Horoscopen zijn ure nonsens" .ndere bestemming lege ebouwen mogelijk logelijk aansluitingen as Leusbroekerweg I Hobbieskoop viert derde lustrum ■eusderhrani: Nieuwe brandweerkazerne zonder slangentoren LEUSDEN; loterische markt in De Til jmeente legt nota voor aan landbouworganisaties eusder hrant Inbraak preventie Inbraak pogingen Handwerk- verkoop Leusden Achterveld MIELE KEUKENS, DE MAATSTAF VOOR SCHOONHEID EN KWALITEIT Miele-Keuken-Centrum Huizenga Zachte Winter? Schietkring vergadert w mkinde^enieente/\ OENSDAG 1 NOVEMBER 1989 plaatselijk nieuws lat heeft mij gemaakt, waarom ben ik hier vraagt men zich jwoordig nauwelijks meer af. Mensen denken dat ze den- paar ze hebben automatisch ideëen over iets. Om tot echt en te komen heb je tijd nodig en moet je een situatie )pen. Denken is een lang proces. Veel mensen realiseren üet wat voor functie ze kunnen vervullen in hun leven. Ze !ren alleen op hun eigen behoeften", aldus Mark Ummels, inde Emin Foundation. De Emin Foundation organiseerde open zaterdag een esoterische markt in de Til in Leusden. markt was een kennismaking met het werk van de organi- en de cursussen die in Amersfoort gegeven zullen wor- Emin Foundation is een inter ne organisatie. De leden van gaiusatie houden zich bezig soterische wetenschappen ue betekent „binnenkant", janisatie richt zich derhalve binnenkant, de kwaliteit van >nselijk leven. Mark Ummels: louden ons bezig met de na- te wetmatige processen. Kij- aar dingen, je dingen afvra- in kijken hoe ze werken. Je vluchtig over dingen heen- oals een waterskiër over het scheert, maar zodra hij lang- gaat, gaat hij meer door het water heen, hij gaat er dieper in. Dat laatste doen wij met onze vra gen. Je moet de tijd nemen om je gevoeligheden te trainen. De mens wordt bepaald door toevallige om standigheden. Mensen zijn vaak niet gevoelig meer voor de invloe den van een bepaald moment om dat men vast zit m een automatisch systeem. Er kan telkens iets nieuws, een verandering in dit sys teem gebracht worden. De veran dering en de groei die daar uit voort komt, kosten moeite en tijd. Een plant die onder het asfalt te recht gekomen is, zal door er con- Michaela du Pon tinue druk op uit te oefenen en alleen daarmee bezig te zijn, door het as falt heen groeien. De plant stopt al z'n energie daarin. Het is voor de meris belangrijk om zich, net als die plant, op één ding te richten. Deze uitleg blijft theoretisch, eigenlijk moet je het zelf ervaren om het gevoel te begrijpen". De Emin Foundation maakt bij het bewust worden van de functie van het menselijk leven gebruik van tarotkaarten, astrologie, hand lezen e.d. „Het zijn handvaten om meer te begrijpen van de wereld waar m je leeft. De Émin Founda tion biedt manieren om overweg te kunnen met je functie als mens. Het is echter waanzin om via de sterren de toekomst van iemand te gaan voorspellen. Horoscopen zijn dan ook pure nonsens. Je kunt ook nooit alleen op een handeling afgaan, zoals dat in het handlees-program- ma op televisie werd gedaan. Het is belachelijk, ik begrijp dat iemand dat doet", aldus Mark Ummels. De Emin Foundation organiseert lezingen en cursussen in het hele land. Vanaf 5 november worden er twee cursussen m het berghotel in Amersfoort gehouden. Er is een cursus voor de aura. Onderwerpen die hier behandeld worden zijn o.a. de aura leren voelen en zien, aura- cleaning, aurameditatie en effectief en creatief denken. De andere cur sus gaat over de tarot. Mark Um mels: „Bij tarot kijk je naar invloe den en essenties. Op de eerste kaart bijvoorbeeld staat een jongleur, die allerlei voorwerpen omhoog gooit afgebeeld. Deze kaart geeft aan dat je niet bezitterig kunt zijn. Je moet makkelijk dingen los kunnen laten als je nieuwe erva ringen wilt opdoen. Bij deze cursus wordt onder meer aandacht be steed aan de symbolenleer en her komst van de