I )irekteur Sint Joseph >iedt Achterveld aan Achterveldse Rabobank heeft ïen goed jaar achter de rug Van koffiejuffrouw tot interieurverzorgster leusderhranfe )uderraad Jozefschool lield ledenvergadering Geslaagde KPJ- activiteiten >el belangstelling woongroepinitiatief AMBC-puzzelrit Stoppen met roken Bijeenkomst KPO Verlichtings controle Ledenvergadering ABTB Mevrouw Boutens 25 jaar bij de firma Vor WOENSDAG 4 OKTOBER 1989 Achtervelds nieuws ;tie- IJSDEN - Bijna tachtig mensen bezochten vrijdag de twee p rmatie-bijeenkomsten georganiseerd door de initiatief- ,ep Groepswonen van Ouderen in Leusden. Veel meer men- dan waar op gerekend was door de initiatiefgroep wilden en van de plannen en mogelijkheden, 's Morgens kwamen iensen kijken naar de video-film, waaronder veel raadsle- en mensen uit de lokale politiek, 's Avonds bij de tweede rstelling waren ruim veertig mensen aanwezig in de kleine fcnte van de WOLboom. Daarbij niet alleen mensen die voor ikzelf kwamen, maar er waren ook mensen uit de ouderen- j 5, de politiek en andere belangstellenden. Waaronder de fitter van Sint Joseph in Achterveld de heer G. Hilhorst. Hij Iter plekke een aanbod voor een lokatie in Achterveld voor 'oongroep. Zijn organisatie zou de woongroep graag willen ren in het voorzieningenpakket dat zij aan ouderen in iterveld biedt. he ee hof VOf dim a a /en het initiatief in eigen handen," éen van de belangrijke advie- lut de videofilm welke door de be uefnemers en hun landelijke ifge msatie werd ondersteund. De ;ge tiefnemers in Leusden wezen ukkelijk op de bedoeling: aar; i woongroep van ouderen, niet ouderen. Gedurende het hele es zullen zorgdragers trachten u te regelen. Ieder initiatief t een eigen karakter te hebben eenkomsüg uw wensen en ehjkheden," waarschuwde de be o. Hoe verschillend de diverse itur ngroepen van ouderen zijn art k uit de getoonde voorbeel- Een overeenkomst was de ie of grote mate van verbon- teid tussen de bewoners, rbij een aantal gemeenschap- ke diensten ingevuld konden den naar eigen verlangen. Bij meeste woongroepen was dat gemeenschappelijke was- ite, „niet om je te wassen maar de was te doen." Bij andere r(jj ngroepen betekende dit geza- jke maaltijden: „Omdat we n zin hebben om ieder in ons »n appartement met een bordje schoot te zitten." Bij andere epen werd juist met voor geza- ijk eten gekozen want: „We en graag wanneer we daar zin lebben voor de televisie eten." De tussenvorm kwam bij de aan wezigen, gezien de reakties, het TT meest sympathiek over. „Wie zin heeft hangt op maandag een briefje op dat ze op woensdag dat en dat wil klaarmaken en dat wie mee wil eten welkom is." De reakties van de aanwezigen gaven weer dat het idee om zelf het heft m handen te nemen ten einde een zelfstandige woonvorm voor aktieve, betrok ken, ouderen te realiseren, aan sprak. Aan het einde van de avond telde de initiatiefgroep 18 namen van mensen die de bereidheid uit spraken om aan deze groep deel te nemen. Hetgeen vooralsnog met wil zeg gen dat zij ter zijner tijd ook in een eventuele te realiseren groes- woonvorm in Leusden zullen gaan wonen. „Het is geen beslissing waarop je kunt wachten tot je er aan toe bent" waarschuwde me vrouw van Leeuwen als woord- voerdster van de Leusdense initia tiefgroep. ,Je moet er naar toe groeien. Het groepsproces vooraf gaande aan de bouw is bijzonder belangrijk." Waarmee ze toch een positieve kant kon ontdekken aan het moeizame tempo waarin de plannen zich m Leusden zich ont wikkelen. Voorbeelden