Antilopen geeft de punten cadeau Eremetaal voor Haaien-zwemploeg Fors verlies SVA-vrouwen Dubbelslag LEOS S VL klaar voor competitiestart leusaler krant Fiducia wint van ongeïnspireerde tegenstander Derde competitiewinst volleyballers Jeugdtennis- toernooi Vallentgoed gewaarschuwd Diploma-dag Hagenauwe KPJ-dropping Uitslagen Ons Genoegen WOENSDAG 25 OKTOBER 1989 Sport LEUSDEN - Antilopen heeft afgelopen zaterdag slechte zaken gedaan door in een zeer slechte wedstrijd met 6-5 te verliezen van Fiducia. De Leusdenaren in Vleuten/De Meern gingen roemloos ten onder. In plaats van een derde plaats op te eisen in de ranglijst zagen ze de thuisclub passeren. Antilopen staat nu vijfde en heeft twee punten meer dan Altius, dat de laatste plaats overdeed aan Revival. De Hilversummers wonnen de inhaalwedstrijd van DOC overtuigend met 9-5. Altius kan langszij komen indien zij opnieuw van DOC kunnen winnen. Want de ploeg trainer Wim de Bruin krijgt dan SSS op bezoek. Deze versloeg de Leusdenaren in de eerste wedstrijd met 11-4. Trainer De Bruin vroeg zich af of zijn ploeg al met hun gedachte bij de zaalcompetitie waren. „De scherpte was niet aanwezig, waardoor veel kansen verloren gingen. We zijn veel in balbezit geweest, maar de meeste doorloopballen werden gemist. Aanstaande zaterdag zullen we punten moeten halen om niet in de degradatiezone te belanden." Door de harde wind was het moeilijk spelen en werd er derhal ve ook niet veel gescoord. Vooral van afstand was het erg moeilijk. Voor de rust startte de Leusdense ploeg met de wind tegen en hield de stand op 2-2, één doorloopbal en toch één afstandsschot. Fiducia scoorde tweemaal van afstand en miste ook nog een strafworp. „In de rust dacht ik dat we met de wind mee de tegenstander in zouden pakken, maar het tegendeel was het geval. Er was geen agressie, geen scherpte om de simpelste kansen te benutten. Ja, en als er geen vertrouwen is om de zaak af te maken dan wordt het moeilijk, aldus een wat moedeloze trainer. Antilopen miste na een rust de bezieling om de wedstrijd te willen winnen. De Vleutenaren hadden dat wel en liepen na rust dan ook uit naar 4-2. Debbie Costa bracht de stand nog even terug tot 4-3, maar in dezelfde minuut scoorde de thuisclub via een strafworp 5-3. VERVANGINGEN Na pakweg een half uur spelen produceerde, de anders altijd veel scorende, Jan Costa zijn eerste en emge doelpunt. De Bruin: „Op dat moment had ik toch weer even de hoop dat ze alsnog de draad zou den oppakken. Ik probeerde later nog de aanval nieuwe impulsen te geven door twee vervangingen, maar alles was tevergeefs." Hij ver ving Debbie Costa en Marcel Vee- nendaal voor Jeanette Jekel en Gert Graafland. Maar het was Fiducia die de sco re naar 6-4 opvoerde. Esther Ver steeg scoorde hen minuten voor tijd nog van afstand. De thuisclub ging toen op balbezit spelen en kon de wedstrijd rusitg uitspelen. Ook al omdat het verdedigingsvak van Antilopen niet echt fanatieke po gingen deden de bal te veroveren. Daardoor gingen de kostbare pun ten naar de thuisclub en kan Antilo pen zich op gaan maken voor de gradatiekorfbal. Bij verlies aan staande zaterdag tegen SSS uit Wa- geningen hebben de Leusdenaren tot 31 maart 109C de tijd om tot bezinning te komen. Mocht toch worden gewonnen dan zal het gat met de onderste twee op vier pun ten komen en krijgen daarmee weer wat lucht. Verder zal er wei nig in de ranglijst veranderen. HKC zal de winterkampioen worden en Revival de laatste plaats