SB rkrant Alternatief plan voor nieuwe gemeentewerf Gooi vecht ook eervol ontslag aan De Jongh boos op biljartbond "vandaag in Se leusder krant® SERVA V0LV0 BDU I Tas met geld gestolen Aanrijding Motorrijder ten val Bromfietser gewond Gemeente houdt te weinig rekening met zijn belangen Handwerk- verkoop Aanrijding KEISTAD B.V. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden I.v.m. interieurswijziging dinsdag 31 oktober gesloten. ^ftöTOL VIDEO AUTO LEUSDEN Klokhoek 16E, TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT MITSUBISHI DEALER KONIJNTJE IN DE WETERING HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Cenlrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV WOENSDAG 25 OKTOBER 1989 - 21e JAARGANG NO. 26 VOORDELEN ■ömEUSDEN Het college van b&w is met een geslaagd ogend ^^Üematief gekomen voor de huisvesting van de gemeentewerf. )e huidige lokatie is al jaren een brandende kwestie, die gend om een definitieve oplossing vroeg. Niet alleen wordt t huidige vestiging slechts door de provincie aan de Hamers- eldseweg gedoogd, ook de arbeidsinspectie had een aantal jar geleden geen goed woord over voor de huidige huisves- ng. Het college stelt nu voor de reinigingsdienst en de opslag an wegenzout, compost, klein chemisch afval, grof huisvuil to dergelijke, te verplaatsen naar een terrein in de onmiddelij- e nabijheid van de aansluiting op de A-28. Op het terrein van je Hamersveldseweg komt een nieuw kantoor en opslagruimte roor de plantsoenendienst. Het alternatief waarmee het colle- e op de proppen komt, is nieuw. Eerder dit jaar boog de raad ich over een aantal mogelijke nieuwe lokaties, maar was met een van die alternatieven echt tevreden. In de nabijheid van de aanslui ting op de snelweg wil de ge meente een stuk grond van circa 9.000 m2 voor de gemeentereini- ging en opslag van zout gaan ge bruiken. Omdat de werf daar in de buurt woningen komt, zal er aan de kant van het kassengebied aldaar een geluidwerende wand komen. Aan de zijde van de snelweg zal de werf door beplanting aan het oog worden onttrokken. Die beplanting zou er overigens toch komen, als onderdeel van de plannen voor de aansluiting van Leusden op de A- 28. De totale kosten van de verhui zing en renovatie van de gemeen- jjswitr - ,.v. .'Wwji- ■- - - tewerf worden nu geraamd op ƒ3.250.000,-. Daarmee is het plan aanzienlijk goedkoper dan de al ternatieven, waar de raad zich eer der over boog. Toen kostte het goedkoopste alternatief ruim 6.000.000,-, terwijl de meest aan vaardbare oplossing ruim 9.000.000,- zou gaan kosten. Bijkomend voordeel voor de nieuwe plannen is het feit dat voor de aanleg geen grond hoeft te wor den aangekocht; alle grond is al in het bezit van de gemeente. Dat was een belangrijk obstakel bij het al ternatief, dat de gemeenteraad eerder als de meest aanvaardbare aanwees. Planologisch lijken er weinig be zwaren tegen de nieuwe plannen van het college aan te voeren. Met het weghalen van de reinigings dienst van de Hamersveldseweg, zijn ook de bezwaren van de pro vincie tegen die lokatie vervallen. Voor de vestiging van een deel van de werf bij de snelweg krijgt de gemeente voorlopig slechts tijde lijk toestemming, omdat de provin cie nog geen uitspraken heeft ge daan over wat er met dat gebied in de toekomst moet gaan gebeuren. Het maakt onderdeel uit van de zogenaamde Stadsrandzone, die in principe groen moet blijven. Wet houder De Jongh denkt echter dat de provincie uiteindelijk ook defi nitief akkoord zal gaan met die plek. „De toezeggingen van de provincie in die nchting hebben een grote mate van defiritivïïeit," liet de wethouder weten. „Boven dien, als de provincie nu mee werkt, zal ze het straks ook moeten doen, als blijkt dat de reiniging toch weer zou moeten verdwijnen. Maar één ding staat nu al vast: we gaan nooit meer terug naar de Ha mersveldseweg," aldus de wethou der. De nieuwe plannen hebben vol gens de wethouder nog meer voor delen. Zo zal de verkeersdruk op de Hamersveldseweg aanzienlijk afnemen, als de wagens van de gemeentereiniging en particulie ren met grof huisvuil niet meer naar de werf daar toe moeten. Ook de geluidsoverlast op die plaats zal tot het verleden behoren. Bovendien is de meuwe plek goed in te passen in de omgeving. De wethouder