uit andere plaatsen waar de gemeente ruimte beschikbaar stelde nog voor men sen een groep hadden gevormd hebben geleerd hoe belangrijk het is enige tijd te kunnen vergaderen over andere onderwerpen dan de bouw. Voorbeelden genoeg. In middels zijn 40 projecten in Neder land gerealiseerd terwijl er 35 pro jecten in ontwikkeling zijn. Een op merkelijk hoog aantal daarvan is in buurgemeente Amersfoort te vin den. Daar zijn twee projecten ge realiseerd, twee projecten hebben een lokatie en gaan binnenkort bouwen en twee groepen zoeken nog lokatie. Het grote verschil met Amersfoort is de tot nu toe ervaren medewerkmg van de gemeente en de Woningstichting. Gezien de reaktie van de bezoekende raads leden zou eventueel te verwachten zijn dat in dit opzicht de informatie vee! belangstelling voor de informatie over het groepswonen van ouderen. ,AJs jij mij de koffie aangeeft, mag jij bij mij in de woongroep. bijeenkomsten in Leusden positief gewerkt zouden kunnen hebben. Het vinden van een lokatie blijft een probleem. De groep zoekt ruimte om ongeveer 16 apparte menten te realiseren voor één- en tweepersoonshuishoudens met een aantal gemeenschappelijke ruimtes zoals fietsenhok, wasma chineruimte, huiskamer en hobby ruimte. Verschillende lokaties zijn gesuggereerd, zoals de Hohorst, de uitbreiding van de Hamershof en de door Hilhorst geopperde lo catie in de buurt van de Sint Joseph- kerk in Achterveld. „Wij zouden de woongroep uit Leusden graag naar Achterveld zien komen. Een on derzoek onder de Achterveldse bewoners wees uit dat in Achter veld geen belangstelling bestaat voor deze woonvorm. Wij zouden echter een dergelijke woongroep graag een aantal faciliteiten willen bieden van ons huis." De initiatief groep wees de suggestie met di- rekt af, maar benadrukte nog eens dat de 16 leden van de groep graag in Leusden zouden willen blijven wonen. Wie de woningen zou moeten realiseren en hoe, daar was men nog lang met over uit. De gemeente zou contigenten beschikbaar kun nen stellen, als ze deze woonvorm belangrijk genoeg vond, maar niet duidelijk was of dit zo is en of de huidige initiatiefnemers dan voor deze woningen in de sfeer van de sociale woningsector in aanmer king zouden komen. Tot op dit mo ment streven de initiatiefnemers naar een huur van rond de zeven honderd gulden. Mevrouw Ten Brink is coordinator bij de stichting meuwe woonvormen voor ouderen in Amersfoort. Zij gaf na de video film antwoord om de veelal prakti sche vragen. Daarbij bepleitte ze onder andere een leeftijdopbouw van een derde van de bewoners onder de zestig, een derde tussen de zestig en zeventig m en een derde daarboven. Hierdoor zou de onderlinge samenwerking, maar vooral ook het aktieve karakter van de woongroep gebaat zijn. Goede afspraken vooraf, bijvoorbeeld over de brandverzekering, de komst van meuwe bewoners en de organisatie binnen de woongroep werden belangrijk geacht, mits ze de bewoners en hun handelen met teveel zouden vastleggen. Met als gevolg onmiddellijk grappen m de zaal: „Als jij mij nu de koffie aan geeft, mag jij dadelijk bij mij in de woongroep." „Afgesproken!" RVELD - Donderdagavond vond de algemene leden adering van de Oudervereniging van de St. Jozefschool its. Er was een goede opkomst, hoewel voornamelijk vrou- H belangstelling toonden. Er waren slechts vier mannen iwezig. bijeenkomst werd geopend r de voorzitter Gemmie Vro- De notulen van de vorige ver ering werden voorgelezen en eranderd goedgekeurd. Uit financieel verslag