Bongerd olé, Bongerd oké" 'Ha, die Bieg' Edwin is een collectioneur Vragen? Vragen! leiBder krnnt Een tekkel kust uit zichzelf Plannen voor 'n skateboardbaan Regenboog winnaar Dick's Doeshow in de Hamershof cholenvolleybaltoernooi Leos Snelheids controles Jeugddienst Ruim vijftig kinderen schreven Paul Biegel krant Kledingbeurs Kindermiddag plaatselijk nieuws Jullie kunnen weer vragen insturen. Binnenkort hopen twee kinderen een bezoek aan de politieschool te bren gen. Zij lieten weten dit graag te willen en wij van de Leusder Krant jr. hebben ge vraagd of het mocht. Wan neer jij iets te vragen weet aan de mensen op de politie school mag je een briefje stu ren of bellen 941495. Misschien heb jij ook wel een wens. Misschien zou jij ook wel eens ergens willen gaan kijken om te zien hoe het daar toegaat. Of mis schien wil jij ook wel eens met iemand praten. Kijken hoe het toegaat in een ver zorgingshuis waarin oude mensen wonen, in het ge meentehuis, hoe een krant gemaakt wordt, hoe een su permarkt werkt, hoe een mi lieubewuste boer boert of praten met een piloot, een chirurg, een wethouder of een plaatselijk bekende Ne derlander, misschien is het wel mogelijk. Wanneer jij laat weten wat je wel zou willen, kunnen wij proberen of het kan. Dus stuur een briefje naar de Leusder krant, Postbus 11, 3830 AA in Leusden, kom naar het kantoor aan de As- schatterweg 19 of bel 946824 of 941495. WOENSDAG 18 OKTOBER 1989 gUSDEN/ACHTERVELD Voor de vijftiende keer organiseer- volleybalvereniging Leos een volleybaltournooi in de Korf Leusden. Een toernooi speciaal bedoeld voor basisscholen, jt jaar deden zeven scholen mee. De Groenhorst, de Klimrak- er, de Bongerd, de Heerd, de Hobbit, de gereformeerde Basis- ,-hool en de Wegwijzer. Iedere school had minstens twee, taar meestal vier teams. Een meisjes middenbouw team en en jongensteam, een meisjes bovenbouwteam en een jongens- ovenbouw team. Na een hele dag volleyballen waarin ieder iam minstens vier wedstrijden moest spelen, werden de win aars bekend gemaakt. Buiten was het prachtig weer. mooie gelegenheid om van de ijheid van de herfstvakantie te «nieten. In de buurt van de Korf fas duidelijk te zien dat veel kin eren daar afgelopen dinsdag heel iders over dachten. „Buiten spe- n, kom nou wij willen lekker bin- >n meedoen aan de wedstrijden," een meisje bijna verontwaar- gd. Eenmaal binnen in de sport- aal was het eerst moeilijk om te ien wie waar speelden en tegen rie en hoe de stand was. Een ver- chrikkelijke herrie maakte het on- Kjgelijk om iets te verstaan. Alle roepen werden luid en duidelijk mgemoedigd. Vooral de Bongerd ad een hoop supporters voorzien spandoeken meegenomen. Jongerd olé" en „Bongerd oké" stond er op. De Klimrakker had er ook eentje maar wel een hele mooie. Bij de andere scholen zaten minstens dne mascottes: een beer, een snorkel en een zwarte hond. Iedere wedstrijd duurde onge veer vijftien minuten. De teams van derde, vijfde en zesde groepers mochten nog vangen en hoefden niet te serveren als ze dit niet kon den. Dan gooide je gewoon en zelfs dat was moeilijk als iedereen stond te kijken. De teams van zevende en achtste jaars hadden ieder vier spelers en zij moesten zich meer aan de regels houden. Behalve 'ge woon' volleybal moest ieder team minstens een wedstnjd 'zit-volley" en een wedstrijd 'blind-volley* spelen. Bij zit-volley was het de bedoeling dat je tijdens het spelen op de grond bleef. Het net was lager gespannen. De meeste spe lers bleven wel op de grond maar niet met hun broek, ze speelden de wedstrijd op hun knieen. Bij blind volley was het net afgedekt met zwarte folie. Je kon je tegenpartij daardoor niet zien en dat was knap lastig. Ieder team werd aangemoedigd door mede-leerlingen. Zelfs oud leerlingen offerden een hele vakantiedag van hun middelbare school