behouden. Opstelling Antilopen: Martijn Verwoert, Jan Costa, Nancy La- heij, Maaike Geutjes, John van Vulpen, Frans ter Maten, Debbie Costa, Margret Versteeg, Paul Hendriks, Marcel Veenendaal, Joyce Osnabrugge en Esther Ver steeg. LEUSDEN - Voor de Schaakvereniging Lensden staat de bondscompetitie weer voor de deur. Het eerste team zal daarin moeten proberen de sprong naar de promotieklasse weer te maken. Vorig jaar kwam het daar niet van, maar dit jaar lijkt de concurrentie misschien iets minder sterk. Morgen wordt het seizoen begonnen met de thuiswedstrijd tegen Kijk Uit I (Ou de water), vorig jaar gepromoveerd uit de tweede klasse. Dit mag voor Leusden geen al te moeilijke opgave zijn, al is onder schatting natuurlijk altijd gevaarlijk. Verder krijgt Leusden I nog te maken met Woerden I, Bunnik I, Moira I, Oud Zuylen III, Zeist II, Ons Genoegen II, Vianen I en HSGIV. Vos - Moed 1-0 Shahnzadeh - Van Baardewijk 0-1 Van Tuyll - De Rijke remise Zijlstia - G. Wisman 1-0 Willigenburg - Van Ooik 1-0 Eijlders - Visser 0-1 Van Kleef - Van de Pol remise Verschuur - Van Egdom remise Gieskens - Linse remise Veenendaal - Mus 1-0 Van der Meel - Zaal 1-0 Van Dalen - Valkenburg 0-1 Van der Tang - Rietveld remise Struiwig - Van de Wetering 1-0 Nijhof - Boogaard 1-0 Leusden II zal het in de andere eerste klasse zeker met makkelijk hebben. Maandag aanstaande wordt begonnen met de uitwed strijd tegen Vegtlust I (Maarssen). Verder moet de strijd nog worden aangebonden met Oud Zuylen II, Laren II, Huizen I, Vianen II, BSG IV, Doorn/Dnebergen I, HSG V en DBC 1 In de derde klasse B hoort Leus den III bij de favorieten, samen met Ons Genoegen III, waartegen morgen de eerste wedstrijd gaat. De derde klasse A lijkt met al te sterk, zodat Leusden IV een goede kans moet maken om de promotie van vorig seizoen waar te maken. Ook Leusden V mag niet mopperen over de indeling, want de vierde klasse A lijkt de lichtste van de zeven vierdeklas sen. Niettemin lijkt het wat al te optimistisch om van promotiekan sen te spreken. In de onderlmge competitie lièp clubkampioen Jaap de Jager don derdag uit op de naaste achtervol gers. Zelf sloopte hij in grootse stijl de Aljechin-verdedigmg van Hans Peperkamp Uiteindelijk besliste een stukóffer dat voor zwart zowel bij aannemen als bij weigeren fa taal was. De nummers twee en dne, Pieter de Jager en Bert Une- ken, gaven elkaar niets toe, zodat na een hoogstaande strijd de vrede getekend werd. Runner-up Geert Wisman liep eindelijk tegen zijn eerste nederlaag op. Daar was echter niemand minder dan Tjerk Zijlstra voor nodig, die het er on danks het voordeel van de witte stukken nog moeilijk genoeg mee had. Het werd de langste partij van de avond. Geert Wisman blijft wel koploper van groep 4, maar Harold Struiwig (4,5 uit 5!) zit hem nu dicht op de hielen. Uitslagen: J. de Jager jr. - H. Peperkamp 1-0 P de Jager - Uneken remise Langman - A. Peperkamp 0-1 De stand aan de kop: 1. J. de Jager jr. 1745 2. P de Jager 1730 3. Uneken 1727 4. A. Peperkamp 1715 5. Vos 1701 6/8. Roelofs 1700 Van der Harst 1700 Snijders 1700 9. Stienen 1695 10. H. Peperkamp 1687 Tussenstanden groepsbekers: Groep 2: 1. Stienen 1695 9) 2. Boemaars 1680(12) 3. Van Baardewijk 1667(16) Groep 3: 1/2. Berg 1630(25/26) J. de Jager sr. 1630(25/26) 3. Willigenburg 1616(28) Groep 4: 1. G. Wisman 1610(29) 2. Struiwig 1609(30) 3. Valkenburg 1580(37) Groep 5: 1. Gieskens 1529(46) 2. Schouten 1527(47) 3. Verschuur 1516(50) LEUSDEN - De