verwacht weinig weerstand van omwonenden in het nieuwe gebied. „Uit overleg met de bewoners is mij duidelijk gewor den dat men deze oplossing zal accepteren. Er zijn voldoende maatregelen getroffen om overlast te voorkomen." Voor de hockeyclub betekent de meuwe lokatie dat men eindelijk van een groot probleem zal worden verlost. De MHCL maakt zich al jaren druk over de rommelige en tree van het sportpark aan de Val- leilaan, die vooral veroorzaakt wordt door de opslag van compost van de gemeente. Ook de com- postopslag zal naar de nieuwe werf verhuizen. Volgens de voorzichtige plan ning zal de gemeentereiniging eind volgend jaar de nieuwe accommo datie kunnen gaan betrekken. Zo dra de reiniging weg is van de Hamwersveldseweg, kan ook de verbetering van de huidige werf aan de Hamersveldseweg ter hand worden genomen. Daar zal een 'boerderij-achtig' gebouw worden neergezet, dat als kantoorruimte en kantine voor het personeel van de plantsoenendienst gebruikt zal gaan worden. Op het terrein zal verder nog ruimte gereserveerd worden voor de opslag van machi nes van de dienst en een kleine reparatieruimte. In maart van dit jaar presenteer de het college een inventarisatie van mogelijke nieuwe lokaties voor de gemeentewerf. De meesten daarvan riepen echter nieuwe pro- blemen op. De één was te klein, de ander moeilijk bereikbaar of te duur. Als meest acceptabele kwam een lokatie bij de Groene Zoom uit de bus, ten zuiden van het kassen gebied. Die lokatie zou echter bij grondverwerving op veel proble men stuiten. Ook stuitte die keuze bij voorbaat op veel verzet van om wonenden. LEUSDEN - In het weekemde heb ben onbekenden een auto, die op Bitterschoten geparkeerd stond, opengebroken. Uit de auto ver dween een tas met 175,-. De auto en de tas waren eigendom van een mevrouw uit Leusden. LEUSDEN - Een automobilist uit Leusden nam zaterdag op de Ro- zengaarde een bocht te ruim en kwam daarna m botsing met een tegenligger uit Achterveld. De schade bleef beperkt tot materiële. Op de Smidse reed een Amers- foortse automobilist zaterdag tegen een lichtmast. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken woor. LEUSDEN - Een motorrijder is za terdagavond bij een inhaalma noeuvre ten val gekomen. De mo torrijder reed op de Hamersveld seweg, toen een tegemoetkomen de auto juist aan het inhalen was. De motorrijder week uit om een aanrijding te voorkomen. De man raakte daarbij de trottoirband en kwam ten val. De motor werd flink beschadigd, de bestuurder bleef ongedeerd. Gemeente noemt inzameling chemisch afval een succes Bisschop Simonis opent tentoonstelling Historische Kring Groeiend milieubewustzijn bij Leusdense middenstand Kinderkrant Moespot 10 jaar: „Een jongensdroom verwezenlijkt" Het Lunterse buurtbos Roda met hakken over de sloot Matig Achterveld goed voor één punt Antilopen geeft punt cadeau Biljartbond weg uit Leusden Service Weekenddienst: - 03425-1222 - Pag. 3 Pag. 3 Pag. 5 Pag. 7 Pag. 9 Pag. 11 Pag. 13 Pag. 13 Pag. 14 Pag. 15 Pag. 17 LEUSDEN - Op de Langesteeg raakte woensdagmiddag een bromfietser gewond, nadat hij frontaal op een auto reed. De bromfietser nam een flauwe bocht te ruim en kwam daarbij op de verkeerde weghelft, waar een Amersfoortse automobilist nader de. De bromfietser is met verwon dingen m het ziekenhuis opgeno men. De blikschade is aanzienlijk. en deel van de gemeentewerf blijft op de Hamersveldseweg. LEUSDEN - De handwerkclub van De Zonnebloem houdt donderdag 2b oktober en donderdag 2 novem ber de jaarlijkse Sinterklaasver koop. In de WOLboom, aan de Ha mersveldseweg 2a, zijn belang stellenden op die dagen tussen 13.30 uur en 16.30 uur welkom. Die dagen is er tevens gelegenheid kennis te maken met het werk van de handwerkclub van De Zonne bloem. LEUSDEN - „Er is bij zijn ontslag te weinig rekening gehouden net de belangen van mijn cliënt," betoogde de raadsvrouw van oud gemeentesecretaris Reier van Gooi afgelopen donderdag tijdens de zitting van de Raad van Beroep van het Ambtenaren gerecht in Utrecht. Begin dit jaar vernietigde dezelfde raad het oneervol ontslag dat Van Gooi van de gemeente Leusden had gekregen. had dit strafontslag gekregen, it een onderzoekscommissie, taande uit gemeenteraadsle- m 1987 had vastgesteld dat hij schuldig had