bleek dat er klem baüg saldo was. De kas- txole-commissie controleer de boeken en bevond ze in volgens was er de verkiezing een nieuw kascontrole com- sielid. Aftredend was Lia Kerk- In haar plaats werd Lida van delaar benoemd die nu samen Hennie Tessels deze commis- vormt. het jaarverslag bleek dat er :r een actief jaar achter de rug Zowel met werkzaamheden iet belang van de school als activiteiten in het belang van leerlingen. De contributie zal komende verenigingsjaar met :den verhoogd. volgende agendapunt was aan orde de verkiezing van de uwe ouderraadsleden. Aftre- nd waren Bep Tolboom, pen- gmeesteresse, die herkiesbaar Ook trad af de voorzitter mirue Vrolijk wegens haar aan- ande vertrek uit Achterveld. Tolboom werd herkozen en lor de aftredende voorzitster had en na enige moeite toch een uw bestuurslid kunnen krijgen, was Willie Tolboom die tevens functie van voorzitter zal uitoe- Tijdens de rondvraag ontstond er naar aanleiding van een door H. Schouten gestelde vraag, waarom er geen mannen in de ouderraad zitting hebben een pittige discus sie. Naar zijn mening worden er voor de bestuursfuncties alleen maar vrouwen gevraagd. Dit werd door het bestuur bestreden. Uit de ver zonden uitnodiging kon worden opgemaakt dat er zowel mannen als vrouwen voor een bestuurs functie ia aanmerking komen. Het bestuur bracht bij 20 gezinnen die kinderen op de school hebben een persoonlijk bezoek Er bleek bij geen van de bezochte ouders belangstelling te bestaan voor een bestuursfunctie Gelukkig was het dat Willie Tolboom zich alsnog had aangemeld voor de bestuurs functie. Dit was de emge aanmel ding die was binnengekomen. Hoewel door de vragensteller naar voren werd gebracht dat de functie van voorzitter of penning meester zeker door een man zou kunnen worden vervuld Dit zou mogelijk zijn, maar er was geen interesse. Veel van de werkzaam heden van de ouderraad vinden plaats op de dag. Hierdoor is voor veel mannen dan geen gelegen heid om hier aan mee te werken in verband met hun werkzaamhe den. De opmerking dat men goed op weg is er een hele vrouwen zaak van te maken werd door het bestuur bestreden. Na afloop van deze discussie werd de vergadering gesloten. Na de pauze werd er een video vertoond over het afgelopen schooljaar. De scheldende voorzitter werd be dankt voor haar werk en inzet en werd in de bloemen gezet. A! ACHTERVELD - De AMBC Achterveld organiseerde zondag middag een puzzelrit over een lengte van ongeveer 35 km. Aan deze Herfstrit werd door 29 equi pes deelgenomen. De uitzetter was de heer Slomp uit Hoornaar. De prijswinnaars waren: SPORTKLASSE Hier was een gedeelde eerste plaats voor J Bebingh uit Wouden berg en G Vink uit Barneveld elk met 150 strafpunten. Na loting kreeg Bebingh de eerste pnjs en was de tweede pnjs voor de heer Vink. 3e J van Loenen uit Leusden met 205 strafpunten. De poedelpnjs was voor de heer A Zwaaf uit Amersfoort met 360 strafpunten. TOURKLASSE 1. H. van Druten, Achterveld met 31 strafpunten 2. E. Buurman uit Achterveld met 155 strafpunten 3. H. Hardingen uit Scherpenzeel met 197 strafpunten 4. J A. v.d. Berg uit Putten met 244 strafpunten De poedelpnjs was voor v.d. Weerd uit Nijkerk met 541 straf punten. Winnaar van de puzzel uit het clubblad werd na loting de heer Bebingh uit Woudenberg. De oplossing was de naam Piet Bam berger De winnaar kan gratis aan de nt die wordt gehouden op 12 november deelnemen. ACHTERVELD - De Stichting Eeer- stelijns Samenwerkingsverband Achterveld organiseert