Nieuwe carnavalsvereniging 'd'Ouwe Klomp' opgericht ethouder Blom krijgt zware kritiek op jongerennota cobs verlaat meenteraad vandaag in Qe leusder krant» Kool wil inzage dossier biljartbond Luisterconcert bij Jazz-Sen SERVA VOLVO Geen geld provincie voor De Biezenkamp Wethouder Blom ziek lastingschuld maakt toekomst 'De Gouden Klomp' onzeker Vanwege 500ste bezoeker KEISTAD B.V. uan Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Kledingbeurs Pinkeltje Invalide man ponterhuis KONIJNTJE IN DE WETERING 1 HOOFDREDAKTEUR mJ Jur van Glnkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV I i* krant WOENSDAG 1 NOVEMBER 1989 - 21e JAARGANG NO. 27 PROGRAMMA (van één onzer medewerkers) DEN Omdat een belastingschuld van circa zestiendui- gulden als een zwaard van Damocles boven de Leusdense vaisvereniging De Gouden Klomp hangt, heeft een aantal valsvierders het initiatief genomen een nieuwe vereni- op te richten. Met een knipoog naar de oude club, die dels twintig jaar bestaat, werd tijdens een persconferen- ïelopen maandag de geboorte van 'd'Ouwe Klomp' aange- De president van de 'De Gouden Klomp', Piet Wendel, e mee, dat de activiteiten van zijn vereniging zijn terug ei /ftroefd tot nul. Tijdens dezelfde bijeenkomst voerde Rob J het woord als president van een nieuw opgerichte carna- ereniging 'd'Ouwe Klomp'. oekomst van de Leusdense alsvereniging 'De Gouden lijkt onzeker geworden te de vereniging er niet in om een belastingschuld van iduizend gulden te betalen, fel gehele of gedeeltelijke -jhelding van dat bedrag te Gedurende een jaar of drie iedere vergadering van 'De n Klomp' beheerst door een onzekerheid en overscha- door een forse belastingaan- jie de vereniging naar eigen niet kan betalen. ■ereniging heeft alle mogelij- igen in het werk gesteld de schuld af te komen, 'erd getracht in federatie met andere carnavalsver- een gezamenlijk stand- jtebepalen. Dat lukte niet, om dat er bij de verenigingen onder ling verdeeldheid heerste. De één wilde betalen, de andere wilde een regeling en weer een ander wilde principieel met betalen. Daarna zocht De Gouden Klomp het hoger op, waarbij de belastinginspectie en in laatste instantie het ministerie werden benaderd met het verzoek tot het treffen van een regeling. Zo bood het bestuur aan een deel van de schuld (circa eenderde) direct te voldoen, met daaraan gekop peld een verzoek tot kwijtschel ding van het resterende bedrag. Daarop is tot nu toe geen duidelijk antwoord gekomen. Het is niet ze ker hoe en wanneer de fiscus m actie zal komen, om de schuld te innen. Wendel: „Wij hebben achteraf gezien natuurlijk een fout gemaakt. We hebben het echter onwetend gedaan. Alle verenigingen zijn op dezelfde manier met hun geld om gesprongen. Ze zijn allen door de belasting benaderd en ze hebben allen hetzelfde lot moeten delen. Het gaat voornamelijk om het met betalen van loonbelasting en pre mieheffing. Onze vereniging die nu reeds twintig jaar bestaat, heeft alle moeite gedaan om gehele of ge deeltelijke kwijtschelding te krij gen. Al onze ingebrachte bezwa ren en voorstellen tot zelfs bij de minister van Financien mochten niet baten. Wij staan nu met de rug tegen de muur. Maar voorlopig denken we er met over, om onze vereniging op te heffen. Ik heb alle begrip voor mensen die onze vere niging vaarwel zeggen. Als ik zélf gewoon lid was geweest, had ik dat waarschijnlijk óók gedaan. Maar onze harde kern is opgestapt. Wij kunnen dus gewoon niet meer ver der. Vandaar dat wij onze activitei ten gestopt hebben." VOORTGANG Omdat de belastingschuld nog steeds als een zwaard van Damo cles boven