verlies ockeyers Leusden EOS in spannend duel ten onder HV kan de draai nog niet vinden Winst voor De Haaien Succes voor Rob de Vries 'inst dames bij Shinty: 2-3 usdenaren buigen m vijfde set nst heren in matig duel: 23-8 Tweede competitiewedstrijd Hessenkartoernooi WOENSDAG 8 NOVEMBER 1989 DEN - De herenhockeyers van Leusden lijken nog moei- tijden tegemoet te gaan in de eerste klasse. Hoewel de nog altijd in de middenmoot verkeert, werd het gat naar ]der van het klassement afgelopen zondag kleiner. Op terrein kregen de Leusdenaren klop van Leeuwarden, t nu toe voorbestemd leek te degraderen. Met de lastige letingen nog in het vooruitzicht, is de positie van Leusden iee niet bepaald rooskleurig geworden, vrouwen blijven het verrassend goed doen in de tweede t. Na de 2-3 winst, uit tegen Shinty, bezetten de Leusdena- e derde plaats in het klassement, met uitzicht op meer. nog twee partijen te gaan e winterstop, is de positie herenhockeyers van Leus- in de eerste klasse met be- jeworden. De ploeg, die aan >gin van het seizoen nog een hoofdrol te kunnen jelen, zal langzamerhand uit gaan kijken niet in degra- ivaar verzeild te raken. Zo ver is het nog niet, maar al teveel uitglijders kan de ploeg van' trainer Gé Rehe zich bepaald niet meer permitteren. De afstand tot de laat ste plaatsen in het klassement slonk afgelopen weekeinde, na verlies notabene tegen het op de laatste plaats staande Leeuwarden, tot drie punten. Bij het aanbreken van de tweede competitiehelft heeft naar boven kijken al helemaal geen zm meer: EHV, nog zonder puntverlies, gaat als een stoomwals af op de overgangsklasse. De ach terstand van Leusden op de num mer één bedraagt inmiddels elf punten. Dat heeft tot gevolg dat de Leus denaren zich geheel kunnen con centreren op lijfsbehoud, een doel stelling die de ploeg minimaal aan zijn stand verplicht is. GEHANDICAPT Leusden kon bij het begin van de wedstnjd tegen Leeuwarden als een klein excuus aanvoeren, dat Flip van Dalen op het appel ont brak. Van Dalen had verplichtin gen jegens het vaderland, waar- verlies tegen hekkesluiter Leeuwar- van de wedstnjd Leusden - Leeuwarden, die de Leusdenaren uiteindelijk zouden verliezen. door Leusden een stofzuiger m de eigen defensie node ontbeerde. Van Dalen werd een aantal wed strijden geleden voor het eerst als laatste man opgesteld, en dat expe riment pakte goed uit. Zijn positie werd nu ingenomen door Ralph Wessels. De opzet van Leusden was op eigen veld tegen Leeuwarden vroeg te scoren, om rustig aan een fraai resultaat te werken. Gezien de positie van beide ploegen op de ranglijst een logisch tactisch uit gangspunt. Dat pakte toch anders uit. Afgezien van een paar kleine kansjes in de eerste minuten, creëerde Leusden zich weinig mo gelijkheden. En om extra zout in de wonden te strooien, opende Leeu warden zelfs de score. Na een rom melige situatie voor het doel van de thuisploeg, bleek een slap schot voldoende om doelman Gert-Jan van de Groep te verrassen. De treffer was voor de coach aanleiding Richard Knoppien naar de kant te halen en Sander Greve het veld in te sturen. Veel haalde het echter niet uit. Met name op inzet werd Leusden afgetroefd. STRAFCORNER De emge echte kans die zich voor de veldwisseling nog