wedstrijdselectie van de Leusdense Zwem Poloclub De Haaien, die deelneemt aan de wedstrijden op B- niveau binnen de Kring Utrecht, heeft zaterdag met een stel goede resultaten het Amersfoortse Sportfondsenbad verlaten. De 20 programmanummers leverden 10 ereplaatsen op: 6 maal een eerste, éénmaal een tweede en 3 maal een derde plaats. Een van de hoogtepunten voor de Leusdense afvaardiging was de 100 meter schoolslag waaraan zo wel Xandra Verschuur als Evelien Brienesse deelnamen. Zij zwom men op dat nummer naar een eer ste, resp. een derde plaats en lie ten beide een fraai personlijk re cord aantekenen. De persoonlijke records die door Carine Kampes en Marjolijn van Dijk op dit num mer werden gevestigd, waren overigens eveneens goed voor een eerste en een derde stek. Jeroen Verhoeven ging op de 100 meter rugslag ruim twee secon den sneller dan ooit te voren, ge volg: een eerste plaats, net als Hanneke Voskuilen, die haar per soonlijk record op dit nummer ook met een eerste plaats be kroond zag worden. De 100 meter vrije slag leverde tenslotte een persoonlijk record op voor Boris van Gorkum. Zijn 1.06.2 was even eens goed voor een eerste plaats. Uitslagen Kring-B wedstrijd, Amers foort 21 oktober 1989. 50 meter vrije slag: Evelien Brienesse (le) 39.3. 100 meter rugslag: Tim Floor 2 27.5, Boudewijn Roest 1.42.8, Jeroen Ver hoeven (le) 1 24.1, Marlies Kok (3e) 1.54.1, Hanneke Voskuilen (le) 1.44.1, Krinstiaan Plugge 2.02.3. 100 meter schoolslag: Xandra Ver schuur (le) 1.44 1, Evelien Brienesse (3e) 1.48.5, Marjolijn van Dijk (3e) 1.35.0, Carine Kampes (le) 128.2, Marco Woerdman 1.26.7. 100 meter vrije slag: Kann v d. Lage- maat 1 16.0, Bons v. Gorkum (le) 1 06.2, Bert Kampes 1.11.5, Bas Schreuder 1 13.0, Carine Kampes 1.15.6, Marco Woerdman (2e) 1.05.9 ACHTERVELD Het gaat niet goed met de dames van SVA. Na een hele goede start van het seizoen waarbij de eerste plaats bezet werd, speelden zij vorige week al niet goed tegen S.O. Soest. Toen maakten de dames hun slechte eerste helft nog goed, in tegenstelling tot afgelopen zondag tegen Houten. De 3- 0 nederlaag zegt genoeg. De dames begonnen nog redelijk goed. Er werden al meteen een paar kansjes gecreëerd door de Achterveldse voorhoede, die ech ter niet in doelpunten resulteer den. Het maakte wel duidelijk dat SVA deze ploeg zou moeten kun nen hebben. Het liep echter anders. Al heel snel kwam er een uitval over de sterke rechterkant van Houten. De rechterspits gaf de bal af aan de spits, die alleen op de keeper af kon lopen. Er leek weinig gevaar te zijn, gezien het feit dat de bal iets te hard gespeeld was waar door keepster Judith Steenbeek uit moest komen. Deze twijfelde echter, waardoor de spits toch kon scoren: 1-0. Dit doelpunt was vervelend, maar geen reden om te denken dat de kansen voor Achterveld nu ver speeld waren. Toen er echter niet lang daarna weer een aanval kwam die goed afgestopt leek te worden door de keepster, ver anderde de zaak. De spits van Houten duwde Judith Steenbeek in haar doelgebied omver, waar door deze niet meer in staat was het schot dat de linkerspits loste, tegen te houden. De protesten van de Achterveldse speelsters waren zinloos, al gaf ook de Houtense lei ding toe dat dit doelpunt afge keurd moest worden. Dit gebeurde echter niet, en zo stonden de dames ineens tegen een 2-0 achterstand aan te kijken. Terwijl de Houtense ploeg steeds meer vertrouwen kreeg, ging SVA steeds slechter voetballen. Een te rugspeelbal die op de paal