gemaakt aan ern stig plichtsverzuim. Zo had hij werk laten verrichten door ambtenaren aan zijn woning zowel tijdens als buiten diensttijd en had hij tijdens en buiten diensttijd gebruik ge maakt van drank- en rookwaren op kosten van de gemeente. De amb tenarenrechter had dit ontslag ver nietigd, omdat volgens hem het oude college van burgemeester en wethouders op de hoogte waren van de handelswijze van Van Gooi. Daarom zou strafontslag, waarbij de oud gemeentesecretaris geen recht had op een uitkering, een te zware maatregel zijn. Maar ook het eervolle ontslag wegens onbe kwaamheid of ongeschiktheid vond Van Gooi onterecht. Vooral ook omdat de uitkering die hem daarbij verleend wordt minimaal is. Volgens zijn raadsvrouw had Van Gooi door het optreden van enkele leden van de onderzoeks commissie en andere gemeente raadsleden schade geleden. „Er zijn stukken m de pers gebracht, die de positie van mijn cliënt op de arbeidsmarkt hebben verzwakt," betoogde zij. „Hij ondervindt bij sollicitaties daarvan nog steeds moeilijkheden." Als voorbeeld noemde zij een artikel in Vrij Ne derland. De voorzitter van de on derzoekscommissie, Corri Ver duin, zou de redacteur van Vrij Ne derland inzage hebben gegeven m dossiers. Uit het eervolle ontslag dat na de vernietiging van het strafontslag werd verleend bleek volgens de advocate van Van Gooi verder niet dat er voldoende rekeninge was gehouden met zijn belangen. „Bij de beraadslagingen van de ge meenteraad, die volgde na de ver nietiging van het strafontslag, word alleen maar gesproken over de ge volgen die het vonnis van de amb tenarenrechter heeft voor de ge meente. Nergens blijkt dat de be langen van de heer Van Gooi heb ben meegewogen." Volgens de advocaat van de ge meente was dit ook niet meer no dig. „Het was voor alle raadsleden duidelijk dat het ontslag voor de gemeentesecretaris nadelig was. Dat hoefde in de argumentatie met nog eens herhaald te worden." Het antwoord van de raadsman van de gemeente was minder uitvoerig dan het betoog van zijn opponente. Hij vond het ook niet nodig om uitgebreid antwoord te geven, om dat de zaak diende voor dezelfde rechter die het strafontslag had vernietigd. Deze had in zijn vonnis overigens wel aangegeven welek ontslaggrond voor hem wel aan vaardbaar zou zijn geweest. „Een onslag wegens ongeschiktheid had meer in de rede gelegen," stond daarin. Bij de meuwe ontslagprocedure had de gemeente daarom daarvoor gekozen. De rechter moest nu oor delen over de juistheid van het verleende ontslag en over de hoogte van de uitkering. Die kon bioj de gekozen ontslaggrond vol gens de gemeente minimaal blij ven. Van Gooi hoefde nu ook geen wachtgelduitkering worden ver leend tot zijn pensionering. Of deze taktiek succes heeft, zal blijken op donderdag 9 november, dan doet de rechter uitspraak. LEUSDEN - Drie automobilisten raakten woensdagmiddag om streeks half zes betrokken bij een kop-staartbotsing. Een automobi liste uit Den Dolder bemerkte op de Noordennslag ter hoogte van de Hamersveldseweg te laat op dat er auto's voor een stoplicht stonden te wachten. De vrouw reed tegen een wachtende auto aan, die door de klap weer op een andere auto bot ste. Zie onze advertentie pag. 4 Hamersveldseweg 6a - Leusden - Tel. 033-943381 [Leusden Telefoon 033-943434 - Industrieterrein [de Paardenmaat (bij Pon) (Official Ford Dealer voor Leusden. Woudenberg! Scherpenzeel. Achterveld. Engels, Duits, Frans, Spaans. Portugees, Italiaans, Zweeds, Nederlands Start uw kursus elk gewenst moment. Inf. 033-729097 LEUSDEN - Wethouder Joost de Jongh is boos op de manier waarop de biljartbond het aangekondigde vertrek uit Leusden naar bniten heeft gebracht. Ook in deze krant verklaart de bond dat het ge meentebestuur van Lensden de plannen voor nieuwbouw onnodig lang heeft opgehou den. De Bond heeft nu met de gemeente Nieuwegein over eenstemming bereikt over de bouw van een nieuw bonds- onderkomen met trainings- en wedstrijdfaciliteiten. Naar eigen zeggen van de Biljartbond, die dertien jaar in Leusden gevestigd was, duurden de onderhandelin gen met de gemeente Leus den over een kavel voor nieuwbouw dermate lang, dat men gedwongen werd uit te zien naar andere gemeen ten. De bond beschuldigd met name wethouder De Jongh en burgemeester