tarot, de betekenis van de 21 kaarten van het tarot spel, het leren leggen van de kaarten en het interpreteren er van". De voer taal bij de cursussen is eenvoudig Engels. „Deze taal is uitermate ge schikt om de cursussen in te geven. De achtste kaart van het tarot-spel bijvoorbeeld, beeldt „justice" (ge rechtigheid) uit. Dit is een kaart met koele kleuren. Het begrip justice geeft dat al aan als je het ontleedt: just ice. Verder kan de taal mensen aanzetten tot een andere manier van denken. Engels is niet de da gelijkse spreektaal, daardoor is men gedwongen meer na te den ken over de betekenis van woor den. In het dagelijks leven en z'n taal gebruikt men woorden zonder over de betekenis na te denken", aldus Mark Ummels. Voor meer informatie of inschrijvingen voor cursussen kan men contact opne men met de Emin Foundation, tele foonnummer 071-767300 of 071- 218302. (van de redactie) DEN - Op een paar details na zijn de landbouworganisa- et eens met de inhoud van de notitie 'Gebruik leegkomen- rarische gebouwen'. Deze werd dinsdagavond behandeld is de commissievergadering Agrarische Aangelegenhe- Ir wordt in gepleit om het mogelijk te maken gebouwen graxische bedrijven een andere bestemming te geven, als edrijf ophoudt te bestaan. Volgens de nota zijn er steeds boerderijen, die een andere bestemming krijgen, omdat Jl niet meer winstgevend zijn. Dat komt omdat er allerlei jperkende maatregelen zijn om het milieu en de natuur de JÉhennen of omdat het vanwege economische oorzaken niet br lonend is om met het bedrijf door te gaan. id geval kan het nog wel aan- ilijk zijn de gebouwen ergens voor te gebruiken. Maar oeten er wel regels worden teld, omdat het gaat om ge en die m het buitengebied staan. Daar is het niet gewenst als er industriële bedrijven komen of ondernemingen die veel mensen trekken, zoals winkels of maneges. Verder mogen er volgens de noti tie geen startende ondernemers vestigen in het buitengebied of be drijven die schadelijk zijn voor het milieu of andere agrarische bedrij ven. Ook ondernemingen die zor gen voor druk verkeer zijn er niet gewenst. De nota is een aanvulling op een provinciaal stuk, die hetzelfde on derwerp behandelt. Daarin wordt onderscheid gemaakt tussen lan delijke gebieden en stadsrandzó- nes. Onder dat laatste wordt ver staan het overgangsgebied tussen de bebouwde kom en het landelijk gebied. In de stadsrandzöne zou meer mogelijk moeten zijn dan in het landelijk gebied. Zo worden als mogelijkheden genoemd de vesti ging van agrarische hulpbedrijven, zoals het loonwerkbedrijf en het opslagbedrijf. Ook komen tuin centra in aanmerking en bedrijven die gericht zijn op het verzorgen dieren, zoals dierenpensions. De heer C. Tolboom van de ABTB vond dat ook maneges zich in die gebieden zou moeten vestigen. Zij worden in de provinciale nota bij de landelijke gebieden genoemd. „Tegen paardenfokbedrijven heb ik geen bezwaar," zei Tolboom. „Het gaat mij vooral om recreatieve bedrijven." Ook voor de hulpbednjven wil de hij een andere indeling. „Het zou voor de boeren een gunstige ontwikkeling zijn als deze bedrij ven zich in de landelijke gebieden kunnen vestigen," vond hij. „Zij zijn dan dicht in de buurt van de boer derijen, die van hun diensten ge bruik maken." Burgemeester Panis had er geen bezwaar tegen om deze suggestie op te nemen. (van de redactie) •DEN - Er bestaat volgens burgemeester Panis een kans e woningen aan de Leusbroekerweg, die nu nog verstoken van een aansluiting van het gasbedrijf, binnenkort deze aening krijgen. Dat zei hij dinsdagavond tijdens de verga ng van de commissie Agrarische Aangelegenheden. Hij oordde op vragen van J. Barten van de ULG hierover, [ens deze was de bewoners al enige tijd geleden een derge- i voorziening beloofd, maar was het er nog steeds niet van 'men. Verschillende mensen wilden nu zelf voorzieningen aanleg- Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. herschijnt elke woensdag. Iwlaktle: Daan Bleuel en Stefan Steenkamp. ledaktle-secretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker. 