te rechtkwam, een schot van Christel van Dijk tegen de lat en een ins- wingende corner van Rita Wou ters die ook tegen de lat be landde, maakten dit al niet veel beter. De factor pech en het feit dat er teveel balverlies werd geleden zorgde ervoor dat de ruststand nog steeds 2-0 was, al waren er veel kansen voor Achterveld ge weest om de achterstand te ver kleinen. Ondertussen had de ach terhoede ook de handen vol aan de counters van Houten, die zeer gevaarlijk bleken. Na rust kwamen Ilona Hoogland en Mananne Tijmessen in het veld voor respectievelijk Renata van Druten en Rina Herder. Maar ook deze wissels konden niets aan de stand veranderen. De ploeg speelde collectief zwak en leek met te weten wat er aan de achter stand gedaan moest worden. Een doeltrap die bij de tegenstan der terecht kwam, zorgde er nog voor dat er een derde tegendoel punt gescoord werd De hoop die er aan het begin van de tweede helft nog wel was geweest, werd daardoor helemaal de grond inge slagen. Herma Rozema werd nog wel naar voren gestuurd, in de hoop dat er nog wat veranderd kon worden aan de stand. Maar dat was tever geefs. De tweede plaats is behouden, doordat 't Gooi, dat slechts één punt onder SVA staat, verloor van koploper JSV met 2-1. Opstelling: Judith Steenbeek, Liane Hoogland, Herma Rozema, Petra van ftossum, Jacqueline Gerritsen, Rita Wouters, Renate van Druten (Hona Hoogland), Rian Herder (Marianne Tijmes sen), Mirjam van Dijk, Christel van Dijk en Anja Voorburg. Scheidsrechter: Van Fessem. ACHTERVELD - De sportcom- missie van de Achterveldse KPJ hield vrijdagavond een dropping. Omstreeks 20.00 uur vertrokken 15 deelnemers naar de plaats waar de dropping zou plaatsvinden. Omstreeks 21.00 uur was men op de plaats van bestemming. De deelnemers werden gedropt in het Sprielderbos gelegen in de buurt van het Speulderbos, tussen Putten en Garderen. De deelne mers werden in twee ploegen ver deeld, en kregen een enveloppe waar de naam van het café in Gar deren in stond vermeld. Dit was het café Vallouwe waar men moest zien aan te komen. Verdere gegevens waren er met. De eerste groep vertrok om 21.00 uur kort daarop gevolgd door groep 2. De eerste groep arriveerde om streeks 23.00 uur op de plaats van bestemming en groep 2 arri veerde ongeveer een kwartier la ter. ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd van de schietvereniging Ons Genoegen namen 14 leden deel. G. Tolboom werd eerste met 91 punten. Bij de junioren was ditmaal slechts één schutter. Richard van de We tering behaalde 78 punten. Bij de damesschietclub waren zes leden aanwezig. Anneke Oudshoom werd eerste met 90 punten. 11J. van Nimwegen 67 3 G Tolboom 39 12. M. Comelissen 65 13. T Daatselaar 63 Dames 14 J Tolboom 60 1. Anneke Oudshoom 90 2. Ria Vos 82 3. Bep Smal 72 Pistool 4. Mien v.d. Burgwal 71 1W.J. Lagerweij 42 4 InyKok 71 2 P. Smink 41 6. Wil van Gelder 68 Uitslagen: l.G. Tolboom 2 W.J. Lagerweij 3. A Vlug 4. J.E. van Hamersveld 5. P. Smink 6. H.J. van Ruitenbeek 7. J. Blom 8. A van Daatselaar 9. W, Voskuilen Jz. 10. J Voskuilen LEUSDEN - De afgelopen dagen is er onder prachtige weerstom- standigheden op de buiten- en binnenbanen van het tennis- en squashcentrum Leusden een jeugd toernooi gespeeld. Er waren deelnemers uit zowel Amersfoort als Leusden. Op de fi naledag. de vrijdag, was het weer dusdanig slecht dat de partijen naar binnen moesten worden ver plaatst. Uitslagen: Jongens Enkel t/m 12 jaar 1Oke Mönking (Alta) 2. Roel Kamerling (LTV Lookhorst) Meisjes Enkel t/m 12 jaar 1Jonen v Staveren (Alta) 2. Marieke Beumer (LTV Lookhorst) Jongens Enkel t/m 16 jaar 1Chnstiaan de Hoogh (Leusderpark) 2. Mathijs v. Londen (Inslag-Leusden) Meisjes Enkel t/m 16 jaar 1 Madeion v.d. Weyden(Alta) 2. Roelien Ritsema v. Eek (Alta) LEUSDEN - In een wegwedstrijd over 10 km in Wijk bij Duurstede zag Jaap Vallentgoed in de achtste ronde van het Heuvelrugcircuit de winst aan zich voorbij gaan. Bert Streumer onlangs nog twee de op het Nederlands Kampioen schap Veteranen 5 km zocht de inmiddels bekend geworden Val lentgoed op om zich alvast moreel te sterken voor het komende Ne derlands Kampioenschap Vetera nen 15 km over 2 weken in Sant poort. In een groep van 12 lopers deed Vallentgoed verwoede pogingen om de eenzame koploper en uitein delijk winnaar Aart Stigter (31.14) te achterhalen. De extra inspannin gen die hij daarvoor moest ver richten kostte hem op het laatst een aantal plaatsen. Streumer die geen meter kop- werk had gedaan profiteerde han dig door in de slotkilometer weg te sprinten en bij de finish 15 sec. voor Vallentgoed beslag te leggen op de vijfde plaats. Dat Vallentgoed er stevig aan trok bleek wel uit het feit dat van de oorspronkelijke kop groep van 12 man de een na de ander moest lossen. Ook Rob de Vries moest er aan geloven. Na 7 km moest hij het uitgedunde groepje laten gaan maar kon uitein delijk toch nog beslag leggen op de achtste plaats in een tijd van 32.57 slechts 26 sec. achter Jaap Vallentgoed. De mannen van LEOS bleven ook in de derde ontmoeting van het seizoen ongeslagen. Vil2 moest er met 3-1 geloven. LEUSDEN - Na een half jaar van ijverig oefenen vond voor vele le den van Nieuw Hagenauwe, de testcase plaats voor de verschillen de disciplines in de paardesport. Een meuwe generatie amazones/ ruiters deden haar best op de eer ste toets van het ruiterboekje. Van de 24 kandidaten konden 19 exami nandi hun diploma's m ontvangst nemen, te weten Jelle Bakker, Ju dith van de Biezenbosch, Tamara van de Braak, Pascalle Groote, Do- nen Koller, Cleo Korsten, Rebecca Goossens, Annemart Kuipers, Da- niélle Langens, Deborah Peek, Dia ne van Nijkerk, Brenda van Ma- strigt, Bas van Roomen, Rianne de Rooy, Nicole de Ruiter, Inge Schwagermann, Esmeralda Stomp- horst, Marieke Trentelman en Kris- tiaan bij de Vaate. Voor het vervolg-examen nr. 2, 3 en 4 zijn geslaagd: Henneline van Diermen, Josien Dikkers, Marjolein Dirks, Miriam van de Eyden, Maris- ka Jansen, Ronald van de He Ivoline Koster, Niki Korsten, M tje van Meel, Nadine Prent, Li Rey, Monique van Spengen, got Sprenger, Annouck Schifl Leontine Verhoeff en Sanne M nig. Het diploma dressuur B is haald door Elea van Baarle, He line van Diermen, Marjolein D Annemart Kuipers, Manssa ree, Barbara Olthoff, Ma* Schwagermann, Margot Spreri Nicole de Ruiter, Kristiaan b3 Vaate. L-dressuur: Hugo Sch germann, Mirjam de Wit. M-4 suur: Anouk Joosten en Arab Voskuilen. B-springen: Vivie Baanders, Sandra Boon, Lo- Keddeman, Carlien Marree, Bai ra Olthoff. LEUSDEN - De volleybalteams blijven gelijk opgaan; zowel de mannen als de vrouwen wonnen ook de derde competitiewed strijd. Beide teams hebben dan ook de leiding in de de competi tie. De mannen moeten alleen NVC 2 boven zich dulden, maar die ploeg heeft een wedstrijd meer gespeeld. De Leusdenaren kregen in de wedstrijd tegen Sydec 2 wel meer tegenstand, hetgeen door trainer Vooijs al was voorspeld. De derde set moest aan de Hilversummers worden