voor Leusden voordeed, was een straf- corner. Deze werd echter gestopt en naast gewerkt. Het zou echter nog erger worden. Nog voor de pauze kwamen de gasten zelfs 'op 0-2. Een strafcorner werd strak in geslagen over de keeper, en ook lijnstopper Robert-Jan Willemse was kansloos op de inzet. Na de pauze deed Leusden er alles aan om de achterstand nog goed te maken. De wedstnjd speelde zich nog slechts op één kant van het speelveld af: de helft van de tegenstander. Het veldover- wicht kon echter niet voldoende in de cijfers tot uitdrukking gebracht worden. Slechts via Robert Krei- kamp kreeg Leusden loon naar werken: hij sloeg en strafcorner goed in: 1-2. Maarten Jonges kreeg nog een uitgelezen mogelijkheid om in ie der geval een gelijkspel uit het vuur te slepen. Voor een leeg doel sloeg de routinier de bal hoog over. NUTTIG Niet goed, wel nuttig: Die karak terisering lijkt van toepassing op de damesontmoeting tussen Shinty en Leusden. Niet goed, omdat Leusden onnodig de kluts kwijt raakte en een slechte mandekking OEN - Het eerste vrouwenteam van Leos heeft in de dstrijd tegen Delta Lloyd/AMVJ éên punt weggesleept. In jannende en goede wedstrijd waren de beide teams vier mg aan elkaar gewaagd. Nadat de vrouwen van trainers van Garderen en Gerrit Harmsen de eerste en de derde idden gewonnen, vergaten zij even in de vierde set door te :en. „Ja, in plaats van door te drukken, deden we een terug. Delta Lloyd kon toen de vierde set winnen en die voelde zich toen heel sterk voor de vijfde set. In zo'n set is iedere foute bal een punt en dan heb je weinig tijd herstellen of in te grijpen. Maar we hebben in ieder geval ont. Vorig seizoen scoorden we in totaal drie punten in dstrijden en nu hebben we er al éen meer. Dus ik ben niet Dntevreden," aldus Van Garderen, die bij Leos aan het wen is en te hoog gespannen verwachtingen niet terecht „De mensen moeten gewoon nog even geduld hebben." susdenaien waren de klap vorige week (3-0 verlies 't Uit 'Jt tegen Radius) goed doorgekomen, ook al door de winst maandag 30 oktober bij Edam voor de beker. Marjan van Engelenhoven en Astrid van Dijk werden in Amstel veen al weer wat vaker ingezet. Beide spelers waren lange tijd uit geschakeld vanwege blessures en zijn nu langzaam aan het terugko men. Daardoor kan de selectie wat breder worden en kunnen wissels wat makkelijker uitgevoerd wor den. Van Garderen: „Je ziet het aan Erna (Boonzaaijer), die staat toch even vijf sets te balen. Ze is pas zeventien jaar en voorlopig de eni ge spelverdeler die we hebben. De andere is bezig terug te komen. Ook een blessure gehad. Als die terug is, kan je zo'n meisje ook eens even rust gunnen." De eerste set werd door de Leus- dense ploeg met 11-15 gewonnen, maar de tweede set ging met 15-8 naar de Amstelveners. Bij Leos werden de meeste punten via de middenaanval gescoord. De bui- tenaanval met Nadja Gijsen en Ani ta Visser kwam nauwelijks aan punten maken toe. Ook bij AMVJ verliep de aanval vrijwel steeds door het midden en scoorde daar ook de meeste punten mee. De lange railey's waren het aankijken vaak meer dan waard. Toch was de thuisclub als ploeg beter, vooral in verdedigend op zicht. De Amstelveners beschikte over een homogene ploeg en wa ren ook vaak