I 'xperiment in De Geut edeeltelijk geslaagd Sophisticated swing van grote klasse verzorgd door Jazz-sen Gevarieerde feestweek bij lustrumviering WOLboom Soos-Zuid heet voortaan Seniorensoos-Buiningpark Duderen zorgen roor cadeautjes 3an Francisco sn Moskou Jazzkwintet Buggy in Bos en Heide Winnaar Wessel Ilckenprijs in De Swartesteegh aal herschapen in een ideale ruimte voor aience Fiction Night Jazz-sen in Bos en Duin Ouderen opgeroepen zich tijdig aan te melden WOENSDAG 8 NOVEMBER 1989 plaatselijk nieuws 13 ISDEN - Afgelopen zaterdag beleefden de bezoekers van Geut' een 'Science Fiction Night'. De enthousiaste mede- jcers van het jongerencentrum toverden de zaal van de boerderij om tot een futuristische ruimte. Planeten, losse den en video-monitoren waren de attributen waarmee de ogde sfeer werd geschapen. De lichtshow en de aangepaste jekkeuze van de discjokey completeerden het geheel. Een Ie omgeving voor de computer en de drie muzikanten van roep 'Space', die hun muziek gedeeltelijk het predikaat •rimenteel' meegaven. COMPUTER begrip 'experimenteel' was avond op twee manieren van issing. Het experiment van sut om via zo'n stuntavond de ekers op iets einders te trakte- ian de gebruikelijke disco- i, verdient veel waardering au ook geslaagd genoemd an. De bezoekers waren aan egin van de avond nog met bjk. Dat is echter bij soortge- pneerten van hedendaagse i 'seneuze' muziek met an- Toch druppelden er steeds meer mensen binnen tijdens de eerste set van de gitarist en de keybordspeler. Voor deze muzi kanten moest het zonder meer een inspirerende ambiance zijn. Pianist Dirk-Jan Tiescheffer en gi tarist Wieko Timersma maken bei den deel uit van de veertien leden tellende soulband Joeri Gagarin and the Fade ways uit Amersfoort. 'Space' is waarschijnlijk een mid del om muzikaal wat breder te werk te gaan dan in het concept van een soulband mogelijk is. Dan belanden we bij het tweede experiment: de computer. Het be grip 'computermuziek', zoals de muziek van Space werd omschre ven, zou uitstekend gepast heb ben in de sfeer van de avond. Maar deze omschrijving bleek he laas niet van toepassing. Wat de groep wel horen liet, waren po gingen van de keyboardspeler om met behulp van zijn computer het gemis van een bassist en vooral slagwerker te compenseren. Dit optreden was voor hem misschien een uitstekende gelegenheid om zich daar verder in te bekwamen. Voor een 'Science Ficiton Night' in deze opzet is zijn muzikale fanta sie of zijn kennis van de elektroni sche hulpmiddelen te gering. „Je zou bij deze muziek eigenlijk lek ker op de grond moeten liggen", merkte een bezoekster op. Waar schijnlijk zouden we dan met z'n allen in slaap zijn gevallen. Minu tenlang op een basmotiefje inpro- viseren zonder modulatie en dyna miek is wat te veel, of misschien wel te weinig van het goede, ze ker met een luisterend publiek. Dat het nog net geen New Age muziek werd, was te danken aan de smaakvolle en veelzijdige gita rist. Hoewel duidelijk gehandi capt door het keurslijf van de ma chines, wist hij het geheel naar een acceptabel niveau te tillen en de aandacht vast te houden. Op merkelijk was dat er tijdens de pauze niet werd gedanst, al kwam er wat meer leven in De Geut toen Prince de ruimte in werd geslin gerd. Dat men eigenlijk toch wel zin had om te dansen bleek tijdens de tweede set van Space. Het ge tuigde van realiteitszin van de mu zikanten om de muzikale bakens te verzetten en met zanger