boer op Evelien Zwart bracht de bal in de Soester cirkel, waardoor de thuisspelende club de overtreding werd begaan. Leusden kreeg echter geen strafcorner. Door de overigens niet eerste vreemde beslissing van de scheidsrechter maakten de Leus dense dames zich kwaad, en be gonnen fanatieker te spelen. Dit leidde tot enkele goede kansen van onder andere Patricia van den Flier en Letty den Besten, die een üp-in net naast zag gaan. De rust ging in bij de stand 0-0. Na de rust was het Soest wat de klok sloeg. Ondanks goed kee perswerk van Charlotte van de Ven werd het toch 1-0. Een van buiten de cirkel geslagen bal werd goed gekeurd, al bleek na de wedstrijd dat beide arbiters onzeker waren over het toekennen. De Soester dames wisten het spel kort te houden, maar deson danks slaagde Leusden er toch in een kans te benutten. De goed spelende Jupe Schonk bereikte Patricia van der Flier. Zij omspeel de de keeper, maar werd ten val gebracht. Op acrobatische wijze wist zij toch de bal in het doel te doen belanden, 1-1. Door dit gelijke spel weten de dames van Hans v/d Linden zich te handhaven op de derde plaats, vier punt achter op koploper Huizen, dat overigens tegen het laatst ge plaatste Maarsen een punt liet lig gen. LEUSDEN - Interpolis houdt zater dag 21 oktober een bridgetoernooi in Leusden, waaraan bridgers van alle categoneèn kunnen deelne men. Het toernooi wordt gehouden in de kantine van de tankwerk plaats aan de Kolonel Van Royen- weg 3. Het toernooi begint om 13.30 uur en deelnemers betalen 10.- per paar. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij Bert Koster (tele foon: 943190) of To de Jong (tele foon: 944711). LEUSDEN - De vrouwenhandballers van LHV hebben de eerste helft van de veldcompetitie in kansrijke positie afgesloten. Onder slechte weersomstandigheden, die nadrukkelijk naar de zaal deden verlangen, rekenden de Leusdenaren gedecideerd af met HVBS uit Bunschoten, dat in het klassement één punt voorsprong had op het Leusdense team. De ploeg kon dat tegen een geïnspireerd LHV nauwelijks waar maken en moest met duidelijke cijfers genoegen nemen met een nederlaag: 13-7. Door verrassend verlies van koploper BHC, is LHV gedeeld aan de leiding gekomen in de eerste klasse. Bij de mannen is de situatie langzamerhand zorgelijk gewor den. De ploeg kreeg ook zondag weer een flink pak slaag. Koploper Amersfoort walste met name in de eerste helft over LHV heen. Na de pauze hielden de ploegen elkaar in even wicht, maar de zege van de Keistedelingen kwam niet in gevaar: 15-26. De vrouwen van LHV kunnen op een bepaald geslaagd debuut in de eerste klasse terugzien. In de eer ste helft van de veldcompetitie ga ven de Leusdenaren aan tot het puikje van het Utrechtse afdelings handbal te behoren. Na de ope ningsnederlaag tegen BHC volg den vier afgetekende overwinnin gen. Een 'faux-pas' tegen Olympia betekende verleden week het tweede verlies, maar tegen run- ner-up HVBS bewezen de Leusde naren afgelopen zaterdag tot de beste ploegen in de eerste klasse te behoren. Op doelsaldo is de Leusdense formatie zelfs nu al ver uit de beste ploeg. LHV bezet in het klassement na de eerste helft van de competitie gedeeld de eerste plaats, gelijk met het Bussumse BHC. Daarmee hebben de Leusde naren de ontwikkelingen nog vol ledig in eigen hand. Trainer Theo Geerding, die zijn team vorig seizoen met overtuiging naar de eerste klasse zag pro moveren, vindt zelfs dat zijn ploeg nu al los had moeten staan. „Het niveau in deze klasse is me eerlijk gezegd toch wat tegengevallen. En dat we slechts gedeeld eerste staan hebben we dan ook uitslui tend aan onszelf te wijten. Er is denk ik sprake van een reactie op vorig jaar. Toen ging alles vreselijk gemakkelijk. Nu leden we in de eerste wedstrijd een nederlaag en ik denk dat dat met een stukje ge wenning te maken had, maar daar na wonnen we vier keer op rij ta melijk eenvoudig. De denk dat er toen iets in sloop van 'dat doen we wel even'. En dat is ons tegen Olympia opgebroken. Toen zijn we weer wakker geschud. Je moet toch gewoon alert blijven in deze klasse. Maar terugkijkend zeg ik, we hadden nu, los van de rest, al leen bovenaan moeten staan. We hebben trouwens nog alles in eigen hand, en als alles goed blijft