net iets feller. Toch wist Leos de derde set naar zich toe te halen: 10-15. In de vierde set deden de bezoe kers een stapje terug m plaats van AMVJ onder druk te houden. De verdediging werd te weinig op de proef gesteld en dat gold eigenlijk voor de hele wedstrijd. De thuis club kon die vierde gemakkelijk naar zich toe halen (15-7) en voelde zich zeer sterk voor de vijfde en beslissende set. De Leusdenaren kwamen in die set met 3-0 achter, doordat ze ge forceerd gingen aanvallen. Met 15-4 ging de set en de twee punten naar Delta Lloyd/AMVJ. „De mei den hebben bewezen dat ze goed kunnen spelen en dat was vooral belangrijk na de deceptie tegen Radius. Ik vind het belangrijk dat we van die eerste plaats af zijn. We kunnen nu in alle rust verder aan de ploeg gaan bouwen. Het is nog te )EN De vrouwenhandballers van LHV hebben hun in de eerste klasse nog niet gevonden. Voor de tweede n successie liep de op dat niveau debuterende ploeg een onnodige nederlaag op. HVN/Attila 2, dat zondag in rf op bezoek kwam, nam in het laastste deel van de eerste doeltreffend opzicht het initiatief in handen, om dat niet eg te geven: 11-13. mannen herstelden zich voor eigen publiek van de ne ig in de openingswedstrijd van het zaalseizoen. Na een eerste helft (7-3), schakelden de Leusdenaren na de een versnelling hoger en voerden de score naar aan- bare hoogten op: 23-8. speelden chaotisch, er zat in in. We hebben genoeg gecreëerd, maart we gooi- "3 er vandaag niet in." Met die '[r n analyseerde trainer/ lieo Geerding het optreden damesteam, na afloop van oren ontmoeting met HVN/ Tijdens de veldcompetitie de Leusdenaren van nage- r i etielfde team nog gehakt I 3(9-16), maar een dergelij- zat er zondag niet in. j|s in de openingsfase van ijd leken de Leusdena- 'Spraak op twee punten te kaan maken. Tot 5-3 (via 2- 2) kende de ploeg een een rong van twee punten. LHV er echter niet in de voor verder uit te bouwen, waar na basis voor een grote uistlag -941 wu zijn. De ploeg sprong daarvoor te slordig met de kansen om. Met name Ria Meyerink, an ders trefzeker, had haar dag met en miste verscheidene uitgelezen mo gelijkheden. Daardoor kon HVN/Attila in het spoor van de Leusdenaren blijven en nog voor de rust waren de rollen al compleet omgedraaid. Hoewel de voorsprong van de bezoekers uit Utrecht/Nieuwegein slechts één punt bedroeg (6-7), was daarmee een trend m werking gezet, die ook na de veldwisseling het spelbeeld bleef beheersen. KNOCK-OUT Omdat de rust en de precisie m het spel van LHV ontbrak, bleef de Leusdense ploeg na de veldwisse ling achter de feiten aanlopen. En juist als de Leusdenaren de aan sluiting leken te hervinden, scoor de HVN/Attila op cruciale momen ten. Via 6-8, 7-9 en 8-10 bleef de marge lange tijd twee punten, hoe wel LHV steeds terugknokte. Een paar dubieuze beslissingen van het leidende tweetal voorkwam op belangrijke momenten dat het laat ste gaatje gedicht kon worden. De definitieve knock-out viel bij de stand 9-12, toen HVN voor het eerst dne punten voorkwam. Toen was het, met nog een minuut of vijf te spelen, duidelijk dat zelfs een gelijkspel te hoog gegrepen zou zijn. Onder leiding van Anja Dou- ma, die pas laat in de wedstnjd echt op schot kwam, bleef de schade