René van den Bedem covers te spelen uit het roek-repertoireZanger en pianist kwamen het meest tot hun recht in het liedje 'Have a little faith in me', waarbij de computer even mocht pauzeren. Overigens goed gezongen liedjes als 'Substi tute' en 'Cocaïne' doen je toch weer verlangen naar een echte rockband. He' 'nmiddels redelijk talnjke publiek amuseerde zich m ieder geval best. Het volume van de drumcomputer werd opge- dschroefd tot het disconiveau, zo dat men zich alsnog kon uitleven op de dansvloer. De geslaagde opzet van deze stuntavond moet voor de medewerkers van De Geut een stimulans zijn om zich te werpen op de aangekondigde 'Spanish Night' tegen Sinterklaas tijd. (door Jaap Riewald) LEUSDEN - De door Peer Hartjesveld bedachte formule om wekelijks jazz-optredens te verzorgen met steeds nieuwe for maties van kwalitatief goed niveau, blijkt goed aangeslagen te zijn in restaurant Bos en Duin te Leusden. Hartjesveld kan zich verheugen in een steeds groter wordende belangstelling. Op dinsdagavond 31 oktober trad een viertal excellent spelende musici op voor het Jazz-Sen podium. Ten gehore werden gebracht een groot aantal verschillende nummers uit de jazz-stijl sophisti cated swing. Eigenlijk had de se- nior-klannettist Ad van den Hoed het publiek meteen volkomen m zijn muzikale ban. Doordat Van den Hoed met alleen zijn instrument op en top beheerst maar ook doordat de gebrachte muziek geen enkele moeilijkheid kent voor hem, is hij in staat zich volkomen bezig te hou den met het maken van echte mu ziek. De ten gehore gebrachte nummers speelt hij eenmaal in de onginele uitvoering, waarna hij op een werkelijk hoogstaande manier subliem improviseert op uitermate gevoelige wijze. Hij besteedt zeer veel aandacht aan een perfecte af werking, zowel wat techniek, zui verheid als muzikaliteit betreft. In een hoog tempo laat hij zijn pubhek tot het uiterste toe gemeten van zijn prachtige muzikale versieringen die zo schoon zijn, dat je je afvraagt, waarom deze geweldige muzikali teit zo weinig wordt aangetroffen bij klassieke concerten. Eigenlijk is het jammer, dat er - hoe goed be doeld ook - regelmatig geapplaudisseerd wordt, waardoor de slotmaten van een schitterend solospel met of nauwelijks te horen zijn. Wat voor Ad van den Hoed geldt, kan eigen lijk ook vermeld worden voor de andere drie spelers van zijn kwar tet. Bewondering is er voor de bas sist Piet Bloppoel, die werkelijk zeer goed zijn oren moet gebrui ken (en ook gebruikt) om de iedere keer wisselende improvisaties van de klarinettist te begeleiden. Een prestatie van de bovenste orde. BESCHAAFD Beschaafd en mgetogen begelei- dingsspel werd gerealiseerd door slagwerker Ruud Blok die zich heel goed realiseerde, dat het kenmerk van begeleiden is het spelen op de achtergrond. Alleen bij het aller laatste nummer kreeg hij uitvoerig de gelegenheid om te laten mer- Icpn rtat hii «-«-.Ir Kotsliqf in Staat is Om bruisend energiek zijn instrument te bespelen, waarbn vermeld dient te worden, dat zijn ntmevastheid enorm groot is. Het pianospel van Hans Heinhuis zorgde voor prachtige muzikale golven over het pubhek van grote innerlijke schoonheid. Wanneer het van hem vereist werd. speelde hij zeer gedecideerd, terwijl hij zich ook zeer bescheiden opstelde, wanneer hij moest begeleiden. Wat de totaliteit van het kwartet betreft, kan worden opgemerkt, dat er voortreffelijk zuiver wordt gespeeld, terwijl er sprake is van een perfect