'levering kopij en advertenties: 'lerlijk maandagmiddag 12.00 uur. ledaktie en administratie: ntoor Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum. Op Sfkdagen geopend van 9.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur. 'lefoort 033-941495 (administratie en redaktie) bonnementsgeld: 49,50 per jaar, 25,50 per half jaar, 13,- per kwartaal, achten bezorging: 3 abonnee dient u de krant voor woensdagmiddag 17 00 uur te :t)ben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met hoofdagent bezorging (woensdag tussen 17.30 en 18.30 uur), 033-945272 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze spekteur bezorging, overdag 03420-94206. 'besteilen foto's: meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe llen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij •^uitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met '«lelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het num- er van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. 'bestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm), tont ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum, ^eveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste ,0('s) thuis. LfcUbüfcR KRAN f is een uugave van de Krantenkombinatle te Barneveld. gen en dat maakt de kans dat het Gasbedrijf Centraal Nederland, die voor de aansluitingen moet zorgen, dat ook zal doen kleiner. Het be drijf wil namelijk dat minimaal 70 procent van de betrokkenen te kennen geeft een aansluiting te willen hebben. Barten zei dat uit een handtekeningenactie een be reidheid bij de bewoners bleek die hoger is dan deze 70 procent. Hij waarschuwde de burgemeester, die ook voorzitter is van het gasbe drijf, ervoor dat er niet te lang ge- LEUSDEN - In samenwerking met zeven gemeentelijke korpsen, gaat Zeist: Montaubanstraat 241. Tel,: 03404-15750 wacht kan worden, omdat anders steeds meer mensen zullen afha ken, omdat zij zelf voor voorzienin gen hebben gezorgd. Het is echter een kostbare zaak om woningen in het buitengebied véin een aansluiting te voorzien. Pa nis sprak in dat verband over on rendabele en superonrendabele aansluitingen. Voor woningen die in de eerste categorie vallen kost het volgens hem meer 7000,- per aansluiting. In de tweede categorie is dat bedrag zelfs 16.000,-. Op deze kosten kan bespaard worden door de aanleg van de gasleidin gen te combineren met de riolering die ook nog in het gebied aange legd moet worden. Er wordt nu onderzocht of een dergelijke com binatie mogelijk is. „Er is een kans dat het een haalbare zaak is," deel de hij mee. de rijkspolitie groep Leusden een actie starten, die het probleem van inbraken moet verkleinen. Dezer dagen wordt huis-aan-huis een boekje verspreid, waarin de politie ideeën uiteen zet over inbraakpre ventie. Het boekje gaat vergezeld van een enquêteformulier. Een van de muzikale uitvoeringen tijdens de hobbieskoop van vong jaai. Ook dit keer zal het evenement, dat voor de vijftiende keer wordt georganiseerd, muzikaal worden omlijst. LEUSDEN-ZUID - De Stichting Hobbieskoop organiseert op zaterdag 4 november voor de vijftiende keer een grote ver kooptentoonstelling in basisschool 't Palet aan de van Boetze- laarlaan. In de hal van de school en in drie lokalen kunnen bezoekers kennismaken met de vele soorten hobbies die de bewoners van Leusden-Zuid bedrijven. Het is mogelijk om cadeautjes te kopen, die van pas kunnen komen tijdens de komende feestdagen. Ook worden er demonstraties ge geven, zoals batik, het vervaardi gen van Liers kant, figuurzagen en zovoort. Ook kunnen de bezoekers zelf aan het werk. Het is mogelijk om een reversspeld te maken of houten