Panis ervan de zaak te hebben ver traagd. Wethouder De Jongh rea geert uiterst geprikkeld op de verhalen van de bond, die via de pers naar buiten zijn gekomen. „Ik snap er werkelijk niets van. Tot het laatst aan toe hebben wij ons ingezet om voor de bond in Leusden een oplossing te vinden. En er is mij tijdens het overleg met de bond ook nooit iets gebleken van het feit dat men vond dal de zaak te lang duurde. Op het mo ment dat een oplossing op ta fel lag, kregen wij een brief waarin de bond verder be dankte voor de eer. Maar ook daarin wordt over de gevolg de procedure met geen woord gerept. Daarin staat alleen dat met name 'prijs - technische' argumenten de doorslag hebben gegeven bij de beslissing Leusden te verlat en. Met andere woor den, Leusden was in vergelij king met elders kennelijk te duur." De Jongh: „De oorzaak van het feit dat de procedure tijd in beslag genomen heeft, is terug te voeren op de plan nen van de bond. Toen ik voor het eerst over de nieuw- bouwplannen werd bena derd, in november van het vorig jaar, ging ik ervan uit dat het om een kantoor ging. Dat zou ruimtelijk veel min der problemen gegeven heb ben. Maar later bleek de bond ook trainings- en wed- strijdfaciliteiten te willen creëren, naar eigen zeggen van nationaal en mogelijk zelfs internationaal belang. Dat riep voor de lokatie waar men heen wilde problemen op. De bond wilde een plek in 't Ruige Veld, waar de ge- Wethouder Joost de Jongh...ir ritatie over gedrag van biljart bond... meente gekozen heeft voor een lage bebouwingsgraad, met het oog op het feit dat daar ook woningen staan. (In 't Ruige Veld mag maximaal 35% van een stuk grond be bouwd worden, red.) Zo wil den we overlast van de be drijven voor de bewoners vermijden. Wat dat betreft hebben we met de kwestie SBBO (de bezoekers parke ren daar overal in de wijk) voldoende leergeld betaald. We waren erg bang dat de plannen van de biljartbond zoveel publiek zou aantrek ken, dat dat tot vergelijkbare problemen zou kunnen lei den. Dat neemt overigens niet weg dat we zijn blijven meedenken met de bond, ook al omdat we een Leusdens 'bedrijf graag in de gemeen te willen houden." Volgens de biljartbond valt die ver meende grootschaligheid van de activiteiten overigens wel mee. De activiteiten zou den voornamelijk in het weekeinde plaatsvinden en daar zouden maximaal vijftig bezoekers op afkomen. Een ander probleem vorm de van het begin af de grond prijs. De Jongh: „De bond vond de grond in het Ruige Veld te duur en heeft ook ge vraagd of we daar niet iets aan konden doen. Dat heb ik geweigerd, omdat ik vind dat wij niet de aangewezen in stantie zijn om een sportbond verkapt te subsidiëren. Wel heb ik de biljartbond erop ge wezen dat de kavels in De Horst, dat later in ontwikke ling zou komen, relatief goedkoper zouden zijn, om dat daar een hogere bebou wingsdichtheid wordt toege staan. Ik heb dat de bond in overweging gegeven. Daar kwam nog bij dat toen het verzoek van de bond ons be reikte, 't Ruige Veld in princi pe al vol was. Voor alle ka vels die daar beschikbaar waren, waren er al onder handelingen gaande met ge gadigden. Desalniettemin zijn we ook met de biljart bond om de tafel gaan zit ten." Die onderhandelingen leidden er toe, dat het ge meentebestuur onlangs de bond toch een kavel toewees in 't Ruige Veld. De Jongh: „Na een zorgvuldige afwe ging hebben we inderdaad besloten een kavel toe te wij zen. Maar daar zal de bond, begrijp ik nu, geen gebruik van maken. Dat is jammer, maar een beslissing van de bond zelf. Ik begrijp alleen niet waarom er nu met mod der gegooid wordt in de rich ting van de gemeente, terwijl we er alles aan gedaan heb ben om een oplossing te vin den. Nogmaals, ook tijdens de onderhandelingen is mij er nooit iets van gebleken dat de bond problemen had met de procedure." Het vertrek van de biljart bond uit Leusden, waar ove rigens de bondsraad haar goedkeuring nog aan moet hechten, heeft consequenties voor de zes werknemers, die nu in Leusden en directe om geving woonachtig zijn. (Zie ook elders in dit num mer). Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 AMERSFOORT DEALER Amsterdamseneg 7 - iel 033-630154 Reiniging naar kassengebied Hamerveldseweg afgevallen...

Leusder Krant | 1989 | | pagina 1