in samen werking met de Stichting Leven en Gezondheid een 'stop-met-roken'- cursus. Hieraan gaat een informa tie-avond vooraf op maandag 23 oktober om 19.45 uur in gezond heidscentrum De Heelkom. De toe gang is vrij toegankelijk voor be langstellenden. De cursus zelf be staat uit 8 bijeenkomsten op de vol gende data: 30 en 31 oktober, 1,2,6,9,16 en 30 november. De bij eenkomsten beginnen om 19.45 uur en kosten in totaal 100,-. Opge ven bij Irene Reinders, 03425 -2588. ACHTERVELD - De Achter veldse afdeling van de KPO hield donderdagavond weer haar maandelijkse bijeenkomst in de zaal van café bar Buitenlust. Tmy Bontje, eigenaresse van het Achterveldse winkeltje 'De Vin gerhoed', vertelde het een en an der over hetgeen deze avond zou plaats vinden. Het ging deze avond om de blouses uit haar win kel en om truien die door middel van patronen en breigarens uit de winkel door mensen zelf waren gebreid. Inmiddels hadden de da mes die deze avond als manne quin zouden meewerken zich klaar gemaakt voor de show. Het werd een hele fantastische mode show die bij de aanwezigen wel aansloea. Als klap op de vuurpijl kreeg men ook nog een show te zien van nachtkleding. De betreffende nachtkleding werd geshowd Menno, door de zoon van Tiny, en de aanstaande bruid Ton van Es- veld. Onder luid applaus van de aanwezigen kwamen zij de zaal binnen, gekleed in nachtkleding. ACHTERVELD - Veilig Verkeer Nederland afdeling Achterveld or ganiseerde dinsdagavond in sa menwerking met de politie een verlichtingscontrole voor fietsers en automobilisten. Vier personen kregen het advies om de garage naar de verlichting vanhun auto te laten kijken. ACHTERVELD - De Rabobank literveld hield vorige week landag haar jaarvergadering, orzitter Van Zandbergen open de vergadering met een kort lkomswoord. lij stond een ogenblik stil bij het «rlijden van de heer J. Tijmen- ere-lid van de Raad van Toe- ht. De vorige vergadering heeft nog het woord gevoerd. Hij eft veel betekend voor de Rabo- nk, maar ook voor andere Ach- rveldse verenigingen. Hierna ird een minuut stilte gehouden, b het bijzonder werden welkom •heten oud-directeur A. van Zandbnnk, oud-kassier Van Bek- kum en alle aanwezige medewer kers en medewerksters. Het jaar 1988 is voor de rabobank Achterveld een heel goed jaar ge weest. Het balanstotaal is gegroeid met 10% tot 67.000.000,-. Het eerste deel van de verbou wing is klaar en is binnen de be groting gebleven. Het tweede deel van de verbouwing zal half 1990 een aanvang nemen. Het markt aandeel is meer dan 85%, de markt van de bedrijven is 22% in aanstal- len en de agrarische markt 70%. De vergadering bevond de notulen in orde. Vervolgens benoemd de ver gadering, op voordracht van de voorzitter, twee leden tot het vast stellen van de notulen van deze vergadering. Dit werden de heren Hilhorst en De Ridder. Hierna werd door directeur Ver meulen een aantal punten uit de jaarrekening toegelicht. De winst ligt ongeveer op hetzelfde mveau als vorig jaar. De kosten zijn iets gestegen. De resulstaten zijn bereikt door de medewerking van de raad van toezicht, het bestuur en alle mede- werkers(sters). Het winstsaldo zal worden toegevoegd aan de alge mene reserves. De jaarrekening wordt door de vergadering ak koord bevonden waardoor het be stuur wordt gedechargeerd. Na dit punt volgde de verkiezing van een bestuurslid en een lid van de raad van toezicht. Als bestuurs lid is aftredend de heer H. E van Zandbergen, die zich herkiesbaar stelde. Als tegenkandidaat