uiteindelijk beperkt tot twee pun ten (11-13) Door dat resultaat bezet LHV, samen met DWSM, voorlopig de laatste plaats in de eerste klasse (na twee wedstnjden). Overigens zijn er nog maar twee ploegen in die klasse ongeslagen, waarvan twee teams nog maar één wed strijd speelden (HMS/Achilles 2 en UDSV 2). ASV verrast tot nu toe vriend en vijand. De ploeg die op het veld een haast troosteloze posi tie inneemt, staat in de zaalcompe titie ongeslagen en zonder punt verlies bovenaan. Zondag versloe gen de Ankeveners Amersfoort, dat als één van de kanshebbers van start ging, met 11-5. HVN/Attila 2, Amersfoort en BHC nemen voor lopig de derde plaats voor hun re kening, met een gewonnen en een verloren wedstrijd. Dit weekeinde wacht LHV een lastige klus. De ploeg moet op be zoek bij nummer twee HMS/Achil les 2, dat in de openingswedstrijd imponeerde met een grote over winning op DWSM (16-4). ROYAAL Zonder echt te imponeren, heb ben de mannen voor eigen publiek een royale zege geboekt. Na een flauwe eerste helft was een don- derspeech van trainer Joop Douma afdoende om de machine een ver snelling hoger te laten draaien. Het hogere tempo bracht tegenstander Fortissimo gelijk amechtig op de knieën, nadat de bezoekers uit Co- then in de eerste helft nog redelijk konden volgen: 23-8. LHV paste zich in de eerste helft teveel aan aan de traag spelende tegenstander. Zonder uit te gaan van eigen kracht, lieten de Leusde naren zich zonder protest in slaap sussen. Als kijkspel had de wed strijd in die fase dan ook geen en kele waarde: Fortissimo was met m staat het spel te maken en LHV leek daar geen zin in te hebben. Toch lijkt ook gebrek aan vertrouwen in de eigen mogelijkheden daar iets mee te maken te hebben. De ploeg kampt nog steeds met aanpas singsproblemen en de spelers vor men nog geen ingespeeld team. Individueel moeten de Leusdena ren echter voldoende in huis heb ben, om een tegenstander als For tissimo af te troeven. WAKKER Dat gebeurde eigenlijk pas na de veldwisseling, toen het scorebord 7-3 in het voordeel van de Leusde naren aangaf. Een donderpreek van trainer Douma maakte de Leus dense ploeg wakker en dat had tot gevolg dat de ploeg na de pauze snel van de tegenstander wegliep. Met een frequentie van één treffer in twee minuten bouwden de blauwhemden aan een score, die toch nog tot aanvaardbare hoogten werd opgeschroefd. De opvallend ste treffer kwam op naam van doel man Gert-Jan Smal, die Ed Davids in de break-out wilde aanspelen. In strijd om het speeltuig, kwamen Davids en de vijandelijk goalie met elkaar in botsing, waarna de bal ongehinderd het doel in huppelde. Door dit resultaat bezetten de Leusdenaren in de rangschik king de derde plaats, achter Nijen- rodes en HVBS, die allebei nog on- LEUSDEN - De zwemselectie van de Leusdense Zwem- Poloclub De Haaien, heeft revanche genomen voor de matige prestaties tijdens het eerste competitietreffen tegen Double Duty VZC uit Veenendaal. Werd de eerste wedstrijd verloren, wat resulteerde in een 25ste plaats op de ranglijst, nu wonnen de Leusdenaren nipt van de directe tegenstanders. De zwemmers en zwemsters uit Veenendaal werden versla gen, ondanks het feit dat ze toch met een serie goede prestaties voor de dag kwamen. Op een groot