'eel commentaar op welzij nsprogramma De begroting in cijfers leusder krone 5 ezwaren tegen plannen aterwinning in Leusden nzameling klein chemisch ifval van straat tot straat Particuliere onderwijs begeleiding LEUSDEN [ethouder ontmoet weerstand op inspraakavond ïokaal ompstation gepland aan Koedijkerweg leusder krant Bingo-avond Leusden Achterveld Werkloosheid gestegen Kwik in vorm 'x weekindegemeerte/' CENSDAG 18 OKTOBER 1989 plaatselijk nieuws (door Marianne de Valck) SDEN - Het concept welzijnsprogramma voor 1990 van louder Evelien Blom is door veel organisaties in Leusden bepaald met vreugde ontvangen. De bezuingingen waar- het college besloten heeft raken ook de subsidies in de ajnssector. De bezuinigingen moeten tezamen honderdvijf- uizend gulden opleveren. De Historische Kring ziet haar lidie volgens het voorstel, met eenderde gekort. In plaats de vorige jaar afgesproken drieduizend gulden wordt ►duizend gulden voorgesteld. De organisaties die het met oornemens van de wethouder niet eens kunnen zijn, kwa- hun bezwaren maandagavond toelichten tijdens de hoor- ig. commissiekamer was voor zitting heringericht. Zeker tien organisaties waren met misleden naar de hoorzitting imen. De meesten om om meer idie te vragen. Een uitzonde- vormde de 'initiatiefgroep se- inraad' die nog eens kwamen jgen waarom zij een senioren- op basis van artikel 61 van de eentewet wensen. De groep igenwoordigers van ouderen- len heeft overigens van de ge- ite het predikaat 'initiatief- r opgeprikt gekregen, lens de hoorzitting kon de iuder niet meer doen, dan zo dan hoop te laten bestaan bij Ide organisaties. De toneel- :ging Eendracht ontvangt 1969 jaarlijks tweehonderd m subsidie, waar zij niet meer uitkomt. De toneelvereniging st maar eens komen praten op gemeentehuis. Niet voor de idie maar voor het vinden van lokatie om te oefenen. Nu oe- de toneelvereniging in het lo- van peuterspeelzaal Pinkeltje: uoet dat eens komen zien op al leme stoeltjes." Begrip voor de situatie bij de muziekvereniging Lisiduna kon de wethouder eveneens opbrengen. De muziekvereniging wordt gekort terwijl het aflossen van een rentelo ze lening van de gemeente en zo zware last is dat zij met m staat is nieuwe uniformen aan te schaffen. „Het korps heeft bijna niets meer om met goed fatsoen aan te trek ken," volgens secretaris Veenen- daal. De muziekvereniging in Leus den zat verder nog met het pro bleem dat zij te weinig had aan de subsidie van de gemeente die ge bruikt wordt voor het opleiden van leerlingen, terwijl DWS uit Achter veld deze subsidie niet gebruikt. De DWS vertegenwoordiger ver klaarde helemaal met aan de oplei dingen te beginnen, omdat DWS geen geld had om het noodzakelij ke bij te leggen.. Een herverdeling werd bepleit. Brigitte van der Sijp vroeg na mens speel-o-theek Hamertje-tik, de gemeente voor het komende jaar om meer subsidie dan de toe gezegde vijfduizend gulden. Sinds de vaststelling van dit bedrag, vo- ng jaar, is het ledenaantal van de speel-o-theek met 63% gegroeid en sinds de verplichte en gewenste verhuizing is de huur fors omhoog gegaan. De gemeente nodigde het bestuur van de speel-o-theek uit daarover maar eens te komen pra ten. Maar daarmee was het met de toezeggingen gedaan. EMANCIPATIE De vertegenwoordigers van het Vrouwen Ontmoetings Centrum werd duidelijk gemaakt dat zij met op de gevraagde beroepskracht van 25 uur per maand hoefde te rekenen. Het pleidooi van me vrouw Schneider namens de ka tholieke plattelandsvrouwen (KPO) voor een meer budgettaire subsi die werd begrepen, maar met toe gezegd. De vertegenwoordigers van de vrouwenorganisatie drukten zich zo netjes mogelijk uit om duidelijk te maken dat zij zich mateloos erge ren aan het steeds terugkerende gehakketak in de commissieverga deringen, waann hun subsidie-aan vragen besproken worden. Steeds opmeuw staat ter discussie wat nu wel emancipatorisch