gelaten, omdat spelver deler Ronald van Doorn minder ging spelen en Vooijs moesten wachten op een nieuwe set om hem te kunnen vervangen. De vierde set werd alsnog overtuigend door de thuisclub met 15-9 gewonnen. De vrouwen van trainer Evert van Garderen en zijn assistent Gerrit Harmsen begonnen de wedstrijd dramatisch. Na met 14- 6 te hebben voorgestaan verloren zij de eerste set met 14-16. Het vertrouwen van de ploeg was echter zo groot dat de klap van het verlies van de eerste set goed werd opgevangen. Tegenstander Dinto was de overige sets vrijwel kansloos. Voor aanstaande zaterdag staat de wedstrijd tegen Radius, tweede, in Gouda op het programma. Opvallend is het herstel van Molenwiek, dat na het verlies tegen Leos twee wedstrijden won en nu derde staat. De mannen begonnen in de be proefde opstelling, dus met Alex Moraal en Peter Zwerus op de bank. Sydec/Vif 2 leek in de eerste set weg te lopen van Leos. Het werd 0-3, maar door gevarieerd aanvallen en een goed blok kwam de thuisclub terug naar 4-4. De be zoekers scoorden daarna nog twee punten, waarna Erik van Dijk zich intensiever met het spel ging be moeien. Hij heeft zijn lengte mee en kan goed smashen, maar is daar naast ook nog snel. Door goed blokkeren en hard inslaan van de setups van Van Doorn kwam Leos op voorsprong: 8-6. De Hilversum mers trachtten door tweemaal een time-out aan te vragen het tij te keren. Maar door goed serveren van Niels Noorlander en Van Doorn konden de Leusdnaren uitlopen naar 12-6. Henk Wildschut en Ed win Meijerman scoorden de laatste punten om de set tenslotte naar zich toe te trekken: 15-6. De tweede set verliep in het be gin ook weer wat moeizaam, vooral omdat er een aantal malen voor een te moeilijke oplossing werd geko zen. Ook de setups waren soms aan de lage kant. Leos wisselde zwak ke momenten af met briljante aan vallen. Een perfecte stop van Noorlander en een goede setup van Van Doorn die door Vam Dijk razendsnel werd afgemaakt. Of een korte aanval binnendoor, die door Meijerman uitstekend werd ingeslagen. Maar ook waren er nog te vaak rommelige momenten. De thuisclub wist echter goed druk op de tegenstander te blijven uit oefenen, die daardoor fouten maakte. Bij 9-5 besloot de trainer van Sydec zelf maar mee te volley ballen, maar ook dat kon zijn team niet van het tweede setverlies af houden. Bij 12-6 krabbelde de be zoekers nog even terug, maar uit eindelijk was het Moraal (ingeval len voor Van Doorn) die de tweede set naar de thuisclub bracht. Via goed verdedigend werk kon uit eindelijk Meijerman het beslissen de punt produceren: 15-9. PROBLEMEN In de derde set werkte de setups van Ronald van Doorn niet meer en daarmee raakte de Leusdenaren in de problemen. Zwerus was Noor lander komen aflossen, maar bij 6-3 ging het mis. Van Doorn zat er doorheen en de bezoekers profi teerden daarvan en hepen uit naar 8-14. Vooijs probeerde nog met de wissel Moraal voor Van Doom de set te redden. Maar verder dan 12- 15 kwam Leos niet. De vierde set werd Ruud Kooien de spelverdeler en kwam Noorlan der terug in de basis. Kooien nam de ploeg op sleeptouw en speelde een gedegen vierde set, waarin goed blokkeerde en goed het spel verdeelde. In de vierde set waarin ook Meijerman vooral aanvallend wat meer loskwam. Er werd in de vierde set door beide ploegen kei hard voor de punten gestreden. De gastheren moesten eerst nog een 2-5 achterstand wegwerken. On der leiding van Kooien en de ge vaarlijke sevice van Noorlander kon