aantal programmanummers werden ze echter voorbij gezwommen door een ontketende Leusdense equipe, bestaande uit deelnemers die ook zichzelf versteld deden staan. toepaste, goed, omdat Leusden uit eindelijk met twee punten in de tas huiswaarts keerde en daardoor in de race blijft. Leusden begon fel en kreeg, na dikwijls fraaie aanvalsopzetten, goede kansen om de score te ope nen. Door een slechte mandek king, moesten de bezoekers echter bij de eerste de beste uitbraak een tegendoelpunt incasseren. In de achtste minuut onderschepte Shin ty de bal, waarna er een leeg veld gaapte. In de lange hoek werd doelvrouwe Charlotte van de Ven gepasseerd. Het duurde tot de 22ste minuut, voordat Leusden op gelijke hoogte kwam. Letty den Besten passeerde uiteindelijk de uitgekomen keeper van Shinty, die in eerste instantie de bal nog stopte. Vijf minuten later scoorde Renée Tuuunga een knap pe goal. In de dekking, op de kop van de cirkel, zag Tuirunga toch kans uit te halen: 1-2. Nog voor de pauze kwamen de gastvrouwen op gelijke hoogte. Na een fout van Matty Ankerman in de dekking, kreeg keeper Charlotte van de Ven de bal met onder controle: 2-2. In de slotfase van het duel kreeg Leusden alsnog twee punten. In de 41ste minuut scoorde Patricia van de Flier uit de rebound de beslis sende treffer: 2-3. vroeg voor een kampioenschap. De mensen om ons heen praatte er al wel over na de eerste goede resulteaten en dan ga je er zelf toch ook een beetje aandenken. Maar het is gewoon nog te vroeg," vol gens de rustige Van Garderen, die de toekomst met vertrouwen tege moet ziet. Aanstaande zaterdag is er weer een volledig programma. Leos speelt dan thuis tegen Varel/CW, dat tiende op de ranglijst staat met vier punten. Voorafgaand aan deze wedstrijd spelen de mannen opnieuw tegen Harderwijk, ditmaal het derde team. Het bovenaan staat boven aan, twee punten voor op Leos. Een moeilijk klus voor de mannen van trainer Rob Vooijs. Opstelling Leos: Nadja Gijsen, Liesbeth Overeem, Rona de Ko ning, Anita Visser, Erna Boon zaaijer, Marja de Wild, Astrid van Dijk en Marjan van Engelen hoven. geslagen bleven. HVBS had in de tweede wedstnjd tamelijk veel moeite met hekkesluiter Limvio 2 (10-14), terwijl Nijenrodes na de 19-15 zege op LHV eenzelfde score liet noteren tegen UHV/DSO. Het Amersfoortse AAV deelt de derde plaats met LHV, na winst op UDSV (14-15). Komend weekeinde zijn de Leusdense handballers vrij. Doelpuntenmakers LHV (vrou wen): Anja Douma (5x), Jeanettte Kok (2x), Hetty Tessels (2x), Car ia Mossel en To Schoenmakers. Doelpuntenmakers LHV (heren): Ed Davids (6x), Ruud Bosch (4x), Willem van der Heyden (4x), Ro nald Morren (2x), Robert Boer (2x), Onno Zwaan (2x), Daan Bleuel, René van Garderen en Gert-Jan Smal. De positieve uitslag van het tref- fen kwam immers tot stand op basis van een stel uitstekende tijden die voor een groot deel enkele secon- j des lagen onder de tot op dat mo ment beste prestatie van de be treffende Haaien. Kortom: vrijwel iedere Leusdenaar ging naar huis met een fraai persoonlijk record op zak. In enkele gevallen lagen die tij den zelfs onder de snelste tijd, ooit door een 'Haai' gezwommen. Der gelijke clubrecords werden door twee deelnemers op de klokken gebracht. Ten