lopen, gaan we na de zaalperiode gewoon voor de eerste plaats aan de bak. Ik weet nu dat we het kunnen. Ik denk dat dit team op het veld tweede divisie moet aankunnen. En de er varing leert, dat het moeilijker is om in een hogere klasse te komen, dan er te blijven. Daarom zullen we er alles aan doen, om de vereniging prestatief nog een treetje hoger te brengen." TWEEDE VIOOL Douma en één van Carla Mossel) kreeg LHV nog voor de pauze wat meer lucht: 6-3. De marge van dne doelpunten werd tot de rust vastge houden, toen opnieuw Anja Douma een doelpunt van BS beantwoord de met een tegentreffer: 7-4. VOORTIJDIG Meteen na de pauze besliste Hil- de Steenbeek de wedstrijd eigen lijk al voortijdig, door namens LHV de stand op 8-4 te brengen. BS sputterde op 8-5 nog wat tegen, maar de weerstand werd door Anja Douma en Jeanette Kok (10-5) defi nitief gebroken. In het restant van de zestig minuten vergrootte LHV via Jeanette Kok en Ria Meyrink (2x) de voorsprong uiteindelijk tot zes punten: 13-7. De verrassende ontwikkelingen op de slotdag van de eerste helft van de competitie, heeft LHV terug gebracht aan de top van het klasse ment. BHC ging op eigen veld on deruit tegen ASV65 uit Ankeveen (4-7) en speelde daarmee de Leus dense formatie nadrukkelijk in de kaart. Op doelsaldo gaat LHV nu zelfs aan de leiding. ZWAAR Voor de heren wogen de laatste loodjes in de eerste helft van de veldcompetitie zwaar. Zo zwaar zelfs, dat de ploeg na de laatste drie, desastreus verlopen, compe titiewedstrijden in de degradatie zone terecht is gekomen. Tegen koploper Amersfoort hadden de Leusdenaren slechts één helft iets te vertellen. Toen stond de ploeg echter al op dusdanige achter stand, dat een overwinning of zelfs maar een gelijkspel allang niet meer tot de mogelijkheden be hoorde. Blessures, het inpassen van jeugdspelers, ziekte; het zijn alle maal factoren die een zwaar stem pel hebben gedrukt op de presta ties van het eerste herenteam van LHV in de competitie op het veld. Na een redelijk voortvarende start, waarin de Leusdense ploeg zelfs een rol in de top van het klasse ment leek toebedeeld, zakte het team weg in de prut van de verve lende omstandigheden. Het weg vallen van enige sleutelspelers, doofde al snel het heilig vuur, dat juist weer voorzichtig ontstoken leek, na een al even desastreus verlopen seizoen in de eerste klas se. Amersfoort, dat serieus op weg lijkt weer een gooi te doen naar de eerste klasse, legde met name in de eerste helft van de wedstrijd op het Burgemeester Buiningpark, de zwakke plekken van de Leusdense formatie bloot. In de defensie, vooral op de hoeken, hielden de blauwhemden in de openingsmi nuten open huis. Daar profiteerde Amersfoort dankbaar van en liep snel weg naar 0-3. KRUIT Tot 4-7 bleef LHV redelijk in het spoor, door doelpunten van Willem van der Heyden, Daan Bleuel, Ed Davids en René van Garderen, maar daarmee had de Leusdense formatie aanvallend ook al het kruit verschoten in de eerste dertig mi nuten. Amersfoort niet en liep ge durende het eerste bedrijf dan ook ver weg: 4-15. Na de pauze was LHV defensief duidelijk beter georganiseerd en agressiever. Daardoor bleef de schade uiteindelijk nog beperkt. Door meer beweging voorin, be gon de thuisploeg ook meer te sco ren en zo kon de ploeg zich uitein delijk troosten met de gedachte in ieder geval de tweede helft win nend te hebben afgesloten. Punten leverde dat echter niet op en even min konden de Leusdenaren daar mee verbloemen een stevig pak voor de broek te hebben gekre gen: 15-25. Doelpuntenmakers LHV (vrou wen): Anja Douma (5x), Jeanette Kok (3x), Hilde Steenbeek (2x), Ria Meyerink (2x), Carla Mossel (lx). Doelpuntenmakers LHV (man nen): Ed Davids (4x), Willem van der Heyden (3x), Robert Boer (2x), Arjan Schneiders (2x), Onno Zwaan (2x), Daan Bleuel, René van Garderen. Tegen HVBS bewees LHV ten overvloede dat de ploeg veel in huis heeft. BS, net als LHV uit de tweede klasse gekomen, zette tot nu toe een acceptabele prestatie- reeks neer. Zo bezette de ploeg op de voorlaatste speeldag de tweede plaats, met drie verliespunten, wat aangeeft dat de ploeg het nodige in huis heeft. In Leusden kwam de jonge ploeg uit Bunschoten echter nauwelijks verder dan het spelen van de tweede