afgeregelde balans. LEUSDEN - Het kwintet Buggy be staat uit twee blazers en een 3- mans rhytmesectie. Zij treden dins dag 14 november op in restaurant Bos en Heide. Het optreden wordt georganiseerd door Stichting Jazz- Sen. Het reportoire van Buggy be staat uit gearrangeerde jazz stan dards. De arrangementen zijn van pianist Jimmy Once. C.A. Einmal en saxofonist Wiebe Schuurmans. De andere leden van het kwintet zijn Rudy Bosch (trombone), Hans de Groot (contrabas) en Aad Faase (drums). Het optreden begint om 20.30 uur en is afgelopen om streeks 24.00 uur. BUSDEN - November is de a and waarin veel handwer- ,ende vrouwen van Leusden an spullen te koop aanbie- en. Ook dit jaar hebben de inioren van de Handwerk- ub van de Zonnebloem, de eniorensoos Buiningspark, an de verzorgingshuizen in eusden en Achterveld weer litverkoop' gehouden. Za- idag 11 november houdt de andwerkgroep van de UW- ensoos in Leusden- itrum een verkoop in dé 'OLboom van 10.00 tot 15.00 Benfort Bntru )e grote belangstelling voor eze laatste verkoop blijkt al ieruit, dat men de deur ab soluut niet vóór 10 uur 's mor gens open doet, omdat an ders de meest gevraagde produkten al verkocht zijn. Zoals ook bij de andere, ge slaagde verkopen zijn ook zaterdag allerlei praktische en sierlijke handwerken in de verkoop. Truien, sokken, tafelkleden maar ook kus sens (deze keer ook gepatch- workte) én allerlei andere aantrekkëlij*ké 'maaksels'. De handwerksters kunnen met de opbrengst materiaal kopen om weer nieuwe pro dukten te maken en terwijl ze dat doen leuke en plezierige contacten te hebben. LEUSDEN - Morgenavond heeft weer de maandelijkse presenta tie plaats van de stichting Jazzpo- dium in café De Swartesteegh. Deze keer zal bij het kwartet Wiebe Haanstra/Jan Verwey als gast optreden de saxofonist Jein Menu. De 27-jange Spakenburger kwam de afgelopen zomer volop in het nieuws, toen hij winnaar werd van het jazzconcours tijdens het Loos- drecht Festival. Het concours, dat na een onderbreking van een aan tal jaren weer werd georgani seerd, is speciaal bestemd voor jonge talentvolle musici. Jan Menu, vijfdejaars leerling van het Hilversumse conservatorium, werd uitgeroepen tot de beste deelnemer. Uit handen van Rita Reys ontving hij de Wessel Dcken- prijs, waaraan een geldbedrag is verbonden van drieduizend gul den. heelden op de televisie n de aardbeving in San ancisco gaven mij een nke schok. En toch had ik °J meer en soms erger beel- jn gezien van aardbevingen die schokten mij indertijd el minder. de opnames van de ge- sltijk ingestorte dubbel de snelweg in Oakland iden wij, m'n vrouw en ik, gen elkaar: "Daar hebben ij anderhalf jaar geleden zelf gereden. Vanuit ons mo lm Oakland zijn wij over die fg en over die brug gere- !/i Zowel op de ingestorte ivenweg als op die bedol- n onderste weg zijn we met auto naar San Francisco gaan en 's avonds weer te- g En ook zijn we. over de Colden Catebrug, naar de meest getroffen wijk Manna geweest. We waren blij verrast toen we hoorden dat Chinatown, de grote Chinezenwijk, bijna niet beschadigd was. Daar heb ben we een middag rondge zworven en nog wat komme tjes gekocht als herinnering aan die boeiende middag. Toen wij vorig jaar van San Francisco naar het zuiden van Califormë gingen voerde onze route ons door het nu meest getroffen Santa Cruz. Wat wij aan televisiebeelden zagen en wat wij over deze aardschok lazen, betekende meer dan een plaatje op het televisiescherm of een aantal