de set uiteindelijk met 15-9 worden binnengehaald. VROUWEN De service was bij de vrouwen weer het sterke punt in aanvallend opzicht. Met gedurfd en riskant serveren werd tegenstander Dinto al in een vroeg stadium in moeilijk heden gebracht. Tot 6-6 konden de bezoekers bijblijven, maar daarna werden zij weggespeeld naar 14-6. Omdat de buitenaanval de ploeg m de steek het, werden de meeste punten door midden via een korte en snelle opzet gescoord. De sa menwerking daarbij tussen spel verdeler Erna Boonzaaijer, Maija de Wild en Liesbeth Overeem ver liep daarbij gesmeerd en de tegen stander bleek daar een onvoldoen de antwoord op te hebben. Echter bij die stand van 14-6 wilden de Leusdenaren de set te snel beslis sen, waardoor er fouten werden gemaakt. Dinto kwam lamgzaam dichterbij en groeide naarmate zij dichterbij kwam. Toen ook Over eem bij 14-13 teveeel risico nam en in het net serveerde, was de set verloren. In de tweede set moest Van Garde ren bij 0-3 nog even time-out aan vragen om zijn meiden bij de les te houden. Bij 4-4 begon de sen Leos even in de steek te laten'. Garderen verving kort daarin uitgebluste Marjan van Engel*; ven door Rona de Koning" bracht terug naar 6-6 en samej] anderen vochten zij uitsteken rug. De kort opgezette aanval <j het nog steeds goed en bij j kwam de verradelijke ser? weer terug. Via snel uitgevc* aanvallen kwam de overwin^ de tweede set in zicht. Bij 14-101 de geschiedenis van de eerste zich te herhalen. Leos kon vijfde setpointbeurt de set be halen. Het blok van Overeen*; Koning besliste uiteindelijk tweede set. - OVERROMPELEND De derde set begonnen del/ denaren overrompelend. De vaarhjke service van Boona bracht ze al snel op een 5-0 sprong. Overeem scoorde mi fase een paar fraaie punten, bij de samenwerking met zaaijer perfect was. Met snelle; vallen kwam Dinto er met mee: te pas. Leos liep uit naar 14-6./, Visser besliste de derde set eem paar flinke klappen. Ook de vierde verliep voce rend voor de Leusdenaren. I het goede korte werk van Del en Overeem hepen snel uit naj 1. Boonzaaijer het ook een; achterwaartse setups zien, wai er één van achter de drie mets door Overeem werd ingeslags De bezoekers wensten zicht ter niet zo snel gewonnen geve kwamen met tactisch sterk j goed terug: 10-9. Toen wie zich dat de aanval op de flat niet optimaal functioneerde, vo toen Boonzaaijer, Overeem en ser de aanval vormden, die dij lijk lengte en kracht te kort k men. Toch bracht diezelfde Over® met een lob de service terug i Leos en kon het uitlopen naar 12 Dinto sloeg toen haar sevice u net, waarna De Koning uit de st ce 13-10 scoorde. De daarop gende bal werd door de bezoel de club uitgeslagen. Het beslh de punt werd gemaakt door u ker Marja de Wild. Een verdi overwinning vooral gezien de matisch verlopen eerste sei vertrouwen moet erg groot zij je over zo'n klap heen te ze: „Het vertrouwen was na de t overwinningen duidelijk aanw A en ik heb ook gezegd dan ze woon vrij mt moesten spelen waren toch wel een beetje ges; nen tijdens de wedstrijd. Ze ben er met zijn allen keihard 1 geknokt en je ziet dat ze wat i elkaar over hebben," aldus zeer tevreden trainer. Leos-vrouwen: Nadja Gijs v Liesbeth Overeem, Rona de ning, Anita Visser, Erna Bo k- zaaijer, Marja de Wild en Mu :1 van Engelenhoven. n Leos-mannen: Ronald van Doc j Edwin Meijerman, Ruud Kool Niels Noorlander, Henk V schat, Erik van Dijk, Alex M« en Peter Zweras.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 14