op om te komen aanmoedi gen. Maaike, Gitte en Marleen bij voorbeeld schreeuwden hun kelen schor voor de Klimrakker. Sommi ge leerlingen waren echt goed. Laurens van de Groenshorstschool bijvoorbeeld maakte pnma combi naties en wist zelfs de bal al een draai te geven. Het team van de Heerd werd zo luid aangemoedigd dat ze wel goed moesten zijn. Wie vroeg: „waarom zijn zij nou zo goed?" kreeg als antwoord: „nou ze zijn gewoon van de Heerd". De te genstander was daarbij minder belangrijk, „wie staat daar nu, de Klimrakker, o daar winnen ze ook wel van." „Zijn die dan niet goed?" „Weet ik niet, de Heerd moet beter zijn." Tegen zoveel opschepperij is mets meer in te brengen, maar het was waar, ook de Heerd won een eerste prijs. Een apart stuk zou je kunnen schrijven over de sportuitrusting van de leerlingen. De meeste droe gen een t-shirt met de naam van de school daarop. Maar daaronder zag je de meest fantastische broe ken en rokken. Het volleybal-toer nooi was vast het kleurigste en het lawaaierigste toernooi ooit m de Korf gehouden, maar wel gezellig. De laatste punten werden onder oorverdovend lawaai binnenge haald. Daarna werden de winnaars be kend gemaakt door de voorzitter van de jeugdafdeling van Leos, Pe ter Eysink. Het eerste meisjesteam van de middenbouwers van de Klimrakker won van de Heerd, het tweede jongensteam van de mid denbouwers van de Groenhorst won van het tweede team van de Bongerd. Het eerste meisjesteam van de meisjes-bovenbouwgroep van de Heerd won van het tweede team van de Wegwijzer en het eer ste jongens-bovenbouw team van de Groenhorst won van het tweede team van de Klimrakker in de fina le. Iedere deelnemer hield er een sticker en een jojo aan over. De winnaars gingen als echte kam pioenen juichend naar huis. Na tuurlijk werd hier en daar wat ge mopperd: de scheidsrechter was partijdig geweest, de tegenpartij speelde te hard of er zaten alleen maar groten m. Maar dat was bijna niet te horen door het gejuich. Christina van de Klimrakker wist boven alle herrie naar haar oma boven te schreeuwen: „Oma in de tweede set heb ik met 10-0 gewon nen." Tegen haar kon waarschijn lijk memand op. LEUSDEN - De politie noteerde bij een tweetal snelheidscontroles in de gemeente Leusden de afgelo pen week een fors aantal overtre ders. Bij een controle op de Ha- mersveldseweg werden woens dagmorgen in een uur tijd 17 over treders geboekt. In totaal passeer den 135 auto's de controle. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 80 kilmeter per uur. Op de Noorderinslag werden donderdag de snelheid van 760 auto's gemeten. Ruim honderd au tomobilisten (101) bleken zich niet aan de snelheidsvoorschriften te houden. De hoogst gemeten snel heid bedroeg 90 kilometer per uur. Tegen de overtreders is pro ces-verbaal opgemaakt. LEUSDEN - In de Dorpskerk in Leusden-Zuid wordt zondag 22 ok tober een jeugddienst gehouden. De dienst, met als thema 'Help, ik lees de bijbel', staat onder leiding van dominee Engel uit Veenendaal. Muzikale medewerking zal worden verleend door het koor Kaleido- scoop uit Utrecht. De dienst begint om 18.30 uur. Iedere belangstellen de jongere is welkom. gezin. Stefan (11) houdt van Jantje zoals hij van Tessa houdt. Tessa is de zesjarige tekkel van de fanuhe. Ook aan haar komst zit een verhaal vast. Ze werd toen ze zes weken oud was zo ongeveer weggegeven op het schoolplein, omdat ze zo lastig was. Dat is achteraf reuze meegevallen hoewel niemand ont kennen kan dat ze bijzonder eigen wijs is. Stefan zegt over haar: „Ze vindt zichzelf bijzonder belangrijk. Minstens zo belangrijk als de ande re leden van de familie. Wanneer zij wat te zeggen heeft moet je naar haar luisteren." De grote bouvier Astor weet daar alles van. Tessa is hem compleet de baas. Vaak zie je He* rrrnt# hond achter een parman tig tippelende