puzzels of constructiepro blemen op te lossen. Verder is er knipkunst te zien, kantklossen, zij deschilderen. textielverven. Van 12.15 uur tot 12.30 uur is er een modeshow. Deze wordt tussen 13.30 uur en 13.45 uur herhaald. Voor de kinderen is er om 11.30 uur een clownsvoorstelling. Verder zijn er muzikale uitvoeringen van de Vereniging van Huismuziek on der leiding van Loes van de Akker. De manifestatie, die om 10,30 uur begint en om 16.00 uur is afgelo pen, wordt door de heer Alberts met zijn bijzondere orgeltje ge opend. Daarna treedt het Salonor kest 'Clinique Paruque' onder lei ding van Ron Gantzert op. 's Mid dags spelen enkele leerlingen van Ada Tiggelman. LEUSDEN - De nieuwe brand weerkazerne komt op het terrein bij de streekschool SBBO. Dat be sloot de gemeenteraad donder dagavond. Wel moest het college van burgemeester en wethouders de slangentoren uit het voorstel schrappen. Deze was ter elfder ure op verzoek van de brand weercommandant in het voorstel van de lokatiekeuze opgenomen. De toren is bedoeld om de slangen na gebruik te laten drogen. Vol gens het voorstel zou deze 24 meter hoog moeten worden. Het blijkt echter dat de slangen ook op een andere wijze gedroogd kunnen worden. Als het college de toren m het voorstel had laten staan, was de besluitvorming over de nieuwe plek voor de brandweerkazerne vertraagd. Met name Ton Voort man van de WD vond dit onaan vaardbaar, maar ook andere raadsleden waren tegen de toren. Wethouder De Jongh het daarom de passage over de toren uit het voorstel schrappen. ACHTERVELD - Inbrekers deden in de nacht van donderdag op vrij dag twee vruchteloze pogingen woningen m Achterveld binnen te gaan. Aan de Pater Stormstraat en aan de Walter van Arhersfoort- straat werden ramen en deuren aan de achterzijde van de woningen flink beschadigd. De schade was m beide gevallen aanzienlijk, maar de inbrekers slaagden er niet in de woningen daadwerkelijk binnen te gaan. W/7/. door Jan Versteeg!. Kennelijk is het gedrag van het komende wintersei zoen voor velen ieder jaar spannend. Onlogisch is dat niet, want een barre winter levert de nodige ellende op en een mild regime van Ko ning Winter kan de gasreke- ning flink laag houden. Door de eeuwen heen waren er al vroeg gissingen. De gedragingen van de na tuur speelden daarbij een grote rol. Zo waren dit jaar sommige vogelkenners overtuigd van een naderende strenge win ter, immers de ooievaars hadden al snel de benen ge nomen. Nu heeft zich ook een me teoroloog in de strijd gewor pen. Wolfgang Roder, verbonden aan de Freie Universitat te Berlijn, verwacht dat we op nieuw een zeer zachte winter tegemoet gaan. Hij baseert dit onder andere op de 'Bauer regel', genoemd naar zijn illustere voorgan ger Franz Bauer. Die stelde vast dat een perio de van bovennormale hoge- druk in Berlijn en Moskou in september, in feite bij ons de 'oudenwijvenzomer' ge noemd, een zachte winter in Midden Europa zeer waar schijnlijk maakt. Voorwaar de is wel dat de druk in Rus land meer dan 2 millibar in positieve zin moet afwijken in de periode 21-30 septem ber. Dit jaar was er in sep tember sprake van een uitge strekte hogedrukzone van de Oceaan tot over Siberie die belangrijk noordelijker lag dan normaal. Het gevolg van die ontwik keling is een grotere kans op een westcirculatie. Slechts oktober en februari zijn dan gevoeliger voor hogedruk. Daarnaast constateert Ro der het waarschijnlijke op treden van een sterk El Nino- (het Kind) effekt, waarmee de warme zeestroming wordt bedoeld die rond de Kerst voor de kusten van de Stille Oceaan ter hoogte van Mid den Amerika aktief wordt. Het verschijnsel zou worden opgewekt door het bereiken van het maximum in de 7.7- jarige cyclus van schomme lingen in de atmosfeer. Roder scoorde afgelopen zo mer goed, toen hij in maart al aankondigde dat het een warm seizoen zou worden. Begin