voor de vrou wen wordt geacht en wat niet. Daarbij bestaat de kans dat wat vorig jaar nog emancipatorisch ge noeg was voor subsidie, een vol gend jaar wordt afgewezen. Me vrouw Schneider was bijzonder duidelijk in haar commentaar: „Het wordt tijd dat de gemeente op houdt met het opleggen van haar merung. Geef ons een structurele subsidie, zodat wij zelf kunnen uit maken waar we dat in emancipato risch belang aan uitgeven." Blom verklaarde te streven naar een budgetsubsidie voor vele activitei ten maar dacht voor de daaraan gekoppelde veranderingen in sub sidie-toewijzingen nog wel een goed jaar nodig te hebben. CULTUUR In schril contrast stonden de be zwaren van de Historische Kring tot de moeilijkheden van de biblio theek. De vorige jaar besproken subsidie voor de Historische Kring van jaarlijks drieduizend gulden werd met een derde gekort tot twee duizend gulden. De proble men die dat zou geven zou de His torische Knng volgens de ge meente maar moeten oplossen door de uitgave van het tijdschrift dat zij uitgeven meer budgetair neutraal' te maken. Dat betekende acht pagina's advertenties meer en een verhoging van de bijdrage van de leden. Namens de Historische Kring legde de heer Polak uit dat dit voorstel met aansloot bij de op zet van het blad. Het is de bedoe ling dat in het vier maal per jaar verschijnende blad relevante histo rische informatie betreffende Leus den staat, waarmee dit periodiek boven de waarde van een gemid deld verenigingsblad uitstijgt. Vo rig jaar werd dit belang onder kend, dat werd gehonoreerd met een toekenning van duizend gul den subsidie voor dit doel. „Wat is er smds vong jaar veranderd waar door het te billijken is af te wijken van dit zorgvuldig genomen be sluit?" vroeg Polak zich af. Een be zuiniging opleggen is éen ding, in vullen hoe het moet worden opge lost was, zo gaf ook de wethouder toe, is een ander. BIBLIOTHEEK Meedenken mag de wethouder ook bij de nieuwbouwplannen van de bibliotheek. In de begroting van 1990 staat een half miljoen gulden gereserveerd voor de nieuwbouw, dan wel verbouw van de biblio theek. „Een bedrag waar alles, maar ook mets mee te doen is," vond de voorzitter van het biblio- theekbestuur, Groenman. Het be drag op de begroting van 1990 is een kwart van hetgeen begroot is, maar een toezegging dat de rest het jaar daarop zal komen kon de wethouder niet geven. Zelfs niet of een volgend kwart m 1991 mogelijk is. Met als gevolg dat de biblio theek met weet wat zij met het toe gezegde geld kan doen. Het is te weinig om een architect aan het werk te kunnen laten gaan. Groen man vroeg dan ook aan de ge meente om m ieder geval voor de bibliotheek snel een twee- of drie-jarenplan te ontwikkelen waarmee men aan de slag kan. „Wanneer dit niet mogelijk is, wat gebeurt er dan met dit geld? Houdt u het m kas of mogen wij het beleg gen?" Blom gaf deze laatste moge lijkheid weinig kans en verwees naar de behandeling in december wanneer de raad zich moet uitspre ken over verbouw of nieuwbouw. KINDEROPVANG Volgens Kroes, van de Stich ting Kindercentra Leusden behoort de kinderopvang in Leusden nu al tot de duursten in Nederland. Wan neer de voorgestelde bezuinigin gen worden doorgevoerd, komt daar nog een schepje bovenop. In plaats van bezuiniging vroeg hij de gemeente om een hogere subsidie. Volgens Blom werden de bezuini gingen veroorzaakt door de 'her overwegingen' „Oud beleid tegen over nieuw beleid. Wat betekent dat we bestaand beleid moeten in leveren om nieuw beleid mogelijk te maken." Wat betekent dat de peuterspeelzalen ten opzichte van 1989 14.000 gulden zullen moeten bezuinigen. Een bezuiniging met als gevolg dat de CAO-welzijn, op basis waarvan de peuterleidsters worden beta<ild, met algemeen bindend wordt verklaard en de ou derbijdrage zal moeten worden verhoogd. Het hoogste gemiddel de per provincie is nu 4,72 in Noord-Holland. In de provincie Utrecht