tekkel aanschom- melen. Tessa's meest opmerkelijke kunst is kusjes geven. Daarvoor gaat ze eerst op haar achterpoten staan om daarna tot wanghoogte te springen. Wanneer de hele familie thuiskomt, begroet ze iedereen m volgorde van leeftijd. Je doet er maar beter aan haar kusje m ont vangst te nemen want ze gaat door tot ze haar tekkelkus afgeleverd heeft. Bovendien is ze bijzonder handig in het vangen van konijnen en hazen en in het wegjagen van katten. Katten kan ze met uitstaanl Ze wordt graag vervoerd in het karretje achter de skelter en kent oma's tas als haar broekzak. Bij wij ze van spreken uiteraard. ACHTERVELD - Kippen zijn vrou wen met gevoel. Ze houden van iedereen die aardig voor ze is. Jan tje bijvoorbeeld is een Barnevel derhen met een blauw bandje om haar poot. Aan dat blauwe bandje is ze om een bijzonder trieste reden gekomen. Het was niet meer en niet minder dan haar doodvonnis. Alle kippen met een bandje om waren bedoeld voor de slacht. De kippen zonder bandje waren be doeld voor de leg. Maar Jantje leeft nog. Dankzij de goede zorgen van Stefan zal niemand het meer in zijn of haar hoofd halen om deze 'slachtkip' naar de soep te verhui zen. Jantje is tegenwoordig een tamme kip en de heveling van het tegen heug en meug die hele beker leeg moeten drinken om hem als souvenier uit de Verenigde Staten mee te kunnen nemen. Echt lekker vindt ook Edwin Coca-Cola met. „Wel een beetje, natuurlijk," zegt hij, maar het is niet zo dat hij voor de uitbreiding van zijn verzameling dagelijks dne verschillende blikjes leegdririkt. Edwin is nog met zo lang bezig met deze verzameling. Vorig jaar tijdens de Tour de France sloeg de verzamelwoede toe. „Bij de Tour de France kreeg ik twee vlaggetjes en toen dacht ik gelijk: nu spaar ik door." Sindsdien kreeg hij een beertje die een flesje Coca-Cola vasthoudt, een potlood met op druk, een aansteker, een voorraad- blik, een bokshandschoen, een etui en heel veel zonnekleppen. Tantes 'die vliegen' nemen mee, ouders 'die op vakantie gaan' nemen mee en Edwin won zelfs een onderdeel van zijn collectie op de kermis. Als je Edwin vraagt wat er nou zo leuk is aan het verzamelen haalt hij zijn schouders op: „Ach je moet toch wat te doen hebben en het is ge woon leuk om 'alles' van Cola bij elkaar te zien." Edwin gaat door tot het hem rood en wit voor de ogen ziet. LEUSDEN - Misschien komt er toch een skateboardbaan in Leusden. Bij de gemeente is een geldpotje gevonden. Het was de bedoeling om het geld dat in dat potje zat ergens anders voor te gebruiken maar dat was niet no dig. Nu hebben de ambtenaren aan de burgemeester en wethou ders iets anders voorgesteld. Zij willen zestienduizend gulden uit dit geldpotje gebruiken om een skateboardbaan in het Jan Ban- ninkpark aan te leggen. Het Jan Banninkpark is de oude fiets- crossbaan die niet meer in ge bruik is. De ambtenaren zijn nu aan het uitzoeken of daar een skateboard baan kan worden aangelegd en of dat voor zestienduizend gulden kan. Zestienduizend gulden lijkt heel veel maar is zo op. De grond zal waarschijnlijk gedeeltelijk af gegraven moeten worden en geasfalteerd. De ambtenaren den ken aan een skateboardbaan die door iedereen te gebruiken is, zo als de speelterremtjes tussen de huizen door iedereen te gebruiken zijn. De plannen zijn nog niet hele maal klaar. Of de plannen door gaan is nog niet helemaal zeker. Burgemeester en wethouders moeten nog toestemming geven. Misschien, misschien hoeven de kinderen in Leusden volgend jaai niet meer ieder straathoekje waai te skateboarden is, op te zoeken. Zoals op de foto op de hoek van dé Middenweg en de Visotter. li duig eruit ziet moet U maar komei kijken, want in tekenen ben ik me zo goed." Harmen (9) schreef "D heb een tijdmachine uitgevonden Het idee zit m mijn hoofd, maa1 komt er nog niet