De Gouden Klomp hangt, heeft een aantal leden be sloten op eigen gelegenheid een nieuwe start te maken. Terwijl De Gouden Klomp in een soort kunst- Ti lzm' I ,Ik t l-A aen )EN - Na 9 jaar in de raad te in gezeten, zal de fractie- itter van de PvdA, Jan Ja- la de verkiezingen afscheid als raadslid. Dat blijkt uit )likatie van de groslijst van dA voor de gemeenteraads gen van maart volgend heb al bij de vorige ver gen aan de fractie en het or van mijn partij meege- dat dit mijn laatste periode raad zou zijn," zegt Jacobs, im naar de reden van zijn k wordrt gevraagd. „Aan e kant is de continuïteit van ladswerk van belang, maar le andere kant is het ook grijk dat er vernieuwing en troming is. Ik heb nu vol le tijd gehad om als goed rerkt raadslid bezig te zijn. ig iemand anders het doen." blijft nog wel actief in de (k. „Het bestuur van de afde- Jan Jacobs:...niet meer terug na ver kiezingen... ling heeft al aan mij getrokken en ik blijf beschikbaar voor een functie in die richting." Wie zijn opvolger zou moeten worden als fractievoor zitter wil hij niet zegen. Op de lijst staan verschillende goede kandi daten, maar ik laat me niet verlei den tot een voorschot op de leden vergadering van 4 januari, waar de definitieve lijst zal worden vastge steld." De lijst die nu bekend is gemaakt is een voorlopige, die is samengesteld op alfabetische volgorde. In 1981 kwam Jacobs voor het eerst in de raad. Als markantste punt in zijn penode als raadslid beschouwt hij de wisseling van het college in het bestuur. „Wij hebben er altijd op aangedrongen dat het bestuur in Leusden op een andere leest geschoeid zou zijn. Dat is gelukt in 1987, waarna de PvdA ook aan het college ging deelnemen. Hij ty peert de wijze van besturen voor de wisseling"als besloten en tame lijk regentesk. Daar is volgens hem sindsdien verandering ingekomen. Het gemeentebestuur is volgens hem nu open en bereid tot commu nicatie. 'EN - CD A-wethouder Evelien Blom (Welzijn en Huis- ig) kreeg bij de gemeenteraadsvergadering donderdag- zware kritiek te verduren naar aanleiding van de notitie in uitvoering', dat gaat over het jeug- en jongerenwerk in len. „Het werkstuk verdient een dikke onvoldoende," Ben Stoelinga van Leusden '85. „Geen samenhangend was het commentaar van Ineke Jansen (PvdA). Vol- hen was het een opsomming van knelpunten, die al jaren nd waren. Waar het in de notitie volgens hen aan ont- kt zijn concrete oplossingen. eruge concrete punt uit de is de nieuwbouw van De zei Stoelinga. Hij wond zich er de tijdsdruk waaronder de aak had moeten plaatsvinden, knelpunten, die u in de notitie uijft zijn al dne jaar bekend. U - organisaties nu onder tijds- orn tot een mening te komen iets waar u 3 jaar de tijd voor gehad." i oplossingen die worden adragen zijn te vaag en met *erkt. De inspraak is te wei- '<le nota verwerkt en de finan- Paragraaf is natte vinger werk," deed Jansen er nog een schepje boven op. Ook Lily van Amerom (WD) deed nog een duit in het zakje. Zij vroeg zich af of de jeugd- en jongerenorganisaties in Leusden wel zitten te wachten op een overkoepelende instelling, zo als m de nota wordt voorgesteld. „Het bestuursverloop is in het jeugd- en jongerenwerk groot en het werk in deze sector is belang rijker dan de structuur zelf." Ook vroeg zij zich af of het wel nodig was om de jongerenwerker, die nu een contract bij de gemeente heef- t,in dienst te laten treden van een federatieve instelling. De kritiek bestreek de hele in houd van de nota. Uit het werkstuk kwamen drie belangrijke zaken naar voren, waaraan volgens de wethouder de komende jaren ge werkt