is ge steld Th. van Voorthuizen. Aftre dend als lid van de raad van toe zicht is J. K. Kooloos die zich her kiesbaar stelt. Als tegenkandidaat is gesteld W. A. van Zandbnnk. Nadat de stemopnemers hun werk hadden gedaan kon de uitslag be kend worden gemaakt. Van Zand bergen werd herkozen met 56 stemmen. Van Voorthuizen kreeg 3 stemmen en 1 stem was ongeldig. Ook de heer J. Kooloos werd herkozen met 50 stemmen, de heer Van Zandbnnk kreeg 8 stemmen en twee stemmen waren ongeldig. Beide herkozen deelden mede hun functie te aanvaarden. Het voorstel om de voorgeschreven termijn voor de vaststelling van de jaarre kening met vijf maanden te verlen gen werd door de vergadering goedgekeurd. De vaststelling bin nen de statutair vastgestelde ter mijn kon niet worden bereikt. Hoe wel een renteverhoging van 1% is ingegaan zal de Rabobank Neder land het rentepercentage maar met Vz% verhogen. Mevrouw J. M. A. Lommen, werkzaam bij de staf- groep Algemeen Economisch On derzoek van Rabobank Nederland te Utrecht hield een lezing over de ontwikkelingen van de financië le markten, waaronder de rente ontwikkeling. ACHTERVELD - Dinsdag avond vond de eerste kaartavond plaats die door de drie organisa ties KPJ, KPO en ABTB in het komende seizoen worden gehou den. Dinsdag was de organisatie in handen van de KPJ. Er waren deze avond 44 deelnemers. De prijswinnaars waren. Schutjassen: 1. J. Wouters, 2. W. Voskuilen en 3. T. Steenbeek. Klaverjassen: 1. R. Overgoor, 2. C. v.d. Hengel, 3. A. Steenbeek en 4. A. Overgoor Tijdens eer bijeenkomst van de Kring waann de verenigingen Achterveld, Hoogland en Eemnes vertegenwoordigd zijn, werd het idee naar voren gebracht om een maal per jaar een schuurfeest te organiseren. Als eerste was de Achterveldse KPJ aan de beurt om iets dergelijks organiseren. Zater dagavond vond dit feest plaats bij Ossendrijver aan de Hessenweg te Achterveld. De muzikale mede werking werd verleend door de drive-in discotheek Sixty Eight. Het werd een grandi-r^c feesi dm ge heel naar wens verliep. De organi satoren hadden gerekend op ongeveer 100 tot 150 personen. Dit was een misrekening geweest. Het feest werd door niet minder dan 300-350 personen bezocht. DROPPING Vrijdagavond wordt door de Achterveldse KPJ weer een drop ping georganiseerd. Vertrek is om 20.00 uur bij café bar Buitenkist. De organisatie hoopt ditmaal op een grote deelname. ACHTERVELD - ABTB afdeling Achterveld houdt op dinsdag 24 oktober de najaarsledenvergade ring in Ons Gebouw. De aanvang is om 20.00 uur. Na afhandeling van de huis houdelijke punten zal het woord gegeven worden aan de heer C. van Rooyên, werkzaam bij de SEV Deze is uitgenodigd om uitleg te geven over het 'plan Oort'. Hij zal deze avond uitleggen wat de voor- en nadelen zijn van de man-vrouw maatschap. In verband hiermee zijn de dames van de leden deze avond ook van harte welkom Mevrouw Boutens heeft in de afgelopen 25 jaar haar werk bij de firma Vor zien veranderen. ACHTERVELD - Mevrouw M. Boutens-Kerkhof kreeg vrijdag een receptie van haar werkgever aangeboden, omdat zij 25 jaar bij dit bedrijf in dienst is. Op 1 sep tember 1964 begon mevrouw Bou tens als koffieschenkster bij de firma de Vor, waar haar echtge noot reeds enkele jaren werk zaam was. ,,Ik ben met de werk zaamheden begonnen toen we in de woning bij het bedrijf kwamen te wonen", herinnert zij zich. „In de tijd werkte er zeven man personeel bij het bednjf. Van lie verlede begon het bedrijf zich uit te breiden en kwam er steeds meer