dit jaar echter ver wachtte mj een winter met een harde kern, met tenmin ste twee koude-perioden. Dat was een misser en dus luidt de conclusie, dat er voor de schaatsliefhebbers nog hoop is. Het blijft de komende da gen wisselvallig herfstweer. Naast enkele korte weers- verbeteringen, zal de bewol king en neerslag overheer sen. De temperatuur onder gaat een langzame daling, maar blijft nog boven de nor male waarde voor de tijd van het jaar De oorzaak van het onbe stendige herfstweer is een hardnekkige luchtdrukver deling in onze omgeving. Aan de ene kant heerst er een grote depressie-aktivi- teit op de oceaan, maar de systemen blijven op afstand. Aan de andere kant is de druk boven de Alpen hoog. Een meest zuidwestelijke stroming zorgt er voor dat het kwik niet te zeer onderuit kan gaan. In de tweede weekhelft komt er geleide lijk meer wind. In het weekeinde brak de herfst goed door. Er viel re gen van betekenis en de wind wakkerde de wind stevig aan. Achterveld meldde 21 LEUSDER KABELKRANT Kanaal 4 CAI Leusden Dagelijks kontinue lokaal nieuws en service-berichten. Voor uw ^aankondigingen en andere benchten kunt u bellen naar de Redaktie Éeusder Kabelkrant, Asschatterweg 19, Leusden, telefoon 033-941495. Vraag naar Daan Bleuel of Stefen Steenkamp. Informatie over adverteren via het snelste medium van Leusden. 03420-94274 (Ton Roskam) Opgave advertenties: Kantoor Leusder Krant, 941495 of 03420-94255 (Conny v.d. Brink). DE LEUSDER KABELKRANT de huis-aan-huis beeldbuis krant van Leusden. Enkele tarieven: KABELTJE (alleen voor particulieren); vraag en aanbod- regeladver- tenties. Eerste 2 regels 6,- per dag. Elke regel meer 6,- per dag. Opgave en betaling uitsluitend kontant op ons kantoor. KABELSPOT (deelpagma zonder logo), met kleurgebruik, 75,- per dag. BEELDPAGINA (met logo): taneven op aan vraag. Kontrakt-korting mo gelijk. LEUSDEN - In verzorgingshuis 't Hamersveld aan de Albert Buining- gaarde 34 wordt dinsdag 14 no vember een handwerkverkoop ge houden. Die dag zijn er, naast de traditionele handwerken, ook ei gengemaakte kaarten met fili graan- en origamiversiering, bro ches, raamhangers en dergelijke te koop. De handwerkverkoop begint om 10.00 uur en duurt tot 12.30 uur. ACHTERVELD - De Schietkring Gelderse Vallei houdt dinsdag 14 november een ledenvergadering in café-bar Buitenkist in Achter veld. De vergadering van de Kring, een overkoepeling van regionale schietverenigingen, begint om 19.30 uur. Woensdag 1 november. 20.00 uur: 'Raadscommissie on derwijs, milieu en sociale zaken, commissiekamer, gemeentehuis. 19.30 uur: Speelgoedbeurs Tree- kerlopertjes, De Woelige Hoek, PPrinses Irenelaan 1, Leusden- Zuid. Donderdag 2 november. 13.30 uur: Sinterklaasverkoop handwerkclub De Zonnebloem, WOLboom, Hamersveldseweg 20. 20.00 uur: Raadscommissie openbare werken en ruimtelijke ordening, commissiekamer, ge meentehuis. Vrijdag 3 november. 20.00 uur: Vogelshow in De Til, Hamersveldseweg. Zaterdag 4 november. 10.00 uur: Vogelshow in De Til, Hamersveldseweg. 21.00 uur: Science-Fiction night in jongerencentrum De Geut, Zwarte- weg. Zondag 5 november. 10.00 uur: Vogelshow in De Til, Hamersveldseweg. Dinsdag 7 november. 20.00 uur: Commissie welzijn en huisvesting, commissiekamer, ge meentehuis. 20.30 uur: Jazz-sen 'Luistercon cert', restaurant Bos Heide, Doomseweg 29. Donderdag 2 november: 13.30 uur: Bejaardensoos, Ons Ge bouw 20.00 uur: Ledenvergadering Zon nebloem, Ons Gebouw Vrijdag 3 november 20.00 uur: Kaarttournooi Hessen- kar Zaterdag 4 november 12.00 uur: Radio programma Pa- perclib, De Klaveet 20.00 uur: Disco Show, De Klaveet 20.00 uur: Dansavond, café bar Buitenlust Dinsdag 7 november 9.00 uur: Welfareclub Zonne bloem, Ons Gebouw 20.00 uur: KPJ Thema-avond, De Moespot Woensdag 8 november 9.00 uur: Handwerkhobbyclub, De Moespot

Leusder Krant | 1989 | | pagina 3