helemaal uit zoda ik het nog niet zo goed kan op schrijven." Irma (10) schreef dat z een rekenmachine had uitgevor den, „Maar een die altijd de vei keerde oplossing geeft." Waaroi dat heel handig kan zijn, legde z uit in de brief aan Paul Biegel ej alleen Paul Biegel mocht die bru lezen. Ronalds (9) beschreef en te kende een automatische strijl plank waarvoor direkt al veel b< langstelling was. Renate (11) on wierp een 'huislezer* waarmee h mogelijk was door het hele hu heen je boek te blijven lezen c Annemarie bedacht een 'hef lampmachine' omdat „Ik altijd pr blemen met het licht heb." Een uitvinding hoeft niet altij groots te zijn of in een machine l zitten. Ciska's riep dat een uitvu ding ook is als je ontdekt dat d glijbaan piept wanneer je er güjdt. Manon ontdekte haar eige verhaal. Zij schreef Paul Biegel ee lange bnef waarin ze vertelt ov< een konijn dat bezig was een wo tel uit te trekken toen ze een schik pad voorbij zag komen. Langzaai maar zeker kreeg iedereen ee idee. Toen werd het tijd om d brief in het net over te schnjven o speciaal postpapier. Stil werd hf toen in de bibliotheek, heel stil. LEUSDEN - In winkelcentrum de Hamershof is op zaterdag 28 okto ber iets te doen voor kinderen. Dick Camu zal dan in de open lucht optreden. Dick Camu is iemand die heel goed een show kan maken. Hij kan zingen, goochelen, voor clown spelen, spelletjes doen met wie maar mee wil doen en poppenkast spelen. De show van Dick Camu heet de Dick's Doeshow en is be doeld voor kinderen tussen de vier en twaalf jaar. Maar volgens de organisatoren is de show voor ie dereen die komt kijken leuk. Kij ken kost niets en iedereen die meedoet met de spelletjes knjgt een prijs. Dat kan bijvoorbeeld een dagkaart naar Avonturenpark Hel- lendoorn zijn of een sporttas of een ander prijsje. Dick Camu treedt op in winkelcentrum Hamershof op zaterdag 28 oktober tussen 13.30 en 15.30 uur. LEUSDEN - Ruim vijftig kinderen tussen de zeven en twaalf jaar hebben vorige week donderdag in de bibliotheek een brief geschreven naar Paul Biegel. Voordat ze daaraan begonnen, vertelde meneer A. de Geus waarom het zo leuk is om een brief te schrijven. „Een brief is het leukste wat je ontvangen kunt," volgens hem. Hoe waar dat was, legde hij uit door een grote zak leeg te maken waarin van alles zat wat bij hem door de brieven bus gekomen was. Een brief geschreven door een vriend of iemand die je iets aardigs vertellen wilt was het allerleukste wat daarbij zat. Leuker in ieder geval dan reclamebriefjes, advertentiebladen, rekeningen en zelf leuker dan de krant. De kinderen waren het daarmee eens en begonnen vol goede moed aan de brief. stond uit teams van de groepen 5 en 6. In de tweede poule waren de ploegen van de groepen 7 en 8 mgedeeld. De uitslagen waren: Poule 1 (groepen 5 en 6) 1.Regenboog 3 2.Staitblok 4 3.Sint Jozeph 8 Poule 2 (groepen 7 en 8) 1.Startblok 2 2.Startblok 3 3.Regenboog 1 LEUSDEN - Edwin (11) is een 'collectioneur^. Dat wil zeggen dat hij graag verzamelt. Hij heeft een verzameling auto's van een bepaald in Leusden zeer bekend merk. Hij heeft een verzame ling knijppoppetjes. Hij spaart postzegels, suikerzakjes, zeep jes, petten en kweekt zelf guppen voor de hoeveelheid. De allermooiste verzameling is echter zijn Coco-Cola verzame ling. Ruim vijftig verschillende blikjes, flessen, bekers, vlag getjes, dienbladen en posters heeft hij. Afgelopen donderdag kreeg hij van zijn tante die vaak met het vliegtuig gaat weer een paar bijzondere exemplaren waarop het merk in vreemde kriebels staat weergegeven. Of ze uit Taiwan dan wel Koeweit komen, wist hij toen nog niet precies maar zal hem vast snel duidelijk worden. Edwin spaart 'alles' van Coca-Cola. Tot nu toe heeft hij niets gekocht en alles gekregen. Zelfs een passend dekbed en een koektrommel voor zijn