personeel, zowel in de kan toren als de werkplaats Dit had tot gevolg dat mijn werkzaamheden zich uitbreidden. Het was in de morgen en middag koffie schen ken doch ik begon toen ook met het schoonmaken van de kanto ren, de werkplaats enzovoort. Dit deed ik in het begin een middag en een avond in de week. Inmid dels werd begonnen met verbou wingen en kwam er steeds meer bij, waardoor ik steeds meer werk kreeg met het schoonmaken van alles. Daarmee was ik vier avon den per week bezig. Uiteindelijk kwam er een koffiezet-apparaat bij, zodat ik daar met meer voor hoefde te zorgen Het apparaat kreeg de naam Stalen Mientje. (Mien is de voornaam van me vrouw Boutens). Deze naam staat nog steeds op het apparaat. „Er kwamen steeds meer kanto ren en uitbreiding van de werk plaatsen bij en ook een grote showroom. Ik wist dus wel wat doen Ondanks deze uitbreidin gen en de drukkere werkzaamhe den heb ik het steeds en doe het nog steeds met plezier. Ik ben ook heel dankbaar dat mijn man voor 100% achter mij staat Na zijn werk helpt hij mij nu ook steeds met mijn werk wat wel een grote ver lichting voor mij is. „Ik hoop wel dat het nu afgelopen is met de verbouwingen Het komt voor dat je net alles schoon hebt en dan beginnen ze weer en is het m korte tijd weer een grote rom mel." ZONNETJE Vrijdagmiddag werd Mientje m het zonnetje gezet Om ongeveer 16.15 uur werd zij bij haar womng afgehaald en werd naar het hotel 'De Roskam' gebracht, waar de re ceptie zou plaatsvinden. Tot haar grote verrassing was er achter de auto die haar vervoerde een aan hangwagen gekoppeld versierd met sponzen, zemen, dweilen en closetpotten. Alle materialen die met haar werkzaamheden te ma ken hadden waren aanwezig. In verband met bepaalde omstandig heden kon de heer de Vor niet op de recepüe aanwezig zijn. Wel vond hij nog even de gelegenheid om mevrouw Boutens voor haar vertrek zijn gelukwensen haar aan te bieden. Tijdens de receptie werd door de heer Voskuil namens de heer de Vor het woord gevoerd. Hij gaf een overzicht over de 25 jaar dat zij bij de firma werkzaam was „Je bent met de koffie begonnen, doch de ontwikkelingen staan niet stil. Dit heeft tot gevolg gehad dat je steeds meer werk kreeg en je op papier de titel kreeg van kan- tine-en toiletverzorgster. Inmid dels is dit gewijzigd in Inteneur- verzorgster Je functioneren heeft tot gevolg dat het bedrijf er stra lend van netheid en vriendelijk heid te voorschijn komt „Zeker met de hulp van je man ben je hierin voor 100% geslaagd. Mientje of zoals je wilt, mevrouw Boutens, van harte gefeliciteerd met deze mijlpaal en we hopen nog vele jaren van je diensten ge bruik te kunnen maken. Ook Georges heel hartelijk dank voor de trouw aan je vrouw, want als je haar niet hoe dan ook opgevan gen had, hadden wij met zo een goede medewerkster." Hierna overhandigde de heer Voskuil haar als kado een gouden horloge Ook haar echtgenoot kreeg een geschenk aangebo den, namelijk een paar gouden manchetknopen. Het was voor de familie Boutens om nog meer redenen een heug lijke dag. Door omstandigheden werd het vieren van dit 25-jang ju bileum uitgesteld tot afgelopen vrijdag. Het werd extra feest voor de familie Boutens omdat me vrouw Boutens niet alleen 25 jaar werkzaam was bij de firma de Vor, het was tevens hun 30 jang huwe lijksfeest en de heer Boutens was die dag jarig. In een aanhangwagen, waarin al haar 'gereedschap' was geladen, werd mevrouw Boutens opgehaald.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 5