is het 4,68. Leusden zit daar nu al ver boven met een ge middelde ouderbijdrage van 5,25. De SKL hoopt daarom vurig dat de raadsleden de beleidsvoor stellen hier en daar ten gunst van de SKL zullen aanpassen. SENIORENRAAD Hoewel de seniorenraad, vol gens een van de aanwezige verte genwoordigers van ouderenorga- nisaties, op deze hoorzitting hele maal niet besproken zou moeten worden, werden de argumenten uitgebreid naar voren gebracht. Hoe het college kan voorstellen om een seniorenraad zonder artikel 61 bevoegdheid in te stellen, is de 'initiatiefgroep seniorenraad' een raadsel. Waar is de gemeente toch bang voor? vroeg zij zich bij monde van een vertegenwoordiger af. „Hoe komt dat de gemeente het ene moment instemt om het volgen de moment de instemming weer terug te draaien?" De wethouder liet zich verleiden uit te leggen waarom het college de artikel 61 toewijzing niet nodig vond. Eerst volgde een wamge discussie over inspraak die niet gewenst zou zijn door het college en ook niet door •de Seniorenraad. De Seniorenraad wil advisering ten aanzien van het beleid wat iets ander is dan in spraak. Daarover was men het eens want de wethouder had de twee termen even door elkaar ge haald. Bovendien wilde de Senio renraad iets anders dan de WOL. De WOL adviseert ten aanzien van het uitvoerende werk, de Senioren raad wil adviseren ten aanzien van het beleid. „De seniorenraad wil verantwoordelijkheid dragen voor haar advisering met voor het beleid van de gemeente!" De principele lijn tussen gescheiden verantwoor delijkheden waar het college op hamert wordt daarmee met ge raakt, volgens de senioren. Ook dat werd toegegeven maar artikel 61 was daarvoor niet nodig, vond het college. „Artikel 61 voegt niets toe aan onze garanties," zei de wethouder. Hetgeen bestreden wordt door de initiatiefgroep. Eén van de vertegenwoordigers nep uit dat wanneer het college op deze manier zou handelen zij zich boven de wet zou stellen, „i-ees de kamer verhandelingen op dit punt maar eens na," werd de wethouder aan geraden." Uiteindelijk liet Evelien Blom zich verleiden als reden voor de afwijzing de angst voor prece dentwerking aan te voeren. Met veel hilariteit als gevolg. Immers de artikel 61 toekenning is een in de wet vastgelegd recht waar ieder een om kan vragen, waarbij iedere aanvraag op zich bekeken zal moeten worden. „Dan willen wij vrouwen ook," werd achtenn de zaal gemompeld. De initiatiefgroep Seniorenraad geeft de moed nog niet op. Bij de besprekingen in november en de cember zal de Seniorenraad op nieuw aan de orde komen. „Oud vlees is taai," waarschuwde woord voerder Jaap Kramer. (van de redactie) Jp5DEN - Het Regionaal Nutsbedrijf Eemland, waarin Leus- in vertegenwoordigd is, wil op Leusdens grondgebied aan de ledijkerweg water gaan winnen. De gemeente Amersfoort ift daartoe een vergunning aangevraagd bij het ministerie i sociale zaken en volksgezondheid om op die lokatie vijf- i putten te slaan, die samen 4.000.000 m3 water per jaar eten gaan leveren. Het nieuwe waterwinstation is nodig dat de installatie aan de Hogeweg in Amersfoort door diver- oorzaken in de toekomst niet meer geschikt zal zijn. De :htse Milieu Federatie is tegen de plannen in het geweer tomen. De gemeente Leusden beraadt zich nog op stappen. lit prognoses blijkt dat het wa- bednjf Amersfoort voor zijn ver- gmgsgebied in het jaar 2000 DOO.OOO m3 water nodig heeft, ca 4.000.000 m3 daarvan betrekt waterbedrijf van elders. Voor resterende 7.000.000 m3 kan het waterbedrijf tot nu toe terecht bij een pompstation op de berg (capa citeit 3.000.000 m3) en het pomp station aan de Hogeweg (4.000.000 m3). In de vergunningaanvraag wordt betoogd, dat de lokatie aan de Ho geweg om diverse redenen m de toekomst niet meer geschikt zal zijn. Amersfoort noemt vier oorza ken, die de bronnen daar bedrei gen, zoals de aanleg van het indus trieterrein De Hoef. De