viool. Slechts in de eerste dertig minuten konden de gasten LHV enigszins bijbenen, maar na de pauze werd het krachtsverschil ook in doelpunten tot uiting gebracht. „We hebben BS vooral op kracht en routine verslagen," analyseerde Theo Geerding na afloop. En dat leek een juiste conclusie. Op het natte en koude veld, dat een goede partij handbal bij voorbaat onmo gelijk maakte, bleken de Leusde naren iets balvaster dan de tegen stander. Toch duurde het tot ver in de eerste helft voor de Leusdena ren wat rustiger konden gaan ademhalen. Een snelle voorsprong (2-0, door afstandsschoten van Anja Douma en Jeanette Kok), werd even rap teniet gedaan. Tot 3-3 bleef de balans daarna m even wicht, waarbij juniore Hilde Steen beek met een verdekt schot van afstand voor haar eerste senioren- doelpunt tekende. Via een tussensprint van de thuisploeg (twee treffers van Anja Daan Bleuel neemt namens LHV het Amersfoortse doel onder vuur. Arjan Schneiders volgt de afloop van de doelpogmg met argusogen. £JIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII£ LEUSDEN - De vrouwen- handballers van LHV hebben in het landelijke bekertoer nooi de kans op een levens grote verrassing juist laten glippen. Tegen tweede divi sionist NEA uit Ouderkerk aan de Amstel gaven de Leusdenaren acht minuten voor tijd een 9-11 voorsprong uit handen, om in de slotfase geflatteerd met 15-11 te ver liezen. LHV kon NEA verrassend goed bijbenen. Aangemoe digd door een flink contin gent per bus meegereisde supporters, kwam de ploeg redelijk ongeschonden door de beginfase heen, waarin NEA met snel handbal impo neerde. Daarna namen de Leusdenaren tot ieders ver bazing de wedstrijd in eigen hand. De ploeg van Theo Geerding kwam op 1-3 voor en na de gelijkmaker (3-3) ontwikkelde zich een gelijk- opgaande eerste helft, die in evenwicht werd afgesloten: 7-7. Na de pauze kwamen bei de ploegen moeilijk tot sco ren en gaven de kemphanen elkaar maar mondjesmaat iets toe: 9-9. Vanaf dat mo ment kregen de bezoekers uit Leusden het meeste uit zicht op de winst. Via Ria Meyerink en Anja Douma nam LHV een 9-11 voor sprong, nadat Hetty Tessels nog een strafworp had ge mist. Op dat moment waren er nog acht minuten te spe len, waarin NEA het hoofd in de schoot leek te leggen. De thuisploeg kwam echter via gelukjes weer terug in de wedstrijd. Tot twee keer toe miste Ria Meyerink op de cirkel een vrije kans en schoot tegen de paal. Even- zovele tegenbreaks beteken den in plaats van een voor sprong van vier punten de gelijkmaker: 11-11. In de slotfase, waarin LHV risico's begon te nemen, buit te NEA geroutineerd de klei ne kansjes die zich voorde den uit en liep nog weg naar 15-11. ^iiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiliiiliiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiililiiillllllliiiiiiiiiliiiiiiiliiiiiii? ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd van de schietvereniging Ons Genoegen werd door 10 leden deelgenomen. De uitslagen waren. (advertenties) Zondag 22 oktober a.s. De wedstrijdbal van Aanvang 14.30 uur Wedstrijdbal aangeboden was aangeboden door: door: Leusden, tel. 940906 Leusden, tel. 945420 Geweer 1P. Smink 2. G. Tolboom 2. A. Voskuilen Jz. 4. W.J. Lagerweij 5 J. Blom 6. B Voskuilen 7 J E van Hamersveld 8. J. Voskuilen 9. A. Vlug Pistool 1G. Tolboom 2. W.J. Lagerweij 3. P. Smink 4 J. Does 88 87 87 85 84 83 82 82 78 42 41 38 31 Bij de junioren waren dne deelne mers. Hier was de uitslag 1 Martin de Vaal 81 2. Richard v d. Wetering 75 3 Roel de Voogd 54 Bij de damesschietclub waren dit maal slechts vijf leden aanwezig. In verband met de voetbalwed strijd weinig deelneemsters. De uitslag was: 1. Ria Vos 86 2. Annelies Huurdeman 83 3. Bep Smal 77 4. Iny Kok 69 5. Jeannet Vos 69 6 Liesbeth Suermondt 69 ACHTERVELD - Door de sport vereniging SVA wordt in het ko mende seizoen weer een kaart- toernooi georganiseerd De eerste kaartavond is vrijdag a s Aanvang 20.00 uur en inschnjven vanaf 19.30 uur. Aan deze kaartavonden. die zullen zijn elke derde vrijdag van de maand en worden gehou den in de kantine van de ver eniging op het Kerstenssportpark, kan alleen worden deelgenomen door leden, donateurs, begun stigers en medewerkers(sters).

Leusder Krant | 1989 | | pagina 15