verjaardag. Zijn verzameling is nog lang niet compleet. Edwin ge looft zelf niet dat zijn verzameling ooit compleet zal worden. Coca- Cola maakt zoveel veel verschillen de flesjes, bekers en vlaggetjes in zoveel verschillende talen en «tfeeds weer nieuwe dinaen dat het emde voorlopig met in zicht is. Niet alleen de flesjes zijn m bijna alle landen van de wereld net een beetje anders, ook de tinnetjes. Verder heb je speciale tinnetjes voor in het vliegtuig, tijdens het fietsen, voor de Olympische Spelen en met een smaakje anders. Edwin heeft zelfs blauwe tinnetjes. Bekers heeft hij in wel tien verschillende maten, waaronder een bijzonder groot exemplaar. Zijn moeder heeft Zeker de helft van de kinderen was druk bezig met schrijven en tekenen. De andere helft at pen, duimde, steunde het hoofd met twee ellebogen, dacht na tot ze rood aanliepen en kreunde. Geluk kig waren er veel mensen in de buurt die konden helpen. Bij deze mensen kon je terecht met je vra gen zoals: „Meneer kunt u mij mis schien helpen aan het persoonlijke adres van Paul Biegel, want ik wil een persoonlijke brief schrijven." Waar Paul Biegel woont wist de meneer van de bibliotheek ook niet, maar hij wist wel zeker dat Paul Biegel alle brieven zou krij gen, dus ook de persoonlijke. De meesfe kinderen schreven Paul Biegel over de uitvindingen die zij hadden gedaan dan wel zouden willen doen. Veel kinderen tekenden in de bnef hoe een machine zou moeten werken. Maar Chantal 10) schreef: „Als U wilt weten hoe mijn uitvin- LEUSDEN - Het gemeentediako- naat van de Dorpskerk in Leus den-Zuid houdt woensdag 25 okto ber een kledingbeurs in 't Trefpunt, Amhemseweg 75. De beurs duurt van 14.00 uur tot 16.30 uur. De op brengst is bestemd voor de ver bouwing van 't Trefpunt en voor het werk van vrijwilligers in de derde wereld. Inleveren van bruikbare kleding is mogelijk op maandag 23 oktober (van 19.00 uur tot 20.00 uur) en dins dag 24 oktober (van 14.00 uur tot 15.00 uur) in 't Trefpunt. LEUSDEN - Jongerencentrum De Til houdt vrijdag 20 oktober een spel- en ontspanningsmiddag. De middag begint om 14.00 uur. Op het programma staat onder meer een speurtocht. Na afloop daarvan zijn er spelletjes. Bij slecht weer zullen er uitsluitend spelletjes worden gehouden. De kosten bedragen 1,50 en elk Hnd is van harte welkom. Alle kinderen kregen eerst een vel papier voor een kladbrief. Veel kinderen zaten dat witte vel te be kijken alsof ze nog nooit zoiets ge zien hadden. Ze zaten te denken wat daar nou op moest. Een van de kinderen ontdekte: „Hé, Leusden 12 oktober is alvast een goed be gin." Wie nog niets wist zuchtte van opluchting. Wanneer je Leusden, 12 oktober had opgeschreven was het vel niet meer zo leeg. Daarna kwam het begin van de brief. Hoe moest je meneer Biegel aanspre ken. Heel veel kinderen kozen voor: „Geachte meneer Biegel", of „Beste meneer Biegel", maar som mige kozen voor „Dag me neer Paul" of gewoon „Hoi "en er was er zelfs één die schreef „Haa die Bieg". Dat kon wel volgens de jon gen die dit schreef, want hij las altijd boeken van Paul Biegel. Na ongeveer vijftien minuten had ie dereen het begin van de bnef klaar. ACHTERVELD - De Sint Jozeph- school zal voorlopig de wisselbe ker van het schoolvolleybaltoer- nooi, dat elk jaar tijdens de herfstvakantie in Achterveld voor de Achterveldse basisscho len wordt georganiseerd, niet voor goed in de prijzenkast kun nen zeten. Dit jaar won De Regen boog het toernooi, dat voor de tiende keer in de sporthal aan de Walter van Amersfoortstraat werd gespeeld. Sint Jozeph won de beker twee keer achter el kaar, maar greep er dit keer naast. Het was een spannende strijd tussen de teams van de Regenboog en het Startblok. Er deden 16 ploe gen mee, die verdeeld waren in twee poules. De eerste poule be-

Leusder Krant | 1989 | | pagina 7