aanleg van de verlengde Weg van de Vrijheid en de op stapel staande verbreding van rijksweg 28 spelen daann ook een rol. Als laatste oorzaak noemt Amersfoort de verzilting van de huidige bronnen. In een aantal put ten wordt momenteel een ver hoogd chloride-gehalte gemeten en om die reden acht Amersfoort het aannemelijk dat een aantal bronnen in de toekomst zal moeten worden verlaten, danwel dat deze mmder zullen opbrengen. Bij het zoeken naar vervangende capaciteit is de lokatie aan de Koe dijkerweg, dat hemelsbreed met zo ver van het huidige pompstation ligt, als de meest geschikte uit de bus gekomen. EFFECTEN Over de effecten van de water winning m het gebied lopen de meningen uiteen. Uit de prognoses blijkt m ieder geval wel dat een groot deel van de gemeente Leus den, waaronder een aantal natuur terreinen, in meerdere of mindere mate te maken krijgt met daling van de grondwaterspiegel Met name de Stichtse Milieu Federatie maakt zich over die effecten zor gen en maakt ernstig bezwaar te gen de plannen. De SMF voorziet negatieve gevolgen voor natuurter reinen in het gebied. Omdat ver- drogingsverschijnselen zich nu al voordoen, pleit de SMF voor een onderzoek naar alternatieve voor zieningen. Men wijst daarbij op een dergelijk onderzoek, dat voor 't Gooi is gestart. De gemeente Leusden beraadt zich nog op stappen tegen de plan nen. Voor eind oktober, als de be zwaartermijn verstrijkt, zal het col lege met een advies komen. e chemokar zal maandag 23 ok- ber, dinsdag 24 oktober in elke raat het klein chemisch afval én. Hij volgt daarbij de rou te van het ophalen van fglas en papier. Woensdag 25 oktober staat de chemokar in Waterloo, Stoutenburg en Achterveld. Daar Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke woensdag. Redaktle: Daan Bleuel en Stefan Steenkamp Redaktle-secretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker Inlevering kopij en advertenties: Uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Abonnementsgeld: f 49.50 per jaar, 25,50 per half jaar. 13 - per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor woensdagmiddag 17 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (woensdag tussen 17,30 en 18 30 uur), tel 033-945272 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het num mer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. Db LtUbUtH rvHANi IS een uugeve van ue BDU-Krantenkomblnatie te Barneveld. kunnen de bewoners hun afval op een standplaats kwijt. Bij de vori ge ophaalactie in mei werd het afvak wijk voor wijk opgehaald, toen werd er bijna 3000 kilo inge zameld. Met de nieuwe actie hoopt de gemeente deze hoeveel heid minstens te evenaren. De inzamelingsactie wordt uitge voerd door de firma Spitman, die daarvoor een speciaal ingerichte ophaalwagen heeft ingericht. Het gaat bij klein chemisch afval om zaken als verfresten, oplosmid delen, battenjenenzovoort Ge schat wordt dat een gemiddeld Ne derlands huishouden ongeveer 300 kilo van dergelijk afval per jaar produceert. Een deel ervan is ge schikt voor hergebruik, de rest wordt verbrand in speciale ovens, het niet verwerken van dit afval zorgt voor een belasting van het milieu. Voor het ophalen van het afval in Leusden zijn een aantal regels. Zo moet het afval persoonlijk bij de chemokar gebracht worden, die door middel van een geluidsinstal latie zal laten horen dat hij in de straat is. Verder moet op de ver pakking staan wel afval er in zit en mag het beslist niet aan de straat gezet worden. In de hal van het gemeentehuis is tot vrijdag 20 okto ber een expositie over het klein chemisch afval. LEUSDEN - „Een particulier ad viesbureau kan voor de helft van de prijs de belangrijkste taken van de onderwijs begeleidings dienst overnemen." Die stelling betrekt de onderwijskundige Van Duin. Van Duin pleit ervoor dat de gemeente Leusden haar aan sluiting bij de OBD ongedaan maakt en initiatieven onder steunt om een particulier advies bureau te starten. Van Duin reageert op de nota "Behoud van kwaliteit' van de OBD en concludeert dat de OBD minder op het behoud van kwaliteit, dan wel op het behoud van arbeids plaatsen gencht is. Het takenpak ket van de OBD kan zonder verlies van kwaliteit worden uitgekleed, waarmee de kosten voor onder wijsbegeleiding kunnen dalen, al dus Van Duin. Hij becijfert dat een meuwe koers de gemeente fl. 125.000,- tot fl. 225.000.