eerste was daar Jan I Willem van Dijk die nog eens dui- delijk wist te maken dat hij mo menteel in een uitstekende vorm verkeert. Al op het eerste pro- grammanummer was het goed raak en liet de tengere atleet 1.07.2 aantekenen op de 100 meter vlin- j derslag. Ruim tien mimuten later was Van Dijk al weer klaar voor de 100 meter schoolslag. De 1.17.2 die i hij nu op de klokken bracht was eveneens goed voor een nieuw clucrecord. Daarmee was de koek echter nog niet op. Halverwege het j programma, dat in het eigen bad, 'Octopus', werd afgewerkt, ging Van Dijk te water voor de 200 meter rugslag. Door een optimale combi natie van techniek en conditie liet hij de klokken stilstaan op 2.34.0, een tijd die nog nimmer door een lid van de LZ&PC De Haaien van zijn leeftijd (14 jaar) werd gereali seerd. SPANNEND Dat er van een spannende strijd sprake was, mag blijken uit de eindstand. Na het optellen van de gezwommen tijden kwam de jury voor DD-VZC op een totaal tijd van 5207.6 seconden terwijl de Haaien 5193.7 seconden op het scorebord brachten. Die scherpe totaaltij d kwam on der andere tot stand door de in spanningen van Chester Marsman. Zowel op de 200 meter schoolslag als op de spectaculaire 50 meter vrije slag, liet hij geen twijfels be staan aangaande z'n bedoelingen. Op beide nummers hield hij de concurrentie ver achter zich en op beide nummers kwam er een Haai en clubrecord op de klokken. Toch kwam de eindstand vooral tot stand op basis van de prestaties van de groep als geheel. Iedere Haai zwom voor wat hij of zij waard was, zodat het werkelijk persoonlij ke records regende. Een greep uit I de vele meer dan voortreffelijke prestaties. Simone Sybrandy verbeterde haar toch al snelle persoonlijke re- cord op de 400 meter vrije slag met één seconde, Hanneke Voskuilen en Karlijn van Stralen snoepten et telijke seconden af van hun snelste tijd op de 100 meter vrije slag en de 100 meter rugslag en zowel Jeroen Verhoeven als Rogier Tolboom brachten hun tijd op de 200 meter vrije slag met meerdere seconden omlaag. Marieke Ruitenberg zwom alles uit de kast op de zware 200 meter wisselslag, wat resulteerde in een fraaie verbetering van haar beste tijd op dat nummer, Boude- wijn Roest leverde een uitstekende 100 meter vrije slag af en Thijs Rijn bergen bracht z'n tijd op de 100 meter rugslag met maarliefst 9 se conden omlaag. Tenslotte was er een snelle 100 meter schoolslag en een uitstekende 200 meter vrije slag van Sandra van Wegen, ging Peter Toes bijna een seconde snel ler op de 200 meter vnje slag en brachten Simone Buitelaar en Mar- jolijn van Dijk scherpe persoonlijke record op de klokken op het pro grammanummer 100 meter vrije slag. Uitslagen B-competitiewedstrijd, Lensden, 4 november 1989. 4 x 100 meter vrije slag estafette: Helsdingen, Van Gor- kom, Ruitenberg en Sybrandy 4.23.6. 4 x 100 meter wisselslag estafette: Van Dijk, Verhoeven, Tolboom en Van Gorkom 4.59.2. 50 meter vrije slag: Chester Marsman 24.7, Rob van Wegen 25.6, Enk Kuthe 27.6. 100 meter rugslag: Danny Ale- wijn 1.21.3, Saskia Helsdingen 1.17.1, Tamara van Gorkom 1.21.2, Thijs Rijnbergen 1.47.8, Krinstiaan Plugge 2.01.2, Karlijn van Stralen 2.06.5, Hanneke Voskuilen 1.50.4, Marlies Kok 1.50.7. 