letters in de krant. Door onze reis vorig jaar naar San Fran- ciso en omgeving blijkt wat daar gebeurt veel dichter bij ons te komen, een groter in druk te maken. Juist bij zo'n gebeurtenis ontdekken we dat ons bezoek aan die streek een soort verbondenheid tot gevolg heeft. Een paar weken eerder had ik ook al iets dergelijks beleefd. Zelfs na jaren heek een vakan tie sporen nagelaten. Zelfs na ruim 21 jaren. Zo lang is het namelijk geleden, dat ik in Moskou ben geweest. Met onze Intouristgroep bezoch ten we het Kremlin, en daarin niet alleen vergaderruimtes van het Politbureau, maar ook de drie prachtige basilieken in het Kremlin En dan lees je ineens een paar weken geleden een bericht dat, na 70 jaar, weer toestem ming is gegeven om een Mis viering te houden in een de hoofdbasihek in het Kremlin. De patriarch van de Russisch Orthodoxe Kerk gaat voor in een Misviering in de mooiste van de drie basilieken die zich achter de muren van het Kremlin bevinden. Daar ben ik ook in geweest. Ik heb toen daar rondgelopen met verba zing over de instandhouding van deze kerken en over de pracht van de iconen en de graftombes van de overleden partiarchen." Ik realiseer me door zo'n klein bericht in de krant dat zelfs gevoelens van ruim twin tig jaar geleden nu een rol blijken te spelen. Ik denk dat een zelfde soort ervaringen bij iedereen voor komt als een bericht, een foto, een televisiebeeld, je geheu gen en je gevoelens prikke len. Ik vind dat een van de boeien- deste gevolgen van het reizen en het vakantie houden en dat hoeft ruet eens ver weg te zijn. Je voelt je meer betrokken bij wat je leest, ziet en hoon. En bij het ouder worden heb je langzamerhand een heel re servoir gevuld met indrukken en ervaringen VUTter LEUSDEN - De feestcom missie onder leiding van Joop Mei heeft een uitge breid feestprogramma opge steld voor de lustrumviering van de WOLboom van maan dag 20 november tot en met vrijdag 24 november. Omdat de ruimte in dit ontmoetings centrum voor ouderen be perkt is, is het belangrijk, dat ouderen die mee willen doen aan de geplande feestelijkhe den, zich tijdig aanmelden. Op 16 november 1984 werd de WOLboom officieel in ge bruik genomen. Sinds die da tum beschikken de Leus- dense senioren over een ei gen ontmoetingscentrum. Een feestcommissie van ver eniging Welzijn Ouderen Leusden, de WOL, biedt bij het vijfjarig bestaan van de WOLboom de ouderen van Leusden het volgende pro gramma aan. Maandag 20 november. Een dagtocht met een bus van de Betuwe-Express. Voor 34,50 per persoon vertrekken de deelnemers uit Leusden en Achterveld om 11.00 uur voor een herfsttocht naar Lievelde, waar in het bekende restau rant De Erve Kots een uitge breide koffietafel klaar staat Daarna wordt onder leiding van een gids in Winterswijk het streekmuseum Freriks be keken. Hierna volgt een buurtschappenrondrit welke wordt afgesloten met koffie en een stuk krentenwegge. Om ongeveer 18.30 uur ko men de deelnemers weer thuis. Opstappen is mogelijk bij verzorgingshuis Sint Jo seph in Achterveld en bij 't Hamersveld en de WOLboom in Leusden. Aanmelden in de WOLboom (geld meebren gen) 's Morgens in de WOLboom: een bridgedrive van 9.30 tot 12.30 uur. Onder leiding van de heer S. de Jonge kunnen de kaartende senioren strij den om een aantal prijzen. Het maximum aantal deelnemers is 64. Voor deze bridgedrive kan men zich alleen telefo nisch opgeven bij De Jonge tel. 944481. 