- kan bespa ren. In zijn reactie verwijst de on derwijsdeskundige naar de ge meente Opsterland in Friesland, waar een dergelijke constructie in praktijk wordt gebracht. LEUSDEN - Jongerencentrum De Til houdt vrijdag 20 oktober een bingo-avond. De avodn begint om 20.00 uur. Er zijn leuke prijsjes te verdienen. Deelname staat open voor iedere belangstellende. Uit het onderstaande over zicht valt af te lezen hoe de tekorten voor de komende ja ren zijn berekend. Post 1 is de aftreksom van de inkomsten en uitgaven van het bestaan de beleid. Onder routine-in vesteringen wordt verstaan de investeringen ter vervan ging, instandhouding en aan vulling van gereedschappen, hulpmiddelen en vervoer middelen. De heroverweging (besparing en bezuiniging) en de inkomstenverhogende maatregelen (verhoging van tarieven en belastingen) zijn nodig om te zorgen dat de tekorten beperkt blijven. Dat effect wordt teniet gedaan, omdat het college een aantal plannen uitgevoerd wil zien, waarmee in de begroting nog geen rekening is gehouden (post 5). (bedragen x 1.000 1990 1991 1992 1993 l. resultaat op basis van ongewijzigd beleid - 348 - 317 - 11 26 2. rout ine-investeringen - 103 - 147 - 210 - 363 3 heroverweging bestaand beleid 369 456 456 456 4 inkomstenverhogende maatregelen 122 212 302 392 5. nieuw beleid - 180 - 269 - 371 - 525 6. eindresultaat - 140 - 65 166 - 14 LEUSDER KABELKRANT Kanaal 4 CAI Leusden Dagelijks kontmue lokaal nieuws en service-benchten. Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u bellen naar de Redaktie Éeusder Kabelkrant, Asschatterweg 19, Leusden, telefoon 033-941495. Vraag naar Daan Bleuel of Stefen Steenkamp. Informatie over adverteren via het snelste medium van Leusden: 03420-94274 (Ton Roskam) Opgave advertenties. Kantoor Leusder Krant, 941495 of 03420-94255 (Conny v.d. Bnnk). DE LEUSDER KABELKRANT de huis-aan-huis beeldbuis krant van Leusden. Enkele tarieven: KABELTJE (alleen voor particulieren): vraag en aanbod- regeladver- tenties. Eerste 2 regels ƒ6,- per dag Elke regel meer 6,- per dag Opgave en betaling uitsluitend kontant op ons kantoor. KABELSPOT (deelpagina zonder logo), met kleurgebruik, 75,- per dag. BEELDPAGINA (met logo): taneven op aan vraag. Kontrakt-korting mo gelijk. LEUSDEN - De werkloosheid m de gemeente Leusden is in de maand augustus gestegen. In totaal zoch ten 637 geregistreerde Leusdena- ren (8,3% van de beroepsbevol king) een baan. Dat is een toename ten opzichte van eind juli van 83 (1,1%). Leusden volgt daarmee de trend in het rayon Amersfoort, waar de werkloosheid in de maand augustus met 1,1% steeg (van 11,2% naar 12,3%). De grootste stijging in Leusden deed zich voor bij de vrouwen. Wa ren er m juli 311 vrouwen zonder werk (14,1%), in augustus steeg dat aantal tot 363 (16,5%). Ook bij de mannen steeg de werkloosheid en wel van 243 (4,4%) naar 274 (5%). De stijging in het rayon Amers foort, waar Leusden deel van uit maakt, wordt voor een belangrijk deel toegeschreven aan (meest vrouwelijke) schoolverlaters. Om dat deze groep momenteel gemid deld snel aan een baan komt, is het Arbeidsbureau niet direct somber gestemd. Wel is de werkloosheid op dit moment groter dan vong jaar om dezelfgde tijd, constateert het Arbeidsbureau. door Jan Versteegi In een gesprek, dat ik het afgelopen weekeinde had met een van mijn medewer kers, kwam naar voren dat we al een aantal jaren echt herfstweer, gepaard gaande met een