100 meter schoolslag: Jan Wil lem van Dijk 1.17.2, Rogier Tol boom 1.24.0, Jeroen Verhoeven 1.32.0, Simone Buitelaar 1.38.7, Dan ny Alewijn 1.32.3, Saskia Helsdin gen 1.36.3, Xandra Verschuur 1.44.2, Rozemarijn Sybrandy 1.36.2, Elwine Hermans 1.36.0, Sandra van Wegen 1.32.0 100 meter vlinderslag: Jeroen Verhoeven 1.22.0, Rogier Tolboom 1.11.6, Jan Willem van Dijk 1.07.2. 100 meter vrije slag: Knnstiaan Plugge 1.40.3, Thijs Rijnbergen 1.32.7, Marlies Kok 2.13.3, Hanneke Voskuilen 1.31.3, Karlijn van Stralen 1.32.5, Simone Buitelaar 1.12.3, Marjolijn van Dijk 1.06.9, Canne Kampes 1.14.4, Simone Sybrandy 1.04.5, Boudewijn Roest 1.25.5, Werner v.d. Berg 1.18.0. 200 meter rugslag: Jan Willem van Dijk 2.34.0, Boris van Gorkom 2.49.6, Bert Kampes 3.05.2, Simone Sybrandy 2.35.0, Marieke Ruiten berg 2.45.8, Marjolijn van Dijk 2.57.0. 100 meter schoolslag: Chester Marsman 2.35.3, Peter Toes 2.51.3, Erik Kuthe 2.53.4 200 meter vrije slag: Peter Toes 2.14.6, Rob van Wegen 2.05.7, Boris van Gorkom 2.30.7, Sandra van We gen 2.34.9, Elwine Hermans 2.42.1, Rozemarijn Sybrandy 2.38.8, Jeroen Verhoeven 2.35.1, Rogier Tolboom 2.16.8, Bas Schreuder 2.50.7. 200 meter wisselslag: Werner v.d. Berg 3.06.3, Boudewijn Roest 3.38.8, Marieke Ruitenberg 2.42.5, Tamara van Gorkom 2.42.7, Sandra van Wegen 2.51.8, Rob van Wegen 2.27.4, Peter Toes 2.34.5, Marco Woerdman 2.51.5. 400 meter vrije slag: Marieke Ruitenberg 5.02.0, Simone Sybran dy 4.41.4. ACHTERVELD - Vrijdagavond werd de tweede ronde gespeeld van het Hessenk ar kaarttoernooi. Er waren 36 deelnemers. De win naars waren: 1. Jo Steenbeek 5348 2 W de Vette 5188 3. mevr Wouters 5032 4. W. van der Horst 5006 5. M. van Ree 4961 6. D. v.d. Burgwal 4867 7. C. de Vette 4850 8. mevr. Sj. Spaaij 4825 9. mevr. A. Kerkhof 4920 10. G. Boutens 4782 11.R. de Vette 4758 12. J. Hak 4755 13. A. Welgrave 4698 14. T. Blankenstein 4698 15. M de Vette 4633 16. mevr. C. de Vette 4632 17. mevr. D van Hamersveld 4527 De poedelprijs was voor H. de Vette met 3311 punten. De volgende ronde zal gespeeld worden op vrijdag 1 december. LEUSDEN - Leusdenaar Rob de Vries behaalde zaterdag zijn eerste grote succes in zijn nog jonge loopbaan als lange-af- standsloper door de halve marathon van Renswoude te winnen. I Na enkele intensieve trainingswe- ken met zijn trainingsmaatje Jaap I Vallentgoed stond de Altis-atleet op scherp, maar aan een overwin ning durfde hij vooraf met te den: I kenf Wie dat wél deden, waren Brand van Dijk (de winnaar van het Heuvelrugcircuit) en Wies van Houten (2x winnaar van de Amers foortse marathon). Zij waren het dan ook, die aanvankelijk het tempo bepaalden, niet wetend dat zij De Vnes hiermee een dienst bewezen. Toen Van Houten moest lossen, dacht Van Dijk de zege al op zak te hebben en 'zich zo te kunnen revancheren voor zijn 'mindere' marathontijd van 'n week geleden. Ook van Dijk ver keek zich echter op de vorm van De Vnes, want na even een spel- deprikje van laatstegenoemde kwam hij in moeilijkheden. Reden om zich na 15 km. gewonnen te geven en zeker niet meer aan te dringen. En zo gebeurde het dat De Vries met gebalde vuist en in grootste stijl over de finish den derde. De Vries had precies 1 uur 10 minuten en 34 seconden nodig

Leusder Krant | 1989 | | pagina 17