's Middags is er van 13.30 tot 16.30 uur m de WOLboom een simultaan dam wedstrijd. Senioren kunnen hun krach ten meten met de heer Breit van damclub Amersfoort. Ook hier zijn prijzen beschikbaar. Dammende senioren dienen zich aan te melden in de WOLboom. Dindsdag 21 november. Si multaan schaakwedstrijd van 9.30 tot 12.30 uur. Senioren kunnen in deze schaakwed strijd tegen de heer Boemans, van schaakclub Leusden, la ten zien of zij van hem kunnen winnen. Aanmeldingen in de WOLboom 's Middags is de gebruike lijke UW-Seniorensoos. Deze keer wordt er een feestelijk tintje aan gegeven. Woensdag 22 november, 's Morgens van 9.30 tot 12.30 uur vindt er een kleine biljart competitie plaats. Onder lei ding van de heer Koppen- hage zullen 12 vaste bezoe kers van de WOLboom de ballen tegen elkaar laten rol len. Omdat de WOLboom één biljart heeft, kunnen er niet meer dan 12 biljarters deelne men en dat zijn de regelma tige bezoekers. Dus aanmel dingen zijn niet meer moge lijk. Ook is er deze morgen ruimte voor prijs-spelen in de WOL boom. Rummycuppers, sjoe- lers, scrabbelaars en andere spelers kunnen het tegen el kaar opnemen en een leuk prijsje winnen. Tevoren aan melden is niet nodig, 's Middags van 13.30 tot 16.30 uur: de tweede bridgedrive. Ook nu kunnen er maximaal 64 senioren deelnemen. Brid gers die niet hebben deelge nomen aan de eerste bridge drive knjgen voorrang. Deel nemers kunnen zich alleen te lefonisch opgeven bij De Jonge, tel.: 944481. Donderdag 23 november. Deze dag zijn er activiteiten zowel in de WOLboom als in de KOM. 's Morgens in de KOM (naast de Jozefkerk) volksdansen. Van 9.30 tot 11.30 uur verzorgt een groep van ongeveer 30 mensen uit Amersfoort, onder leiding van mevrouw A. Kroon, een demonstratie. Ou deren kunnen zo kennisma ken met verscheidene moge lijkheden van het volksdan sen en ook zelf meedoen Mo gelijk kan er uit deze demon stratie een blijvende volks dansgroep van ouderen in Leusden ontstaan. 's Middags in de KOM de monstratie koersbalspel van 13.30 tot 16.00 uur. Spelleid- ster Mana Smits van het Pro vinciaal Steunpunt Sport Utrecht leidt een demonstra tie van dit verrassende bal spel. Aanwezige ouderen hoeven niet alleen toe te kij ken maar kunnen dit spel ook zelf proberen. Het WOLbe- stuur is zo verzekerd van suc ces, dat het al een spelmat en ballen heeft aangeschaft, 's Morgens in de WOLboom, van 9.30 tot 12.30 uur. klaver- jasdrive. De heer G. de Knecht leidt deze dnve. Er kunnen maximaal 64 klaver jassende senioren meedoen. Tevoren aanmelden in de WOLboom. 's Middags komt de Zonne bloem Handwerkclub bijeen in de WOLboom. Ook deze vaste bijeenkomst krijgt een feestelijk tintje. Vrijdag 24 november. Feest- ochtend voor de ouderen. Van 10.00 uur tot ongeveer 14.00 uur. Geen officiële toe standen maar een gezellige feestochtend met een uitloper naar de middag. Deze och tend is vóór de ouderen: om 10 uur is er een kop koffie, dat wordt aangeboden door de WOL, waarna een (gratis) bmgo volgt welke geleid wordt door de heer J. Kramer. Aan deze bingo zijn geen kos ten verbonden maar wel een groot aantal prijzen. Maar de feestelijkheid wordt ook dóór de ouderen zelf ge maakt. De bezoekers kunnen namelijk allemaal een hapje meenemen voor de lunch: versierde tomaten, een slaatje, gevulde eieren, een paar hamrolletjes, stukjes kaas enz. Van deze meege brachte hapjes wordt een lunchtafel samengesteld. Om 12.30 uur kan men dan geza menlijk lunchen. Als toetje van deze lunch wordt nog een keer