aantal dagen zware storm en langdurig regen moeten ontberen. Nu zal niet iedereen daar echt van wakker liggen, im mers zwiepende regenvla gen zijn ook niet direkt weersverschijnselen om naar te verlangen, maar het betekent wel dat we de afge lopen jaren met een afwij kend weerpatroon te maken hebben gehad. In het vorige jaar 1988 kwam zelfs hele maal geen zware storm voor. Daarnaast valt het op, dat het kwik zich in de laatste fase van het jaar niet al te zeer op het naderende win terseizoen richt. Van de laat ste acht oktobermaanden waren er zes te warm, een te koud(1981) en een normaal(1985). Dat laatste jaar kende ook een koude no vember. Er waren toen een groot aantal vorstdagen en in Zuid Limburg zelfs 5 ijsdagen met sneeuw. De herfst als ge heel gedroeg zich in de jaren tachtig slechts eenmaal te koud en dat was in 1985. Ook dit jaar lijkt de wijn maand ons niet direkt op een koud spoor te willen zetten. Daarvoor is de luchtdrukver deling niet geschikt. De luchtdruk is weliswaar al enige tijd hoog boven Groenland, maar dit systeem ligt vastgespijkerd boven de ijskap. Een ander hogedruk- gebied is wel voor het weer bij ons van belang. Dit heeft positie gekozen boven het vasteland van Europa en heeft de druk in de kern doen oplopen naar 1025 millibar. Om dit hoog heen staat een zuidwestelijke stroming, die zachte lucht naar West Euro pa brengt. Diepe depressies op grote afstand boven de oceaan gelegen, fungeren hierbij als trekpaard. In feite is de situatie van vo rige winter op de weerkaart verschenen en u herinnert zich vast nog wel, dat ook toen het weerbeeld niet be paald ruig was en de regen meters niet overliepen. Gisteren en vandaag scho telde de natuur ons twee fraaie najaarsdagen voor. Met een zuidelijke wind werd droge lucht uit Frank rijk aangevoerd, waarin wei nig bewolking voorkwam. De temperatuur kon daar door nog eens flink uit de slof schieten. En dat was een wel kome zaak met de herfst vakantie op zak. Morgen is het uit met de pret. Vanuit het zuiden en noorden naderen storingen ons gebied. Daardoor neemt de bewolking toe en de kans is gToot dat er wat regen of een bui valt. Het weerbeeld wordt iets wisselvalligeren de temperatuur wordt met 16 graden wat lager. In het weekeinde komen de depressies weer iets dich terbij, terwijl de kern van ho- gedruk zich verplaatst naar Oost Europa. De stroming blijft overwegend zuid westelijk, zodat het zachte weer zal aanhouden. Maar of we het droog zullen houden is de vraag. In het zuiden van Spanje, waar veel vakantiegangers en overwinteraars verblij ven, was het de laatste dagen minder fraai weer. Maandag viel er bijvoorbeeld in Gi braltar 63 mm, in Faro 78 mm. Dan hadden wij het hier be ter. Vrijdag 20 oktober. 14.00 uur: Kindermiddag in De Til, Hamersveldseweg 30. 20.00 uur: Bingo-avond in De Til, Hamersveldseweg 30. Zaterdag 21 oktober. 21.00 uur: Rockabillyband 'The Paranoia's, jongerencentrum De Geut, Zwarteweg. Maandag 23 oktober. 19.00 uur: Postzegelbeurs, De Til, Hamersveldseweg 30. 20.00 uur: Dorpsbreed Vrouwen Overleg, discussie-avond over 'verkeer', 't Vooronder, kelder van het gemeentehuis, Burgemeester Van der Postlaan 2. Dinsdag 24 oktober. 14.00 uur: Kledmgbeurs, 't Tref punt, Arnhemseweg 75, Leusden- Zuid. 20.30 uur: Jazz-sen, Rudy Bosch en trio Frans Hakkert, restaurant Bos Heide, Doornseweg 29. Donderdag 19 oktober 13.30 uur: bejaardensoos Ons Ge bouw Vrijdag 20 oktober KPJ-dropping, vertrek 20.00 uur: Buiterilust 20.00 uur: Kaarttoemooi SVA, kan tine Sportpark. Zaterdag 21 oktober 12.00-14.00 uur: Radioprogramma Paperclip, De Klaveet 20.00 uur: Disco Show, 'De Kla veet' Zondag 21 oktober. 11.30 uur: Fruhschoppen in d'Ouwe Peerdestal. Dinsdag 24 oktober 9.00 uur: Welfare Club Zonne bloem, Ons Gebouw 20.00 uur: ABTB-ledenvergade- nng Woensdag 25 oktober 9.00 uur: Handwerkhobbyclub, 'De Moespot'

Leusder Krant | 1989 | | pagina 3