moet worden. Er moet een subsidieverordening komen, er is geen accomodatiebeleid en het college wil een overkoepelende orgaan met een eigen beroeps kracht, die zijn diensten verleent aan de verschillende instellingen. Het was vooral de wijze waarop deze zaken waren uitgewerkt, die de wrevel van de raad opriep. Deze wilde niet verder gaan dan de nota voor kennisgeving aannemen in afwachting van concrete oplos singen. AMERSFOORT DEALER ^Amsterdamseweg 7 - te' 033-630154 matige coma is gebracht, in af wachting van de dingen die komen gaan, is er een meuwe vereniging gesticht, met een duidelijke verwij zing naar de illustere voorganger: 'd'Ouwe Klomp'. Die vereniging zal met een onbelast verleden en een schone lei de kar van de festivitei ten moeten gaan trekken, zonder het risico dat de belastinginspec teur meteen beslag laat leggen op de inkomsten. De reden dat niet radicaal is besloten om De Gouden Klomp te liquideren, heeft volgens een woordvoerder vooral een emotionele achtergrond. De vere niging bestaat inmiddels twintig jaar en in carnavalskringen bete kent dat dat over twee jaar (want 2x 11) een gedenkwaardig jubileum aan de orde is. Om te voorkomen dat te lichtzinnig aan opheffen wordt begonnen, is besloten De Gouden Klomp voorlopig m slaap te sussen. President van de nieuwe vereni ging is Rob Over, terwijl het secre tariaat wordt gevoerd door H. Hou thakkers en de penningen behar tigd worden door B. Bos. Het is de hoop van Over, dat de oude carna valsvereniging 'De Gouden Klomp' er in zal slagen om de financiële perikelen te boven te komen. Hij voorziet eveneens een fusie van de oude vereniging met de nieuwe, op het moment dat de financiële he mel weer is opgeklaard. Hij is er van overtuigd, dat hij rekening kan houden met méér dan honderdvijf tig adspirant-leden. Verheugend is het te constateren, dat de nieuwe vereniging meteen een carnavals programma kan presenteren aan de Leusdenaren. Voor de echte carnavalsvierders zal het even wennen zijn: de Leus dense startavond van Carnaval- 1990 is op zaterdagavond 18 no vember. Plaats van het feest is Roda 46 aan de Bavoortseweg. De avond begint op 20.30 uur. Tijdens deze avond zal aan de Leusdenaren de nieuwe Pnns Carnaval bekend ge maakt worden. Bovendien zal een voltallige Raad van Elf worden voorgesteld. Voor live-muziek wordt gezorgd door het dansorkest 'Energie'. Op vrijdagavond 23 februan 1990 wordt er een 50-f- Carnaval gevierd met zang, dans, muziek en voor drachten in De Korf. Op 24 februan wordt de Carnavalsoptocht gehou den door Leusden. Een fraaie wis selbeker staat klaar voor de mooi ste wagen, 's Avonds vindt er een groots carnavalsfeest plaats in De Korf. Zondag 25 februan vermeldt om 11.00 uur Friihschoppen, om 14.00 uur kindercarnaval en een dweilavond. Maandag daarop wor den bejaarde en zieke dorpsbewo ners bezocht, terwijl er 's avonds weer gedweild wordt, evenals op dinsdagavond: vastenavond en slotavond. Verdere inlichtingen zijn te ver krijgen bij Rob van de Werve (tel. 943624) en Mario Gelijsteen (tel. 950373). „Horoscopen zijn pure nonsens": Esoterische markt m De Til Pagina 3 Mogelijke aansluitingen gas Leusbroekerweg Pagina 3 Ds. Jeliema wilde nog een keer „Dank je wel' zeggen Pagina 5 JurriënHilverts25jaarbijDWS Pagina 5 „Vrijwilligerswerk heeft een signaalfunctie": Aandacht voor de Vrijwilligers Vakaturebank Pagina 1 Leusder Kinderkrant Pagina 9 Cor Geboers nieuwe huisarts in Leusden: een interview Pagina 11 10 jaar Solidariteitswirikel in Leusden: „Achter ieder produkt zit een verhaal." Pagina 13 Sport: Nuttige zege Roda-zaterdag Pagina 14 Antilopen