een bingo gehouden, zodat men nog een kans op een leuke prijs heeft. Aangezien de WOLboom een beperkte capaciteit heeft kun nen slechts 80 senioren deel nemen aan deze feestelijke ochtend. Tijdige aanmelding is noodzakelijk. Het en- tree'geld' is een hapje! Vrijdagavond heeft het feest comité een zangavond geor ganiseerd in de KORF. Om 19.30 uur is daar de zaal open voor het optreden van het Ou- derenkoor uit Woudenberg. Onder leiding van Ria van Loon brengt dit ouderenkoor o.a. een aantal bekende melo dieën ten gehore. Toegang is gratis. Aanmelden Ouderen die willen meedoen met de dagtocht, de damwed- strijd, de schaakwedstrijd, de klaverjasdrive of de feestacti- viteiten moeten zich Ujdig aanmelden in de WOLboom, Hamersveldseweg 2A, op donderdag 9, vrijdag 10, maandag 13, dinsdag 14, woensdag 15 november 's morgens van 9.30 tot 11.30 en 's middags van 13.30 tot 16.30 uur, ook op zaterdag 11 no vember kan men zich aanmel den tussen 10.00 en 15.00 uur. Voor de bridgedrive kan men zich alleen telefonisch mel den via telefoon 944481 Mevrouw Mei van de feest commissie, wil nog graag ver melden: „Behalve de bus tocht is alles gratis". s in de Roda-kantine heeft een andere naam, maar de activiteiten blijven hetzelfde. LEUSDEN - De UW-Senio- rensoos-Zuid heeft haar naam veranderd in Senioren soos-Buiningpark, naar de plaats waar deze soos gehou den wordt. Zo wil men tot uit drukking brengen, dat niet alleen ouderen uit Leusden- Zuid, maar ook ouderen uit de nabijheid van het Bui- ningpark en verder weg wel kom zijn in de Roda-kantine waar elke dinsdagmiddag de Seniorensoos plaatsvindt. „Wij komen al bijna 18 jaar naar deze Soos." Dat zeggen de echtparen Van Buren, Kie- wiet, Korstanje en de heer Van Raay. Zij bezoeken sinds 2 december 1971, de datum van de eerste soosmiddag, deze Seniorensoos. De naam 'Bejaarden'soos is intussen verdwenen. Wat niet ver dwenen is, is de belangstel ling voor een middag gezellig bij elkaar zijn van een aantal ouderen. Terwijl mevrouw Korstanje verder gaat met het breien van een trui, vertelt zij dat ze echt niet meer weet hoeveel truien zij op de soos heeft ge breid. „Als het enigszins kan, ben ik elke dinsdagmiddag hier te vinden." En mevrouw Kiewiet vult aan: „De dinsdag is altijd voor ons, dan kunnen we thuis geen visite gebrui ken. Ik heb tegen m'n kinde ren gezegd: dinsdag is de dag voor mij, dan moet je niet ko men. Want de soos willen we niet missen." Enkele medewerksters, som migen ook al vanaf de start in 1971 actief, benadrukken, dat de oude naam Soos-Zuid be perkend blijkt te werken. „Ouderen denken dat ze her allen mogen komen als ze in Leusden-Zuid wonen." Met de uitbreiding van de wijken Wildenburg, Claverenblad en Groenhouten wonen veel ouderen nu dicht bij het Bui- ningpark en dus dicht bij de Roda-kantine, waar de Soos wordt gehouden. Seruoren- soos-Buiningpark staat dus open voor alle Leusdense se nioren. Elke dinsdagmiddag kan men terecht van 14.00 tot 16.30 uur in de Roda-kantine m het Buiningpark. Als dat no dig is zorgt de UW voor ver voer (tel. 944942). Er zijn steeds een aantal medewer kers van de UW aanwezig en de familie Boon zorgt ervoor dat er steeds verse koffie is. Ook andere drankjes zijn voorradig. Tijdens de soos-middagen wordt er gehandwerkt, ge sjoeld, gerummycubd, ge kaart en gebiljart en ook ge woon wat gepraat. Heel wat ouderen hebben zo nieuwe contacten gevonden.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 13