neemt wraak Pagina 15 Een Leusdense Lammers op het circuit van Zandvoort Pagina 16 Nico Romeyn is „de nieuwe man" Pagina 17 Servicepagina Pagina 18 Weekenddienst: 941210 LEUSDEN - Winkelcentrum De Biezenkamp krijgt voor- lopig geen geld van de pro vincie, als bijdrage in de op knapbeurt van het centrum. Het geld van de provincie, een kleine twee ton, zou on der meer worden gebruikt voor de aanpassing van stra ten en fietspaden, om de toe gankelijkheid van het win kelcentrum te vergroten. Na een amendement van de CDA-statenfractie verdween het subsidievoorstel van Ge deputeerde Staten uit het so ciaal economisch ontwikke lingsfonds van de provincie, waaruit een bijdrage aan werkgelegenheidsprojecten kan worden betaald. Alleen de VVD en de SGP stemden maandag tegen het CDA- amendement. Hoe en wanneer de op knapbeurt van De Biezen kamp nu moet worden bekos tigd, is niet bekend. Bij de presentatie van het nieuwe meerjaren activiteitenplan de gemeente werd een ge meentelijke subsidie van twee ton voorlopig in de koelkast gezet, in afwach ting van het besluit van de provincie. Nu het standpunt van de provincie duidelijk is, zal de gemeente zich op nieuw op de ontstane situatie beraden. Het is waarschijn lijk dat de problemen rond de opknapplannen voor De Bie zenkamp aan de orde worden gesteld in de commissie eco nomische zaken, consumen tenbelangen en werkgele genheid van 15 november. De Biezenkamp presen teerde in de zomermaanden een plan om het winkelcen trum een face-lift te geven, om de concurrentie roet De Hamershof beter aan te kun nen. Daartoe zou onder meer de infrastructuur (wegen, fietspaden, parkeerplaatsen) moeten worden aangepast. Dat gedeelte zou voor reke ning van de gemeente moe ten komen. LEUSDEN - Peuterspeelzaal 'Pin keltje' houdt op vnjdag 10 novem ber een kinderkledingbeurs (maat 56 tot en met 116). De beurs is van 19.00 uur tot 21.00 uur en wordt gehouden in het gebouw van Pin keltje aan de Hoefijzer la Woens dag 1 november kunnen de labels worden opgehaald van 19.30 uur tot 21.00 uur bij de speelzaal. De kle ding zelf moet op woensdag 8 no vember worden ingeleverd van 15.00 uur tot 16.00 uur en van 19.30 uur tot 21.00 uur. Uitbetaling is op zaterdag 11 november van 10.00 uur tot 11.00 uur. LEUSDEN - Het aanstaande ver trek van de biljartbond uit Leus den zal een van de agendapunten zijn in de commissie Openbare Werken/Ruimtelijke Ordening in november of december. Joop Kool van Leusden '85 vroeg inza ge in de correspondentie tussen de gemeente en de biljartbond. Het bestuur van de bond ver klaarde onder meer in de Leus der Krant van vorige week, dat de organisatie uit Leusden ver trekt, omdat de gemeente te laat medewerking verleende bij de verhuizing van het bondskantoor naar 't Ruige Veld. Het kantoor is nu nog gevestigd in een woon huis aan de Walstro. Uiteindelijk werd er toch een kavel in 't Ruige Veld aangeboden. Dat aanbod kwam echter te laat. Het bestuur had inmiddels besloten in te gaan op een aanbod van Nieu- wegein om het kantoor met een trainingscentrum m die gemeente te bouwen. Volgens wethouder De Jongh blijkt echter uit de corres pondentie die hij met de biljart bond heeft gehad, dat de bond uit Leusden wil vertrekken, omdat de grondprijs in Nieuwegein lager is dan in Leusden. Het heeft volgens hem niets te maken met een trage besluitvorming van het college. Dat moet nu volgens Kool uit het dos sier blijken. De blinde pianist Bert van den Brink is één van de muzikanten, die tijdens het luisterconcert in Bos en Heide zal optreden. LEUSDEN - Dat m het korte be staan van club Jazz-Sen reeds de 500ste bezoeker wordt verwacht, is aanleiding om een speciaal luister concert te organiseren op dinsdag 7 november. Het belooft dan ook m Bos en Heide een concertavond van for maat te worden met niemand min der dan het piano-fenomeen Bert van den Brink, de jazz-violist Mi chael Gustorff en bassist Rob Lan- gereis. De blinde pianist Bert van den Brink geniet grote bekendheid door zijn optredens met vrijwel alle jazz-groten van ons land en ook door zijn begeleiding van de Ame rikaanse jazz-zangeres Dee Dee Bridgewater tijdens haar recente optreden in Italië. Van den Brink is op 5-jarige leef tijd begonnen met pianospelen en heeft na zijn schoolopleiding zijn studie aan het concervatorium op 23-jarige leeftijd cum laude afge rond. Hij heeft opnamen gemaakt mei Chet Baker en recent is er een CD met solo-stukken van hem ver schenen. Zijn favoriete pianisten zijn Art Tatum, Ahmed Jamal en Claire Fi scher. Door bemiddeling van Wie- be Haanstra heeft Yamaha een con certpiano ter beschikking gesteld. In verband met de te verwachten grote belangstelling wordt de be zoekers, die een zitplaats willen hebben, aangeraden deze avond voor half negen aanwezig te zijn. De toegang is uiteraard gratis. LEUSDEN - CDA-wethouder Evelien Blom van Welzijn en Huisvesting zal in verband met ziekte enige weken haar functie niet kunnen uitoefenen. Dat blijkt uit mededelingen van de ge meente. Blom meldde zich afge lopen vrijdag ziek. Over de oor zaak hiervan wilde gemeentese cretaris P. van Elteren niets zeg gen. Blom heeft de laatste weken veel kritiek moeten verduren over haar beleid. Zo werd haar notitie over het jeugd- en jonge renwerk bij de raadsvergadering van afgelopen donderdag afge kraakt. Zij was overigens zelf aanwezig om deze notitie te ver dedigen. Volgens Van Elteren hoeft het met dat deze kritiek daar iets mee te maken heeft. „Kritiek is nu eenmaal verbonden met het politieke be drijf," zegt hij. Hij gaat er van uit dat het nog wel enkele weken zal du ren voor zij weer met haar werk zal kunnen beginnen. „Dat is de reden dat wij haar taken tijdelijk hebben ondergebracht bij de andere leden van het college. DezeTnaand is de begrotingsbehandeling en zijn de algemene beschouwingen. Daar om moesten wij voor deze oplos sing kiezen." Het betekent dat wethouder Bram Vroon (Financiën) welzijn, sport, recreatie en volksgezondheid tij delijk in zijn portefeuille krijgt. Cor- ri Verduin (Onderwijs, Sociale Za ken en Milieu) knjgt gedurende de afwezigheid van Blom maatschap pelijke dienstverlening en woon ruimtetoewijzing erbij en wethou der Joost de Jongh (Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening) zal volkshuisvesting erbij doen. Hij zal tevens als locoburgemeester optreden. MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 UW VOETEN VERDIENEN HET BESTE Wethouder Evehen Blom:.. .enkele weken ziek... LEUSDEN - De politie trof in een woning in Leusden een danig ver zwakte invalide man aan. Buren merkten dat de man al twee dagen in de keuken zat, zonder zich te veroeren. De buren werden gea larmeerd door een televisietoestel, dat al twee dagen aan stond. Ge waarschuwde agenten bemerkten dat de man met meer m staat was de deur open te maken. De man hield zich nog enigszins warm, j door de warmwaterkraan te laten stromen. De man bleek een te lage bloeddruk te hebben en is opgeno men in het ziekenhuis. MOLENAAR CITR0ËN Nijverheidsweg Noord 61 Amersfoort Tel 033-630304 Donderdag koopavond. h«t. Winkelcentrum Hjmc-shof Komen., 4 LEUSOEN Tel 033-944119 NIEUWE CARNAVALS VERENIGING NA BELATINGSCHULD:

Leusder Krant | 1989 | | pagina 1